AALST HERDERSEM K.L.V. oogst opmerkelijk sukses met „EEN BRUID IN DE MORGEN' Geipreksavond „Mens en zijn woonmilieu ingericht door C.S.C. „De Rank" Kd .Minnebo volgt wijlen kd. Nicheis op in de provincieraad Interview met partijvoorzitter Alois Van Den Bossche Lede Gijzegem 4 Bond Moyson BEGRAFENISSSEN G. DE SWAEF (Zie begin blz. 1) Sociaal dienstbetoon KLINIEK BOND MOYSON Sint-Kamielstraat 30, Aalst - Tel. 053/241 39 Uurrooster der verschillende geneeskundige diensten in onze kliniek Aan gemeentepolitiek doen... Men zegt... Partijnieuws Geen spreekuur kd. Van Hoorick Algemene vergadering Spoedige genezing M.J.A. - Cross country Onze toneelgroep «Kunst, Licht en Vrijheid» Is gelukkig nog één van de weinig Aalsterse toneelve renigingen die het aandurft een ernstig stuk op het programma te nemen. Het is Inderdaad de laats te jaren waar te nemen dat alle groepen steeds meer naar blijspe len of zulks kluchten grijpen om nog publiek te trekken. Dat KLV dit niet doet, strekt de gorep tot eer. vooral omdat de groep de moed opbrengt het zichzelf lastig te maken. Vorige zondag en maandag bracht KLV «Een Bruid in de Morgen» van Hugo Claus in een schitterende regie van Bert Brauns. Wat vooral opviel ls het feit dat er zoveel jongere mensen waren opgekomen. Er waren zelfs enkele klassen van het hoger se cundair onderwijs die dit werk wilde volgen in groepsverband. «Een Bruid In de Morgen» is een werk dat, toen het voor de eerste maal werd opgevoerd, heel wat deining verwekte. Het handelt namelijk over het gezin van een aan lager wal geraakte musicus. De vader leeft nog steeds in een droomwereld van vroeger en denkt dat eens de mooie dagen zullen terugkeren. Deze gemoedstoestand heeft hij overgebracht op zijn zoon, waardoor deze in feite zich zelf en zijn ouders bedreigt. Tussen de zoon en de dochter des huizes bestaat een liefdesver houding. die de ouders eerst niet willen zien, maar waar zij met de neus op gedrukt worden wanneer de rijke nicht op bezoek komt met de bedoeling de zoon die maar half zo oud ls als zij aan de haak te slaan. De kombinatie van de bazige moeder en de steeds maar involgende vader slaagt, in- zover dat de zoon toch met de rijke nicht zal trouwen. De doch ter ziet maar een uitweg om haar broer niet van zijn trouwplannen te doen afzien en aldus zijn ouders In hun erger wordende toestand van verarming te laten leven dan zelfmoord te plegen. Het is begrijpelijk dat dergelijke intrige twintig jaar geleden de ge moederen schokte. Het stuk is zeer negatief, want een oplossing is niet in zicht en kan onmogelijk in uitzicht gesteld worden. De zitdag van de Sociale Dienst gehouden door kd. Coppez, zal doorgaan op dinsdag 31-3-70, van 14 tot 15 u. in de burelen van Bond Moyson, St.-Kamielstraat 30. I" De verhouding tussen broer en zuster, vooral dan nog als de broer een zwakkeling en achterlijk is, is een beetje overdreven, kan volgens ons niet meer als «mo dern gerangschikt worden. Hoe dan ook, KLV heeft het stuk gebracht zoals het door de schrijver bedoeld werd: rauw, re alistisch, meedogenloos en aankla gend. De aktrices en akteurs ver dienen alle mogelijke lof voor hun prachtige typering. Voor de twee de maal zagen we Peggy Catala- Scholliers, en voor de tweede maal leverde zij een prestatie van de bovenste plank. Ghislaine Buys- De Groot, welke de moederrol speelde, deed dit meesterlijk en met een zeer duidelijke taal. Ook Gracienne Boulembercq -Van Nieuwenborgh, als de rijke nicht, akteerde zeer geloofwaardig, alhoe wel zij de handicap had te jong uit te zien voor de 38 jaar die ze toneelmatig moest dragen. Frans Wauters, vader Pattini, had van zijn personage weer een type ge maakt zoals hij dat goed kan, sterk in uitdrukking, maar soms een beetje minder verstaanbaar. John De Schutter, welke opnieuw de rangen van KLV kwam verster ken, heeft duidelijk geleerd sedert hij de laatste maal met deze groep optrad. Spijtig dat hij, wanneer hij een emotionele scene moest spelen, een beetje teveel hijgde in plaats van het gevoel in zijn stem te leggen. Het dekor was eens te meer a la Frans Wauters, dus uitstekend. Grote hulp kwam van lichtgooche- laar Janssens, welke door zijn vakwerk steeds de Juiste persoon of groep uit het geheel lichtte. Adekwate klankregie zijn we ge woon van Romain Mortier, dus ook voor hem een pluim. Alle werkende leden van KLV zowel voor als achter de schermen verdienen eens te maar onze har telijke gelukwensen. Alle toneel liefhebbers zien zeker met belang stelling uit naar het volgend sei zoen. HOOGSTRAAT 5, AALST Tel.: (053) 24834 Alle formaliteiten binnen en buiten de stad. Korting aan de leden van Bond Moyson. In de reeks debatavonden Inge richt door «De Bank», behandelde men maandagavond In de raads zaal van het stadhuis het onder werp «Mens en zijn Woonmilieu». Na de verwelkoming door Voor zitter Bert Van Hoorlck, leidden de archltekten Walter Van Herre- weghe en Albert De Winter het debat ln. Architekt Van Herreweghe schetste eerst de toestand op ste debouwkundig gebied ln ons land en bracht kritiek uit op de eer der verwarde en onlogische manier waarop onze steden en gemeenten worden gepland. Lichtbeelden il lustreerden zijn betoog. Tot slot gaf de heer Van Her reweghe zijn eigen visie op wat moderne stedebouw en woonkul- tuur zou moeten zijn. Kd. De Winter behandelde dan meer speciaal de toestanden inza ke woonmilieu te Aalst; hij be sprak de fouten welke gemaakt werden gedurende het groeiproces van onze stad en besprak de mid delen om aan deze fouten te ver helpen en het leefmilieu te ver beteren. Na de Inleiding ontspon zich een levendig debat dat geleid werd door kd. Van Hoorlck. Nu deze mogelijkheid be staat, zal men er gebruik van maken? Stel u gerust, deze beslissing is reeds gevallen. Een volledige lijst met uitsluitend kandidaten van de B.S.P. wordt ingediend voor de aanstaande gemeenteraads verkiezingen. Wat denkt u van de huidige bestuursmeerderheid? Ambtelijk gezien meen ik dat onze gemeente niet beter of slechter bestuurd wordt dan wel ke gemeente ook, ik verwijt dit bestuur nochtans dat het de za ken precies al te ambtelijk aanpakt m.a.w. het gedraagt zich als een buitendienst die afhangt van een centraal bestuur en dat slechts inslaat voor het doen na leven van de beslissingen getrof fen door dat centraal bestuur. De initiatieven die ze buiten hun normale ambtelijke prerogatie ven zouden kunnen en moeten nemen ten bate van de inwoners onzer gemeente zijn totaal onbe staand. Vernieuwen en onder houden van wegen stokpaard je van het huidig bestuur is iets dat wij zowat overal zien gebeuren. Dit kan in genendele niemand meer begeesteren. Met alle respekt voor de ouderdom kan geen mens loochenen dat dit bestuur onnoemelijk oud is en tot op de draad versleten. Het zich voortdurend vernieuwen en aan passen aan gewijzigde toestan den is mijn inziens met deze mensen niet mogelijk omdat ze het in de eerste plaats niet wen sen en waarschijnlijk bij gebrek aan ideeën ook niet kunnen. Welke verniieuwing staat u dan voor? Heel wat, te lang om in het be stek van dit interview dat maar op een beperkte plaats ruimte zoals u mij bij het begin van dit gesprek vooraf mede deelde kan verschijnen uiteen te zetten. Ik zal nochtans trach ten in een paar woorden het voornaamste op te sommen. In de eerste plaats een gedurfde po litiek op het vlak van de gemeen telijke bouwregie. De schandalige kostprijs van de bouwgrond in onze gemeente is oorzaak van het stagneren van het bevolkingscij fer in de gemeente. Het huidig bestuur nam pp dat stuk geen enkel initiatief en dit wat nog erger is voornamelijk om reden van persoonlijk winstbejag. Voor de vrijetijdsbesteding evenals voor het kultureel leven in onze gemeenschap werd geen enkele oplossing in het vooruitzicht ge steld, laat staan wat verwezen lijkt. Op dat stuk staan wij een meer sociale en aktieve politiek voor. Ondanks de gunstige geo grafische ligging van onze ge meente, waarvan het grootste ge deelte van de inwoners pendel- arbeiders zijn, werd niets maar dan ook niets ondernomen op het stuk van de ekonomische expan sie. Gelet op wat andere vooruit strevende besturen uit ons ar rondissement op dat gebied tot stand brachten menen wij dat dit ook in Herdersem mogelijk is. Wat is uw persoonlijke me ning over de oppositie van de C.V.P. in de Herdersemse ge- mtenteraad? Ik meen dat elk gemeenteraads lid of hij nu behoort tot de groep van de bestuursmeerderheid of tot de groep van de oppositie ten opzichte van al de inwoners der gemeente de verplichting heeft aangegaan reeds bij zijn kandi datuurstelling de gemeente vóór alles te helpen besturen. Opbou- wende voorstellen moeten niet ipso-facto uit de hoek van de bestuursmeerderheid naar voor treden, integendeel dat is in hoofdzaak de taak van de oppo sitie. In die optiek gezien meen ik dat de oppositie van de Her dersemse C.V.P. bij kwotatie slechts de vermelding flauw kan worden toegekend. Wanneer men zich in de raad beperkt tot een zuiver negatieve houding en niet aktief via opbouwende voor stellen het bestuur der gemeente werkelijk beleeft ontstemt men zijn kiezers, getuigt men van ge makzucht en degradeert men zichzelf tot een nutteloos óbjekt. Eerlijkheidshalve moet ik eraan toevoegen dat de vertegenwoor diging van de C.V.P. in het hui dig bestuur de nadelen heeft on dervonden van wat in die partij de laatste tijd duidelijk op de voorgrond is getredeneen in nerlijke verscheurdheid tussen de demokratische en konservatieve vleugel. Nog een allerlaatste vraag, vriend voorzitter, wat is uw pro- nostiek in verband met de uitslag der aanstaande gemeenteraads verkiezingen? Ik pronostikeer nooit, zeg lie ver zoals de Engelsman Wait and see - maar toch veel en ge wettigde hoop op een goed re sultaat. Het kanton Aalst telde twee provincieraadsleden, nl. de kame raden Brik Nicheis uit Aalst en Frans De Meersman uit Moorse 1. Ingevolge het overlijden van pgt. Brik wordt deze opgevolgd door "<gt. Maurice Minnebo, gemeente raadslid te Lede die aldus ook provinciaal raadslid wordt. Hij is een aktief en bekwaam mili tant, tevens werkzaam op het kabinet van de Huisvesting en het Gezin van Minister Breyne. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN Op vrijdag 10 april van 19 to"t 20 u. in het lokaal bij Robbrecht K. zal kd. De Meersman F., Ie schepen te Moorsel zijn zitdag houden voor het invullen van be lastingaangiften. Ook andere gevallen worden be handeld. Het dienstbetoon is to taal kosteloos. Geheimhouding is strikt verzekerd. Het bestuur ALGEMENE GENEESKUNDEmaandag, dinsdag, woensdag, donder dag en vrijdag van 9 u 30 tot 10 u 30. RADIOGRAFIE maandag van 14 tot 15 u 30 - donderdag van 8 u 30 11 u 30 - dinsdag van 8 u 30 tot Hu 30. OOGZIEKTEN maandag van 10 u 30 tot 11 u 30 - donderdag van lb u 30 tot 17 u 30 - woensdag van 10 tot 11 uur (op af spraak). r TANDHEELKUNDE maandag van 16 u 30 tot 18 u 30 - dinsdag van 11 uur 18 UUr woenKdag Tan 14 tot 18 u - vrijdag van 9 tot FISIOTHERAFIE - REUMATOLOGIE maandag van 9 u 30 tot 11 u 30 tot 11 u 30 Tan 9 3° t0t 11 u 30 vrlJdag van 9 u 30 ALGEMENE HEELKUNDE en BEENDERZIEKTEN: maandag van 17 tot 18 u 30 - vrijdag van 17 tot 18 u 30 MAAG- en DARMZIEKTEN dinsdag van 10 u 30 tot 12 u, OOR- NEUS- en KEELZIEKTEN dinsdag van 15 u 30 tot 17 u 30 HARTZIEKTEN en ADEMHALINGSORGANEN dinsdag van 14 'tot 18 u - vrijdag van 9 u 30 tot llu. HUIDZIEKTES! maandag van 14 tot 15 u 30 - donderdag van 9 u lot 11 uur. WATEIRORGANEN woensdag van 11.30 tot 12.30 uur VROUWENZIEKTEN donderdag van 17 tot 18 u. KINDENZIEKTEN dinsdag van 15 u 30 tot 17 u 30. ZENUWZIEKTEN maandag van 16 u 30 tot 17 u 30. OPTIEK maandag van lo u 30 tot 12 u - donderdag van 16 u 30 tot 18 u. INSPUITINGEN EN VERZORGINGEN op afspraak VERPLEGING TEN HUIZE op afspraak LABORATORIUM alle dagen van 8 tot 9 u., uitgezonderd de zaterdag ELEKTRISCHE GEQSTEES'DIENST op afspraak. Naarmate de weken voorbijgaan wordt er meer en meer over de gemeenteverkiezingen gesproken. Meestal hebben de gesprekken een nog luchtige klank en gaat men er nog niet diep op in. Het ernstige of die jachtige sfeer ontbreken nog. Links en rechts worden veel kleurige proefbalonnetjes opgela ten. Men spreekt van nieuwe lijs ten en coalities en wanneer wij dit alles gaan uitdiepen stellen wij ons meteen de vraag «Loont het nog de moeite aan politiek te doen op gemeentelijk vlak?». Hoewei niet altijd onze hoop en verlangens naar wens verliepen is ons antwoord kategoriek: JA. Iets dat wij zeker nooit mogen vergeten en uit het oog verliezen is dat de politiek behoort tot de kunst der mogelijkheden! Een bepaalde politieke overtui ging toegedaan zijnde komt het er op aan te ijveren voor een gunstig klimaat, terrein en at mosfeer te scheppen, om het be oogde doel te veroveren. Het standpunt aldus gezien en belicht, is het klaar, dat wij aan politiek moeten doen Trouwens, al hetgeen wij als socialistische arbeidersbeweging hebben tot stand gebracht is het gevolg van een duidelijke uitge sproken politieke aktie. Dit voor het oog houdend moet men overtuigd zijn, zich verder met politiek in te laten. Niet lauter en alleen om politiek, maar om daardoor datgene te bereiken wat er dient gedaan, te verwezen lijking van het welzijn der ge meente en haar inwoners. (Vervolgt) dat een nieuwe coalitiegroep in de maak is... Het zou de grote tegen hanger worden van de «groep» Raes. Men fluistert de namen van een zekere Lanckman Wilfried, De Brauwe Aimee, gesteund door de machtige Frans Roelandt of een zijner zonen. Wij zijn benieuwd, wie leeft zal zien! Iets is zeker waar, de stralen krans van burgemeester Raes is aan het verbleken... Worden de a.s. gemeenteverkie zingen een «Waterloo» voor Poliet? Deze week mocht ik van Marie- Louise 200 F ontvangen als eer ste aandeel in het kiesfonds. Wie doet mee? Vrienden niet vergeten, deze maand 1 of 2 pakjes sigaretten uitsparen voor het kiesfonds Het is bijna Pasen, wl) wachten op uw goede daad! Heden zaterdag zal kd. Van Hoorick zijn wekelijks spreekuur voor sociaal dienstbetoon ln het lokaal bij Minnebo niet kunnen houden. Volgende week, zaterdag 4 april zal hij opnieuw ter beschikking staan voor wie op hem beroep wenst te doen. Wij herinneren er onze leden aan dat op zaterdag 28 maart te 19 uur de jaarlijkse algemene le denvergadering doorgaat. Op de dagorde staan: X) Bestuursultbreidlng. 2) Verslag over het afgelopen Jaar. 3) Allerlei. 4) Toespraak door kameraad Jacques Timmermans, federaal sekretaris. Dus allen op post in het lokaal bij «Boer Maes». Het Bestuur WIJ vernemen dat gezellin An- gelique Vereecken een heelkundi ge bewerking onderging. Langs deze weg willen wij haar een spoedige genezing toewensen. Het Bestuur Volgende maand, meer bepaald op zaterdag 11 april .krijgen wij te Gijzegem, wijk Legeweg de 2e uitgave van onze loopcross. De wedstrijd ls dit jaar onder verdeeld ln 2 kategorieën. Kat. A van. 14 tot 16 Jaar, af stand 1 km. Kat. B. voor deelnemers vanaf 16 jaar, afstand 4 km. Start rond 17 uur. Benevens tal van waaredvolle prijzen zal aan de beste loper ln kat. A uit Gijzegem een speciale prijs worden toegewezen zijnde 8 dagen verblijf in het vakantie centrum te Den Haan aan zee. De MJA richt een bijzondere oproep aan alle sportieve jeugdige lieden van de gemeente om deel te nemen aan deze sportnamlddag. WIJ verwachten zeker deelnemers uit andere MJA-klubs van de fe deratie. De Inschrijvingen worden Inge wacht ln het lokaal bij «Boer Maes» of bij kd. Van Sande Gus- taaf, waar verdere inlichtingen kunnen bekomen worden. Na de wedstrijd wordt er gezorgd voor een demokratlsch eetmaal. De pritsuitreiking zal plaatsvin den tijdens de hleropvolgende ontspanningsavond. Onze leuze indachtig «MJA- Gljzegem doet het beter» moeten wij dit Jaar de overwinning beha len. Het bestuur

Voor Allen | 1970 | | pagina 2