ninove DENDERLEEUW Nieuwe catalogus in Stedelijke Bibiioleek MEERBEKE Denderleeuw krijgt weldra gasdislribulie KANTON Onze Ninoofse gepensioneerden op karnavalfeesten Jeugdklub Tien-Twen Werelddag voor de melaatsen Tentoonstelling jonge schilders Belottersklub «Voor Allen» Basketball Bal van de burgemeester IN MEMORIAM Irma Van Den Houte, echtgenote Petrus De Boeck Bewegingsleven S.V.V. richt voordracht in over ABORTUS Zitdag burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernimmen Goed nieuws voor de toekomstige bewoners van de nieuwe wijk Hemelrijk Zitdag Voorzitter KOO Burgemeesterbal Geen Brussels huisvuil op Leeuwbrug Burgerlijke stand Ter gedegenheid van de aan staande Ninoofse Carnavalfeesten zal aan de Ouden van Dagen te rug een PRACHTIG ONTSPAN- NINGSFEEST aangeboden wor den door het Stedelijk Feestko- initcc Dit feest zal doorgaan in de zaal ROSSEVELT, Oud-Strijders plaats te Ninove op ZONDAG 13 FEBRUARI a.s. te 15 u. stipt. RAY FRANKY met zijn or kest, onder leiding van Peter Cooper, zullen de oudjes op een aangenaam en onvergetelijk programma vergasten. Aangezien al de gepensioneer den VRIJE TOEGANG krijgen, doe ik dan ook een warme oproep tot al de gepensioneerden om zo talrijk mogelijk van deze uitzon derlijke attraktie te komen ge nieten. Namens het Sted. Feestkomitee, De Schepen-voorzitter, J. TIMMERMANS. Op zaterdag 22 januari wordt voor de eerste keer in het nieu we jaar gedanst. De jeugdklub or ganiseert een T-Dansant met Disco Eldo en D.J. Fleet. Meteen zal de klub haar eigen kandidaat lanceren voor de komende car naval: Don Cashnir. Op diezelfde zaterdag zal de to neelequipe optreden met Reinaert De Vos van Paul De Mont in Gent. De bus vertrekt om 15.30 uur. Zondag 23 januari draaien wij dan de wereldberoemde film «Oliver Twist» een musical in kleuren, waarop wij veel volk ver wachten. Op woensdag 26 en vrijdag 28 Januari organiseert de judoploeg eenvoudige turnoefeningen voor alwie enige behoefte heeft aan beweging. Indien de interesse vol doende groot is maken wij er een turngroep van. Misschien lukt in de klub ook dat. De XlXe Werelddag voor de melaatsen gaat door op 29-30 januari. Ook in Ninove werkt men mee om het lot van de lepralij ders te verzachten. Volgende week krijgt iedereen in de stad een briefomslag toegestuurd. Deze wordt dan opgehaald met mede werking van de Ninoofse vereni gingen op ZATERDAG 29 JA NUARI 1972 vanaf 14 uur. Laat ons niet tevergeefs bij u aanbellen. Indien u wil steunen door over schrijving langs de post, dan kan dat op rekening 444126 van Van Overwaelle met de vermel ding melaatsenaktie. Jonge schilders van uiteenlo pende strekking trotseerden met sukses het kritische publiek in de zaal van de jeugdklub te Ninove. Zij dragen de nieuwe tijden in hun hart en in hun vingers en blijkbaar zijn ze goed op weg om er een adequate uitdrukking van te geven. Dat er op technisch ge bied wellicht nog tekorten waren wordt graag geëxkuseerd door hun leeftijd of financiële moge lijkheden. Lydia Van Mello en Karei Ver- naillen leunen aan bij de gezon de natuurstijl wijl Piet Van Breu- seghem en Raoul Van Londerzele een sprekende vorm geven aan hun onbewuste impulsen. Dit Van Opdenbosch schildert vanuit een komplekse en geladen verbeel ding; zijn figuren laten niemand koud. Magda De Cooman en Rufin De Decker scheppen zeer gevoe lige koppen, waaraan bij de eer ste met haar pentekeningen een soort symboliek en bij de twee de met zijn uiteenlopende tech nieken een subtiele poëzie gekop peld is. Ingrid Schailée koppelt krachtige uitdrukking aan fijne kleurschakeringen en Mare Beek man, wellicht de meest gewaagde, kombineert de felste kleuren tot een sprankelend of bevreemdend geheel. Aan deze groep kunstenaars wensen wij een vlugge erkenning. Als initiatiefnemer mag de jeugdklub er fier op gaan hieraan te hebben meegewerkt. Tl.AA MS WEEKBLAD YO'JK ALLEN Tien jaar na de vorige, ver scheen een totaal vernieuwde fondskatalogus van de Stedelij ke Biblioteek. Deze gedrukte katalogus (128 blz.) is in een handig formaat uitgegeven en bevat twee delen. DEEL 1: vakliteratuur of non- fiction (blz. 5-64) omvat de wer ken die behoren tot de «vormen de lektuur». Deze werken werden per vak gerangschikt, volgens het gangbare Decimaal Stelsel. DEEL 2: verhalend proza (blz. 65-126) is alfabetisch gerang schikt volgens de auteur. Om het de lezer gemakkelijker te maken werden ook nog kenletters aan gebracht achter heel wat titels. Deze katalogus zal zeker heel wat diensten bewijzen aan de geïnteresseerde lezer. Prijs 30 fr. In 1971 werden in de Stedelijke Biblioteek 9.473 boeken uitge leend, tegenover 9.582 in 1970. Dit betekent dus een status-uo. Opvallend is wel dat 3.898 boe ken werden ontleend aan de jeugd- en kinderafdeling, hetzij 220 meer dan in 1970. Er werden 158 nieuwe lezers ingeschreven, waarvan 45 buiten de stad woonachtig. KLASSEMENT NA DRIE SPEELDAGEN 1. GOOSSENS EDWARD 18454 2. Van Opdenbosch Albert 18353 3. Van der Biest Gust. 17746 4. Dauw Alfons 17523 5. De Feyter Gustaaf 17513 6. Stercke Robert 17300 7. De Braekenier Maurits 17245 8. Goubert Gaston 17009 9. Branckaert Paul 16837 10. Verekens Gustaaf 16795 11. Van Impe Clement 15835 12. Walravens Edward 15739 13. Callebaut Philemon 15595 14. Asselman Edward 15228 15. Branckaert Arthur 15069 16. De Troyer Thefiel 14214 Hebben slechts 2 wedstrijden gespeeld: 17. Asselman Prosper 12069 18. De Klerck Alfons 11912 19. Stevens Cyriel 11900 20. Matthijs Hector 11352 21. Timmermans Robert 11303 22. Duym Freddy 11216 23. Schepens Albert 1108 24. Asselman Emiel 10945 25. Evenepoel Henri 10896 26. De Weghe Marcel 10828 27. Imbo Leopold 10532 28. Raes Victor 10365 29. Cornelis Edgard 10183 30. De Troyer Marcel 9220 31. Van Vreckem Petrus 8641 Hebben slechts 1 wedstrijd gespeeld: 32. Muylaert Vital 6570 33. Stercke Gentie 1 5929 Volgende kaarting heden za terdag 22 januari 1972 m 20 u. stipt. Het Bestuur. SK ROBOT OUDENAARDE- EINE—BBC EUROPA NINOVE 47—55 Toen de thuisspelers er no 12 minuten 3414 van maakten, gaf niemand nog een cent voor de Ninoofse kansen. Een wijziging in de verdedigingstaktiek en vooral de prachtige prestatie van Johny De Bisschop, voor het eerst sinds enkele weken terug in de eerste ploeg, deden echter de kansen keren. Na de rust (3626) werd Eine door het zegedriftige Ninove wer kelijk van het terrein gespeeld. Zondag as. thuiswedstrijd te gen VOS Ronse. Reserven 14 u., eerste ploeg 15.30 u., terrein stadspark. Op zaterdag 25 maart 1972 heeft om 21 uur het «Bal van de Burgemeester» plaats in de feest zalen «De Redding». Geraards- bergsestraat 119, te Ninove. De orkesten «The Swinging Ja guars» en «Cam Cole» spelen ten dans voor jong en oud. Op zaterdag 15 januari werd Irma Van Den Houte ten grave gedragen. Langs deze weg bieden wij aan Petrus De Boeck en zijn kinderen ons rouwbeklag en me deleven aan. Wij zullen immers Irma blijven gedenken als de sympatieke vrouw van vriend Pe trus. Altijd tevreden, zich de laatste jaren schikkend in haar lot, en toch overtuigd blijven in het leven. Nooit iemand afbreken, steeds geloven ondanks haar ziek te, in de goedheid en de recht vaardigheid van iedere mens. Irma was een toonbeeld voor iedere arbeidersvrouw, een steun voor Petrus in zijn strijd voor de verbetering van onze levensvoor waarde. Zij waren de pioniers van het strijdend socialisme. Kameraad Petrus, met deze en kele troostende woorden zult u moeten aanvaarden dat na meer dan vijftig jaar gezamenlijke strijd, nu de tijd gekomen is. waarop u alleen, enkel gesteund door uw kinderen liet leven zult moeten aanvaarden. Al onze vrienden zullen dan ook niet nalaten van u te helpen en te steunen. Kameraadschap is bij ons geen ijdel woord. BSP-afdeling Meerbeke. CSC-VERMEYLENFONDS MEERBEKE De Yoga-school Meerbeke start met een nieuwe kursus van 10 lessen voor beginnelingen op dinsdag 25 januari om 20 u. stipt (tot 9.30 u.) in de speelzaal van de rijkslagere school, Kapelle- straat te Meerbeke. Iedereen welkom. Het Bestuur. ZITDAGEN BOND MOYSON Iedere maandag bij Mus Roger, Tramstatie 56 te Meerbeke, tel kens van 16 tot 18 u. Plaatselijk bureel Meerbeke, Ternatstraat 235 (Walter Moens). Iedere maandag en vrijdag van 18 tot 20 u. tel. 054/35149. ZITDAG SENATOR WILLY VERNIMMEN Iedere maandag in ons lokaal, café <Le Routier» Tramstatie te Meerbeke, geheimhouding verze kerd. Totaal kosteloos. (20 u.). AKTIVITEITEN VOOR DE EERSTKOMENDE MAANDEN CSC-Vermeylenfonds Eerste filmavond (volwasse nen) een tweetal filmnamiddagen - gratis voor de jeugd van Meer beke SOC. GEMEENSCHAPPELIJKE AKTIE Koffietafel voor onze oudjes. Maandag 24 januari te 19 u 30 clubavond. De h. P. Van Eeehout bespreekt het aktuele probleem «abortus». Deze voordracht, waarop alle jonge mensen uitgenodigd zijn, gaat door in de zaal van Bond Moyson, Sportstraat. Gezien dit probleem in de ak- tualiteit staat zal niemand deze voordracht willen missen. Wees op tijd voor een goede zitplaats. Het Bestuur. Iedere zondag houden burge meester Paul Vander Niepen en senator Willy Vernimmen teza men een zitdag in het Achturen- huis, telkens van 10 tot 12 uur. Hun dienstbetoon is volledig kosteloos. Geheimhouding is ver zekerd. Iedereen welkom. De bouwmaatschappij «Werkers welzijn» hield vorige week op het bureel van de burgemeester een werkvergadering met de aanne mers van de wegeniswerken en bouwwerken, alsmede met de ver schillende leidende ambtenaren van de diverse diensten als daar zijn elektriciteit, gas, waterlei ding, telefoon, TV en groenaan- leg. en dit in aanwezigheid van het voltallig schepenkollege. Op deze datum werd beslist dat de aannemer van de wegenis zo vlug mogelijk, en indien het weer het toelaat tégen 1 februari, met de werken zou aanvangen. Aan de aanwezige ambtenaren der di verse diensten werd opdracht ge geven om hun werken klaar te heoben tegen de verlofperiode, zo dat tijdens de komende zomer de ze huizen zouden kunnen be woond worden. Thans zijn reeds 100 woningen volledig afgewerkt. Een zestigtal andere woningen nadert de vol tooiing en binnenkort krijgt de maatschappij de toelating om nog 59 nieuwe woningen aan t«: be steden. Dit is dus werkelijk goed nieuws voor de kandidaat-huurders en -kopers. Na jaren wachten zal hun droom om in een moderne, geriefelijke en gezonde woning te kunnen wonen, nog deze zomer werkelijkheid worden. Binnenkort zal de maatschappij de kandidaten hiervan verwitti gen en ze op een voorlichtingsver gadering uitnodigen. Nog een weinig geduld... en dan woont u in één van de mooi ste wijken onzer gemeente. Voor verdere inlichtingen kunt u zich steeds wenden tot onze mandatarissen. De burgemeester, Paul Van der Niepen. De gemeenteraad van Dender leeuw vergaderde woensdag 12 ja nuari 1972 te 20 uur onder voor zitterschap van kd. burgemeester Paul Vander Niepen. Na voorlezing en goedkeuring van het verslag van de vorige zitting deelt de voorzitter in korte bewoordingen z'n nieuwjaarswen sen mee aan de raadsleden. Als eerste punt van de dagorde beslist de raad eenparig zijn goedkeuring te hechten voor de aanleg van de gasdistributie op het grondgebied der gemeente Denderleeuw door de Intercom munale Intercom-Denderlec. Met 7 stemmen bij 4 onthou dingen worden de taksreglemen ten op de rijwielen, personenbe lasting en diensters herzien. De vroegere tarieven hieromtrent blijven behouden. Daar de parochie St.-Anna (Leeuwbrug) bij KBK dd. 31-12- 1970 werd erkend, zal een huur- vergoeding worden verleend aan de ZEH Pastoor, voor de woning gelegen in de Van Lierdestraat, die dienst doet als pastorij. De raad neemt kennis van de beslissing der K.O.O. waarbij Jo zef D'Haeseleer tot voorzitter wordt benoemd in vervanging van Pierre Krickx, ontslagnemend er. thans tot schepen verkozen. De eindafrekening van de Berg en Trapweg wordt eenparig aan genomen ten belope van 3.326.000 frank. Het kasverslag der gemeente Denderleeuw over het 4e kwartaal 1971 wordt aangenomen met een batig saldo van 8.580.961 fr. Wat betreft de schoonmaak sters Neetens Julia en Asselman Ckiile, worden hun aantal weke lijkse prestatie-uren aangepast, respektievelijk van 25 naar 30 en van 12 naar 15 uren. Tenslotte wordt genaamde Van Valckenborgh Maria, Moreel- straat 29 a te Denderleeuw, met eenparigheid van stemmen be noemd tot part-time kuisvrouw in vast verband voor het onderhoud der poütielokalen. Nadat de zitting door kd. bur gemeester Paul Vander Niepen voor geheven wordt verklaard, wordt een nieuwjaarsbezoek ge bracht aan de ZEH Pastoor Dorp. in aanwezigheid van de pastoors der parochies St.-Anna en O.L. Vrouw ter Nood. De huidige voorzitter van de KOO houdt iedere dinsdag zijn zitdag in het centraal kompleks van 18u30 tot 19u30. De belangstellenden kunnen hem aldaar over hun problemen spreken. Voor dringende gevallen kan men zich wenden bij hem thuis iedere avond van 20 uur of bij de sekretaris de heer De Saedeleer op het gemeentehuis tussen 9 en 12 uur. Het bal van de burgemeester wordt dit jaar ingericht op za terdag 4 maart in de feestzaal van het Kon. Ateneum te Den derleeuw. Begin 21 u. - Orkest: Second Act versterkt met twee zangers. Houdt deze datum vrij! Elkeen is van harte welkom!!! De vraag van de privaat firma Intrimso om op de gronden ge legen achter de loterbossen op Leeuwbrug het Brussels huisvuil te mogen storten, werd na het sluiten van het onderzoek voor commodo en incommodo, door 't schepenkollege in zijn zitting van 12.1.72 ongunstig geadviseerd. Deze vraag had bij de bewo ners van Leeuwbrug enige beroe ring verwekt wegens het moge lijk gevaar en de ongemakken, die hieruit zouden voortspruiten. En terecht! De BSP heeft op zijn laatste vergadering dan ook integraal tegen het storten van dit huis vuil verzet aangetekend. Zij kan niet aanvaarden dat er opnieuw stortplaatsen zouden tot stand komen nadat het gemeentebe stuur in de loop der voorbije ja ren, en inzonderheid wijlen bur gemeester A. De Pelsmaecker zich hadden ingezet om het toen malige Brussels stort tussen Oke- gem en Denderleeuw doen af te keuren, en de andere kleine stortplaatsen op Leeuwbrug, Huissegem en elders doen slui ten. Zij drong bij haar mandata rissen aan de nodige voetstappen aan te wenden om ze spoedig mo gelijk de interkommunale huis- vuilverwerkingsinstallatie te doen oprichten ten einde ook onver wijld kunnen over te gaan tot het sluiten van het hinderlijk stort in de Thontlaan. Het is meer dan nodig dat onze gemeente van deze gesel verlost wordt, Het huidige gemeentebe stuur, doordrongen van de nood zakelijkheid van de gezondma king onzer gemeente, zal er ze ker voor zorgen dat dit laatste vuilnisbelt nog zo weinig moge lijk hinder zou bezorgen aan de bevolking in afwachting van zijn definitieve sluiting. En dat is ver van een andere vuilnisbelt te laten bijmaken! GEBOORTEN: Rik Van de Velde, A. De Brabanterstraat 131 Liesbeth Jacobs, Lindstraat 33 Ferrida Ben Kacem, Vissers straat 4 An ja Dhaeseleer, Zandplaatsstraat 8 Sara C6b- baut. Toekomststraat 84 Di- dier Coppens, G. Gezellestraat 24 Ilse Pauwels, Boriaustraat 75 Hans aVn der Kelen, G. Ge zellestraat 29 Iris Beeckman, A. De Brabanterstraat 34 Jer« ry Seminck. Jozef Sonckstraat 24 An De Vrienst, Landuitstr. 209 Rita Pijck, Kiekenborre- straat 2a Chris De Bruyn, Sta tionsstraat 37 Peggy Van Lier- de. Landuitstr. 192 Katlheen Eeckhout, Vissersstraat 7 Va nessa Geeraerts, Dorp 7 Ka thleen Vercruysse, Veldstraat 48. HUWELIJKSAFK.Arijs Fre- derik, Moreelstraat 60 en Van Nieuwenhove Maria, Nieuwstraat 57 Van Bossuyt Willy, Li ede- kerke en aVn Saene Francine, Polderstraat 34 Droeshout Ed dy, Polderstraat 10 en Christien Godelieve, Zandplaats 70 Van- daele Roger, Aalst en Van den Broecke Ghiïaine, Moreelstraat 15 Hoebeeck Luc, Erembode- gem en De Meester Frida, Burg. RoUierstraat 41 Bultereys Ar- mand, Gooik en Neukermans Go delieve, Steenweg naar Ninove 40 Jacobs Francois, en Raes Ju lia Iddergemstraat 40 Samin Audvé, Steenweg naar Aalst, 58, en Goossens Marguerite, Ringln., 18. OVERLIJDENS: Hertvelt Rene Lichtenhoekstraat 39 Cocquyt Polydorus, Stationsstraat 71 De Schrijver Celina, Veldekens- weg 761 Vaeyens Petrus, Vrij heidsstraat 55 V. Raemdonck Maurice. Veldstraat 64 D'hae- seleer Etienne, Steenweg naar Aalst 74 Scheerlinck Zoc, G. Gezellestraat 80 De Paepe Vin cent, A. RodeiifckOtesii'aat 3.

Voor Allen | 1972 | | pagina 7