VLAAMS WAT IS TELEDISTRIBUTIE DE VOLKSUNIE HEEFT ZELF NATIONALE ZETEL TE BRUSSEL BAL VOLKSVERTEGENWOORDIGER VAN H00R1CK EN SENATOR VERNIMMEN Splinterpartijen als de S.A.P. leiden tot niets, tenzij tot verdeling en verzwakking van de socialistische beweging ZATERDAG U MAART in de zaal Klaroen te Aalst Vraag tijdig uw kaarten aan ZATERDAG 11 MAART 1972 24e JAARGANG nr. 11 PRIJS PER NUMMER 5 fr. WEEKBLAD VAN DE B.S.P. - ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT rrwwn—nrffr"M**!n*'^M"l"'''i,'aa'e'K'' 1IBW* Resolutie van de B.S.P.-federatie Aalst over de pensioenen - de belastingvrijstelling - geen sociale pauze - levensminimum - kontrole- mogelijkheden voor de ondernemingsraden - inplanting grote bedrijven f eu verklaring van de BSP-federatie - Aalst De zetel van de kultuurraad De S.A.P.-stichters verbergen hun persoonlijke drijfveren achter een ideologische beginselverklaring De B.S.P. van Hel arrondissement Aalst herinnert aan de standpunten ingenomen door haar kongressen Redaktie Administratie Publiciteit 52, MOLENSTRAAT 930C AALST Tel. 053/24869 - Postcheckrekening 95.24.64 Maandabonnement: 20 fr. - Jaarabonnement: 240 fr. Verantwoordelijke uitgever Jacques Timmermans, 52, Molenstraat - 9300 Aalst. Het arrondissementsbestuur van de B.S.P.-federatie Aalst verheugt zich over de verhoging met 5 t.h. van de pen sioenen en over de vrijstelling van belastingen voor de sociale pensioenen tot 85.000 fr. waarop de B.S.P. met kracht heeft aangedrongen. Het verlangt van de regering de spoedige verwezenlijking van de andere pensioenen. Het dringt aan op de geleidelijke gelijkstelling van de pensioenen van de zelfstandigen op basis van een gelijk bijdrageregime. De B.S.P.-federatie Aalst rekent op de spoedige, in de regeringsverklaring voorziene vermindering van de mili taire diensttijd. Het federaal bestuur verzet zich tegen elke idee van sociale pauze in de politiek van ekonomische heropleving die integendeel moet steunen op het verbeteren van de koopkracht. In dit verband stelt de B.S.P.-federatie Aalst de berekening en de invoering voor van een levensmini mum voor alle sociale vergoedingen. Zij eist ook de snelle uitvoering van de in het regeerakkoord voorziene kon- trolemogelijkheden voor de ondernemingsraden op de be dragen door de gemeenschap in het bedrijf geïnvesteerd. Zij verzet zich tegen de fiskale ontlasting van de opnieuw geïnvesteerde winsten. Het federaal bestuur wijst op de toegenomen werkloos heid in het arrondissement Aalst en drukt op de nood zakelijkheid van de snelle uitvoering van het ontwikke lingsplan voor het arrondissement Aalst. Dit plan is ech ter onvoldoende om 2.000 nieuwe arbeidsgelegenheden per jaar te kunnen oprichten. Daarom zal de B.S.P.-federatie Aalst, met de gepaste middelen die zij zal onderzoeken, ijveren voor de vervollediging van dit plan en o.m. voor de inplanting in het arrondissement van een paar grote bedrijven. In afspraak met enkele scheur makers uit andere arrondisse menten hebben een handvol per sonen te Aalst een nieuwe par tij, de zogenaamde S.A.P. opge richt. Deze oprichting kan tot niets leiden, tenzij tot de versterking van de anti-socialistische krach ten die zich over het tot stand komen van deze splinterpartij verheugen. Zij is een poging tot verdeling van de socialistische be weging en dit vooral in een ar rondissement waar de socialisti sche doorbraak reeds moeilijk is wegens het besta am van een sterke PVV en een sterke VU, naast de traditioneel gevestigde CVP, die bovend.cn in de stad Aalst zelf een drieledig anti-so cialistisch schepenkollege (enig in Vlaanderen) vormden. Deze oprichting gebeurt boven dien op een ogenblik dat de BSP en gans de socialistische beweging zich inspannen om de werkloosheid te keer te gaan, de tewerkstelling en de broodwin ning van de werknemers te ver zekeren, de inkomens uit de ar beid en de sociale vergoedingen te verhogen, het kontrolerecht van de arbeiders in de onderne mingen te realiseren, de leger dienst te verminderen, kortom 'n vooruitstrevend programma tracht te verwezenlijken en zich tevens voorbereidt op een brede bespreking aan de basis met het oog op haar ideologisch kongres. De stad Aalst heeft de studie aangevangen teneinde binnen af zienbare tijd te kunnen beschik ken over een teled'stributienet. Een kommissie werd opgericht waarin ook de BSP een paar ver tegenwoordigers heeft; deze kom missie tracht het voor Aalst meest gunstige systeem te bepalen zowel op technisch als op finan cieel gebied. Daar teledistributie de gehele bevolking aanbelangt is het nuttig een korte bespreking aan dit beeldverdelingssysteem te wijden; de gegevens zijn gehaald uit een verslag van technisch Ingenieur Albert Van der Veurst, technisch afgevaardigde van de BSP in de studiekommissie. Wat is teledistribut'e? Teledistributie omvat het ont vangen, overbrengen, verdelen en ter beschikking stellen van tele visiesignalen en in frequentie ge moduleerde radiosignalen (FM). Het overbrengen gebeurt over een daartoe geschikt kabelnet. Waarom teledistributie? Met onze individuele antenne installatie kunnen we, bij gewone weersomstandigheden, een vijftal zenders degelijk ontvangen. Onze ontvangstantenne bevindt zich binnen de werkingsstraal van deze zenders. De ontvangstantemie moet in «direkt zicht' geplaatst zijn ten opzichte van de zendantenne; de werkingsstraal van een zender is dus relat'ef klein, maar des te van het aardoppervlak verwijde ren. Met een hoger geplaatste ont- vangantenne is dus een betere ontvangst mogelijk terwijl stoor- signalen afkomstig van hoge ge bouwen, auto's, bromfietsen, elek tromotoren, reklameverlichting, enz. minder invloed hebben. Wensen we de ontvangstmoge lijkheden van ons TV-toestel te vergroten, dan bestaat de enige oplossing in het plaatsen van de ontvangstantenne op een zeer hoge mast en het ontvangen «zuivere signaal voldoende te versterken om de verliezen die ontstaan in de kabel, nodig voor het overbrengen van het antenna s'gnaal naar de ontvanger, te kompenseren. Het is duidelijk dat het onmo gelijk is iedere woning van een dergelijke antenne-installatie te voorzien. Wat echter voor de en keling onmogelijk is, kan behoren tot de mogelijkheden van een be paalde gemeenschap. Bij teledistributie plaatst men op een hoog, bij voorkeur cen traal gelegen gebouw, een hoge mast. Deze mast draagt de nodige kwaliteitsantennes voor het ont vangen van alle naburige zen ders, voor het ogenbl k een negen tal. Het staat nu reeds vast dat, in de nabije toekomst, het aan tal zenders sterk zal toenemen (ongeveer 15) De werkingsstraal van een zen- dar zal, met, behulp van telesa- Zij beweren het te willen op nemen tegen het kapitalisme en voor een maatschappij die steunt op het gemeenschapsbelang. Zij noemen zich marxisten die zich in de B.S.P. in de onmogelijk heid zien gesteld de kapitalisti sche wantoestanden aan te kla gen en te bestrijden. Deze enkele personen waarvan een paar een gemeentelijk man daat aan de B.S.P, hebben te danken en ook bestuursverant- woordelijkheden kregen, hebben echter op geen enkele vergade ring van de B.S.P. ooit de mond geopend over marxistische begin selen waarvoor zij trouwens niet de minste belangstelling toonden. Hun beweegredenen zijn louter van persoonlijke aard, steunend op niet-ingewilligde persoonlijke verlangens of op ambities in strijd met de demokratische be sluitvorming in de B.S.P. de afwijking van elke inte- grering in het neo-kapitalisme en aktie voor de socialistische doel einden vervat in het charter van Quaregnon; de voorrang van het ge meenschapsbelang op het privé- belang anti-kapitalistische scruk- tuurhei vormingen om de ekono- De grote meerderheid van de Nederlandse kultuurraad heeft zich uitgesproken om de zetel van dit orgaan in het parlementsge bouw te Brussel te houden. Be klemtoond werd dat het verkeerd zou zijn met de Nederlandse kul tuurraad Brussel te verlaten wat er zou op neerkomen de Vlamin gen te Brussel in de steek te la ten. Bovendien is het van groot belang dat het Nederlands kul- tuurparlement aanwezig is in lingeu zijn gevestigd en waar de Europese kuituren zich kruisen. De Volksunie daarentegen wens te do kultuurraad in Mechelen te doen vergaderen en maakte nogal misbaar. Wat zij echter niet zeg de is dat de Volksunie zelf haar nationale zetel in Brussel geves tigd heeft, in de Voldersstraat nr 7 en dat ook haar weekblad te Brussel wordt gedrukt. Waarmee zij het spreekwoord op zich toe past: «luister naar mijn woorden nen uitgebreid worden Men zal natuurlijk over de nodige appa ratuur moeten beschikken om deze te kunnen ontvangen. Het ontvangen en verder doorsturen van sommige zenders is mogelijk (denk aan de Engelse zenders die aan onze kust kunnen ontvangen worden i Met teledistributie krijgt een bepaalde stad de mogelijkheid een aantal ontspannings- en infor- mat'ebronnen aan haar inwoners ter beschikking te stellen, aantal dat door een enkeling praktisch nooit kan bereikt worden. Meer in het bijzonder wat be treft de kleurentelevisie biedt de teledistributie het voordeel dat zij het mogelijk maakt mono standaard-toestellen voor kleu- renontvangst te gebruiken, deze toestellen zijn heel wat goedko per dan deze die we nu dienen te gebruiken (PAL en SECAM-sy- steem). Bij het ;n dienst stellen van de teledistributie neemt de verdere uitbreiding van de installatie van onesthetische en vaak ook onvei lige dakantennes onmiddellijk een einde; over de tijdspanne van en kele jaren zal de overgrote meer derheid van deze dakantennes verdwenen zijn, wat het uitzicht van het stedelijk landschap in grote mate zal verbeteren. Het systeem b edt de mogelijk heid, indien de wetgever dit zal toelaten, eigen edukatieve en ont spanningsprogramma's uit te zen den. Over de verdelingskabel is ook signalisatie voor brandweer, politie. 900 enz. mogelijk. Een vooruitstrevende stad mag haar inwoners een TV-d'stribu- tienet niet onthouden. Bij de keuze van het teledistrl- butiesysteem dient ze rekening te houden met de toekomst die. wel iswaar onbekend, snel evolueert op elektronisch gebied. Wij zijn niet eersten die denkeu aan een teledistributienet: reeds funkt'oneren distributienetten in sommige gemeenten van het Brusselse, in het gewest Antwer pen zorgt de interkommunale - Integan voor de vlugge uitbouw van een net. Na grondige studie dient Aalst, indien mogelijk in samenwerking met de omringende gemeenten, zo vlug mogelijk over te gaan tot de realisatie van een distributie net. Een volgend art'kei zal de wijze van uitbating behandelen. A. De Winter. mische machtskoncentratie van het financie-kapitaal te breken, o.m. door de nationalisatie van het krediet en van de energie; arbeiderskontrole in de on dernemingen met het zelfbeheer als uiteindelijk deel; progressistische frontvorming in de aktie voor een maatschap pij steunend op de politieke, so ciale en ekonomische demokratie. In verband met dit laatste punt wijst de B.S.P.-federatie Aalst er echter op dat de kristen-demo- kratische dolksteek in de rug van de socialisten bij de vorming van de stedelijke bestuursmeerderheid te Aalst, zomede de oprichting van een splinterpartij als de S.A.P., de aktie voor een progres sistische frontvorming te Aalst en in het arrondissement ten zeerste hinderen. De B.S.P.-fedcratie Aalst staat breed open voor alle gedachten- stomingen die zich tot het demo- kratisch socialisme rekenen, zon der onderscheid van geloof, ge slacht of ras en die aktief willen medewerken aan de belangenver- dediging van alle werkers en aan het tol stand brengen van een socialistische samenleving. De B.S.P.-federatie Aalst roept dan ook alle arbeiders, intellek- tuelen en zelfstandige werkers en vooral de jonge arbeiders en stu denten op haar rangen te vervoe gen en een machtig blik te vor men in de strijd voor vooruit strevende doeleinden en voor de socialistische maatschappij. Het arrondissementsbestuur van de B.S.P.-federatie Aalst.

Voor Allen | 1972 | | pagina 1