VLAAMS Ekonomische maar ook sociale vooruitgang BELANGRIJKE WEGENWERKEN TOEGEZEGD R 1 9 Geen twee toeziehtsgroepen op uitvoering ontwikkelingsplan! Nieuwe wijkscholen in ons arrondissement DE INTERNATIONALE IN WOORD EN BEELD BERT VAN HOORICK volksvertegenwoordiger (Vervolg blz 2) Parlementsleden van arrondissement bij Minister van Openbare Werken Om uit te knippen en te bewaren ZATERDAG 18 MAART 1972 24e JAARGANG nr. 12 Redaktie - Administratie - Publiciteit 52, MOLENSTRAAT - 930C AALST Tel. 053/24869 - Postcheckrekening 95.24.64 PRIJS PER NUMMER 5 fr. Maandabonnement: 20 fr. - Jaarabonnement: 240 fr. Verantwoordelijke uitgever Jacques Timmermans, 52, Molenstraat - 9300 Aalst. WEEKBLAD VAN DE B.S.P. - ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT In anderhalve maand tijds heeft de regering' een aantal positieve maatregelen getroffen. Wij juichen ze toe. Niet temin dient de socialistische beweging met een waakzaam oog de verdere ontwikkeling van de toestand te volgen. Tot deze positieve maatregelen behoren: de verhoging van de werknemerspensioenen met 5 t.h, de vrijstelling van belasting voor de pensioenen waar van het gezinsinkomen lager is dan 85.000 fr. voor het jaar 1971 en van 90.000 fr. voor het jaar 1972 de verhoging van de inkomstengrens voor het toestaan van uitstel aan dienstplichtigen. Vanaf 1973 zal het samengevoegd inkomen van de ouders 70.000 fr. in de plaats van 56.000 fr. mogen bedragen om de dienst plichtige zoon als kostwinner van de ouders te be schouwen en hem uitstel, leidend tot vrijstelling, te kunnen verlenen de voorlopige hervorming van het indexcijfer dat voortaan beter aan de werkelijke stijging van de le vensduurte en aan het gezinsbudget zal beantwoorden, vermits in de berekening van het indexcijfer het aan deel van de voedingswaren daalt en dit van de dien sten stijgt het ongedaan maken van de prijsverhoging tot de welke de farmaceutische nijverheid in januari besloot de daling van de rentevoeten die de dollartoevloed in België zal afremmen en tevens zal bijdragen tot de heropleving van de ekonomie, de investeringen, het bouwen, enz. Voegen wij aan dit lijstje nog een verklaring toe van de minister van Arbeid waaruit blijkt dat gedurende de laatste vijf jaar de lonen gemiddeld met 50 t.h. zijn ge stegen. Aan elke medaille is echter een keerzijde. De regering en bijzonder de minister van Ekonomische Zaken hebben maar steeds verder af te rekenen met vra gen van de industrie tot prijsverhoging. Er zijn de vra gen voor het brood en voor de petroleum. Er zijn de ta rieven van enkele openbare diensten zoals post, spoor wegen, telegraaf en telefoon. Er zullen nog andere op duiken. Door de band heeft men de neiging het meest te roepen tegen tariefverhogingen van de openbare diensten, tcwijl de publieke opinie minder in het gelid treedt tegen deze van de kapitalistische vennootschappen. Er mag wel even gewaarschuwd worden tegen een spelletje dat er in bestaat de openbare diensten te doen werken tegen verlieslatende tarieven en dan meteen deze gemeen schapsuitbatingen te beschuldigen van wanbeheer en de glorie te zingen van de kapitalistische onderneming. Dank zij de aktie van de ar beiders is er een ontwikkelings plan voor het arrondissement Aalst gekomen dat door het Mi nisterieel Komitee voor Ekonomi sche en Sociale Koördinatie weid goedgekeurd. Wij hebben dit ontwikkelings plan als ontoereikend bestempeld en kameraad Van Hoorick heeft er in de Kamer tijdens een inter pellatie de kritiek van gemaakt. De nieuwe minister van Streek - ekonomie aanvaardde dat het plan vatbaar moet zijn voor aan vullingen en verbeteringen. Hij hechtte ook zijn akkoord aan,de oprichting van een werkgroep in het arrondissement om toezicht te houden op de uitvoering van dit ontwikkelingsplan. Diensvolgens had een vergade ring plaats van het Aktiekomitee voor de Ekonomische Expansie van het arrondissement Aalst waar voorstellen werden gedaan met het oog op het toezicht hoger vermeld. De parlementsleden van de streek zullen hierbij een voor name rol spelen evenals de burge meesters van de belangrijkste ge meenten. Door het schepenkollege van de stad Aalst werden even- eens voorstellen geformuleerd die tamelijk evenwijdig lopen met deze van het Aktiekomitee. De burgemeester van Aalst, de h. De Bisschop, nodigde inmiddels een vergadering uit die ten stadhuize zal plaats vinden op vrijdag 27 maart in de aanwezigheid van de h. Dhoore, staatssekretaris. Ons is dit allemaal goed. Het enige dat wij vragen is dat er voor de ontwikkeling van ons ar rondissement aan één zeel wordt getrokken en dat er geen twee ge lijklopende kontakt- of toeziehts groepen worden opgericht. Der halve komt het ons voor dat het schepenkollege van Aalst er best aandoet een open gesprek aan te gaan met het Aktiekomitee en met de interkommunale ,.Het Land van Aalst", om eens en voor goed elke wedijver uit de wereld te helpen en een bevredigende op lossing voor iedereen te bewerken zodat in de eerste plaats aan de belangen van het arrondissement kan worden gedacht. Dat zowel de politieke mandatarissen als de vakbonden hierbij aan hun trek ken moeten komen ligt voor de hand zo men de demokratische inspraak wil bevorderen. De Minister van Openbare Wer ken heeft een delegatie ontvangen die was samengesteld uit de par lementsleden van gans het arron dissement Aalst en uit vertegen woordigers van het Aktiekomitee voor de Ekonomische Expansie van de streek. Deze delegatie wees de Minis ter op een aantal werken die noodzakelijk zijn voor de ontslui ting en ontwikkeling van ons ar rondissement. Na een onderzoek van het voorgelegd programma zegde de Minister de hiernavol gende uitvoering van werken de finitief toe. Verdere modernisering baan Ninove - Brussel en kruispunt «De Os» te Ninove. De beSissing werd bevestigd, dat nog dit jaar de aanbeste ding zal plaatshebben van de moderniseringswerken aan het vak itterbeek-Dilbeek van de rijksweg Brussel - Ninove. Ook voor de modernised ng van het kruispunt De Os te Ninove zijn de aanbestedingsdokumenten klaargekomen. De kostenraming voor dit kruispunt beloopt 9 mil joen fr. Reehttrekking weg Geraards- bergen - Gent te Schendelbeke, Nederboelare, Godveerdegem en Grotenberge. Minister De Saeger kondigde ook voor de rijksweg Gent-Ge- raardsbeïgen belangrijke verbe- teringswerken aan. Zo de recht trekking van deze weg te Schen delbeke en Nederboelare. De onteigeningen voor dit vak zullen nog dit jaar gebeuren en de werken zullen in december '72 worden aanbesteed; raming 80 miljoen fr. Tussen Grotenberge en Godveerdegem zijn de werken aan deze rijksweg reeds aan de gang. Ringlaan te Aalst. Het noordelijk sluitstuk van de Ringlaan te Aalst is in uitvoering tussen de Boude wijnlaan en de Dendermondsesteenweg, evenals het vak tussen het komplex aan de E5 en de Boudewijnlaan. Een bedrag van 120 miljoen fr. wordt op de begroting van openbare werken voor 1973 voorzien voor de tweede fase van de noordelijke Ringlaan, de modernisering tot aan de Leopoldlaan en de over brugging van de Dender inbegre pen. Ringlaan te Ninove Wat de werken aan de ooste lijke Ringlaan te Ninove betreft, werd eraan herinnerd, dat het vak tussen de rijksweg nr. 9 te Meerbeke en de Nederwijkstraat te Ninove. in uitvoering is. Een tweede vak. tussen de Nederwijk straat en riiksweg naar Aalst, werd oo 17 februari il. aanbesteed voor ongeveer 20 miljoen fr. Autosnelweg Brussel-Rijsel met twee toegangswegen voor Ge- raardsbergen. Ten slotte betuigde de delega tie haar instemming met het tra cé van de A8-autosnelweg Brus sel - Rijsel, over Lessen. Aan- slu'tingen met de A8 ter hoogte van het kruispunt met de rijks weg Bergen - Gent (grondgebied Deux-Acrenl en de rijksweg Edin- gen-Aarsele (grondgebied Moer- beke-Viane) zijn voorzien, zodat Geraardsbergen zal beschikken over twee toegangswegen tot de A8. In dit verband werd gevraagd de mogelijkheden te onderzoeken om de vertakking in de richting Roeselare - Westkust te verleg gen, iets meer ten oosten en dus ook ten noorden van Geraards bergen. Andere werken Vervolgens werd gehandeld over de prioriteit in de u t te voeren werken. Het betreft o.a. de mo derniseringswerken van de rijks weg Brussel-Ninove op het grond gebied van Ninove, de rechttrek king te Zottegem van de rijksweg Bergen - Geraardsbergen - Gent en de zuidelijke omlegging van de rijksweg Brussel - Gent ter hoog te van de Zeebergbrug te Aalst. De nieuwe verbing Aalst - Nino ve en de noordelijke omlegging van Geraardsbergen, met brug over de Dender, zullen eveneens ter studie worden gelegd. Nieuwe Denderbrug te Dender leeuw. Wat de waterbouwkundige wer ken betreft, werd aangedrongen op de aanleg van een nieuwe brug over de Dender te Denderleeuw, in het raam van een interkom munale verbinding tussen Meer beke, Roosdaal, Liedekerke en Denderleeuw op de rechteroever van de Dender. Pgt, Willy Claes, minister van Nationale Opvoeding, liet ons bij schrijven van 3 maart 1972 weten, dat met ingang van 1 september 1972 de wijkscholen «Nieuwe Wijk» en «Bijloke», respektievelijk verbonden aan de R.M.S. te Lede en aan de R.M.S. te Zottegem, zullen geopend worden. Met ingang van deze editie wordt wekelijks een hoekje voorbehouden voor de publikatie van De interna tionale Wijlen Frans Masereel bracht immers elke strofe in beeld met een passende prachtige houtsnede. Vandaag dus deze eerste publikatie. Ontwaakt verworpenen der aarde, Ontwaakt verdoemd' in hongersfeer. Recdlijk willen stroomt nu over d'aarde. En die stroom rijst al meer en meer. Sterft, gij oude vormen en gedachten Slaaf geboornen, ontwaakt, ontwaakt. De wereld steunt op nieuwe krachten, Begeerte heeft ons aangeraakt. Deze strofe werd vertaald door H. Roland Holst.

Voor Allen | 1972 | | pagina 1