^AALST MOORSEL „TECHNISCHE SEMANTIEK" HERDERSEM ER0NDEGEM CIJZEGEM LEDE Nietiwerkerken 3 Nieuwe start J ongsocialisten hoopgevend voor de toekomst Een toeristische T.V.-dokumentaire die een loopje nam met Aalst Kliniek Bond Moyson St.-Kamielstr. 30, Aalst KANTON Wijkkermisen 1972 Verpachting BERICHTEN Dienstbetoon Spreekuur burgemeester Koffietafel gepensioneerden Burgemeestersbal Gewillig papier Ministerie van Binnenlandse Zaken aandachtig voor financiële toestand stad Aalst Filmavond Verwaarlozing New Reform Gallery vzw Kultuuropbouw Gemeenteraadszitting van 9 maart 7e ROOD BAL Dia-avond van vrijdag 10 maart Belotting Verslag van de gemeenteraad Onderhoudt de straten a.u.b. Algemene vergadering spaarklub Examen Sinds een drietal weken zijn de Jongsocialisten afdeling Aalst met verdubbelde krachten nieuw gestart Nadat de J S. in 1970 een be langrijke vruchtbare periode kenden (manifestaties in stads park, kulturele week, e.a.) kwam er een kentering die zou leiden tot enkele moeilijke maanden. De Jongsocialisten hadden hier bij te kampen met een haast tra ditionele krisis die zich in de meeste groeperingen voordoet. Na een ruim zeven jaar aktieve periode was dit trouwens niet ver wonderlijk. De algemene statutaire verga dering drukte dan ook de wens uit dat de J.S. in de komende maanden een inspanning zouden doen voor een nieuwe aanpak. Verschillende vrienden namen nu reeds kontakt op om mede te werken. Voor/ de eerstkomende weken staan tevens enkele belangrijke avonden op het programma. Vol gende week vrijdag 24 maart ver leent onze kulturele organisatie VZW Kultuuropbouw haar mede werking aan een filmavond (zie elders in dit blad). Aanvang april zou dan een an ti-militaristische avond worden georganiseerd. Deze manifestatie zal ondermeer de toekomstige sol daten inlichtingen verschaffen of en hoe zij kunnen dienst weige ren Deze avond is echter ook in teressant voor wie zich wil in zetten voor de vrede. Naar jaarlijkse traditie zullen de J.S. in groep deelnemen aan de 1 Meibetoging in Aalst. Tussendoor zijn er nog een al gemene raad te Brugge en een studie-weekend van de Federatie in Waasmunster. Br dient echter nogmaals de aandacht op gevestigd dat alle partijgenoten jonger dan 30 jaar lid zïjn van de Jongsocialisten. Men kan echter eventueel ook afzonderlijk aansluiten en mede werken. D'HONDT ROGER Voorzitter J.S. Aalst Wie als Aalstenaar het toeris tisch filmpje, dat de T.V. over Aalst bracht, heeft gezien zal meteen hebben gezegd«Zo is Aalst niet.» De man die dit sce nario heeft gemaakt heeft met Aalst een loopje genomen. Niet dat wij van toeristische doku- mentaires verlangen dat zij de zaken mooier voorstellen dan zij zijn. Zeker niet, want een doku- mentaire moet objektief zijn en hij moet de aandacht vragen voor wat interessant en mooi is en tevens trachten de lokale sfeer op te roepen. Het T.V.- filmpje over Aalst was echter niets van dit alles. Hoogstens zou het als een parodie kunnen wor den beschouwd wat in deze toe ristische uitzending zeker niet het geval was. Schepen Van den Eede die voor een gesprek met de h. De Vidtse, van het kommissariaat- generaal voor toerisme en met de h. De Moor van de Oost- vlaamse federatie was gevraagd, zat er maar verslagen bij. Men had van hem mogen ver wachten dat hij tegen dergelijke voorstelling van Aalst zou heb ben geprotesteerd. De patiënten gelieven rekening te willen houden met de sluiting van volgende diensten: BEENDERZIEKTEN.: op vrij dag 24-3-1972. HUIDZIEKTEN: op donderdag 6-4-1972. TANDHEELKUNDE: van 1 mei tot en met 13 mei 1972. Het bestuur. De wijkkermissen 1972 werden vastgesteld op de volgende data: 26-3: We:f 2-4: Schietbaan 9-4: St.-Polonia 16-4: Rozen 23-4: Alrond 30-4: Jacquet 7-5: Meiboom 14-5: St.-Job 21-5Drieveldenweg 28-5: Withuisstraat 4-6: Botermelkstraat, Lsdebaan 25-6: Station 16-7: Houtmarkt 23-7: Watertoren 6-8: St.-Anna 13-8: BTedestraat 20-8: Dries 27-8: Arend 3-9: Diepestraat, Braderij Zout- straten 10-9Meuleschettestraat, Brade rij Koolstraat 17-9: Steen- en Lindenstraat, Braderij Hoveniersstraat en Molendries 24-9: Genever, Hogevesten, Bra derij Molenstraat 1-10: Kat, Braderij Kattestraat 8-10: Mijlbeke lf-10: Brokkel De besturen van de wijken, die menen bezwaar te moeten in brengen tegen deze data, kunnen zulks schriftelijk doen tot 25-3 e.k. bij het schepenkollege waar na de data definitief zullen wor den vastgesteld. Het kollege van burgemeester en schepenen brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat de standplaatsen, voor de verkoop van roomijs, openbaar worden verpacht, maandag 27 maart te 10 uur, bureau 1, stadhuis. Volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick en burgemeester Edgard Hooghuys zullen op zaterdag 25 maart om 11.30 uur spreek uur voor dienstbetoon houden in café Cecile, Edixveldestraat, Nieu- u/jrlfprilfprj Voortaan wordt de regeling voor dienstbetoon als volgt vast gelegd: Elke 2e zaterdag van de maand in het lokaal bij V. We- zemael Maurice, Dorpstraat 2, Nieuwerkerken. Elke 4e zaterdag van de maand in café Cecile, Edixvelde straat-, Nieuwerkerken. Het is de bedoeling de plaat sen waar het dienstbetoon door gaat te spreiden teneinde de be langstellenden geen te grote af standen te doen afleggen om ons te kunnen bereiken. Het dienstbetoon is vanzelf sprekend gratis. Voor al uw pro blemen, zoals aanstellingen, pen sioenen, minder-validen, bouw- premies, enz., zullen wij u graag helpen. Tijdens de periode van 20 tot 24 maart heeft kd. Hooghuys spreekuur in het gemeentehuis van 16 tot 17 uur. De datum van het gezellig sa menzijn is wel zaterdag 25 maart om 15 uur in zaal Modern Pa lace. Het zetduiveltje heeft ook hier zijn parten al gespeeld. Dus vrienden van de 3e leeftijd, op zaterdag 25 maart naar Modern Palace. Tcespraak door burge meester Hooghuys. Op zaterdag 29 april om 21.30 uur, zaal Modern Palace, orkest Leo Bens, Bal van Burgemeester Hooghuys. Kaarten aan 50 fr. bij de be stuursleden en in het lokaal. Het bestuur. In «Rechts nr 10» van sep tember 1971 schrijft de CVP on der de rubriek «Wegenwerken»: «Onmiddellijk na de verkiezingen (11.10.70), heeft de CVP be- stuursploeg verschillende nieuwe ontwerpen op touw gezet, zodat wij reeds op 3 september 1971 konden overgaan tot de aanbe steding van de Koebrug en Ka pittelstraat». Zoals men het de bevolking wil wijsmaken is de verbetering van vermelde straten uitsluitend te danken aan het huidige CVP-be- stuur. Men mag er evenwel aan herinneren dat reeds op 11.3.1968 door het voormalig CVP-BSP-be- stuur de princiepsbeslissing werd genomen om verbeteringswerken aan voornoemde wegen uit te voeren. Ook mag aangestipt wor den dat tijdens de gemeente raadszitting van 23.12.69 het ont werp omtrent de aard en om vang van deze verbeteringswer ken werd goedgekeurd. De CVP Moorsel doet de titel van haar partij- en propagan dablad weinig eer aan en zou beter «Averechts» gebruiken. Wat nu het in aanbesteding ge ven van deze geplande werken betreft, volgens «Rechts» reeds in september 1971 gedaan, vinden wij het een heel eigenaardige werkwijze dat reeds meer dan 6 maanden nadien dat er met de aanvang van deze werken nog In antwoord op de motie door gans de gemeenteraad heeft de minister van Binnenlandse Za ken de hiernavolgende brief la ten geworden: «Bij schrijven va.i 31 januari jl. hebt u mij een op 28 januari 1972 door de raad goedgestemde motie laten geworden, waarbij mijn bijzondere aandacht werd gevestigd op de slechte finan- ciële toestand der stad, vooral te wijten aan haar centrumfunktie, en de wens wordt uitgedrukt speciale kriteria te zien vaststel len voor de verdeling van het Gemeentefonds ten behoeve van de gemeenten die zich in een zelfde toestand bevinden als de stad Aalst. Dit probleem zal onderzocht worden ter gelegenheid van de studie te wijden aan de oprich ting van het Fonds der lokale besturen, in vooruitzicht gesteld bij art. 51 van de wet van 26 ju li 1971, houdende oprichting van de agglomeraties en federaties van gemeenten.» De minister, w.g. R. Van Elslande. niet begonnen is. Ongetwijfeld zal de CVP met het argument komen aandraven: de aanleg van het waterbedelingsnet in deze straten is nog niet af. Dat wist men in september 1971 toch ook wel. Al dit geschrijf en gebluf van de CVP ten spijt kan ons toch niet ontdoen van het vermoeden dat deze ongewone handelwijze een reukje heeft, Als dat «de taak is van de CVP pleeg dit vertrou wen niet te beschamen en zijn kiesbeloften zo stipt mogelijk uit te voeren (zie «Rechts» nr 101 dan is dit voor ons juist het tegenovergestelde. Moet men daarom «halve nach ten» werken aan de opstelling van een dergelijk «Rechts» num mer? Dient Pallieter er tevens bijgenomen om er toch iets in te vermelden dat afwijkt van de CVP-normen inzake bluf en prietpraat? Tijdens de bespreking van de begroting 1972 (einde 1971) ves tigde pgt. De Meersman F. de aandacht van het sohepenkollege op de slechte toestand waarin het sohuilhuisje aan de autobus halte stationsstraat verkeerde en dat het wenselijk was het drin gend te herstellen. Tot hiertoe heeft men dood eenvoudig niets gedaan, met het resultaat dat het schuilhuisje momenteel in staat van ontbin ding verkeert Men zal gaan den ken dat aldaar een vuilnisbelt aan het groeien is. Dat is geen stadje op de buiten! Het zal on getwijfeld wat meer geld moe ten kosten, de belastingen zijn toch verhoogd. nodigen u uit tot het bijwonen van de filmvoorstelling Kleurenfilm van Werner Kausch met elektronische mu ziek, op vrijdag 24 maart tot 20.30 uur, in de «Bar» van het Aalsters Jeugdklubhuis, Schoolstraat 17, 9300 Aalst. Een wijziging lastenkchier op halen van het huisvuil is goed gekeurd. Het betreft het ge bruik van plastieken zakken. Op schrijven van het Provinciaal be stuur is het verboden het huis vuil te doen in plastieken zak ken omdat deze het ontbindings proces verhinderen. Het huisvuil dient dus geplaatst in stevige emmers of bakken voorzien van 2 stevige handvatten en gevuld hoogst toegelaten gewicht 35 ki lo. Papieren zakken mogen ook gebruikt worden. Het dossier aankoop grond «toegangsweg industriezone Gil- bos» volgens onteigeningsplan. Er is met de eigenaars reeds een akkoord bereikt, evenals met de huurders. Het totaal aan uit gaven is 332.076 fr. verdeeld als volgt: 295.990 fr grondaankoop, 24.800 fr vergoedingen en 11.286 fr andere onkosten. Ds familie Van Geit ontvangt 12.440 fr. - Vinck J .23.540 fr en de familie Moens ontvangt de rest, waar onder ook nog 2000 fr voor ont eigening van een boom dit komt dus neer op een 250.000 fr. Er was ook een goedkeuring van de wijziging van het water bedelingsnet. Vanaf het huis Melbeeck E. tot de Sasbaan komt er geen leiding, dit is ongeveer 600 meter. Enkele andere kleine straten waar het niet voorzien was de waterleiding te leggen kunnen daar nu ook van genieten zoals de Marktweg, Broekstraat (we gel Fred De Wolf en Cie), St.- Jansstraat, Aartstraat nr 10 tot 14, de Beekkant en de Kerkweg. Na wat betwisting omtrent de Beekkant werd alles met eenpa righeid van stemmen goedge keurd. Raadslid Boel stelde de vraag of de Beekkant een privé- weg was of een gemeenteweg. Volgens zijn mening zou dit een privé-weg zijn. Zaterdag 18 maart te 21 uur Feestzaal CAPRI - Orkest «The Musical Friends». Wij verwachten u. Dus zaterdag 18.3.72 om 19.30 uur prachtige kosteloze filmavond In Klubhuis Bergop Eksterken, door MJA Moorsel. In de namiddag gaan de trom- mellessen op het voorziene uur door. VLAAMS VVEEKISL/V' VOOh ALLEN De eerste dia-avond ingericht door onze bond der Socialistische Gepensioneerden en de Socialis tische Vooruitziende Vrouwen, kende een sukses. Een 60-tal sim- patisanten kiwamen op. Anderhalf uur konden ze ge nieten van de enig mooie dia's, hoofdzakelijk over Zwitserland, maar ook andere heerlijke va kantieoorden werden geprojek- teerd. Vrienden, gepensioneerden en SW-vrouwen doe zo voort. De uitslagvan onze 4e kaart avond van de Kapellevrienden mocht zich terug op een schone opkomst deelnemers bogen. De vijf eerste plaatsen werden toe gekend aan: 1. DE WIT PAULINE 3475 p. 2. Van Lierde Jozef 3371 p. 3 De Neef Hubert 3234 p. 4. De Slag mulder JF. 3205 p. en 5. Pieters Albert 3166 p. In het klassement is er tot nogtoe geen grote afscheiding gekomen zodat er nog veel kans hebbers zijn op de kampioens titel. 1. VAN NUFFEL Matheus 12039 p. 2. Van Lierde Jozef 12036 p. 3. De Wit Pauline 11929 p. 4. Van der Meirsoh Willy 11881 p. 5. De Wit Petrus 11830 p. Onze volgende kaarting gaat door op zaterdag 25 maart 1972. Er is terug een vooruit van 250 fr. - Vrienden op post! Sinds de oprichting van de B.S.P.-afdeling Erondegem pro beren we u zo volledig mogelijk in te lichten over wat op de ge meente gebeurt. Daarom ligt het in onze bedoeling regelmatig de beslissingen van de gemeenteraad te publiceren. Vanaf het begin van dit jaar heeft er echter op onze gemeen te slechts één gemeenteraad plaats gehad om de leden toe te laten elkaar hun nieuwjaarswen sen over te maken. We wachten dus vol ongeduld! Het bestuur. Eens te meer moeten we deze noodkreet slaken. Het is weer eens zo ver dat verscheidene stra ten stilaan In een bedenkelijke toestand raken voor wat de weg- bedekking ervan betreft. In de Kerkstraat en de Schoor- straat bijvoorbeeld vertonen zich weer de zo gevreesde putten, waar reeds menig fietser het slacht offer van werd. In het verleden werd nogal lijdzaam toegezien hoe de toe stand van meerdere straten zien derogen verslechtte, en liet de herstelling bijgevolg op zich wachten. Sedert het nieuwe gemeente bestuur aan de macht kwam, achtte men de toestand enigszins verbeterd. Niets daarvan echter Nu, evenals vroeger blijkt het onderhoud van de wegen het zwakke punt van de bestuurs- ploeg te zijn. Hiertegen dient echter gerea geerd te worden. In geen enkel geval mag eerst een slachtoffer vallen door de nalatigheid van de bestuursploeg. Nogmaals, voorkomen Is beter dan genezen, heren van het sche penkollege D.W.W. De leden-spaarders, worden uitgenodigd tot de algemene ver gadering op zaterdag 18 maart a.s. te 19.30 uur in het Volkshuis Germinal. Nieuwstraat 34. Lede. AGENDA: Samenstelling bestuur Reis - eetmaal Nadien koud buffet. Het aangekondigde examen van postman, zal plaats grijpen op 9 april. De aangekondigde lessen die nen dus vervroegd. De le les zal plaats grijpen, zaterdag ajs. 18 maart. Samenkomst in het Volkshuis te 14 uur.

Voor Allen | 1972 | | pagina 3