55geraardsbergen k HET TOERISME IN ONZE STAD SPORT-KR AKELIN GEN A.T.B.-HOEKJE Overboelare 5 TOMBOLA Inst. E. VANDERVELDE KANTON Rode Kruisstraat Kliniek Bond Moyson Vredestraat 41, Geraardsbergen Fotokring «De Krakeling» Medische dienst Burgerlijke stand Bond Derde Leeftijd Wijkklub Nederboelare «De Reep» I 1 1 We kregen volgende brief ge richt aan de redaktie van het weekblad Voor Allen. We publi ceren hem graag ter voorlichting van onze lezers. Geraardsbergen 8-3-72 Aan de heer senator V.D. Bruggen, redaktie week blad Voor Allen Geraardsber gen. Waarde heer, Het probleem van de wijk Pol derstraat - Rode Kruisstraat zal u wellicht niet onbekend zijn tier. jaar geleden werd met de voorbereiding aangevangen, na dien had de inhuldiging plaats van de Rode Kruisstraat, werden plannen voor een nieuwe wijk opgemaakt, werden gronden als bouwgrond door de stad verkocht, werden kredieten vastgelegd, wer den door alle partijen plechtige verkiezingsbeloften naar voor ge- bracfct! En... bleven de zaken zoals ze waren! Een verzoekschrift in da to van 10-2-72 aan de heer bur gemeester en ondertekend door het merendeel der wijkbewoners, had evenmin enig gevolg of re- aktie. Na tien jaar wachten is het voorlopig wijkkomitee van de Polderstraat - Rode Kruisstraat de mening toegedaan dat de pu blieke opinie langs de pers moet worden ingelicht over de zeer hopeloze en soms gevaarlijke toe stand van de wijk. Om u een klaar beeld te geven van het hele probleem heeft het voorlopig wijkkomitee de eer u uit te nodigen tot de perskonfe- rentie die zal doorgaan op zon dag 12 maart 1972 om 10 uur ten huize van de h. Georges Mer- ckaert, Polderstraat 56. Het zou ons zeer aangenaam zijn indien wij op uw tegenwoor digheid mochten kunnen rekenen. Hoogachtend, namens het voorlopig wijkkomitee. Die perskonferentie ging door. Waren van het stadsbestuur aan wezig de burgemeester en sche ten Pieraert en ikzelf. Het ging er soms nogal scherp aan toe. Die zaken zijn gebeurd toen de B.S.P. nog in de oppositie zat. We hebben het steeds schandalig gevonden en ook aangeklaagd dat men gronden verkocht aan men sen die bouwlustig waren en dat men dan geen straat aanlegde ondanks de opgemaakte plans en de vast gedane beloften. Men dreef het zelfs zover het belache lijke ten top te drijven: de Rode Kruisstraat in te huldigen daar waar het toen en nu nog een vuilnisbelt is. De rol van het hui dig stadsbestuur bestaat er in de zaak in het reine te trekken. We zullen er zo sterk mogelijk aan helpen. V.D.B.D. De patiënten gelieven er reke ning te willen mee houden dat de dienst HUIDZIEKTEN zal ge sloten zijn op vrijdag 7 april '72. Het bestuur. Wij naderen nu reeds ons eind doel voor 1972: «de vijftig aan gesloten fotovrienden». Dat bete kent meteen dat de weg geëffend werd voor een stevige fotoklub waar vooral de oprechte, onge veinsde vriendschap wonderen doet. Juist daardoor zijn de fi nanciële beslommeringen van het eerste uur, na ons zelfstandig gaan, opgelost geraakt. De be trekkingen met de BEEK, met de Oostvlaamse Unie van Foto kringen, met onze acht zuster verenigingen uit Zuid-Oostvlaan- deren zijn prima. Nu wordt er ook gewerkt aan een nog betere indeling van het werkprogramma waarin vooral de veertiendaagse dinsdagavondbij eenkomsten een overwegende rol gaan spelen. Tijdens onze laatste bijeenkomst werd hier ernstig aan gedokterd. De avond van 14 maart stond vooral in het te ken van een beter verwerven van kennis over zijn eigen materiaal. Er werden ook proeven genomen met «de overvloeiingsapparatuur» van de sekretaris. Deze appara tuur zal kunnen gebruikt worden voor het projekteren van de groepsdiareeksen. Ein nu... met spanning gewacht op de tweede uitgave van ons fotomaandblad. Te uwer inlichting geven we hier: De doktersdienst: verzekerd op zondag 19 en donderdag 23-3-72 door dokter Bracquene, Dorp, Z. .'lardinge, tel. 426.65. De apotekersdienst: verzekerd vanaf zaterdagavond 18-3-72 tot zaterdagmorgen 25-3-72 door apo- teker De Moyer, Oudenaardse- straat 39, Geraardsbergen, tele foon 42.303. V.D.B.D. WIELRENNEN Junioreswedstrijd te Geraards bergen ingericht door de wieler- klub Jong en Moedig kende een enorm sukses. 44 deelnemers en een massa volk. Als overwinnaar kon men dan ook niemand beter verwachten dan de plaatselijke kampioen van Oost-Vlaanderen Eric Neckebroek. VOETBAL R.C. WetterenS.K. Geraards bergen 2—0. Een zeer spannende wedstrijd van het begin tot het einde, met doorgaans een meer aanvallend Wetteren waardoor Sportkring genoopt werd zich in verdediging terug te trekken. En kele gevaarlijke tegenaanvallen van Sportkring die echter niet konden worden omgezet in doel punten. De toestand wordt be slist kritiek voor S.K. Geraards bergen. St.-Lievens-Houtem— Sp. Ge raardsbergen 02. De Spartanen hebben hun - titelka«*H>- veilig gehouden met een verdiende ze ge. Van bij het begin dikteerde Sparta de wet en kon reeds voor de rust de eindcijfers op het bord brengen. De tweede speelhelft werd dan ook wat lichter opge- vafc- Hillegem—Goeferdinge 01. Een prachtige en verdiende over winning van Goeferdinge op Hil legem. Hierdoor wordt de kans geschapen nog in de eerste vijf te eindigen. OverboelareViane 1—1- De Racingjongens hebben zich goed weten" te verdedigen tegen buur man Viane. Logische uitslag. BASKETBALL VOS RonseWezenvrienden 6757. Opnieuw een nederlaag voor de Wezenvrienden die hier door hun laatste kans op de 2e plaats zien verloren gaan. Waar schijnlijk het gevolg van hun Bierfeesten van zaterdag. Juventus Zottegem—The Do nalds 31—39. The Donalds zijn aan een heropstanding begonnen. Na hun overwinning tegen De Wezenvrienden nemen ze nu ook de volle inzet mee op Juventus. Er is nog altijd kans op het be houd van onze stadsderby. VOLLEYBALL Gev. Geraardsbergen—Ajax 3—0 ATLETIEK Veldloop te Galmaarden met de medewerking van Atletiek Klub Geraardsbergen. Kadetten: De Beck van A.C.G. bevestigd zijn 3e plaats in het Belgisch kampioenschap te Wa- regem nu met een klinkende overwinning te Galmaarden. Juniores: 5e plaats voor Labie van A.C.G. Seniores: 12e plaats voor Van Ci.uwenberghe van A.C.G. Herman Mignon eindigde 8e in VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN 3.000 prijzen, w.o. 250.000 fr in speciën, 36 auto's Toyota en 10 kleuren-T.V.'s. Biljetten worden toegestuurd mits storting op postcheek- rekening 52.54.48 van B.S.P. Arrondissement Aalst te Ge raardsbergen. 100 fr het boekje (met 2 om- slag nummers) In de «Vaandrig» van vorige week verscheen een artikel waar bij de tussenkomst van C.V.P.- provincieraadslid De Mol, in de fraktievergadering van de C.V.P.- provincieraadsleden toegejuicht werd, maar waarbij tevens enige twijfel gezaaid werd betreffende mijn houding in de provincie raad. Ik stuurde dan ook onder staand schrijven aan de uitgever van de «Vaandrig». Waarde kollega, Ik las met aandacht uw arti kel in de «Vaandrig» van 12 de zer, getiteld «Procifiat, heer De Mol». Hoewel u beweert er geen cen tiem politiek in te zien, komt het mij toch voor er een bedekte be risping in te zien te mijnen op- z'chte. Het zou mij dan ook ten zeer st u verplichten, indien u onder staande bemerkingen in uw vol gende editie wilde opnemen ter vollediging van het probleem. Verre van mij de tussenkomst van de heer De Mol te mini maliseren. Integendeel, ik waar deer die ten zeerste en ben van oordeel dat in de provincieraad niet voldoende de aandacht kan getrokken worden op de toeristi sche bestemming van Geraards bergen. Ik wens er nochtans uw aan dacht op te vestigen dat tussen komsten in fraktievergaderingen normaal niet in de pers komen. Het is u dus niet mogelijk te oordelen over mijn eventuele tus senkomsten in ONZE fraktiever gaderingen. de 1.500 m te Grenoble in de tijd van 3'50"73. Hij verloor een schoen en daarmee ook een Euro pese titel. Lampens Johnny. JONG EN MOEDIG AKTIEF Na de organisatie van de wie lerwedstrijd voor juniores, de 2e Grote Prijs café SAF en Ere prijzen Schepen Van der Linden en Oud-Renner H. Van den Bos sche zondag 1.1., heeft wielerklub Jong en Moedig verder nog tal rijke aktiviteiten op zijn pro gramma voor 1972. 13 mei: kampioenschap van Oost-Vlaanderen voor dames en juniores. Omloop «Buizemont». 30 juli: wielerwedstrijd voor juniores in samenwerking met de St.-Annavrienden (kermis Sint- Anna). 3 september: 2e Grote St.-Ni- klaasvlucht uit Quiévrain met 200.000 fr. gewaarborgd. Eveneens in september: slalom voor auto's in samenwerking met de autorenstal Ghent-Racing. 18 november: voor de eerste maal in ons land: Will Tura en Digno Garcia te samen al zin gend op het podium. Zaal: han- gaar van het EBGG-vliegveld van Armand Gcessens. 25 november: Groots Sinter klaasfeest met aankomst van de Sint met helikopter, bezoek aan de oudjes in het hospitaal. Ziedaar een groots program ma.. Wij wensen Jong en Moedig alvast een groot sukses met de organisatie van deze aktiviteiten. Lampens Johhny. Tombola: steunkaarten wieler wedstrijd 12 maart 1972. Ziehier de uitslag van de tombola met steunkaarten voor de wielerwed strijd voor juniores van zondag 12 maart georganiseerd door Jong en Moedig. 1601 2066 4986 0654 0167 3216 1617 0827 0516 0022 1798 0127 3167 2268 0067 0001 Lampens Johhny. Wat ik u wel kan zeggen is da ik niet dreigde met ontslag. Builen de provincieraad is er tro wens nog minder mogelijk heid iets te bekomen. Wat u echter wel weet inge volge mijn mededelingen in bet schepenkollege, is dat ik reeds eer. paar maal tussenkwam in de Provinciale Kommissie voor Toe risme, teneinde een tussenkomst te bekomen ten voordele van de stad. Ook het antwoord dat mij gegeven werd deelde ik mee. Moet ik er verder op wijzen dat op mijn Initiatief de «Dag- van de Provincie» gepiand werd op zondag 18 juni a.s.? Laten wij hopen dat de be doeling van dit initiatief de be langstelling van de provincieraad voor het toeristisch Geraardsber gen op te wekken, volledig moge slagen. I ben inderdaad van oordeel dat geen inspanningen gespaard mogen worden om onze stad de bekendheid te geven die zij ver dient. En alle inspanningen, zo plaatselijk als provinciaal of na tionaal, die met dit doei gele verd worden, verdienen waarde ring, van waar zij ook komen. Met deze enkele opmerkingen vermeen ik een zaak te hebben rechtgezet die anders misschien verkeerde gevolgtrekkingen zou hebben verwekt. Ik vermeen op uw gekende fairplay te mogen rekenen om dit misverstand uit de weg te ruimen. Inmiddels verblijf ik, waarde kollega, met kollegiale groeten, A. COPPEZ. VOORDRACHT Verleden zaterdag 11 maart '72 werden een 60-tal natuurliefheb bers meegenomen op een «Len tezwerftocht door een vergeten paradijs» door de h. Yseboodt H. van de Vlaamse Jeugdherberg centrale uit Antwerpen. In een korte inleiding situeer de de gastspreker vooraf zijn 500 km lange voettocht door het eiland van de schoonheid, Cor- sika, waar de natuur het nog voor het zeggen heeft. Hij wees op de legendarische angst van de Corsikanen voor de bergen op het eiland, op de toenemende ontvol king, op het ongekompliceerde leven en de Corsikaanse spits vondigheid. Bij de projektie werd de ge volgde route in beeld gebracht: hoofdstad Ajaccio - Bonifacio, Porto-Calvi, Bastia, Plateau van Cagno, Corte werden pittoresk belicht tijdens de voettochten. Ook in het binnenland ging het avontuur verder en wezen ach- te gelaten auto's als «oude kame raden» de weg naar de schilder achtige bergdorpjes, de maquis- vegetatie, de wilde zwijnen en de berggeiten, alsook de graftomben waar de Corsikanen eens zullen terugkeren om hun laatste rust te vinden. Na enkele vragen te hebben beantwoord, werd de gastspreker bedankt en als «eeuwige jonge ling» toegewenst de natuur ver der te blijven veroveren. WAT KOMT ER? Op 18 maart: bezoek aan het vakantiesalon te Brussel (auto - moto). Op 25 maart: algemene leden vergadering in de muziekzaal van he'. Volkshuis. Op 26 maart: voor de fietstoe- risten, le fietstocht in de Den dervallei. Vertrek om 13.30 uur aan het Volkshuls. Op 31 maart: vooropening «Va kantiesalon». Op 1, 2 en 3 april: A.T.B.-sa- .lon van de vrije tijd in het Volkshuis (turnzaal). Baert R. GEBOORTEN De Norre Philippe, Guillemin- laan 2 Pecceu Ingeborg, Vis- straat 18 De Smet Lina, St.- Martens-Lierde, Hoogstraat 2 Ogiers Krista, IJzerenwegstraat 6 Daem Nathalie, Bosstraat 68 Debosschere Ann, Welle. Ring- laan 52 Goossens Brands, Ka- pellestraac 22 Van Hoecke Jur- ge Zottegem, Demetsstraat 66 pariapiano Christina, Deftin- ge, Kruisstraat 5 Cansier Ka- trien, Meerstraat 12 Van de Ponseele Tommy, Hcgewegstraat 51 van de Catsyne Philip, Deftinge, Pluimbroeck 3 Ple- tinckx Erika, Moerbske. Kerk straat 7 Meremans catharina, Deftinge, Wassegemstraat 19. HUWELIJK Waldraet Guido. Buizemontstraat en De Vleeschouwer Anny, Hoge- wegstraat. OVERLIJDENS Van den Neuker Denise, 10-2-07, Boelaarstraat Van Damme Cy- rillus, 29-4-84, Gentsesteenweg, wedn. Bauwens Maria Mer- ckaert Leon, 11-5-00, Hoge Bui zemont, echtg. Maldrie Elisa. ALGEMENE VERGADERING Hiermede nodigen wij u vrien delijk uit tot het bijwonen van de algemene vergadering van on ze wijkklub De Reep op vrijdag 17 maart 1972 om 20 uur in het lokaal Volkshuis, Felicien Cau- welstraat 1. Op de agenda: Gemeentepolitiek Financieel verslag Aktiviteiten Allerlei Gezien het belang van deze vergadering rekenen wij ten zeer ste op uw aanwezigheid. Lampens Johhny. De maandelijkse koffietafel van de bond der Derde Leeftijd ging door op dinsdag 7 maart en ken de een ruime belangstelling. De gez. Vereecken Rosine open de de vergadering met een wel komswoord voor Kd. Walraet Voorzitter BSP Groot Geraards bergen. Deze maakte van de gelegen heid gébruik om een woordje van dank te sturen aan 'het aktieve bestuur welke er in geslaagd is op enkele maanden tijd zulke machtige groepering uit de grond te stampen. Vervolgens maakte hij het bi- lan van de verwezenlijkingen van de BSP in de gemeenteraad en wijdde enkele woorden aan de vooruitzichten van de partij en het stadsbestuur. Nogmaals houd het bestuur eraan Kd. Walraet, u te danken voor uwe klare en duidelijke uiteenzetting in ver band met de pensioenen. Na het eten van de beiegde broodjes met de smakkeiijke kof fie werden de krachten gemeten op den bak, die ons het bewijs le verde dat ook onze vrouwtjes kunnen wedijveren met de man nen. In een kameraadschappelijke sfeer werd nog een pintje gedron ken en gaf iedereen afspraak tot de volgende keer op dinsdag 18 april e.k. Nogmaals dank aan iedereen Het bestuur.

Voor Allen | 1972 | | pagina 5