NINOVE DE WEEK IN BEELD 6e GROOT BURGEMEESTERSBAL U vindt straten zonder voetpad maar... geen straten zonder VLAAMS WEEKBLAD Outer POLLARE JNederhasselt Denderwindeke Denderhoutem 6 KANTON Jeugdklub Tien-Twen Brits en Schots toerisme en folklore te Ninove Belottersklub Informatieavond te Ninove Studietoelagen sekundair onderwijs Aanvragen voor 5 juli Zitdag J. Timmermans Tombola „Bal van de burgemeester" Zaterdag 25 maart 1972 om 21 uur Met de orkesten .CAM COLE' en .THE SWINGING JAGUARS' Naklanken van Haendels Oratorium te Ninove Sociaal dienstbetoon Sociaal dienstbetoon Sociaal dienstbetoon Sociaal dienstbetoon In memoriam Kiekens André B.S.P. sekretaris EERSTE DAG De gemeenteraad vergaderde dus verleden week in openbare zitting. Vooraleer de eigenlijke agenda begon interpelleerde volks vertegenwoordiger L. Waltniel over twee punten. Het eerste punt behandelde de toelage aan de fanfare „Voor waard", die door het schepenkol lege gebracht werd van 20.000 op 13.000 frank, omdat een prestatie niet werd geleverd op sinksen- maandag. Oppositieleider Waltnie behandelde vooral de zeer korte termijn in dewelke een beslissing diende genomen. Ondergetekende verklaarde dat het zeker om geen partijdige be slissing ging, vermits het voorstel aan het schepenkollege unaniem werd gedaan door de stedelijke feestkommissie, geïnspireerd door een voorgaande beslissing. Wegens de omstandigheden is het schepenkollege wel akkoord deze beslissing te herzien. TWEEDE DAG De tweede interpellatie ging over de verkeersreglementering op de Albertlaan en het kruispunt „De Os" Waltniel noemde de nieuw ingevoerde verkeersregle mentering zeer gevaarlijk, wat hij bewees aan de hand van verschil lende voorbeelden. Tevens ver wonderde hij zich over het feit dat de gemeenteraad hiervan geen kennis had. Schepen De Riemaeoker was akkoord met de beweringen van de interpellant, doch wedervoer dat evenmin het schepenkollege kennis had van wat het departe ment van openbare werken uit voerde. De volledige gegevens zul len aan de h Waltniel ter be schikking worden gehouden ten einde een parlementaire vraag te stellen in verband met deze aan gelegenheid. DERDE DAG In de eigenlijke dagorde, waren er buiten een reeks administratie ve en technische punten, enkele problemen die nadere bespreking vergden. Zo werd door mij een omstandig verslag naar voor ge bracht n.a.v. de motie van de Stedelijke Kulturele Raad i.v.m. de boomplantingsaktie en het Nei- gembos. Volgende week komen we hierop terug. VIERDE DAG De Merellaan wordt doorgetrok ken tot aan de Ringlaan en tevens voorziet dit ontwerp de aanleg van de IJzerenwegbaan en een verbindingsstraat tussen de Me rellaan en d eIJzerenwegbaan ter hoogte van de vroegere overweg. Het gehele werk, riolering en wegbedekking, wordt geraamd op 10.332.195 frank. Wanneer de wer ken i.v.m. de Oostelijke Omlei ding zullen klaar zijn (1975) zal dadelijk aangevangen worden met de uitvoering van dit ontwerp. VIJFDE DAG In de oude gebouwen Schuur- mans hebben reeds een drietal firma's hun intrek genomen. Eén dezer is de firma „Napco", die zich bezighoudt met het omvor men van oud legermateriaal. Een aanleggen van een bedieningsweg. waardoor zij stadsgronden dienen in huur te nemen, wordt toege staan. ZESDE DAG De raad ging eveneens akkoord om de vraag te doen aan het Mi nisterie van Volksgezondheid een waterzuiveringsstation op te rich ten in het industriepark. Vervolgens waren de raadsleden akkoord op de verdere agenda af te werken heden maandag met als voorname punten de teledistribu- tie. het reglement van inwendige orde voor het zwembad en het aanbestedingsdossier voor het ca fetaria. ZEVENDE DAG F C. Ninove heeft na een zwak ke wedstrijd aan huis verloren tegen leider Dendermonde met 12. Dendermonde was weliswaar de sterkere, maar heeft nooit kun nen overtuigen. F.C. moet beslist nog enkele puntjes halen om zeker te zijn niet meer in degradatiegevaar te verkeren, wellicht kan zondag iets worden behaald te Petegem. Jacques Timmermans «Safari-reisbureau» en het Ge meentekrediet van België afde ling Ninove richten voor de zesde maal een kulturele en folkloris- tisceh avond in die deze keer de interesse vraagt voor de nieuwe Europese partner Engeland en zijn gebuur Schotland. Men krijgt in het begin van de avond een film die een alge meen overzicht g ft over het land, daarna krijgt men folklo- rische attrakties. Een groep van tien dansers «The Norcross» zal regelmatig optreden gedurende de avond. Verder krijgen we nog een echte Schotse pijperspeler, Mac Castel. Als binding krijgt men nog pubmuziek met het duo Mickey Deville met de laatste Britse songs. Ook de gastronomie werd niet vergeten en al heeft Engeland de reputatie van een eerder mager land te zijn dan mag men toch niet vergeten dat men er toch specialiteiten kan aantreffen. Charlotte en haar ploeg hebben speciaal een snack buffet ingestudeerd die misschien meer Britisoh zal zijn dan in Engeland waar wij toch zullen kunnen genieten van de echte Schotse zalm, de gerookte paling, de bekende «eggs and bacon» ver schillende snack's en dan die be roemde «Schotish ragout» een lekkernij die de moeilijkste moet kunnen bevredigen. Voeg daar nog de cheddarkaas bij en men krijgt een buffet dat wel een klein maar kompleet overzicht geeft van een «Engels eetje». Voor hen die misschien meer Tiaar de lichte kost gaan zorgt Lipton Tea voor een cake ver- «nappering met tee. Deze avond gaat door nu za terdag 18 maart in de zaal Roxy Geraardsbergsestraat te Ninove om 20 u. KLASSEMENT NA DE 5e SPEELDAG 1. GOOSSENS EDWARD 29.896 2. V. Opdenboscli Alb. 29.786 3. De Geyter Gustaaf 28.987 4. De Braekenier Maurits 28.558 5. Branokaert Paul 28.473 6. Verekens Gustaaf 28.448 7. Dauw Alfons 28.366 8. Stercke Robert 28.024 9. V. Der Goeten J. 27.827 10. Walraevens E. 27.538 11. Asselman Eduard 26.495 12. Goubert Gaston 25.949 13. Branokaert Arthur 25.447 14. Callebaut Filemont 25.149 Speelden slechts 4 prijskampen: 15. Timmermans Robert 23.999 16. Duym Freddy 23.717 17. Asselman Prosperr 23.656 18. De Weghe Marcel 22.602 19. Evenepoel Henri 22.408 20. Raes Victor 22.388 21. Schepens Albert 21.717 22. Matthijs Hector 21.241 23. De Troyer Theofiel 19.725 24. De Troyer Marcel 18.550 25. V. Der Biest Gustaaf 17.746 26. Asselman Emiel 15.677 27. Van Impe Clement 15.835 28. Imbo Leopold 15.598 29. V. Vreckem Petrus 13.918 30. Stevens C. 11.900 31. Cornells Edgard 10.183 Volgende kaarting gaat door op 18.3.1972 om 20 u. stipt. Op zaterdag 29 april wordt een grote belottersprijskamp ingericht voor iedereen met 2.000 fr Voor uit plus inleggeld. Inleg bedraagt 20 fr. Men speelt lotensgeval. Het Bestuur. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN De jeugdklub zal in het eerst volgend week-end aktief meewer ken aan de boomlpantaktie in gericht door de kulturele raad te Ninove. Zowel op vrijdagavond als gans de zaterdag vragen we vrijwillige handen. In deze geest zal zondagavond een dia-avond georganiseerd worden rond het tema van de natuurbescherming. Aanvang 20 uur. De aandacht wordt tevens ge trokken op de mode-show en de film «Les choses de la Vie» tij dens het week-end van 25 en 26 maart; verder op de invulfor- mulieren die toegestuurd werden aan de leden en die liefst zo vlug mogelijk binnen gebracht zouden worden; tenslotte op de overwin ning van onze volleybalklub te gen het K.A.N. Wij hebben het genoegen u mede te delen dat op VRIJDAG 24 MAART 1972 te 20 uur op het K.A. Ninove, Dreef 31 - een informatie-avond wordt inge richt over «Hoe studeren wij op de Universiteit»? Deze voordracht zal gevolgd worden door informatiegesprek ken. met gelegenheid tot ge- dachtenwisseling, gehouden door de heer Maxime STROOBANT, docent aan de VUB, Akademisch sekretaris van de Fakulteit der Rechtsgeleerdheid, raadsheer in sociale zaken bij de arbeidsrecht bank. Gelegenheid tot vragen stel len over de studierichtingen, toe komstmogelijkheden, enz... is uiteraard welkom. Er wordt geleidelijk overge gaan van het systeem van de studiebeurzen naar het systeem van studietoelagen. De wet Van 19 juli 1971 schaft voor het se kundair onderwijs de bijkomende examens af. Dit betekent dat drie of vier maanden ingewonnen worden voor de afhandeling van de dossiers. In principe bekomt iedereen studietoelagen die met vrucht het vorige studiejaar heeft beëindigd. Voor de aanvraag dient dus het einde van het schooljaar te wor den afgewacht. De eerste eindda tum voor het indienen van een i aanvraag zal gesteld worden op 5 juli. Voor de leerlingen die mis lukten, doch die tot een her examen worden toegelaten, zal een tweede datum voor het in dienen van een aanvraag bepaald worden op 10 september. De bun dels van de eerste groep zullen worden afgewerkt vanaf de maand juli, voor de tweede groep vanaf de maand september, zodat de uitbating voor het einde van ket kalenderjaar zal kunnen ge beuren. Bij de graduele invoering van de nieuwe wetgeving zal er over gewaakt worden dat verworven rechten behouden blijven, d.w.z. leerlingen die van een beurs ge noten zullen een studietoelage van een gelijk bedrag ontvangen indien ze hun studiejaar met vrucht beëindigen. Jacques Timmermans houdt zitdag elke zaterdag van 9 tot 11 uur en de dinsdagnamiddag van 15.30 uur tot 18 uur en dit ten stadhuize. De sneltombola welke jaar lijks plaatsgrijpt op het «Bal van de Burgemeester» is steeds een grote verrassing. Niet alleen de hoeveelheid aan prijzen maar ook de waarde en kwaliteit ervan worden ten zeer ste gewaardeerd. Opnieuw zijn er honderden prijzen die op het bal kunnen worden gewonnen, maar nu reeds kan men vooraf tombolabiljetten bekomen aan 5 fr om mee te dingen naar een 20-tal hoofdprij zen. U kunt deze loten verkrijgen bij de bestuursleden, op het se- kretariaat Bond Moyson en in het Volkshuis. Feestzalen «DE REDDING», Geraardsbergsestraat 113, Ninove Verrassingstombola - Bax «Oud Ninove» - Koud buffet. Deelnemingskosten50 fr.; in voorverkoop: 40 fr. De laatste tonen van het Ora torium «Samson» van Haendel, zinderden nog na, rond en om de gewelven van de kerk toen de ruim 260 aanwezigen-spontaan rechtstaand een minutenlang ap plaus lieten weergalmen als een slotkoor van dank en felicitaties aan al de uitvoerders om hun hoogstaande artistieke uitvoering. Samen met «Messias» en «judas Macabeus» is «Samson» één der mooiste oratoria van Haendel. Eet is indrukwekkend-dynamisch en zéér expressief. Haendels dra matisch epische aanleg komt zijn oratorium «Samson» zeker ten goede. De recitatieven zijn sober gehouden, en het is alsof hij al zijn krachten spaart voor het grandioos losbrakend koor zeer afwisselend met instrumen tale begeleiding in mekaar ge strengeld waarmede hij de vol le rijke kleur van de Barokstijl verklankt heeft. Herman Roelstraete, die de al gemene leiding van solisten, koor en orkest in handen had, legde al die rijkdommen van dit werk, vol Barokke praal, open. Het prachtig interieur van de eeuwenoude Ba- rokabdijkerk stemde harmonisch overeen De dirigent legde een diepgaande getuigenis af een de gelijke vakkennis op gebied van stijlstudie, orkest- en koortech niek te bezitten. Deze nog jonge Vlaamse kunstenaar is een groot musikus. Hij studeerde aan het Lemmensinstituut te Mechelen en conservatoria te Brussel en te Gent. Hij is orgelist-componist- dirigent en professor aan het Ko ninklijk Conservatorium Brussel Dit naast zijn andere werkzaam heden op musicologisch terrein houdt op musicologisch terrein ter herwaardering van de Vlaamse muziek. Het Ninivensis Kamerorkest, voorbereid door zijn dirigent Wil ly Vander Meirsch, die zelf op trad als éérste violist-kapelmee ster bewees eens te meer één der beste instrumentale ensembles te zijn uit eigen land. Ninove mag fier zijn op het Ninivensis Ka merorkest. Al de solisten-zangers hebben hun verzorgde interpretatie maohtig verklankt. Een bijzondere vermelding voor het wonderlijk navrant tim bre van de alt Hilde Tondeleir, en de warme rijk ontplooide bas stem van Roger Stalman (Enge land). En wat een bezieling bij het Kortrijks Gemengd Koor waarin men duidelijk voelt hoe Herman Roelstaete dit koor steunt en stuurt om naar onbegrensde krin gen te doen uitgalmen. Een prachtkoor met een meesterlijk dirigent. De Kulturele Raad van Ninove, amper één jaar ingesteld, schreef naast al zijn vorige praohtinitia- tieiven terug een mooie bladzijde in de annalen van het kulturele leven te Ninove. Wetende dat men te Brussel voor dergelijke kunstprestaties 200 fr als toe gangsprijs betaalt, an te Ninove slechts 60 fr zijn wij ervan over tuigd dat de honderden afwe zige kunstliefhebbers een vol gende geboden prachtkans niet zullen willen missen. F.D.M. Jacques Timmermans houdt zitdag elke le en 3e woensdag vanaf 19 u. in lokaal café Schut- ijzer Romain, Dorp 19. Jacques Timmermans houdt zitdag elke 2e en 4e woensdag vanaf 19.55 u. in lokaal «Sport kring, Hoogstraat. Jacques Timmermans houdt zitdag elke le en 3e woensdag vanaf 19.45 u. in café Van der Haegen, Ninovestraat. Jacques Timmermans houdt zitdag elke 2e en 4e woensdag vanaf 19 u. in lokaal wed. Ja cobs, Rijststraat. ROUWBEKLAG VANWEGE DE BSP-AFDELING denderhou tem Beste kameraad André, Ontroerd tot in ons diepste we zen staan we hier bij elkaar om afscheid van je te nemen. Wij begrijpen het niet, dit mooie, veelbelovende leven werd plots afgebroken. Wij zullen aan je blijven te rugdenken als aan een echte en trouwe kameraad, een steunpi laar van onze plaatselijke BSP- afdeling. Als sekretaris van onze beweging mochten we echt fier zijn op u. Is het dan toch waar, dat het de besten zijn, die te vroeg heengaan,. Want veel te vroeg is het, kameraad, wij kun nen het nog niet geloven. Wat een pijnlijk aanvoelen, je in het vervolg in onze befweging te moeten missen. Onbeholpen en hopeloos ont roerend zijn de woorden waarmee wij aan je moeder en aan je ganse familie onze meest in nige deelneming willen betuigen. Wij weten dat woorden hol klin ken, maar laat de stilte die nu over ons neerdaalt, ons met elkaar verbinden door dezelfde droefheid maar ook door dezelfde troost, dat je gedachtenis in ons zal blijven verder leven. Vaarwel, goeie, echte kame raad!! BOHBBH

Voor Allen | 1972 | | pagina 6