ZOTTEGEM DENDERLEEUW De voetgangerstunnel aan de kouterbaan komt er Het Vlaams Weekblad heeft pit, omdat er zoveel goeds in zit! HILLEGEM O Sociale zitdag Paul Van der Niepen Zitdag burgemeester en senator Willy Vernimmen De 3e interscolaire veldloop een sukses Invullen belastingaangiften Sociale zitdag Kursus Jeugdtehuis- en Jeugdtehuisleiders Zondag 26 maart 1972 om 15 uur in zaal „Achturenhuis", Stationsstraat 37 M.J.A. - INTERNATIONALE SHOW „THE PEBLES" Jozef Magerman SBBBBBBBBBBBBBBBJ 2 A. Vermeylenkring „STUIVERTJE WISSELEN" S kom. Zoontje van schepen Galle gekwetst Uitstap met de gepensioneerden Kommissie voor de verkeersproblematiek JEUGDKLUB JU MB O TOPSHOW met The Pebbles Yogalessen Burgemeester van Zottegem ernstig gewond bij verkeersongeval Ook schepen Buysse had auto-ongeval Zitdag senator Van Der Bruggen Dieudonné Zitdag senator Van der Brugge D. Burgemeester Paul Van der Nie pen en senator Willy Vernimmen houden samen hun zitdag iedere zondag in het 8-urenlruis, telkens van 10 tot 12 u. Alle gevallen worden er behan deld. Het dienstbetoon is volledig kosteloos. Geheimhouding is verzekerd. Het Kon. Ateneum alhier orga niseerde voor de derde maal een interscolaire veldloop op zaterdag li maart jl. Deze veldloop kende een ruime belangstelling qua at leten en toeschouwers. Ondanks het koude winterweer werd er prachtige sport geleverd. De jonge atleten van eigen bo dem behaalden een uitstekende uitslag. Ziehier de uitslagen: Pupillen: 1) Cortvrindt W„ ge meenteschool Welle; 2) De Ryck E., gemeenteschool Welle. Miniemen A: 1) Staels, Heilig Kruidkollege; 2) De Smet, Kon. Ateneum Denderleeuw. Miniemen B: 1) Meganck B., Kollege Ninove; 2) Lievens M., Kon. Ateneum Denderleeuw. Kadetten A - jongens: 1) Wij- nant, Rito Ternat; 2) De Backer, H. Kruiskollege Denderleeuw. Kadetten B - jongens: 1) Da?m K„ H. Kruiskollege, Denderleeuw; 2) Van der Mijnsbrugge, Kollege Ninove. Scholieren: 1) De Mesmaeker Roger. Rito Ternat; 21 Van Hey- lenbroeck Willy, St.-Gabriëlinsti- tuut Liederkeike. Juniores: 1) Van der Meuten. Kon. Ateneum Denderleeuw; 2) De Vos P., Kon. Ateneum Asse. ATrisjes - le reeks; 1) Welle- kens. Mater Mei; 2) Dauwe Ger- da. Mater Dei. Aan de inrichters van het Kon Ateneuon en vooral aan de heer sludieprefekt en de turnleraars een hartelijk pioficiat met dit sportinitiatief. Dit initiatief dient voortgezet te worden. De aanwezigheid van de burgemeester, de schepen, de voorzitter van de K.O.O. met de raadsleden en de voorzitter van het gemeentelijk sportkomitee met zijn bestuur, was het duide lijkste bewijs van de grote waar dering voor dit sportgebeuren op de sportvelden van het Kon. Ate neum. De schoolgaande jeugd kan bij zo iets alleen baat vinden... en dat is hoofdzakelijk van belang. Doe zo voort. Weldra zullen de belastingfor mulieren rondgedeeld worden. De ESP heeft gemeend haar manda tarissen ter beschikking te stel len, om de mensen te helpen bij het invullen van deze formulie ren. In het 8-urenhuis zullen iedere zaterdag, van 14 tot 17 u, volgen de kameraden zich hiervoor ter beschikking houden: Schepen Pierre KRICKX; Raadslid Georges COUCK: Raadslid Adrien DE VREESE; Bestuurslid Theo BOEYKENS. Ingeval u niet bij de mensen van de belastingen, die hiervoor verscheidene zitdagen organiseren op het gemeentehuis, wenst te gaan. aarzel dan niet om uw vrienden te raadplegen. Breng in elk geval de vereiste dokumenten mee (loonfichen, strookje verlofgeld, ziekentooekje, bewijs van levensverzekering, en zovoort) om het werk van deze vrienden te vergemakkelijken. Ook op andere wijken zullen zitdagen georganiseerd worden met plaatselijke medewerkers. Pierre KRICKX, schepen van Openbare Werken, zal elke VRIJ DAGAVOND van 16 tot 20 uur op het gemeentehuis ter beschik king zijn voor sociaal dienst betoon. Alle problemen kunnen op deze zitdag aan hem voorgelegd wor den. Op ZONDAG 19.3.72 heeft de derde kursuscyclus Niveau B plaats in de lokalen van Bond Moyson, Sportstraat te Dender leeuw. Deze kursussen georganiseerd in samenwerking met het Socia listisch Jeugdleidersinstituut on der de leiding van STALPAERT Laurent omvat volgend program ma; 9.30 uur: Onthaal deelnemers en splitsing in groepen specifiek voor Jeugdtehuisleiders en Jeugdatelierleiders. 10 uur: Jeugd- en Jongerenwerk in Nederland door J.A. Wil man (Nederland). 12 uur: Middagmaal 13.30 uur: Diskussie onder lei ding van Stalpaert Laurent met medewerking J.A. Wil man, Danny Van de Win- ckel. 15 uur: De SPJT en de aange boden diensten door Danny Van De Wiuckel. De SE JA en de aangeboden diensten door Winoc Vermei- ren. 16.30 uur: Evalutatie van de kur- - sus. 18 u.: Einde van de kursus. De deelnameprijs is vastgesteld op 50 fr, middagmaal, alles in begrepen. Disko-Danse - Muz'ek en dans voor iedereen met de DJ. Davys Record Shaw - JD.J „van de M.J.A. Internationale klub Anthony en Mare. Top show met de Belgische popgroep nr. 1 and The Lennarth. Messergie Dayleth. Het laatste vat aan 5 fr. de pint. Ingang 50 fr. op voorhand; 60 fr. bij de ingang. Partijgenoot JOZEF MAGER MAN, in de volksmond beter ge kend als «Jefken Slijpers», over. leed na een langdurige en pijn lijke ziekte, in de kliniek Dr. Goffaerts op zaterdag 11 maart. Onze vriend Jozef, die een op geëiste was van de oorlog 1914-18, was een sympatieke figuur met ruime vriendenkring. Hij was een trouw en standvastig lid onzer socialistische partijbeweging. Als kleermaker werkte hij ja renlang voor de klederafdeling van de Socialistische Coöperatie ve «Are en Ciel» te Charleroi. Onder grote belangstelling van partijgenoten, vrienden, oud strijders en opgeëisten, werd hij woensdag 11. te Zottegem ten gra ve gedragen. Aan zijn echtgenote Therese, zijn kinderen en familie, betui gen wij langs deze weg, in naam der Socialistische Partij en ne ven-organisaties onze oprechte deelneming en rouwbeklag. De voorzitter, Roger Otte. E Zaterdag 18 maart 1972 te a B 20 uur in de Rijksmiddelbare a B School, Weirijnstraat 75 door het Fakkelteater vail B I Antwerpen. B m Komedie over partnerruil van H. en M. Williams. Het wordt alvast een aangename N J avond. B H Iedereen is hartelijk wel- Wij vernemen met leedwezen dat het zoontje van schepen Gal le, zeer ernstig gewond werd bij een ongeval met de schoolbus te Oudenaarde. Het kind werd op genomen in het plaatselijk zie kenhuis, daar het een hersen schudding opliep. Met dit alles: een zware, zwar te week voor het Zottegems sche penkollege. Van harte een spoedig herstel aan alle getroffenen. Roger Otte. De gepensioneerdenbond orga niseert een reis op woensdag 5-4- 1972 naar Marbaix, waar een in teressant fabriek wordt bezocht en waarna een toeristische uitstap volgt. De prijs bedraagt 95 fr., hierin is begrepen autocarreis plus vol ledig middagmaal. Het vertrek is voorzien om 8.30 uur aan het 8-urenhuis. Inschrij vingen kunnen gebeuien bij kd. De Rijok Petrus. Rodenbach- straat 37 alhier, of bij de gerant van het 8-urenhuis. Uiterlijke datum van inschrij ving tot 2.4.72. Aantal deelne mers is beperkt tot 49. W e nog niet ingeschreven is, laat dit on middellijk deen, want het wordt opnieuw een uitstap uit de dui zend. T1AAMS UEliKltl.Al) NUOti AI.I.KN Na herhaaldelijk aandringen bij de bevoegde instanties van de NMBS komt er eindelijk schot in deze zaak. De spoorwegen hebben aan de burgemeester laten we ten dat zij in principe akkoord zijn met het doortrekken van de voetgangeretunnel tot aan de kou terbaan, doch dit onder speciale voorwaarden en mits gemeente lijke tussenkomst. Hoever deze tussenkomst moet zijn is vooralsnog niet uitge maakt. Het is elkeen welbekend dat de spoorwegen niet gebrand zijn om uitgaven te maken, waar zij geen rechtstreeks belang in zien. Noch tans moet voor deze aangelegen heid worden gezegd dat de spoor wegen het station van Dender leeuw nog een groter aantrek kingskracht zal krijgen, eens deze verbinding tot stand gebracht en vcoral als langs deze kant ruime parkeergelegenheid wordt voor zien. Ook op het stuk van de par- keergelegenheden schijnen de spoorwegen niet erg toeschiete lijk te zijn, vermits zij de braak liggende spoorwer gronden, die eertijds door de NMBS voor de gemeente werden voorbestemd, inmiddels hebben bevroren en deze weer voor eigen doeleinden wensen te gebruiken. Meer klaarheid in deze kwestie zal er komen wanneer eerlang onze plannen opnieuw onder de loupe zullen worden genomen in aanwezigheid van de hogere in stanties van de NMBS, de afge vaardigden der ministeriële diiek- ties en provincia'e direkties als mede in aanwezigheid van de door de gemeente aangestelde in genieurs en van de gemeente- overheid. Een feit is zeker, dat nog niet alle moeilijkheden van de baan zijn, alhoewel men thans toch zo ver is, dat de bal aan het rol len is. Ons alter betrachting is dat deze langverwachte tunnel meer dan veertien jaar wordt hiervoor aangedrongen binnen afzienbare tijd zou gerealiseerd zijn. Schoner perepektief kan aan de inwoners van de nieuwe wijk in Hemelrijk en deze van de Kleine Landeigendom in Welle niet wor den gegeven. Aan de socialistisohe mandata rissen er voor te zorgen dat het geen belofte blijft... maar dat deze verwezenlijking er kemt. Daarom slechts één leuze: hand in hand samengewerkt voor de verdere uitbouw van onze ge meente en de welvaart van onze bevolking. Paul Van der Niepen, Burgemeester. De werk kommissie voor het re gelen van de verkeersproblema tiek komt aanstaande dinsdag 21 dezer op het gemeentehuis samen onder voorzitterschap van sche pen Krickx Pierre. Een uitgebreid gamma van punten in verband met dit probleem staat op de dag orde. Al wie bepaalde desiderata of voorstellen terzake heeft, kan deze indienen bij de voorzitter of de sekretaris, adhr adj.-poli- tiekemmissaris, Marcel Van den Broek. Zaterdag 18 maart 1972 om 20 uur Zaal C.O.C., Provinciebaan, Velzeke. Deelname in de kosten voorverkoop 50 fr, de avond zelf 60 fr. De YOGA-lessen worden her vat in de turnzaal van de Rijks middelbare School, Welzijnstraat 75, Zottegem. Beknopte uiteenzetting met demonstratie in asana's zal ge geven worden op dinsdag 21.3.72 te 20 uur in de turnzaal van de RMS. De Inschrijvingen voor deze lessen kunnen ter plaatse ge schieden. Voor nadere inlichtingen kan men zich wenden: Ooststraat 27, Zottegem. L.S. Vrijdagavond, omstreeks 11 u. werd de heer Frans Van de Meu- lebroecke, burgemeester van Zot tegem. ernstig gewond bij een ongeval met zijn wagen. Naar verluidt slipte zijn wagen op de weg Aalst-Zottegem. ter hoogte van Erpe-Mere. De wagen botste tegen een paal en werd praktisch totaal vernield. De bur gemeester bleef in het wrak ge prangd en diende er letterlijk uit bevrijd te worden. Zwaar gekwetst werd hij naar het hospitaal te Aalst overge bracht, waar een kaakbeenbreuk, bloedingen en andere kwetsuren werden vastgesteld. Naar wij vernamen werd hij, op eigen verzoek, naderhand overgebracht naar de Zottegemse kliniek, waar hij verder verzorgd wordt. Het doet ons genoegen te kunnen melden dat de geneeshe ren een voorspoedig herstel in het vooruitzicht stellen. De Zottegemse schepen van Kulturele Zaken had eveneens een auto-ongeval, nl. te t.-Go- riks-Oudenhove. Zijn wagen slip te en kwam in de gracht te recht. Gelukkig bleef de bestuurder ongedeerd en beperkte alles zich tot stoffelijke schade. uiMMiiiiiiMHiimimtiiiHitHiniimmiiiiiiiiiiiiHHiiimMHitiiiimiiiHiiMmiiiiiuiimtmHiuiuimiiii:; Vanaf heden zal de zitdag van kameraad senator Van der Brug gen Dieudonné te Hillegem steeds plaatsgrijpen elke donderdag avond om 19.30 u in het lokaal i café Coppi te Hillegem (dus niet meer de woensdagavond). Die zit dag gaat elke donderdagavond door in samenwerking met kd. j Otte Roger I V.D.B.D. Vanaf heden zal de zitdag van kameraad senator Van der Brug gen Dieudonné te Zottegem al tijd plaatsgrijpen elke donder dagavond om 19 uur in 't Volks huis, Markt Zottegem. dus niet meer de woensdagavond. Die zitdag gaat elke donderdag avond door in samenwerking met kd Otte Roger. V.D B.D,

Voor Allen | 1972 | | pagina 7