Kanton Ninove DENDERLEEUW (e GROOT BURGEMEESTERSBAL i i 13 Aktieblad «De Jongsocialist" AAN ONZE B.S.P.- AFDELINGEN zijn uw loten voor de tombola E. Vander-J velde reeds besteld? g Jeugdklub Tien-Twen Koers van nieuwelingen Burgerlijke stand Uitstap met de gepensioneerden Standaard - scholieren kampioen Zitdag burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernimmen DE WEEK IN BEELD Zaterdag 25 maart 1972 om 21 uur Met de orkesten ,CAM COLE' en .THE SWINGING JAGUARS' Toneel te Ninove V.Z.W. Kultuuropbouw in samenwerking met de Jongsocialisten «KRISTEN-DEMOKRATIE, VERLEDEN EN TOEKOMST" Eindelijk appartementsgebouw alhier Baskettombola Invullen belastingaangiften Sinds acht jaar spelen de Ni- noofse Jongsocialisten het klaar hun tweemaandelijks aktieblad gratis in gans de stad te versprei den. Op het belang van dergelijke uitgave hoeven we niet meer te wijzen en iedereen zal beamen dat het verdwijnen van ons blad een enorm verlies zou betekenen voor onze beweging. Wees gerust lezers, ondanks het zweet en bloed dat het kost om het te laten verschij nen za! «De Jongsocialist,» niet begraven worden, daar staan wij borg voor, maar wel moeten we u verklappen dat we in financiële moeilijkheden zitten dit jaar. Zo als ieder jaar werden de drukkos ten nogmaals met 10 procent ver hoogd en de door de handelaars geplaatste reklame dekt niet vol ledig dc kostprijs: er is een tekort van ongeveer 5.000 F. Om dit te kort aan te zuiveren wilden we nu beroep doen op al onze vrien den en sympatisanten door een steunlijst te openen. Iedereen die ons wil helpen kan dus inschrij ver. op een dezer lijsten. Een er van hangt in het Volkshuis uit en verder hebben alle bestuursleden er een op zak. Wekelijks zullen we de stand van zaken in «Voor Allen» publi ceren. Vrienden, het is niet ple zierig om geld te moeten vragen, doch welke keus hebben we. Doen we het niet dan moeten we ermee stoppen en we zouden toch zo graag ons tienjarig bestaan vie ren en er nog tien bij doen. In alle geval, wij rekenen op u en danken alle schenkers zeer harte lijk bij voorbaat. Hier volgt een eerste verant woording: Janssens M. 50; De Feyter R. 00; De Meulemeester P. 20; Walrae- vens A. 50; Walravens F. 50; Li- son L. 50: Waltniel L. 50; Volks huis 50; De Blieck M. 40; Hoog- stoel A. 20; Van Rossem J. 50; Debbaut J. 100. - Totaal 580 F. André Walravens, penningmeester Op zaterdag 25 maart wordt oud en jong uitgenodigd op een pop-mode-show. gevolgd door een T-dansant en opgeluisterd door DJ Mac-Sad. Dit wordt een unie ke gebeurtenis om de paasvakan tie in te zetten; inderdaad, op zondag krijgen wij een nieuwe voltreffer voor de filmliefhebbers met Les Choses de la vie van Claude Sautet, waarin enkele on vergetelijke scènes voorkomen. De jeugdklub verheugt zich uitermate over de bekroning van het kunstenaarstalent van twee zijner leden die reeds vaak in de klub exposeerden: Mare Beekman behaalde een eerste prijs uitge schreven door de kulturele raad en Magda De Cooman verkrijgt de zaal van de Koepoort alwaar zij vanaf 2 april zal exposeren. De kulturele raad is ook zo vriende lijk om de eigen expositie nog een week te laten doorgaan in de klub de beste werken in verband met luchtbezoedeling kunnen er gedu rende het week-end nog Dewon- dtrd worden. Op zaterdag 25 dezer wordt door het gemeentelijk sportkomi- tee een koers voor nieuwelingen ingericht in het café van Steppe op Leeuwbrug alhier. Alle sportliefhebbers worden er verwacht op deze manifestatie. HUWELIJKSAFK.De Pauw R. Brussel 2 en Van Mulders Anna- Marie, A. De Brabanterstraat 99 Haelterman Ronny, Voorde en Van ïsterdael Sonja, Landuitstr. 98 Stas Albert, Teralfene en De Braeckeleer Sonya, Stwg. op Aalst 111 El Bekrari Mokhtar, Schaarbeek, en Ots Anny, Ring- laan 6 Van Schuerbeek Henri, Fonteinstraat 31 en Van Bock- stael Christiane. Burst De Cub- ber Johnny, Brakel en Segers M.J. Trapstraat 22 De Mey Johan, A. Rodenbachstraat 122 en Ver- beiren Paula, J. Sonckstraat 26 Wijnant Luc, Toekomststraat 45 en SDitaels Marie-Paul, Okegem - Cooreman Marcel. Stwg. op Nino ve 207 en Van Muylem Nicole, Ni nove Quairiaux Camiel, Erem- bodegem en De Leeuw Celestine, A. De Brabanterstraat 78 Van Ginderdeuren Etienne, Liedekerke en Bourgeois YvetteBoriaustraat 35. OVERLIJDENS: Lagring Maria, Opgeëistenstraat 64 De Braban- ter Euphrasie, Wijngaardstraat 88 De Graeve Maria, Oostduin- kerke Ruysseveldt Josephus, Kruisstraat 37 Illegems Petrus, Thontlaan 28 De Brabanter A-, De Nayerstraat 40 De Haes A., Hugo Verrieststraat 64 Snel Valery, Moreelstraat 57 Van Geel Regina, Stwg. op Aalst 94 Van Holsbeeck Raymond, Lichtenhoekstraat 72 Pots L., Dwarsstraat 12. GEBOORTEN: Sandra Hert- veldt, Kiekenborrestraat 20 Christophe Wachtelaer, Landuit- straat 172A Nancy Vander- porten, A. De Brabanterstr. 126 Gert De Clercq, Veld straat 42 Michael Petrus, Stationsplein, 7 Chris Ghiisels, Boriaustr. 11 Fabienne Mlnner, Lictotenhoek. straat 8 Peggy De Coorde, Lan- duitslraat 84 Alain Vanden- haute, Stwg. op Ninove 125. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLKN De gepensioneerdenbond orga niseert een reis op woensdag 5.4 naar Marbaix, waar een interes sante fabriek wordt bezocht en waarna een toeristische uitstap volgt. De prijs bedraagt 95 fr. hierin is begrepen autocarreis plus vol ledig middagmaalt Het vertrek is voorzien om 8.30 uur aan het 8-urenhuis. Inschrij vingen kunnen gebeuren bij kd. De Rijck Petrus, Rodenbachstraat 37 alhier, of bij de gerant van het 8-urenhuis. Uiterlijke datum van inschrij ving tot 2.4.72 Aantal deelne mers is beperkt tot 49. Wie nog niet ingeschreven is, laat dit on middellijk doen, want het wordt opnieuw een uitstap uit de dui zend. De scholieren van voetbalklub Standaard behaalde vorige zondag tegen de scholieren van FC Den derleeuw een 110 zege en be haalden hiermee de titel van kampioen in hun reeks. Deze jonge kampioenen werden onmiddellijk in de bloemen gezet door de voorzitters Couck en Pol let, alsmede door de andere be stuursleden. Burgemeester Paul Van der Niepen was ter plaatse tesamen met eerste schepen Van ïsterdael om hen tevens een har telijk proficiat toe te wensen. Iedere zondag organiseren de kdn Burgemeester Paul Van der Niepene en Senator Willy Ver nimmen hun zitdag in het 8- D'renhuls telkens van 10 tot 12 vnr. Het dienstbetoon is volledig k^vrteiooe. Geheimhouding is ver zekerd. le DAG De gemeenteraad handelde dus deze week de verdere agenda af van de ziting van verleden week. De TV-distributie voor Ninove werd toegewezen aan de Inter- kommunale Edas. De BSP stemde voor deze ge mengde interkommunale, vermits een zuivere interkommunale in deze aangelegenheid technisch niet te verwezenlijken is. Tenslot te kunnen we In deze beheersvorm nog het best de belangen van de verbruikers (aangeslotenen) ver dedigen dan tegenover een privé- firma, 2e DAG Zonder de PVV werd verder het reglement van inwendige orde, het politlereglement en het lastenko- hier betreffende de uibating van de cafetaria van het stedelijk zwembad goedgekeurd. 3e DAG In geheime zitting werden ver der een reeks administratieve en personeelsaangelegenheden gere geld. Zo worden o.a. twee plaatsen van klerk-typist (e). 4e DAG Het «Ninoofs schoolgezelschap», een toneelgroep samengesteld uit leraars en leerlingen v. de Rijks scholen te Ninove, voerden in het weekend met groot sukses het blij spel «De Bungalow» op. De prestatie was werkelijk «af» en de initiatiefnemers verdienen een hartelijk proficiat. 5e DAG In dit zelfde weekend en name lijk op zaterdag, greep de «Scot- tisch Evening» plaats, ingericht door het Gemeentekrediet en de Safari-reizen, In de zaal «Roxy». Ook deze inrichting trok de no dige belangstelling en er mag wor den gezegd dat de verschillende manifestaties te Ninove werkelijk suksesrijk worden georganiseerd. 6e DAG In een afzonderlijk artikel wordt gehandeld over de boomplantings- aktie en het Neigembos. Speciaal echter wil Ik langs deze weg al de medewerkers danken voor deze prachtig geslaagde aktie. Op ge vaar af «lieve kinderen» te maken, citeer ik speciaal de heer Van dei- Roost André voor de inzet die hij opbracht in deze zaak. Ook dank natuurlijk aan onze talrijke me dewerkers uit de jeugdklub en de jeugdverenigingen, de kulturele verenigingen (uitgezonderd Kul- tuuropbouw) en de scholen. 7e DAG FC Ninoves schaapjes zijn op het droge door een uitoverwinning op Petegem, iets wat velen niet hadden verwacht. In deze kompe titie is FC nog slechts de rol van scheidsrechter weggelegd In het titeldebat vermits Lede nog moet worden partij gegeven. Alle aandacht zal meer en meer worden toegespitst op het kaats- seizoen waarin Ninove Eendracht een nieuwe glansrol wil vertolken, NAC en «Geluksbal» eveneens de nodige inspanningen opbrachten voor een degelijke versterking en tenslotte «De Madelons» een nieu we kaatsploeg voor het liefheb- bersverbond hebben opgericht in de Dwarsstraat. J. TIMMERMANS Feestzalen „DE REDDING", Geraardsbergsestraat 113, Ninove Verrassingstombola J Deelnemingskosten Bar „Oud Ninove" - Koud buffet. 50 frank; ln voorverkoop 40 frank. Het Ninoofse schoolgezelschap van het Ateneum voerde zaterdag en zondag, telkens voor een uitverkochte zaal, het blijspel „De Bunbalow" van Toine Van Bergen op. Spelers waren de leraars en leerlingen van K.A. en de R.M.M.S. De rolverdeling was ln handen van Roland Van Glnderachter, Erik Verheyden, Dlane De Turck. Monique De Witte, Veron Sermon, Paul Van Der Ilaegen, Roland Eeckhout, Hugo Schandevijl en Etienne Hervou. De regie was ln handen van R. Van Glnderachter. voor de belichting zorgde Cyrlel Schandevel en als opgever fungeerde Dominique De Schrijver. Een pluimpje verdienen zeker de leerlingen van de technische afdeling die zorgden voor een prachtig dekor. De spelers mochten een dave rend applaus ln ontvangst nemen voor hun puike vertolking, liet Ninoofse schoolgezelschap doet een oproep tot leerlingen en oud- leerlingen, om aan te sluiten bij het N.S.F, (Kom.) Op VRIJDAG 7 APRIL om 20 uur in de zaal «De Redding», Geraardsbergsestraat 119, vierde voordracht in de reeks Ge schiedenis en Teorie van de Arbeidersbeweging over De inleider tot het debat is Paul DE BROE, Nationaal Voor zitter van de CVP-Jongeren. Iedereen wordt vriendelijk uitgenodigd. Het Bestuur. Sedert geruime tijd probeert men van diverse zijde om hier in de gemeente aan apparte- mentsibouw te doen, gezien de veelvuldige waag naar komfor- tabele en gemakkelijke woonge legenheid vooral door jongge huwden. Eindelijk is de kogel door de kerk, en werd door ste- debouw toelating verleend voor het bouwen van een apparte mentsgebouw van vijf verdie pingen aan het stationsplein. Vo rige week werd door de burge meester Paul van der Niepen in aanwezigheid van het volledig schepenkollege, architekt, aan nemers en andere personaliteiten de eerste steen gelegd van dit mooi woonkompleks, gelegen aan het station. Niet minder dan 24 mooie appartementen zullen hier ter beschikking worden gesteld van de bevolking van de ge meente. ideaal voor de jonge ge zinnen die beide met de trein naar Brussel of elders moeten gaan werken, weldra zal ook een appartementsgebouw aan het sportstadion worden opgericht, en zal op deze manier aan de woonproblemen een oplossing worden gegeven. Het is meer dan tijd hiervoor. De jaarlijkse tombola, inge richt door basketklub Olympia, kende vorige week zijn ontkno ping. Tijdens een gemoedelijke bijeenkomst had de trekking plaats. Ziehier de uitslag van de winnende nummers. 1029 1047 1194 1207 1320 1329 1417 1418 1425 1435 1448 1516 1583 2184 2232 2558 2676 2683 2696 2754 2781 2875 2948 2947 2988 300 3337 3406 3767 3800 3833 3868 3965 3984 4143 4144 4205 4219 4239 4253 4298 4317 4621 4676 4706 4726 4744 4777 4787 4834 4888 5145 5147 5181 5464 5Ö25 5552 5867 5932 6057 6140 6401 6435 6527 6605 6680 6717 6744 6831 7038 De prijzen kunnen afgehaald worden in het kluiblokaal - café De Vlaamse Leeuw, Dorp, Den derleeuw. Sedert geruime tijd werden kontakten gelegd tussen enkele oud-renners en liefhetabers- wielrijders om ook in de gemeen te een klub op te richten om aan wielertoerisme te doen. De be langstelling was van in den be ginne zeer groot. Niet minder dan negentig liefhebbers lieten zich reeds inschrijven. Eens de administratieve formaliteiten vervuld kon niet lang meer ge wacht worden om naar buiten te komen. Vorige zondag werd dan om 8 u 45 door burgemeester Paul Van der Niepen de start gegeven aan een veertigtal wielertoeris ten, die hun eerste wieleruitstap maakte in en buiten de gemeen te. Het eerste lenteweertje lach te deze moedige baanridders een heerlijke uitstap tegemoet. Dat het voor de meesten een pijnlijke maar tooh aangename inspanning is geworden, bleek aan het enthousiasme waarmeï al de deelnemers ook nog na de uitstap ng bezield woren. Iedere zondag zal een wieler uitstap worden georganiseerd, waarvan de parcours telkens door iemand anders wordt uit gestippeld. Zo krijgt iedereen zijn gading. Vertrek aan het centraal kompleks op het station cm 8 u 30. Eerstdaags zullen de belas tingsformulieren worden rondge stuurd. De BSP heeft gemeend om de bevolking ten dienste te zijn volgende zitdagen in te richten; met medewerking van volgende mandatarissen en ka meraden in volgende lokalen 8-Urenhuis Station; Schepen Dirickx Pierre, Raadslid Couck Georges, Bestuurslid Lagring Etienne; iedere zaterdag van 14 u tot 17 u. Café Den Duvel - Lich ten- hoek Raadslid Moock Frans, Bestuursleden Lagring Etienne en Boeykens Theo; woensdag 5.4.72 van 15 u tot 17 u en van 19 u tot 21 u. Zondag 9.4.72 van 9 u 30 tot 12 u. Café De Lustige Duif - Mo reelstraat Raadslid Moock Fr., Bestuursleden Lagring Etienne, en Boeykens Theo; woensdag 12.4.72 van 15 u tot 17 u en van 19 u tot 21 u. Zondag 16.4.72 van 9 u 30 tot 12 u. Café De Ronker - Landuitstr.: Raadslid D'Haeseleer Jozef, Be stuursleden Lagring Etienne en Boeykens Theo; dinsdag 18.4.72 van 15 u tot 17 u. Vrijdag van 19 u tot 21 u. Café Malvine-Kerksken Lan- duitstraat Raadslid Segers Re- mi. Bestuursleden Lagring Etien ne en Boeykens Theo; woensdag 19.4.72 van 15 u tot 17 u en van 19 u tot 21 u. Zondag 23.4.72 van 9 u 30 tot 12 U. Café Lisken - Strokapelleken- steenweg Raadslid Segers Remi, Bestuursleden Lagring Etienne en Boeykens Theo; woensdag 26.4.72 van 15 u tot 17 u en van 19 u tot 21 u. Zondag 30.4.72 van 9 u 30 tot 12 u. De inwoners hebben verdpr de gelegenheid hun belastingfor mulieren te laten invullen op de gewone zitdagen, gehouden op het gemeentehuis door de bedien den van het ministerie van Fi nanciën Ook voor verdere inlichtingen kan men zich steeds wenden op de gewone zitdagen van de BSP- nrandatarissen.

Voor Allen | 1972 | | pagina 10