^AALST M00RSEL H0FSTADE HERDERSEM CIJZEGEM Nieuwerkerken 4 KANTOIM S.V.V.-nieuws Gemeenteraadszitting van dinsdag 21 maart Burgemeestersbal Spreekuur burgemeester in gemeentehuis Gratis dienstbetoon B.S.P.-revanche- strijdfonds Thans 69.087 frank Kd. Vernimmen lid van het Belgisch Olympisch Komitee Gemeenteraadszitting Klubhuis EXPERIMENTELE KUNST IN NEW REFORM GALERIJ Sociaal dienstbetoon Koffietafel gepensioneerden Eerste Meitombola V erkeersprobleem Bericht ziekenbond Bond Moyson Geslaagd bal Boomplanting Burgerlijke stand Algemene ledenvergadering /T~\ EEN SEXBOM Op maandag 13 maart 1972 heeft de laatste klubavond van de reeks 1971-72 plaatsgevonden. De voorzitter, gezellin De Smedt E., mocht een nokvolle zaal verwelkomen benevens me vrouw en mijnheer D'Hondt, af gevaardigde van «Het Belgische Rode Kruis». Zij belichtte te vens de komende aktiviteiten met o.a. het moederfeest dat zal plaatshebben or 11-5-1972 (OLH Hemelvaart). Vervolgens gaf zij het woord aan de voor- drarhtgeefster, me wouw D'Hondt die in samenwerking met haar echtgenoot op een duidelijke en visuele manier de eerste hulp bij ongevallen naar voor hebben gebracht. Het leggen van verschillende verbanden werd toegepast. De voordrachtgeefster legde de nadruk op het bieden van hulp op een verantwoorde wijze. Na het warm applaus dat aan mevrouw en mijnheer D'Hondt, te beurt viel Jankte, gezellin De Smedt E. het echtpaar, dat ge heel belangloos zijn medewerking verleende. JAARLIJKSE TOMBOLA: De prijzer van volgende win nende nummers zijn nog niet afgehaald. Zij kunnen bekomen worden bij de gerante van het Volkshuis tot 8-4-1972 1356 1476 1477 1536 1540. Volgende punten van de dag orde werden afgehandeld. Volgen de week geven wij in Voor Allen nadere toelichting. IPrincipiële beslissing voor het aanleggen van een sportter rein. 2 Goedkeuring beslissingen der KOO: a. betreffende omvang der dienst- prestaties van de sekretaris met ingang van 1 januari 1971. b. vaststelling presentiegeld van de leden van de KOO. 3. Opmaken rooiingsplannen en onteigeningsplannen voor: a. Je Sterrebosstraat; b. de Kwadesteenstraat - met het oog op het uitvoeren van ver- beteringswerken. 4. Proces-verbaal van nazicht van de gemeentekas voor het le kwartaal 1972. 5. Rekening 1971 der Kerkfa briek. 6. Aanvraag tot wijziging deir begroting 1972 der Kerkfabriek. 7. Aanpassing vergoeding voor de dienst van het ophalen van huisvuil 8. Goedkeuring van het gewij zigd rooiingsplan en onteigenings plan voor weg nr. 56 met door steek naar de Papestraat en de Ver Natiesstraat. 9. Principiële beslissing voor de overheveling der gemeentescholen naar de Staat. 10. Bestemmingswijziging van het saldo lening nr. 46 voor beta ling van 158.601 F als gemeentelijk aandeel in de groepskosten voor het waterbedelingsnet te Wiche len II. Interpellatie van de heer Goossens over de toepassing van het sluitingsuur der drankslijte rijen. In geheime zitting werd nog een punt behandeld. Op zaterdag 29 april, zaal Mo dern Palace. Orkest Leo Bens. Kaarten aan 50 F zijn te beko men bij de bestuursleden en in het lokaal. Allen op post! Gedurende de week van 27 tot 31 maart zal burgemeester Hoog- huys spreekuur hebben in het ge meentehuis van 11 V tot 12.30 u. Volksvertegenwoordiger B. Van Hoorick, samen met burgemeester Kooghuys zullen op zaterdag 25 maart te 11 u 30 spreekuur voor dienstbetoon houden in café Ce cile. Edixveldestraat te Nieuwer kerken. Hot dienstbetoon is gratis. Voor al uw problemen, zoals aanstellin gen, pensioenen, minder-validen, bouwpremies, enz. zullen wij u graag helpen. Het Bestuur. Wij ontvingen langs de kd. Bert Van Hoorick de volgende bedragen van naamloos 1.000 fr - van Verlé 250 fr. van onbe kend 300 fr. - van Nieaise 100 fr. - van ombekend 20 fr. - van Jef Aerts 20 fr. van een grote on bekende 100 fr. - van naamloos R.R. 500 fr. Aan allen oprechte dank. Kd. W. Vernimmen die zich sedert jaren met de sport bezig houdt, is lid geworden van het Belgisch Olympisch Komitee. Bij de felicitaties drukken wij de wens uit dat hij ook in dit komitee zich verdienstelijk zal weten te maken. Op vrijdag 17 maart J.l. in de namiddag kregen onze gemeente raadsleden hun uitnodiging tot het bijwonen van de gemeente raadszitting van maandag 20 maart om 19.30 uur ten huize besteld. Dit is natuurlijk nog binnen de wettelijke termijn maar wijkt toch af van de ge woonte (woensdag of donderdag). Daar er op de hiernavermelde dagorde ogenschijnlijk geen drin gend punt is vermeld, vinden wü toch vreemd dat ons schepen kollege dergelijke handelwijze toepast, of zou de opstelling van een nieuwe Rechts» mischien de oorzaak zijn dat men overbelast is Onze gemeenteraadsleden zul len zich over de hiernavermelde punten dienen uit te spreken 1. Aanvraag tot exploitatie van een taxidienst (onze gemeente wordt wellicht een taxidienst rij ker). 2. Wyziging en aanvulling van de begroting 1972. 3. Aangaan van een lening van 706.000 fr (wü vermoeden voor de aankoop van de veelbesproken spoorweggrond) 4. Aanvraag om grondafstand op het kerkhof (er is nog steeds geen wijziging gebracht aan het reglement op het kerkhof). 5. Inrichting van socio-kultu- rele en sportaktiviteiten in de scholen (men wordt geweldig vrijgevig). 6. Nieuwe omheining rond het kerkhof (wat gaat dat allemaal traag vooruit). 7. Onteigeningen aan de we gen nrs 19 Kapittelstraat) en 21 (Koebrug). Is er een kink in de kabel 8. Verzoek tot ontvoogding van de gemeente (met welke bedoe lingen 9. Rekening der kerkfabriek 1971. 10. Kennisgeving goedkeuring van de beslissing van de ge meenteraad van 30.12.71 (provin ciaal bestuur). 11. Bezoldiging van de burge meester en de schepenen (dat betekent natuurlijk opslag pro ficiat Omtrent het verloop van deze zitting brengen wij toekomende week verslag uit. Wellicht in teressanter dan men vermoedt. Op zaterdag 25.3.1972 is het klubhuis vanaf 10 u gesloten. De zitdag gehouden door volksverte genwoordiger B. Van Hoorick vanaf 9 u gaat regelmatig door. We wensen er de aandacht op te vestigen dat de belanghebbenden zich dienen te voorzien van al de stukken die hun zaak aanbe langen. Rond de Aalsterse avant-garde kunstgalerij New Reform heeft zich de laatste tijd een beweging laten ontstaan die in hoofdzaak op het experimentele vlak werk zaam is! Naast belangrijke tentoonstel lingen, waarbij vooral nieuwe richtingen als koncept-, projekt-, proces- en aktieve kunst worden getoond, worden ook regelmatig happenings, straatkunst en film- projekties gepresenteerd. Mede door deze hoogstaande aktiviteiten heeft New Reform thans een weerklank door gans het land en behoort tot de meest vooruitstrevende en aktieve ga lerijen. Zondagmorgen 19 maart werd er een happenning van Dieter Reick doorgevoerd. Deze kunste naar kwam speciaal uit Keulen zijn wat hij noemt: «Tautologi sche» handeling «Melk in Melk» demonstreren. De aanwezigen konden dan ook een proces vol gen waarbij op een op de grond liggende zwarte mat, blikken met «melk» werden geplaatst. Met een reeks van deze blikjes vorm de Reick het woord «melk». Na derhand maakte hij met een naald de blikjes een na de an der open, zodat de «melk» tussen het gevormde woord openvloei- de Op deze manier toonde Die ter Reick dan de «tautologische» betekenis van «Melk in Melk» aan. Bij de aanwezigen ontstond vervolgens een spontane gedach ten wisseling. Verder zijn tot 31 maart in New Reform, ideeën, objekts en kalenderbladen van Klaus Groh te zien. Deze kun st maar kreeg vermaardheid door de publikatie van zijn boek «if i had a mind» (Du Mont - Keu len), dat nu werd gevolgd door zijn tweede opzienbarend boek )«J> .IHM.-.J. W y - V vXOlvX «aktuele kunst in Oost-Europa». Verder was het werk van Klaus Groh te zien in New York, Mi laan, Buenos Aires, Biennale van Parijs, Praag en andere. In zijn werk staat het woord «Try» steeds centraal. Hij ge bruikt dit woord steeds en voegt er dan een kleine zin aan toe. Zo stelt hij ondermeer in zijn kalenderbladen «Try to identifi- cate yourself». Hij behoort tot dat soort kunstenaars die het kommerciële aspekt uit hun werk hebben verwijderd, en die zich meer en meer op wetenschappe lijke en praktische gegevens gaan toeleggen. New Reform heeft het voor neen zich in de toekomst uit te gaan bouwen tot een organisa tie bureau van tentoonstellingen voor aktuele kunst, dat op eigen initiatief of op aanvraag mani festaties inricht. Deze kunnen zowel gehouden worden in gara ges, dorpen, fabrieken, scholen of musea. Een aantal manifestaties wor den op dit ogenblik voorbereid zowel in Aalst als buiten België. New Reform wijkt dus sterk af van de traditionele kunstgalerij die wij kennen en wil hiermede zijn betekenis (van bij de start) als anti-galerij r.og scherper stellen. Voor de Aalstenaars is New Reform een uitstekende gelegen heid om kennis te maken met de hedendaagse kunst, op we reldvlak De tentoonstelling Klaus Groh loopt door tot 31 maart op woensdagen en zaterdagen van 15 tot 18 uur, vrijdagen van 17 tot 19 uur, zondagmorgen van 10 tot 12 uur. Toegang vrij. School straat 17, 9300, Aalst. D'Hondt Roger. Op zaterdag 25 maart a.s. (van 11 tot 11.30 u) houdt volksverte genwoordiger Bert Van Hoorick zijn zitdag in ons lokaal «'t Strooiken», Molenkouterstraat 2. Dit dienstbetoon is kosteloos en een strikte geheimhouding is verzekerd. Op zaterdag 25 maart a.s. zal een gratis koffietafel plus tom bola aangeboden worden aan de leden van de «Bond der B.S.P.- gepensioneerden». Kd Arijs C. zal de gelegenheidstoespraak hou den. Allen op post in ons lo kaal. Zoals naar gewoonte zal de B.S.P.-Hofstade een prachtige Eerste Mei (Feest van de Arbeid) tombola organiseren. De tombo- lakaarten met 4 nummers op, zullen U aangeboden worden te gen de prijs van 10 fr. Steun deze aktie en werk zelf mee aan de verkoop van de kaarten. Verscheidene Hofstadenaars hebben ons reeds gewezen op het feit dat in de bocht van de Bergweg het zicht volledig be- De bode Louis Saerens komt voortaan rond om de twee maan den. Indien U iets moest nodig hebben omtrent de ziekenbond kunt U hem voortaan twee maal per week raadplegen op zijn zit dag in ons lokaal bij Rubbrecht Kamiel (Kapel). Hij houdt er zitdag iedere woensdag en vrij dag 's morgens van 8 tot 9 uur. Onthoud deze data. Ons 7e Rood bal kon terug bo gen op een prachtig sukses. On der de aanwezigen hebben wij talrijke prominenten mogen be groeten waarvoor wij hun op recht danken. Het orkest met zanger Geo Camp heeft ons bal op een prachtige manier opge luisterd zodat er stemming, leu te en plezier was. Vrienden, tot volgend jaar. Op zondag 19 maart was het terug boomplantingsdag voor lemmerd wordt door de opeenge stapelde lonen die daar liggen. Op dezelfde plaats zou er te vens een wegwijzer voor Dender - monde mogen geplaatst worden, voor diegenen die langs de Tra gel en Bergweg de nieuwe weg bereiken. Kan het gemeentebestuur daar iets voor doen of moeten er mis schien eerst ongelukken gebeu ren GEBOORTEN Meersman Christophe, zoon van William en Leeman Linda Hoogstr., 14 Trouvé Philip, zoon van Raoul en De Vriendt Maria Hoogstr., 97 Schollaert Hilde, dochter van Leopold en Van Hove An- nita H. Consciencestraat Pa- rewijek Christine, dochter van Rudy en De Smedt Louisa D'Haese Rita, zoon van Henri en De Rijck Marie-Tliérèse Stwg op Aalst 133 Macharis Cindy, zoon van Hubert en Coppens Jennh Stwg op Aalst 72 Keymeulen Tom, zoon van Igna- ce en De Roy Louise, Bietstr., 37 Coppens Koen, zoon van Ro ger en Amelinckx Myriam, Hoogstraat 104. OVERLIJDENS De Smet Maria, 71 jaar, Zakstraat 3 De Kerpel Florent, 70 jaar, Hoogstraat 67. Herdersem. Onze gemeente is te- 'rug wat mooier van uitzicht ge worden. De vuilnisbelten werden nogmaals over gans de gemeente opgeruimd. Mogen wij langs deze weg vragen voortaan gebruik te maken van de reinigingsdienst en niet zomaar stikum langs hoek en kant te storten. Terug zijn wij een mooi hoek je rijker geworden. In de Sint- Jansstraat is er geplant gewor den en zijn er twee rustbanken geplaatst waarvan de wandelaars dankbaar gebruik kunnen maken in een rustige omgeving. Een massa volk was van de partij samen met het muziekkorps en de schoolkinderen van onze ge meente. Stoetsgewijze zijn ze door onze gemeente getrokken. In de Alfons de Cockstraat (rechtover het oud kerkhof) is er een mooi hoekje met enkele bo men en planten en dit in de plaats van de vroegere hoop kas- seizoen waarin het vuil reeds en kele jaren welig tierde. Dan ging het naar de St.-Jansstraat om daarna naar het Molenbergske te trekken. Een prachtig initiatief van ons gemeentebestuur, mogen ze zo verder werken om ieder jaar onze gemeente wat aange namer en mooier te maken. De algemene vergadering van de B.S.P., plaatselijke afdeling, heeft plaats in het lokaal bij Boer Maes, op zaterdag 25 maart te 18 uur. De leden werden reeds met een schrijven op de hoogte gebracht van de inhoud der dagorde. Om 19 u 30 zal er dan vervol gens overgegaan worden tot een kaarting waaraan 500 fr prijzen zijn verbonden en waarvan de inleg op 10 frank bepaald werd. Wjj durven op een groot aan tal aanwezigen hopen. D.W.W. Of gij nu naar de Noord pool gaat, of een blokje om loopt, ge moet altijd na één uur 's nachts thuiskomen. komt in onze moderne tijden nogal dikwerf in de schijn werper. Men is doorgaans echter nog beter met een bom geld dan met een sex- bom. De volgende week is de kans daar terug voor al de lezers van het weekblad Voor Allen. Een ganse bom gejrf Terug méér dan 1000 F prij zen. Wie wint een deel van die geldbom? VLAAMS WEEKBLAO VOOR ALLEN

Voor Allen | 1972 | | pagina 4