VLAAMS De handen vol De Nat. Federatie der Verminkten van Arbeid en Vrede, afdeling Aalst is een halve eeuw jong! Originele Boon-hulde -i Aankoop Neigembos te Meerbeke door Staat? VERBINTENIS VAN MINISTER SIM0NET ZATERDAG 3 JUNI 1972 24e JAARGANG NR. 23 PRIJS PER NUMMER 5 tr. WEEKBLAD VAN DE B.S.P. VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT ARRONDISSEMENT AALST door Bert Van Hoorick volksvertegenwoordiger In de zaal Madeion Erkenning arrondissement Aalst als ontwikkelingsgebied bij E.E.G. terug ten berde brengen Redaktie Administratie Publiciteit 52. MOLENSTRAAT 930C AALST Tel. 053/24869 Postcheckrekeaing 95.24.64 Maandabonnement: 20 tr. - Jaarabonnement: 240 fr. Verantwoordelijke uitgever Georges Spitaels, 52, Molenstraat - 9300 Aalst. Er is de jongste tijd nogal politieke deining geweest. Dat vanuit Kinshasa een politieke kwakkel als de besprekin gen over een driepartijenregering naar Brussel kon wor den geseind vindt niet alleen zijn oorsprong in een steek van de brandende tropenzon op het brein van een paar journalisten, maar ook in de spekulatie op de vertroebe ling van het politiek klimaat die iedereen kon waarne- De*oorzaak van deze vertroebeling was de nieuwbakken voorzit tervan de P.S.C., de h Nothomb, die zonder de socialistische regeringspartner te raadplegenhetinitiatief nam tot een Waals overleg waarop de oppf Wallonië gretig zijn ingegaan. Het was het begin van een eskalatie waarbij de bfhandeling van het Voerstreekont- werp opnieuw werd op de proppen gebracht enlekon gressen van de Waalse en Brusselse P.V.V. «ch 'n het kielzog van de Rassemblement Wallon en het F.D.F. lieten Men koiTzich aldus afvragen of de regering nog hetroer in handen hield en in welke chaos dit alles zou uitmon den Aan deze situatie werd echter een einde gesteld door het tijdschema voor de regeling van de nog hangen- de gemeenschapsproblemen dat de .reg®rl"^bl^('ïï.0^b te. De eerste resultaten hiervan zijn dat de h Nothomb heeft ingebonden en zijn geflirt met de oppositie in Wal lonië opgeeft, terwijl ook door een topoverleg tussen de regering en de voorzitters van de meerderheidspartijen het geschokte vertrouwen werd hersteld. De regenng moet vegeren en het parlement zal zijn verantwoordelijkheid moeten nemen t.o.v. de ontwerpen die zullen worden ingediend. Zo hoort het. Nochtans zal het niet allemaal (Vervolg blz. 2) Tijdens een perskonferentie, gehouden op vrijdag 26 mei, in het lokaal «De Klok», Moleiistr. te Aalst, kondigde de NFVAV de aktiviteiten aan, ter gelegenheid van haar vijftigjarig bestaan. Voorzitter Jean Boulembercq, die de pers verwelkomde, ver leende in de eerste plaats het woord aan de h. Frangois Lie- vens, in zijn hoedanigheid van voorzitter van de jongerenafde ling en voorzitter van het ouctcr- komitee. Volgens spreker is de Nationa le Federatie der Gehandicapte Jongeren een ware leefgemeen schap, waar inspraak en mon digheid geen ijdele woorden zijn. De jeugdafdeling is de vereni ging bij uitstek voor het steeds aantrekken van nieuw bloed. Het bestuur is opgevat als een werk gemeenschap, en werkt volledig belangloos. Jaarlijks worden va kantiekampen georganiseerd voor gehandicapte jongeren, grijpt er een Paas- en St.-Maartensfeest plaats. Filmnamiddagen, sport en spel worden regelmatig georganiseerd Deze aktiviteiten vinden thans plaats in het jeugdatelier «Mer- lijn> in de Gustaaf Papestraat te Aalst. Dit elke zaterdag van 14 tot 17 uur. Een week na Rotterdam werd de 60-jarige Louis-Paul Boon ver leden zaterdag in zijn geboorte streek gehuldigd. Het is begonnen in Erem'b&degem, waar de Vlaamse kandidaat voor de No belprijs der letterkunde sedert 12 januari 1053 in de boeken van de burgerlijke stand is ingeschre ven op het nummer 4 van de Vo gelenzang. In open koets, getrokken door twee paarden en met twee uitge doste koetsiers op de bok, reed Louis door de bevlagde straten van Erembodegem naar het ka- pelleke van O.L. Vrouw Termu ren, waar de straat begint die Louis in zijn meesterwerk «De Kapellekensbaan» heeft beschre ven. Daar was tegen 19 u een grote menigte verzameld. De socialis tische fanfare «Hand in Hand» van Aalst opende met een pot pourri de plechtigheid. Zelfs en kele akkoorden uit de Marseillaise waaiden over de hoofden der toe schouwers. Na de toespraken van F.J. Ver doodt, rektor A. Gerlo, B. Van Hoorick schepen F. De Cremer van Erembodegem en burgemees ter De Bisschop van Aalst werd Louis een keramiekbeeld zeer verkleind model aangeboden van hetgeen thans in zijn tuin prijkt, geheten de «Robot-tuinier» ge maakt door Lieve De Pelsmaecker. Er volgde een bloemenhulde en de fanfare «Hand in Hand» speel de opwekkende jazzmuziek. De Vlaamse televisie bracht dat alles in beeld. Kleinzoon David Boon, die naast zijn grootvader Louis, in de koets mocht meerijden, spaarde zijn kommentaar niet. Er werd dan naar de zaal Madeion op de Gro te Markt van Aalst gereden. Het vriendenmaal verenigde meer dan driehonderd personen, onder wie talrijke vrienden en bewonderaars van Louis uit Nederland. (Vervolg Mz- 2) Het voornaamste doel van de jongerenafdeling bestaat erin de «benjamins» de kans te geven zich volledig menswaardig te kunnen ontplooien. De volledige inzet der ouders, zonder in bc- mcedering te vervallen, en de medewerking der overheid, door het ter beschikking stellen van hulpmiddelen om de kreatlviteit te bevorderen, zijn onmisbare faktoren. Vervolgens kwam kd. Martin Van der Speeten, nationaal se- kretaris van de NFVAV, aan het woord. Spreker schetste in het kort de historiek van de natio nale federatie. Hij legde de na druk op de voortdurende mzet van de vereniging voor de be langen van de mindervaliden Het aantal gehandicapten neemt voortdurend toe. Met fier heid verklaarde hij dat de fede ratie Aalst thans niet minder dan 900 leden telt. Tussen de verschillende proble men, die zich stellen voor de ge handicapte, werd één probleem naar voor geplaatst, ter gelegen heid van deze viering, nl. «De bouwkundige hindernissen voor woningen voor gehandicapten en het toegankelijk maken van openbare en private gebouwen voor minder-validen». Deze kon- ferentie gaat door op vrijdag 2 juni te 19.30 uur in de feestzaal van het stadhuis, onder voor zitterschap van Minister Breyne. Inleider is de h. Crappe. sekre- taris-generaal van het Nationaal Instituut voor de Huisvesting. Tevens wordt door de federatie een brochure verspreid «NFVAV arr. Aalst 50-jarig bestaan, 1922 1972 Om u te dienen...» Bedoeling ervan is enerzijds de valide mens bewust te maken (Vervolg blz. 2) Woensdag 11. werd door de heer Tindemans, minister van Land bouw. een parlementaire delega tie van het arrondissement Aalst ontvangen. Deze was samenge steld uit onze vrienden Van Hoo rick en Vernimmen, en de heren Waltniel, Willems, Verleysen en OUe. De delegatie stelde het pro bleem Neigembos, dat steeds maar verder verminkt wordt in gevolge het onverantwoord rooien van talrijke beuken en andere bomen, door de eigenaar. Zij bepleitte de aankoop van deze 86 ha uniek bos door het ministerie van Landbouw, De minister reageerde hierop positief en beloofde een spoedig en definitief antwoord. Er is dus alle kans dat het Neigembos zal worden aangewor ven door de staat. Onze vriend Van Hoorick maakte van de gelegenheid ge bruik om ook de kwestie van het Osbroek te Aalst te stellen. Dit bos zou best door de over heid aangekocht worden als pas sieve rekreatiezone, uitstekend gelegen aan de oprit van de auto snelweg. De minister van Land bouw zal hierover kontakt nemen met zijn kollega van Kuituur. Ingevolge een hernieuwde tus senkomst van volksvertegenwoor diger Bert Van Hoorick bij de Minister van Ekonomisehe Zaken, heeft deze laatste op 19 mei het hiernavolgend bericht, dat van groot belang is voor ons arron dissement, laten geworden. «Ik heb uw mededeling van 10 mei 1972 goed ontvangen. »Ik ben vanzelfsprekend op de hoogte van het feit, dat alle in stanties van de streek aandringen op de erkenning van gans het ar rondissement AaSst als ontwikke lingsgebied. »In een reeks brieven die ik richtte in antwoord op het ver zoek die de verschillende gemeen ten van uw arrondissement mij overmaakten, bevestig ik dat met de E.E.G.-kommissie opnieuw kontakt zal opgenomen worden van zodra de Gewestelijke Eko nomisehe Raden hun advies zul len hebben bekendgemaakt en dat in elk geval de beslissing van do E.E.G. siechts voor een periode van 2 jaar geldig is. «Dat antwoord vertolkt mpn zienswijze en inzichten. «Wees er ten andere van over tuigd dat uw arrondissement door mijn diensten en door mijn toe doen bij de Kommissie van do E.E.G. bü de desbetreffende be sprekingen ten sterkste werd ver dedigd. «Ik neem dan ook graag de ver bintenis om bij de eerstvolgende bijeenkomst met de E.E.G. do kwestie van de erkenning van het arrondissement Aalst ten berde te brengen. Kameraadschappelijk H. Simonetj»

Voor Allen | 1972 | | pagina 1