„Verminkten Arbeid en Vrede" vierden te Aalst 50-jarig bestaan ANGELA DAVIS vrijgesproken sesüm „Socialistische Harmonie „Hand aan Hand" Aalst in ere-divisie „Kunst, Licht en Vrijheid" uit Aalst wint FVST Schiftingstornooi 71-72 nieuws voor de zelfstandigen JONGEREN WEIDRA VANAF 16 JAAR TOEGELATEN TOT DANSGELEGENHEDEN Van der Bruggen Dieudonné (Zie vervolg blz. 2) (Zie vervolg blz. 2) ZATERDAG 10 JUNI 1972 24e JAARGANG - NR. 24 WEEKBLAD VAN DE B.S.P. - ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT DOOR SENATOR De zelfstandigen hebben steeds geklaagd over het feit dat Slen woTdBt CgeSTel^rot^d^renWn'omdat het waarde alhoewel de middenstanders moeten beseffen 4 gewone loontrekkenden zijn beginnen te storten voor h P* i Q'Xft terwiil de middenstanders slechts zijn beide pensioenregimes. We hebben steeds naar voren gebracht tot eedaan zijn met het onderzoek naar de bestaans middelen alleszins voor de jaren waarvoor de m.Wenstanders bijdragen gestort hebben, omdat het principe, dat wie heen recht moet hebben om te genieten, voor iedereen moet *eMen heeft op beider vlak een felle slap in die richting gedaan. IleTgezinspen^ioeii voor de zelfstandigen bedraagt momenteel 53 935 fr per jaar. De weduwen en alleenstaanden genieten 36 405 fr >ten wil gaan naar een geïndexeerd gez.nspens.oen dat op 1 11975 het bedrag zou bereiken van 75 «luizend frank.Dat zal een opslag betekenen van 75.000 fr. 53.935 fr. 2 of 70 maar 40 Voor de weduwen en alleenstaanden wil men naar een jaarlijks pensioen gaan van^..000:fr. ook Iremde Dat zal een opslag betekenen van 60.000 fr. - 36.405 fr - 23.d95 frank of zo maar 65%. Men kan hierop inbrengen 1.1.1975 dat ligt nog ver af. Vergeet echter niet dat men reeds vanaf 1.7.19c. een eerste gevoelige verhoging zal hebben. Men »1I hegezms- pensioen van 53.935 fr. naar 60.000 fr. brengen op 1.7.1OT8 naar 65.000 fr., op 1.7.1974 naar 70.000 fr. en 111915 15^0°lt' geïndexeerd in alle gevallen) (index 121,19 vanaf i-19'"'- Dat geeft dus reeds vanaf 1.7.1972 voor een gezinspensioen een jaarlijkse opslag van 6.065 fr. en voor de alleenstaanden en jaarujKse opsiag »a.. beweren weduwen een opslag van 8.895 fr. per jaar. wie u dat zulks geen gevoelige verbetering is voor de middenstanders, is zeker van kwade trouw. Het onderzoek naar de bestaans middelen kreeg ook een felle deuk en is ten dode opgeschreven. Men heeft er zo over gejammerd, niemand had een definitieve oplossing in een nabije toekomst durven voorzien en zie op 1.1.1975 is het onderzoek naar de bestaansmiddelen ook voor de middenstanders een opgedoekte zaak. Iedere arbeider die werkte en voor wiens pensioen werd gestort kan pensioen genieten hoe groot zijn bezit ook maar weze. Vanaf 1.1.1975 zal ieder zelf- standige die als dusdanig werkte en voor wiens pensioen volgens de voorschriften van de wet gestort werd ook pensioen genieten zonder onderzoek naar zijn bestaansmiddelen. Men zou terug kunnen aanhalen dat 1.1.1975 nog veraf ligt. Maar ook hier gaat men verstandig en trapsgewijze tewerk. Vanaf 1.7.1972 is het gedaan met het onderzoek naar de bestaans middelen voor al de jaren dat men gestort heeft namelijk vanaf 1957, beter nog de regering voegt bij die 15 jaren nog vijf jaren etxra zodat men op 1.7.1972 reeds zal kunnen genieten 20 45e van het pensioen zonder onderzoek naar de bestaansmidedlen. Op 1.7.1973 zal men 27/45e en op 1.7.1974 36/45e van het pensioen kunnen trekken zonder onderzoek naar de bestaansmiddelen. Pas zes maanden nadien op 1.1.1975 doet men nog een sprong en zal ieder zelfstandige, normaal gezien aanspraak kunnen maken op 45/45e dus op het volledig pensioen als zelfstandige zonder onderzoek naar de bestaansmiddelen. Men kan nu de vraag stellen hoe men het toe te kennen pen sioen gaat berekenen op 1.7.1972 bijvoorbeeld. Deels zonder onderzoek naar de bestaansmiddelen en deels nog met onderzoek naar de bestaansmiddelen. Een hartelijk bravo voor onze socialistische harmonie „Hand aan Hand", van Aalst, voor haar muzikanten, haar chef en haar bestuur, evenals voor al haar steunende en beschermende leden die haar aanmoedigen. „Hand aan Hand" heeft vorige week vrijdag, tijdens het provin ciaal tornooi te Lede buitengewoon gepresteerd en werd in ere divisie bevorderd. Zie hierover verder onder de rubriek Aalst. Met hun opvoering van „Het Gezin Van Paemel" heeft de Aalsterse toneelkring „Kunst, Licht en Vrijheid" de eerste prijs weggekaapt in het schiftingstornooi 1971-72 van de Federatie van Vlaamse So cialistische Toneelverenigingen. Ze behaalden 87 t.h. van de punten, vooral door hun cijfers voor spel, typering en stukkenkeuze. Eveneens een hartelijk bravo voor onze socialistische toneelbond en al haar medewerkers. In de feestzaal van het stadhuis vierde de Nationale Federatie der Verminkten van Arbeid en Vrede, afdeling Aalst, haar 50-jarig be staan. In aanwezigheid van volks vertegenwoordiger Van Hoorick, de senators Van Der Bruggen, Vernimmen en Verleysen, schepen De Neve en gemeenteraadsleden, werd een konferentie gehouden met als onderwerp «bouwkundige hindernissen in woningen voor gehandikapten en het toegankelijk maken van openbare en private gebouwen voor mind er-validen Voorzitter Jan Boulembercq die het welkomstwoord sprak ver heugde zich vooral over de tal rijke opkomst en verleende dan het woord aan schepen De Neve, die, uit naam van het stadsbe stuur, staatssekretaris Breyne voor Huisvesting en Ruimtelijke Orde ning, welkom heette te Aalst. In zijn toespraak wees Breyne o.m. op de plicht zich te bekom meren om de minst bedeelden van onze maatschappij. Nadat in 1922 een eerste wets voorstel werd ingediend, was het pas in 1969 (kaderwet van 27 juni) dat werkelijk getuigenis werd af gelegd van de bekommernis inzake het beleid voor de minder-validen. Het is dan ook begrijpelijk dat de N.F V A.V. er steeds naar ge streefd heeft het lot van zijn le den te verbeteren en het program ma dat werd opgemaakt getuigt allerzins van realisme. Het fun damenteel principe berust dan ook op het betrachten van een zo groot mogelijke onafhankelijkheid en op het realiseren van de totale integratie in de maatschappij. Het verzekeren van een mini mum inkomen en het waarborgen van bestaanszekerheid zijn op zichzelf nog niet voldoende. Er moet tevens gestreefd worden naar de geleidelijke gelijkschake ling van de mentaal met de fy sisch gehandikapten. MENTALITEIT Nochtans moet een gehandikap- te niet alleen materieel in staat zijn een menswaardig leven te leiden, maar hij moet zich ook op sociaal, ekonomisch en kultureel plan in de hem omringende maat schappij kunnen integreren. Van De Minister van Justitie werd door de kabinetsraad van vorige week gemachtigd 'n ontwerp van de wet in te dienen waardoor de wet van 15 juli 1960 tot zedelijke bescherming van de jeugd zal worden gewijzigd. Wanneer dit nieuwe wetsont werp door Kamer en Senaat zul len zijn goedgekeurd, want wi.1 hopen dat spoedig zal gebeuren zullen de minderjarigen vanaf zestien jaar, in de plaats van achtien jaar, zonder begeleidmg van hun ouders, dansgelegenhe den kunnen bezoeken. Op vordering van het open baar ministerie kan de jeugd- rechtbank echter nog steeds de toegang beneden de 18 jaar ont zeggen voor inrichtingen waar de gezondheid, de veiligheid of de zedelijkheid van minderjarigen in gevaar wordt gebracht. Van socialistische zijde was reeds geruime tijd aangedrongen om de leeftijdsgrens van 18 op 16 iaar te brengen voor de toegang tot dansgelegenheden die trou wens graag door de jeugd worden opgezocht. Te San Jose werd bekend gemaakt dat de negermilitante, Angela Davis, werd vrijgesproken. Zij werd er van beschuldigd de wapens te hebben geleverd waar mee een overval gepleegd werd in de rechtszaal Marin Comity (San Rafael) op 7 augustus 1970. Na haar vrijlating verklaarde zij op een perskonf eren tie«Als u denkt dat mijn vrijspraak mijn mening over het Amerikaanse rechtstelsel heeft gewijzigd, hebt u het mis. Het fe't van mijn vrij spraak, betekent dat er helemaal geen eerlijk proces was. Er zou alleen van een eerlijk proces kunnen worden gesproken als er geen proces was geweest.» aldus Angela. De jury verklaarde, dat er «redelijke twijfel» was of de voor malige universiteitsdocente had deelgenomen aan een komplot, om door middel van gijzelaars de zogenoemde «Soledad-broeders» vrij te krijgen. Een der voornaamste verdedi gers van Angela verklaarde na derhand, dat de vrijspraak, die in feite een politieke overwinning is van de progressist sche opinie in Amerika en heel de wereld, nooit mogelijk zou geweest zijn zonder de steun van duiaenden personen in en buiten de Ver enigde Staten. Wij danken hen alien, aldus de verdediger. Angela Doris werd bij haar vrijlating door vele vrienden gelukgewenst Redaktie - Administratie Publiciteit 52. MOLENSTRAAI 930C AALST lel. 053/24869 - Postcheekrekeuing 95.24.64 PRIJS PER NUMMER 5 fr. Maandabonnement: 20 fr. - Jaarabonnement. 240 fr. Verantwoordelijke uitgever Georges Spitaels, 52, Molenstraat - 9300 Aalst.

Voor Allen | 1972 | | pagina 1