IN DE GEMEENTERAAD NINOVE DENDERLEEUW 5 Ontwerp van sporthal besproken Voetbalterrein «Den Doorn» gehuurd door de stad KANTON Prijskampen voor paarden en vee Ninoofs stadsbestuur huurt terrein «Den Doorn» om ter beschikking te stellen van sport- en jeugdploegen Verlofregeling diensten Bond Moyson Kliniek Bond Moyson Voorontwerp sporthal klaar Jeugdklub Tien-Twen Kunstenaars te Ninove Viering atleten OVERLIJDEN Gouden bruiloften Alhoewel praktisch overal de verlofperiode reeds ingetreden is, oordeelde de Ninoofse bestuurs- meerderheid het noodzakelijk de raadsleden nogmaals samen te roepen om een zevental punten in openbare dagorde en een tien tal punten in geheime zitting af teDr?ekeIraadsleden vertoefden reeds in het buitenland sche pen Coppens (BSP)raadslid Col- lijns (BSP) en raadslid De Ville (PVV). De vinnige woordenwisselingen gedurende de voorgaande raads zitting lagen blijkbaar nog zwaar op de maag van enkelen Volks vertegenwoordiger Waltniel, die toen de raadszaal verlaten had, daar hij rechtstreeks betrokken was bij de bespreking van een dagordepunt vroeg en verkrceg het woord om persoonlijke r?de- nen. Hij laakte een drietal uitla tingen, laat staan bescliuldigin- een die toen aan zijn adres ge- uit werden. Hij richtte zich voor namelijk tot schepen De R^mae- ker Als eerste punt weerlegde hij de zogenaamde ongrondwettelijk- heid van zijn bezwaren, welke hy mondeling indiende gedurende oe vergadering van de ssktie ii- nanciën. Het was op mtdrukke- lijke wil van deze sektie dat hij daar zijn bezwaren kenbaar maakte De tweede beschuldiging als hebbende gebouwd zonder vergunning weerlegt de opposi tieleider met data van zqn ver dunningen zowel van het sche penkollege als van stedebouw. Deze dateren uit 1967, 1968 en de laatste van 10-1-1970. Als derde beschuldiging zou de heer Waltniel zijn eigendom m het industriepark afgestaan heb ben aan een bij voorbaat fail liet gedoemde industrie. Hier weerlegde hij dat alle overeen komsten met het schepenkollege geëerbiedigd werden. Tot slot voedde hij er nog aan toe aat het° schepenkollege in de eerste plaats zijn goedkeuring moest verlenen, wat ook geschiedde. Uit zuivere sportiviteit vraagt hij nu aan schepen De Riemae- ker deze beschuldigingen te weer leggen. Laatstgenoemde verklaart niet in het bezit te zijn van de nodige dokumentatie om alles te weerleggen. Hij belooft tegen de eerstvolgende vergadering het antwoord naar voor te brengen. Daarbij heeft hij nog niet het verslag van de vorige zitting in gekeken. Raadslid Waltniel vraagt dat de heer sekretaris dit onmiddel lijk zou voorlezen, wat dan ook geschiedde. SPORTHAL Schepen Timmermans gaf aan de hand van een projekt enige toelichting betreffende het op richten van een sporthal. De plaats van inplanting werd reeds vroeger vastgelegd nl. tussen de Elisabethlaan en het stadspark, met hoofdingang langsheen het uiteinde van de Parklaan. Deze gronden behoorden de stad reeds toe. Inleider verklaarde ook, dat in de onmiddellijke omgeving de drie bestaande wipmaatsohap- pijen hun eigen wip zouden krij gen. De voorziene oppervlakte voor de speelruimte is vastgesteld op 32 m bij 28 m. Er zullen on geveer 240 zitplaatsen voorhan den zijn (met mogelijkheid tot uitbreiding)Vermeldenswaardig is ook dat er een sanitair spe ciaal zal ingericht worden voor gehandicapten. De architekt krijgt, na enige technische be lichting van hemzelf, nu toela ting dit eerste voorontwerp ver der uit te werken. In de loop van september zal het dan nog eens ter bespreking voorgelegd wor den. Met het kasverslag was ieder een akkoord. Grondafstanden op het kerk hof - 2 personen in volle grond, werden unaniem toegestaan aan de h. F. Arijs. De motie in verband met het gerech'terlijk kanton Ninove kwam opnieuw ter sprake en bracht meteen ook weer sensatie in de raadszaal. Burgemeester Milo verklaarde dat de bestuursmeerderheid de eensgezinde mening deelde dat de motie ingediend door sche pen De Riemaeker integraal als meest doelbewuste en de belan gen van Ninove dienende werd beschouwd. Dit verwekte bewon dering in de oppositierangen wel ke de mening deelde dat hun tegenmotie ook het bespreken waard was. Zij waren ook de overtuiging toegedaan dat de vo rige zitting afgesproken werd dat beide partijen kontakt zouden opnemen om gezamenlijk een motie op te stellen. Het gaat in hun ogen niet op dat een motie meerderheid bij minderheid moet gestemd worden. In zulk geval verliest de motie van haar essen tiële waarde. Daarom vroegen zü de verdaging van dit punt, wat niet in de smaak viel van schepen De Riemaeker. De ver daging werd verworpen met 7 stemmen tegen 4 (PVV) en éen onthouding (CVP-raadslid Van den Berghe). m J Hierop verliet de PVV de raads zaal om niet verplicht te worden deel te nemen aan de stemming. VeïligheidshaEe werd eerst de te genmotie eensgezind verworpen. De motie van schepen De Rie maeker werd uiteindelijk gestemd (wordt hierbij afgedrukt). Op voorstel van onze vriend. Jacques Timmermans schepen van Sport, huurt het stadsbe stuur het voetbalplein aan de Doorn van de brouwerij Slag- muyld'er voor een jaarlijkse Prils van ongeveer 8.000 frank. Het terrein zal ter beschikking^ ge steld worden van elke vereniging of jeugdbeweging die er aan spraak wiil op maken om een voetbalwedstrijd te spelen. De meerderheid (7) was voor deze inhuurneming. Op te merken was wel dat de P.V.V. radikaal neen stemde. No taris Evenepoel moest de zaal verlaten. CVP-raadslid De Muy- ter onthield zich daar hij met kon begrijpen dat de ver^o woordelijken van deze brouweiy zoveel vroegen aan VK. Nmove en zo weinig aan het stadsbe stuur. Betreffende het dossier der binnenschilderswerken in de O.L.V.-kerk werden er enkele be zwaren gesteld. Indien aan deze voldaan wordt er er rekening mee gehouden wordt zullen de raadsleden de 5.922.025 frank goedkeuren. Deze bezwaren zon nu onderzoeken of de «corni- sche» eerst niet moet verstevigd worden; hetzelfde voor het hoofd altaar en er dient eerst een be perkte aanbesteding met een voorafgaandelijk openbaar beroep op mededinging gedaan. Traditiegetrouw vermeldde de kermisaffiche van de stod Nmove de vee- en paardenpnjskamp. A. - PAARDEN: Juryleden voor alle paard-n- kategorieën: Alois Van ^wen- berghe (burgemeester) Wanne oem-Lede; Jozef Geevaert, Wan- "negem-Lede; Arthur De Bolle, Aalst. Eerste afdeling; veulens ge boren in 1972: 1) Albert Van Israel, Zand bergen; 2) Roger Van Melkebeek, Ninove. Tweede afdeling, veulens ge boren in 1972 (jaarlingen): 1) Albert Van Israël, Zand bergen; 2) Roger Van Melkebeek, Ninove; 3) Jan Van der Kelen, Ninove! Derde afdeling, merrien van 2 jaar: 1) Albert Van Israël, Zand bergen; 2) Germ. De Sloovere. Vierde afdeling, merriën van 3 jaar: Geen ingeschrevenen. Vijfde afdeling, merriën van 4 jaar en meer: 1) Lcuis Crick, Ninove; 2) Alb. Van Israël, Zandbergen; 3) Roger Van Melkebeek, Ninove; 4) Idem; 5) Idem. Aanwezigheidspremie voor de kampioen merriën vorige jaren: Albert Van Israël, Zandbergen, kampioen 1971; Jerome De Sloo vere, Meerbeke, kampioen 1970. B. RIJPAARDEN: Eerste afdeling, veulens ge boren in 1972: 1) Hector De Vos, Aspelare. Tweede afdeling, zonder tanden 1) Roger Van Melkebeek, Ni nove; 2) Hector De Vos, Aspelare; 3) Jozef Bombeke, Voorde; 4) Jan Van der Kelen, Ninove. Derde afdeling, merriën van 3 jaar: 1) R. Van Melkebeek. Ninove. Vierde afdeling, merriën van 4 jaar en ineer: 1) Ernest Soens, Aspelare; 2) Marcel Heereman, Outer; 3) Jan Van der Kelen, Ninove; 4) Roger van Melkebeek. Ninove. Aanwezigheidspremie voor kam pioenen van vorige jaren: Hector De Vos, Aspelare, kam pioen 1970; Clement Heereman, Appelterre) kampioen 1971. Onze vriend Jacques Timmer mans, schepen van Jeugd en Sport, laat niets onverlet om te Ninove enige verandering te bren gen op het gebied van hulp en leven, dit zowel op het vlak van medewerking aan het verenigings leven, dit zowel op het vlak van de jeugd, sport en ontspanning en zeker op het gebied van de kui tuur en een nuttige vi'fJetlJdsbe- steding- - Thans ook weer werd m de ge meenteraadszitting van 14 juli li. een voorstel goedgekeurd ertoe strekkende het voetbalterrein Den Doorn te huren en ter beschikking te stellen van sport- en jeugd ploegen of eventuele andere kan didaten-sportbeoefenaars. Zoals U weet werd deze eigen dom van de heren blagmuylder door FC Ninove veriaten en kwam dit voetbalterrein a'dus vrij. V/e- gens het gebrek aan degelijke speelterreinen te Ninove was dit een enige gelegenheid om de jeugd en andere mensen die iets voe.en om aan sport te doen, dergelijke installatie ter beschikking te stel- leDe jaarlijkse vergoeding aan de eigenaar werd vastgesteld op 5.00U frank voor de kleedkamers en het terrein aan de prijs van land bouwgrond. Voor dit terrein maakt dat ongeveer 3.000 fr. De overeen komst is jaarlijks opzegbaar nuts een vooropzeg van 3 maand, en is geldig tot de autoweg Ninove- Aalst wordt verwezenlijkt. Het on derhoud is ten laste van de stad. Vermelden we nog dat het ter rein een beetje zal worden inge kort om Ninove-Welzijn de moge lijkheid te geven hun terreinen iri te nemen. Een initiatief van schepen J. Timmermans dat zeker geluxkig zal worden onthaald door c» e voetballiefhebbers en beoefenaais. Tengevolge van het jaarlijks verlof zullen onze diensten als volgt funktioneren; het GEWESTELIJK BUREEL TE NINOVE zal enkel open zijn in de namiddagen tussen 16 en 18 uur tijdens de periode van 20 juli tot en met 5 augustus: de zater dagen zullen de winketten geslo ten zijn. OPHALING DER BIJDRAGEN De kameraad De schepper Ju- lien zal geen omhalingen doen tijdens de periode van 31 juli tot en met 12 augustus. De kameraad Moms Walter zal geen omhalingen deen tijdens de periodes van 24 juli tot en met 27 juli en van 14 augustus tot en met 2 september. Tijdens de hierbovenvermelde periodes zullen deze kameraden ook geen zitdagen houden in de onderscheidene gemeenten an ons gewest. Geraardsbergsestr. 117. Ninove. Benevens de algehele sluiting der kliniek tijdens de week van 17-7- 1972 tot en met 22-7-1972 wegens de jaarlijkse verlofperiode, zullen volgende diensten ook nog geslo ten zijn als volgt; Tandheelkunde tot en met 31 juli 1972. Huidziekten op 24-7-72 en 31-7-72 alsook op 14-8-72. Kinderziekten; op 31-7-72 en 7-8-72. Het Bestuur. C. PONY'S: Eerste afdeling, veulens ge boren in 1972: 1) Herman De Con'nck, Outer; 2) Rob. Van Melkebeke, Ninove; 3) Idem. Tweede afdeling, oudere pony's (kleine) 1) Robert Van Melkebeek, Ni nove; 2) Edgard De Langhe, Ninove; 3) Edward Sienaert, Ninove; 4) Willy Neckebroeck, Appelterre; 5) Henri, Timmer mans, Meerbeke; 6) Edward Sie naert, Ninove. Derde aldeling, oudere pony's (grote) 1) Jozef Bombeke, Voorde; 2) Roger Van der Poorten: Ninove; 3) Roland Van Kerckhove, Outer. VEE: 1) Koeien van 6 tot 10 jaar: 1) Hector De Vos, Aspelare; 2) Edgard Timmermans, Meer beke; 3) Frnas Vaeyens, Dender leeuw: 4) Idem. 2) Koeien van 4 tot 6 jaar: 1) Willy Goessens, Outer; 2) Hilaire Van Vaerenberghe, Den- derhoutem; 3) Willy Goessens, Outer; 4) Van Vaerenberghe, Denderhoutem. 3) Koeien tot 4 jaar: 1) Nestor Van Vaerenberghe, Denderhoutem; 2) Frans Vaeyens, Denderleeuw; 3) Willy Goessens, Outer. 4) Niet-gekalfde vaarzen: 1) Frans Vaeyens, Dender leeuw; 2) Nestor Van Vaeren berghe, Denderhotem3) Willy Wijnant, Outer; 4) Robert De Kegel, Ninove; 5) Frans Vaeyens, Denderleeuw; 6) Willy Wijnant, Outer; 7) Idem; 8) Robert De Kegel, Ninove; 9) René De Pril, Nederhasselt; 10) Robert De Kegel, Ninove; 11) René De Pril, Nederhasselt; 12) Robert De Kegel, Ninove; 13) Nestor Van Vaerenberghe, Denderhoutem; 14) Jozef Van isterdael, Iddergem. 5) Gekalfde vaarzen: 1) Frans Vaeyens. Dender leeuw; 2) René De Pril, Neder hasselt; 3) Frans Vaeyens, Den derleeuw; 4) Hector De Vos, As pelare); 5) Willy Wijnant, Outer; b) Hector De Vos, Aspelare. In de laatste gemeenteraadszit ting te Ninove gaf Jacques Tim mermans, schepen van sport, na dere toelichting over liet ontwerp van sporthalle dat werd opgesteld vo'gens het advies van de ge meenteraad. Het betreft een polyvalente sporthalle met esn speelopperv ak van 42 x 28 m.. wat wil zeggen dat er ALLE sporten kunnen worden beoefend. Buiten dit speelopper- vlak is er on het gelijkvloeis een trrote bergingsruimte voor het sportmateriaal (120 m2> een ber gingsruimte voor de wipschuttes en tevens een afzonde, lijke toe gang tot het cafetaria, zoa's U wellicht reeds weet zullen de wip- schuttersmaa schappijen de kans krijgen zich daar te vestigen, daar er enkele bestaande wippen moe ten verdwijnen om urbatiistische redenen. Langs de kant van de Parklaan en het, park heeft men de hoofd ingang voor het publiek Cn de sportlui. Een brede toegang, langs de kassa, naar de tribunes in de zaal of naar het cafetaria op de ee ste verdieping, is voorzien, in administratief lokaal voorzien, dat het verlengde van de kassa is een tevens een uitzicht heeft op bet volledig speelopperviak, ter kon- trole Goed is ook dat een lokaal werd voorzien a"s bewaar- en speelruimte voor kinderen, terwijl moeder en/of vader aan sport doen. Schepen Jacques Timmermans legde voo al de nadruk on de goe de noodzakelijke inrichting van kleedkamers en sanitaire installa ties. Drie stel1 en ruime kleedka mers en sanitairen met douches zijn voorzien. Het middenste er van wordt speciaal ingericht om nok het gebruik door gehandicap ten mogelijk te maken. Od het gelijkvloers zijn er ten slotte nog sanitairen voorzien voor de bezoekers, is er tevens liet techn'sch lokaa' ondergeb-acht en de woonvertrekken van de eon- cierge. Op de eerste verdieping bebben we een ruime cafetaria, dat rnet een lengte van ongeveer 25 meter uitzicht geeft on de zaa'. Lanes de andere zijde g"eft het cafeta ria met een zelfde lengte uit cp de Elisabeth!., door middel van een terras, wat de aant-ekkmes- kracht moet vergroten. Hier zijn eveneens sanitairen voorzien en 3 nolyvalente kleine en grotere lo lt a1 en eventueel voor oing-pong, iudo, power of zelfs voor verga deringen of voordrachten. Over de ganse lengte (42 m) is het tevens mogelijk het sportgebeuren te vol gen daar er een gann. van 2 a 3 meter breedte is voorzien. Tenslotte wordt dit a'les met een metalen dakkonstmktie over dekt, wat moet moge]iik maken dat de leidingen van de verlich ting, verluchting en verwarming op een gemakkelijke manier te bereiken rffn. Ter gelegenheid van de kermis, worden zaterdag 22 juli alle leden en speciaal alle ex-leden, uit genodigd op een dans- en ont moetingsavond, waarbij veel vroe gere vrienden elkaar zullen terug vinden. Ook de leeshoek, die deze week nog aan vakant:emogelijkheden is gewijd, zal vanaf zaterdag af gestemd zijn op informatie over werkgelegenheid, werklozensteun, universitaire en n et-universitaire studies. De fietstocht naar Gaasbeek, met 25 vertrekkers, kende een groot succes; daarom zal de trekkersklub zondag 23 juli, te 14 u. weer een tochtje maken. De klubredaktie is fier op haar nieuwe «Klink». Kom, kijk en koop, het is echt de moeite. En schrijf maar in verre of nabije streken een n'euwe bladzijde. Wij hopen dat ze mooi was. Lus Goubert (schilderkunst) Mare Beekman (schilderkunst) Magda De Cooman (kunstkera- miek) Rony Grijzeels (kunst- zeefdruk) Dirk Van Opden- bosch (schilderkunst) Ingrid Schaillèe (schilderkunst prijs van de minister van Nederlandse Kuituur voor de kunst van liet metaal - 1972) .Dirk Muylaert kunstfotografie) NINOPUS GROEIT niet al leen in aantal, maar ook de kwa liteit, is voor hen belangrijk. Ninopus wil aan elke kunste naar de mogelijkheid bieden om zich te laten erkennen op artis tiek gebied. Wij willen tevens de kreativi- teit als vrijetijdsbesteding stimu leren en daarom zullen we ook aan de jeugd deze gelegenheid geven. Maar we zoeken nog een geschikt lokaal. Hieromtrent ho pen we op de medewerking van de officiële instanties. Niet alleen schilderkunst, ke ramiek, zeefdruk en fotografie maar ook initiatieven op het ge bied van de muziek, de literatuur, de beeldhouwkunst en andere, zullen door ons gesteund worden. Daarom hopen we op de me dewerking van de kulturele raad. Misschien mogen we terloops vermelden dat er een artiesten foor gepland is, waaraan ver scheidene kunstenaars meewer ken. Ninopus Vorige zaterdag werden in het Keizershof de verdienstelijke atle ten van onze gemeen .e, die aan gesloten zijn bij Ninove Sportief alsmede de dynamische trainer Muylaert en zijn bestuur in de bloempjes gezet. De officiële viering door ge meentebestuur en sportraad zal in de loop van september of ok tober gebeuren. Tijdens deze plechtigheid zuL len nog andere atleten van FC Denderleeuw vorden gehuldigd. Volgende atleten behaalden de titel van de discipline naast hun naam vermeld; Van Den Haute William - spurt 100 m. Van Der Meulen Jean- Paul - spurt 200 m. Van Der Meulen Joos - 400 m. De Sae- deleer Johny - 800 m. Veile Rudy - Kogelstoten Arijs Al- fons - hoogspringen. Deze jonge atleten verdienen een hartelijk proficiat voor hun pracht prestatie. Krenkel Anna, de echtgenote van pgt. Van Wesemael Kamisl overleed zondag op de leeftijd van tachtig jaar. De begrafenis heeft in a.lte in timiteit plaats gehad te Hoboken. Aan de familie V. Wesemael - Krenkel bieden de soc. organisa ties hun oprechte deelneming aan. Vorige week zaterdag werden door burgemeester en schepenen hulde gebracht aan vier socialis tische pioniers, ter gelegenl.v»; van hun gouden bruiloft. Aan deze gelukkige jubilarissen als daar zijn, Van Holsbeeck Odilon - Die- rickx Maria Kruisstraat 7 Ge sels Heri - Meerschaert Nathalie A Rodenbachstraat, 75 Corte- man Camille - De Schrijver Emi- lie - Kruisstraat, 50 De Wever Adolf - Meuleman Mariette Rol- lierstraat 20. hun kinderen klein en achter kleinkinderen wensen wij namens de socialistische organisaties een harteliik proficiat en nog vele lange jaren in goede gezondheid. VOOR ALLEN VLAAMS WEEKBLAD

Voor Allen | 1972 | | pagina 5