Wijk VELZEKE DENDERLEEUW Zottagemse gemeenteraad voor overdekt zwembad Ouderlingenbond Zitdag Roger Otte Bezorg uw kinderen een officieel diploma Landbouwprijzen Kliniek Bond Moyson GOUDEN BRUILOFT-VIERING GOUDEN BRUILOFT De gemeenteraad vergaderde, tn afwezigheid van de schepenen Van De Maele en della Faille, on der voorzitterschap (voor het eerst sinds zjjn auto-ongeval) van de burgemeester. Deze laatste dankte alle gemeenteraadsleden voor de sympathie en hers tel wen sen hem betuigd. De besprekingen verliepen in een zeer oopbouwende geest en waren vooral gekenmerkt door de aandacht welke de meerderheid deze maal voorbehield aan de voorstellen, en zelfs kritieken, van de oppositie. DE DRINKWATER TARIEVEN Ingevolge verzoek van de oppo sitie verstrekte de burgemeester uitiea over de kwestie der abnor maal hoge waterrekeningen welke door de T.M.V.W. aan sommige verbruikers werd toegezonden. Door de waterbedelingsmaat- schappij werden reeds, bij 200 der 400 betrokken verbruikers, nieuwe tellers geplaatst waardoor het mogelijk werd, op basis van het verbruik van het eerste kwartaal 1972, het verbruik voor het jaar 1971 te bepalen en te berekenen. Voor de resterende verbruikers zal een zelfde regeling betracht worden met mogelijkheid de voor deligste regeling te kiezen, weze het nieuw berekend verbruik of volgens het verbruik tijdens het jaar 1970. Raadslid Roger Otte drong nochtans aan op een herziening der watertarieven welke hij, voor al voor de kleine gezinnen, te hoog acht. Hij stelt voor de eer ste verbruikte kubieke meters, tot een bepaald plafond, aan lagere prijs te stellen en dan naar ge lang groter verbruik de prijs pro gressief aan te passen; dit in te genstelling met de huidige rege ling. De burgemeester belooft deze kwestie ter bespreking te brengen op het ogenblik dat de werkelijk juiste resultaten van het Zotte- gems verbruik gekend zijn, even tueel met ingang van 1-1-1973. Inmiddels zal de waterbede- lingsmaatschappij betrachten alle watertellers na te zien en de de- ftikte te vervangen. ONTEIGENING VAN KROTWONINGEN De raad keurt de onteigenings- aanvraag goed van twee krotwo ningen die gelegen zijn binnen de industrie-zone te ex-Grotenber- ge. Raadslid De Smet dringt aan opdat het schepenkollege alles in het werk zou stellen om de be trokken bewoners behulpzaam te zijn in het verschaffen van een nieuwe woongelegenheid. Dit wordt docr de burgemeester, in naam van het schepenkollege, be loofd. Raadslid Roger Otte dringt aan opdat het schepenkollege uitein delijk de nodige maatregelen zou treffen om, de rechttrekking van de Civoorstraat te bewerkstelligen alsook de voetpaden in het cen trum der gemeente te herstellen. Schepen Galle belooft, na uit voering der gasleidingswerken en andere, deze kweste bij voorrang aan te pakken terwijl, voor wat betreft de Civoorstraat, een prin cipieel akkoord met de eigenaar werd bereikt. De zaak komt voor op een e.k raadszitting. BOUW VAN OVERDEKT ZWEMBAD GOEDGEKEURD De raad keurt eenparig de prin ciepsbeslissing tot bouwen van een overdek) zwembad, in de omge ving van het huidig sportstadion, goed. De Socialistische raadsleden Otte en De Smet dringen noch tans aan opdat de kwestie grondig zou ingestudeerd worden gezien het ontwerp dateert van vóór de fusie. Met het oog op een naken de wet betreffende het verplicht zwemonderricht aan alle scholie ren, dient voldoende ruim gezien. Zottegem telt in zijn scholen meer dan 4000 kinderen. Op voorstel van de oppositie zal dc kommissie ruimtelijke orde ning voor bestudering dezer kwes tie bijeengeroepen worden. De op positie belooft haar integrale steun voor de bespoediging der realisatie. Er dient namelijk onderzocht of de voorziene inplanting van het overdekt zwembad, links van het sportstadion, niet dient ge wijzigd en eventueel verplaatst VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN naar de rechterzijde van het sta dion, dichter bij 't huidige open luchtzwembad dat reeds eigendom is van de gemeente. Met dit voor stel beoogt de BSP het scheppen var. een beschermde sport- en re- kreatie-zone van aan het sport stadion tot aan het park van Gro- tenberge. Deze zienswijze geniet algemene instemming. OPENBARE WERKEN De Raad keurt volgende open bare werken goed - verbeteringswerken aan de Elenestraat (eindelijk!); - de aflijningsplannen der Wol- vestraat, Lippensweg, Mulderlos, Ledebergstraat en Steenbeke; - herstellingswerken aan de Paddestraat aflijningsplan en onteigeningsplan - uitbreiding van ondergronds elektrisch niet in Statiestraat en Hoogstraat; - verlegging (rechttrekking) van voetweg tussen De Colfmae- ckerstraat en Godveerdegem (achter kliniek St.-Elisabeth). HET NIEUW JUSTITIEPALEIS Na goedkeuring van een verka velingsplan der interkommunale «Land van Aalst», betreffende te verkopen percelen voor open of half-open bebouwing, dicht bij de wijk Bijloke, vraagt raadslid De Smet, dat de mogelijkheid van be kendmaking van verkoop dezer percelen zou voorgesteld worden aan bedoelde interkommunale. Raadslid Roger Otte wijst op het spijtige va nde kollegebeslis sing om in de ex-villa Michiels de diensten van het Vredegerecht en de Arbeidsrechtbank te wil len onderbrengen. Het gebouw zeif, niettegenstaande de ge meente reeds circa een half mil joen kosten gemaakt heeft, blijft ongeschikt. Bovendien zal aan het ministerie van Justitie geen huur voor dit gebouw kunnen gerekend worden omdat er geen andere ge meentediensten in ondergebracht worden. Interpellant meent dat er ande re en veel betere gelegenheden waren om de gerechtsdiensten on der te brengen, samen met de Zottegemse politiediensten. Deze laatstein werden nu gehuisvest in allesbehaleve degelijke lokalen waarvoor eveneens reeds veel geld werd uitgegeven. Al deze diensten, politie en rechtbanken, konden ruimschoots ondergebracht worden in b.v.b. het voorgedeelte van het Eg- montkasteel ein dit met heel wat minder kosten en met veel betere akkomodatie. Hij meent dat het schepenkol lege, zoals nog in andere kwesties, hier zonder overleg is tewerk ge gaan en letterlijk met centen ge gooid heeft. Deze tussenkomst blijft zonder repliek vanwege de meerderheid, waar op sommige banken zelfs in stemmend geknikt wordt. DIVERSEN Vooraleer de openbare zitting te sluiten verleent de voorzitter aan de leden gelegenheid tot vragen stellen over punten buiten de dag orde. Raadslid Roger Otte suggereert het schepenkollege tot initiatief- name om op de wijk Bevegem een wekelijkse antiekmarkt in te rich ten. Zijn voorstel blijkt bij de meerderheid niet zeer gunstig onthaald. (Weer werk bij Zelfde interpellant klaagt de feiten aan die zich zaterdag 1.1. voordeden in het Park te Groten- berge waar door de Lionsclub schietoefeningen werden gehou den terwijl bezoekers in het park aan het wandelen waren. Hij acht dergelijke toelating vanwege het schepenkollege onverantwoord. De burgemeester belooft dat in de toekomst dergelijke toelatingen niet meer zullen verleend worden. Op vraag van kameraad Roger Otte deelt het schepenkollege me de dat voor wat betreft de vie ring van gouden jubilea, het sche penkollege aan deze viering deel neemt onder vorm van een ge schenk aan betrokken echtpaar. De vierders dienen alleen mede deling te doen aan het schepen kollege. De echtparen welke hun gouden jubileum reeds achter de rug hebben doch geen kennis daarvan gaven aan het schepen kollege, kunnen dit nu nog steeds doen. Het geschenk zal ook aan deze echtparen bezorgd worden. Raadslid Herman De Loor be klaagt zich over de Schepen van Kuituur, die de briefwisseling van kulturele verenigingen, hem ge richt, niet beantwoordt. Betrok ken schepen blijkt in grote verle genheid te verkeren, vooral wan neer de oppositie aandringt op het verschaffen van de lijst der toegekende toelagen. De burge meester redt de situatie voor zijn schepen door te beloven dat de gevraagde lijst, door zijn zorgen, eerstdaags aan alle raadsleden zal overgemaakt worden. De Schepen van Kuituur blijkt met dit antwoord niet ingeno men. In besloten zitting worden tal van personeelszaken geregeld. Zo vernamen wij dat de heren Beeck- man en Van Heghe aangesteld werden tot adjunkt-politieliom- missaris. Hartelijk proficiat. De benoemingen van het ander administratief personeel, zullen geregeld worden bij de e.k. zitting in de maand september a.s. Root. Hiermede worden de kaartlief- hebbers uitgenodigd naar de maandelijkse kaartnamiddag wel ke zal doorgaan op maandag 17 juli 1972 om 13.30 uur in het Cul tuur- en Ontspanningscentrum. Gepensioneerden houdt deze namiddag vrij en kom u gezellig vermaken in het C.O.C. DBL Tijdens de verlofperiode van 17-7-72 tot 29-7-72 wordt door kd. Roger OTTE üi het volkshuis te Zottegem geen zitdag gehouden. De zitdagen op donderdag 3-8- 1972 en donderdag 10-8-72 gaan normaal door telkens te 19 uur. Tijdens de plaatselijke kermis periode van 15-8-72 tot en met 31- 8-72, is er evenmin zitdag. Voor dringende gevallen kun nen de belangstellenden zich tij dens laatstgenoemde periode wenden tot de zitdagen der socia listische parlementairen, elders in dit blad vermeld. Root. Het is niet zonder spijt dat wij vaststellen, niettegenstaande de bestendige voorlichting terzake, er nog talrijke aangeslotenen onzer socialistische organisaties voor hun kinderen de weg naar de OF FICIËLE SCHOOL (Rijksonder wijs) niet blijken te vinden. Hoewel in onze streek een vol ledig gamma Rijksscholen aan wezig is, waar de kinderen vanaf de kleuterklas (3 jaar) tot hun Hoger Middelbare Studies (18 jaar) kunnen blijven schoollopen, met een enorme waaier van stu diekeuze gaande van de moderne tot de oude en klassieke humanio ra en zelfs technische- en be roepsonderwijs, verdolen er nog talrijke in het vrij katoliek onder wijs. Hetzelfde geldt voor de interna ten (pensionaat), en voor ver pleegster- en andere studies. Wij kunnen de ouders, die nu op 1 september aanstaande voor hun kinderen schoolkeuze moeten doen. niet genoeg op het hart drukken om in het belang van de toekomst hunner kinderen zelf de officiële rijksscholen te kie zen. Waarom de officiële school In de eerste plaats wegens de kwaliteit van het onderwijs zelf en verder tot het behalen van een officieel diploma dat op zijn waarde gewaarborgd is. Een officieel diploma geeft al tijd toegang tot overeenstemmend voortgezet onderwijs, wat niet al tijd het geval is met sommige vrije diploma's. VOORBEELD: In bepaalde ka tolieke kostscholen lopen meisjes dagschool in de overtuiging dat ze, na 6 jaar middelbaar onder wijs, een volwaardig diploma krij gen. De ontgoocheling is dan soms groot wanneer blijkt dat het af geleverde diploma, niettegen staande 6 jaar daglessen, slechts de waarde heeft van een diploma B3/B2, avondonderwijs. Het betreft hier katolieke kost scholen die, door de Staat niet er kend zijnde voor Hoger Secundair Onderwijs, dit omzeilen door af levering van een diploma van mindere waarde. Hierbij laten ze leerlingen en ouders in de waan een geldig diploma van hoger middelbaar onderwijs of daarmee gelijkgesteld afgeleverd te hebben. Zelfde truks worden toegepast met de aflevering van diploma's van steno- en dactylografie; di ploma's die niet afgeleverd wor den door de kostschool zelf, maar door één of andere school uit Brussel, waarvoor een zogenaam de jury uit die school in de kost school eksamens komt afnemen. Een plaats voor mijn kind Bij het einde van elk school jaar worden onze parlementairen en partijmandatarissen overspoeld met vragen tot plaatsing van de jonge afgestudeerden. Gezien wij socialisten, als ver dedigers van het officieel onder wijs, voorrang dienen te verlenen aan dragers van officiële diplo ma's, en dit voornameljik voor betrekkingen in het officieel on derwijs zelf, zijn heel wat dragers van katolieke diploma's teleurge steld als hun plaatsing moeilijk verloopt. Dit is niet de schuld van onze mandatarissen en ook niet de schuld van de afgestudeerden. Hier ligt uitsluitend de schuld bij de ouders die voor hun kinde ren de verkeerde school kozen. Wil u de toekomst van uw kind Veel lezers vragen ons naar de marktprijzen. We geven die hier dan ook ter hunner voorlichting. VEEMARKT Zwakke markt. Dikbil ossen stieren en vaarzen 78/96 en welgevormde 57/69 ossen 60% 51/57 en 55% 44/48 stieren 60% 50/55 en 55% 45/49 - vaarzen 60% 50/58 en 55% 42/47 welgevormde koeien 53/62 en 55% 38/44 en 50% 31/36 worstdieren 22/27 drachtige koe 17 tot 26 duizend fr. en ge kalfd 11 tot 20 duizend fr. drachtige vaars 21 tot 30 duizen fr. en gekalfd 14 tot 22 duizend fr. jaarlingvaars 11 tot 18 duizend fr. jaarlingstier 10 tot 17 duizend fr. vaarzenkalf 4 tot 6000 fr. stierenkalf 4 tot 5.000 fr. KALVERMARKTStijgende prijzen: Dikbil 92/110 fr. per- verzekeren, bezorg het dan een officieel diploma, afgeleverd door de rijksscholen. Root. De Colfmaeckerstr. II, Zottegem Benevens de algehele sluiting van de kliniek tijdens de week van 17-7-72 tot en met 22-7-72 zullen volgende diensten ook nog gesloten zijn als volgt: Kinderziekten op maandag 31-7-72 en maan dag 7-8-72. Zenuwziekten op vrijdag 29 september 1972. Huidziekten op vrijdag 28 juli 1972. Urologie er, waterorganen: op dinsdag 25-7-72, dinsdag 1-8- 1972, dinsdag 8-8-1972 en dins dag 15-8-1972. Tandheelkunde dinsdag 25-7-1972 en donderdag 27-7-1972. Het Bestuur. fekt wit gevleesd 70/80, goedge vormd 61/67 gewone 54/58 Minderwaardige 48/53 fr. SCHAPENMARKT Vette 12/ 1400 magere 9/1100 fr. PAARDENMARKT Goed rij paard 17/22 poney 5/8000 fr. VARKENSMARKT Kalm. Extra vleesvarkens 39/45 fr. vleesvarkens 33 a 35 F half vette 30/31 fr. te vet of te ma ger 27/29 fr. zeugen 25 .'35 fr. drachtige zeug 4500/5000 fr. beren 20 '22 fr. biggen 40/45 fr; per stuk 900/1100 fr. LANDBOUWMARKT Tarwe 510 rogge 450 haver 420 brouwerijgest 500 gerst 495 aardappelen 100 voederbieten 30/38 tarwestro 550 en geperst 750 rogge, haver en gerstestro 500 en geperst 650 weidehooi 1100 klaverhooi 1400 luzer ne 1900 boter 110 eieren 3,5. VDBD Burgemeester Paul Van der Niepen met schepen Krickx Pierre en raadslid Moock Frans temidden van de jubilarissen Gezels Henri- Meersseliaert Nathalie en hun familie ter gelegenheid van hun gouden bruiloft viering. Burgemeester Paul Van der Niepen, schepen Krickx Pierre en raadslid Moock Frans huldigen een der eerste socialistische pio niers De Wever Adolf-Meuleman Mariette, ter gelegenheid van hun gouden bruiloft.

Voor Allen | 1972 | | pagina 6