GERAARDSBERGEN ERPE 7 KANTON WIJKKLUB OVERBOELARE Bond Derde Leeftijd Burgerlijke stand Nog de Rode Kruisstraat Mee op reis Koffietafels Het ophalen van speciaal huisvuil GEEN ZITDAG SENATOR Kliniek Bond Moyson Sport voor allen Medische dienst Sportstadion Korte sprokkelingen Gemeenteraadszitting van 12 juli 1972 Sociaal dienstbetoon B.S.P. De koffietafel gehouden op dinsdag 11 juli in het lokaal Fo rum was eens te meer een groot sukses Alhoewel de opkomst niet was zoals de vorige keren, wegens de verlofperiode of andere rede nen misschien, mag het wakkere bestuur tevreden zijn. Na ong. 8 maanden werking benadert men reeds het 100ste lid. Een beden king die het bestuur zich reeds maakte indien het ledental zo blijft stijgen, waar al die men sen plaatsen in een zaaltje dat werkelijk te klein is. Misschien zullen de ogen open gaan van deze die het initiatief moeten ne men t.t.z. Brouwerij en eigenaar. Maar kom, we hebben gezien dat met een beetje geduld, die toch 2 jaar geduurd heeft, ons lokaal is vernieuwd geworden. De eerstvolgende koffietafel zal gehouden worden op dinsdag 8 augustus. Iedereen op post en rendez-vous in de Forum op deze datum. GEBOORTEN. Stevens Ben ny, Deftinge, Kouterstraat 7 Janssens Sabine, Lessensestr. 122 Pletinckx Marijke, Moerbeke, Wilgierstr. 23 Ooghe Jan, Dreef 11 vanderschueren Dirk, Ever beek, Tamalbroek 10 Van Wy- nendaele Nathalie, Duitsenbroek 3 HUWELIJKEN. Carion Pier re, Grimminge, en Ramaut Jean- n'ne Karmelietenstraat. OVERLIJDENS. Batselier Amedée 3.7.11, fabrieksstr. echtg. Herregods Agatha Van Styven- dael Marie, 27.8.81, Anderlecht Van Laethem Albert 23.05.1901, echtg. Herremans Bertha Outer, De Schuitener Ehsa, 18.02.1895, wed. Micliiels Cesar, Bosstraat 23. Het Stadsbestuur dankt al[de genen die hun onbaatzuchtige medewerking hebben verleend aan de optocht te Blankenberge op zondag 9 juli laatst, ter gelegen heid van de Dag der 9 Provincies. Leden en sympatisanten die graag meereizen naar Antwerpen moeten zich laten inschrijven in ons lokaal Forum of bij de be stuursleden der Bond der Leef tijd. Maak van de gelegenheid gebruik voor de spotprijs van 90 frank, leute en plezier verzekerd. Niettegenstaande de verlofpe riode waren nog een 80-tal aan wezigen op de bijeenkomst van dinsdag 11 dezer. De omschakeling van koeken naar patisserie viel in goede aar de en werd door de aanwezigen ten zeerste gesmaakt. De volgende koffietafel gaat door op DINSDAG 25 JULI, te 14 u. STIPT. Bij deze gelegenheid zal de jaarlijkse reis besproken worden en tevens de inschrijving ervoor geschieden. Wij rekenen op een talrijke opkomst. Het bestuur Het ophalen van speciaal huis vuil zal gebeuren van 8 tot 11 augustus 1972 op dezelfde dag als de gewone rondrit. WAT MAG WORDEN MEEGEGEVEN Alles wat normaal niet in de gewone plastiekzak kan bv. meu bels, matrassen en andere grote voorwerpen tot maximum 35 kg per stuk. Mogen ook worden mee gegeven papier en karton (do zen plooien en alles stevig sa menbinden) WORDEN ZEKER NIET MEEGENOMEN 1 Om het even welke dozen of zakken gevuld met afval. Indien de bevolking zich aan deze voorschriften wil houden, kunnen wij deze dienst onder de beste voorwaarden blijven ver zekeren. Het stadsbestuur Senator Van der Bruggen Dieudonné zal geen zitdag houden vanaf 26 juli tot en met 15-8-72 om reden van verlof. Vredestraat 41, Geraardsbergen Benevens de algehele sluiting der kliniek wegens jaarlijks ver lof van 17.7.72 tot en met 22.7.72, zullen volgende diensten ook nog gesloten zijn als volgt: Week van 24.7.72 tot en met 29.772 Inwendige ziekten - radiografie - beenderziekten - tandheelkunde (voor tandheelkunde tot en met 317.72) - kinderziekten: op vrij dag 4.8.72 en vrijdag 11.8.72. Het Bestuur VLAAMS WEKKULAM VOOIS AI.LF.N Men maakt er nogal wind over. Men hangt nogal doekjes voor de ogen van de gefopten, doekjes zo groot als een slaaplaken opdat ze niet zouden zien hoe ze .werden bedrogen. Over het verleden zou men beter zwijgen. De vroegere CVP -ploeg die de stad bestuurde met een volstrekte meerderheid -_ laat het ons niet vergeten wilde kost wat kost aantonen dat zii gingen zorgen voor nieuwe bouwgelegenheid in de stad, klem Geraardsbergen die in een al te nauw keurslijf gevangen zat. Bur gemeester Van der Putten en zijn mannen gingen zorgen voor een nieuwe wijk en men dreef het «y nisme zelfs zover dat er een straat van in te huldigen die er niet lag in 1962 en er nog niet ligt in 1972, namelijk de Rode Kruisstraat. Een mooie spreekbeurt van burgemeester V.D. Putten, rede vo van beloften en handgeklap van al zijn C.V.P.-schepenen en C.VP-- gemeenteraadsleden. Het Rode Kruis was aan de eer, het werd een Rode Kruisstraat, veel vlaggen en trompetgeschal. Men dronk natuurlijk ook een glas. men p... nadien een plas en het bleef zoals het was, zero en niksken. Neem er nu goed nota van dat de verkoop der gronden gebeurde in 1962 met verkoop van vijf percelen eigendom van de stad. Een privaateigenaar wist gouden munt te slaan en hij ver kocht tuingrond voor bouwgrond aan mensen die hem peperduur betaalden omdat burgemeester V. D. Putten met zijn volstrekte CVP -meerderheid beloofde van aan' de Guilleminlaan een verbin ding te trekken met de achterzijde van de Polderstraat. Van 3962 tot 1.1.71 was de C.V.P. gans alleen de baas in de stad. Ze deed dus volledig haar eigen goesting. Ons raadslid Lucien Walraeh voorzi. Ier der B.S.P.-afdeling Geraards bergen vroeg terecht op de laatste gemeenteraad waarom de c. v .1 die straat niet had getrokken en die wijk niet had mtgepland eii uitgewerkt tussen 1962 -n 1.1.1971. Niemand kon hen dat toch belet ten gezien ze alleen de baas wa ren. Dat was zuivere waarheid en alle verdere kommentaar is hier °TlÜ°men kemels heeft geschoten welke men beweert dat ze goed zün niet heeft uitgevoerd tussen 1962 en 1.1.71 dan moet men eer- li ik" bekennen ofwel het gebrek kig S het projekt ofwel de lankmoedigheid en de ..otale uiak- 1 iviteit nopens die zaak van 1 vroeger homogeen C.V.P. Desvuui. Dat is klare wijn. We heben uu terug een C.V. burgemeester. Met de beste wil en ie beste inzichten heeft hij het dossier der Rode Kruisstraat on derzocht. Op het schepenkollege heeft hij ons eerst uitgelegd da» het dossier der Rode Kruisstraa en d e wijk aldaar in zijn totaal dient herzien te worden Miioat hct bestaande project letterlijk onuit voerbaar is. In de verkaveling lig gen verschillende bouwpercelen van amper 5 meter. De mensen die kochten mogen op die grond niet bouwen gezien de gevelbreed te aan de straat minstens 6 meter zijn moet. Wet of Koninklijk Besluit, het doet er niet toe. een feit is dat het Bestuur van Stedebouw ver biedt nog te bouwen, of te ver bouwen op een gevelbreedte van min dan 6 meter. Waarom heeft het vroeger C.V.P.-bestuur met volstrekte C.V.P.-meerderheid dat aan de mensen zo lang verzwegen! Waarom in het kader van die be schikking de zaken niet geregeld in de loop van al die jaren gaan de yan 1962 tot 1.1.71. Nu in 1972 de kopers van die gronden uit het diepste van het. harte be klagen over wat ze nu aan duizende en duizende franken meer zuilen moeten uitgeven als ze er ooit zul len kunnen gaan bouwen, is al te gemakkelijk. We hebben destijds op het stadhuis genoeg de tragedie van de Rode Kruisstraat aange klaagd, men lachte ons toen uit en men spotte jaren met onze ge paste opmerkingen. Waarom de C.V.P. met haar volstrekte meerderheid de wijk der Rode Kruisstraat niet heeft uitgewerkt, na zoveel mooie be loften, dat hebben we als B3.P. oppositie nooit begrepen. Iemand verklaarde me het wel te weten, ös stad had er namelijk geen cen ten voor. Ze verkwanselden jaren lang hun geld in de abdij alwaar de opbouw van een dierentuin meer belang scheen in te boeze- men dan de opbouw van 'n woon wijk voor mensen, in de Rode Kru;sstraat (Polderwijk). De hui dige C.V.P. burgemeester trett niet de minste schuld in de zaak woonwijk Rode Kruisstraat. Hij doet alles wat ook maar mogehjk is om aan dat misbaksel de beste oplossing te geven. Als B.S.P. wil- v.-» >h»m in die moeilijke zaak Nu het sportstadion zijn ak- tieve rol gaat spelen zal het er voor het nieuw stadsbestuur op aankomen dat wat zoveel geld en zoveel moeite heeft gekost op korte tijd niet rap kapot gemaakt wordt. Ons volk en onze jeugd moeten alle respekt hebben voor het patrimonium van de stad cue op de letter beschouwd ook hun eigendom is. We gunnen alle sportgroepen veel genoegen aan het sportstadion dat per slot van rekening toch veel plezier zal kunnen verschaffen aan een mas sa mensen. Filosofisch moeten we kunnen zeggen: einde goed alles goed. VD.B.D. De Socialistische Federatie van Jeugdhuizen richt onder de aus piciën van BLOSO diverse sport- aktiviteiten in voor aangesloten jeugdhuizen. Het geheel gaat door in het raam van de Sportbiënale 1972. De eerste ontmoeting is een ge mengde estafette over 5 km. 111 het vakantiecentrum Torenhof» te Klemskerke-aan-Zee op zon dag 30 juli 1972. De start wordt gegeven om 15 uur en de ingang IS Opatzondag 27 augustus worden te Oostende de spikes verwisseld voor voetbalschoenen; om 9 uur start daar trouwens op de tenei- nen van Korpo-voetbal op de Conterdam het voetbaltornooi OpiOöölilg L B 1 len we hem in die moeilijke zaak fel helpen en we drmgen aan me. alle kracht op de meest mogelijke spoed. V.D.B.D. Ter uwer inlichting geven we iUDe doktersdienst: verzekerd op 23 en 27.7.72 door dr. Verschaf fel, Nieuwe Kaai 13, Geraardsbergen, t6De 42apotekerdienst: jeraekerd vanaf zaterdagavond 22.7.72 tot zaterdagmorgen 29.7.72 door apo- teker Steppé A„ Wijngaardstraat 3, Geraardsbergen, tel.. 42097^ Hoeveel iaren is men daar reeds aan bezig- Dat sportstadion is steeds hit zorgenkind geweest van het vroeger homogeen cvt* bestuur. Heeft dat kopbrekens en centen gekost en tegenslagen doorgemaakt. Nu eens k dan weer eens maanden stil en terug een paar spadesteken en weer stil maandenlang. Eindelijk is de voorlopige goed keuring er door gekomen zodat men er zal kunnen op spelen. Sparta Geraardsbergen heeft het terrein een drietal weken nodig doordat ze op hun eigen terrein niet kunnen. De Dag van de Negen Provin ciën te Blankenberge was goed georganiseerd. Werd niettemin een tegenvaller omdat St.-Me dard alles kwam verbrodden. Op 29, 30 en 31 juli hebben we kermis St.-Anna. Er komt terug wat vuur in. Men is reeds flink met de organisatie bezig. Ehzul len voor het eerst weer foorkra- men staan op het Stationsplein. Een goede gedachte. Op 6-8-72 krijgen we de stads- prijs duivenvlucht van bijzonder groot belang- De overwinnaars worden met stadsplakket bedacht. De dui venmaatschappij Gelijk heid Voor Allen en Ons recht schreven een brief naar het stadsbestuur om hen ook met een prijs van de stad te bedenken. Werd overwogen een miniatuur- beeld van de Marebol te schen- ken. Het dossier van de nieuwe zwemkom vordert goed. Betreft hier sporthalle en overdekt zwem bassin. De oude zwemkom zal na tuurlijk verder in orde gehouden worden alleszins tot de nieuwe in werking treden kan. Voor de Ereprijs Delaunoit mag men zijn aanvraag schriftelijk indienen ten stadhuize. Die aan vraag moet binnen zijn uiterlijk tegen 22-8-72. De Kaai, de Katte- straat en de Molenstraat zullen weldra hun asfaltlaag krijgen. Intussen tatert de Volksunie over het niet onderhouden der wege- nissen. Zo leren de ketters maar zij doien. Van 25 tot 30-9-72 krijgen we de propagandaweek voor het in zamelen van bloed. Het Rode Kruis hier ter streke getuigt van een aktiviteit die alle lof ver dient. Een eresaluut aan die hu mane beweging. V.D.B.D. voor meisjes en jongensploegen. Zondag 24 september 1972 dui ken de jeugdhuizen omstreeks 16 uur in het Rooigembad te Gent om in het water hun klach ten te meten. Zaterdag 30 september 1972 komen de specialisten van kno pen leggen aan de beurt om van af 14 uur in het jeugdhuis «Ger minal» Genk een judotornooi te betwisten. Basketbal wordt gespeeld op zondag 1 oktober vanaf 10 uui in het jeugdhuis Piepel te Wille- broek en de volleyballers bewaar den hun beste smashes voor hun tornooi op zaterdag 7 oktober vanaf 13.30 u. op de sport- en speelpleinen van De Bruul» te Leuven. Het geheel wordt afgesloten met een grandiose apoteose te Mechelen op zondag 22 oktober 1972. Verdere inlichtingen en in schrijvingen: Socialistische Fe deratie van Jeugdhuizen, Kei- zerslaan 13, 1000 Brussel. Tele foon: 02/12 23 00. De gemeenteraad vergaderde op woensdag 12 juli 1972 om 19.30 uur. Op de dagorde stonden ne gentien punten. De eerste drie punten werden aangenomen zonder veel discus sie. Het betreft: 1 .Bekrachtigen van een po- litiéreglement ter gelegenheid van de viiikenwedstrijcten. 2. Bekrachtigen van een po- litiereglement ter gelegenheid van de paardenspringwedstrijden. 3 .stemmen van een politie- reglement op het aanbrengen van een voetgangersoversteekplaats aan de gemeenteschool St.-Apol- loniastraat. Het vierde punt. namelijk «stemmen van een politieregle- ment op de vuilnisbelten» werd na toelichting door eerste sche pen De Wolf en tussenkomst van raadslid Prosper De Lat eveneens aangenomen. Deze beslissing heeft tot gevolg dat de politie zal kunnen optreden tegen personen die hun vuil maar afkappen waar ze het kunnen kwijtraken. Bij punt 5 gaf de Burgemeester lezing van een ontwerp van po litieverordening op de brandvoor- komingsmaa.tregelen in dancings en lokalen waar gedanst wordt. De voorlezing van dit ontwerp, dat overgestuurd werd door de h. Gouverneur, zal de raadsleden niet veel wijzer hebben gemaakt. Uit de achteraf gevoerde bespre kingen kon men begrijpen dat vooral gestreefd wordt naar het verzekeren van meer veiligheid voor de personen die dancings bezoeken. Met punt 6 werd de emdafreke- ning betreffende de uitgevoerde verbetering?werken aan de weg nr. 41 «sint-Apolloniastraat» goedgekeurd. De meerwerkeu wa ren in hoofdzaak het gevolg van de aanleg van meer dan 500 vier kante meter voetpaden tegen 180 fr. de vierkante meter. De schepenen De Wolf en Duquet verdienen zeker gefeliciteerd te worden met deze verwezenlijking. Dank zii hun tussenkomst werd de eerste stap gezet voor de aan leg van voetpaden langsheen de gemeentewegen. Vervolgens werd het gewijzigd rooilijnplan voor de weg nr. 5 «Groenstraat -, dat teruggezonden werd door het Ministerie van Openbare Werken, goedgekeurd. Het schepencollege heeft reeds beslist, in afwachting van de defintieve uitvoering van de ver beter ingswerken, door de tewerk gestelde werklozen de slechte plaatsen in de Groenstraat te doen herkasseien. Punt 8. Goedkeuren van het ontwerp tot overwelven van een gedeelte van de Zijpbeek werd verdaagd naar de volgende zit ting. Dit moet het schepencollege toelaten te onderzoeken in hoe ver de N.V. Verimo bij de aan leg van de wegen «Zonneveld in gebreke bleef en welke kosten ge beurlijk dienen te worden ver haald. De belastingsreglementen op de Depots voor schroot en of oude voertuigen evenals dit op de niet-gerealiseerde verkavelingen werden door de provincie terug gestuurd. De gemeenteraad liet zich ech ter niet beïnvloeden en was van oordeel dat de autonomie van de gemeenten dient gerespecteerd en stuurde deze reglementen prompt terug. Teneinde de woningbouw te bevorderen werd de gemeentelijke bouwpremie op 10 van de ver hoogde staatspremie. Gunstig ad vies werd verleend voor het af schaffen van een gedeelte van de voetweg nr. 81 «Galgeweg». Schepen Duquet was van oordeel zich te moeten onthouden en raadslid Maesschalck stemde te gen. Op voorstel van eerste schepen De Wolf had het College punt 13 pp de dagorde geplaats. Beslissen tot het laten opmaken van een algemeen rioleringsplan. Het is inderdaad een feit dat te Erpe de rioleringen op de meest wi-le- keurige wijze worden aangelegd. Veel rioleringen laten de normale afloop van het water niet toe. Er zal voor naar coördinatie worden gestreefr en de gemeente zal bovendien bij de aanleg van nieuwe riolering aanspraak kun nen maken op toelagen van het Rijk die schommelen van 65 tot 100 Bij punt. 14. Geven van advies over de sociele woningbouw door de Nationale Landmaatschappij, verloochende een deel van de CVP voor de zoveelste maal zijn gegeven woord. De CVP-raads- leden Lucien Meuleman en Her- mana Bosman samen met de pW-groep standen tegen de so ciale woningbouw Mag men van deze twee uV B-raadsleden meer verwachten? of hebben zij zich vergist? Tijd brengt raad. Vol gende week meer daarover... Pgt. De Wolf Joannes Eerste Schepen zal voortaan zijn zi dag voor Sociaal Dienstbetoon houden op volgende dagen en uren elke zaterdag van 18 uur tot 20 uur, bij hem thuis: Vijfhuizen 8— elke woensdagvoo-middag van 9 tot 10 uur op het Gemeen tehuis. de eerste en cierde zaterdag van de maand van 10 uur tot 11 uur in het lokaal bi.i Huvet Ju- Hen, Sevecootstraat, Erpe. Het bestuur van de BSP Erpe dankt partijgenoten schepenen De Wolf en Duquet voor hun tus senkomst ter verwezenlijking van de openbare verlichting op de Ledesteenweg. Naar wij van hen mochten ver nemen zullen de werken uitge voerd worden in de week van SI juli tot 4 augustus 1972. Het bestuur

Voor Allen | 1972 | | pagina 7