^AALST DE NIEUWE RINGLAAN EN DE WIJK PARK - WATERTOREN 9 Hoppri j skamp van de stad Aalst OPENING VAN DE JAARBEURS Nieuwer kerken 3 KANTOM WAAROM p Soc. Harmonie «Hand aan Hand» Gouden bruiloft Nieuws van het revanchefonds Soc. Bond Derde Leeftijd Sportnieuws uit het Aalsterse De ringbaan voor snelverkeer rond onze stad, welke zich tot vandaag beperkt tot enkele baan- vakken (Albrechtlaan, Boude- wijnlaan, Leopoldlaan, verbinding autostrade - rond punt Haring), zal in de nabije toekomst worden voltooidreeds wordt gewerkt aan het viaduktgedeelte tussen Boudewijnlaan en Dendermond- sesteenweg en aan het vak Gent sesteenweg-autostrade. Het op het nieuwe profiel brengen van de Parklaan neemt eerstdaags een aanvangde Parklaan zal be staan uit twee rijvakken voor en- kelrlchtingverkeer, 10 meter breedte gescheiden door een mid denberm van 1,40 m. Blijft de verbinding parklaan - Brusselse- StGGIlWGg. Volgens vroegere plannen zou het Stadspark door de Ring wor den gesneden en wel dwars over de Ballonvijver dat hiermee ons park volledig werd geschonden hoeft geen betoog. Het Ministerie van openbare Werken heeft in haar laatste pro- jekt het tracé gewijzigd de ring zou na een vrij korte bocht voor dG ingang van het Stadspark dc Désiré de wolfstraat volgen om, via een nieuwe Denderbrug stroomopwaarts van de elektrici teitscentrale, de verlengde A - brechtlaan en daarna de Brussel sesteenweg te vervoegen. Bekijken wij de gevolgen van dit tracé voor de wijk park-Wa tertoren. 1 Over gans de lengte van de Dé siré De Wolfstraat verdwijnt 'n het wegdek van de Ring deze strook van het Stadspark onder oplossing is echter heel wat be ter dan deze die bestond uit het snijden van het park. Een nadeel echter voor de bewoners van de Désiré de Wolfstraat, waar het in de toekomst zal gedaan zijn met de rust die er nu heerst. 2. Onvermijdelijk isoleert de ont worpen Ring het Stadspark volledig van de wijk Park-Wa tertoren en van de rest van de stad. Reeds was het precair kinderen zonder begeleiding de Parklaan te laten oversteken om de speeltuin van het Stads park te bereiken het overste ken van de twee rijvakken van de Ring zal in de toekomst nog veel gevaarlijker zijn, niet al leen voor kinderen, ook voor volwassenen. Het is noodzakelijk dat men bij het Ministerie van Openbare Werken aandringt op het ver wezenlijken van minstens twee veilige verbindingen met het Stadspark - een ter hoogte van de Osbroek- straat de meeste kinderen van de wijk Watertoren begeven zich naar de speeltuin via de Osbroekstraat en de zijingang van het park - een ter hoogte van het Burge- aneestersplein en de hoofdin gang van het park. De verbindingen kunnen verwe zenlijkt worden door het plaatsen van verkeerslichten en het aan brengen van zebrapaden (de mid denberm is onderbroken ter hoog te van de Eikstraat en de Os broekstraat). Volgens mij biedt deze oplos sing bij een weg voor snelverkeer geen voldoende veiligheid en 28 naar andere oplossingen dienen te worden gestreefd voetgan gersbruggen of ondergrondse doorgangen. Verkeerstechnisch zou deze laatste oplossing ook heel wat be ter zijn normaal dienen ver keerslichten te worden geplaatst aan de Eikstraat, Osbroekstraat en Burgemeesterspleinde af standen tussen deze verkeerslich ten zijn te klein om een vlot ver loop van het verkeer mogelijk te maken. 3. Het is u waarschijnlijk reeds opgevallen dat op zonnige weekends een lange rij wagens gebruik maakt van de strook tussen fietspad en haag van het park langs de Parklaan, om te parkerenvoor parkbezoekers is het de enige gelegenheid om in de omgeving hun wagen kwijt te raken. Door het aan leggen van de Ring verdwijnt de parkeerstrook. Het Stadspark, nu reeds druk be zocht, is onder het vorige bestuur uitgebreid met het Sportcen trum op het voorlopige struk- tuurplan van de Denderstreek staat de Osbroek aangeduid met 8c regionaal park. Samen bete kent dit dat de aantrekkings kracht van het totale kompleks in de toekomst erg zal toenemen. Het is van belang - dat men de parking die nu zal verdwijnen, vervangt door een nieuwe - dat men nu reeds de toekom stige parkings situeert en ze si tueert in relatie met de hier boven gevraagde toegangen tot het Stadspark. Vandaag reeds bezoeken meer toeristen van buiten de stad ons stadspark dan bijvoorbeeld de Grote Markt bij het klaarko men van het volledige kompleks zal deze tendens nog toenemen. Het zou normaal zijn dat de wijk die grenst aan het park en subsidiair de ganse stad hieruit ekonomisch voordeel zou halen. Alles hangt grotendeels af, in deze tijd van de auto- en bustoo- rist, van de juiste inplanting der parkings, sommige steden begre pen dit zeer goed en brengen de toerist dara waar zij ze willen hebben. Het probleem dient on verwijld aangepakt en opgelost te worden. Albert De Winter In aanwezigheid van het sche penkollege, talrijke gemeente raadsleden en de leden van het feestkomitee werden de persona liteiten en de genodigden vooraf op het stadhuis ontvangen. De burgemeester begroette de h. Vir- gilio Nanagas, zaakgelastigde van de Filippijnen en overhandigde hem het ere-plaket van de stad Aalst. In een korte toespraak wees schepen Bogaert dan op de vele moeilijkheden cm 'n nieuw onderdak voor deze jaarbeurs te vinden en op de grote inspan ningen van het stadsbestuurhier in gesteund door de volledige ge meenteraad. De h. Singelijn voorzitter van het feestkomitee dankte zijn le den en vooral sekretaris H. Van de Perre voor de geleverde pres taties. Hij wees ook op de grote vooruitgang die werd geboekt se dert de le jaarbeurs en overhan digde een gedenkplaat aan de firma De Ruysscher, de enige firma die deelnam aan alle voor bije jaarbeurzen. Voorafgegaan door de fanfare van de Stedelijke Vrijwillige Brandweer, ging het dan naar de feesthalle aan het Keizerlijk Plein. In zijn toespraak, ter ge legenheid van de opening van de 25e jaarbeurs, schetste de burge meester het ontstaan van de eerste Aalsterse jaarbeurs die in 1926 werd gehouden en de grote verdiensten van de verschillende stadsbesturen en feestkomitees die regelmatig zorgden voor het in richten en het uitbreiden van de jaarbeurs. Spreker had het daarna over de vele moeilijkheden om. na het verhuren van de feesthalle in de Schoolstraat aan een weverij, ge schikte nieuwe lokalen te vinden Dit gebeurde uiteindelijk met de aankoop van de oude <Filterie Imperiale aan het Keizerlijk Plein. De beschikbare lokalen met een oppervlakte van 2,15 ha. dienden dan nog tijdig geschikt gemaakt om er de jaarbeurs on der te brengen. Dit liep niet al tijd gesmeerd. Dank zij de voor beeldige samenwerking tussen de gemeenteraad en het feestkomitee dank zij de enorme inspannin gen van de dienst Openbare Wer ken en van alle stadslieden. kon deze 25ste jaarbeurs vandaag klaarkomen. Na nog een oproep te hebben gedaan voor een be tere en wat betreft de ekonomi- sche expansie van het gewest, wenste hij alle exposanten in dié jubileumjaarbeurs veel sukses en verklaarde ze officieel voor ge opend. Tijdens de rondgang die hier op volgt kon worden vastgesteld dat ook de exposanten op geen inspanning hebben gekeken om hun standen zo smaakvol moge lijk in te richten en er aldus naai' te streven van deze 25e jaarbeurs een sukses zonder voor gaande te maken. Donderdag 28 september, van af 9 u„ zal in de nieuwe stedelijke feesthal te Aalst, Keizerlijkplein- Beekveldstraat, voor de 27e maal sedert het einde van de tweede wereldoorlog, de Grote Hopprijs- kamp der stad Aalst doorgaan. Deze belangrijke hopmanifes- tatie, die tot doel heeft de hop- kultuur in het Aalsterse in de aktualiteit te stellen en een bij drage te leveren tot de veredeling van onze inlandse hop, gaat door onder de auspiciën der stad Aalst en met medewerking der Aalsterse brouwerijen, de Handelskamer van Aalst en Gewest en de be voegde hogere instanties. Alle hopplanters uit het ge west Aalst-Asse mogen aan de prijskamp deelnemen met zelf- geteelde hop van de soort: Haller- HOEKJE VAN DE SEKRETARIS Zondag 20 oogst hoogdag voor onze harmonie te Blankenberge Wie zal zaterdag durven zeg gen, dat het zondag een echte zomerse dag zou worden. Het was nochtans met de zon in praeht- vorm. dat wij zondagmorgen met circa 120 mensen te 9 uur aan het Volkshuis vertrokken rich ting Blankenberge. Dat de oproep gericht in het «Vlaams Weekblad Voor Allen niet nutteloos was, bleek toen de harmonie zich klaar maakte voor do korte optocht en er ruim 200 partijgenoten achter de harmonie opstapten. Fier met het rode vaandel op kop doorkruisten wij de belang rijkste straten van Blankenberge om te eindigen op de Zeedijk waar de kiosk opgesteld stond. De belangstelling langs de baan bewees het sukses dat wij had den Het muziek met de talrijke sympatisanten erachter deed den ken aan een spontane propagan- da-optocht. Het koncert op de Zeedijk kende een schitterend verloop en de vele honderden luisteraars spaarden hun applaus n'onder de talrijke aanwezigen vermeld ik graag de vrienden V. Van der Heyden en R. Ponnet respektievelijk voorzitter en se kretaris van de BSP-afd. Aalst, ook talrijke kameraden van het partijbestuur en gemeenteraads leden alsook E. Moerdijk, prov. sekretaresse van de Vlaamse Fe deratie van Soc. Muziekkorpsen toevallig te Blankenberge aanwe zig. De heer burgemeester M. De Bisschop was ook tijdelijk aan wezig (kwestie van het image, dtnk ik). Ondanks het feit, dat na het koncert de verplichting tegenover de gemeente Blanken berge volbracht was, hebben wij een toemaatje gegeven door al spelend naar het lokaal terug te keren, bij aankomst aldaar werd deze prachtige dag besloten met tau, Saaz, Northern Brewer, Brewers' Gold en Record. Het aantal balen is onbeperkt. Er zal een deeinemingspremie worden toegekend van 50 F per baal. De balen mogen reeds daags voordien ter plaatse gebracht worden. Er is eveneens een ruime plaats voorzien voor het lossen en laden van de hop en voor het parkeren van de wagens in de feesthal zelf. Aan de prijskamp zijn talrijke prijzen verbonden en bovendien zullen aan de laureaten ere penningen en -diploma's worden uitgereikt. De prijskamp zal besloten wor den met het traditioneel bier traktement, aangeboden door de Hopkomm'ssie en de Aalsterse brouwerijen. het spelen van de «Internationa le? uit volle borst meegezongen door de nog zeer talrijke aanwe zige partijgenoten en vrienden. Bij de terugreis werden de no dige halten gehouden om de dor- stigen te laven. Het was opnieuw een grote dag voor de harmonie, een Aalsterse dag te Blankenber ge. Wij geven alvast rendez-vous voor toekomend jaar. nog beter met nog meer vrienden en partij genoten. Donderdag 24 oogst optreden der harmonie op de jaarbeurs, uit voeren van marsen in de Stella Artois-bierhalle dit van 19u30 tot 20u30. Vrijdag 25 oogst «Gezellig sa menzijn?? in het Volkshuis te 20 uur. Programma: a) Uitreiking van de prijzen aan de laureaten van de verschillende muziekon- derwijsinstellingenb> stuivers- schuiven naar geld- en natura- prijzen; c) Koud buffet. Zondag 27 oogst uitstap naar Schellebelle bijeenkomst Volks huis, te 15u30, Wandelkoncert ter gelegenheid van de jubileum viering Dekenij Hoogstraat. Een vormige kledij. Huwelijk: Onze vriend Francois Putteman is in het huwelijk ge treden met mejuffer Christiane Deman. Bestuur en leden van de harmonie wensen hen van harte een gelukkige toekomst. E. Van Goethem. Vierden hun gouden bruiloft: Jozef Camile RIMBAUT geboren te Aalst op 10 november 1890 en Alida Perpetua NEETENS gebo ren te Lede op 12 januari 1896, gehuwd te Aalst op 23 aug. 1922, beiden wonende te Aalst, Volks verheffingstraat 49, Aalst. Van harte gefeliciteerd. Ontvangen langs Vernimmen W.: van Cuvelier 500 fr. Ontvangen langs Bert Van Hoorick Van een sympatisant 1C00 fr, van een onbekende (13e ster ling i 100 fr; van Vinck F. 200 fr; van De Coninck Frans 40 fr. Cuvelier 500 fr. TOTAAL: 2340 fr ALGEMEEN TOTAAL 83 287 fr Giften voor het revanche strijdfonds worden aanvaard door alle bestuursleden of kun nen gestort worden op post- checkrekening 42.36.08 van Al- bert Van Hoorick of 45.00.04 van Herman De Geest. Wij hebben het genoegen onze leden uit te nodigen tot de kof fietafel welke doorgaat op don derdag 31 augustus a.s. om 15 u. in de zaal «Modern Palace». DAGORDEherkiezing bestuur en inlichtingen voor de reis in september. Wij rekenen ten stelligste op uw aanwezigheid. Het bestuur. VLAAMS WEEKBLAD «VOOR ALLEN» Bij het begin van het seizoen is het wel passend even een kijk je te nemen bij onze verschil lende sportgroeperingen. EENDRACHT AALST De voorbereiding schijnt eer der traag en moeilijk te ver lopen. De oefenwedstrijden ga ven geen gunstige resultaten en stemmen zeker niet hoopvol. Het is echter ook waar dat het kam pioenschap slechts begint de eer ste zondag van september, zo dat alle hoop voor een prachtig seizoen zeker nog niet mag op gegeven worden. In ieder geval wensen wij aan de supporters veel sportgenot bij de volgende kompetitie. S.K. AALST Het bestuur en spelers van SK hebben er terug volle moed op. De oefenwedstrijden en de be kerkompetitie gaven zeer flinke en goede resultaten. Hopelijk kan SK Aalst en dit onder de kundige leiding van K. Van Vaerenbergh de zo lang begeer de titel dit jaar uiteindelijk ver overen. BASKETBAL CLUBS MIKKEN HOOG! OKAPI AALST De le klasse ploeg van Aalst heeft haar 2e Amerikaan aan geworven - met deze twee meter hoge atleet hoopt zij dan ook dit jaar met de besten te kun nen wedijveren. Het bestuur, dat in de loop der laatste jaren meermaals werd gewijzigd heeft zeker niets on verlet gelaten om hun talrijke supporters tevreden te stellen. BLACK-BOYS AALST Deze ploeg heeft ongetwijfeld het meest van al de wind in de zeilen - zij zouden zelfs met ze kerheid kunnen beweren dat zij terug een ernstige gooi zullen doen naar de titel. De publieke belangstelling zal dit jaar zeker sterk aangroeien op de P. Cor- neliskaai. ANDERF. BASKETBAL PLOEGEN Osiris - dit iaar onder leiding van Hubert Troch en voorzitter André Lootens blijft het houden bij de zuivere «liefhebber» al hoewel ook bij deze vereniging gunstige resultaten worden ver wacht. handbalclubs zijn klaar Zowel bij Eendracbt-Vrij als Sparta worden de trainingen hernomen. De ploeg van de Ro- zendreef die over heel wat knap pe jonge elementen beschikt zal zeker alles in het werk stellen om zich terug in le nationaal te handhaven. Het terrein op de Rozendreef zal hun trouwens nu de gele genheid geven om nog meer dan vroeger de voorbereiding op een perfekte manier te laten verlo pen. Aan alle sportgroepen - ook aan onze volley-ball pl*iüen KA. en Kangoeroes hek voor het nakend seizoen.

Voor Allen | 1972 | | pagina 3