Kanton A AT,ST DE REIZIGERS VAN DE TREIN 5U.23 DENDERLEEUW-BRUSSEL KRIJGEN VOLDOENING Nieuwerkerken MOORSEL HOFSTADE CIJZECEM I Zomeratelier „De Klaproos*' in De Haan i Verslag van de raadszitting van 8 augustus Gemeenteraadszitting Goede reis Verslag jongste gemeenteraads vergadering V erkeers veiligheid Geslaagde reis Prijzen met steunkaarten wielerklub „De Uiltjesvrienden" Landbouwprijzen In tegenstelling met wat in «Voor Allen» was aangekondigd ging de raadszitting door op dins dag 8 augustus in plaats van 22 augustus. Hier volgt dan het ver slag van de zitting, waarvoor toch enkele belangstellenden waren opgekomen. De raadsleden Meganck en Braem waren afwezig wegens verlof en verontschuldigd; raads lid De sloover kwam laattijdig binnen. Na de voorlezing van de dag orde, die werd goedgekeurd, vroeg de burgemeester het akkoord om een paar punten bij te voegen, nl. in verband met K.O.O.-beslissin- gen en een in geheime zitting het voorstel werd aanvaard. Raadslid Goossens vroeg een punt te willen bijvoegen, nl. het afschaffen van de onlangs getrof fen beslissing om, op verzoek van raadslid Scheerlinck Johny, het eenrichtingsverkeer in te voeren voor de Dorpsstraat. De voorzitter verklaarde zich akkoord om het voorstel op de volgende raadszitting te plaatsen daar de zaak logischerwijze dient besproken in het kollege. Mijn heer Goossens aanvaardde het argument en ging akkoord. De dagorde: 1) Aanvraag tot wijziging van de gemeentebegroting 1972. De wijziging is eerder van adminis tratieve aard omdat het teveel van verleden jaar moet verwerkt worden en aangepast aan de uit gaven. Zo werd er 1 miljoen uit getrokken voor de aanpassing van het rioleringsnet te Edixvelde Kwalenhoek - Teerlingveldstraat aftakking van Edixvelde ter ont lasting van huidige riolering. Ook vcor Laar dienen dringend aan passingen op de riolering uitge voerd. Teveel inwoners ondervin den moeilijkheden ingevolge de ontoereikende riolering. 2) Advies nopens ingediende be zwaren betreffende de rooiings- plannen en onteigeningsp'.annen voor de weg nr 56 met doorsteek aar de papestraat en de Verenig de Natiënstraat. Definitieve goed keuring. Dr. Robyns en de familie Lau wer eys hebben voorstellen gefor muleerd die rechtstreeks tegen elkaar indruisen, daarom werden de twee bezwaren niet aangeno men. 3) Advies nopens ingediend be zwaar betreffende het ontwerp van rooiingsplan voor de wegen nrs 4, 9 en 14. Definitieve goed keuring. Een ingediend bezwaar (Van der Poorten) werd gegrond be vonden en aanvaard. 4) Goedkeuring van het ont werp van gewijzigd rooiingsplan Voor de buurtweg nr 1. Dit ontwerp, dat de aanpassing van de interkommunale weg be helst (Aalst - Nieuwerkerken - Mere) werd in zijn grote trekken aanvaard. Terloops zei de burgemeester dat het schepenkollege in overwe ging had genomen de Bovenbremt voorlopig te verharden dit om reden dat de werken aan weg nr 1 slechts binnen een goed jaar zul len worden aangevat 5) Verkoop van een strook grond uit de tuin van de pasto rij aan Intercom voor het op richten van een kabien. Goedge keurd. 6) Goedkeuring van de beslis sing van de K.O.O. voor afstand van een perceel grond aan de Staat. Goedgekeurd. 7) Voorstel voor inrichting van een moderne sanitaire inrichting in de gemeentelijke jongens school. Goedgekeurd. In de jongens school zullen 5 W.C. en urinoirs worden voorzien van doorspoel- apparaten. 8) Voorstel tot uitbreiding van de riolering in de Laarstraat - Teerlincbvel'dstr. en de Kwalen- hoekstraat - opmaken van ont werpen Goedgekeurd. 9) Verbeteringswerken aan de Spechtmeersweg; opleggen van bouwverbod voor minimum 5 jaar, behalve voor landbouwgebouwen. Dit punt werd goedgekeurd dit is trouwens een wettelijk ver bod. 10) Goedkeuring beslissing van K.O.O. - herziening bezoldiging voorzitter en vaststellen indivi duele wedde sekretaris K.O.O. Goedgekeurd. 11) Begrotingswijziging k O.O. Goedgekeurd. In geheime zitting werden rog i een drietal punten goedgekeurd. 4 Als deze regels gelezen worden, zal onze gemeenteraad vergaderd hebben op maandag 21-8-1972 om 19 u 30 met volgende dagorde 1) Aanstellig van de h. Jozef Cal- lebaut als raadslid; 2) Kennisname van het besluit van de h. goeverneur van 20.7 1972 tot schorsing van de be slissing van de gemeenteraad van 7.7.72 houdende ontzetting uit zijn ambt van werkman grafmaker van Van Brempt Frans; 3) Ontzetting uit zijn ambt van grafmaker-werkman Fr. Van Brempt. 4) Onteigeningen wegen nrs 6 en 13 Tinnenhoek en Herberg straat. Verslag omtrent deze zitting verschijnt volgende week. Spijts het slechte weder is de reis met onze gepensioneerden en supporters op zaterdag 19.8.72 met twe autocars in de beste stemming verlopen. We zaten amper in de bus of het begon reeds te pijpestelen. We hadden evenwel onder weg geen pech ingevolge verkeersmoeilijk heden zodat we tijdig het Dolfi narium te Brugge en de eerste vertoning van deze visatleten konden genieten. Van een wande ling in het prachtige Boudewijn- park kwam er niet veel in huis, gezien het aanhoudend bleef rege nen. Na het middagmaal werd er per autocar een uitgebreid bezoek ge bracht aan Brugge, met een kor te wandeltocht langs het Minne water en het Begijnhof. We zak ten via het Meetjesland af naar Lokeren «waar er duchtig gedanst werd - zeg het zijn gepensioneer den om rond 20 u 30 terug te Moorsel te belanden. De weermaker heeft onze stem ming in geen geval kunnen beder ven. Tot de volgende keer De gemeenteraad vergaderde onder het voorzitterschap van burgemeester De smet. De dag orde was eerder beperkt maar toch belangrijk genoeg om er uw aandacht op te vestigen. Na voorlezing van het verslag der vorige gemeenteraadszil ling door de sekretaris. werd de raad verzocht een definitieve beslis sing te treffen inzake het bijzon der plan van aanleg nr 4; oprich ting van een sociale woonwijk. Er werd nl. verzet aangetekend tegen dt ontwerp door enkele personen die hun eigendommen bedreigd voelen. Er werd dan ook geen be slissing genomen en 't punt werd naar een latere datum verscho ven. Verder werd dan ook besloten tot het verbreden van de Ko- ningshofbaan. Deze beslissing toont duidelijk aan dat de heren van het gemeentebestuur hun eigen potje koken naar eoeddun- ken. Als men weet dat de burge meester en de schepen van Open bare Werken ook eigendommen hebben aan deze baan en dat aan hun gronden niet zal geraakt worden, maar wel aan de tu t - t jes van de andere bewoners. Deze werken werden geraamd op 2400.031 frank. Ook de Terbekenstraat en een stuk van de St.-Annastraat zullen geasfalteerd worden. Het kasna- zicht van het 2e kwartaal 1972 van de K.O.O. e-eeft een batig saldo van 1.225.618 frank. Verder werd ok nog bes'1st dat onderwijzer Marcel Bruvland om persoonlijke redenen zijn te'be schikkingstelling verlengd zal worden tot 30 juni 1973. En dan Eindelijk zijn de bomen die op gestapeld lagen op de tussenberm van de nieuwe staatsbaan, ver dwenen. Onze herhaalde kritiek (van opbouwende aard) heeft dan toch gehoor gevonden bij de tv. b a Van den Nest. Maar goed ook, want het is er zo al gevaarlijk genoeg. Verder vragen we het ge meentebestuur er te willen voor zorgen (alles in het werk te stel len) dat de verlichting van deze baan vóór de winter in orde zou komen. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN Zondag 20 augustus is onze ïeis- klub er dan eindelijk op uit ge trokken. Om 8 u. 30 waren 48 van de in geschrevenen paraat om te ver trekken naar Diksmuide. De reis ging langs Gent, waar halt gehouden werd aan het Gra venkasteel dat bezocht werd. Vandaar ging het naar Wiels- beke waar in de eerste plaats een bezoek gebracht werd aan het gemeentehuis en het aldaar even eens ontworpen sportcentrum meer daarover in een volgend nummer van «Voor Allen». Na bij onze goede vriend Mar cel gemiddagmaald te hebben zakten we af naar de safari te Zillebeke, waar een massa volk op bezoek was, waaraan de uitzen ding op de TV door «Echo» niet vreemd zal zijn. Vervolgens via leper naar Diks muide met een bezoek aan de «Dodengang» en het IJzermonu ment. Nadat dit programma afgewerkt was en na enige bierwinkels be zocht te hebben kwamen we veel te vroeg naar huis. Als reisleider dank ik allen die de reis meemaakten voor hun welwillende medewerking. De volgende reis gaat naar op zaterdag 9 september. De deel- nemingsprijs en het vertrekuur zullen zo spoedig mogelijk mee gedeeld worden, evenals de moge lijkheid tot middagmalen. Mensen die tot onze reisklub willen toetreden kunnen zich wenden tot de bestuursleden van de gepensioneerdenbond of de BSP. Deze laatsten zullen kd. De Wulf Willy verwittigen die de ge- interesseerden een bezoek zal brengen. Aangezien momenteel onze klub 50 leden telt, is het noodzakelijk nog minstens 30 mensen, en liefst 40, te vinden om met twee auto bussen op reis te kunnen gaan. Aarzel niet met uw inschrijving. Bij onze reisklub bent U in een vriendenklub. D.W.W. le prijs: racefiets 1572 2e prijs: strijkplank 5339 3e prijs: paar schoenen 6837 4e prijs: ijsemmer 9557 5e prijs: fruitschaal 5835 6e prijs: fotoapparaat 8877 7e prijs: fotoapparaat 3078 8e prijs: sierschelp 7635 9e prijs; barometer 6114 10e prijs: scheerapparaat 1762 11e prijs: sierasbak 0210 12e prijs: stel schrijfgerief 8696 13e prijs: benodigdh. v. bar 3266 14e prijs: benodigdh. v. bar 9508 15e prijs: fles Martini 0353 16e prijs: fles Martini 3046 17e tot en met 26e prijs: fono- rtlaof" nnmmprc plaat de nummers: 4259 2408 0751 5509 5099 8648 8442 6485 8682 1211 27e prijs: sigarettenaanst. 8611 28e prijs: sigarettenaanst. 8468 29e prijs: bak bier 4324 30e prijs: buitenband fiets 6152 31e prijs: paar fietsschoenen 0546 2578 8331 öie pi ijs: paar netsscir 32e prijs: badgarnituur 33e prijs: badgarnituur 8331 34e prijs: een fles rikadona 0966 Prijzen niet afgehaald vóór 1 oktober 1972 blijven eigendom van de klub. De prijzen zijn af te halen in lokaal «De Uiltjesvrienden», bij Wesemael L., Stationsstraat 62, te Gijzegem (café «De Uil»). Dank voor deelname. Kinderen zijn steeds het voor werp geweest van de biezondere liefde en de konkrete zorg van de socialistische mutualiteit. In het Bond Moyson-vakantie-cen- trum te De Haan komt die posi tieve houding momenteel tot uiting in de materiële en morele steun die de socialistische mu- tualitsitsfederatie der arrondisse menten Aalst-Ouden&arde ver leent aan een der door de socia listische federatie van jeugd ateliers uitgewerkt initiatief voor kinderen van 3 tot 12 jaar. Een jeugdatelier is een ruimte waar kinderen uit verschillende milieus en van verschillende leef tijden samenwerken. Daar wor den aktiviteiten aan de dag ge legd, die vooral handigheid en scheppend vermogen van hun jonge beoefenaars vragen. Deze laatsten boetseren, schilderen, knutselen, plakken naar eigen vermogen in groepsverband, on der bevoegde leiding en met ma teriaal aangepast aan hun leef tijd. De deelnemingsprijs is lou ter symbolisch 10 fr. per dag en per gezin, onbeperkt het aantal deelnemende kinderen. In De Haan berust de leiding van het jeugdatelier «De Klap roos» bij een vriendelijke Gentse kleuterleidster, gez. Olivia Ste vens. De programma's die deze met liefde voor haar taak beziel de animatrice heeft uitgewerkt, bes'aan 4 u. per dag en getuigen van een zulkdanige soepelheid dat op elk ogenblik aan de drang of de noodzaak voor een bepaal de aktiviteit voor de jeugdatelier- bezoek (st)ers kan tegemoet wor den gekomen. Door, in afspraak met de socia listische federatie van jeugdate liers, de voorwaarden te scheppen binnen dewelke zich dusdanig kreatief werk ongestuurd kan ontplooien, is de socialistische mutualiteit der arrondissementen Aalst-Oudenaarde erop uit haar begeleidingstaak t.o.v. de vakan- tienemende ouders en hun mee genomen kinderen zo zinvol mo gelijk te vervullen. Het sukses dat het «Klaproos»- initiatief in De Haan bij het be trokken vakantiepubliek kent, bewijst, voor zover als nodig, dat ook door verrijkende initiatieven aan de vakantieverlangens van eenieder kan voldaan worden. (L.D.J.) Ingevolge de bemoeiingen van burgemeester Van der Niepen uit Denderleeuw en van senator Willy Vernimmen van Aalst heeft de minister van Verkeers wezen, pgt. F. Delmotte, beslo ten aan vernoemde trein een eerste klasse rijtuig te deklasse ren zodat er zitplaatsen 2e klas se zouden bijkomen. Dit is zeker goed nieuws Ziehier het antwoord dat bei de mandatarissen op hun tussen komst mochten ontvangen Waarde burgemeester en partijgenoot, Waarde senator, Vervolg op uw brief van 26 juni jl. en ons voorlopig ant woord van 30 dito, met betrek king tot de overbezetting van de trein die te 5.23 u. vertrekt te Denderleeuw. Uit een onderzoek dat ik heb doen instellen is gebleken dat de bezetting zelden het aantal zit plaatsen overschrijdt. Op 28 juni werden er 460 reizigers geteld voor het aantal aangeboden plaatsen dat in 2e klasse 470 zit- en 170 staanplaatsen be draagt. Niettegenstaande deze bezet ting heb ik het genoegen u te kunnen melden dat de nodige richtlijnen werden gegeven om zo spoedig mogelijk een eerste klasse afdeling te deklasseren zodat hierdoor het aantal zit plaatsen 2e klasse nog met 28 vermeerderd wordt. Ik hoop dat de arbeiders die betrokken trein nemen om zich naar hun werk te begeven de ze beslissing zullen appreciëren. Met kameraadschappelijke groeten, De Minister, F. DELMOTTE Aan de heer P. Van der Niepen Burgemeester van en te Denderleeuw 9470 Aan de h. W. Vernimmen senator te Aalst. Mocht deze maatregel evenwel nog onvoldoende blijken, dan zullen ze niet nalaten opnieuw bij de Minister hiervoor aan te dringen. Inmiddels willen wij namens de reizigers de minister reeds bedanken voor zijn gepaste me dewerking. Veel lezers vragen, ons naa.r de marktprijzen We geven die hier dan ook ter hunner voorlichting. VEEMARKT: Dikbil ossen stieren en vaar zen 78 96 Ossen 60 t.h. 51-57 en 55 t.h. 44-48 Stieren 60 t.h. 51-56 en 55 t h. 45-50 Vaarzen 60 t.h. 50 58 en 55 t.h. 42-47 Welgevormde koeien 53-62 en 55 t.h. 37-44 en 50 t.h. 30-36 - Worstdieren 23-28 Drachtige koe 18 tot 28 duizend frank en gekalfd 12 tot 21 duizend frank. Drachtige vaars 22 tot 30 dui zend frank en gekalfd 16 tot 22 duizend frank. Jaarlingvaars 10 tot 18 duizend frank. Jaar lingstier 9 tot 17 duizend frank. Vaarzenkalf 4 500 tot 6000 fr. Stierekalf 4 lot 5000 frank. KALVERMARKT: Sterk stijgende prijzen: Dikbil 100-120 fr. Perfekt wit gevleesd 84-95 fr. Goedge vormd 76-82. Gewone 67-74 Minderwaardige 60-65. SCHAPENM ARKT Vette 1200-1800 Magere 900- 1200. PAARDENMARKT Goed rijpaard 17-24.000 Ir. Poney 5-8 000 fr. VAR KENSMARKT Zwakke markt. Extra vleesvarkens 39-43 Vleesvarkens 33-35 Halfvette 30-31 Te vet of te mager 28- 29 frank Zeugen 25-33 frank. Drachtige zeug 55000-5500 Beren 18-21 Biggen 40-50 per kg Per stuk 900-1100. LANDBOUWMARKT Tarwe 505 Rogge 450 Ha ver 410 Brouwerij gerst 450 Gerst 440 aa-rdappelen 3,75 Voederbieten 30-38 Tarwestro 550 en geperst 650 Weidehoci 1C00-1100 Klaverhooi 1300 Luzerne 1900 Boter 115 Eieren 3,5. VDBD

Voor Allen | 1972 | | pagina 4