BORSBEKE DE FEESTKALENDER VAN HERZELE, 1000 JAAR WERD AANGEVULD MET EEN NIEUWE MANIFESTATIE „Boel zonder grenzen" WELLE HELDERGEM EREMB0DEGEM Huishoudelijke en Familiale Beroepsleergangen van de Socialistische Vooruitziende Vrouwen ■HERZELiE Gemeenteperikelen 5 KANTON Waar ligt ergens Pallieterland Eindelijk een officiële school dicht tegen de deur te Welle Sociale woningbouw Met de BSP op reis Proficiat Nachtbal Reis gepensioneerden Turnkring ai» Het gaat met de feestelijk heden naar aanleiding van Her- zele 1000 jaar zoals met het weer slechter en slechter. Wat de h. Vergracht, algemene chef van de feestelijkheden, in de «Schakel» of de burgemeester in «zijn» «Toren» ook moge schrijven en ekskuses naar voor h alen, de faam van de naar wijd en zijd bekend geraakte Molenfeesten, zullen dit jaar toch wel een fer me deuk gekregen hebben. En dat in het jaar dat alles zo per- fekt moest lukken. Men zou er tranen in de ogen van krijgen. Op de Molenfeesten greep dus, zoals iedereen wellicht weet, de finale plaats van het interkom- munaal spel, wat naderhand zou uitgroeien tot een interkommu- nale WAR/BOEL. U hoorde het reeds vertellen dat de herrie begon met de proef van het tontrekken. Twee onge lijke tonnen, slechte kronometra- ge, (de heren van de jury verge ten blijkbaar dat een gewoon uurwerk niets te maken heeft met een kronometer), slechte in formatie, hebben het spel in het honderd gestuurd. Wat de slechte informatie be treft halen wij maar juist aan dat één van de Herzeelse deel nemer voor het tontrekken ge vraagd had HOE de ballon moest stuk gemaakt worden. Daarop zou een jurylid geantwoord heb ben: «Als hij maar kapot is»... Met het gevolg dat de betrokken Herzeelse speler de balon met de handen trachtte stuk te maken hetgeen hem ook gelukte nadat hij drie keer zijn kans gewaagd had. Naderhand bleek dat de bal lon moest doorgeprikt worden. Heren juryleden denkt u niet dat het moeilijker is een ballon stuk te maken met de handen dan met een naald? Waag dan zelf uw kans. Hoe aardig toch dat mijnheer De Buysscher in zijn kroniek «Even na-malen» in «De Toren, van 12 augustus, al leen spreekt over die ene spel breker en niet over de oorzaken. Die mijnheer was geen spelbreker aleen een sportieve kamper. Zo gij niet durft spreken over de oorzaken, mijnheer De Buys scher, dan kan ik u zeggen dat hier toch niet kan ontkend wor den dat er een schrijnend gebrek was aan organisatiegeest en kun dige leiding. De verdraagzaam heid en het uithoudingsvermogen waarover u het hebt zijn volgens mij zeer misplaatst. Blijkt uit uw titel van het artikel niet dat u ook niet zo erg tevreden zijt met het gebeurde? Een goede molen moet toch maar éénmaal malen? Van na-malen is er dan geen sprake. Uw Molenfeesten waren zeker maar een «taaie brok»? Het gebrek aan organisatie is ten tweede bewezen bij het op treden van Rocco Granata. Hoe- velen zouden er «niet» betaald hebben? En dan dat wachten. De mensen kunnen wel wat ge duld oefenen, maar tot na mid dernacht is toch een beetje veel. Indien u in het vervolg zeker wil zijn van de datum, dan kan ik u altijd een BSP-kalender aan bevelen. Daarop staat klaar en duidelijk dat 5 augustus een za terdag was en niet een zondag. Zo zult u geen verrassingen moe ten verwachten. Men verwacht geen zaterdag of geen zondag. Men weet dat lang op voorhand. Arme Rocco. Weet u dat velen reeds spreken over «Herzeles duizendjarig ver gaan» in plaats van «Herzeles duizendjarig bestaan». (WIMAN) Op de grens Herzele-Woubrech- tegem, aan de oude molen, ik weet het niet, maar het is goed mogelijk. Troost u mensen, de goede oude tijd komt terug (ons 100 fr. moet op), maar dan een beetje vlug ger dan voor 50 jaar, en om aan deze snelle evolutie te voldoen moet u alleen naar de bewuste kulturele molenfeesten gaan. Daar worden uw verwachteingen zeker overtroffen wat betreft paljasachtige volksfeesten. Zoals gewoonte getrouw was dit wel de spijker op de kop ge klopt. Wat een wariboel... Het zo langdradig uitgesponnen in- terkommunaal spel, «te onnozel om in een hond zijn gat te bla zen» (op zijn Herzeels gezegd). Wie zeker niet moest blazen was Rocco Granata, maar zonder ste nen te werpen, denk ik dat hij nog vaak zal terugdenken aan Herzele 1000 jaar en aan die en kele volten die ontbraken om een perfekte uitvoering te heb ben. Wij weten dat hij Mister 100.000 volt niet is, maar toch bleef er hem aan de molen maar weinig sukses weggelegd. Waar gaat het heen met een organisatie van feesten die voor een Herzelenaar onwaardig zijn? Waar is de goede oude tijd van de Vlaamse kermis gebleven toen wij nog heerlijk konden dansen op enkele planken, met af en toe ee fris glas gerstenat? Ik heb er zeker mijn bekomst van. Wie nog? (J. Moreels) Op 4 september e.k. opent de wijkschool Hemelrijk (water leeuw) van de Rijkslagere school Denderleeuw haar deuren. De school is van nu af aan toegankelijk voor kinderen van 2 1/2 tot 8 jaar, d.w.z. een kleu terafdeling f le en 2e studie jaar en dit zowel voor jongens als meisjes. (Warme maaltijden en drinken is voorzien). We doen hierbij een oproep tot al onze leden en sympati- santen, hun kinderen die binnen deze leeftijd vallen, zonder ver wijl te laten inschrijven op vol gende adressen. De h. Vernaillen, Ringlaan 26 Welle. Mevr. Van der Niepen, Stwg. op Ninove 26, Denderleeuw. Mevr. Hooge, Vijfhoekstraat 39 Denderleeuw. Mevr. Weverbergh - Van Ler- oerghe, direktrice Baleistraat 46, Teralfene tel. 67.642. OUDERS, aarzel dus niet uw kleuters geboren in 1967 - 1968 - 1969 en 1970 (jan. feb. en maart) alsmede uw meisjes en jongens die het le en 2e studiejaar moe ten aanvatten aan deze instel ling toe te vertrouwen. Deze schooi is uw vertrouwen meer dan waard. Ingevolge zijn tussenkomst bij Pgt. Breyne, minister - staats- sekretaris voor Huisvesting, aan gaande de verdere uitbreiding van de woonwijk «Nedersteen- veld» mocht kd Christiaens tot hu toe volgende brieven ontvan gen. Het is te hopen, dat er vanaf 1973 en aantal kredieten zullen toegewezen worden, zodat de tal rijke gegadigden voor een wo ning binnen afzienbare tijd zul len weten, waar ze aan toe zijn. ontvangst van verder nieuws tuilen we niet wachten om onze lezers hierover in te lichten. «Waarde partijgenoot, Hiermede bevestig ik de goe- oe ontvangst van uw brief dd. 2 juni betreffende de bouw van neme landeigendommen te Welle. Ik stel mij onmiddellijk in ver binding met de Nationale Land maatschappij opdat uw rekest welwillend zou onderzocht wor den. Ik zal niet nalaten u onver wijld over het resutaat van uw verzoek in te lichten. Kameraadschappelijk, G. BREYNE. Aan de h. F. Christiaens, Gemeenteraadslid, Kortestraat 121 WELLE, 9473. «Waarde partijgenoot, In aansluiting op mijn brief 4/KH/DFR/995-LB van 22 juni 11. nopens een uitbreiding van de werf «Nedersteenveld» te Welle, kan ik u mededelen dat bij de kredietverdeling in het kader van het 3e Plan 1973-1975, in de mate van het mogelijke met de woningnood in uw ge meente zal worden rekening ge houden. Kameraadschappelijk, De Staatssekretaris i.o. de adviseur, E. DE NAUW. Aan de heer F. Christiaens, Gemeenteraadslid. Kortestraat 121 WELLE 9473. I Op zaterdag 12 augustus had onze jaarlijkse B.S.P.- plezierreis plaats. Deze maal ging de reis naar de Ardennen. In een paar steden, parels van natuurpracht, brach ten we enkele uren door waar ie der kon genieten van de toeris tische attrakties aan de streek. De avond bracht ontspanning met muziek en dans. Een heuglij ke reis die laat in de nacht ein digde. Hartelijke gelukwensen aan on ze voorzitter Andries Henri en zijn echtgenote Marie-Louise met de geboorte van hun schattige tweeling- meisjes. Het B.S.P.-bestuur heeft de eer u en uw familie uit te nodigen tot een bezoek aan de Nachtbal in zaal Animo, Leuvenstraat 4, Erembodegem op ZATERDAG 23 SEPTEMBER 1972 te 22 uur. Amusementorkest «De Gensters». Deelneming in de kosten 50 fr. Op zaterdag 9 september 1972 gan de gepensioneerden op ple zierreis, naar Oost- en Westmalle. Er zijn nog plaatsen vrij op de tweede car en iedereen mag mee, ook niet-gepnsioneerden. De prijs bedraagt 100 fr., middagmaal vrij. Men kan inschrijven bij de be stuursleden gepensioneerden, het B.S.P.-lokaal Pijck en de Nil Piet, Europalaan 1. Gelieve nochtans bij de inschrijving het geld on middellijk te overhandigen. Het Bestuur VLAAMS WEEKBLAD VUUR ALLEN Het bestuur van onze turnkring «Willen is Kunnen» komt er zijn leden turnsters aan te herinneren dat maandag 4 september 1972 te rug de turnlessen beginnen in het turnlokaal van de R.M.S. op de Leuvestraat. Na de vakantie en welverdien de rust zullen we allen wel wat gewicht bij gewonnen hebben. De riem zal er terug opgelegd wor den, zodat we ons terug fit zullen voelen. Voor de EERSTE LES zullen we allen samen beginnen te 19.30 uur. Als we nu beginnen is het tot eind november, vermits de eerste maandag van december het nieu we aansluitingsjaar begint. Als u vriendinnen hebt die graag zou den meedoen, kunt u ze nu al verwittigen. Iedereen is van harte welkom. Alle moeders (en hun grote doch ters) die zich nog Jong en fit wil len voelen. Tot maandag 4 september 1972 in de turnzaal van de R.M.S. Het Bestuur Reeds vroeger heeft de groep Gemeentebelangen de CVP-be- stuursmeerderheid erop gewezen dat de hangende zaken (kampen, trottoirs, verlichting, Wijteveld, waterleiding, enz.) krachtiger moesten worden aangepakt. Nu weer zou de oppositiegroep Gemeentebelangen de gemeente raad in zitting bijeenroepen voor 8 augustus 11. Wegens verlof van de gemeentesekretaris op 9.8.72 werd bij algemeen akkoord de raadszitting met één dag ver vroegd. Op de agenda werden door onze vertegenwoordigers 5 punten ingeschreven, nl. 1) Wijteveldstraatverbeterings- werken 2) Voetpaden provinciebaan 3) Maatregelen verkeersveiligheid provinciebaan 4) Dorpsplein verbeteringswer- ken 5) Wachthuisjes stopplaatsen autobus. Door het bestuurskollege werden 2 punten bijgevoegd 6) Goedkeuren begrotingswijzi ging nr 1 gemeente 1972 7) Goedkeuren begrotingswijzi ging nr 2 gemeente 1972 (bui tengewone dienst). Door kd. Uyttendaele werd de agenda ingeleid hij wees erop dat deze raadszitting belangrijk kon zijn, zo de raad tot een dui delijke afspraak kon komen in zake uitvoering van de vooropge stelde werken. 1) Wijteveld het schepen kollege wacht het verschijnen af in het Staatsblad van het Ko ninklijk Besluit, waarin de nieu we rooilijnen - door de gemeen teraad goedgekeurd - bekracntigd worden. Kd. Uyttendaele stelt voor NIET LANGER te wachten en onmiddellijk een ontwerp voor het aanleggen van een nieuwe straat op te stellen. Dit voorstel wordt in overwe ging genomen. 2) Voetpaden Provinciebaan raadslid Monsecour wijst erop dat de vraag om de trottoirs te leggen binnen is sedert december 1970 en dat er tevens een bedrag van 800.000 fr. voorzien is op de begroting 1972. De burgemeester verklaart dat de h. Verbanck, diensthoofd bij de Technische Dienst van de Pro vincie nog geen akkoord tot leg gen verleende. Ook zou de ver traging hierbij te wijten zijn aan de extra-kabels die door de RTT langs de zuiderzijde nog dienen gelegd te worden. Na een kon- trole, van door de firma Rouan uitgevoerd werken aan Provincie baan, was de h. Verbanck ter plaatse en zou aan onze burge meester in principe zijn goed keuring betuigd hebben. Dit is inmiddels twee jaar geleden Be- grijpe wie kan. 3Verkeersveiligheid Provincie baan. F. Ponnet herinnert aan de belofte van het schepenkollege sedert de zitting van 9-12-71 en stelt vast dat nog niets gedaan werd. Het antwoord van de h. De Vuyst wekt verbazing er is geen sprake van zebrapaden, speciale lichten. De h. Verbanck (alweer hij zou een snelheidsbeperking van 70 km per uur voorstaan voor de 7 gemeenten gelegen tussen de Vos-Oombergen en de autosnel weg. Kd. Uyttendaele gaat hiermede niet akkoord omdat de passage in Borsbeke de meest gevaarlijke is en hij herinnert meteen aan de meest recente ongevallen die al len te wijten zijn aan overdreven snelheid. Een verdere diskussie hierom trent leveert uiteindelijk niets op. De houding van de CVF-raads- leden is meer dan cynisch het gevaar dat de weggebruikers be dreigt tussen de Vierwegen en de «Rijckstraat» kan hen weinig verdommen. Wie zal bij het eerstvolgend ernstig ongeval mea culpa slaan 4) Dorpsplein. L. Monsecour herinnert aan de uitleg die gege ven werd tijdens de raadszitting van 15-3-72 waarbij de afwerking van het plein in uitzicht gesteld werd. Hierbij zouden parkeer plaatsen, inrit en uitrit voorzien worden. Er is nog steeds niets gebeurd. De CVP-meerderheid zit er eer der verveeld bij nu ze moet toe geven dat van alle beloften niets in huis is gekomen. De burge meester schuift hier opnieuw de h. Verbanck als zondebok naar voren. De oppositie neemt dit niet en de burgemeester maakt zich kwaal omdat men durft twijfelen aan zijn goede trouw. 5) Schuilhuisjes autobussen. De CVP-meerderheid geeft inzage van een brief waarbij toelating verleend wordt om EEN schuil- huisje te plaatsen vóór de ge meentelijke jongensschool. Sche pen Scheerlinck belooft voetstap pen te doen om aan de andere stopplaatsen eveneens huisjes te voorzien. 6) Begrotingswijziging nr 1. Allerlei uitgaven - meestal be sproken in vorige raadszittingen - worden in de begroting van 1972 nog bijgeschreven. Hiermede gaat de oppositie natuurlijk ak koord. Een post van 150.000 fr. voor reparaties aan de jongens school vraagt evenwel de aan dacht. De vriend Ponnet interpel- leert schepen J. De Sutter om trent deze uitgaven metsel- en schilderwerken werden uitge voerd zonder enige prijsaanvraag of aanbesteding waarbij meer dan één zelfstandige of ondernemer aangesproken werd. Dit werk dat reeds sedert lang voorzien werd, werd vlak voor het groot verlof op een loopje aan een paar men sen toegewezen. Daarom onthoudt de groep Gemeentebelangen zich bij de stemming. 7) Begrotingswijziging - nr 2. Buitengewone dienst 1972. De reeds aangegane lening van 775.000 fr. voor betaling der ont- eigeningskosten voor het nieuw kerkhof, zal dienen vermeerderd met 15.000 fr. voor schadeloos stelling pachters. Algemene goed keuring. Buiten dagorde. Kd. Uytten daele vraagt om maatregelen te nemen tot vernieuwing van het brugje over de Molenbeek (ver binding Provinciebaan - Dotte- straat), tot het reinigen van het kerkhof en de reparatie IJzeren- wegstraat (putten en opkuis der zijstroken door ondernemer of gemeentewerkman, van diezelf de straat. Kosteloos onderwijs voor dames en juffrouwen boven de 14 jaar. SCHOOLJAAR 1972-1973 Leergangen snit en naad: AALST, in de lokalen van de pollkliniek, St.-Camielstraat 30. Aanvang: woensdag 6 september, van 19 tot 21.30 u. Lesgeef ster: mevr. Yolande Coppens. DENDERLEEUW, lokalen Bond Moyson, Sportstraat. Aanvang dinsdag 5 september voor het tweede jaar; woensdag 6 septem ber voor het derde jaar; vrijdag 8 september voor het eerste jaar. Telkens van 19 tot 21.30 u. Les- geefster: mevr. Van Der Kelen- Geeroms GERAARDSBERGEN, lokalen Bond Moyson, Vredestraat 42. Aanvang: maandag 4 september voor het derde jaar; woensdag 6 september voor het tweede jaar; donderdag 7 september voor het eerste jaar. Telkens van 19 tot 20 u. Lesgeef ster: mevr. «T. De Beuger. NINOVE, lokalen Bond Moy son, Geraardsbergenstraat 119. Aanvang: maandag 4 september voor het eerste jaar; woensdag 6 september voor het tweede en derde jaar. Telkens van 19 tot 21.30 u. Lesgeefster: mevr. Scheer- linck-De Boeck. ZOTTEGEM, lokalen Bond Moyson, De Colfmaeckerstr. 11. Aanvang: maandag 4 september voor het tweede jaar; d nsdag september voor het derde jaar; woensdag 6 september voor het eerste jaar. Telkens van 18.30 tot 21 u. Lesgeefster: mevr. Demets- Stevens. LEERGANGEN IN HUISHOUDKUNDE GERAARDSBERGEN, In het Volkshuis, Markt. Aanvang: op woensdag 6 september voor het derde jaar; donderdag 7 septem ber voor het eerste jaar; vrijdag 8 september voor het tweede jaar. Telkens van 19 to t21.30 u. Les geefster: mevr. Bourguignon-Van Laethem. NINOVE, in het Volkshuis, Geraardsbergenstraat 119. Aan vang: maandag 4 september voor het tweede jaar; dinsdag 5 sep tember voor het eerste jaar. Tel- Telkens van 19 tot 31.30 u. Les geefster: mevr. Bourguignon-Van Laethem. Inschrijvingen worden aan vaard tijdens de eerste lessen

Voor Allen | 1972 | | pagina 5