GBR A AR DSBERGEN Weet qi\ Vernieuwd secundair onderwijs Oprichting van een gemeenschappelijke sociale dienst ten behoeve van hel personeel der gemeente en K00 van CERAARDSBERGEN KLEUTERTUIN LAGER ONDERWIJS SECUNDAIR ONDERWIJS OBSERVATIE-CYCLUS LATIJN-GRIEKS WETENSCHAPPEN-TECHNIEK WETENSCHAPPEN-KUNST TFCHNISCHE AFDELING BEROEPSAFDELING 6 M MillMBT M 1 ÏMift 7,T S KANTON De reis van onze soc. gepensioneerden Fotokring „De Krakeling" A.T.B.-hoekje ATB wandeltochten Medische dienst BEGIJNHOFKAAI 10 - GERAARDSBERGEN zowel de meest begaaf de als de minst begaaf de leerlingen krijgen in onze school speciale oefeningen dit tijdens de spitsuren (C3-cyclus) zwemgelegenheid - openlucht klassen - war me middagmalen - voor en na studies - alle boe ken worden op de school ontleend. A) INLEIDING Sedert je ren spant men zich in om te trachten aan de personeels leden van de gemeenten en de be sturen die ermee gelijkgesteld zijn dezelfde rechten te geven als deze waarvan het rijkspersoneel ge nieten. Worden de werkvoorwaarden en de bezoldigingen gelijkwaardig, dan blijven nochtans essentiële verschillen bestaan op sociaal ge bied Inderdaad, in de ministerële de partementen, in de openbare in stellingen en in sommige grote steden bestaan georganiseerde so ciale diensten ten behoeve van het personeel. Dit schijnt niet het ge val te zijn in 98 th. van de ge meenten en de besturen de ermee gelijkgesteld zijn Hun groot aantal en het dik wijls beperkt aantal tewerkgestel de personeelsleden zijn de oor sprong van deze leemte op sociaal gebied. Het nemen van een maat regel om aan deze toestand te verhelpen, blijkt dan ook ten vol le gerechtvaardigd. Dit personeel dezelfde rechten te laten genieten als deze gewaar borgd aan het personeel van de andere openbare diensten, is de bedoeling die met de oprichting van een gemeenschappelijke so ciale dienst nagestreefd wordt. Aangezien het bijzonder kinder bijslagfonds voor de gemeenten ingevolge zijn eigenlijke opdracht regelmatig in betrekking staat met deze besturen, is het de meest aangewezen instelling om het be heer van een gemeenschappelijke sociale dienst op zich te nemen. Volgens datzelfde Beheerskomi- tee moeten de tegemoetkomingen, die zullen voorgesteld worden, een dubbel doel nastreven met de toe kenning van tegemoetkomingen van persoonlijke aard Aan de personeelsleden die ze kere beproevingen van het leven met eigen middelen niet kunnen te boven komen, stoffelijke en/ of zedelijke hulp verschaffen die zij zowel in hun beroep als in hun privaat leven zouden kunnen nodig hebben automatische tegemoetkomingen Een bepaalde bijslag toekennen bij gelegenheid van belangrijke familiale gebeurtenissen. Zoals vroeger reeds medegedeeld gaat onze jaarlijkse ééndagsreis dit jaar door op donderdag, 7 sep tember as. De bestemming is deze maal de Ardennen en nl. Dinant, waar verschillende mogelijkheden tot ontspanning voorhanden zijn. Bij de heen- en terugreis zijn de nodige pleisterplaatsen voorzien voor het nuttigen van een ver frissing en het ontspannen van de beenspieren. De inschrijvingsprijs voor de le den bedraagt 50 fr. De echtgeno ten (niet gepensioneerd) van le den, kunnen de reis meemaken aan de prijs van 100 fr. Meer dan 150 deelnemers zijn reeds ingeschreven. Inschrijvingen kunnen nog ge schieden tot donderdag, 31 augus tus uiterlijk, in het café «Volks huis». Wie nog meewil dient zich te haasten. Verdere praktische inlichtingen volgen aanstaande week in het weekblad «Voor Allen». B) MODALITEITEN VAN DE WERKING Het Beheerskomitee van het bijzonda.r kinderbijslagfonds is van oordeel dat de gemeenschappelijke sociale dienst een aanvullende rol moet spelen en dat er daarom moet worden gewaakt welke vorm ook van dubbel gebruik met andere sociale tegemoet komingen te vermijden de procedure om de tegemoet komingen van de gemeen schappelijke sociale dienst toe te kennen eenvoudig moet zijn, ten einde de kostelijke forma liteiten en administratie in de mate van het mogelijke te ont wijken. Het is duidelijk dat de finan ciële mogelijkheden de omvang van dit programma zullen bepa len. In den beginne zou het bij voorbeeld volgende aktiviteiten kunnen omvatten 1) tegemoetkoming voor medische en farmaceutische verzorging 2) sociale gevallen - tegenspoed in het gezin 3) plaatsing van zwakke of ge- handikapte kinderen 4) hulp aan weduwen 5) afscheidspremie aan gepensio neerden. Deze opsomming is weliswaar niet beperkend, en zij kan altijd uitgebreid worden volgens de mo gelijkheden en binnen het kader van het doel van de sociale, dienst. C) BIJDRAGEN Steunend op de ondervinding van de grote sociale diensten, mag er aangenomen worden dat de kosten van een dergelijk program ma zouden kunnen gedekt worden door een bijdrage van om en bij de 60 fr. per maand en per per soneelslid. De A.C.O.D. en de B.S.P. van Geraardsbergen, ten zeerste be gaan met het lot der werknemers van gemeenten en K.O.O.'s, zullen alles in het werk stellen opdat de ze personeelsleden, zoals in an dere openbare besturen, zouden kunnen genieten van een gemeen schappelijke sociale dienst. Terug schreven wij drie nieuwe leden in waardoor wij nu haast de zestig bereiken. Naast onze veertiendaagse foto-bijeenkomsten - de uitgave van ons eigen foto maandblad - de voorbereidende werkzaamheden voonr ons lus trum fotosalon - onze kleurdia- voordrachten - de voorziene vrij- dagavondkursussen met bevoeg de lesgevers - is onze fotokring ook reeds geruime tijd medewer kers van ons weekblad «Voor Al len». Volledie belangloos werden door onze fotokring «de Krakeling» een tiental mooie foto's afgestaan voor de vaste rubriek «de eigen streek toeristisch gezien», rubriek welke wekelijks op de voorpagina verschijnt. Zo werd reeds opgeno men op wandel langs de Den dervallei tussen Pollare en Zand bergen - Panoramazicht Ge raardsbergen vanaf de Dender - het abtenhuis van de Abdij te Geraardsbergen, het kapelleken langs de Dender te Onkerzele, e.a. Met deze bereidwillig afgestane foto's hoopt onze fotokring, het wandelen en natuurgenieten in ons mooi eigen arrondissement te bevorderen. Ook zijn wij ervan overtuigd dat alle lezers van Voor Allen mits een degelijke opleiding in staat zijn dergelijke foto's te maken. Een weg... aansluiten bij foto kring «de Krakeling». Voor slechts 150 fr per jaar kunt u aan al on ze aktiviteiten deelnemen, krijgt u maandelijk bij u in de bus een bij PROC'ESSE VAN PLAISSANCE Langs deze weg doen wij nog een laatste oproep tot onze leden ATB Natuurvrienden voor de deelneming op zondag 27 aug. aan de processe van Plaissance. Iets enig in ons land. FOTO- EN DIAKERN Nadat ze aktief waren tijdens het bloemenfeest op het stations plein waar talrijke kiekjes wer den genomen, zijn nu ook zondag van de partij voor de kermis: de processe van plaissanvce en de cavalcade. Gedurende de kermis zullen ze ook aktief zijn bij de verschillende foorattrakties en de feestelijkheden. ATB-REIS Zoals u reeds weet organiseert de ATB een eendagsuitstap naar Brugge. Op het programma staan ondermeer: bezoek aan de stad, rondvaart op de reien, ha/venbe- zoek Zeebrugge, Dolfinarium en Boudewijnpark. De prijs en uur van vertrek la ten wij u in een volgende editie weten Inschrijvingen zullen opengesteld worden vanaf 1 sept. Dat de muziekschool van Ge raardsbergen goed werk levert. Er zijn een overgroot aantal leerlin gen. Ze zitten wel met het pro bleem der huisvesting en zouden moeten ondergebracht worden in het lokaal der Gaffelstraat waar de stempelkontrool der werklozen gebeurt. Er moeten daar echter eerst grote werken uitgevoerd worden en dat kost natuurlijk tij ji maar ook veel centen. De passen de oplossing komt er alleszins. Aan die muziekschool wordt nu ook gegeven 2 u. per week oplei ding in toneelkunst. Dat is voor waar geen muziek maar het houdt er toch een zeker verband mee. Show en muziek en toneel gaan hand in hand als goede maatjes. De kermiscavalcade werd van haar kant ook bedacht. Men zou betrachten wat meer nieuwe groepen te krijgen en er meer af wisseling in te brengen. Dat is geen gemakkelijke opdracht. Men hoort wel al eens zeggen waarom niet eens wat anders ingericht dan steeds die cavalcade. Dit werd reeds meer dan eenmaal, overwogen en steeds komt men tot de vaststelling dat de caval cade een traditie is geworden reeds wijd en zijd bekend. Het ware gevaarlijk er iets aan te veranderen. Ten andere alleman moet toegeven dat ze nog steeds veel volk trekt die zich spreidt over de ganse stad zodat iedereen er kan van genieten en iedere middenstander kans heeft om er iets uit te halen. Daarom blijven wij bij de cavalcade. Ge moogt 't gerust geloven dat kost ook cen ten. Het bloemen tapijt was voor Geraardsbergen iets nieuws en was de moeite waard met een bezoek te vereren. Daar kwamen zowat een 160 duizend bloemen bij te pas en dat is geen klein bier. Alleman gaf toe dat het prach tig was. Waarom zou Geraards bergen het leggen van zulk ta pijt niet eens wagen zo hebben wij geoordeeld, zonder oorden krijgt ge echter niks en hier oest natuurlijk ook boter bij de vis zijn. De klokke slaat overal geld. Niettemin wensen de in woners van Groot-Geraardüber- gen dat er beweging zijn zou in in de stad en in de streek. De kermissen op de buitengemeenten die fusioneerden met Geraards bergen moeten blijven doorgaan en dat is volslagen normaal. Men moet die kermissen opfleuren en uitbreiding geven. Meer glans aan die feestelijkheden geven dat kost geld. De sport laat zich ook gelden en alle sportverenigingen kernen kloppen aan de stadskas. Men richt speciale koersen in en de stad helpt mee op financieel vlak. Alle andere verenigingen van vermaak en spel weten na tuurlijk ook de weg naar het stadhuis tot de duivenmelkers en de kaarters en bolders toe. Zo mag het zijn en zo moet het zijn, maar koken kost centen. Voegen wü daarbij dat wij de grote pro jecten niet moven vergeten na melijk het noodwendig zijn van een sporthalle voor onze jeugd met een overdekt zwemkom erbij. De ouden van dagen kregen hun reis. Die reis was pikfijn en goed georganiseerd. Wij hebben dat ook niet gratis als stadsbe stuur. Wij waren in de wolken over het verloop der reis en onze oudjes evenzeer. Dat zijn goed be steedde centen. Wij mogen echter ook niet vergeten dat wij vlug nodig hebben een ordentelijk te huis voor ouden van dagen. Ver der het bedelen van gekookt eten en een sociale hulpdienst voor ouderlingen die zich thuis niet zelf meer kunnen behelpen. Wij moeten verder zorgen voor sociale woningbouw en dat in de krst mogelijke tijd. Wij hebben nodig een administratief centrum en dat kost miljoenen. Wij hebben op te lossen het probleem aan de Vooruitzichtstraat alwaar men "n ruime parking zou kunnen maken daar waar het nu een vuilnishoop wordt en een wijk schijnt te zijn die nog sporen draagt van een bombardement van de oorlog 40- 45. Ge ziet het dat er genoeg werk op de plank is. Iedereen ziet en weet dat niet. Juist daarom past 't om op al die problemen eens goed te wijzen VDBD Door onze werkgroep Wandelen wordt een eerste wandeltocht ge organiseerd op zondag 10 sept. Leer uw eigen gemeente beter kennen is het thema van deze eerste wandeltocht door onze eigen gemeente Geraardsbergen. Wij verwachten een groot aantal wandelaars ook van buiten de stad. Iedereen die houdt van 'n gezonde wandeling is welkom. Vertrek aan het Volkshuis om 14 u. Te uwer inlichting geven wij hier: De doktersdienst verzekerd op zondag 27 en maandag 28 aug. en donderdag 3 laug. door dokter Brecx Markt 13, tel.: 42333 te Geraardsbergen. De opotekersdienst verzekerd vanaf zaterdagavond 26 aug. tot zaterdagmorgen 2 sept. door de apoteker Declercq Grote Baan, Overboelare tel.: 42899. Rijksmiddenschool mooi verzorgd, leerrijk foto-tijd schrift, kunt u op heel wat zaken belangrijke kortingen krijgen, zijt u meteen ook lid van de BFFK - «de Belgische Federatie voor Foto en Kinokringen» en zijt u ook lid van de Oostvlaamse Unie van Fo to- en Diakringen. Inlichtingen worden u graag verstrekt door sekretaris August Ghijsbrecht, Fr. Renswijk 29 te Geraardsbergen - voorzietter Roger Rosier, Guille- minlaan 173 of onder-voorzitter Georges Rampelberg, Fabriekstr. 25, Overboelare, ook bij al onze foto vrienden. Met als enige doel ons eigen stadje beter te doen kennen, heeft onze fotokring onmiddellijk ge volg gegeven aan het verzoek van de heer Paul Fernand. onvermoei bare werker en initiatiefnemer van een belangrijke autorally voor 1973. Een door onze kring verwe zenlijkte diareeks werd bereidwil lig in bruikleen gegeven om te projekteren in Engeland, waar een voorbereidende vergadering voor deze autorally doorgaat. U ziet, er wordt ijverig gewerkt onze foto-vrienden. Sasweg - Papiermolenstraat VLAAMS WELK HL All VOOR ALLEN

Voor Allen | 1972 | | pagina 6