NINOVE IS DE BESTE Olympische spelen doen verkoop TV's toenemen DENDERLEEUW DE OFFICIËLE SCHOOL VOOR UW KINDEREN NINOVE 9 "■pimwrgMHw Ouders J KANTON Autocarreis met de soc. gepensioneerden Groot Bal van Denderjeugd Zitdag burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernimmen Soc. gepensioneerden Nieuwe rijks- wijkschool Hemelrijk Jeugdklub Tien-Twen Storingen in telefoondienst 900 werden verholpen Autoproblemen Jé m. Leveringsdatum Tweede TV De soc. gepensioneerden gaan op WOENSDAG 30 AUGUSTUS opnieuw op reis naar Amster dam. Vertrek: 7 uur aan station. Reisweg Antwerpen, Wuustwezel (kof fie), Breda, Rotterdam, Delft (bezoek)Scheveningen (mid dagmaal) en Amsterdam. Bezoek aan de Jordaan (Tan te Leen) enz. Terugreis: Via Utrecht, Breda, Antwer pen. Prijs: 180 fr. Inschrijvingen bij Petrus De Ryck voor 28 8. Opgelet de plaatsen zijn beperkt. Gelieve dus onmiddellijk in te schrijven. Op zaterdag 23 september te 20 30 uur gaat in het 8-Uren- huis het eerste groot bal van de Socialistische Jeugd door. Orkest: Second Act. - Inkom 40 fr. Alle partijgenoten en jeugd vrienden worden uitgenodigd op deze danspartij. De opbrengst komt integraal ten goede aan de aktiviteiten van onze jeugd en onze kin deren. Daarom... iedereen op post op zaterdag 23.9 in het 8-Urenhuis. Burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Ver nimmen zijn opnieuw begonnen met hun sociaal dienstbetoon 's zondags van 10 tot 12 uur in het 8-Urenhuis alhier. Het dienstbetoon is volledig kosteloos. Geheimhouding is ver zekerd. Iedereen is welkom. De aktiviteiten van de soc. ge pensioneerden worden terug hernomen met ingang van maandag 4 september. Dan gaan opnieuw de maan delijkse bijeenkomsten door in het 8-Urenhuis. Voor de vrouw tjes is een koffietafel met lek kere koeken en koffie voorzien, terwijl voor de mannen een bol ling en een kaartwedstrijd ge pland is. De gepensioneerden worden opgehaald met de autobus op de gewone stopplaatsen. Niemand mag deze keer ontbrkeen. Iedereen moet op post zijn! Tegen ten laatste 15 septem ber zullen de inwoners van de nieuwe wijk Hemelrijk waar schijnlijk hun woning kunnen betrekken. Wegens een kleine vertraging met de elektriciteits werken kon 1 september niet gehaald worden om de huizen beschikbaar te stellen. Maar dit buiten beschouwing gelaten, mogen wij terecht met fierheid opzien naar hetgeen on ze Minister van Nationale Op voeding pgt. CLAES heeft ge realiseerd. Hij heeft zijn belofte gestand gehouden door tegen 1 september aan al de inwoners van de wijk Hemelrijk als aan de inwoners van de Kleine Landeigendom te Welle een splinternieuwe school te bezor gen. Deze school staat er in een rekorttempo en het is een prachtige school. De kinderen van 3 tot en met 8 jaar worden toegelaten. Zowel jongens als meisjes. Er is voor een warm eetmaal 's middags gezorgd. Er zullen dus froebelklassen en een le en 2e studiejaar beschik baar zijn. De ouders moeten dus geen vrees hebben voor hun kin deren de steenweg over te stu ren naar een andere school. Dit is onnodig dank zij de nieuwe rijksschool in Hemelrijk. Daarom van harte proficiat aan Minister Claes en al zijn medewerkers die voor deze reali satie hebben gezorgd. De vreugde van kermis Nie- persveld was het ganse weekein de voelbaar in de klub. Een rus tig instuifweek-end doet het ook neg, want iedereen heeft wel eens nood aan een praat- en speel avond. En dat ook kan in de klub. Onze pingpongploeg won het tornooi in jeugdklub Wende- ka. Vrijdag 25 augustus dansen wij volks op de volksdansavond on der leiding van Mia. Wij ver wachten veel volk. Zaterdag 26 augustus gaat de sloepie terug open. Natuurlijk kan je in de zaal nog altijd te recht voor ping pong, kikker of bilpart. Zondag 27 augustus speelt on ze voetbalploeg in het tornooi tussen verschillende jeugdklubs Zij verwachten veel supporters op de Ninoofse vostbalterreinen. Het stadsbestuur kreeg sinds enige tijd kennis van het feit dat de telefoongeleiding van de dienst 900 dikwijls overbelast was. Wegens het dringende ka rakter in deze zaak en de nood zakelijkheid van een goede funktionering kwam onze vriend Jacques Timmermans tussen bij partijgenoot Anseele, Minister van P.T.T. Thans kreeg kd. Timmermans volgend schrijven van pgt. An seele Waarde Schepen, BetreftOverbelasting van de 3 Bij de aankoop van een nieu we auto heeft men soms last van dien beginne af. De wagen vol doet onder geen voorwaaarden. Er is bijvoorbeeld van de meet af aan een olieverlies. De auto trekt niet goed of loopt letterlijk van de baan, met een ongeloof lijk vroegtijdig slijtage van de banden. In dat geval moogt ge u niet laten foppen. Ge moet van uw verkoper eisen dat hij de normale voorwaarden van de waarborg nakomt. Ge moet hem verzoeken de wagen te doen na zien door een speciaal techni- ker die ieder automerk hiervoor speciaal in dienst heeft. Dat verzoek stuurt ge aan uw verkoper per aangetekend schrijven waarin ge klaar en duidelijk de vastgestelde gebre ken beschrijft. Als nu de spe ciale technieker geweest is en dat na het onderzoek en de op puntstelling van uw wagen ge vaststelt dat er nog geen beter nis is dan moogt ge het niet meer uitstellen om er korte met ten mee te maken. Ge laat uw verkoper onmiddellijk dagvaar den voor het gerecht tot ongel dig verklaren van de verkoop op grond van het bestaan van ge breken die de wagen ongeschikt maakt voor het gebruik waarvoor ge hem had bestemd, en dat de gebreken van die aard zijn dat ge, indien ge de gebreken ge kend had, ge die wagen NIET zoudt gekocht hebben. Dat is de enige manier om van die slechte wagen van af te geraken. Uw centen waren goed, ook de auto die men u leverde moet goed zijn temeer daar het hier gaat om een kapitaal dat reeds van belang is. Ik ken ge vallen waarin de gedagvaardigde y\lr\&V, verkoper en firma eens voor het gerecht gedaagd er de voorkeur aan gaven een nieuwe auto te le veren aan de kliënt. In ander gevallen dat het gerecht de ko per gelijk gaf en de verkoop nie tig werd verklaard. Ih dergelijke zaken is het gerecht niet mals juist omdat men weet hoe ge makkelijk men soms de koper fopt die niets van het autovak kent. DE AUTOMAN telefoongeleiding van de dienst 900 Uw brief van 15 april 1972. In aansluiting met mijn brief van 20 april 1972 kan ik U mee delen dat onmiddellijk een on derzoek werd ingesteld om de oorzaak te achterhalen van de overbelasting van de telefoonge leiding van het hulpcentrum 900. Zo werden ondermeer vanuit de zone Ninove regelmatig en gedurende verschillende weken proefopnamen naar de dienst 900 gestuurd, tot uiteindelijk een in termitterende storing werd vast gesteld. Wegens deze fout kwa men sommige oproepen voor de dienst 900 ten onrechte op de stand «alles bezet» terecht. Daar kwestieuze storing zich maar met tussenpozen voordeed kon ze niet dadelijk worden ge licht. De Regie van T.T. dankt U voor uw brief, waardoor een in derdaad spijtige storing kon wor den opgespoord en hersteld. Met genegen groeten, (Get.) E. Anseele. t *gm VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN GENT (Eigen berichtge ving). De laatste we ken voor de start van de 20ste Olympische Spelen is de verkoop van televi sietoestellen (vooral kleu ren T.V.'s) sterk geste gen. Te Gent waar de pe riode voor de Jaarbeurs der Vlaanderen (in sep tember) steeds tot de kalmste van het jaar mag worden gerekend, wat de verkoop van TV's betreft, worden nu cijfers geno teerd die vaak hoger lig gen dan deze in de top verkoopperiode november - december. Het verschijnsel is overi gens niet beperkt tot Bel gië. In de eerste helft van 1972 heeft zich een groei af getekend van 70 tot 75 t.h. op de totale markt voor kleu- ren-TV's. Producenten schrij ven deze meerverkoop toe aan de Spelen te München. Voor heel Europa wordt dit jaar een verkoop van vier miljoen kleurentoestellen ver wacht, maar nu ondervinden de fabrikanten de moeilijkste periode, omdat de vraag op korte termijn zeer hoog is gestegen. De rendabele tijd komt bij de winkeliers net na de grote verkoopperiode van de draag bare televisietoestellen die in de maanden juni-jull, met het oog op de caravan-va kantie ook zeer hoge ver koopcijfers lieten noteren. Dat «München» de aanlei ding is voor hun aankoop, steken sommige kopers niet onder stoelen of banken. «Vooral mannen, komen er recht voor uit, zijn er zelfs een beetje fier over», vertel de ons een verkoper. Wan ner ze niet voor de vuist weg zeggen dat ze op him nieu we toestel in eerste instantie de Olympische Spelen willen zien, dan blijkt dat toch uit de uiterste leveringsdatum die voor de toestellen wordt gesteld: 26 augustus 1972. Toch is de verkoop in de verschillende winkels erg uit eenlopend, met als uitersten «Wij hebben daarvan niet zoveel ondervonden» tot «Vo rige week verkochten wij elf toestellen meer dan tijdens dezelfde periode vorig jaar en twee jaar geleden». Het ge middelde van de stijging ligt rond en om de twee toestel len per week. Dat geldt vooral voor de laatste drie weken, en de verkopers ver wachten nog een lichte stij ging naar zaterdag toe, voor al dan van de kleureneksem- plaren. «We ondervinden», zo verzekerde ons een Gents bedrijfsleider, «dat mensen die eigenlijk sinds lang een toestel wilden kopen of wil den overschakelen op kleur, in de Olympische Spelen de ideale aanleiding zien om het te doen». Anderzijds is er volgens een verkoopsleider in de af deling elektrische toestellen van een bekend Gents groot warenhuis, een trend van «het tweede toestel» waar te nemen. Heel wat mensen ko- pn een ekstra toestel om op de slaapkamer te plaatsen ofwel om én vrouw én man toe te laten hun favoriete programma's te volgen. De verkoopsstijging in de televisieverkoopstak is ook gestimuleerd door de rekla- me. Sommige handelaars plaatsten in hun uitstalra men foto's van atleten of van sportgebeur.enissen met bijpassende teksten die de wandelaar in de straat er moesten op attent maken dat München zoveel mooier zou zijn «in kleur». In een groot warenhuis hing een groot aanplakbord: «Olvmplsche Spelen 1972, vanaf 26 augus tus tot 10 september. Dage lijks televisiereportages in kleur. Koop nu uw kleuren televisietoestel». Een groot Gents verdeelhuis van drie belangrijke merken lanceer de een speciale wedstrijd als verkoopspromotie. Wanneer een koper het juiste ant woord geeft op de vraag «Wie wint de maraton en in hoeveel uren, minuten en sekonden», dan wordt hem de prijs van het toestel te rugbetaald. Zijn er meerdere winnaars dan krijgen ze een gedeelte van hun aankoop som weer. In die winkel steeg de verkoop ferm. An dere producenten hebben een publiciteitsaktie gevoerd via de dagbladen waarin soms paginagrote adverten ties verschenen. Een belangrijk element nog in de kleurentelevisierage van het ogenbilk is het kre- dietsystem, waarvan vooral nu veel gebruik wordt ge maakt. Daardoor is het ook voor budgetair minder bega- digden mogelijk «München in kleur» te zien.

Voor Allen | 1972 | | pagina 9