r\ DENDERLEEUW NINOVE Voor de eerste maal een artiestenfoor te Ninove l lui i 1 i KANTON Jeugdklub Tien-Twen Steunlijst «De Jongsocialist» Goedkeuring voor Graanmarkt Openbare verlichting Leopoldlaan VOLKSCINEMA Pantser Division Ontwerp Nederwijkstraat goedgekeurd Burgemeester Paul Van Der Niepen op de bres voor de vroege treinreizigers uit Aspelare en omgeving De jeugdbijeenkomsten starten opnieuw -'«gil Cinema Kursaal wordt omgebouwd tot brandweerarsenaal GROOT BAL Gouden bruiloft $8$ Sinds onze vriend Jacques Tim mermans, schepen van cultuur is aangesteld, werden te Ninove reeds meerdere initiatieven geno men en meestal met succes be kroond. Grote hulp daartoe heeft hij aan een bijzonder werkzame stedelijke culturele raad welke hij dadelijk bij zijn aanstelling in stalleerde. Thans ook weer heeft schepen Timmermans het prachtig initia tief genomen: een artiestenfoor in te richten op zaterdag 23 septem ber as. en dit met de medewer king van de stedelijke culturele raad, de Feestcomm'ssie, de wijk «Beter laat dan nooit», de kun stenaarsgroep Ninopus, de jeugd club Tien-Twen» en het bijzoa der aktieve A.C. «Don Moritz». Dat met al deze medewerkers dit initiatief een bijzonder succes tegemoet gaat moet niet worden betwijfeld Het programma trou wens is één der meest attraktïeve van menige artiestenfoor die hier of daar wordt ingericht. Vermel den we maar even Méér dan 20 plastische kunstenaars en reeds evenveel ingeschreven letterkun digen om hun werk op een zeer demokratische manier in een stand op de straat onder de be volking te brengen. Bij de letter kundigen verlenen o.a. hun mede werking de medewerkers van de tijdschriften «Yang», «Kreatief», ♦Koebel» en ook Louis Paul Boon. In de kleinkunstgroepen werden door loet inrichtend comité deze geëngageerd die het meeste en grootste sukses kenden op de Gentse Feesten Walter De Buck, De Piotto's, Papadok, «Vuile Mong en zijn vieze gasten» enz. neem daarbij de het A.C. Don Moritz de groep «Rum» heeft gecontrac teerd, dat «de mannen van de Savooistraat» hun deelneming hebben verzekerd en dat verschil lende handelaars nog met menige verrassing zullen te voorschijn komen. De hongerige maag werd niet vergeten en de meest verschei dene variëteiten werden voorzien boerebrood met, platte kaas en lumbik - boerebrood met wijn- mosselfestival - pellepatatten met vanteut enz. Btkeen kan in de namiddag deelnemen aan volksspelen, in de voormiddag werd er voor de jeugd een krijttekenwedstrijd op de straat voorzien en is er 's avonds ook nog volksdans te beleven. Vergeten we ook niet dat er ten kinderfoor zal zijn, de straat voor de ganse dag verkeersvrij wordt gehouden en er feestverlichting en versiering zal aangebracht zijn en last but not least de handelaars uit de wijk hun beste beentje voorzetten om een smaakvolle braderij in te richten. Vanaf 16 september a.s. krijgt U immers reeds een voorsmaakje, vermits tot en met 30 september een kunstetalagewedstrijd wordt ingericht bij de deelnemende han delaars, dank. zij de welwillende medewerking van de verschillende plastische kunstenaars. Deelne mingsformulieren zijn in de han delsinstellingen te bekomen. Hieronder nogmaals het volle dig programma dat ZAL welsla gen wanneer ook de weermaker ons gunstig gezind is. Zaterdag 23 september 1972 EERSTE ARTIESTENFOOR EN BRADERIJ in de Lavendel- en Geraardsbergseslraat PROGRAMMA 9 uur Opening van de braderij. 9 u. 30 Optocht tan kunstenaars, letter kundigen en medewerkers, opge luisterd door «The Fondy River side Bullet Band» op huifkar Afhaling van het Stadsmagistraat. van 10 tot 21 uur ARTIESTENFOOR met medewer king van Plastische kunstenaars uit Ninove en omstreken Letterkundigen o.m. Louis Paul Boon, de medewerkers van de tijdschriften «Kreatief», «Yang», «Koebel» en andere. Kle'nkunstgroepen Walter De Buck, De Piotto's. Papadok, Rum, «Vuile Mong en zijn vieze gasten», «De mannen van de Savooistraat» e.a. 10 u. 30 kruttekenen op straat voor de jeugd. Prachtige prijzen. InschrijvingJeugdklub «Tien- Twen». Vanaf 12 uur Eetgelegenheid «Pellepatatten met van teut» m de Jeugdclub Wijnmosselfestival met boeren- kanten in «Vickens Place» inge richt door visserij Hof ten Berge. 14 uur Optreden van de groep RUM. Intussen boerebrood. plattekaas, lambik in de stand A.C. Don Moritz. 14 u. 30 VOLKSSPELEN - inrichting door Jeugdklub. 20 uur VOLKSDANS. Neem deel aan de KUNST ETALAGEWEDSTRIJD ingericht van 16 tot 30 september. Deelne mingsformulieren bij de hande laars - Verkeersvrije handelsstraat - Smaakvolle braderij - Volksspelen en kinderfoor - Feestverlichting en versiering - Bruegeliaans festijn - Artiestengala BRENG EEN BEZOEK INRICHTING Stedelijke Kulfurele Raad Feestcommissie Wijk «Beter laat dan nooit» Ninopus Jeugdklub «Tien-Twen» A.C. Don Moritz Op zaterdag 9 september wordt vanaf 20 u. een D.J.-wedstrijd gehouden in de Sloepie. Iedereen die plaatjes aan mekaar kan praten doet mee. Op zondag 17 september komt Pats-poppenspel in een open deurdag voor klein en groot. In diezelfde week van 8 tot 16 sep tember stelt ons klublid Dirk Vanopdenbos tentoon in de Koe poort te Ninove. Een nieuw opgericht sportkomi- tee heeft ondertussen de handen vol: op vrijdag' 8 september te 19.00 u. volleybal tegen K.W.B.- Ninove en op zaterdag 9 septem ber zowel volleybal tegen jeugd klub Eureka uit Erembodegem als basket tegen jeugdklub Leeu- v erik uit Lede. In Gijsegem be haalden onze meisjes een schit terende tweede plaats en onze jongens een vierde. Wat voor ons nog voornamer is, is dat onze ploegen de prijs van fair-play toegewezen kregen. Hun grootste plan bestaat erin het «Haal uw olympisch minimum» te organiseren op zaterdag 7 ok tober. Iedereen mag daaraan meedoen. Vorig totaal: De Feyter G. Nieuw totaal: 2.310 fr. 100 fr. 2.410 fr. VLAAMS WERKBLAD VOOR ALLEN Het Kollege van Burgemeester en seliepenen mocht deze week van Minister De Saeger het gun stige nieuws ontvangen dat hij akkoord is met de wegen- en rioolwerken die zullen worden uit gevoerd aan de Graanmarkt, Langemuntstraat, Oudstrijders- plaats, Oude Kaai en Despauter- straat. De m: lister van openbare wer ken meldde ons tevens dat in de globale kostprijs van 9.930.620 fr. de staat betoelaging verleent voor het bedrag van 4.607.000 fr. Er blijft dus een bedrag van 4.923.628 fr. ten laste van de stad. Niettemin zijn deze werken meer dan noodzakelijk en zullen de vele weggebruikers eindelijk verlost worden van dit erbarme lijke wegdek. Eindelijk zal men ook zeggen voor de openbare verlichting die moest worden aangepast op de Leopoldlaan en vooral het gevaar lijke kruispunt en dito bocht aan de verbinding met de Pollarestr. Thans liet het betrokken be stuur het stadsbestuur de melding dat de openbare verlichting op rijksweg nr. 9, di. de baan Brus- sel-Duinkerke, vanaf het vak Meerbeke tot de Brug over de Dender, zal worden aangebracht. Meteen een nieuwe en enorme verbetering voor de talrijke weg gebruikers en kunnen aldus vele dodelijke ongevallen worden ver meden. Vrijdag 8 sept. t» 19.30 uur - zat. 9 sept. te 19.30 u - zon dagnamiddag 10 sept. te 14 16.30 en 19.30 uur - maandag 11 sept. te 19.30 uur. Kinderen toegelaten Op de laatste gemeenteraads zitting, waar enkel administra tieve punten besproken werden, spraken de dertien aanwezige ge meenteraadsleden zich gunstig uit over de aansluiting van de stad bij Interdender voor wat de gasbedeling betreft. Schepen De Jonghe CVP (huwelijk zoon) en PVV-fractieleider Waltniel (ver blijf buitenland) werden veront schuldigd. De direkteur van In terdender, de heer Ererot, schet ste de korte historiek van het ge bruik van het aardgas en woog het wel en wee af van een even tuele aansluiting. Al is de zaak in de beginperiode weinig renda bel dan heeft een uitgebreide studie uitgemaakt dat de aanslui ting der stad verantwoord is. Ni nove zal bevoorraad worden langs Kerk,ken Erembodegem, Welle en Denderleeuw In Ninove zelf zal de bedeling geschieden, zowel voor de industrie als voor woon huizen. De stad moet praktisch geen financiële inspanning leve ren en aldus werd het voorstel eensgezind goedgekeurd. Het schepencollege verkreeg met hetzelfde aantal ja-stemmen de toelating om de stadsgronden ge legen op de hoek van de Ge- raardsbergsestraat en de Rode Kruisstraat rechtover het Volks huis) te verkopen. De princieps beslissing omtrent de inplanting van liet stadhuis in het kader van het B.P.A. Graanmarkt werd veneens met 13 stemmen aan vaard. Opnieuw werden woningen ge legen in de Pamelstraat en de Nederwijk ongezond erkend. Na afbraak zal de oppervlakte ge bruikt worden voor groene ozne en parking Het artikel 32 van het algemeen politicreglement van 23 april 1883 in betrekking op de tgle men tering van het ruimen van beer- en sceptische putten werd met algemene goedkeuring aan de mocterne tijd aangepast. Een lening voor het vereffenen van achterstallige erelonen 228 duizend frank) van het beneden- industriepark werd eensgezind goedgekeurd. Grootse werken zul len plaatsgrijpen in de Nederwijk. Inderdaad deze straat ligt in er barmelijke slechte toestand. Men kon niet eerder starten met deze noodzakelijke werken daar ver melde straat door het zwaar ver keer van de werken in het indus triepark dagelijks nog meer ge- t eisters werd. In liet midden van deze straat zal een nieuwe en grote riolering gelegd worden. De doorsnede bedraagt 1 meter. Deze vernieuwing brengt automatisch mee dat ook de aansluitingen van de woonhuizen moeten hernieuwd worden. En om het eveneens goed te doen zal er een nieuw wegdek aangelegd worden. De globale voorziene uitgave wordt geraamd op 4.400.000 F. Een staatstoelaging van 65 op de riolerings- en 30 op de wegeniswerken werden aangevraagd. Kennis werd gegeeven van het ontwerp van aanleg kruispunt rijkswegen 731 en 55 aan de Doorn. Enkel raadslid Goulbert PV t onthield zich bij de stemming daar de voorzorgen tot nog meer beveiliging van hei aldaar druk verkeer volgens spreker niet vol doende waren. Enige discussie ontstond bij de bespreking van de aanwerving in der minne van een stug grond (groot 22 ca) eigen dom van de N.M.BJ3. en gelegen in het B.P.A. Doornkwartier. Iede reen was wel akkoord met de aankoop en de prijs doch niet met de voorgestelde afbakeningskoste.i zijnde 1.260 frank. Deze laatste som werd dan ook geschrapt na enkele hevige woordenwisselingen. Architect-urbanist Van de Kerck- hove werd vervolgens aangesteld als ontwerper voor het opmaken Traditiegetrouw lokte de bespre king van de rekening van de C.O.O. en van de verzorgingsin stelling enige opmerkingen uit, welke jaarlijks terugkomen en waar niemand iets kan aan ver helpen. Zo boekt het moederhuis 'n enorm verlies. Een tweede grote verlies post is de loonkost en wat iedereen schandalig vonat was de verlies post van de lokalen waar de dok ters hun consultaties verrichten. De huurgelden zijn veel te laag. Herhaaldelijke malen werd door de vroege treinreizigers uit Aspelare aangedrongen om de autobus van Dsnderhoutem Denderleeuw van 5 u 15 te laten vertrekken van op de dorpplaats te Aspelare. Nu moesten de treinreizigers hetzij met de fiets naar Dsnder- houtem voor de autobus te halen hetzij rechtstreeks met de fiets naar Ninove of Denderleeuw hun gepaste trein halen voor Brussel. Burgemeester Paul Van der Niepen die van deze toestand op de hoogte werd gebracht kwam onmiddellijk tussen bij de Minis ter van verkeerswezen, pgt Del- motte. Ziehier het antwoord dat hij mocht ontvangen van pgt Del- motte. Hopenlijk komt er spoedig een gunstige oplossing. Brussel, 30 augustus 1972. Mijnheer de Burgemeester, Waarde Partijgenoot, Ik heb het genoegen u ont vangst te melden van uw schrij ve:- van 23 augustus jl. met be trekking tot de buslijn Dender leeuw Denderhoutem Leb- beke en terug. Ik kom onmiddellijk tussenbei de bij de N.M.B.S. om te doen onderzoeken of aan uw vraag een gunstig gevolg kan voorbe houden worden. Ik zal u zo spoedig mogelijk de uitslag van dit onderzoek mededelen. Met de meeste hoogachting. De Kabinetschef, P. Burton. Beste ouders, Weer is de vakantie voorbij en start een nieuw Jeugdatelier. Dit vangt aan op zaterdag 9 septem ber 1972 in de lokalen van Bond Moyson, Sportstraat 1, Dender leeuw telkens van 14 tot 17 u. Gezien de voortdurende prijs stijging der materialen zijn we genoodzaakt een jaarlijkse bij drage van 25 fr par kind te vragen: hierin is de verzekering van - naar en gedurende de aktiviteiten begrepen, ook de ge bruikte materialen en beaodig- hedten. Wat de uitstappen betreft, doen we beroep op uw bereid willigheid en vertrouwen om uw kinderen elke week 5 fr mee te geven om te sparen voor de tus senkomst in de reiskosten. (Een eerste uitstap is reeds gepland in oktober). Eveneens zoals vorig jaar wordt elke namiddag een ver frissing aangeboden aan de prijs van 5 fr. Belangstellenden kunnen zich laten inschrijven elke zaterdag namiddag in Bond Moyson, of bji de verantwoordelijke: VAN GILWE JAN, F. Vail De Pmiseleliui.il 31, 9470 DENDERLEEUW. Hopend uw kinderen opnieuw in Jeugdatelier te mogen ontvan gen danken we voor uw vertrou wen en groeten beleefd. Namens Jeugdatelier «Dender- jeugd» De hoofdverantwoordelijke, Van Gilwe Jan, Leraar. De gemeenteraad van Dender leeuw vergaderde op donderdag 31 augustus 1972 te 20 u 15 on der het voorzitterschap van ka meraad voorzitter burgemeester Paul Vander Niepen. Na voorlezing en goedkeuring van het verslag van de vorige zitting wordt de eigenlijke dag orde aangevat. Het kasverslag der gemeente nopens het 2e kwartaal 72 wordt eenparig aangenomen met een batig slot van 7.362 690 frank. De begrotingen dienstjaax 1973 der kerkfabrieken St.-Amandus, O.L, Vrouw ter Nood en St.-Anna worden respektievelijk gunstig geadviseerd met een boni van 2.599, 560 en 126 fr. Een beslissing der C.O.O. van Denderleeuw betreffende een wij ziging aan art. 4 der vorige be slissing van 29-4-1971 nopens de verkoop van bouwg.ond aan de Toekomststraat wordt goedge keurd. vanaf heden kunnen de betrokken bouwloten rechtstreeks bij de heer voorzitter der COO de h. Couci Gecrges, stations straat alhier, worden aangekocht aan de minimuminstelprijzen. De raad hecht zijn goedkeu ring aan de uitbreiding van het waterleidingsnet in de Steenveld- laan (wijk Hemelrijk). Dit zal voor de gemeente een uitgave van 1C8.000 fr vertegenwoordigen. Een ontwerp tot het onder gronds brengen van het lichtnet in de Kruisstraat, Vissersstraat, Bosstraat, Sterrenboslaan, Ro- zenlaan, gedeelte van LieTdestr., Jan verhavertstraat. St.-Anna- straat en Kapellestraat wordt eenparig aanvaard. De raming hiervoor beloopt tot de som van 1.004.927 fr. Aan het kollege van Burge meester en schepenen wordt de legatie verleend tot de regeling van de koncessies op de begraaf plaatsen. Een begrotingswijziging van de buitengewone dienst in hoofdzaak bestaande uit aangegane lenin gen wordt goedgekeurd. Na deze wijziging vertoont de buitenge wone dienst nog een overschot van 106.004 fr. De raad hecht zijn goedkeu ring aan het ontwerp, opgemaakt door de heer architekt Aimé De Dier, tot de omvorming van ci nema Kursaal, gemeenteëigendom, tot brandweerarsenaal. De ra ming hiervoor bedraagt 1.530.784 frank. Tenslotte worden in geheime zitting, de wedden van burge meester en schepenen herzien. De zitting werd door kd bur gemeester Paul Van der Niepen, te 21 uur voor geheven verklaard. JA. «Denderjeugd», richt op zaterdag 23 september 1972 in de zaal «ACHTUREN- HUIS», zijn jaarlijks GROOT BAL in met samenwerking van het befaamde orkest SE COND ACT. Alle partijgenoten en sym- patisanten worden vriende lijk uitgenodigd op deze uit zonderlijke danspartij Aanvang te 20.30 u. Toegangsprijs: 40 fr. De opbrengst is volledig ten voordele van de socialis tische jeugd en hun kreatie- ve namiddagen. Dus allen op post tot steun der socialistische jeugd. Vorige week vierden Mr en Mevr. Jozef Praet, oud gemeente werkman, hun gouden jubileum. Het kollege van burgemeeste* en schepenen brachten hen de gepaste hulde. Hier de gelukkige jubilarissen omringd door hun talrijke fanflte •n burgemeester Paul Van der Niepen.

Voor Allen | 1972 | | pagina 7