NINOVE OVERBOELARE Idegem 0NKERZELE Schendelbeke S.V.V.-familieuitstap Medische dienst Ophaaldiensten huisvuil Burgerlijke stand Sportkrakelingen b jj Mosselkermis Week Derde Leeftijd Jeugdklub Tien Twen Op reis Pensenkermis Matteottikring Ninove HET DAGBOEK VAN ANNE FRANK Wij danken Heb je problemen Café «Volkshuis» in een nieuw kleedje Koffietafel Geslaagde postzegel tentoonstelling Tentoonstelling Lor Seis KA (NITON Dekenij te Ninove wordt geklasseerd Op zaterdag 28 oktober 1972 gaan de Socialistische Vrouwen met hun echtgenoot en kinderen naar de IJscarousel te Antwerpen. Dat deze familieuitstap sukses kent bewijst het feit, dat reeds 2 autocars volzet zijn. Wij vertrokken om 13.30 uur stipt opdat wij gelegenheid zou den hebben de stad Antwerpen te bezoeken. Daarna gaan wij naar de avondvertoning van de Wiener Eisrevue Er werd gezorgd voor goede plaatsen. Wij hopen dat iedereen zich naar de gegeven onderrichtingen zal schikken opdat de ontspan- ningsreis in de beste stemming en voorwaarden zou kunnen verlo pen. Het Bestuur. Te uwer inlichting geven we hier De doktersdienstverzekerd op zondag 29.10.72 en woensdag en donderdag 2.11.72 door dokter V. Heuverswijn, Adamstraat 20, Ge raardsbergen tel. 42250. De apotekersdienst verzekerd vanaf zaterdagavond 28 10.72 tot zaterdagmorgen 4.11.72 door apo- teker De Moyer, oudenaardsestr. 39 Geraardsbergen tel. 42.303. VDBD De wekelijkse ophaaldienst van het huisvuil zal wegens de feest dag van 1 november verschoven worden naar maandag 30 okto ber. GEBOORTEN Bruylandt Werner, Guillemin- laan 63 - Van Damme Kurt, St.- Maria-Lierde, Nieuwe Wijk 34 straat 121 Kiekens Chrissy. Bliki Andy. Galmaarden, Statie- Schendelbeke, Dries 29 Wau- ters Salaim, Schendelbeke. Dag- moedstraat 46 De Stercke Els, Penitentestraat 23 Sevenoy Frank, Ophasselt, Dorp 26. HUWELIJKEN De Croo Marcel-Ghys Martine, Buizemont 62 Deweirdt Ro- land-Ogiers Arlette, Stationsweg 11 - Vander Linden Leonce-Pun- nenwaert Lucienne, Hoge Buize mont 67. OVERLIJDENS Caeyman Germaine, 22-12-21, Kapellestr., egn. De Nauw Camiel Vander Stricht Marie, 22-7-85, Meersstr. wed. Dhaenens Julien Pardaens Julius, 10-1-1884, wed. Dierickx Maria, Herne, Sta tionsstraat 45 Decoster Ida. 18-5-1896, wed. Van Belle Victor, Botermelkstraat 27. VOETBAL SK Lebbeke SK Geraardsber gen 21. Ondanks de sensatio nele aanvang van Sportkring werd het bijna een éénrichtings- vcetbal met een voortdurende in paniek verkerende Sportkring- verdediging die toch maar twee doelpunten meest toestaan. Sparta Geraardsbergen De Pinte 1—3. De wedstrijd was al na 45 minuten gespeeld vermits de rust werd ingegaan met de eindstand 13. Na de koffie slaagde Sparta er niet in deze achterstand te overbruggen en De Pinte vergenoegde zich met het bekomen resultaat. Okegem Goeferdinge 15. Het Goefferdingse kanon is te rug aan het werk geweest en trof 5 maal rcos, waardoor an dermaal een klinkende overwin ning werd behaald. GrotenbergeOverboelare 2—0. Met de Racingjongens verliep 't minder goed, maar op Groten- berge gaan verliezen is zeker geen schande. KKSF: Onkerzele—Idegem 1—3. BASKETBALL Wezen vrienden—Ju ventus Zotte- ger 38—39. De wezen hebben zich opnieuw twee punten laten ontfutselen. Een wedstrijd tegen Zottegem is altijd een zware dobber geweest voor de wezen en daar maakte deze geen uit zonderling op. Misschien met een beetje meer geluk en minder ze nuwen van sommige spelers wa re het toch een overwinning ge worden. Gentson-The Donalds 7344. Een verrassende start van The Donalds 27 doch goed opge vangen door Gentson 31—23 bij de rust. Na de pauze konden de The Donalds neg even terugko men 3331 doch toen plaatsten de lckalen een forse aanval waarbij de The Donalds niet meer konden reageren. VOLLEY-BALL HEREN Gevoc G'bergen^Adec 3—0 DAMES Gevoc G'bergen—Herze'.e 2—3 TAFELTENNIS Artemis Coop 8—8 COOP CMaldegem B 016 Maldegem ACoop B 124 ATLETIEK Dat ACG sedert Munchen er met rasse schreden op vooruit is gegaan bewijst het grote suk ses die ze boekten met de kam pioenenmeeting naar aanleiding van de inhuldiging van de loop piste. Daarna kwamen de inter- scholenveldloop met meer dan 400 deelnemers en nu de oefen- veldlopen die heel wat nieuwe lingen lokken. Op dit ogenblik telt ACG meer dan 110 effektie- ve atleten volledig in orde met verzekering en borstnummer. In zijn geheel daarentegen telt men reeds meer dan 500 leden of weldra één der grootste klubs van België. Naast kampioen H. Mignon beschikt ACG nu over een flinke ploeg pupillen en mi niemen en bijzonder kadetten en scholieren die deze winter flink van zich zullen afbijten. Daar naast beschikt ACG nu ook over een flinke meisjesafdeling met meer dan 20 aangeslotenen. Wer kelijk, ACG heeft wind in de zeilen en hoe kan het ook an ders met een dynamisch be stuur. Wij wensen ACG een suksesrijk veldloopseizoen '72-'73. Lampens Johnny. «Jam Club» Schendelbeke or ganiseert op zaterdag 28 oktober a.s. om 19 uur, in het klubliuis «Pijlekaart», een mosselkermis voor de leden van de verschil lende verenigingen die in 't klub- huis hun bijeenkomsten houden. De gezinsleden van de betrok ken personen zijn eveneens uit genodigd. Lekkere mosselen van eerste kwaliteit met tarwebrood, zullen er de ingeschreven personen naar hartelust aangeboden worden. De avond wordt verder beslo ten met een gezellig samenzijn: vrolijke muziek en voor jong en oud. De opbrengst van deze avond zal besteed worden aan de ver dere uitrusting van het MJA- sportterrein. Beste vrienden, wij verwachten u talrijk. MJA Schendelbeke De week van de derde leeftijd loopt dit jaar van 13 tot 19 no vember. Naar aanleidig hiervan heeft het BSP-Feestkomitee be sloten op de sluitingsdag. 1. op zondag 19 november 1972, een feestnamiddag in te richten in het «Jam»-klubhuis, voor alle gepensioneerden van de gemeen te. Nadere bijzonderheden in dit verband worden eerstdaags aan de gepensioneerden ter kennis ge bracht. BSP-Feestkomitee Jeugdklub Tien Twen start dit weekend met haar nieuw klein- kunstprogramma. Zaterdag 28 oktober komen Hugo Raspcet en Lamp, Lazarus en Kris om 20 u; een fijne avond voor alle klein- kunstprcevers. Zaterdagnamiddag om 14 uur vertrekt onze voetbalploeg naar Iddergem om er te spelen tegen de plaatselijke Chiroploeg. Sup porters van onze oranje-witten... op post. Zondagnamiddag is er kaffee- klasj in de instuif met een fil ter en een koekje. Onze schaakliefhebbers verge ten natuurlijk niet dat er elke vrijdagavond in de instuif ge schaakt wordt; er is ook elke week een nieuw schaakprobleem: en denken maar Verder zijn er deze week repe tities voor twee tonelen. En tus sen dit alles door vergadert het aktiekomitee of een andere groep van mensen die ook iets willen verwezenlijken of gewoon maar bij elkaar zitten omdat ze blij zijn bij mekaar te zijn. Wij hebben de geboorte van de bond van de derde leeftijd te Overboelare meegemaakt. Wij hebben hem zien groeien onder impuls van de ijverige bestuurs leden. Wij hebben reeds herhaal delijk onze waardering uitgespro ken voor hun werklust. Toen voor de vijfde maal dit jaar een reis werd gepland heb ik met veel genoegen de uitnodi ging aanvaard om getuige te zijn van hun steeds jeugdig dynamis me en om de door hen geschapen sfeer van gezelligheid aan te voe len. Zij hadden de stralende glim lach, de leden van het bestuur, bij de vaststelling dat hun ini tiatief bekroond werd met een talrijke opkomst. De mensen van de derde leeftijd laten zich niet pramen om er de gezellige noot in te brengen. Reeds voor het vertrek zijn de kwinkslagen niet uit de lucht en wordt hier en daar reeds een muzikale klank ten gehore gebracht. Men voelt het onmiddellijk aan dat deze mensen gelukkig' zijn. Tevreden dat ze 1 et nu veel beter hebben dan vroeger en dat ze met volle teugen van het leven willen genieten. Zij hebben het zich geen ogen blik ter harte genomen dat de weermaker hen niet gunstig ge zind was. Ze hadden er in het geheel geen oog voor. Ze zijn reeds deskundig op het gebied van toerisme ten gevolge van hun talrijke uitstapjes. Ze weten wat mooi is te waarde ren. Het komt op geen uurtje aan, wanneer ze eenmaal gelan ceerd zijn. Waarom zou het? Ze hoeven zich toch geen zorgen te maken voor de dag van morgen. Ondanks menig glaasje bier, hartversterkende Franse Picon of Are-en-ciel of wat het ook moge geweest zijn, hebben wij geen enkele wanklank gehoord gedurende gans het verloop van de reis. De vrienden van de der de leeftijd weten HOE te reizen. Van hen hebben wij nog veel te leren. Misschien komt dit door hun rijpere leeftijd en grotere bezadigdheid? Laten wij het tot besluit maar zeggen: het was een gezellige bende waarmee het heerlijk is te keuvelen, te eten, te drinken en te dansen. Beste vrienden van de derde leeftijd, dank voor de uitnodiging en... tot een volgende keer. L. WALRAET BSP-voorzitter ZATERDAG 28 OKT. 1972 IN HET VOLKSHUIS Geraardsbergsestraat 119 Ninove Ingericht door Belottersklub VOOR ALLE Deelname30 Jranlc geeft recht op: - twee pensen (witte of zwarte, naar keus - appelmoes; - boerenbrood. Nette bediening. Frisse di anken Zaterdag 11 november te 20 u. opvoering' van het toneelwerk van Frances Goodrich-Albert Hackett, in de feestzaal DE REDDING, Geraardsbergse straat 119, Ninove. Langs deze weg danken wij de heer Eeckhout Georges uitbater van het café «De Mooie Molen» alsook de talrijke sympatisanten die er het hunne toe bijdroegen om de bakschieting ten voordele van de Nationale Strijdersbond afdeling Idegem te doen slagen. Nogmaals oprechte dank Het bestuur N.S.B. Afdeling Idegem Met het oog op de algemene ledenvergadering die waarschijn lijk over enkele weken te Ge raardsbergen zal plaatshebben, vragen wij onze leden ons zo vlug mogelijk hun eventuele pro blemen voor te leggen opdat die zouden kunnen worden te berde gebracht op deze bijeenkomst. Vanzelfsprekend zullen wij een keuze moeten maken, zodat slechts aangelegenheden van al gemeen belang zullen worden onder de loep genomen. Zoals u weet kunnen persoon lijke problemen te allen tijde aan onze kameraden die instaan voor het dienstbetoon worden voorgelegd. Namens bestuur R. Surdiacourt Onze kameraad Bob. Niewen- weg, bestuurslid van de BSP- Onkerzele, en zijn vrouwtje Hi- telda. hebben als het ware ons lokaal letterlijk en figuurlijk in een nieuw kleedje gezet. Vanzelfsprekend werd dan ook hun initiatief bekroond zodat er op de heropening van het café handen tekort waren om al hun sympatisanten te bedienen. Wij wensen Bob en Hitelda nog veel sukses en hopen dat zij van het «Volkshuis» een gezellig oord zullen maken waar ieders overtuiging zal worden geëerbie digd en waar iedereen zich thuis voelt. R. Surdiacourt U wordt vriendelijk uitgeno digd tot het bijwonen van onze veertiendaagse koffietafel van de vrienden van de derde leeftijd, welke zal doorgaan op dinsdag 31 oktober a.s. te 14 uur, in het Volkshuis, Neerstraat, Onkerzele. De tweedaagse postzegelten- toonstelling van Philatel, welke doorgaat in de zaal Roosec,r, kende een grote volkstoeloop. De openingsplechtigheid werd bijgewoond door de h. De Kezel, direkteur van het zegel en Phi latel; De Meester, gewestelijk inspekteur der posterijen Gent; De Caluwé, welke zich gelast met de prospekti:s van de post zegel tentoonstellingen; de sche penen De Jonghe, coppens, Tim mermans, leden van de Kulturele Raad en een afvaardiging van de posterijen van Ninove. In zijn openingstoesp;aak dank te de voorzitter Durant namens Philatel de Ministeries van Pos.e- rij en. Opvoeding en Kuituur, Hu. s- vesting en Volksgezondheid en Gezin en all ui die hebben bijge dragen tot het wellukken van deze tentoonstelling. De genodigden werden rondge leid om de verzamelingen van 15 exposanten te bewonderen. De te- ma's, de Nobelprijswinnaars, het Vorstenhuis en de luchtballon- post. Ter gelegenheid van de post zegeltentoonstelling werd ook een boekenbeurs ingericht. Wegens het slechte weder kon de voorziene warme luchtba'lon niet opstijgen met de koerier en dit werd dan ook uitgesteld tot een latere datum. In de Koepoort stelt Lor Seis tentoon van vrijdag 27 oktober tot en met zaterdag 2 november. Deze tentoonstelling is open alle dagen van 15 tot 20 uur. VLAAMS WEEKBLAD V OOK ALLEN Ninove dat tot kort geleden slechts drie geklasseerde gebouwen kende, nl. de O.L. Vrouwkerk, de Koepoort en de St.-Cornelius- poort, is ihans een vierde rijker geworden, namelijk de Dekenij, Gouverneur De Kinder, voorzitter van het provinciaal bestuur van monumenten en gebouwen, stelde aan het stadsbestuur voor de Dekenij, adterened uit de 18e eeuw en wellicht een overblijfsel van de vroegere abdij, te klasseren. De gemeenteraad bracht gun stig advies uil.

Voor Allen | 1972 | | pagina 10