NINOVE ZOTTEGEM 18 kilometer bochten DENDERLEEUW MILLEGEM II Openstelling museum voor oudheidkunde Velzeke-Zotlegem Basketball VOLKSCINEMA V.K. Groeneweg 4 Cefac U.L.B. 0 KANTOM Dodenherdenking 1 november veldloop Bal van de Rijksscholen Vergadering van de Soc. Gepensioneerden Zitdag burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernimmen KULTURELE WEEK EN BOEKENBEURS Gemeenteraadszitting X T mm ~^?lK«ii,TDTnir7iyr -u. HAANTJES LEUPEGEM 58 NINOVE 78 Tot de 13e minuut in de eerste helft hield Haantjes, met een fantastisch doelgemiddelde van om en bij de 80 gelijke tred met Ninove. Tegen de rust kon Ninove een 8 punten kloof be werken. Van Liedekerke, die verleden week en prachtig wedstrijd speelde in verdediging, toonde zich ditmaal langs zijn produk- tieve zijde en het was dank zij zijn 5 opeenvolgende gelukte af standsworpen dat Ninove na 4' in de tweede helft een 20 punten voorsprong kon bewerken. Na 11' was er zelfs een 30 pun- tenkloof en kon Ninove zich ver oorloven 2 basisspelers te vervan gen. Jean Simon maakt er een ge slaagd optreden van door een 3 op 5 shotprestatie te leveren. In de laatste minuten kon Haantjes de achterstand licht milderen wat de einduitslag gaf van 58—78. RESERVEN Onze reserven hebben ook hun wedstrijd gewonnen met 17-34 cijfers. Dat het zo een lage score was, vergeven wij hen graag, daar zij de ganse wedstrijd ge speeld hebben in de regen. Pierre Debbaut zorgde weer voor de no dige afwerking, en maakte zo maar eventjes 23 van de 34 pun ten. Volgende zondag 29 oktober thuiswedstrijd tegen Red Boys, St.-Lievens Houtem; Reserven te 2.15 uur. Eerste ploeg te 15.45 u. Wij rekenen op de aanwezig heid van alle supporters. Vrijdag 27 okt., te 19.30 uur; zaterdag 28 okt., te 19.30 uur; zondag 29 okt., te 15.30 en te 19.30 uur; maandag 30 okt., te 19.30 uur. DE RODE ZON Met Alain Delon, Charles Bronson en Ursula Andress. Kind. verboden XXX Woensdag 1 nov. te 15.30 en te 19.30 uur; donderdag 2 nov. te 19.30 uur. BAT MAN EN DE MONSTERS DER RUIMTE Kind. toegelaten Op 21 oktober ontmoette V.K. Groeneweg en klub uit het Brus selse: Cefac U.L.B. V.K. Groeneweg Het zich door het slechte weer niet beïnvloeden en toog onmiddellijk ten aanval. V.K.. dat enkel jonge spelers <17 tot 23 jaar) in zijn rangen telt, voerde een hoog tempo. Van Lon- dersele opende de score uit vrij schop. Vander Kelen, Vandeperre en Carlier zorgden ervoor dat geen enkele Brusselaar de V.K.- strafschopzone bereikte. Na de koffie voerde V.K. op nieuw de forcing. De tegenstander kon slechts sporadisch een mooie tegenaanval opbouwen. De bezoe kende doelman leverde 'n pracht- prestatie en Tembuyser en Wach- telaer vonden al te dikwijls het doelhout op hun weg om de score op te drijven. Toch scoorde V.K. nog driemaal. De doelpunten /er- den aangetekend door Ravets <2) en Peiremans Paul. Besluit: het werd een mooie wedstrijd met twee sportieve ploe gen. V.K. Groeneweg behaalde op nieuw een ruime overwinning en speelt heden zaterdag opnieuw op -Den Doorn» om 14 uur. Ditmaal is F C Stadspark de tegenstander. Als dagelijks gebruiker van de rijksweg nr. 56 tussen Zottegem en Gent onderschrijft ik ten volle de inhoud van uw artikel «Zotte gem luidt de Noodklok»; zowel aangaande het ekonomisch belang van deze weg voor onze streek, als voor wat betreft zijn veilig heid. De ekonomische redenen tot aanleg van een nieuwe, rechte en brede verkeersweg zijn ongetwij feld doorslaggevend. Ik meen nochtans dat ook het veiligheids- aspekt, van zijn gebruikers in het licht dient gesteld, zowel dit van de autovoerders, de fietsers als van de voetgangers en vooral de kinderen. De huidige weg is bepaald EEN SCHANDE VOOK ONZE STREEK Deze baan van Gent tot Zotte gem en dan verder tot Geraards- bergen is een echte «slalomweg» die allesbehalve nog geschikt is voor het huidig snel wegverkeer. Gezien zijn onafgebroken aaneen schakeling van werkelijke haar speldbochten zou het geenszins overdreven zijn aan alle opritten van aeze weg grote waarschu wingsborden te plaatsen met ver melding Bochtenvolle weg over., km.» of in Duitsland het bekende «Kurvenreiche Strecke». Boven dien mag over de totale lengte van deze weg een ononderbroken witte lijn getrokken worden om het voorbijsteken te weren, gezien niet alleen de bestendige onover zichtelijke bochten maar ook het veel te smalle wegvlak. Het is vandaag op deze weg inderdaad levensgevaarlijk zelfs een traag rijdend voertuig voorbij te steken. Vcoral bij mistig weder, wat in enze streek veelvuldig voorkomt, is het niet geraden deze weg te gebruiken; alle in de grond ge plaatste kattenogen en reflekteer- paaltjes ten spijt. Men doet dan best een omweg te maken over Mere of Munte-Merelbeke, die ruin; opweegt tegen het ongeval lenrisico op de oude baan. Ook de rijstaat van het wegdek van baan nr. 56 is betreurens waardig. De weg heeft met zijn uit slijtage ontstane putten meer weg van een «testbaan» dan van een tertiaire rijweg. Gezien het bestendig zwaar verkeer op deze weg wegens al die bochten, wordt elke asfaltbedekking er regelmatig afgeveegd. Met de, over de talrijke jaren heen, gemaakte herstellingskosten had men ongetwijfeld reeds een nieuwe weg kunnen aanleggen, de onteigeningskosten voor recht trekking buiten beschouwing ge laten. Is het gevaar op deze weg voor de auto-voerders groot, dan is het voor de fietsers <en er zijn er nog veel) en voor de voetgangers nog groter. Naast de twee te smalle rijvlakken is inderdaad geen fiets pad meer, zodat fietsers en voet gangers verplicht zijn zich op het randje van de rijweg te houden, met alle noodlottige gevolgen van dien. Vooral in de avonduren is deze baan voor elke gebruiker een bestendig gevaar. WIJ ZIJN EEN BRAAF VOLK Inderdaad. Dergelijke tergende toestanden, zoals deze van bedoel de weg. zijn alleen in Vlaanderen en dan vooral in onze streek mo gelijk. Moest een identieke baan in een even dicht bewoonde streek van Wallonië gelegen zijn. het ware reeds lang revolutie geweest en men had de betrokken minister reeds uit zijn Kabinet gehaald. Het ligt niet in mijn bedoeling van deze slalomweg een Vlaams- Waalse kwestie te maken. Toch is het opvallend dat men, van zo dra de rijksweg 56 het Franstalig landsgedeelte bereikt, hij van sla lom overgaat op een brede, rechte overzichtelijke baan, met uitste kend onderhouden wegdek. Waarom maakt men in Wallo nië recht wat men in Vlaanderen krom iaat? LAAT MINISTER DE SAEGER EEN RITJE MAKEN Ik sluit mij volmondig aan bij diegenen die aandringen op een doortastende aktie om voor deze prangende kwestie dringend een degelijke oplossing te bewerkstel ligen. Moest cén of ander minister dagelijks rijgweg nr. 56 gebrui ken. het probleem zou vlug opge lost zijn Overtuigend zou het ongetwij feld zijn moest men Minister De Saeger, aan het stuur van zijn eigen wagen, een rit laten maken over de baan Geraardsbergen- Zottegem; eens bij dag tussen de met grint beladen snorrende weg- reuzen en eens bij avond. Als hij het er levend afbrengt zal hij geen 5 jaar meer wachten om de aanleg van de nieuwe weg te be slissen. Ter gelegenheid van Allerheili gen zullen bloemen worden neer gelegd op de graven van onze overleden voormannen. De be stuursleden en militanten worden vriendelijk uitgenodigd om deze piëteitsvolle plechtigheid bij te wonen. Samenkomst om 10 uur in het café aan de ingang van het kerkhof (Toekomststraat). Traditioneel richt de plaatse lijke atletiekklub haar grote veldloop in op de terreinen van Wolfsgracht, gelegen aan de Toe komststraat. Deze veldloop gebeurt met de medewerking van het gemeente bestuur en de gemeentelijke Sportraad. Alle sportliefhebbers worden hierop uitgenodigd. Op zaterdag 28 oktober gaat in de feestzaal van het Konink lijk Atheneum het bal door van de rijksscholen. Het orkest Second Act met Katja als zangeres, speelt ten dans. De ouders en sympatisanten van de rijksscholen tesamen met het personeel zijn van harte uit genodigd. De maandelijkse bijeenkomst van de bond van de socialistische gepensioneerden gaat door op maandag 6 november e.k. te 14u30. Een autocar zal de be langhebbenden ophalen op de ge wone stopplaatsen. Voor de vrouwtjes is er koffie tafel met tombola voorzien, ter wijl voor de mannen bolling en kaarting ingericht worden. Burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernim men houden iedere zondag van 10 tot 12 uur hun zitdag in het Achturenhuis. Het dienstbetoon is volledig kosteloos. Geheimhou ding is verzekerd. Zaterdag 4 november 1972 te 20 uur opening door Piet VAN AKEN, schrijver Zondag 5 november 1972 om 19 uur toneelvoorstelling door Fakkelteater opvoering van PRO PATRIA Dinsdag 7 november 1972 om 20 uur filmvoorstelling SACCO EN VANZETTI, de beste sociale film van 1971 Vrijdag 10 november 1972 om 20 uur debat «EUTANAZIE» Zaal: C.O.C., Provinciebaan. Bij dezelfde gelegenheid kan men de minister ook eens de Buke te Zottegem laten afbollen om zijn leven te wagen onder onze tweee fameuze spoorwegbruggen, die de toegangspoorten tot Zotte gem uitmaken. VERBINDINGSNOOD MET GENT Zottegem is bij uitstek, meer dan op welke andere stad ook, voor nijverheids- en handelslevsn aangewezen op Gent; de stad in nijverheidsexpantie. Dergelijke verbindingen over weg en spoor zijn der halve met Gent onont beerlijk. De baan Zottegem-Gent wordt vandaag zelfs door veel werkne mers (auto - fiets - motor) ge bruikt om reden dat het treinver keer tussen beide steden bepaald ongeschikt geregeld is. In feite be staat tussen beide plaatsen geen direkt trein- of busverkeer. Normaal doet men per trein over de afstand Zottegem-Gent circa 35 minuten, op voorwaarde dat men te Merelbeke niet blijft hangen. Gezien de werkplaatsen en bedrijven niet aan St.-Pieters- station gelegen zijn. maar meestal aan de andere zijde der stad, be reikt men zijn werk vlugger met eigen voertuig dan met de kom- binatie trein bus of tram. De enige semi-direkt op de spoorlijn Zottegem-Gent komt maar om 9.30 u. in laatstgenoem de stad aan, zodat geen enkele normale werknemer of scholier deze snellere verbinding kan ge bruiken. Men vraagt zich inder daad af voor wie deze semi-direkt ingelegd en behouden blijft. Waarom geen direkt; trein rijden die bvb tussen 7.30 en 8 uur in Gent aankomt en waarvan ook de werknemers uit Geraardsbergen beter gebruik zouden kunnen ma ken? Aldus gesteld is er niet alleen een verbindingsprobleem over de weg, maar ook over het spoor. De gebrekkigheid van het ene bevor dert de onbruikbaarheid van het andere. Ik noop dat mijn geschrijf moge bijdragen tot de voorlichting van de betrokken ministers en vooral van minister De Saeger, die wel moet weten dat het in onze streek niet bij geschrijf kan, mag of zal blijven. Aandacht voor onze streek en haar grote noden! Gemeentebe sturen: aan het werk! Een Zottegems Slalommer. Op zondagvoormiddag 15 okto ber werd het museum voor oud heidkunde plechtig geopend. Hiermee werd een belangrijke stap gezet naar de bescherming en de bewaring van ons kuituur patrimonium. Een tweede belangrijk oogmerk van het nieuwe museum is het leggen van kontakt tussen de ten toongestelde kultuurvoorwerpen en het gewone publiek. Tot nu toe zijn oi. niet enkel de archeologie en de kunstgeschiedenis, doch de meeste takken van ons kuituurle ven in handen van een kleine groep, die zich in een ivoren toren waant. Over sociale gelijkheid wordt veel gepraat. Kulturele gelijkheid wordt echter haast nooit als slo gan gebruikt! Het nieuwopgericht museum is een kreatie van een reeks jonge mensen, wier prestaties op zijn minst lofwaardig en belangeloos kunnen genoemd worden. Reeds een tiental jaren trachten ze in de mate van het mogelijke hun op gravingen een systematisch en wetenschappelijk karakter te ge ven. Bovendien springen ze over al in voor de bescherming van be dreigde oudheidkiuk'.ür». piêaten. Eén van hen, de heer Rogge is als wetenschappelijk vorser ver bonden aan de Gentse Rijksuni versiteit en het is onder zijn lei ding dat men in de toekomst hoopt te kunnen werken. Het is de heer Rogge eveneens die zich belast de accurate studie van vondsten en sporen die voor hem kostbare gegevens bij zijn mo nografie over het Gallo-Romeinse Velzeke. Een dergelijk teamwork zal noodzakelijk zijn als men be denkt dat de bodem van Velzeke sinds iaren of juister sinds eeuwen een onbeschermde prooi is voor delvers die soms van heinde en ver Komen om grondsporen te ver nietigen en vondsten met zich mee te tornen met allerlei bedoelin gen. Onze hartelijke gelukwensen dan ook aan de promotors Luc De Loor, drs. Mare Rogge en konser- vator Luc Van Durme. Moge het museum een sukses worden! Ter inlichting: het museum is open: elke zondagvoormiddag. elke weekdag op aanvraag. Het is ondergebracht in het oud schoolhuis, Paddestraat. boven de p£meentelijke bibliotheek. Tijdens zijn laatste zitting be handelde de raad volgende pun ten: Aanvaarden ontslag van raadslid Schouppe Marcel. Dit ontslag wordt door de raad aan vaard. Langs deze weg houden wij eraan onze vriend Marcel Schouppe te danken voor zijn ijver en onbaatzuchtigheid in dienst van de gemeenschap. Als opvolger van Schouppe Marcel wordt de tweede opvolger Diependaele Maurits aangesteld en beëdigd, vermits de eerste op volgster, mevr. Tuytschaever- Beeckman van de opvolging af ziet. Aan de heer Diependaele wensen we een vruchtbare loop baan in dienst v..n de gemeen te. Eeuwigdurende grondafstand op het kerkhof aan enkele fami nes wordt eenparig goedgekeurd. Een schrijven van het Pro vinciaal Goevernement wordt voorgelezen waarin aangedron gen wordt op de bouw van een nieuwe pastorij. De burgemees ter laat opmerken dat dit een verzwaring van de belastingdruk zal meebrengen. Uiteindelijk wordt afgesproken dat de moge lijkheid zal onderzocht worden de lasten voor de bouw van een pastorij in de begroting 1973 op te nemen. Een vroeger genomen be slissing in verband met de voor waarden tot benoeming van een werkman, halfgeschool B, wordt door de raad aangevuld met een door het Provinciaal Bestuur ge vraagde zinsnede. Adviseren begroting kerk fabriek Hillegem voor 1973: de raad verklaart zich akkoord met een toelage voor de gewone kos ten van 85.000 fr. Er wordt on gunstig geadviseerd voor de ge vraagde buitengewone toelage van 60.000 fr. voor de herstel lingswerken aan toren en west gevel. Er wordt inderdaad opge merkt dat de herstelling van de toren rechtstreeks onder de be voegdheid van de gemeente valt. Derhalve wordt gevraagd dat de kerkfabriek een memorie van toelichtingen zou overmaken aan het schepenkollege in verband met de uit te voeren werken. In verband met de TV- distributie wordt een reglement gestemd dat in de toekomst van toepassing zal zijn voor de aan gevraagde verkavelingen. (vervolg toek. VLAAMS WEEKBLAD '"•ï'Wwy.iiifi

Voor Allen | 1972 | | pagina 11