GIJZECEM KRONIEK VAN BOND MOYSON HOFSTADE 'I Wintersport en sneeuwpret van Kerstmis tot Pasen Nieuwerkerken i Aktie voor wegeninfrasfruktuur in ons arrondissement boekt resultaten HEBT U KLACHTENLAAT ZE NIET WACHTEN 1 5 ■-u,#.' j;?' WPW® Verslag gemeenteraadszitting van 17 oktober 1972 Berichten Bond Moyson Geslaagd mosselsouper Probleem fusie Dodenherdenking: 1 november Sociaal dienstbetoon Burgerlijke stand Sneeuwvakantie 1972 met de socialistische mutualiteit Een perskonferentie van het Aktiekomitee voor de Ekonomische Expansie Alle raadsleden waren aanwe zig - er was ook tamelijk veel volk in de zaal. Na voorlezing van het verslag over voorgaande zitting werd door raadslid De Sloover inlich tingen gevraagd over de aan te brengen verkeerslichten op het kruispunt Kwalestraat-Ring. De burgemeester antwoordde dat al wat enigszins mogelijk was werd gedaan opdat de verkeers lichten er zouden komen er ontstond een diskussie waarbij ter afsluiting door de burgemeester werd gezegd dat de gemeente raad in dringende vergadering- zou worden opgeroepen om de te nemen maatregelen te bespreken indien de lichten er niet bijtijds zouden worden aangebracht. Ondertussen hebben wij verno men dat het plaatsen der lichten werd goedgekeurd door de minis ter. Kruispunt Kwalestraat rood groen. Kruispunt Merestraat gele flikkerlichten te plaatsen vóór de opening van de Ring. Volgende dagorde werd afge handeld 1. proces-verbaal van nazicht der gemeentekas over het derde kwartaal 1972. Goedgekeurd. 2. Uitbreiding water-voorzie- ningsnet verbinding Laarstraat en Hoezestraat, Goedgekeurd. 3. Begroting Kerkfabriek 1973 (goedkeuring buitengewone toe lage). Goedgekeurd. 4. Goedkeuring beslissing der COO dd. 2.6.72 aanpassing gelde lijk statuut sekretaris met ingang van 1.1.72. Goedgekeurd. 5. Advies nopens bijdrage 1971 van de brandweer Aalst - afne ming op rekening B. De tussen komst voor 1971 werd bepaald op iets meer dan 350.000 fr. 6 Verkoop uit ter hand aan In tercom van 19,97 m2 uit de over dekte speelplaats van de centrale Jongensschool voor het inrichten van een kabien. Goedgekeurd. 7. Buurtwegen - verbeterings- werken voor verbinding van de Rijdentweg met de Heerlingveld- Btraat. Verharden van Rijdentweg is een noodzakelijkheid om de'inwo ners van Edixvelde een kortere en veilige verbinding met het Doip te bezorgen. 8. Goedkeuring ontwerp en be stek voor de ontdubbeling van de riolering in de Teerlingveldstraat en de Laarstraat. Dit punt werd verdaagd om dat in het dossier het bestek voor Kwalenhoekstraat ontbreekt. 9. Aankoop uit ter hand van 6 a 87 ca grond gelegen langs de Laarstraat van de heer Baeten Andreas, voor verbreden van de straat. Goedgekeurd. Op voorstel van de oppositie werd gevraagd volgend punt op de dagorde te plaatsen 10. Voorstel afschaffing een richtingsverkeer in de Dorpsstr. - beslissing getroffen in zitting van 1 juni 1972. Een diskussie ontstond waar bij de oppositie vroeg de bestaan de politiereglementering van 30' maximum parkeertijd in ds Dorpsstraat strikter toe te pas een. Burgemeester Hooghuys ver klaarde dat de politie te klein in aantal is om de toepassing van dat reglement op dergelijke wijze uit te voeren. Wij moeten reke ning houden, zei hij, met het feit dat onze politie voor 90 t.h. werkt voor de Staat o.a. verhoren bij proces-verbaal, overtredingen en dergelijke meer, zodanig dat zij maar weinig tjjd over hebben om met hun tweeën de steeds groeien de werkzaamheden uit te voeren - een aanpassing van het politie- kader dringt zich op. De raadsleden bleken akkoord over dit laatste. 11. Overwelving Zuidbeek (ge deelte). Goedgekeurd. In geheime zitting werden en kele administratieve punten goed gekeurd. OPHALEN VAN HUISVUIL Ingevolge Allerheiligen'Allerzie len feestdagen zal het huisvuil op maandag 30 en dinsdag 31 okto ber worden afgehaald. KERSTTOMBOLA De loten voor de grote BSP- Kersttombola zijn in omloop - kaarten met 4 nummers zijn ver krijgbaar aan 20 fr bij de be stuursleden en in het lokaal. DIENSTBETOON Volksvertegenwoordiger Bert V. Hoorick zal op zaterdag 29 okto ber van 11.30 tot 12 u zitdag hou den in café Cecile, Edixveldestr. Nieuwerkerke. SPREEKUUR BURGEMEESTER Burgemeester Hooghuys zal tij dens de week van 31-10 tot 3-11 spreekuur houden in het gemeeh- tehuis van 4 tot 5 uur. SW-KOPFIETAFEL Op zaterdag 4 november om 17 u in het lokaal bij Van Wesemael Maurice, koffietafel voor alle vrouwelijke aangeslotenen Bond Moyson. Verrassingen en tombola. Wij verwachten een talrijke op komst. Het bestuur Met deze brengen wij u ter kennis dat vanaf 1 oktober de openingsuren van het plaatselijk bureel als volgt werden vastge steld: Maandag, dinsdag en donder dag: geopend van 17 tot 18 uur. Zaterdagvoormiddag: geopend van 9 tot 12 uur. Woensdag- en vrijdagnamid dag gesloten. Zaterdag Jl. kon het BSP-be- stuur zich verheugen in een goe de opkomst voor het mosselsou per. Om 16u30 waren reeds een 35 gepensioneerden aanwezig op de maandelijkse samenkomst en te gen 19 uur kwamen er nog on geveer 25 andere leden bij. De eerste mosselen werden opgediend te 19 uur zoals voorzien, wat de Gijzegemse gewoonten in acht genomen, ongewoon is. De laatkomers hoefden zich echter geen zorgen te maken, want mosselen waren er meer dan genoeg. Wanneer iedereen verzadigd was, werd overgegaan tot een kleine tombola. Nadien werden twintig deelnemers voor de kaar ting ingeschreven. Na menige klop op de tafel kon volgende uitslag genoteerd worden: 1) De Troch Hilaire pt. 327 2) Vereecken Emiel 315 3) Keymeulen Cesarine 314 4) Buyl Christiane 308 5) Lowie Constant 306 6) Lowie Cecile 303 7) Coen Gustaaf Marcel 290 8) Jacobs Maria 286 9) Schockaert Philemon 277 10) Van Limbergen Maria 272 Aan de gelukkige winnaars 'n hartelijk proficiat, en de verlie zers zullen de volgende keer beter trachten te doen. Tot een volgen de keer aan allen! W. De Wulf Zoals u wellicht weet, zou Hof- stade gefusioneerd worden met de stad Aalst en de gemeenten Erembodegem en Nieuwerkerken. Volgens de minister van Binnen landse zaken, R. Van Elslande, zou er nog niets officieels be slist zijn en zcu het alleen maar gaan over een werkdokument dat toevallig overgewaaid is op de redactie van het katholieke en conservatieve dagblad «La Libre Belgique». In ieder geval boven- vernoemd minister heeft het be staan van dit dokument niet ge logenstraft voor de pers. Het BSP-bestuur van Hofstade is van oordeel dat het beter is te voorkomen dan te genezen en heeft daarom beslist deze zaak ernstig te onderzoeken. Aangezien deze fusie ons allen aangaat, dur. ven we dan ook beroep doen op onze bevolking om haar medewer king te verlenen aan de werk groep die met dit probleem be last werd. Wie iets mee te delen heeft (schriftelijk of mondeling) of wie eventueel wenst deel uit te maken van die bewuste werkgroep kan zijn naam (of schrijven overgeven aan onze secretaris Schockaert Francois, Blekstraat 35). Beste mensen, we willen deze materië zeer ernstig behandelen en vinden dit een zaak die we zo maar niet kunnen laten voorbij gaan. Elke Hofstadenaar heeft er be lang bij, daarom blijf niet passief en verleen uw medewerking aan deze studie, iedereen (van welke overtuiging ook) is welkom Welke zijn de voordelen van de. ze eventuele fusie Welke zijn de nadelen van deze eventuele fu sie Dierickx E. Het BSP-bestuur nodigt alle leden en sympatisanten uit om deel te nemen aan de dodenher denking op het kerkhof. Bij deze gelegenheid zal een rouwboeket op het graf van onze afgestorven voorzitter, Gilbert Troch, gelegd worden. Verzame ling om 9 uur aan het lokaal. Zaterdag 28 oktober a.s. dienst betoon door volksvertegenwoor diger B. Van Hoorick en kd. De Clercq w. en kd. Dierinckx E. Aanvang: 11 uur. Plaats: Molen- kouterstraat 2. Volledig gratis GEBOORTEN D'Hondt Pas cal, St.-Annastr. 84 Vermeiren Betsy, Zijpstraat 41 D'Haese Peggy, Kortehoekstr. 34A Le- kime Veerle, Hoogstraat 49. OVERLIJDEN Bovijn Achiel 92 jaar, Hoogstraat 33. HUWELIJKEN: Willems Hed- wig (Wichelen) met Cardon Na- dine Van Lierde André (Aalst) met Bruyland Ingrid. De socialistische mutualiteit start dit iaar met de inrichting van SNEEUWVAKANTIE VOOR GEZINNEN. Alle deelnemende ge zinnen zullen aldus in de gelegen heid worden gesteld wintersport te beoefenen. Deze sneeuwvakantie 1972 gaat door te VALTOURNANCHE (op 1.524 m hoogte) in ITALIË, van 22 december 1972 's avonds tot 2 januari 1973 's middags. De deelnemingsprijs <alles in begrepen» heen- en terugreis in autocar met slaapzetels, volle dig pension in het hotel «Punta Margherita»«Relax»- verzekering, begeleiding door skimonitors, en excursie bedraagt 5.950 frank (tweepersoonskamer met bad of stortbad) of 5.650 frank (twee persoonskamer zonder bad of stortbad) per persoon. Voor kinderen jonger dan 10 jaar gelden verminderde prijzen. De inschrijving voor bedoelde sneeuwvakantie is geopend. In schrijvingsbulletins zijn voorhan den cp de gewestelijke Bond Moy son - sekretar iate/n Voor nadere inlichtingen kun nen belangstellenden zich steeds wenden tot vorenbedoelde gewes telijke Bond Moyson-sekretaria- ten of tot het federaal sekretari- aat van Bond Moyson te ZOT- TEGEM, De Colfmaeckerstraat 11 (tel. 09/70 13 95) vragen naar de heer L. De Jonghe. Hoeveel plaats dit wollen truitje laat voor de zon, toont ons man nequin Niki bij de voorstelling van de nieuwe lente- en zoraer- kollektie van een Londens modehuis. Het hoeft geen betoog dat een verblijf, midden in de sneeuw, zon en zuivere lucht zeer heil zaam is voor de gezondheid. Wie zelf reeds het fascinerende van een ski- of sleeafdaling er varen heeft, begrijpt best waar om deze sport zo snel aan po pulariteit wint. Een vraag die meermaals ge steld wordt: «Is een win terva kantie duur?» Jeugdkaravanen v.z.w. behoort sedert jaren tot de promotors van deze vakan ties. Deze organisatie heeft niets onverlet gelaten om de prijzen voor de wintersport te drukken en aan te passen aan het jeug dig budget, en dit zonder de noodzakelijke kwaliteit uit het oog te verliezen. Door kollektieve reservaties voor een gehele winterperiode drukt men de verblijfskosten. Ketenvervoer geeft eveneens be langrijke prijsverminderingen. Door gezamelijke skilessen be komt men merkelijke redukties en prima skileraren. Evenzo voor het gebruik van skiliften, ski's en schoenen. Daarenboven worden uitslui tend goede huizen gehuurd, ge vestigd in sneeuwrijke streken, waar de nodige akkomodatie voorhanden is voor beginnelin gen, maar ook voor echte ski specialisten. Voor periodes van 9, 12 of 16 dagen stuurt JEUGDKARAVA NEN jongeren naar de skivelden van Oostenrijk (Reitdorf-Alten- markt), Zwitserland (Arosa en Engelberg) en Roemenië (Pre- deah) Deze groepen worden vergeze.d van deskundige en meerderjari ge personen. Voor alle verdere inlichtingen willen we onze lezers aanraden een eksemplaar van de winter- brochure «Contact» aan te vra gen. Groepen, organisaties en jeugdverenigingen en scholen kunnen bovendien nuttige gege vens vinden in het tweemaande lijks tijdschrift «Info-Jeugdkara- vanen». Beiden worden bij eenvoudige aanvraag gratis toegestuurd. Richt u hiervoor tot JEUGKA- RAVANEN, v.z.w. - telefoon 02/ 11.96.84 - Keizerslaan 25, 1000 Brussel. Tijdens een perskonferentie be sprak het Aktiekomitee ter be vordering van de Ekonomische Ekspansie van 't arrondissement Aalst de belangrijkste streek- problemen en de stand der open bare werken. 1. AKTIES IN 1972 In januari j.l. opende de werk groep Openbare Werken zijn nieuw jaar met het opmaken van een inventaris der belang rijkste werken van het arron dissement Aalst, waarbij werd uitgegaan van het ontwikkelings plan. Besloten werd een audiën tie aan te vragen bij minister De Saeger om de eisen kracht bij te zetten. De afvaardiging van het Aktiekomitee, die op 7 maart door de minister werd ont vangen, was vergezeld van acht parlementairen uit de streek. Tijdens de gedachtenwisseling bleek dat het programma, door het komitee opgesteld, tamelijk ruim was opgevat en verzocht de minister dat het komiteft zelf de prioriteiten zou bepalen. Voor verschillende punten werden al duidelijke afspraken gemaakt. In juni werd aan de voor naamste werken een orde van prioriteit toegekend en aan mi nister De Saeger overgemaakt. Hierbij had de werkgroep zich vooral laten leiden door het ge dacht aan de ontsluiting van het zuiden van het arrondissement en de verbinding tussen de voor naamste polen. De volle aandacht ging naar de Denderbruggen te Geraardsbergen en te Dender leeuw en de aanleg van een nieuwe expressweg tussen Aalst en Ninove met een doortrekking tot Geraardsbergen in de toe komst. In juli j.l. ontving het Aktie komitee het bericht dat de voor melde voorstellen aan het be trokken bestuur reeds werden overgemaakt met het verzoek bij het opmaken van de program ma's en begrotingsvoorstellen der eerstvolgende jaren hiermee ter dege rekening te willen houden. 2. STAND DER ZAKEN Naast de werken aan de Den der en de Denderbruggen wordt eveneens veel belang gehecht aan de autosnelweg en het toe gangscomplex te Aalst, waarvan de kosten op meer dan 280 mil joen worden geraamd. Aan de rijks- en provinciale wegen Mons - Geraardsbergen - Gent, Antwerpen - Dendermon- de - Aalst, Aalst - Oudenaarde zijn reeds verschillende werken in uitvoering. Het voornaamste werk dat de komende jaren in het arrondis sement kan worden gerealiseerd, is de expressweg Aalst - Ninove - Geraardsbergen. Dit projekt werd prioritair gesteld in 't program ma. Ook de ringwegen te A*kk en Ninove zijn in uitvoering. VLAAMS WEEKBLA VOOK ALLEN Ml

Voor Allen | 1972 | | pagina 5