A AI ,ST - DE BENOEMING EN BEVORDERING AAN DE STAD Verrassing van de dag John Bultinck sprak voor de „Rank' en S.V.V. Zal karnaval 1973 over te weinig financiële middelen beschikkend 3 KAIMTOINJ Informeren is goedbeslissen tot een objektief personeelsbeleid is beter Dienstregeling Stad Kerst- en Nieuwjaarsverlot »üi CST J Wijkklub Park - Watertoren - Houtmarkt Bij het Davidsfonds Aalst Gilbert Claus voorzitter Ronde van Frankrijk in 1973 door Aalst Destijds, toen de Volksunie nog geen deel uitmaakte van het sehepenkoilege en bijgevolg in de gemeenteraad tot de oppositie behoorde, pakte zij bij elke benoeming of bevordering uit met een voorstel om voor de stad Aalst een soort Vast Wervingssekretariaat op te richten dat de benoemingen en bevorderingen zou de politiseren en op een totaal objektieve wijze laten gebeuren. Van socialistische zijde werd hiertegen geen bezwaar gemaakt, wel werd ge wezen op de praktische moeilijkheden. Want, indien men mensen aanduidt om deel uit te maken van een Aalsters aanwervingssekreta- riaat, wie zullen zij zijn en zullen zij wer kelijk wars zijn van elke voorkeur en elke voorspraak. Niettemin is het duidelijk dat in dit opzicht iets dient te worden gedaan. Want vele aanwervingen die reeds sinds twee jaar zijn gebeurd onder het huidige CVP-VU-PVV- bestuur hebben een ongewoon sterke politieke reuk, veel sterker dan de vereiste bekwaam heid. Met sommige bevorderingen is het nog erger gesteld. Zo bijvoorbeeld werd de be noeming van een derde politiekommissaris van de agenda van de gemeenteraad afgevoerd en werd zij nog steeds niet terug aan de dagorde geplaatst omdat deze plaats aan een CVP'er toekwam en de CVP zelf verdeeld was en is rond twee kandidaten. Onlangs had een eksa- men plaats voor de betrekking van direkteur bij de Stedelijke Akademie voor Schone Kun sten. Zoals vroeger ook het geval was en daar de ministeriële onderrichtingen dit voorschrij ven, kon het niet anders of dit eksamen dan toch plaats had zonder inmenging van het schepenkollege en zich verder zal inspannen de stad vreemde personen in de jury onder de leiding van de rijksinspekteur. Maar onder de drie partijen van de huidige meerderheid was reeds voorafgaandelijk uitgemaakt dat het een liberaal direkteur moest worden. Nu waren er onder de kandidaten ook mensen die zich po litiek niet hebben geaffirmeerd. En juist zo iemand was de enige die in het eksamen slaag de. Grote verbijstering op het stadhuis bij de besturende partijen. Zij kwamen in conclaaf bijeen in het Groen Kruis om een oplossing te vinden ten einde toch de enige geslaagde niet te moeten benoemen en integendeel een niet- geslaagde bekende PVV'er wel te kunnen aan stellen. Zowaar de h. Dhaeseleer duikte op deze bijeenkomst op. Inmiddels gaat men ech ter voort met te praten en te huichelen over depolitisering van de benoemingen en bevor deringen. Zowaar ging, onder het voorzitter schap van burgemeester De Bisschop, kort voordien een vergadering door onder het pom- peuse tema: «Wetenschappelijk beheer in het lokaal bestuur op het gebied van het perso neelsbeleid). Onder de aanwezigen, waaronder socialisten, was hiervoor veel goede wil en be reidheid en het heet in een verslag hierover, verschenen in «De Gazet van Aalst», dat dez-3 bijeenkomst een eerste aanloop is en dat het schepenkollege en zich verder zal inspannen om tot overleg te komen met het oog op een objektief gedepolitiseerd gemeentebeleid. In middels is er echter veel keukenlawaai, onge noegen. geloop, tandengeknars en noem maar op in hetzelfde schepenkollege en in de par tijen die het steunen met betrekking tot 'om paalde kandidaten, zoals hoger in dit artikel aangehaald Wij kunnen dus, om te besluiten, schrijven dat informeren en overleggen allemaal goed en wel is, maar dat het toch veel beter «ou zijn eindelijk te besluiten tot een objektief personeelsbeleid. Er zijn nu al twee jaar ver lopen sinds de Volksunie en de PVV samen met de CVP de stad besturen en van het voor stel van de Volksunie, destijds in de oppositie met zoveel klem verdedigd, is nog steeds niets in huis gekomen. De stadsdiensten zullen in prin cipe GESLOTEN zijn op 25 en 26 december 1912 en op 1 en 2 ja nuari 1973. De bijzondere aan dacht wordt gevestigd op de SPE CIALE regeling getroffen voor onderstaande diensten. Burgerlijke Stand Open op 26 december '72 en 2 januari 73 al leen voor aangiften van geboor ten en overlijdens en uiterst drin gende gevallen Bevolking Gesloten op 25. 26 dec. '72 en 1. 2 jan. '73. Militie Open op 2 jan. '73 voor het indienen van aanvragen om uitstel of vrijlating van militaire dienst. Stedelijk Bedrijf voor Walerbe- deling Gesloten op 25, 26 dec. '72 en 1, 2 jan '73. Voor drin gende gevallen (lekken) kan men telefoneren op nr. 241.18 ikoneier- ge waterdienst). Stedelijke Vismijn Geslo'?n op 25, 26-27 dec. '72 en 1 2 ,'an. '73. Stedelijke Werklozendienst: Ge sloten op 25 dec. '72 en 1 jan '73. Open op 26 dec. '72 en 2 jan. '73. Stedel jk Slachthuis Gesloten op 25 dec. '72 en 1 jan. '73. Nor male verrichtingen op 26 dec '72 en 2 jan. '73. Bibliotheken De centrale bi bliotheek en discotheek, de jeugd bibliotheek en alle bibliotheekfi- lialen, zijn gesloten op 25 en 26 dec. '72 en 1 en 2 jan. '73. Stedelijk Zwembad Gesloten van 25 dec. '72 tot en met 7 jan. *73. Politiediensten De diensten van de politie blijven normaal functioneren wat de hulpdiensten betreft. De administratieve dien sten blijven evenwel voor het pu bliek gesloten op 25 en 26 dec. '72 en 1 en 2 jan. '73. Afhalen van huisvuil het HUISVUIL zal NIET afg"haali worden op 25 en 26 dcc. '72 en 1 en 2 jan. '73. Oud-hospitaal: gesloten van 23 dec '72 tot en met 2 jan. '73. Wilrijk leed in de eerste helft al te veel balverlies en de ijzeren in dividuele verdediging van de thuisploeg liet weinig bewegings vrijheid voor de bezoekers. Aalst nam dan ook voorsprong tot 2214 maar dank zij Coder kon Wilrijk toch weer in het vaarwater van de gastheren ko men. ■AA ''V.vi-'" Maandag sprak John Bultinck van het TV-programma «Kijk en Kook» voor de «Rank» en de SVV in de feestzaal van het stad huis over «Gastronomie in de kuituur». Op een spirituele en ge stoffeerde wijze situeerde hij de gastronomie in de geschiedenis, in de klassestrijd en in het kuituurpatroon en wist hij het publiek van het begin tot het einde te boeien. De bijeenkomst werd voorge zeten door René Verdoodt. Een merkwaardige avond, tijdens de welke nog heel wat vragen werden gesteld en die de afwezigen zich mogen beklagen. Na de rust pakte steveiiiers met enkele geslaagde afstandsworpen uit en 6 min. na de hervatting kwam de stand op 4747. Wilrijk was nu bepaald losgebroken en nam de leiding met 53—57 en daarna met 5564. Steveniers rol. de de verdediging nu herhaalde lijk op en bewerkte nog een vrij afgetekende overwinning. In samenwerking met de C.S.C. ♦De Rank had onze wijkklub een spreekbeurt ingericht met LP Boon. over zijn werk «Pieter Deens». Onze leden waren zeer talrijk opgekomen, en geen enkel plaatsje bleef onbezet, om deze vermaarde geboren Aalstenaar over zijn meesterwerk te horen vertellen. Tevens waren talrijke leden van socialistische organisaties aanwe zig. Vooraf had onze dynamische jonge voorzitster, gez. Greta De Wolf. haar tevredenheid geuit over deze geweldige opkomst, en benadrukte welke de rol van onze wijkklub, voor partij, vakbewe ging., mutualiteit, kortom voor alle socialistische organisaties be tekend. Daarna gaf sekretaris kd. De Pauw Robert een beknopt over zicht van de verschillende aktivi- teiten. van onze jonge bedrijvige wijkklub, met. als hoogtepunt van dit jaar (de spreekbeuit van LP. Bcon, de auteur, wiens bo 'ken door iedere arbeider kan gelezen en begrepen worden). In het kort, en op de hem eigen wijze, vertelde «Boontje» hoe moeilijk het voor hem was ge weest, dokumentatie ce vinden over het ontstaan, en de gioei van het socialisme, en hoe hij ten slotte het meeste materiaal haal de uit oude kranten, en voorna melijk uit ons soc. dagblad «Voor uit», om aldus te komen tot zijn vermaard werk. Tenslotte schet ste hij het onmenselijk lot van de arbeiders in de 19e eeuw en, hoe de eerste socialisten daarin ver andering wilden brengen, hoe ze tegengewerkt, beledigd en tens'ot. tï gebroodroofd werden. Dit alles doorweven met anek doten die de talrijke toehoorders meermaals deden schateren. Boontje mocht dan op het einde van zijn uiteenzetting een gewel dig applaus in ontvangst nemen. Vervolgens lichtte volksverte genwoordiger kd. Bert Van IIoo- rick nog enkele punten nader toe, en handelde over de rol en optiek van een wijkklub in onze heden daagse tijd. Deze uiterst geslaagde avond, eindigde met een kosteloze Breu- gelmaaltijd. voor alle aanwezigen, en een gezellig samenzijn voor oud en jong, tot in de late uurtjes. De Hulp-sekretaresse Rita Van Lenden De afdeling Aalst van het Da vidsfonds heeft als nieuwe voor zitter, in opvolging van de h. Emiel Van Sehuylenberg, de voor. malige schepen van Openbare Werken, de h. Gilbert Claus, ver kozen. Op maandag 2 juli 1973 zal de «Tour de Fiancecok Aalst aan doen in de rit st.-Niklaas-Rou- baix. Dit werd verklaard door de h. C avelier die belast is met de organisatie van de doortocht van de Ronde in ons land. Hiervoor zal door het stedelijk sportcomité en de stad een financiële bijdrage moeten worden geleverd. Ook de verkeerstechnische problemen zui len moeien worden opgelost, m«ar dit alles is te regelen. De door tocht te Aalst zou geschieden via de Aalsterse Grote Markt. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN AALST—WiLRLIK 69—79. Vic Dheii (13), tussen de twee Aalsterse Amerikanen Beeohum (4) en Iluband (8) waagt zijn kans op doel, terwijl Griffin (half verscUoleu) gespannen toe kijkt. (Cliché Vooruit) In karnavalmiddens van de stad en derhalve ook In het stedelijk feestkomitee maakt men zich zorgen over de ontoereikendheid van de financiële middelen die in 1973 voor de Aalsterse karnaval ter beschikking zullen worden gesteld. Op voorstel van de socialisten zijn deze kredieten de jongste jaren telkens verhoogd geworden. Maar naarmate de tijd vordert worden de behoeften en de kosten voor een degelijke karnaval ook groter. Sinds de jongste gemeenteraadsverkiezingen is het tekort en zijn de schulden van de stad in rekordtempo gestegen. Het Ministerie van Binnenlandse Zaken blijkt de niet-verplichte uitgaven in sterk deficitaire gemeenten te willen doen afremmen. Onder de niet-ver plichte uitgaven komen alle toelagen voor en bijgevolg ook deze voor Karnaval. Derhalve is men in onze karnavalmiddens zeer bezorgd over wat het worden zal voor 1973 en deze toestand werkt remmend op de initiatieven van het feestkomitee en van de kar- navalmaatschappijen. Ons dunkt dat een vaste traditie als karna val die op toeristisch en komniercieel gebied zwaar doorweegt, niet langer als een niet-verplichte uitgave zou mogen worden be schouwd eu er bijgevolg de nodige kredieten moeten worden voor voorzien en vastgelegd. Wij hopen dus dat met karnaval de zwarte vlaggen niet zullen moeten uitgehangen worden, des te minder nu de stoet nok hwgs 4e Kaltest iaat aal passeren.

Voor Allen | 1972 | | pagina 3