Or) GER A AR DSBERGEN Wat we nooit durfden hopen STIMPREFEKT K.A. GAAT MET RUST 0NKERZELE mm GROTE AMUSEMENTSAVOND 3e DOLPRETTIG OUDEJAARSAVONDBAL 7 mm •«wüS®B? 'F KANTON r ^KtBÊÊÊÊÊÊÊÊEÊlÊÊÊÊÊÊÊÊÊIÊtÊÊÊÊÊÊ Café Volkshuis LEO BENS Echt gebeurd Markt heden zaterdag HET SOCIALISTISCH TROMMELKORPS THE LUCKY SON'S Eric Michel Brandweer Brand vuilnisbelt Kaarten voor het Oudejaarsavondbal Tombola Oudejaarsavondbal Openluchtbolders Dendergracht Fotokring «de Krakeling» De studieprefekt van het ko ninklijk Ateneum, de heer VAN DE PUTTE Victor, gaat per 1 januari 1973 met rust. Alhoewel deze louter admini stratieve maatregel dagelijks voorkomt, kan de ACOD-Ge- raardsbergen deze gebeurtenis niet onopgemerkt laten voorbij gaan, al was het alleen maar om aan te tonen, hoe de plaat selijke ACOD-verantwoordelijken in het soms harde syndikale le ven uitstekende betrekkingen kunnen onderhouden met de ver persoonlijking van het gezag. Na zijn studies aan de RUG werd de heer Van de Putte in 1935 aangesteld als leraar-wis- kunde aan het KA Ronse. In september 1949 werd hem de lei ding toevertrouwd van het KA- Geraardisbergen. Een 23-jarige loopbaan als studieprefekt aan eenzelfde inrichting is indruk wekkend! De heer Van de Putte typeren is geen gemakkelijke taak. Ge woonlijk meet men het negatie ve af aan het positieve. Bij hem is dit, we geven het eerlijk toe, onmogelijk. Hij is een schoolvoorbeeld van de zo aangeprezen, maar weinig toegepaste slogan van de «in termenselijke betrekkingen» zo wel voor alle personeel, alle leer lingen en alle ouders. Door zijn opendeurpolitiek - de deur van zijn bureau is nooit dicht ge weest - zijn eenvoud, zijn eer lijkheid en zijn behulpzaamheid stond hij boven alle verdenking en kon hij, mede door zijn er varing, alle wrijvingen taktvol tot een goede oplossing brengen. Onze kontakten als ACOD- verantwoordelijken waren voor ons, in soms spannende syndi kale momenten, ontspannend en steeds vruchtbaar. In onze vele gesprekken liet hij steeds doorschemeren dat hij nooit vergeten was, ook leraar geweest te zijn. De vele en spontane blijken van sympatie van ALLE perso- neelskategorieën bewijzen dat hij een eerlijke en vooral be hulpzame leider is geweest. De ACOD - Geraardsbergen wenst aan de heer Van De Put te Victor een lange en welver diende rust toe en... Victor neem eens met uw vrouw vakantie, want dat moet ook nog eens ge zegd worden: hij had de ge woonte om gedurende de va kantieperiodes alleen de admini stratieve molen door te nemen en zijn personeel niet lastig te vallen ACOD-Onilerwijs, Afdeling Geraardsbergen. Markt te Geraardsbergen op MAANDAG 25 DECEMBER vanaf 19 uur met het orkest Bij het laatste ophalen van het groot huisvuil stond daar één oude kachel, oude dozen, een matras enz. enz. Zo was het beeld in gans die wijk die voor het ophalen van het groot huis vuil in aanmerking kwam. Aan een bepaald huis stond een oude kast, een versleten zetel en een paar' pakken samengebonden oude dagbladen. Ook een oude fie„s. Een voorbijganger merkt die fiets op en zegt, een fiets voor de vuilniskar. Die wielen zien mij er nog goed uit, ik ga de wielen er afdoen, ze zijn nog beter dan de wielen op mijn oude fiets thuis. De rest kan de vuilniskar op. Zo gezegd, zo gedaan, de bei de w ielen meegenomen en er mee naar huis een straat verder. Die fiets was echter niet bestemd voor de vuilniskar, de eigenaar was op bezoek bij een vriend in die straat. Hij komt buiten en ziet zijn fiets staan zonder wie len. Wat is er hier gebeurd: mijn wielen gestolen. Niemand zag wie ze gestolen heeft, vraagt hij aan een vrouw die buitenstaat. Ja. zegt ze het is Charel die daar de hoek om woont in de andere straat die ze genomen heeft denkende dat die oude fiets voor de vuilniskar bestemd was. Jan verdorie vliegensvlug bij Charel. Daar aangekomen zette Charel een verwonderd gezicht op. Er was geen sprake van dief stal en Charel gaf zonder dralen de wielen terug. De eigenaar opgetogen met zijn wielen terug naar de kader van de fiets om er de wielen weer in te steken. Intussen was echter de vuilniskar gepasseerd en had de oude fietskader op geladen en gestort onder mas sa's vuil op de vuilnisbelt. Ge moet niet vragen hoe beteuterd die man keek. Men zou het voor minder doen. Gezien Kerstdag en Nieuwjaar op een maandag vallen werd door het stadsbestuur besloten de marktdag te laten doorgaan op de zaterdag 23 en ook op zater dag 30 12 72. Bij goed weder zal dat zeker geven. De markt grijpt plaats in de namiddag. nodigt u allen vriendelijk uit tot haar op zondag 31 december 1972 om 21 uur in zaal Volkshuis Markt 15. Het alomgekend orkest met zijn cliarmezanger zal zorgen voor de dolste feeststemming. Belegde broodjes. Zeer verzorgde dranken, Serpentines, confetti en leuke hoedjes, enz... Tijdens het bal GRATIS TOMBOLA INKOM 50 Frank. We hebben een flinke brand weer in de stad. Ze mag als mo del aangezien worden. Ze hebben een plichtsbesef die alle eerbied afdwingt. Toch is het eigenaar dig dat hun aantal niet sterker groeit. Ze tellen nu een 37-tal leden en ze zouden er minstens 80 moeten tellen. Is dat een mis prijzend gebaar of een gebrek aan voorlichting. Misprijzen wa re hier lelijk misplaatst, of zouden we moeten gaan denken dat de jonge en weerbare mannen van onze streek de moed niet kunnen opbrengen zich ten dien ste te stellen van de gemeen schap in een vereniging van vrij willige brandweerlieden wier noodwendigheid en verdienste door niemand wordt betwist. Onze brandweerlui komen er prachtig voor, een passend uni form, een goede uitrusting met materieel van eerste gehalte. Ze zijn omringd en geleid door flin ke officieren. Allé vooruit jonge mannen uit alle volksklassen daar roept u een taak en een verheven doel! Men kan bij de brandweer gaan vanaf 18 jaar. Ge kunt u steeds aangeven ten stadhuize. U hoeft ten stadhulze maar te vragen achter de be velhebber van de brandweer. Hij zal u alle Inlichtingen verstrek ken die u maar wensen kunt. De vuilnisbelt werd opnieuw in brand gestoken te Nederboelare. Een inwoner van de stad had er zijn vuilnis naartoe gebracht en in brand gestoken. Resultaat, de brand zette zich verder en de vuilnisbelt brandde zo sterk dat men de brandweer moest opbel len. De brand kon na een zekere tijd overmeesterd worden. On kosten door oproep en blussen brandweer méér dan zesduizend franken. De persoon die de brand verwekt had was bekend en werd door de politie ter verant woording geroepen. Als straf moet hij méér dan 6.000 fr be talen zijnde de onkosten voor oproep brandweer. Mogelijks nog een proces bij voor oudenaarde. Kom, kom, als hij die méér dan zesduizend franken betaalt zal het reeds een dure keer zijn om niet meer te vergeten. Hetzelfde zal gebeuren met de genen die hier en daar vuilnis gooien langs berm of gracht. Wie betrapt wordt zal gans de op- kuis moeten betalen met kans op een proces. Houdt uw eigen huis schoon past alleman doorgaans toe, vuil nis gooien elders op andermans eigendom of op de eigendom van de stad die alleman dan moet betalen om op te kuisen is niet mooi. Er kwamen reeds genoeg ver wittigingen, de politie zal streng optreden. De vuilniswagen komt alle we ken aan ieders deur voorbij, alle man kan zich gemakkelijk ont doen van zijn huisvuil. Dps... wat kan men nog mè'eï wensen. Kaarten voor het Oudejaars avondbal zijn te bekomen bij al le leden van het trommelkorps, bij mevrouw CLEMENT Nelly en in het Volkshuis. De leden van het trommelkorps hebben vrije toegang tot het bal. De personen die graag een lot schenken voor de gratis tom bola tijdens het oudejaarsavond bal kunnen zich in verbinding stellen met een bestuurslid van het trommelkorps. Op voorhand hartelijk dank aan de milde schenkers. Koning 1972: SPER LEON. Stadsprijs uitslag: 1. MOLLEWINKEL J.. SPER L.f DE COCK H. en MEERT A. 2. Beeckman R., VanCauwenber- ghe R., Collyns H„ Mathieu M. 3. Mollewinkel P.. Reygaert P., Collyns J.. De Laeter E. 4 Maes J., Tinei A., Meert M., Chapin L. VLAAMS WEEKBLAlf VOOR ALLEN Heel binnenkort zal ieder lid dus een deelnemingsfoi muiier krijgen om in te schrijven voor ons eerste foto-gastmaal» welke doorgaat op zaterdag 27 januari 1973. Wij hopen tijdig te weten te komen of u al of niet kunt deel nemen, en verwachten in ieder ge- \al uw formulier, met ja of neen, op u'terlijk dinsdagavond 16 ja nuari 1973 tijdens onze veertien daagse bijeenkomst, Zoals afgesproken - 100 fr. tus senkomst in de onkosten, ook de echtgenoten van onze fotoleden zijn welkom. Nog even het menu met het vele lekke: s, want onze fotograven zijn ook lekkerbekken: a) meloen met hesp; b) andalou- sische roomsoep; c> normandische z -etongjes; d> gemarineerde vlees schotel met croquetten en frui'e) ijs; f) mokka. Tijdens ae bijeenkomst van dinsdag 19 december 1972 weid bij aanvang een praktische oefening gehouden vooral bestemd voor be ginners. Aan de hand van proe ven werd de handigheid vei kre gen cm een film in het donker op de ontwikkelspoel te krijgen. Na dien werd een film ontwikkeld. In dit verband is het toch spijtig te moeten vaststellen dat nog steeds de groe> van onze fotoklub afgeremd wordt door het gebrek aan degelijke lokalen voor onze bijeenkomsten. Het is telkens een hele karwei al de materialen aan te slepen, zelf het allernoodzake lijkste. een opbergkas, kunnen wij niet plaatsen. Een ander punt op het pro gramma was de definitieve sa menstelling van onze nieuw» groepsdiareeks Sin terklaasf eest 1972 ingericht door wielerklub Jong en Moedig» - terug een reeks die mag gezien w orden. Nog steeds niet de volle honderd percent bij tie wit-zwart proeven; maar ja - dat komt wel. Niet vergeten: op gelegd onderwerp voor 31 januari 1973 - «eindejaarsstemming» - al len aan het werk. Verleden week zaterdag ter gelegenheid van de viering van ons lionderste BSP-lid was het Volkshuis tot de nokken gevuld door fiere en feestelijke uitgedoste partijleden. Dat onze wijkklub dergelijke uitbreiding zou kennen had niemand, zelfs de grootste op timist zeker niet durven vooropstellen. Het was in het teken van deze massale aangroei van ons BSP-ledental dat er dcor het bestuur een feestprogramma werd gepland. Alle partijgenoten werden vergast op een rijk gevuld eetmaal waarbij zelfs de grootste smullers voldoening kregen. Bij hun Intrede werd elkeen vergast op een aperitief welke gratis werd aangeboden. In zijn welkomstwoord dankte voorzitter Surdiacourt kd. senator Van der Bruggen, en BSP-voorzitter Groot-Geraardsbergen Lucien Walraet welke er aan gehouden hadden samen met hun echtgenote deze feestviering bij te wonen. Tevens maakte spreker van de gelegenheid gebruik om in grote trekken de verwezenlijking en de doelstellingen van onze wijkklub te ver duidelijken. Biezonder verheugend sprak kd. Surdiacourt zich uit over het feit dat de viering van het honderste lid eigenlijk misplaatst ls, daar /ij momenteel reeds 120 aangesloten BSP-leden tellen. Vervolgens verleende hij het woord aan kd. Georges Spitaels, welke in korte bewoordingen de geschiedenis van onze wijkklub schetste. Meer bepaald had spreker het over onze reeds overleden vriend Van Hove Leander, welke destijds, in het jaar 1921, tot eerste so cialistische burgemeester van Vlaanderen werd verkozen. Ter gelegenheid van deze feestviering, steeds volgens kd. Spitaels, heeft ons BSP-bestuur er aan gehouden om aan de hand van het over- lijdenskaartje van de vriend Leander een foto te laten vergroten om te laten ophangen In ons lokaal ais blijvende herinnering aan deze socialistische pionier. Op 't einde van de gastmaaltijd hield kd Van der Bruggen 'n fel opgemerkte feestrede, spreker had het vooral over de politieke toestand, en meer bepaald over de regeringskrisis. Deze fezstrede werd vooral door onze oudere vrien den ten zeerste gewaardeerd, temeer daar kd. Van der Bruggen, in klare bewoordingen de pensioenverhoging uit elkaar zette, welke in voege treedt vanaf 1 januari 1973, en welke er vooral is gekomen door de grote ijver van onze socialistische parlementairen. Tijdens het gezellig samenzijn stond elkeen in bewondering voor de ongekende talenten welke in onze BSP-familie vertoeven. Zangers en moppentappers kenden wij wel, doch dat wij over zoveel «artiesten» beschikten had nie mand voorzien. Kd. A. Suenaert, die om zijn grappenmake rij reeds lang gekend is opende de show. Doch onmiddellijk namen verscheidene andere ge zellinnen het initiatief, en gaven spontaan en kele zeer oude werkmansliedjes ten beste die door elkeen ten zeerste gewaardeerd werden. Vermeldenswaardig is nog onze gezellin Mange- linckx. die zich door een rijkgevuld repertoire in de kijker wist te zingen. De prachtige tombola welke werd georgani seerd door de SVV-afdeling kende een over weldigend sukses. Iedereen had zeker prijs, terwijl talrijke vrienden een zeer mooi ge schenk wonnen, vooral de hoofdprijs werd ten zeerste gewaardeerd. Vervolgens werd onder leiding van kd. Van der Bruggen per Amerikaans opbod een zeer prachtige bureellamp onder de aanwezigen verloot. Alras verkeerde iedereen in een feeststem ming van de bovenste plank, door alle aan wezigen werd er duchtig op los gezongen, er heerste leute en plezier tot in de late uurtjes, waarbij iedereen zeer voldaan huiswaarts keer de. Onze vriend Urbaln De Gauqier, reeds jaren BSP-vcorzitter van onze gemeente, en thans ere-voorzitter, was van deze feestviering ten zeerste onder de indruk. Wat mij persoonlijk zeer erg had getroffen waren de woorden: «ik had nooit gedacht dat ik nog zou leven om de feestviering van 100 BSP-leden op onze gemeente mee te maken». De woorden van deze vriend spreken boek delen, nochtans willen wij er als jongeren on middellijk aan toevoegen, dat zonder zijn so cialistisch ideaal en zijn noeste arbeid die hij reeds jaren heeft verricht onze wijkklub nooit zou geweest zijn wat zij momentcel is. Nie mand had durven verhopen dat onze BSP- afdeling dergelijke bloei zou kennen. Onze volgende doelstelling is voor het einde van 1973 de viering van ons 200ste lid, nu weten wij dat wij dit zeker aankunnen. G. Spitaels. tl*}

Voor Allen | 1972 | | pagina 7