IDECEGEM ZARLARDINGE OVERBOELARE ZANDBERGEN Nederboelare Schendelbeke Café Volkshuis fe Geraardsbergen GROIE TENTOONSTELLING 8 Duivenmaatschappij «Gelijkheid voor Allen» ATB-Hoekje Burgerlijke stand Medische dienst Nieuwjaarsfeest Kerstfeest Bond derde leeftijd Kerstfeest BSP - SVV WAT MET DE PARKING AAN DE KERK? Een brutale aftakeling van het leefmilieu B.S.P.-Kerstfeest Sluit aan Parking - op ZONDAG 24 DECEMBER van 10 tot 12 uur door al de kampioenen van het Xvree-Verbond en sympatisanten Om 12 uur TREKKING VAN DE TOMBOLA FOTO-DIA-KINO-KERN Onze ATB-afdeling zal dit jaar deelnemen aan de jaarlijkse wed strijden Bert De Wever. Uit de verschillende binnenge komen foto's werd een goede reeks samengesteld waarmee we als groep zullen deelnemen. De wed strijd wordt trouwens in groeps verband georganiseerd. Good luck aan onze fotoliefhebbers. STERTOCHT Voor onze stertocht kregen we reeds de medewerking toegezegd van het Nationaal Hoofdbestuur te Antwerpen, welke een grote in spanning wil leveren voor het welslagen van deze le Krakelin gen Stertocht. Volgende week ho pen we u nog meer nieuws hier over te kunnen brengen. Het wordt alvast een reuzesukses. Na navraae geven wit u het volle dig programma. Echt iets om van te snoepen. LIDGELD 1973 Onze afgevaardigde-penning meester Fredericq Robert zal in de eerstkomende dagen bij onze leden komen aankloppen voor het lidgeld 1973. Deze bedragen nog altijd hetzelfde als voor 1972: Hoofdlid met maandblad: 200fr. Gezinslid 100 fr. Jeugdlid 60 fr. Gepensioneerd hoofdlid 100 fr. Gepensioneerd gezinslid 60 fr. Werf nieuwe leden aan en ver ruim aldus onze reeds grote ATB- familie ZOMERVAKANTIE Reeds heel wat dokumentatie over de zomervakantie 1973 kwam binnen. Hebt u nu reeds plannen voor !d~ zomervakantie "73? Raad pleeg dan vlug onze dienst Toe- rism". Onze afgevaardigden zul len met heel wat kennis van za-- ken de nodige richtlijnen kun nen bezorgen. Deze raadplegingen zijn totaal GRATIS, iedere zon- dagvoo -middag van 10 tot 12 uur ln het Volkhuis, Markt 15. Lampens Jenny Wljkklubsekretaris GEBOORTEN: Dupont Mo nica, Zottegem, Ledebergstr. 10 Lampens Mieke, Schendelbeke. Groenlaan 31 tkint Milena, Tol- lembeek, Zeuningen 12 Spitaels Stéphane, Everbeek, Biest 1 Van den Nest Emmanuel, Meer- str. 3 Van der Haegen Gunter Galmaarden, Heirbaan 20 Ple- tinckx Véronique, Galmaarden, Bolwerkstr. 10 De Vos Sandra, Kloosterstraat, 20 De Vos Jur- gen, id. Argyl Murielle, Astrid- laan 28 Mignon Anja, Galmaar den, Steenstr. 25 Daem Bart, Idegem, Steenweg 8 Bilteryst Sandra, Tollembeek, zeuningen 11 Criquielion Caroline, Galmaar den, werfstr. 8 Nechelput Ma rio. Galmaarden, Heirbaan 35 Haelterman jordi, Haaltert, Hoek- straat 3. HUWELIJKEN: Rest iaën Robert, Oudenaarde en Delvoye Marie Jeanne, Gentsestraat. OVERLIJDENS: Ravez Leo nard. 9-3-89, Peruwelz, wed. Wil- part Marie Jos Merckaert Gifs. taaf, 17-3-98, Lessensestraat, egn. an der Maelen Marg. Van den Herreweghe Julia, 20-1-03, I.es- sensestr., egn. van de Ponsele Ge. orges Robinon, Hendrik 16-1-95 Ophasselt, egn. De Cnijf Maria. Ter uwer inlichting geven we hier: DOKTERSDIEN ST Verzekerd op zondag 24 en maandag 25; donderdag 28.12.72 door dokter De Moyer, Wijn gaardstraat 17, Geraardsbergen tel. 41339. APOTSKERSDIENST Verzekerd vanaf zaterdagavond 23 tot zaterdagmorgen 30.12.72 door apoteker De Moyer, Ouden- aardsestraat 39, Geraardsbergen, tel. 42 303. V.D.B.D. Op 16-12-72 is het bestuur in spoedvergadering bijeengekomen om volgende punten af te hande len. Tot groot spijt waren er terug twee afwezigen te melden zonder wettige reden. le Het Kerstfeest We zijn tot het beslu't gekomen om het een nieuwjaarsfeest te noemen, daar dit zal doorgaan op 6 januari 1973 in ons lokaal «Café De Club» om 20 uur. Het programma blijft het zelfde als op andere jaren en met, een grootse tombola. Alsook zal senator Van Der Bruggen en Lu- cien Walraet hun aanwezigheid betuigen en enkele woorden tot ons richten. Daar dit het eerste nieuwjaarsfeest is, in ons nieuw lokaal. Betuigd het bestuur hun sympatie aan Nelly en Romain om alles in de puntjes uit te wer ken. Besten dank 2e Baksch'eting Op 12, 13 en 14 januari wordt een grote bak- schieting gehouden voor panklare hanen alsook teerllngenworp in ens lokaal. Ten voordele voor onze afdeling. We rekenen stellig op uwe aanwezigheid om een haan tje te komen schieten wat uw Hiermee worden alle BSP-leden uitgenodigd op ons traditioneel Kerstfeest, welke doorgaat op za terdag 23 december e-k. in ons lokaal «Forum». Verrassingstombola voor alle aanwezigen Het bestuur Alle leden van de Bond Derde Leeftijd, worden vriendelijk uit genodigd op de koffietafel, welke zal doorgaan op 26 december a.s. om 14u30 stipt. Het bestuur. VLAAMS tVMOKIlLAI) VOOR ALLEN honger zal stillen. 3e PapierEr zal een papier- omhaling gedaan worden op het laatste van de maand januari. Verpakt het zorgvuldig dat dege nen die het ophalen niet teveel moeilijkheden hebben. Ind en u moest overbelast zijn van dit goedje kunt u dit altijd kwijtgeraken bij kameraad Van de Spiegle Jules, die daarvoor is aangesteld en depothouder van is Ook wil ik de leden er op wij zen dat u binnen enkele dagen een schriftelijk bericht zult ont vangen wat het nieuwjaarsfeest betreft. Gelieve het strookje orde lijk in te vullen en zo vlug moge lijk terug te bezorgen aan de se- kretaris of hulpsekretaris. Zodus geven we u allen rendez-vous tot op 6 januari. Freddy Verbustel. Traditiegetrouw organiseert de BSP-wijlcklub «De Reep. in sa menwerking met de SVV-Neder- boelare, zijn jaarlijks Kerstfeest op dinsdag 26 december, om 17 uur in het lokaal «Volkhuis», F. Cauweistraat 1, Geraardsbergen. Het programma: Verwelkoming. Geurige koffie en gebakjes. Filmvoorstelling voor jong en oud. Toespraak door kd. Walraet Lucien. voorzitter BSP Groot- Geraardsbergen. Kerstgeschenk voor onze klein tjes. Hoeveel weeg ik? Tombola. Gezellig samenzijn. Het feest is voorbehouden a alle leden van de BSP-wijkklub «De Reep», SW-Nedcrboelare en de lezers van «Voor Allen van de wijk Nederboelare. Vergeet niet uw inschrijvings formulier binnen te leveren in het lokaal «Volkshuis», ofwel in de Gentsestraat 276. Lampens Jonny Wijkklubsekretaris De werken aan de kerk werden uitgegeven voor een bedrag van 565.472 fr. Op een vraag van de h. DE VISSCHER tijdens de laatste ge meenteraad, ten einde te weten of de werken van hogerhand werden stilgelegd, werd ons door de burgemeester geantwoord dat alles zijn normaal verloop kent en wij ons geen illusies hoeven te maken dat iets abnormaals zou gebeurd zijn. «De werken zullen uitgevoerd worden zoals ze wer den voorzien» zo het antwoord. In een vorig artikel «Straks is het Allerheiligen» mat betrek king tot de aanvraag van de kerkraad om het waardevolle or gel te klasseren schreven wij dat de aanvraag inhield dat het kerkgebouw en zijn onmiddellij ke omgeving voortaan onderwor pen zou zijn aan zekere normen en men ook geen enkele veran dering meer zou kunnen aan brengen zonder toestemming van de bevoegde kommissie. De kommissie voor Monumen ten en Landschappen werd zeker NIET op de hoogte gesteld van het voornemen een parking aan te leggen, wij hopen dat de ver antwoordelijken gaan inzien dat het hier om centen van de inwo ners van Idegem gaat. Wanneer de Kommissie beslist dat aan de werken veranderingen dienen aangebracht dan vallen die las ten weeral eens op de nek van de inwoners en alleenlijk omdat men niet handelde volgens de re gels van de wet. Voor deze werken werd door de heer Goeverneur geen vergun ning afgeleverd. Niettegenstaan de de toelating niet werd gegeven werden deze werken uitgevoerd met de risico's er aan verbonden. Op 29 november 11. zijn heren Maandag 25 december 1972 (Kerstdag) om 17 uur, wordt door de BSP-afd. Schendelbeke, het jaarlijks Kerstfeest inge richt. Zoals de meibooinplanting dit reeds lang is, wordt ook dit kerstfeest stilaan maar zeker een traditie waar oude getrouwe par tijgenoten sedert jaren met ver langen naar uitzien en er naar terugkeren. Met het SVV-Sinterklaasfeest werden alle vroegere rekords ge klopt zowel wat het aantal kin deren betreft als het aantal SVV-leden. Het ziet er naar uit. dat het ook het geval zal zijn met het BSP-kerstfeest want naast de oudere partijleden die men verwacht werden de laat ste tijd talrijke nieuwe aanslui tingen genoteerd zodat het nie mand zal moeten verwonderen dat op het feest zelf het hon derdste partijlid van de gemeen te kan voorgesteld worden. Dat is natuurlijk een nieuw feest in het verschiet. Het volledig programma dat met de persoonlijke uitnodigin gen werd medegedeeld zal na tuurlijk da verplaatsing waard zijn. We vragen de ingeschreven le den nochtans uitdrukkelijk tijdig op de afspraak te zijn opdat een vlot verloop van het programma zou kunnen verzekerd worden. Intussen, bij voorbaat harte lijk welkom a»n allen. Het bestuur BSP. van de kommissie voor Monu menten en Landschappen hier ter plaatse geweest en dit is ze ker geen beleefdheidsbezoek ge weest. Aan de bestaande plannen zullen allerlei wijzigingen wor den aangebracht en mogelijk ook wel onteigeningen en dit op bevel van hogerhand. (Later meer hierover). Laat ons dan nog van geluk spreken dat niet alles opnieuw diende veranderd te worden. Het ware voor de gemeentekas een zware klap geweest. Dit zijn geen ballonnetjes die werden opgelaten maar is niets dan de waarheid. Deze werken zijn een brutale aftakeling van het leefmilieu. Hierbij volgt een artikel ver schenen in het dagblad Vooruit van zaterdag 9 december 11.: «Eens te meer werd het Pro vinciaal Komitee voor Monu menten en Landschappen in Oost-Vlaanderen gesensibiliseerd voor de brutale verstoring van het leefmilieu in een van onze landelijke dorpskernen door het geven van een foutieve bestem ming aan het gedesaffekteerde kerkhof. Om de uitvoering van dergelijke werken te keer te gaan heeft de heer Goeverneur voorzitter van het Provinciaal Komit:. op 27 november 1972 aan de gemeentebesturen in zijn provincie de circulaire gezonden waarvan de tekst volgt: Mijne Heren, Andermaal wordt door de koninklijke kommissie voor mo numenten en landschappen mijn aandacht gevestigd op «een be denkelijke inname van de zate van een voormalig kerkhof». Wanneer de desaffektatie van een kerkhof, zoals voorgeschre ven, aan het advies van het pro vinciaal komitee voor monumen ten en landschappen wordt voor gelegd, geeft dit doorgaans geen aanleiding tot opmerkingen. Anders is het echter gesteld met de bestemming die aan de aldus vrijgekomen ruimte wordt gegeven. De aanleg van een gewezen kerkhof wordt niet aan het ad vies van het proviciaal komitee onderworpen en slechts wanneer het kwaad geschied of het aan- passingswerk in uitvoering is worden in sommige gevallen de provinciale administratieve diensten en het komitee ingelicht met het gevolg dat het reeds te laat is om een geschapen toe stand ingrijpend ten goede te wijzigen. Het is bedroevend vast te stel len dat de ter zake verantwoor delijke overheid zo weinig begrip betoont voor een harmonieus en estetisch verantwoord leefmilieu en het zonder ernstig onderzoek naar alternatieven opoffert aan de zogenaamde regels van de verkeerstechniek of de dikwijls niet of onvoldoende gegronde eisen i.v.m. het openstellen van een parkeerruimte. Terecht wordt dergelijke be treurenswaardige handelswijze aan de kaak gesteld door de ko ninklijke kommissie voor monu menten en landschappen eli door alle verenigingen en personen die met het lot van het leefmilieu begaan zijn. Met het oog op «vrijwaring van de autenticiteit van de merkwaardige «dorpskernen», nodig ik u uit geen enkel werk tot aanpassing of aanleg van een gedesaffekteerd kerkhof in de kom van uw gemeente te laten uitvoeren zonder vooraf desbe treffend plan aan de goedkeu ring van het provinciaal komitee te hebben voorgelegd. De goeverneur - voorzitter R. DE KINDER» Het is een feit dat er na de ge meenteverkiezingen van 1970 bij de vorming van het schepenkol- leae op onze gemeente, waarin wii als BSP vertegenwoordigd zijn met één schepenzetei een zekere teruggang ontstond bij de aangeslotenen van aanverwante organisaties. Waai om deze ontslagen? Wu hadden er het raden naar De tegenstre vers en dan vooral de PVV en de Volksunie lieten niet na ons m diskrediet te brengen bij de be volking Zij werden enerzijds ge holpen door de zware ziekte die de pas verkozen BSP'er moest doormaken. Deze kon zich niet naar behoren verdedigen gezien de zeer speciale ziektetoestand waarin hij zich bevond. Toch kwam de pas gevormde koalitieploeg van CVP en BSP na hard werken stilaan aan haai trekken. Er volgde een periode van windstilte en tegenkanting. Het schepenkollege was vastbe sloten op de ingeslagen weg voort te gaan. Het resultaat bleef niet uit. Na twee Jaar voorbeeldig sa menwerken en menigvuldige ver wezenlijkingen tot stand te heb ben gebracht voelen wij ons een weinig dichter bij de bevolking Zijn wij daarmee als socialis ten voldaan? Ik denk van niet. Er zijn op onze beide gemeenten menigvuldige socialistisch den kende mensen aanwezig om een bloeiende partij afdeling uit te bouwen. Daarom is moed en vol harding nodig. De BSP is op dit ogenblik on misbaar geworden in de lande lijke politiek. Wij zijn daar fier over en voor ons is dat een sti mulans de ingeslagen weg te ver volgen. De laatstgehouden parle mentsverkiezing heeft bewezen dat de BSP haar man kan staan in ons gewest en in gans het land. Laat ons de partij verster ken door in massa aan te sluiten. Wordt lezer van «Voor Allen». Eendrachtig en eensgezind staan wij achter een sterke BSP. De Voorzitter De Troyer Firmin In verband met de parking op het terrein van de tuin van het Stationshuis heb ik bij onze mi nister Delmotte sterk aangedron gen opdat die parking die er zo noodwendig is toch komen zou. Telefonisch kreeg ik reeds be richt van de toezegging ervan. Intussen kreeg ik zwart op wit van minister Delmotte het offi cieel bericht, brief die luidt als volgt: Brussel 4 december 72 Mijn waarde schepen, Als gevolg van uw tussenkomst voor de aanleg van esn parking aan het station te Zandbergen, heb ik bij deze het genoegen u te melden dat het mogelijk is voldoening te geven aan de vraag van het gemeentebestuur. Te dien einde zal er door de Nat. Maat schappij der Belgische Spoorwe gen aan het gemeentebestuur eer lang een kontrakt tot regeling van de grondbezitting voorgelegd worden. Uw dienstwillige F. Delmotte. Minister van Verkeerswezen Nota Dit gunstig nieuws zal zeker aan al de inwoners van Zandbergen genoegen doen. Ik ben dan ook verheugd het u te kunnen mededelen. De socialisti sche minister Delmotte blijft bü de pakken niet zitten. Hij helpt waar hij kan in dienst van het volk. Wij willen liem hierbij dan ook publiek van harte danken. De Troyer F. le schepen. ■s.'S -y Terwijl langzaam maar zeker de wlnler in ons lljr kruipt is nei in Australië heerlijk zomerweer, hue bchmnll (25) laat zich op Brighton Beach hij Brisbane zalig bronzen.

Voor Allen | 1972 | | pagina 8