n f\ VONKEN! NINOVE WmÊmm 9 1 lal 1 1 1 KANTON Kunstschilder Roger Van Damme te Ninove Werken aan de Graanmarkt te Ninov® Uitstekende zondag voor BBC Mally Shoe Hof Ter Duyst kiest Prins Karnaval te Ninove Gemeenteraad S Zeer geslaagd Kerstfeest Tweetal op het nippertje uit Dender gered Dank zij redders Stedelijk Zwembad Duivententoonstelling Jeugdklub Tien-Twen De Kadullen in Ninove Info Kung Fu Zwemlessen in Stedelijk Zwembad Kliniek Bond Moyson De Swinging Jaguars nodigen uit Kameraad TAAFKEN zijn VUUR is aan het smeulen. Voor het ogenblik zijn het nog slechts VONKEN die rondspatten en zo zal het stilaan uitdoven. Zijn laatste VONKEN waren er op ge richt voor de zoveelste maal het stadsbestuur op demagogische wijze bij de inwoners in diskre diet te brengen en wel in be trekking met de vestiging van een nieuw bedrijf in het Ninoofse in dustriepark. Hoe meer vestigingen hoe zwaarder deze natuurlijk op TAAFKEN zijn maag gaan liggen. In de grond; hoe graag hij het ook wil laten uitschijnen, ziet hij niet graag ons ekonomisch leven groeien. Deze keer is hij aange tast door CYAANKALIDERIVA TEN, een aktueel probleem, dat naar zijn oordeel ook te NINOVE zou inslaan als een atoombom. Zijn vonken hebben echter geen hevig vuur kunnen ontsteken en er kwam slechts een reaktie van de Burgemeester van ROOS- DAAL. Het stadsbestuur liet zich hierop voorlichten door de Direc tie van het nieuwe bedrijf EURO GALVA en we menen terecht dat het antwoord dat we hier inte graal publiceren er zal toe bij dragen dat TAAFKEN zijn VON KEN in zijn eigen ogen zullen spatten Aan de Heer Burgemeester en Schepenen van de stad Ninove 9400 NINOVE 9406 Outer, 9 december 1972 Betreft Industrievestiging - N.V. Eurogalva. Mijne Heren, In antwoord op uw schrijven van 4-12 11. en het afschrift van de brief u toegestuurd door het schepenkollege van de gemeente Roosdaal in data van 23-11 11. hebben we de eer u volgende be merkingen te laten geworden 1°) in het nieuwe bedrijf van de N.V. Eurogalva dat opgericht wordt in het Benedenindustrie- park te Ninove worden GEEN cyaankaliderivaten gebruikt 2") deze cyaankaliderivaten worden gebruikt in werkhuizen waar men ELEKTROLYTISCH galvaniseert en vandaar waar schijnlijk de verwarring 3") we beklemtonen zeer sterk dat dit niet het geval is met de N.V Eurogalva dat enkel de WARMBADgalvanisatie loepast waarbij het gebruik van cyaanka liderivaten uitgesloten is. Het zelfde procédé wordt toegepast in reeds bestaande warmbadgalvani- saties (en dan nog in bebouwde kom) zoals daar zijnLa Bru- geoise et Nivelles te Nijvel, B.M.T. te Boechout, Bekaert te Zweve- gem e.a waarover niet gepraat wordt omdat er ook geen reden toe is 4°) het chemisch produkt dat de N.V. Eurogalva het meest zal ge bruiken is zoutzuur zeer ver dund tot op ll"Bé. Iets meer verdund zou ons dat het javelwa- ter geven dat voor de huisvrou wen zeker geen onbekende is. 5°) de N.V Eurogalva heeft zo wel aan de milieubezoedeling als aan de veiligheid van zijn perso neel gedacht daarom a) is er voorzien dat de zuren na hun gebruik niet, geloosd wor den, zij worden door een Ant werps chemisch bedrijf overgeno men om er geregenereerd te wor den b) zal aardgas gebruikt worden als brandstof omdat de luchtbe- zoedeling hierdoor het laagst is c) zal de N.V. Eurogalva het enige bedrijf zijn in de vVest- europese warmbadgalvanisaties (uitgezonderd de Engelse) waar van de bovenrand van het bad op 1 m boven het grondpeil komt wat de veiligheid van het perso neel waarborgt. Had steller van het artikel in de «Vonk» eventjes kontakt op genomen met de direktie van het nieuwe bedrijf dan zou hij ho pelijk dergelijk artikel niet ge pleegd hebben. We betreuren dit des te meer daar rechtzettingen nooit het ge dane kwaad volledig kunnen weg helpen. Voltaire schreef reeds «Lieg, lieg, er blijft altijd iets van over» omdat het misschien de aan leiding geweest is voor op hoi ge slagen geesten om gedurende de weekends vernielingen aan de uit gevoerde werken op de bouwwerf aan te brengen We menen, mijnheer de bur gemeester, u voldoende inlichtin gen verschaft te hebben opdat u op het schrijven van uw kollega te Roosdaal zoudt kunnen ant woorden. Met de meeste hoogachting, N.V. EUROGALVA Direkteur. Wij menen dat verder kommen- taar hier overbodig blijkt. Het is goed dat BRAVE JONGENS zo als TAAFKEN op tijd en stond eens op hun plaats worden gezet. Inderdaad een uitstekende dag voor de Niaovieters vermits er gewonnen werd tegen de Dino6 Oudenaarde met 8856 en tevens omdat Viane met 4443 ging ver liezen op Haaltert. Hierdoor tel len de Ninovieters reeds 6 punten voorsprong op de tweede gerang schikte Viane. De wedstrijd van zondag kende in haar geheel een zeer kalm verloop. De Ninovieters plaatsten onmiddellijk een 100 en The Dinos slaagden er niet in de Nino vieters te bedreigen. Stelselmatig werd de voorsprong vergroot en met de rust was de wedstrijd dan ook gespeeld; 4827. Na de rust nam Ninove het nog wat kalmer op, maar bleef de wedstrijd domineren. Bij Ninove waren het vooral De Wolf en Van Liedekerke die de punten skioor den. Naarmate de wedstrijd vorderde klom de voorsprong dan ook naar de 30 punten. De Ninovieters stel den zodoende dan ook meteen de kansen op de titel en 't ticket naar tweede provinciale op over tuigende manier vast. Einduitslag: 8856. S'koorden: De Wolf 24; Van Lie dekerke 20; Van Der Vckin 15; Walgraef 18, De Scliaepdrijver 5 en Simon 4. RESERVEN: Einduitslag: 28—54. Op lie wijk Hof Ter Duyst, met medewerking van de omliggende stralen, (Jroeneweg, Denderhoutembaan ie Ninove, werd voor drie Jaar een karnavalgroep opgericht, «l)e Plekpotten» die ieder Jaar huil eigen prins karnaval kiezen. Dit weekend had de verkiezing plaats. Albert I.levens werd opnieuw verkozen dit voor de derde maal, zodat hij nu tot keizer werd gekroond. Prins Karnaval werd De Brabander Francois met 43 stemmen. Het was Keizer Karnaval van de stad Ninove Don Moritz, bijgestaan door zangeres Sylviane die de nieuwe keizer mocht kronen. Vrijdag 15 september had in aanwezigheid van schepen van Kuituur Jacques Timmermans en leden van de kulturele raad en dc feestkommissie de vooropening plaats van de tentoonstelling van kunstschilder Roger Van Damme uit Massemen en dit in het GB- Center. Schepen Timmermans zei ge lukkig te zijn deze tentoonstelling te kunnen openen omdat het op nieuw het bewijs levert dat te Ni nove, zoals men zegt «er wat roert» op kultureel gebied. Hij had trouwens ook de ge noegdoening te weten dat ook het privé-initiatief aktief meewerkt aan de uitbouw van dit kultureel leven de GE.-Supermarkt die haar lokalen ter beschikking stelt aan kunstenaars. Voor deze laat- sten en ook voor een demokra- tisch kultuurbeleid in het alge meen is het zeer interessant op dergelijke plaatsen een tentoon stelling te kunnen inrichten. De doorsneemens heeft immers meestal drempelvrees om aan kulturele aktiviteiten deel te ne men en zodoende is men wel ge noodzaakt zelf tot deze mensen te gaan. In een centrum als G.B. hebben wij daartoe dan toch wel de beste gelegenheid. Tenslotte zei onze vriend Ja cques Timmermans ook tevreden te zijn kunstschilder Roger Van Damme te kunnen begroeten. Na in verschillende andere gemeen ten en zelfs tot in het buitenland met groot sukses te hebben ten toongesteld doet hij ons het ge noegen ook Ninove aan te doen. Geboren te Wetteren, 41 jaar ge leden, hanteert hij palet en pen seel te Massemen. Vanaf zijn 15e jaar voelde hij reeds dezé roe ping en spijtig genoeg kon dit slechts toen in het kader van het amateurisme gebeuren vermits ook voor het nodige inkomen moest worden gezorgd voor een degelijke bestaanszekerheid. Als toenmalige leerling aan de schildersschool te Zele schilderde hij vooral stillevens en land schappen. De stillevens getuigden van eenvoudige komposities en verfijnde techniek, terwijl zijn landschappen werkelijk natuurge- nietend waren Achteraf werd hij leerling aan de akademie te Wetteren en evo lueerde zijn werk naar nieuwe genre's en technieken en ook naar experimenteel werk. Zo ook etsen en monotypes waarin hier ook, evenals in zijn vorige werken, zijn vaardigheid tot uiting komt. Schepen Timmermans wenste aan de heer Van Damme nog veel sukses en genoegdoening met zijn kunstenaarswerk en hoopte dat deze tentoonstelling een grote volkstoeloop moge kennen en al dus aan zijn verwachtingen be antwoorden. Deze tentoonstelling blijft vrij toegankelijk tot 7 januari 1973 van 9 tot 21 uur. De gemeenteraad vergadert he den vrijdag, 22 december, te 20 uur. ten stadhuize, om volgende agenda te behandelen; 1. Grondafstanden op het kerk hof. 2. Kasverslag stad 4e kwar taal. 3. Provisie ten bedrage van 2.000 fr. voor het dokken van kleine uitgaven aan het stedelijk zwembad. 4. Stemmen van twee voorlo pige twaalfden. 5. Herzien van de belastingen, waarvan de heffingstermijn op 31 december 1972 vervalt: a) be lasting op de aansluiting van de onroerende goederen aangeslo ten op de riolering of aan de waterlopen; b) belasting op de publiciteitsborden; c) opcentimes op de onroerende voorheffing; di opcentimes op drijfkracht en nijverheidspersoneel; e) aanvul lende belasting op de personen belasting; f) belasting op brand stofverdelers voor motorvoertui gen.; g) belasting op de begra vingen ontgravingen het bergen van lijken in de stads- grafkelder 't openen van graf kelders; h) belasting cp de taxi's' die niet stationeren op de open bare weg. 6. Graanmarkt - Opdracht aan de Provinciale Technische Dienst voor het opmaken van het ont werp der inbuizing van de water loop, langs de Twijndersweg tot aan de watermolen De Met. De werken te Ninove op «Ie Graanmarkt vorderen goed. Met liet milde weer maakt de aannemer gebruik om inet spoed de riolering aan le leggen. Wanneer achteraf de aansluiting daarop wordt ver wezenlijkt kan de oude open riool worden gedicht. Dus gedaan met de onwelriekende geuren van een in feite stinkende poel, die liep van de Beverstraat tot de Despauteerstraat en via de Koepoortstraat door de vroegere Twijndersweg de Dender in. Planmatig worden aldus een na een de open riolering gedicht. VLAAMS WEEKBLAD VOOR ALLEN Zoals eerder gemeld had zon dag 17-12-72 het jaarlijkse Kerst feest plaats. Dit Kerstfeest was een enorm sukses aangezien er niet minder dan 159 gepensioneerden er aan gehouden hadden dit mee te ma ken. Het welkomswoord werd uitge sproken door onze voorzitter die de twee genodigden burgemeester Emiel Milo en kd. Viaene Hector verwelkomde. Daarna was het burgemeester Milo die een woordje tot onze ge pensioneerden sprak Eveneens was er onze prachtige tombola en waarbij iedereen zeer tevreden was. Ook werd er aan onze gepen sioneerden een pakje koffie en een pakje cichorei uitgedeeld als Kerstgeschenk. Onze gezellin Windens Mathil- de, heeft 2557,50 fr. rondgehaald waarvoor onze hartelijke dank. Ook danken wij al onze Kame raden en gezellinnen die er aan meegeholpen hebben ons Kerst feest zo goed te doen slagen. Aan allen' een zeer grote dank. De kameraden en gezellinnen die afwezig waren kunnen hun koffie en hun pakje cichorei af halen in ons lokaal, Geraards- bergsestraat 119 tot zaterdag 30- 12-1972. Het bestuur. 's Avonds reed R. Neckebroeck, uit Brussel, met zijn wagen te Ninove in de Dender, aan de rand van het stadspark. Onbekend met de omgeving moet de chauffeur zich van weg hebben vergist en heeft hij ver moedelijk het brede pad langs het stadspark aanzien als een uitweg, om de Centrumlaan en de Elisabethlaan te bereiken. Naast hem zat Robert Abbé uit Idegem en achter in de wagen zat de 17-jarige Dirk De Hoeck uit Schendelbeke. Toen de wagen op het water dreef, is Dirk De Roeck door het openstaande raam naar buiten geklommen, naar de oever ge zwommen en om hulp gerend naar het nabije zwembad. Achter hem hesen de beide andere inzittenden zich eveneens op het dak van de wagen, die toen echter begon te zinken. Twee redders van liet zwembad Bod Van der Kelen en Oscar Win dens zijn naar de Dender gefietst en daar zagen ze nog net het rode achterlicht van de wagen. Bob Van der Kelen (23) dook in het ijskoude water en haalde er eerst Robert Abbé naar de oever, waar redder Oscar Windens (34) tot borsthoogte in het water, de bewusteloze man overnam. Toen zwom Bob Van der Kelen terug naar R. Neckebroeck. Ook de jonge badgast Willy Van Londersele (17), die in zwempak de beide redders was achterna- gehold, sprong te water. Robert Abbé was er erg aan toe. Redder windens heeft ruim een kwartier de kunstmatige adem haling moeten toepassen vooraleer de drenkeling opnieuw teken van leven gaf. Later kon hij echter samen met de veel nnnder beroer de R. Neokebroeok naar het zwem bad worden gebracht, waar hen de eerste zorgen werden toege diend, waarna ze beiden naar huis werden gevoerd. 's Anderendaags werd de wagen door de Ninoofse brandweer uit de Dender gehaald. Op zondag 24 december a.s. heeft van 10 tot 13 uur in het lokaal «Recht voor Allen» Volks huis te Ninove een Duiventen toonstelling plaats. Volgende kampioenen stellen tentoon Van der Veken Arthur en De Villaer Alfons. In de klub treedt zaterdag 23 december terug een kleinkunst- groep op- Deze keer zijn het de KADULLEN. Zij starten om 20 u. in de grote zaal van de klub. Ook niet-leden zijn welkom om samen met ons deze kleinkun6t- avond mee te genieten. De turnklub oefent zaterdagna middag om 15u30. De volksdans komt vrijdagavond samen. En on dertussen is er infovergadering voor kung fu. zondagavond gaat de «Sloepie» open voor pop en underground. Dit weekend worden de lidkaar- ten voor 1973 al vrijgegeven. Een belangrijk film bericht: op woens- dag,.27 dec$nib£r ffgagfe wij.de Zweedse film «Love Story» van Anderson en Karleks Historia. Op zaterdag 23 december komen de KADULLEN naar Ninove in de zaal van Jeugdklub TIEN TWEN, Geraardsbergsestraat 60. Kaarten zijn nog in voorver koop te verkrijgen tot vrijdag avond. iedereen dan van klein kunst houdt is welkom. Vrijdagavond 22 december gaat in jeugdklub «Tien Twen» een informatieavond door over Kung Fu. Er wordt gestart met een nieuwe reeks trainingen in 1973. Iedereen die er interesse voor heeft kan vrijdagavond om 20 u. mee beslissen wanneer en hoe ce nieuwe lessen gegeven worden. In de loop van de maand janu ari 1973 zal er gestart worden met een reeks zwemlessen. Geïnteresseerden kunnen zich richten tot de beheerder van het Stedelijk Zwembad. ITel. 054/ 340.64). GERA4DSBERGSESTRAAT 117, NINOVE Onze leden-patiënten gelieven nota te willen nemen van volgen de sluitingen: Vrouwenziekten Op dinsdag 26 december (tweede kerstdag) Oor-, neus- en keelziekten: Op dinsdag 26 december. Reumatologie: Op vrijdag 29 december. om op zaterdag 30 december de laatste boemel T-dansant van 1972 mee te vieren. Zij spelen vanaf 20 u. in de zaal van Jeugd klub Tien Twen. Don Casimir en zijn aktiekomitee openen de dans

Voor Allen | 1972 | | pagina 9