AALST r Interpellaties in de Aalsterse gemeenteraad REVANCHE-STRIJDFONDJ B.S.P.-AALST Thans 107.557 fr. in totaal Geknoei van CVP - VU - PVV in Akademie van Schone Kunsten Socialisten aan Het woord in de gemeenteraad 3 KANTOM Jackpot - Wellemeersen - Sportterreinen - Brandweer - Politieke benoemingen Aalsterse gemeenteraad vraagt formateur Leburton algemeen verbod van Jackpots S.V.V. - Aalst Twee direkteurs om een niet geslaagde P.V.V.-kandidaat te kunnen aanstellen Lees en verspreid VOOR ALLEN Deze gemeenteraadszitting van donderdag 28 december werdt ge kenmerkt door een vrij grote pu blieke belangstelling mede door het feit dat op de dagorde 'n punt voorkomt tot afschaffing in de Aalsterse drankgelegenheden van speelautomaten van het type «Jackpot», In afwezigheid van burgemees ter De Bisschop wordt de raad voorgezeten door eerste schepen Bogaert Er dient nochtans met de aan vang van de zitting enige tijd ge wacht gezien de meerderheid voor de zoveelste maal niet in aantal is bij het aanvangsuur. Bij de behandeling van de toe wijzing van dringende werken tot aanleg van parkeerterrein en voet paden enz. aan de inkom van de nieuwe vleugel van het ziekenhuis laat kd, Victor Coesens opmerken dat met de uitvoering van de wer ken, die dan toch een zeker be lang hebben, best zou gewacht worden tot na de vorstperiode en dit ingevolge het advies van de ondernemer aan wie deze werken werden toegewezen Het gevaar is inderdaad niet denkbeeldig dat er plots een vorst periode zou intreden wat onver mijdelijk zou leiden tot allerlei verwikkelingen, schade en bijko mende kosten. De raad stemt in met deze op merking. Kd. Eddy Monsieur vraagt om het punt inzake aanwerving aan de Affligemdreef te verdagen en voorafgaandelijk kontakt op te ne men met de eigenaars in kwestie. Dit verzoek wordt echter afge wezen door t schepenkollege ge zien de procedure dient verder ge zet te worden, niettemin wordt echter toch beloofd met de eige naars nog een gesprek te voeren. SCHEPEN VAN DE SPORT ZONDEK SPORT Kd. Vernimmen interpelleert vervolgens het kollege in het alge meen en de betrokken schepen in het bijzonder over het feit dat de verschillende pleinen van het sportcentrum aan de Osbroek werden gesloten gezien deze on bruikbaar zijn ingevolge de er barmelijke toestand waarin deze verkeren. Deze sluiting heeft in de eerste plaats tot gevolg dat meerdere liefhebbersploegen van de stad zich voor de beoefening van hun De gemeenteraad van Aalst, in zitting van 30 december 11. heeft regeringsformateur Le burton verzocht een algemeen verbod voor gans het land op de speelautomaten van het type Jackpot in de regerings overeenkomst te willen doen opnemen ten einde tal van wraakroepende sociale gevol gen te voorkomen. Deze motie, op voorstel van Bert Van Hoo- rick namens de B.S.P.-fractie, gedaan werd met algemene stemmen aangenomen. Ingevolge het overlijden van het SW-bestuurslid Simonne "Cottyn-De Wit op 3 januari, wordt de S.V.V.-ontspannings avond van maandag 8 januari afgelast ten teken van rouw. Het Bestuur sport dienen te wenden tot terrei nen gelegen in de omliggende ge meenten Kd. Vernimmen stelt dan ook terecht de vraag welke middelen er zullen worden aangewend om de veldcen terug bespeelbaar te maken. Wegens het veelvuldig gebruik, wat normaal is, zal het stadsbe stuur trouwens ieder jaar voor de zelfde moeilijkheden komen te staan. Om hieraan te verhelpen stelt kd Vernimmen voor bijkomende terreinen in verschillende wijken van de stad aan te leggen, wat een grote ontlasting zou beteke nen van het sportcentrum Os- broek. In zijn antwoord beweert sche pen Van den Eede dat er niet overvloedig wordt gespeeld op de terreinen in kwestie doch dat de slechte toestand zou te wijten zijn aan een onvoldoende drainage. De aannemer zal dan ook ver zocht worden de nodige aanpas- singswerken door te voeren. Anderzijds belooft de schepen dat zal ingegaan worden op het voorstel van kd Vernimmen. Hier voor zijn in de begroting bedragen voorzien. Laat ons hopen dat het niet bij een belofte blijft, VOORSTEL AFSCHAFFING JACKPOT Er heerst bij het publiek een ge spannen sfeer wanneer raadslid Caudron zijn voorstel tot afschaf fing van de jackpot ter tafel werpt. Voor het volledig verslag hier omtrent verwijzen wij naar een afzonderlijk artikel in dit blad ZWARTE VLAG OP HET BRANDWEERARSENAAL B Van Hoorick interpelleert hierna het schepenkollege over de beroering bij de brandweer wegens het feit dat het schepenkollege weigert het vast kader van de brandweer aan de gemeenteraad voor te leggen. In ons vorig num mer schreven wij hierover uitvoe rig. Schepen Bogaert kronkelt als een duivel in een wijwatervat, maar stelt dan toch verdere be sprekingen in het vooruitzicht WELLEMEERSEN GEEN NATUURRESERVAAT MEER OF CVP MET TWEE GEZICHTEN Het CVP-bestuur van Aalst heeft zich nu uitgesproken voor het projekt huisvuilbewerking van de interkommunale in de Welle meersen en voor dit van de stad in het Wijngaardveld Bert Van Hoorick interpelleert hierover en drijft de spot met het schepen- kollege dat eerst de natuurvrien den in 't gareel drijft voor het redden van de Wellemeersen te gen de interkommunale, om ze nadien te verloochenen. Hij vraagt wat nu de houding zal zijn van de coalitiepartners van de CVP in het kollege. Wij schreven hierover in ons blad van vorige week De CVP - VU - PVV-meer- derheid kon slechts inkasseren en was hoogst verveeld met deze in terpellatie. EEN SCHANDAAL In de geheime zitting wordt door kd. Bert Van Hoorick dan nog geïnterpelleerd over de par tijdige benoemingen van het sche penkollege in het algemeen en over de karpersprongen die wor den uitgevoerd om er toch maar in te lukken een in het examen voor direkteur van de akademie voor schone kunsten NIET GE SLAAGDE kandidaat, toch deze plaats te bezorgen. Met deze interpellatie is niet al leen de schepen van onderwijs verveeld maar tevens alle leden van de meerderheid waarvan som migen een hoog rode gelaatskleur vertonen van schaamte De schepen heeft blijkbaar geen antwoord op deze aanklacht en draait dan ook al stotterend een beetje rond de pot. Kd. Van Hoorick eist dan de stemming over het voorstel dat wordt gedaan tot splitsing van de akademie, welke splitsing alleen tot doel heeft een POLITIEKE be noeming te kunnen doorvoeren en dan nog van iemand die NIET ge slaagd is in het examen. Wij ver wijzen hiervoor naar een andere bijdrage in dit nummer Ondanks het feit dat verschil lende leden van de- meerderheid dit manoeuver als een «smerige en niet te verantwoorden zaak» be schouwen wordt dan toch het voorstel meerderheid tegen oppo sitie goedgekeurd. De s kleine Napoleon van "het schepenkollege heeft hiermede in opdracht van de h. D'Haeseleer zijn wil doorgedreven, niet alleen ten nadele van de akademie zelf en de leerlingen maar tevens ten nadele van de ganse Aalsterse be volking die zal moeten instaan voor de betaling van deze politie ke benoeming die zal geschieden. Blijkbaar oordeelt de huidige schepen van onderwijs dat hij bij een volgende gemeenteraadszit ting toch niet meer ter verant woording kan worden geroepen door de bevolking gezien hij reeds op dit ogenblik ongewenst is bij de persoon die aan de touwtjes trekt in zijn partij Ons vorig totaal bedroeg 105.057 fr. Wij ontvingen inmiddels langs B. Van Hoorick de hiernavolgende bedragen 1.000 fr. van De Lil L. 1.000 fr. van een sympatisant uit dankbaarheid voor het verbieden van de jackpots, de eenarmige dieven, te Aalst on danks de zonderlinge aarzeling van C.V.P.. raadslid en volksvertegenwoordiger Willems 200 fr. van Burssens Augusta 200 fr. van Steppe L. en 100 fr. (15e storting) van on bekend. En nu nog 2.500 fr. om de 110,000 te berei ken. Wie geeft er een duw aan? Aan de agenda van de geheime zitting van de gemeenteraad had het schepencollege een punt ge plaatst om de Academie van Schone Kunsten te splitsen en twee plaatsen van directeur te scheppen, één voor de dagschool en een andere voor de afdeling met beperkt leerplan (avond school I. De aanleiding hiertoe is het feit dat in het examen voor directeur slechts één kandidaat was geslaagd, nl. de h. Vindevogel, terwijl de kandidaten van de P.V.V. en van de C.V.P. het aantal vereiste punten niet behaalden. De socialisten reageerden heftig tegen het voorstel om twee posten van directeur in het leven te roe pen. B. Van Hoorick wees er op dat toen hij schepen was steeds de uitslag van de examens, afgeno men door een neutrale jury. ge ëerbiedigd werd. Deze houding is van aard geweest om zowel aan de Academie van Schone Kunsten als aan de Muziekacademie een nieu we bloeiperiode te verlenen. Het voorstel van het huidig college vernietigt deze gedragslijn. Het is een dwaas politiek manceuver en het is zo doorzichtig dat niemand in Aalst en niemand in het land er ziéh zal laten aan vangen. Het schepencollege heeft één enkele plaats.van directeur van de Aca demie van Schone Kunsten open- verklaard. Het heeft zelf de jury aangesteld. Het examen is afgenomen voor één enkele directeur voor het vol ledig en het onvolledig leerplan samen. Na de uitslag van het exa men stelt het college nu ineens voor om nog een tweede directeur aan te stellen. Dat is absurd en nog burlesk ook. En alweer wordt overal gezegd: zoiets kan maar in Aalst alleen. Het is een formidabele stommiteit het kunstonderwijs te Aalst dat in de dagschool slechts zestig leer lingen en in het beperkt leerplan driehonderd leerlingen telt te splitsen. Het is pedagogisch en in de kunstopvatting onverantwoord. Het Is bezwarend ook voor de stadsfinanciën. De wedde van de geslaagde directeur, de h. Vinde vogel, zal door de Staat worden betaald: maar uw tweede directeur zult gij slechts tijdelijk kunnen aanstellen en zijn wedde zal niet vatbaar zijn voor betoelaging door de Staat, dit terwijl de stadsfinan ciën reeds zo belabberd zijn. En wat zal er nadien gebeuren Gij zult dan toch uw tweede plaats van directeur moeten openverkla- ren en opnieuw een examen in richten. Gij kunt dan trachten te knoeien met een jury. Maar indien de jury zich niet tot uw politiek spel zou willen lenen dan loopt uw P.V.V.-kandidaat die gij in middels als tijdelijk directeur zult hebben aangesteld opnieuw gevaar te mislukken. En indien gij de tweede plaats van directeur direct openverklaart loopt gij ditzelfde risico. Welk mal figuur zou uw kandidaat dan slaan Gij bewijst hem een slechte dienst. Gaat gij u werkelijk daartoe lenen? vraagt Van Hoorick aan de gemeenteraadsleden van de meer derheid? Heeft uw kandidaat het er werkelijk voor over zich voor gans de stad en voor gans de ar tistieke wereld van Vlaanderen het er voor over zich belachelijk te maken? Gij gaat met uw kop tegen de muur lopen. En gij gaat het vertrouwen in de Academie van Schone Kunsten, dat wij tien jaar geleden hebben kunnen her stellen, vernietigen. Het voor het schepencollege en de C.V.P.-V.U.-P.V.V.-meerderheid zo vernietigende rekwisitoir mocht echter niet baten. Alles was zoals gewoonlijk op voorhand bered derd, ditmaal zelfs met een in menging van de h. Louis Dhaese- leer die er speciaal een vooraf gaande vergadering in het A.C.V.- lokaal was voor gaan bijwonen. De C.V.P., V.U. en P.V.V. stemde dus in haar geheel, sommigen weliswaa- tegen hun zin. voor de splitsing van de Academie en de aanstelling van een tweede direc teur. VLAAMS WEEKBLAD VOOli ALLEN Vorige week werden twee zittin gen van de gemeenteraad gehou den De tweede zitting van vori ge zaterdag betrof de begroting 1973. Bij de aanvang vragen achter eenvolgens de BSP'ers Monsieur. Van Hoorick en Van der Speeten het woord bij ordemotie, dat hen zal worden verleend op het einde van de zitting. De raad stemt vervolgens bij éénparigheid de voorlopige kre dieten voor het dienstjaar 1973. KREDIET VOOR KARNAVAL Bij de behandeling van punt 2 inzake het dringend krediet voor de karnavalfeesten 1973 vraagt kd Vernimmen de toelagen voor de karnavalfeesten op te drijven tot 1.700.000 F, anderzijds de toela gen voor inrichting van het Dirk Martensjaar eveneens te bepalen op 1.700.000 F inplaats van op 2 miljoen om tenslotte de huur, te betalen door sportklub Eendracht Aalst, ten bedrage "an 100.000 F af te schaffen gezien de erbarme lijke financiële toestand waarin ■ndracht Aalst zich bevindt. Deze voorstellen zullen worden besproken bij de behandeling van de afzonderlijke artikels der be groting Vervolgens geeft Schepen Bo gaert een urenlange uiteenzetting aangaande de begroting 1973 die veeleer gelijkt op een klaaglied aangaande de erbarmelijke finan ciële toestand waarin onze stad zich bevindt, en zonder dat hij hetzij welke middelen ook voorop stelt om te trachten aan deze er barmelijke toestand enige oplos sing te geven. BURGEMEESTER IN JERUSALEM Burgemeester De Bisschop, die er meer dan waarschijnlijk de voorkeur heeft aan gegeven dit klaaglied niet te moeten aanhoren bevindt zich op het ogenblik van de bespreking der begroting nog steeds te Jeruzalem waar hij staat te jammeren aan de klaagmuur». Kd. Van Hoorick neemt hierop het woord Wij verwijzen voor zijn uiteenzetting naar een ander ar tikel in onze krant. Kd. Vernimmen hekelt op zijn beurt de bestuursmeerdertheid en meer bepaald inzake het ekono- misch beleid, het feit dat er voor de middenstanders onzer stad geen enkel tastbaar initiatief ge nomen wordt. Anderzijds klaagt kd Vernim- meu bok aan dat de kredieten voor sport en ontspanning werden verminderd en er eveneens geen initiatieven worden genome inza ke jeugdzorg. Hij is eveneens de mening toe gedaan dat er niet het minste ver trouwen kan worden gesteld in het kollege van burgemeester en schepenen. ALLE KINDEREN GELIJK! Bij de bespreking van de arti kelen der begroting worden er nog volgende voorstellen gedaan Gez. Sylvie Petit herhaalt haar vroeger gedaan voorstel tot het verlenen van een geboortepremie van 500 F, die voor alle kinderen dezelfde zou zijn Dit voorstel wordt echter door de meerderheid van CVP, VU en PVV verworpen. Kd Vernimmen herhaalt zijn voorstellen in verband met de ver hoging van de toelagen voor kar naval en de afschaffing van de te betalen huur voor Sportklub Een dracht Aalst. Dit alles is echter boter aan de galg en ook deze voorstellen wor den door de huidige bestuurs- meerderheid verworpen Tenslotte wordt de begroting meerderheid tegen oppositie goed gekeurd. MOTIE VOORGESTELD DOOR B.S.P. Tot slot van de zitting worden dan achtereenvolgens de moties besproken die door kd. Monsieur, Van Hoorick en Van der Speeten werden ingediend. De motie ingediend door kd. Monsieur om de amerikaanse bombardementen op Noord-Viet- nam om humane redenen stoD te zetten, wordt door de meerderheid verworpen. I De motie van kd. Van Hoorick om de regeringsformateur te ver zoeken bij de opstelling van het regeringsprogramma rekening te houden met een voorstel tot alge mene afschaffing van de speel automaten van het type Jackpot, wordt door de ganse gemeente raad goedgekeurd. Tenslotte vraagt kd. Van der Speeten dat door de stad Aalst een gift zou worden gedaan tot le niging van de nood van de slacht offers van de natuurramp in Ni caragua. Dit voorstel wordt even eens door de gemeenteraad bij eenparigheid aanvaard en het nog beschikbaar gedeelte van de be groting 1972 voor rampen zal aai» de ambassadeur van Nicaragua rechtstreeks worden overgemaakt.

Voor Allen | 1973 | | pagina 3