Miel Puttemans klopt Gaston Roelants NINOVE HAALTERT HILLEGEM WELLE ONDERSCHEIDINGEN UITGEREIKT KAMT OINJ Belastingen van onroerende goederen van 1000 naar 1250 opcentiemen Kerst- en nieuwjaars feest voor de kinderen Wie sloeg de deur van het gemeentehuis stuk? GOUDEN BRUILOFT Algemene ledenvergadering „Recht voor Allen" Duivententoonstelling Prachtig geslaagd kerstfeest GEMEENTERAAD VAN 20 DECEMBER 1972 Er was een ruime belangstelling voor de gemeenteraad, omdat er belangrijke punten op de dagorde stonden. Eerste punt van de dagorde was de grondafstand op het kerkhof voor verschillende aanvragers dat werd goedgekeurd. 2e punt. Principiële beslissing voor restauratiewerken aan ®nze Lieve Vrouw van Bijstand-kapel, gelegen aan kerkhof. Eenparig goedgekeurd. 3e punt. Begroting kerkfa briek kerk van Haaltert Goedge keurd. Afschaffing voetweg Logten- weg 104 na vele bezwaren van omliggende bewoners, door de ge meenteraad niet aanvaard. Hoogkou-terbaan - Bosstraat. Afrekening werken goedgekeurd Goedkeuring begroting 1973 van de K.O.O. gaf eveneens aanleiding tot enkele tussenkomsten van ver schillende fracties Het is vervelend dat de bedra gen die uit de gemeentekas jaar lijks moeten bijgepast worden steeds hoger oplopen. Daarom wordt er bij voorzitter De Meyer aangedrongen opdat deze zou po gen de gronden die eigendom zijn van de K.O.O te verkopen, zodat de last gedeeltelijk voor de ge meente zóu verlichten. Er was ook enige discussie over het verpachten van gronden die behoren tot de K.O.O. De raad vroeg of men eens de 87 verpach tingen zou nakijken en met de juistheid naar voren komen. Goedstemmen gemeentebelasting 1973. De Burgemeester wees echter op de moderne vooruitstre vende politiek die de laatste jaren Ons BSP Kerst- en Nieuwjaars feest voor alle kinderen van de aangeslotenen ABVV. Bond Moy- son en BSP. kan niet anders dan een meevaller worden. Waarom we dat reeds op voorhand durven beweren Wel niet alleen is de belangstelling massaal iop 29 clec. 1972 reeds nagenoeg 120 inschrii- vingen), maar tevens zijn de ge- schenkpakke;: ten. naar wij zelf vaststelden, absoluut van aard om het welslagen te verzekeren. Eens te meer blijkt dus, dat dit kinderfeestinitiatief w».t ook som migen mogen beweren, niet voor bijgestreefd is. Wij wensen dus al onze kleine vriendjes, evenals hun ouders van harte welkom op zondag 7 jan. a.s. om 16 tuur in ons lokaal. Amper 'n wek na de allerklein sten, nl. op zondag 14 januari e.k. is het de beurt aan onze vrien den en vriendinnen van de socia listische Gepensioneerdenbond om feest te vieren. Dat het. feest wordt, is een vast staand feit, want er zijn daar voor reden te over eerst en vooral is het Nieuw- j aarsmaand: ten tweede is het de eerste bijeenkomst van 1973: ten derde dient het 120e lid gevierd; ten vierdie is er diezelfde dag trekking van de jaarlijkse gro te tombola: ten vijfde zijn al onze gepen sioneerden plezierige gasten en gastinnen... Wat wilt u. zjjn er nog' meer re denen nodig om te feesten? Maar- om toch zeker te zijn dat het 'n feest wordt, zal er dan tevens nog gezorgd worden voor een passend "Nieuwjaarssouper". Dus vrienden gepensioneerden, twijfel niet en vul uw inschrijvinasbrief- je in voor zover u zulks nog ii'VWu gedaan hebben en be zorg het uiterlijk tegen zondag 7 januari e.k. aan de voorzitter'H. De Smet of in ons lokaal (bij Coppii. Alvast een prettig en ge slaagd Nieuwjaarsleest,, vrienden gepensioneerden Het BSP - bestuur Op 23 december 1972 had ons jaarlijks kerstfeest plaats. Niet minder dan 135 kinderen hadden eraan gehouden zich te laten in schrijven om hun kerstpakket uit de handen van de Kerstman in ontvangst te nemen. Het was echt verheugend. Niets anders dan glunderende en dankbare gezicht jes te z en Ook de ouders waren flink vertegenwoordigd, en ons lo kaal was werkelijk te klein om al de aanwezigen een plaatsje te be zorgen. Wij hopen dat onze leden in de toekomst op AiLLE bijeen komsten zo flink zullen vertegen woordigd zijn. en danken hen nu reeds van harte voor hun aanwe zigheid. Het Bestuur SVV - BSP. Donderdag 28-12 ji werd de ge meenteraad samengeroepen, met als enis- punt op de dagorde «Goedstemmen van een voorlopig twaalfde, dienstjaar 1973. betref fende de bezoldiging van tiet ge meentelijk personeel Dit punt werd door de oppositie op die agen da geplaatst teneinde op 1 ja nuari 1973 de uitbetaling mogelijk te maken van de wedde van het gemeente-personeel. Vanaf het begin van de zitting bleek er elektriciteit in de lucht te zitten. Na voorlezing van bet verslag van vorige zitting stelde raadslid Scheerfmck voor. het enige punt van de geheime zrtting dat gedurende de voorgaande raadszitting niet werd behandeld, nl. het invoeren van het gebrui kelijk stelsel inzake disponibiliteit en verlof van het gemeenteperso- neel, eveneens te behandelen. Dit voorstel werd door de burgemees ter als niet dringend afgewezen de stemming erover gaf als uitslag 7 ja B.S.P.-P.V.V. - Scheerlincki tegen 5 neen «C.V.P.i waardoor het punt niet werd opgenomen (2 3 meerderheid vereist). Het enige punt op de agenda werd vervolgens met algemene stemmen goedgekeurd. Na het op heffen van de zitting werd raads lid Seheerlinck door de burge meester even in een aangrenzend lokaal geroepen. Een paar minu ten nadien verliet hij reeds het lokaal terwijl hij enkele niet te vernoemen uitdrukkingen naar het hoofd van de burgermeester slingerde. Gezien de gespannen sfeer besloot de B.S.P.-fraktie on middellijk naar het lokaal Voor uit» terug te keren, en niet zoals gew oont.e '.p tiet dorp een pintje te gaan drinken. 's Anderendaags werd vastge steld aat de deur van het gemeen tehuis in gruizelementen was ge slagen-. Moedwil 1 Ongeval Of wat wie zal het ooit uitmaken B.S.P.-Welle 1 I AAMS IVKKMil.AII AOO« AUK* Putte mans l links) naast Roelants dit setzeen nog niet gezien. De raadszitting te Ninove had een speciaal karakter en verliep in een sfeer zonder diskussie tus sen meerderheid en oppositie. Nadat pianist Gustaaf De Mol het vaderlands lied had uitge voerd. opende burgemeester Milo de zitting en zei dat dit jaar te rug werd aangeknoopt met het uitreiken van onderscheidingen in verschillende beroepstakken. wat verleden jaar niet kon door gaan bij gebrek aan kandidaten. De ereprijs Désiré De Bodl zal dit jaar echter niet toegekend worden. Er waren hiervoor wel kandidaturen, maar ze beant woordden niet aan de gestelde voorwaarden. Hierna ging burge meester Milo over tot liet uitrei ken van de onderscheidingen aan de laureaten, na een toelichting gegeven te hebben over de titel oredeken van de arbeid. Bij de groep Beroepen werden volgende personen vereremerkt Van Den Haute Henri i eredeken van de arbeid i, symbolische hals snoer; Remi De Bock imeubeluij- verheid, klasse arbeiders), earlier Roger (asfaltwerken klasse ploeg baas) en Walckiers Hu-bert (huis schilder, klasse aannemen die alle drie het bronzen ereteken kregen. Tot de groep oud-strijders be hoorden Van Varenbergh Jules (kruis officier Kroonorde met zwaarden» en Vanerroost Leo (zilveren palmen kroonorde». Voor de brandweer Braeck- mans Edg. (burg. medaille tweede klasse i. 25 jaar dienst bij 't mu ziekkorps. Voor de Stedelijke Vak- en Nijverheidsschool Van De Wiele Richard Schandevel Cyriel en Schietecat Frans (burg. medaille 2e klasse. 25 jaar dienst). Voor het gemeentelijk onderwijs: Wa- chetelaer Jeanne (25 jaar dienst, burg. medaille le klasse). Voor de stadsdiensten afdeling admini stratie: Willy Duym en Lea He- nau (burg. medaille le klasse, 25 jaar dienst) Voor het politiekorps: Marcel De Henau en Van Pachterbeke Frans (zilveren medaille kroon orde. 30 jaar dienst)De Langhe Marcel en Van Buseele René (25 jaar dienst, burg. medaille i. Voor de diensten Openbare Werken waren dit Van Den Berghe Jozef en Dufout Willy (burg. medaille 3e klasse, 25 jaar dienst). Tot slot werd hulde gebracht aan twee jonge personeelsleden van het zwembad, nl. de redders Bol Van Der Kelen en Oscar Windens, die onlangs twee per sonen van een gewisse dood ge red hebben die met hun wagen in de Dender waren terecht ge komen. Ook gaf burgemeester Milo le zing van een brief van de beheer der van het zwembad en de h. Neckebroek, eigenaar van de wa gen waarbij er bij het stadsbe stuur op aangedrongen werd bei de personen om hun moedige daad te bekronen. Beide redders werden bedacht met het erepla- ket der stad Roase. Na de heil dronk op de laureaten draaide raadslid Robert Violon een film af met fragmenten over de in huldiging van het nieuw complex van het K.A. Ninove van 1954 en de Begijnenbrug, alsook de hul diging van wijlen Maurice Vio lon. (ROM) De gedekoreerden door het stadsbestuur van Ninove. (Cliché Vooruit) Heden zaterdag 6 januari om 19.30 u heeft een algemene le denvergadering plaats in het lo kaal Volkshuis. Er is een gratis tombola voor zien waar iedereen prijs heeft. Het echtpaar Jean Willen-Tapeners, Pollarestraat 63. te Ninove vierde zijn .ïöe huwelijksjubileum. Vele buren, vrienden en fami lie. onder wie hun 2 kinderen. 4 kleinkinderen en 1 achterklein kind kwamen de reestelingen 73 en 7# jaar. gelukwensen, evenais bvrge meester Milo met schepenen De long he en Timmermans die hun het geschenk der stad Ninove overhandigden. (Cliche Vooruit) Heden zondag 7 januari van 18 tot 15 u in het lokaal Volkshui* tentoonstelling van de duiven van De Zutter en Zoon en De Cl ere* Alton*. in Haaltert gevoerd wordt. Al de sport, kuituur en andere organisa ties vragen naar steun, de poly valente zaal zal 17 miljoen kosten Zoiets vraagt veel geld en daar om moeten er hogere belastingen gevraagd worden. De V.U. cfie zich tegen deze be weringen verzette klaagde aan als er nu werd toegegeven aan de voorziene verhogingen men dit ritme in de toekomst zal moeten volhouden Met welke gevolgen Dan kwam de stemming. Van Cromphaut (PVV), V.d. Steen A. (CVP) en De Meyer (CVP) ont hielden zich Vermeulen en Ne- rinck (VU) stemden neen. Het BSP-raadslid was niet aanwezig. Resultaat van dit alles was de verhoging naar 1250 opcentiemen, op het nippertje goedgekeurd. De belasting óp het huisvuil word verhoogd tot 225 fr. Ook de begroting 1973 stond op het pro gramma van deze zitting, maar door een gezamenlijk voorafgaand overleg kwam ze er gemakkelijk door. Het Bestuur.

Voor Allen | 1973 | | pagina 7