Diskriminaties die de C.V.P. wil invoeren en onze eisen „HET BLOED KRUIPT WAAR HET NIET GAAN KAN" Betoelaging voor hel rekrealiecentrum „De Gavers" Ie Geraardsbergen in hel vooruitlicht Giscard „un vrai président" KLOPPEN EN TREKKEN... door Bert Van Hoorick volksvertegenw. (Zie vervolg blz. 2) Er is reeds heel wat te doen geweest omtrent de betoela ging van het recreatiecentrum de Gavers te Onkerzele-Ge- raardsbergen. Enkele weken terug, begin mei, dreigde het ganse project in duigen te vallen toen staatssekretaris Dhoore van Streekekonomie en Ruimtelij ke Ordening geen beslissing- wenste te nemen i.v.m. de betoelaging, gepaard gaande met een onteigeningsbesluit van het project voor de aanleg van een waterrecreatiedomein in de Gavers. In een medede ling van de Staatssekretaris, die wij ter informatie van on ze lezers publiceren worden vele zaken verduidelijkt aan gaande de plannen welke zijn departement met de zuidelijke Denderstreek voorheeft. Gedurende het vierde trimes ter van dit jaar wenst staats secretaris Luc Dhoore de laat ste ontwerpen van gewestplan in het Vlaamse land bij mini sterieel besluit vast te leggen Het gewestplan Aalst - Ninove - Geraardsbergen - Zottegem zal deel uitmaken van die laatste serie en zijn definitie ve vorm als ontwerp van ge westplan krijgen. Vooraf zul len alle gemeentebesturen hun opmerkingen en tegenvoorstel len aan de bevoegde diensten kunnen overmaken. Een van de belangrijkste fa cetten in dit gewestplan is wel de toeristische en recrea tieve waarde van de Zwalm- en de Dendervallei, de Faluin- De nieuwe president van de Franse republiek is gekend. De onafhankelijke republikeinse kandidaat Valéry Giscard cC Estaing werd tot president van Frankrijk verkozen door de helft van het Franse kiezers korps... Giscard komt uit een milieu dat hem aan veel goede rela ties en ook aan veel geld heeft geholpen. Dit geld is dan ook door rechtsmassaal gebruikt geworden om misbruik te ma ken van het samengaan van kommunisten en socialisten in de union de la gaucheom zoveel mogelijk Mitterrand in diskrediet te brengen bij de bevolking. Daarom wantrouwen vele Fransen Giscard en zeggen te. recht het bloed kruipt waar het niet gaan kan*. Zij zullen zich sceptisch afvragen of Giscard wel de rechte man is om Frankrijk in sociale zin te hervormen. Mitterrand eervol Mitterrand komt zeer eervol uit de strijd. Met 49,29 t.h. van de stemmen (bijna 13 miljoen) zal de nieuwe president daar ernstig rekening moeten mee houden. Mitterrand kwam net iets te kort om te worden be loond voor alles wat hij in de jongste 10-15 jaar ondernam om tlinks» in aanzien weer om aanzien en prestige te doen krijgen. Als wij even een te rugblik werpen op de parle mentsverkiezingen van 1962 zien wij dat de socialistische SFIO toen teruggevallen was op 12,5 t.h.. In 1963 lanceerde Gaston Defferre de idee van een grote centrumpartij die politiek diende gesitueerd tus- sei het kommunisme en het Gaullisme. Het werd een dood geboren kind, waarop Mitter rand in december 1965 de Fe deratie van Sociaal Demokra- tisch Links oprichtte. Bij de parlementsverkiezingen van juni 1968 behaalde de Federa tie 16,5 t.h., amper 4 t.h. méér dan de SFIO vijf jaar terug. Maar Mitterrand gaf echter de moed niet op. Met de federatie zocht hij kontakt bij de linkse republikeinen, bij de groepe ring van politieke klubs en bij allen die het socialisme gene gen waren. Op 16 juni 1971 slaagde hij erin te Epinay-sur- Seine een nieuwe tParti-socia- listeop te richten, waarop 't kongres hem tot sekretaris van deze partij verkoos. Daarop begon Mitterrand een ware kruistocht door Frankrijk om overal de vermolmde partij- struktuur nieuw leven in te blazen en om met de kommu nisten te komen tot de opstel ling van een gemeenschappe lijk basisprogramma. Hij haal de een eerste veelbetekenend sukses bij de parlementsver kiezingen van maart 1973, en thans na een nek aan nek-ra- ce met Giscard, is Frankrijk als het ware in twee kampen verdeeld. Volgens de traditie van onze Vfesterse trant is het de meer derheid die regeert. In het Frankrijk van heden zal de stem van de arbeids- en pro gressieve krachten zich ech ter meer dan ooit doen gelden, want de uitslag van de Franse presidensverkiezingen kan het lot van Frankrijk en ook van West-Europa voor de komende jaren sterk bepalen. Het woord en de daad is nu aan Giscard die tijdens zijn kieskampagne zoveel heeft be. loofd dat hij zijn beloften on mogelijk zal kunnen inlossen. De helft van het Franse kie zerskorps zal de president ech ter geen geschenken doen en hem tot de laatste cent de re kening voorleggen. Mitterrand, die het slacht offer is geworden van de ge vestigde machten en de geld machten' heeft tot zijn kiezers reeds een oproep gedaan om verenigd te blijven en de strijd voort te zetten. De helft van de kiezers, de linksenvragen niets beters dan de strijd voort te zetten. Een nederlaag zal nooit aanvaard worden. Georges SPITAELS tjes en het gebied rondom de Oudenberg. Het stadsbestuur van Geraardsbergen heeft de jongste maanden al druk ge werkt aan de toeristische uit bouw van zijn gebied. Het is staatssecretaris Dhoore be kend, dat een belangrijk re creatieproject De Gavers» in planning is. Dit project ka dert volledig in de voorzienin gen van het gewestplan. Uit het voorontwerp van ge westplan en de toeristische studie van het betrokken ge west blijkt trouwens duidelijk, dat het Geraardsbergse een zeer belangrijke regionale toe ristische pool dient te worden. Het bijzonder plan van aan leg, dat voor het project De Gavers noodzakelijk is zal. na de technische uitwerking door de bevoegde diensten, door staatssecretaris Dhoore met de nodige spoed worden afgehan deld en aanvaard. Anderzijds wordt op het grondgebied van Schendelbeke thans gewerkt aan het bouwrijp maken van de industriezone van nationaal belang. Hiervoor zijn ettelijke duizenden kubieke meter zand nodig, zand dat zou kunnen uitgegraven worden in het raam van het project De Ga vers, zodat ter plaatse reeds een eerste waterplas zou ont staan. Het toeristisch project De Ga vers maakt deel uit van een globaal voorstel voor de op richting van toeristische zones in Vlaanderen, dat door het (zie vervolg blz. 2) Dat renners niet altijd de noeste «coureurs» z duidelijk aangetoond. Roger De Vlaeminck t blijkbaar stoute Felice Gimondi... die missch in zijn ha ld heeft voor Roger zijn wiel zou d niet erg. Renners gekscheren wat graag tijd xanne Mosley, echter klopt er duchtig op los. en om haar 95 kilo in evenwicht te houden k match. Zij heeft ons echter niet verteld of de ijn uit grootvaders tijd wordt door onze fot® rekt als een boze vader aan het oor van een ien wel de schillen van zijn sinaasappel die urven werpen. Felice vindt het in ieder geval ens de stille momenten van een wedstrijd. Ro- Zij is dapper bezig aan een vermagerii igskuur, lopt zij er dapper cp los tijdens een honkbal- ze vermageringskuur efficiënt is. ZATERDAG 25 MEI 1W4 23e JAARGANG - Nr. 21 Redaktie Administratie - Publiciteit 52, MOLENSTRAAT - 9300 AALST Tel. 053/24869 - Postcheckrekening 95.24.64 Maandabonnement30 fr. - Jaarabonnement360 fr. Verantwoordelijke uitgever Georges Spitaels, 52, Molenstraat - 9300 Aalst. WEEKBLAD VAN DE B.S.P. ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT De CVP wenst haast te maken met enkele ran haar kiesbeloften die zij in het regeerakkoord met de PVV heeft kunnen doen opnemen. Het betreft het sociaal vitaal minimum; de socio- pedagogische toelage roor de moeder aan de haard en de éne legerdienst per gezin. De katholieken noemen dit een sociale politiek. In feite komt het neer op het invoeren van nieuwe ongelijkheden en diskriminaties onder de mensen. Wij kunnen als socialisten dergelijke politiek niet bijtreden. Het sociaal vitaal minmum: zeker, ook wij zijn daar voorstanders van mits de invoering gepaard gaat met andere maatregelen. Het sociaal vitaal minimum is be stemd voor personen die nooit hebben gewerkt, niet kun nen werken of nooit pensioenstortingen hebben gedaan. Wij zijn het eens dat zij recht hebben op een bestaan hen verschaft door de gemeenschap. Trouwens in het kies- p rog ram ma van de BSP hebben wij dit vooropgesteld. Maar het gaat niet op dot mannen n vrouwen of jonge mensen die gaan werken om hun brood te verdienen nauwelijks meer zouden hebben dan het gratis sociaal vitaal mini- POOL RENTETOELAGEN

Voor Allen | 1974 | | pagina 1