VLAAMS PROFITEURS EN SLACHTOFFERS 11 fuii een dade ihus Aalstenaar Walter Boni, regisseur, neergebokst door V.M.0. SOCIALISTISCHE WETSVOORSTELLEN 3.916 werklozen in arr. Aalst Tijdens Yzepbedevaapf O. A 11 JULI 1302 11 JULI 1974 ZATERDAG 6 JULI 1974 23e JAARGANG - Nr 27 WEEKBLAD VAN DE B.S.P. ARRONDISSEMENT AALST VERSCHIJNT IN ALLE GEMEENTEN VAN HET ARRONDISSEMENT (Vervolg blz. 2) Vervroegd pensioen voor vrouwelijke ambienaren Diensttijd voor gewetensbezwaarden (Vervolg blz. 2) rJ Redaktie - Administratie - Publiciteit 52, MOLENSTRAAT - 9300 AALST Tel. 053/24869 - Postcheckrekening 95.24.64 Maandabonnement30 fr. - Jaarabonnement360 fr. Verantwoordelijke uitgever Georges Spitaels, 52, Molenstraat - 9300 Aalst. De index van de levensduurte blijft klimmen. Maandelijks worden rekordcijfers genoteerd. Voor het met Tindemans en zijn regering ging veran deren boekte België de laagste prijsstijgingen in de Europese Gemeenschap. Thans, met de katho liek-liberale regering en haar eerste verruiming tot de pavtij Perin, zijn de prijzen in ons land reeds sterker gestegen dan in Nederland, Duitsland en de Verenigde Staten. Wij dreigen in de inflatie te verzuipen. Het resultaat daarvan is dat de rijken nog rijkojr worden en degenen die weinig bezitten of arm zijn nog armer worden. De inflatie met haar permanente prijsstijgingen is immers voorde lig voor grond- en andere spekulanten, voor grote bezitters, investeerders en degenen die veel ver dienen. Die soort lieden zien hun bezittingen voort durend in geldwaarde toenemen, maken misbruik van de inflatie om de huishuren meer dan ver antwoord is op te slaan of komen met de index aanpassing op zeer hoge wedden goed aan hun trekken. De slachtoffers echter ziin zij die niets of weinig bezitten, die aangewezen zijn op hun loon of wedde of sociale vergoeding alsook de kleine spaarders die de waarde van hun spaarcentjes dubbel zoveel zien verminderen dan de intrest die zij er voor krijgen. Met de regering Tindemans zijn de patroons en de bankiers en de grote middenstanders goed ge diend. Van het zogenaamd anti-inflatieplan van de regering hoeven zij niets te vrezen. Het zal trouwens op niet veel uitdraaien. Bovendien wordt er reeds een ekonomische teruggang voor begin volgend jaar aangekondigd. Dat betekent meer werkloosheid, ook en vooral voor het arrondisse ment Aalst dat nu reeds terzake aan de kop staat in het Vlaamse landsgedeelte. Het beleid van de katolieke-liberale regering bestaat hierin de infla tie te bestrijden door de werkloosheid. En dan po gen de liberalen en de kristen-demokraten de be volking wijs te maken dat zij een sociale politiek voeren. Inmiddels zoeken zij nog steeds naar een ver dere verruiming van hun regering tot de Volks unie. Met de opname van het Rassemblement Wal- lon kreeg de VU de deur op haar neus. Het Vlaams overleg zonder de socialisten heeft tot niets geleid, tenzij dat de VU haar zweep in Steenokkerzeel heeft moeten achterlaten en deze thans door koet sier Perin wordt gehanteerd. Tegen heug en meug moet het parlement nog deze maand de voor lopige gewestvorming stemmen. Zo willen het Mar tens, Grootjans en Perin... en Tindemans moet draven al verklaarde hij voor de verkiezingen «liever geen gewestvorming dan een slechte». Maar juicht Belgen, juicht! De regering Tinde mans heeft, in het vooruitzicht van de herdenking van de Guldensporenslag, een zeer belangrijke be slissing getroffen: op elf juli mag de leeuwevlag aan onze gemeentehuizen worden uitgestoken., wat al jaren gebeurt. Officieel verlof op deze Vlaamse hoogdag komt er echter niet bij te pas, want dat zou 2«fl miljoen kosten. Maar misschien krijgen de Vlamingen dan toch een 11 juli-geschenk onder de vorm van de reeds zolang begeerde gewestvor ming. Wanneer wij dat pakje zullen openen zal het blijken slechts een... dode mus te bevatten. Bert Van Hoorick. volksvertegenwoordiger. Vorige zondag had de jaarlijk se Ijzerbedevaart plaats te Diks- muide. De Aalstenaar Walter Boni voerde de regie over deze plechtigheid die in het teken staat van de duizenden IJzer- frontsoldaten die er tijdens de eerste wereldoorlog sneuvelden en uiteraard dus ook in het teken van de Vlaamse rechten en van de wereldvrede. Een andere Aalstenaar, Seppe Coene, voorzitter van het IJaer- bedevaartkomitee, hield de jaar lijkse rede. Hij was ditmaal bij zonder gematigd. De Vlaamse nationalisten weten ongetwijfeld niet goed meer op welk been te dansen na de deelname van de Volksunie aan het beraad van Steenokkerzeel, waar zij toch be reid bleek toegevingen te doen aan de Brusselse francofonen. Zowaar stelde Seppe Coene voor op dat de Vlaamse socialisten op het front van het Vlaams over leg zouden moeten worden ge roepen. Gewoontegetrouw was Zuid- Afrika met zijn apartheid wel op het appel geroepen. Leden van de Gentse «Werkgroep Arbeid» deelden tijdens de plechtigheid echter pamfletten uit waarin ge steld werd dat het zingen van het Zuidafrikaans volkslied te Diksmuide misplaatst is vanwege het racisme in dit land en het onderdrukken van de kleurlingen aldaar. De pamfletverdelers wer den echter gebrutaliseerd en ge slagen door de «Vlaamse Mili- tantenorde», «Were Di» en leden van het even fascistisch getinte «Taalaktiekomitee» Erger nog. Er waren te Diks muide ook delegaties aanwezig van een Engelse fascistische groep van Slosley en van een Franstalige fascistische groep (Rex), allen in zwart uniform. Samen met hun geestesgenoten van de «Vlaamse Militantenorde» poogden zij mee op te stappen in de vlaggeoptocht. Toen ver tegenwoordigers van het bede- vaartkomitee dit wilden verhin- In de Senaat is door de socia listen een wetsvoorstel ingediend om de vrouwelijke ambtenaren van Staat, gemeente, provincie en instellingen van openbaar nut toe te laten hun pensioen te nemen vanaf hun 55e jaar op voorwaarde dat zij dertig jaar diensit hebben in gelijk welke loopbaan die in aanmerking komt voor een der pensioenstel sels. In de Kamer werd een wets voorstel neergelegd door de so cialisten dat er toe strekt de diensttijd voor gewetensbezwaar den gelijk te stellen met deze van de miliciens. Zeals men weet moeten de gewetensbezwaarden thans een vervangingsdienst doen die het dubbele bedraagt van de legerdienst van de miliciens. Op 15 juni waren er in ons land 90.321 volledig en 21.050 ge deeltelijk werklozen. Voor ons eigen arrondissement bedroegen deze getallen respektievelijk 3.1(18 en 750 of in totaal 3.91G. Op Gent na is dit het hoogste getal ran de beide Vlaanderen. In Gent zijn er een 500-tal werk lozen meer dan in het arrondis sement Aalst maar het arrondis sement Gent telt ook een grotere bevolking. Deze cijfers tonen aan dat het arrondissement Aalst nog steeds achterop blijft in het Vlaamse landsgedeelte.

Voor Allen | 1974 | | pagina 1