Onkerzele BRIEF AAN DE HEER TINDEMANS BIJ EEN ENQUETE VAN DE N.M.B.S. DE B.S.P. IN ROUW OP WANDEL DOOR... DE KARWENDEL EN STUBAI FOTOKRING «DE KRAKELING JONGSOCIALISTEN KULTUUROPBOUW VZW A.T.B. DE NATUURVRIENDEN VRAAG UIT GERAARDSBERGEN NIEUWJAARSWENSEN Overlijdens V.Z.W. SKRABOELE- KEN BSP OVERBOELARE IN ROUW KERSTBANKET TE OVERBOELARE BSP OVERBOELARE 2084 2808 3999 1064 2130 3776 2523 1984 3374 2119 3709 1925 3241 3653 1560 1246 3526 2462 2823 3558 2830 1483 1853 3971 2170 2346 3051 1155 3111 1575 2329 2852 3440 3421 1622 3920 2952 2161 3093 1259 2994 3667 2564 1509 1034 2071 2714 1578 1733 1317 2250 2212 3228 3505 3907 3766 3946 3031 1247 3363 1088 2940 1807 1381 1449 3773 2142 1924 1119 1951 3710 1932 2395 1054 3861 2081 2351 2044 1282 3579 1488 1175 3090 1856 2220 Reservenummer: 2771 DUIVENLIEFHEBBERS 5 LANCEREN FOGEMIN NIEUWJAARSWENSEN CENTRALE VOOR SCOCIALISTISCH CULTUURBELEID Algemene ledenvergadering Langs deze weg worden alle aangeslo ten afdelingen van de C.S.C. Geraardsbergen vriendelijk uitgeno digd tot het bijwonen van de Algemene vergadering op maandag 5 januari 1975 om 20 uur in het Volkshuis. Toen ik enkele jaren geleden samen met mijn echtgenoot op rust ging ver heugde ik mij met de gedachte nog een tijdje van een gelukkige oude dag te kunnen genieten. Gedurende ons aktief leven was mijn man werkzaam in het bouwbedrijf. Aan mij was de zorg opgedragen onze kin deren op te voeden. Met het gezinspen sioen dat ons werd toegekend konden wij al spaarzaam te leven de beide eindjes van het jaar aan mekaar knopen alhoewel het huren van onze woning wel een zware last op ons budget bete kende. Toen de wet op het welvaartvastmaken van de pensioenen onder minister Frank Van Acker werd goedgekeurd, dachten wij de toekomst rooskleurig te mogen inzien. Alras zou blijken dat voor sommige mensen de oude dag niet kommerloos mag ver'open. Zes jaar ge leden werd mijn echtgenoot getroffen door een beroerte en sindsdien is hij aan het ziekbed gekluisterd. Ziek worden betekent meer uitgaven en ik werd al dus gedwongen mijn woning op te zeg gen omdat ik er de huurprijs niet meer kon voor betalen. Gelukkig werd ik door een van mijn kinderen met liefde ontvangen en kon ik daar, met minder kosten, verder voor de verpleging van mijn echtgenoot instaan. Ondanks de beste zorgen evolueerde de toestand van mijn man in ongunstige zin zodat ik genoodzaakt werd voortdu rend aan zijn zijde te vertoeven. Het werd zo erg dat verpleging ten huize onmogelijk werd en ik mij verplicht zag hem opnieuw te hospitaliseren. Gedu rende enkele tijd werd hij aldus in het hospitaal opgenomen tegen een tarief dat betaalbaar was. Zekere dag kwam echter de jobstijding dat hij niet meer tegen deze voorwaarden kon opgeno- Langsom de pers hebben wij kunnen vernemen dat de N.M.B.S. overweegt de oude rijtuigen, in gebruik voor het binnenverkeer en welke reeds meer dan 40 jaar oud zijn, te vervangen. Deze rijtuigen voldoen niet meer aan de eisen van comfort en sommige zijn zelfs in erbarmelijke toestand. Met het doel op dit gebied ook de ver langens te vernemen van de reizigers, werd gedurende de periode van 10 tot 16 december jl. door de zorgen van de N.M.B.S. een enquête gehouden met betrekking op het comfort in de spoor- rijtuigen. Honderden klanten, met reisroute over het volledig Belgisch spoorwegennet, werden te dien einde om hun mening gevraagd. Het is logisch dat de massa pendelaars en ongetwijfeld ook deze uit de streek van Geraardsbergen Ninove en Gal maarden belangstelling opbrengen voor de resultaten van het onderzoek. Vooral de werknemers uit deze laatste gewesten of ze nu naar Brussel of naar Gent reizen, ondervinden dagelijks aan den lijve wat gebrek aan comfort bete kent. Steeds hebben zij het voorrecht genoten met de oudste treinstellen te mogen reizen. Aan de lijn Ath. Ge raardsbergen werd indertijd de eer gela ten van de laatste tocht van de stoomlo comotief. Voor ons geen electrificatie van het spoor. Voor ons wel grotendeels omni- bustreinen, versleten treinstellen en op tijd vertragingen op de uurregeling. iVie twijfelt aan onze beweringen moet eens de proef op de som maken. Kiest hij op de spitsuren de richting Aalst om zich naar Gent of Brussel te begeven dan moet er veel geluk bij zijn om bij het overstappen te Denderleeuw een plaatsje te bemachtigen. Kiest hij vanuit Geraardsbergen de richting Edingen - Halle - Brussel dan raden wij hem de trein van 6.50 u. aan of dezelfde trein bij zijn terugkeer uit Brussel rond 17.30 u. Het comfort in deze overvolle trein is erbarmelijk. In sommige rijtuigen stikt men bijna van de warmte. In andere doet men er goed aan hoed en oveijas aan te hou- Voorbije dinsdag 30 december 1975 was het dus de allerlaatste veertien daagse bijeenkomst van onze foto vrienden voor 1975. Zoals steeds was ook nu deze avond flink voorbereid. In een rekordtempo amper 10 dagen na zijn terugkeer uit verlof was onze sekretaris klaar met de kleurdiareeks «Madeira». De projektie van tweehon derd kleurdia's in overvloeiing, met aangepaste tekst en muziek, samen met het proeven van de fijne Madeirawijn vormde meteen het hoofdthema van deze slotavond 1975 waarop ook de vrouwtjes waren uitgenodigt. En nu 1976... natuurlijk vooraf onze beste wensen voor een gelukkig en voorspoedig 1976... moge 1976 voor onze fotokring, voor onze leden en hun familie, voor alle lezers van Voor Al len, een jaar worden van vooruitgang, een jaar van vriendschap, moge 1976 alle mensen op aarde nader tot elkaar brengen... in vrede. Ons voorlopig werkprogramma voor januari 1976: Dinsdag 13 januari 1976 te 19.30 u. lokaal nog niet bekend eerste veer tiendaagse bijeenkomst met fotobe- spreeking en kursus. Zaterdag 17 januari 1975 te20u. lokaal Turnzaal - Markt, Geraardsbergen. men worden. Vermits wij hem, gezien zijn toestand, onmogelijk in de huis elijke kring terug konden opnemen, werd het tarief verhoogd tot 300 F. per ligdag. Deze uitgave, verhoogd met de opleg voor medicijnen e.d. heeft als gevolg dat er van ons pensioentje letterlijk niets meer overblijft en dat ik nu, meer dan ooit, aangewezen ben op hulp van anderen. Mijnheer de Eerste Minister, na een leven van hard zwoegen valt het mij zwaar nu tot de bedelstaf te zijn veroor deeld. Uit de hand van uw kinderen moeten leven is misschien geen schande maar de eigenliefde en het mo reel worden er door geknakt. U zult begrijpen, mijnheer de Eerste Minister, dat elke frank voor mij zijn goudwaarde heeft. In deze voor mij ha chelijke situatie verneem ik nu dat de jaarlijkse aanpassing van mijn pensioen veel minder zal zijn dan wat ik ver wacht had, dat raadplegingen van dok ters en kostprijs van medicamenten op nieuw de hoogte ingaan. U noemt dat een offer brengen voor de gezondma king van 's lands benarde economische toestand. Ik moet U bekennen dat voor mij de ramp nog groter gaat worden. Ware het derhalve niet beter, mijnheer de Eerste Minister, bij de toepassing van uw programmawet, wat meer te vragen aan hen die in rijkdom en weelde baden en mij met rust te laten? Indien dit niet mocht gebeuren dan zul len de duizenden gezinnen welke in mijn geval verkeren terecht beginnen te twijfelen aan de kristelijke naasten liefde waarvan uw partij steeds haar parool heeft gemaakt. Een gepensioneerde den. Bij vriesweer is de verwarming totaal uitgeschakeld. Geen sprake ook om verwarming of verluchting te rege len. Voor het opdoen van een verkoud heid is deze trein dus het best aangewe zen. Wij hebben deze trein speciaal uitge pikt omdat zich daarmee dagelijks de heer CARDOEN, burgemeester van Galmaarden en kabinetsattache van de minister van verkeerswezen verplaatst. De heer Cardoen dient bijna dagelijks klachten op te tekenen van ontevreden medereizigers en wij hebben reeds per soonlijk kunnen vaststellen dat hij ij verig is in het nemen van nota's. Waar schijnlijk zijn deze bestemd om over gemaakt te Worden aan zijn excellentie minister Chabert. Tot op heden hebben deze aanmerkin gen niet veel aarde aan de dijk ge bracht, laat staan de mogelijkheid ge schapen een ander treinstel in te schake len. Beschikt de heer Cardoen dan over zo weinig invloed bij zijn oversten in het kabinet van Verkeerswezen? Andere voorbeelden zijn de gammele «bustreintjes» waarop men U bijna uit elkaar rammelt. Of nog de rijtuigen met verscheidene ingangen waarde «tocht» belastingsvrij is. Hopelijk zullen de verantwoordelijken voor de enquête ook de treinreizigers uit het Geraardsbergse en het Ninoofse bij hun onderzoek betrokken hebben. Misschien zal de heer Cardoen van de gelegenheid gebruik gemaakt hebben om hen zijn nota's over te maken! Wat hier werd aangeklaagd is de trieste waarheid. Het was zeker niet ongepast eens zijn hart te luchten en de grieven wereldkundig te maken. Het is onze innigste wens dat niet alleen aan de «belangrijke» verkeerslijnen zou wor den gedacht bij de ingebruikname van de nieuwe treinstellen. Wij zouden ten zeerste ontgoocheld zijn mocht het el ders afgedankte materieel naar onze streek worden overgeplaatst om er zijn laatste ademtocht uit te blazen. Minister Chabert, gelieve onze pende laars in de toekomst niet meer als vee maar wel als mensen te beschouwen. Walraet Lucien avondvullende kleurdiaprojektie met als onderwerp «op wandel door de kar- wendel en Stubai» door Ghijsbrecht August. Dinsdag 27 januari 1976 te 19.30 u. lokaal nog niet bekend veertien daagse. Zaterdag 31 januari 1976 te 20 u. in restaurant de Klokke, Markt, Ge raardsbergen, jaarlijks gastmaal, ge volgd door gezellig samenzijn. Aan alle leden, sympathisanten, vrien den en kennissen van de Jong- Scocialisten en vzw Kultuuropbouw een voorspoedig 1976. Een jaar vol po litieke strijdvaardigheid en kulturele bezinning. Het Bestuur De ATB afdeling Geraardsbergen wenst aan al zijn leden, sympathisanten en aan alle reislustigen een voorspoedig nieuwjaar, een jaar vol reisgenot en va kantievreugde. Het Bestuur Vraag: Ik ben 18 jaar oud. Ik ben werkzaam in de fabriek. Ik ben met mijn moeder nog alleen. Zij geniet ou derdomspensioen. Kan ik vrijgesteld worden van legerdienst? Antwoord: Men wordt nooit in die om standigheden direct vrijgesteld van le gerdienst. Ge kunt echter wel als U de enige steun zijt van uw moeder weduwe vijf jaar uitgesteld worden. De inkom sten van uw moeder mogen dan toch echter de 93.000 F. netto per jaar niet overschrijden. Dat bedrag wordt dan wel nog verhoogd met 1/ 4 per persoon ten laste. Dat ge werkt is van groot belang want om als kostwinner te kun nen bestempeld worden moet ge werke lijk prestaties leveren hetzij als loont rekkende, hetzij als zelfstandige. Als ge dan vijf jaar achtereenvolgens uitgesteld zijt dan zult U in het zesde jaar Uw definitieve vrijstelling krijgen van de legerdienst. Niet vergeten dat gij nu reeds in de maand januari 1976 op het gemeente huis van uw woonplaats uw aanvraag om uitstel indienen moet. Eens de maand januari voorbij is het te laat. Zo moet ge dan alle jaren vijf jaar lang uw aanvraag om uitstel indienen. Ook het zesde jaar maar dan verwerft u de defi nitieve vrijstelling indien u natuurlijk nog kostwinner zijt. Mocht u dan echter eventueel trouwen binst de vijf jaar dan kunt u niettemin toch nog als steun van uw moeder we duwe aanzien worden. Dat trouwen is echter niet aan te raden vooral als ge huwt met een meisje dat zelf werkt en tamelijk verdienste heeft zodat zij dan als kostwinster kan in aanmerking ko men. In dat geval moet u soldaat wor den. (zelfs na drie en vijf uitstellen). Ter inlichting: Geef ik hier nog enkele bijkomende inlichtingen in verband met de legerdienst, gezien me daar nog dikwijls vragen over gesteld worden. 1) Het is niet nodig kostwinner te zijn van zijn moeder weduwe om uitstel en later vrijdom te bekomenMen kan ook kostwinner zijn van zijn vader weduw naar gepensioneerde, of gebrekkige, ook kan men kostwinner zijn van zijn Telkens zijn wij weer gelukkig als wij onze gezellinnen en kameraden, in naam van de groeperingen, onze nieuwjaarswensen mogen aanbieden. Ook dit keer willen wij de eerste «Voor Allen» van het nieuwe jaar niet laten verschijnen' zonder u het beste toe te ■wensen voor 1976: geluk, vrede, voor spoed, maar vooral gezondheid. Het voorbije jaar is ontegensprekelijk een zeer vruchtbaar jaar geweest voor onze Socialistische groeperingen. Niet tegenstaande de moeilijke tijden die wij doormaken en ondanks het verlies van enkele trouwe gezellinnen en ka meraden, zijn onze medewerkers erin geslaagd niet alleen ons ledenaantal op peil te houden maar het nog te beide ouders indien die nog allebei le ven. Men kan ook de kostwinner zijn van broertjes of zusjes indien de ouders overleden zijn. Zelfs kan men kostwin ner zijn van zijn grootmoeder of groot vader, of grootouders en zelfs van plat- vreemde mensen indien men er sinds minstens zijn 14 jaar is bij opgenomen Zelfs als men onder de wapens reeds is en de toestand wijzigt zich in het gezin zodat men kostwinner wordt, dan kan men afzwaaien. Vraag hiervoor is te richten aan Gouverneur van de Provin cie. 2) Een soldaat die weduwnaar wordt terwijl hij bij het leger is en één of meer kinderen ten laste heeft kan onmiddel lijk afzwaaien, (ook vraag langs Pro vincie) 3) Hij is vrijgesteld van legerdienst die behoort tot een gezin met minstens zes kinderen in leven (totaal broers en zus ters, zelfs halfbroers en halfzusters). Er mag in dat gezin zelfs vroeger een broer om dezelfde redenen direct vrijgesteld geweest zijn op voorwaarde echter dat de lichting van de reeds vrijgestelde broer minstens 5 jaar is verlopen. Het heeft geen belang of men de oudste is in dat gezin met minstens 6 kinderen in leven, men mag zelfs de jongste zijn of er middenin vallen, het is om het even. Het heeft ook geen belang of die broers of zusters of halfbroers of zusters reeds gehuwd zijn of niet. 4) Wordt ook definitief vrijgesteld van legerdienst hij die een kind ten laste heeft. Het moet geboren zijn vóór de eerste januari van het jaar tijdens het welk aanvrager de ouderdom van 24 jaar zal bereikt hebben. 5) Wie men bij de keuring op het Klein Kasteeltje afkeurt voor één jaar, die kan men maar éénmaal afkeuren. Het vol gende jaar moeten ze u ofwel bij het leger opnemen ofwel definitief afkeu ren. Voor nadere inlichtingen kunt U zich wenden tot onze mandatarissen op hun zitdagen. Ik vermeen dat die zaken van tamelijk bejang zijn gezien de maand januari nu juist haar loop genomen heeft. Steeds ten uwen dienste. Van der Bruggen Dieudonné Eresenator Parkstr. 7 Geraardsbergen Georges SPITAELS vergroten zodat wij langzaam maar ze ker weldra de kaap van 160 leden zullen voorbijstreven. Dit is het grootste suc ces dat de BSP-Onkerzeke al ooit ge boekt heeft. Het ligt voor de hand dat deze prach tige bereikte resultaten te danken zijn aan de permanente inzet van onze zeer actieve bestuursleden, bijgestaan door een flinke ploeg trouwe gezellinnen en kameraden. Vandaar dat ik eraan houd, eens te meer, diegenen te danken die steeds alles in het werk stellen voor de groei en bloei van onze groeperingen. Het nieuwe jaar weze u voorspoedig en spare u voor ziekte en tegenslag. Namens de groeperingen R. SURD1ACOURT Voorzitter BSP-Onkerzele De Ridder Carla, geb. 27.11.1908, echtg. v. Brodelet Georges, Lessense- straat 79, Geraardsbergen. Van Liefferinge Omer, geb. 13.4.1918, echtg. v. De Smet Jeanne, Koningin Astridlaan 26, Geraards bergen. Gommers Maria, geb. 7.6.1905, echtg. v. Vermeren Cyriel, Boekwy- verstraat 13, Zandbergen. Christiaens Maria, geb. 3.9.1907, wed. v. Tack Jacob, Hoge Buizemont 42, Geraardsbergen. De Clercq Maria, geb. 27.8.1897, wed. v. Dierickx Franciscus, Meer minstraat 3, Geraardsbergen. Aan alle peuters, kleuters en hun ou ders van het Jeugdatelier, aan alle leden van het Jeugdclubhuis, aan de trouwe bezoekers van Skraboeleken en alle sympathisanten maar in het bijzonder aan alle medewerkers van de VZW SKRABOELEKEN, een gelukkig 1976. Het Bestuur Met de grootste verslagenheid ontvin gen we het droeve nieuws dat onze goede kameraad Van Liefferinge Omer op 25 december plots is overleden. Sinds geruime tijd wisten we dat onze vriend Omer niet meer beschikte over de beste gezondheid, doch steeds zijn het harde noten om kraken bij het heen gaan van iemand die men heeft leren kennen en waarderen als een goed par tijgenoot - steeds vriendelijk in de om gang, zich steeds inzettend voor de par tij en zijn gezin. Omer was geen groot spreker maar daar waar hij nodig was en de belangen der partij diende te ver dedigen, was hij paraat. Samen met zijn familie zullen we Omer missen. In onze middens laat hij een grote leemte achter maar moge het een troost zijn aan zijn echtgenote Jeanne en zoon Roger, alsdat we zijn heengaan aanvoe len als een groot verlies voor onze be weging. De BSP Overboelare samen met zijn neven-organisatie's biedt hierbij aan de sterk beproefde familie haar oprechte deelneming in de diepe rouw aan. Het Bestuur De BSP Overboelare en nevenorganisa- tie's wensen een voorspoedig Nieuw jaar aan partijgenoten en leden van hun gezin. Dat allen een goede gezondheid moge te beurt vallen en hunne organisa- tie's steeds het succes moge kennen die ze er van verwachten. Zaterdag 27 december jl. hield onze afdeling haar traditioneel kerstbanket in ons lokaal Forum. Met ontroerde stem, hield voorzitter Kd De Roeve er aan de vele aanwezigen te danken voor hun talrijke opkomst. Na eerst een mi nuut stilte voor het plotse afsterven van ons bestuurslid, Kd. Van Liefferinge Omer, diende Kd De Raeve ook onze gastspreker Senator Vernimmen we gens ziekte en BSP-voorzitter Kd Wal raet wegens rouw te verontschuldigen. Ondanks alles slaagde ons banket op perbest. De ruimten tussen de verscheidene gangen werden gevuld door de uitrei king van de kerstpakketten aan onze kinderen en een gratis tombola. Tot slot van deze prachtig geslaagde avond werd overgegaan tot de trekking van onze monstertombola waarvan de uitslag hieronder vermeld. Gebruik makend van deze regels onze beste dank aan alle milde schenkers van de talrijke prijzen. Het Bestuur UITSLAG STEUNTOMBOLA KERSTFEEST Prijzen af te halen tot 29 februari 1976 in ons lokaal Forum, Grote Weg 232, Geraardsbergen. Het BSP-bestuur dankt langs deze weg alle sympatisanten die hebben meege werkt aan het welslagen van deze prachttombola. FOGEMIN Fonds voor Geraards bergse Mindervalieden werd ge sticht op initiatief van de Sportraad en heeft tot doel aan de mindervalieden uit het Geraardsbergse de gelegenheid te bieden ook aan sport te doen. Een lovenswaardige betrachting waar voor omvangrijke financiële middelen nodig zijn, ondermeer voor aankoop van materiaal. Ongetwijfeld was de be hoefte aan werkingsfondsen de reden dat FOGEMIN eerder langzaam van de grond kwam. Het is een bewijs dat de initiatiefnemers zich door deze problemen niet laten ontmoedigen want wij stellen vast dat de acties in de groeperingen beginnen los te komen. De duivenliefhebbers zijn als eersten in de bres gesprongen om een gezamen lijke organisatie uit te bouwen. Op Kerstdag werd een duivententoonstel- ling ingericht in de lokalen van het RI- TO, welke gepaard ging met een ver koop van jonge duiven en waarvan de opbrengst integraal ten goede kwam aan FOGEMIN. Dat het menslievend doel van de organisatie tot medewer king heeft gestimuleerd bleek niet al leen uit de 80 schenkingen welke uit gans het land en zelfs uit Frankrijk wer den genoteerd, maar ook de eetzaal van het RITO liep overvol. Tussen de massa belangstellenden, waaronder tal van gekende melkers, hebben wij kennis kunnen maken met het eigen wereldje van de duivenlief hebbers. Bij dergelijk succes had iedereen de glimlach en niet in het minst de inrich ters. Het deed ons genoegen de overge lukkige gezichten te zien van de noeste werkers van de sportraad. Wij brachten bewondering op voor de heer VAN DE PARRE welke als tussenpersoon voor het bijeenbrengen van tal van giften en als oproeper bij de verkoop zeker op een buitengewone verdienste aan spraak mag maken. Het leger der duivenliefhebbers heeft een voorbeeld gesteld dat niet onopge merkt zal zijn voorbij gegaan. Het strekt hen tot eer dat zij, langsom hun geliefkoosde sport, mindervaliede mensen een hart onder de riem hebben gestoken en hun de indruk hebben gela ten dat zij nog meetellen in onze maat schappij. Nu de goede weg is ingesla gen zijn wij er van overtuigd dat FO GEMIN burgerrecht heeft verworven bij de sportgroeperingen en bij de be volking. Vooraleer deze bijdrage te be sluiten willen wij erop wijzen dat ook de Geraardsbergse kaartersclubs beslo ten hebben het goede voorbeeld van de duivenliefhebbers op te volgen. Voor het ogenblik zijn de voorronden van een grote kaartwedstrijd aan de gang waaraan iedereen kan deelnemen in één van de onderscheidene medewerking- verlenende clublokalen. De finale gaat door op 17 januari 1976 in de lokalen van het St. Jozefsinstituut te Geraards bergen. Met FOGEMIN en de inrich ters durven wij hopen dat ook deze or ganisatie tot een flink succes zou mo gen uitgroeien. Lucien WALRAET Nu dat een jaar van goede samenwer king in onze afdeling eindigt, houdt het B.S.P.-bestuur er aan zijn leden even als de leden van de mutualiteit A.B.V.V. - A.C.O.D. en S.V.V. en alle inwoners van de gemeente Viane en Moerbeke onze hartelijkste wensen van geluk, voorspoed en in 't bijzonder een goede gezondheid voor 1976 aan te bieden. Nu dat we dit jaar nieuwe verkiezingen zullen hebben, zal de BSP-afdeling Viane-Moerbeke, gefusioneerd vanaf 1.1.1976, alles in het werk stellen om haar verplichtingen tegenover de parti j en het kiezerskorps na te komen. Op sociaal vlak zullen de inwoners van onze beide gemeenten onbeperkt kun nen beroep doen op haar BSP- mandatarissen en leden van het be stuur. Samen moeten wij met fierheid en met volharding het werk dat we on dernomen hebben voortzetten en wen sen wij oprecht dat dit verwezenlijkt zou worden in de vreugde van het be wustzijn van een zo goed mogelijk vol brachte taak. Daarom hoopt het BSP-bestuur dat ook in 1976 onze leden alles in het werk zullen stellen om onze politieke organi saties in een socialistische geest verder te verstevigen en zeker verder in te bouwen. Namens het bestuur Remi VERSCHAFFEL Op de agenda: Verslag vorige vergadering coöptatie van één lid voor de Raad van Beheer van de Culturele Raad aktiviteiten 1976 We rekenen alvast op de aanwezigheid van alle aangesloten afdelingen. De C.S.C. -afdeling Geraardsbergen houdt eraan langs deze weg al zijn le den en sympathisanten een voorspoe dig 1976 toe te wensen met veel Kultu rele aktiviteit. Het Bestuur Het kan bepaald moeilijk zijn om bij de idee van een graf, dat de laatste rustplaats is geworden van een zeer goede kameraad, de passende woorden te vinden om afscheid te nemen. Het is des te moeilijker omdat het gemoed van de Socialistische groeperingen van Onkerzele, naast dit van de familieleden geladen is met leed op grond van het feit dat diegene die ons komen te ontvallen is, de werkelijke vriend was van ons allen. Omdat het ook, en dit sinds jaren mijn persoonlijke vriend was, heb ik het gevoel dat mijn pen weigert neer te schrijven dat kd. SUNAERT Aimé op 28 december is overleden Aimé, ondervoorzitter van onze Socialistische ouderlingenbond in Onkerzele, Aimé, waar ik veertien dagen terug tezamen met mijn vrienden van het Partijbes tuur te Onkerzele aan de bestuurstafel heb gezeten, omdat hij zijn eerste bestuurs vergadering in ons midden bijwoonde, is niet meer. Zijn overlijden komt plots en onverwachts, en heeft ons allen met stomheid geslagen. Enkele weken terug slechts, stond hij levenslustig zoals altijd, tezamen met zijn echtgenote in ons midden ter gelegenheid van de opening van onze anti fascistische tentoonstelling. Nu moeten wij Aimé missen, voor altijd. De opdracht mij door het BSP-bestuur Onkerzele toevertrouwd, aan Aimé SUNAERT een laatste eresaluut te brengen, valt mij zeer zwaar. Gekonfronteerd met de zeer harde werkelijkheid dat het feitelijke leven in zich houdt en te bieden heeft, mede met de vaststelling dat iemand zoal§ Aimé onze BSP-rangen verlaten heeft, brengt ons allen, en de socialistische beweging in het bijzonder, in een toestand van rouw, verliezen wij een overtuigd socialist, welke op een waardige wijze zijn ideaal wist te verdedigen. Van in zijn kinderjaren en latere levensjaren heeft Aimé kunnen ondervinden dat enkel het socialisme verbetering kon brengen aan het lot van de kleine man, de gewone arbeider. Alhoewel niet in Onkerzele woonachtig, was hij op al onze feestelijkheden tezamen met zijn echtgenote aanwezig. Voor die verbeten dagelijkse strijd voor lotsverbetering, waaraan Aimé in de mate van het mogelijke heeft deelgenomen zijn wij de volle erkentelijkheid ver - schuldigd. Hij behoorde niet tot diegenen die hoog van de toren bliezen of leiding namen, maar steeds was hij paraat die medewerking te verlenen daar waar het noodzakelijk was, en hiervoor heeft hij onze oprephte dank ten volle verdiend. Moge dit medevoelen en het grote verdriet van de talrijke strijdmakkers en vrienden het leed van uw echtgenote verzachten tijdens de eenzame tijd die haar wacht. De eer, die wij de nagedachtenis van uw man toedragen, moge U een troost zijn in deze pijnlijke stonden. Tot Aimé zeggen wij in alle eenvoud, zoals het voor zo'n uitstekend militant past, dat wij zijn pionierswerk zullen voortzetten zoals hij dit vele jaren heeft gedaan zodat zijn leven en zijn strijd niet tevergeefs zal geweest zijn. Vaarwel Aimé, slaap vredig TURNZAAL VOLKSHUIS Markt Geraardsbergen Zaterdag 17 januari 1976 te 20 u. KLEURDIA - AVOND met aangepaste muziek en tekst, projektie in overvloeiing. Verwe zenlijkt door Ghijsbrecht A. Ingericht door fotokring «de Krakeling» Iedereen is welkom Inkom vrij

Voor Allen | 1976 | | pagina 5