HERZELE GERAARDSBERGEN Erembo" [degenTl Hofstade ANTI-FASCISTISCHE TENTOONSTELLING Openbaar onderzoek gewestplan Aalst - Ninove - Geraardsbergen - Zottegem tot 28 februari «De Nacht Der Postmannen DRIEHOEKSTORNOOI BILJART GESLAAGD A.T.B, FEEST SK. GERAARDSBERGEN DENKT OOK AAN DE TOEKOMST CSC ERPE MERE LEDENFEEST VAN DE L.S.W. (liberale sociale werken) TE HOFSTADE UIT DE GEMEENTE: EINDELIJK EENS DE SMAAK VAN DE OVERWINNING VOOR ONZE GERMINALVRIENDEN GEMEENTERAADS ZITTING JUBILEUM GEBOORTE A AIGEM GROTE PRIJSBELOTTING BOND M.OYSON Bestuursvergadering NIEUWS UIT HET SKRABOELEKEN Jeugdklubhuis KOFFIETAFELS op 13, 14 en 15 februari in het lokaal te Mere: Opening: op 13 februari om 19.45 u. Vertoning film over de concentratiekampen van Dachau en Buchenwald. Lezing over de «Opkomst en ondergang van het Derde Rijk» door de h. De Ghouy, oud-gevangen van Dachau. Gesprek met de h. De Ghouy is voorzien. De tentoonstelling is te bekijken in de loop van het weekend. De B.S.P. Hofstade heeft zich steeds bekommerd om de problemen die zich stellen voor de bevolking in het alge meen en de werknemer in het bijzon der. Dit houdt in dat de BSP. nagaat welke problemen zich stellen, wat er dient voor gedaan te worden en welke instanties (personen) verantwoordelijk zijn voor het vinden van de beste oplos singen. Het is de vierde maal dat het gewest plan in de gemeenten geadviseerd wordt en het openbaar onderzoek be gon op 1 december 1975 Dit was voor de B.S.P. te Hofstade een gelegenheid om na te gaan: Welke de voorzieningen van dit plan zijn voor onze gemeente. Of deze voorzieningen tegemoet komen aan de behoeften van de ge meenschap Wi Ike voorstellen de BSP onder de vorm van bezwaarschrift eventueel moet formuleren Teneinde na te gaan wat het gewestplan inhoud; voor onze gemeente werd een vragenlijst opgesteld betreffende: A) Industrie- en of ambachtelijke zone: is er te Hofstade (fusiegemeente) een industrieterrein voorzien'? Bemeikingen is er te Hofstade (fusiegemeente) een terrein voor ambachtelijke bedrij ven vo.irzien? Zo ja: Hoe groot is het? Is ze goed gelegen? Zo neei.: Is het nodig er een te voorzien? Waar? B) Woonzone: Voorziet het gewestplan voor Hof stade eer woonuitbreidingszone voor sociale huisvesting? Zo ja: Hoe groot is deze? Volstaat ze? Zo neen: Is er een wenselijk? Waar? Heeft Hofstade reeds beslist een Het verslag over het L.S.W. -feest ver schenen in een weekblad heeft bij mij volgende bedenkingen opgeroepen: «Schepen Lorie mocht er de gemeen teraadsleden Cesar Lissens, en Van Dorpe ontvangen»! sic) Waar waren de andere PVV- gemeenteraadsleden gebleven? Ontbraken op het appe: De Smet Mau rice (burgemeester), Van den Nest Lu- cien (1ste schepen) en de gemeente raadsleden: De Sloover, Goemen en Wauters. Dus 5 van de 8 verkozenen ontbraken en dan nog de minste niet In zijn toespraak over de fusies zei Lo rie «We dienen dit feit aan te nemen en daarnaar te handelen (sic) Ik heb de indruk dat schepen Lorie zich nooit verzet heeft (zelfs geen poging) tegen de fusie niet Aalst; integendeel hij propageerde ze tijdens een debata vond in het jeugdhuis Pallieter. Ik be aam dat we daarnaar moeten handelen, maar dan met daden. Als schepen van onderwijs, sport en cultuur kon en kun je nochtans veel doen. Ik moet echter met een grote loep gaan zoeken naar je verwezenlijkingen terzake en dit niet tegenstaande het feit dat er te Hofstade zaad in 't baksken is (je kunt het vol gend jaar aan Aalst overmaken) Schepen Lorie mag ik er Uw aandacht op vestigen dat de BSP-Hofstade zich steeds tegen een fusie met Aalst verzet heeft. Herinner U de debatavond in Pal lieter, waar onze vriend DIERICKX Eddy hard van leer ging tegen de aan gekondigde fusie rnet Aalst en dat de BSP-Hofstade ter gelegenheid van de stemming der fusies in 't parlement via een MANIFEST aan de bevolking haar standpunt terzake bekend maakte en te vens op de verantwoordelijkheid wees van de CVP en PVV parlementsleden die het verdict van de fusies hebben gestemd zonder zelfs het democratisch recht van amendering van de B S P. te eerbiedigen. B.S.P. -pvoorzitter Troch William N.B Beste iezer, laat uw Voor Allen ook eens door uw vriend, buurman of werkmakker lezen. Spreek er hem eens over. Op 31.12.75 teide Hofstade 5.043 inwoners. In 1975 werden te Hofstade 23 nieuwe woningen en of appartementen opgericht. In januari 1976 ging dhr. Reynier Florent, gemeentebediende met pensi oen. Ter zijn vervanging werd dhr Dierickx Roland. H. Consciencestraat 4, verkozen uit de 27 kandidaten. Op zaterdag 17 januari jl. had in Ons Huis het bal van St.-Cecilia (mu ziek) en in 't Duifke het feest van de Liberale sociale werken plaats. Resultaat: een grote flop. Van coördo- natie gesproken. Kan men er niet voor zorgen dat de inrichters van feestelijk heden tijdig de data van hun feesten op het gemeentehuis zouden bekend ma ken om te vermijden verschillende fees ten sameijvallen op dezelfde datum. Door toedoen van het gemeentebes tuur werd op het industrieterrein vol gend verbodsteken geplaatst «Verboden WOON WA AGENS- te plaatsen. Zou ik er de mensen van het gemeentebestuur mogen op wijzen om op hun taal te letten en geen taalfouten te afficheren. Wij leren onze kinderen zonder fouten schrijven. v Geven jullie a.u.b. ook het goede voor beeld. DIERICKX EDDY De Vriendenkring van het Socialistisch Postpersoneel afdeling Aalst, nodigt allen uit op op 7 februari om 21.30 u. in de zaal «Volkshuis» Houtmarkt 1 te Aaist Het dansorkest «De Gensters» zorgt voor de stemming Inkom: 50 F. Bijzonder Plan van Aanleg te laten op maken? Zo ja: wanneer? Voor welke terreinen? Wie is de ontwerper'1 Zijn ervoor Hofstade plannen om concreet aan huisvesting te doen? Door de gemeente? Door de intercommunale? Door bouwmaatschappijen C) Groen- Sport- Rekreatiezone: Zijn er sportzones voorzien'1 Ja - Neen Hebben deze betrekking op De- staande sportvelden JA: Neen: Gedeeltelijk Zijn er nieuwe voorzieningen? Ja: Neen: Zijn er groene ruimten, parken of andere waardevolle gebieden welke niet werden opgenomen? Indien het gewestplan alleen be staande sportvelden opneemt. Is er behoefte aan bijkomende ter reinen om aanleg van sport- en speel velden mogelijk te maken. Ja: Neen: Zo ja: waar kan dergelijke zone voor zien worden? Indien het gewestplan reeds sport zones voor onze gemeente voorziet Heeft het gemeentebestuur reeds een beslissing genomen om deze gron den aan te kopen. Ja: Neen: Indien de gemeente reeds eigenaar is van een of meer zones werd er reeds een beslissing genomen om deze uit te rusten en aan te leggen? Ja: Neen Aan de hand van deze vragenlijsteven tueel nog aangevuld, zai de B.S.P te Hofstade het gewestplan kritisch ontle den. Dit zal ons tevens toelaten om na te gaan wat de gemeentelijke overheid er tot op heden van terechtbracht die naangaande. Iedereen kan het gewest plan gaan inzien op het gemeentehuis! Namens BSP-Hofstade Dierickx Eddy Het is er eindelijk van gekomen, het werd trouwens de hoogste tijd. dat onze Germinalvrienden eens de smaak van de overwinning mochten proeven in het momenteel prachtig draaiend driehoek- stornooi topbiljart. De eerste wedstrijd van de tweede ronde bracht onze Germinalvrienden in het strijdperk tegen de mannen van Vlug Vrij uit Oombergen en niette genstaande deze laatste haar sterkste formatie opstelde heeft zij toch niet kunnen beletten dat zij deze maal in het zand moest bijten Deze overwinning moet stimulerend werken voor onze Germinalvrienden om hun laatste wedstrijd in het tomooi, op 14 februari aanstaande op het terrein van Elk zijn Goeste te Zottegem, even eens met een daverende overwinning af te sluiten. Hiermede zijn de vrienden van Elk zijn Goeste reeds verwittigd dat zij op voormelde datum niets aan het toeval mogen overlaten of zij zullen op een «bec de gaz» lopen, met alle gevolgen vandien zodat hun betrachting om als eerste te eindigen in het tomooi een flinke deuk kan krijgen. Zoais reeds hoger vermeld werd op 24 januari laatstleden, de ontmoeting tus sen onze Germinalvrienden en Vlug Vrij afgewerkt en vooraf wensen wij alle deelnemers van beide clubs van harte geluk te wensen voor hun be toonde sportiviteit en fair play Het doet goed vast te stellen dat, in de eerste plaats, de vriendschap triomfeert om vervolgens te trachten de overwin ning na te streven in een sportiviteit die als voorbeeld kan worden gesteld. Zo hoeft het inderdaad te zijn het drie- hoekstornooi is vooral bedoeld als een amusement en het smeden van vriend schapsbanden rond het groene laken van het topbiljart. De eerste match van de ontmoeting had plaats tussen clublid De Corte Freddv van Vlug en Vrij en onze voorzitter De Smet Omer. Na een spannende partij was het tenslotte onze voorzitter die het kon haien met een score van 9 tegen 8 punten en hiermede was de ontmoeting ingezet voor onze Genninalvnenden Als tweede confrontatie kregen wii onze veteraan De Flo Gaston op het biljartveid tegen Woumans juiien. Het ging onze veteraan niet voor de wind, speelde een 'bar slechte wedstrijd en werd door Woumans Julien ingeblikt met een score van 10 tegen 5 punten, hiermede nam Vlug Vrij een duide lijke voorsprong en het zag er opnieuw maar povertjes uit voor onze Germinal vrienden, De derde wedstrijd bracht onze Lefèvre Georges op het groene laken tegen Pe trus Danny. Onze Georges speelde een slechte eerste beurt, was zonder veel inspiratie, kon zich enigszins hernemen tijdens de tweede beurt om aldus een gelijkspel af te dwingen met 8 punten voor beiden. Als vierde match kregen wij onze Van De Walle Lucas tussen de biljartlijnen tegen De Schamphelaere René, beter gekend als Neekes van het lokaal Vlug Vrij. Onze Lucas deed het niet bie- zonder goed maar ook niet slecht en kon het tegen de gereputeerde Neekes tot een gelijkspel brengen met 9 punten voor ieder op het scorebord. Hiermede was evenwel de reeds ver worden voorsprong van Vlug Vrij nog steeds niet weggewerkt door onze Germinalvrienden. Het keerpunt van de ontmoeting kwam met de vijfde match die onze De Winne Jacquis op het biljartlaken bracht tegen Temmerman Maurice. Onze Jacquis was buitengewoon op dreef, was onge naakbaar, de biljartballen rolden voor hem en zonder pardon werd Maurice van Oombergen, van het veld gespeeld met een score van 10 tegen 3 punten die op het bord verschenen Met deze overwinning werd meteen de opgelopen achterstand van onze Ge rminalvrienden, niet alleen opgehaald, maar nam hiermede een duidelijke voorsprong op de mannen van Vlug Vrij. Als zesde man van onze Germinal vrienden diende clublid Baele Jozef het op te nemen tegen Redant Cyriel van Vlug VrijTwee zeer goede biljarters die elkaar niets toegaven en hun match afsloten met een gelijkspel met 9 pun ten die voor heiden op het scorebord werden aangetekend. Onze veelvoudige kampioen Van Reepingen Walter moest als zevende man van onze Germinalvrienden tussen de biljartlijnen voor zijn match tegen Woumans Waiter. Onze Walter deed het vrij goed legen de andere Walter en kon zijn wedstrijd met succes afsluiten met een score van 9 tegen 8 punten. De achtste match kon Vlug Vrij zijn achterstand voor een deel ophalen daar haar vertegenwoordiger De Beer Eli onze Van Steenberge Werner er van langs kon geven met een score van 10 tegen 8 punten. Voor de negende wedstrijd was het onze competitieleider Faseur René die het moest opnemen tegen Woumans José. Joséken van Vlug Vrij had niet alleen competitie te kort maar had te vens af te rekenen met tegenslag het geen onze geroutineerde René toeliet een duidelijke zege te behalen met 10 tegen 5 punten, aldus een comfortabele voorsprong voor onze Germinalvrien den kon afdwingen en de eindoverwin ning zonder twijfel liet. De laatste en tiende match bracht ons clublid Lefèvre Julien op het biljartveid Tegen De Winne Michel. Wij weten dat onze Julien nogal eens risico's durft nemen hetgeen evenwel tegen de on derlegde Michel De Winne niet zou mogen en aldus was het Julien die 1 punt in de brand moest laten daar hij siechls 8 punten kon verzamelen tegen 9 voor Michel van Vlug Vrij. De ontmoeting kon alsdan worden af gesloten met een zege voor onze Ge rminalvrienden tegen Vlug Vrij met een totaalscore van 85 tegen 79 punten. Een niet zo afgetekende maar dan toch een duidelijke overwinning hetgeen de moreel van onze Germinaljongens in de hoogte zal brengen om eveneens de laatste wedstrijd in het tornooi met suc ces af te ronden tegen de mannekens van Elk zijn Goeste. Momenteel is de stand per club als volgt: 1Vlug Vrij met drie ontmoetingen en 251 punten. 2 Germinalvrienden met drie ontmoe tingen en 234 punten. 3. Elk zijn Goeste met twee ontmoe tingen en 160 punten. Wat de individuele klassering betreft zien wij dat Faseur René een zeer goede beurt heeft gedaan en vooraan in de klassering zal plaats komen nemen Onze veteraan De Flo Gaston, die een tienyle plaats innam, zal wegens zijn bar slechte wedstrijd verder afzakken Onze vriend Lefèvre Georges zal zijn negende plaats ongeveer kunnen be houden met zijn afgedwongen gelijk spel en 8 verdiende punten. Na de ontmoeting tegen Elk zijn Goeste zal reeds een definitieve klassering kunnen opgemaakt worden wat de Ge rminalvrienden betreft. Voor het spijzen van de tornooikas werd opnieuw een bedrag van 900 frank bijeen gescharreld met de rol lende teerling en wij zijn voor het ogenblik niet ver meer verwijderd van de 5.000 frank. Er staan nog twee ontmoetingen op het programma en alles laat voorzien dat wij over een voldoende budget zullen beschikken om prachtige prijzen te verdelen aan de deelnemers van het tomooi en deelnemende clubs. In ieder geval, het mag worden her haald, is het huidig driehoekstornooi goed draaiend qua organisatie, qua sportiviteit en qua vriendschap, krijgt het van langs om meer interesse en zulks laat het beste verhopen voor de toekomst. Aan ons om de toekomst ervan veilig te stellen. De gemeëïtteraad werd samengeroepen voor vrijdag 30 januari 1976 om 20 uur voor het behandelen van volgende da gorde: 1. Advies kasnazicht C O.O. 4e kwartaal 1975. 2. Aanvraag machtiging onteigening Hei baan. 3. Uitbreiding waterleidingsnet Hei- baan. 4. Uitwinningsvergoeding pachter Van Der Stuyft, Borsbeke, onteigening Houtemstraat. 5. Ontwerp verbouwen huis Markt nr. 4. 6. Aanvaarden ontslag bevelhebber brandweer luitenant Coen L. 7Goedkeuren herziene weddeschaal C.O.O. secretaris ontvanger, beslis singen 8.11976 8. Vaststellen vergoeding buitenge wone prestaties personeel herziening kiezerslijsten. 9. Bekrachtigen beslissing college 26.1.1976, aanstellen waarnemende leermeester zedenleer B.L.O 10. Aanstellen tijdelijke studiemeester opvoeder M.G. 11Goedkeuren aanbesteding en 'oe- wijs verbeteringswerken wegen 2, 5, 20 en 21 en verbinding wegen 5 en 20. Met zeer veel genoegen hcbbon onze BSP-gemeenteraadsIeden P FK'.Nü en F. Pijck samen met het gemeentebes tuur Mevrouw Van Goethem Yvonne en de Heer De Schrijver Petrus, Euro palaan, 2, t/g ontvangen op het gemeen tehuis ter gelegenheid van hun gouden huwelijksjubileum op zaterdag 24.1.76. Zij waren tevens verheugd dat de broer De Schrijver Gustaaf en echtgenote Cammu Hortense, Europalaan 02 t/g evenals de zuster De Schrijver Marie en echtgenoot Van de Winckel Theofiel, Brusselbaan 131 t/g erbij waren. Zij vierden immers hun gouden huwelijks jubileum eén en twee jaar terug. Dan was er eveneens een hoop dat de andere aanwezige broer De Schrijver Albert en echtgenoot Vermei ren Alma, Brussel- baan 133 t/g volgend jaar hun jubileum mogen vieren Dit zai helaas in Groot Aalst wezen' Het zal een zeldzaam feit zijn dat drie broers en een zuster allen hun gouden huwelijksjubileum vier den. Talrijke kinderen en kleinkinderen waren gelukkig in hun gezelschap. Langs deze weg wensen alle socialisti sche organisaties van Frembodegem de gevierden nogmaals proficiat en hopen hun allen volgend jaar terug te zien. Dat ze nog lang leven en in ons socialistisch midden mogen vertoeven Freddi PIJCK Secretaris Langs deze weg wenst het trommel korps zijn bestuursleden Gezellin Arijs Erna en Kameraad Van den Brande Freddy, evenals de BSP en nevenorga nisaties, geluk met de geboorte van hun jongen Ronny Zij hopen dat RONNY net als zijn ou ders binnen een paai jaar de trommel op de bui kof de klaroen in de hand zal mee opstappen met het korps. Dezelfde wensen van proficiat voor hun ouders Julianne en Georges, van de Europalaan. Fredüi PIJCK Secretaris Op zaterdag 31 januari 1976 organi seert de B.S.P. -afd. Aaigem een grote prijsbelotting in het lokaal café MERE bij Fr. Van de Sijpe, Opaaigem 132. Men kaart er naar 1.000 F. vooruit het inleggeld. Begin: 19 uur stipt. Iedereen is welkom! Elke woensdag van 14.45 uur tot 15.45 uur houdt bode Pierre Van den Steen zijn zitdag in het 'okaal café MERE, Opaaigem 132. N, Op vrijdag C februari 1976 gaat in het lokaal café MERE een bestuursverga dering door om 20 uur. Alle bestuursleden worden verwacht. Jeff V erleden zaterdagwerd in de feestzaal van het Volkshuis de jaarlijkse Alge mene Vergadering met souper van onze afdeling gehouden. Na net welkomstwoord en nieuwjaars wensen van de voorzitter belichtte de secretaris het moreel verslag van het voorbije jaar. De opsomming van het gepresteerde werk liet ons besluiten dat er een zwaar jaar achter de rug is, waarin o.a. de Krakeiingentocht alle hands aan dek riep en een ware voltref fer kon genoemd worden, Hoewel minder spectaculair werden de andere activiteiten evengoed geapprecieerd. Na een blik op de toekomst kon het zedelijk verslag men enkele nuttige suggesties worden goedgekeurd. Nadien werden de financiële verrich tingen van nabij belicht in globo en per activiteit. Inmiddels was het tijd om de innerlijke mens te versterken, en of het eenvoudig menu degelijk gesmaakt heeft!!! Nog even werd door de voorzitter de aandacht van de vergadering gevestigd op het milieuprobleem in de stad (sluik storten), op toeristische voorbestemd- heid van ons gewest en op het geplande waterrecreatiecentrum de «Gavers» Over de ontsluiting van de stad deden wij een beroep op de planologen om de wegen derwijze te voorzien dat ons nog «wat groen» zou bedeeld blijven wat wij hoe langer hoe meer nodig zullen hebben Tot slot bleek de idee van een toeris tisch bureau heel wat stof tot discussie te verwekken. Hierna werden wij door D.J JO tot in de vroege uurtjes ten dans uitgenodigd Dat gezelschapsdansen nog steeds in slag vinden, konden wij eens te meer beleven. Gesterkt treedt onze A.T.B. familie te rug aan voor een nieuw werkingsjaar als aanloop op het feestjaar 1977, waarin «Giesbargen» 40 lentes jong zal zijn. BR. In het jeugdatelier blijft men verder werken met het oog op de voorberei ding van een open-deurdag, welke bin nenkort voor iedere geïnteresseerde zal worden georganiseerd. Voo? hen die het nog niet mochten wetenhet jeugda telier staat wekelijks open voor: peuteratelier voor kinderen van 2 tol 6 jaar jeugdatelier voor kinderen van 6 tot 14 jaar. De zaterdag van 14 tot 17 uur. Vornnngsatelier voor jongeren vanaf 14 jaar De zaterdag van 16 tot 19 uur. Het lidgeld bedraagt slechts 25 F per jaar voor de verzekering en 10'F per werknamiddag voor de aankopen van het materiaal. Iedereen is er welkom. Voor het jeugdklubhuis wordt februari een beslissende doorbraak. In de eerste week van februari verschijnt de oerio diek SKRABOELEKEN voor de eerste maal verspreid onder meer dan 500 jongeren in het Geraardsbergse. Op 7 februari heeft de Algemene le denvergadering piaats met een belang rijke agenda Hierop komen we volgende week uit voerig terug. De schaakklub houdt een algemene vergadering om zijn werking te bepa len. De vrijgezellenklub zal definitief zijn jaarprogramma samenstellen en de sportmonitoren hebben reeds een ganse reeks sportmanifestaties gepland. U zult met ons vaststellen dat er leven in de brouwerij komt. Het jeugdklubhuis is toegankelijk op volgende uren en dagen: woensdag van 19 tot 22 uur: MJA- aktiviteiten en Info Jeugd. Vrijdag vana! :9>iur Zaterdag en - ondag vanaf 14 uur en op zaterdag van 14 tot 19 uur tnfo-Jeugd. De Jeugdklub is toegankelijk voor alle jongeren van 14 tot 35 jaar Evenwel bestaat er een speciale regeling voor de meer dan 35-jarigen. Komt U ook eens naar hei Skraboele- ken. U wordt er vriendelijk onthaald en maakt dan tevens deel uit van een ka meraadschappelijke vriendengroepe- LAMPENS JONNY Voorzitter Niettegenstaande het slechte weer wa ren toch nog ongeveer 90 aanwezigen op de laatste bijeenkomst. Opnieuw werden talrijke gelukkigen gemaakt bij de tombola. De volgende koffietafel gaat door op dinsdag 3 februari te 14 uur stipt. Men zegge het voort. Het Bestuur Het gaat Sportkring Geraardsbergen goed voor het ogenblik. Tweede ge rangschikt op drie punten van de leider Deinze had niemand meer verwacht na ai de tegenslagen in het begin van het seizoen. Maar met een tot nu onge kende vastberadenheid en wilskracht heeft onze voetbalploeg uit EERSTE PROVINCIALE zich naar de top ge werkt. En nu maar hopen op de kampi oenstitel er zal feest zijn in Geraards bergen. Bij SK. GERAARDSBERGEN wordt ook aan de toekomst gedacht en tracht men de jeugd te winnen voor de voet balsport. De woensdagnamiddag wordt geoefend, baitechmek en spelinzicht bijgebracht. Op zaterdag en zondag worden dan wedstrijden gespeeld in bepaalde categoriën met een eigen rangschikking. De jeugd van Sportkring Geraardsbergen op één foto verenigd.

Voor Allen | 1976 | | pagina 4