GERAARDSBERGEN NINOVE Erembo degem Erpe A.T.B. HOEKJE NINOOFS KWISTORNOOI 1976 DERDE WINTERCONCERT VORMINGSCURSUS: GEMEENTELIJK BELEID GEMEENTELIJK BELEID JONGEREN 100-JARIGE TE ERPE AKTIE A-8 BIJ DE INWONERS VAN GERAARDSBERGEN C.V.P. - MANIFEST... EEN NIETSZEGGENDE KWAKKEL WU OPENEN HET KIESFONDS 1976 ONS VOLKSHUIS IN ERE HOUDEN? FANFARE NIEUWS -Tno ca TONEELCYCLUS 1976 KAATSCOMPETITIE VETERANEN EN NIET-AANGESLOTENEN STEDELIJKE LIEFHEBBERS- VOETBALKOMPETITIE C.S.C. STUDIEKRING NINOVE BURGEMEESTERSBAL WORDT ENORM SUKSES GROOT-NINOVE Geboorten: Overlijdens C.S.C. STUDIEKRING NINOVE: Over: STRUKTUUR EN WERKING VAN DE GEMEENTERAAD ZITDAGEN Sommige jongeren beweren dat in de meeste gemeenten bij de aanstaande gemeenteraadsverkiezingen terug een programma naar voren zal worden ge bracht dat niet aan de reële behoeften voldoet. Wij nodigen hen uit, ieder in zijn gemeente, eens aandachtig de ver scheidene kiespamfletten die na de aan staande vakantie zullen verschijnen, van de aantredende partijen te lezen. Zij zullen verbaasd staan over de vin dingrijkheid en tevens het realisme van de partijen met bestuursroeping. Alle partijen vragen niet beter dan dat de jongeren zich zouden melden om in hun schoot te diskussiëren en te wer ken. Bij mijn weten is de BSP één van de zeldzame partijen die aan de jongeren statutair en in werkelijkheid zoveel in spraak verzekert. Kijk naar de natio nale voorzitter Kd Claes die pas 37 jaars is. Bij ons moeten de leden van de bestuursorganen minstens uit l/3de jongeren bestaan. De ouderen betreuren alleen dat de jon geren zo weinig gebruik maken van de gelegenheid tot inspraak die hen gebo den wordt. In ieder geval krijgen zij daartoe nu andermaal de gelegenheid en ik hoop dat ze zelf zullen zorgen voor de nodige vernieuwing door het voorstellen van bekwame kandidaten en het aanbrengen van nieuwe ideeën. De politiek is echter een ernstige zaak. Zij vraagt van de mandatarissen be kwaamheid, werklust, verantwoorde lijkheidszin, geduld en vertrouwen in de mensen. De jongeren die deze hoedanigheden in zich voelen zijn de geroepenen om aan politiek te doen. Zij zullen er in slagen de idealen van hun jeugd te realiseren wanneer zij grijze haren beginnen te krijgen. Freddi PUCK Secretaris Schepen De Wolf in gezelschap van de eeuweling TISTJEN. tMttl t Eén der prachtige groepen die in de optocht meestapten. Elk van de groepen beeldde een fragment uit, uit het leven van Tistjen. Minister DEFRAIGNE die Ge- raardsbergen bezocht op 6 december 1975 denkt wellicht dat hij op deze sinterklaasdag de spreuk indachtig mocht zijn van «een kinderhand is gauw gevuld». Nu zijn de Geraardsbergenaars geen onnozele kinderen. Sedert jaar en dag zien zij hun streek verder en verder achteruitgaan, zowel sociaal - econo mische als cultureel. De vergadering die Defraigne te Doornik hield (hij ge eft daarbij wel zeer weinig blijk van respect voor de Vlamingen) met enkele waalse parlementairen is overduidelijk: vermits de Vlamingen elkaar niet be grijpen omtrent de A-8 zullen wij de centjes maar naar Wallonië laten af- vloeiën en kan Geraardsbergen voor de zoveelste maal de rekening betalen. Daarom ook is het verheugend te note ren dat heel wat industriëlen en mid denstanders tot de aktie zijn overge gaan bij middel van een petitie. Ook wij gaan de aktie inzetten: een nieuwe interpellatie van senator Vernimmen (en desnoods om de drie maand opnieuw) en een grootse voor- lichtings en petitieaktie bij de bevol king. Wij wensen er trouwens aan toe te voe gen dat na een gesprek met sommige mensen van milieubeschermingsgroe- pen het duidelijk is geworden dat wij op het terrein van tracé tot een overeen komst kunnen komen. Daarom durven wij ook uw totale me dewerking vragen voor deze aangele genheid. De C.V.P. -afdeling Geraardsbergen antwoordt op een door de B.S.P. uitge geven manifest van enkele maanden ge leden. Het antwoord (indien dit nodig was) is een nietszeggende verklaring van en kele 'zinnetjes die toch wel onze aan dacht trekken. Wij zijn inderdaad de mening toege daan dat verwezenlijkingen van een stadsbestuur niet het werk zijn van een man in dit geval Dokter van Heu- verzwijn maar van gans het college en van gans de bestuursmeerderheid. Bijgevolg is de zaak duidelijk: de B.S.P. kan evengoed alsdeC.V.P. een positief bilan voorleggen en verdedi gen. Indien men alles voor zich alleen wil opeisen dan is het duidelijk dat men daaraan bepaalde gevolgtrekkingen moet voorbehouden. Maar wij leven in 1976 het jaar van de verkiezingen, en voor de C. V ,P. blijkbaar het jaar van de OVERMOED. W.V. idaï-SH lat (O Gemeenteraadsverkiezingen kosten veel geld. Enkele militanten hebben ntirü wqpdelen tussen de Alpenreuzen, ver- reeds het initiatief genomen te starten trokken in Bressanove, ging de tocht van de vroegere bakkerij. Dit alles vergt veel werk en gaat spijtig genoeg steeds gepaard met heel wat moeilijk heden. Wij vragen dan ook wat begrip van sommige organisaties in deze periode. Laat men niet vergeten dat allen die werken aan de verdere uitbouw van ons Volkshuis dit volledig gratis doen. Zij vragen daarvoor geen dank, alleen een beetje respect voor het geleverde werk. Verleden zaterdag, 31 januari 1976, ontvingen wij Els De Roover van de Vlaamse Jeugdherbergcentrale. Na verontschuldiging van onze sekreta- ris, J. Lampens, weerhouden door fa miliale zorgen, leidde de gast haar dia reeks in over«Torensbloemenkana len van Dolomieten tot Venetië». In het eerste gedeelte konden wij mee genomen met een kiesfonds onder het motto: De B.S.P. Geraardsbergen haalt het. lste storting onbekende: 10.000 via sen. Vernimmen 500 500 500 100 Totaal: 11-600 Wie volgt? Sedert maanden werken in het Volks huis enkele goede partijvrienden hun werk verdient onze achting en onze dank aan de verfraaiing van ons Volkshuis. Benevens de nieuwe feestzaal, wordt nu ook, met man en macht gewerkt aan de nieuwe turnzaal en binnen een paar weken beginnen zij aan de gebouwen Jongsocialisten Ninove, winnaars van de derde kwisavond, naderen leider Universitas tot op 2 punten. Mevr. Vervliet O. was de winnares van de zaalkwis van de 2e avond. Zij was de enige die zowel hoofdvraag (5 compo nisten van concerto's) als de schif- tingsvragen (2 voetbalpronostieken waaronder VK Ninove-Putte) correct beantwoordde. Voor de opgave van de 3e avond dien den 5 titels gezocht van musicals. De prijs die zal overhandigd worden aan de winnaar van deze zaalkwis, is de roman van Achilles Mussche «Aan de voet van het Belfort» in een prachtige uit gave van het Mercatorfonds-Leo Ma- gitsfonds, opgeluisterd met 25 origi nele afdrukken van werken van Frans MasereelDit kunstboek werd aan de organisatoren van het kwistomooi be zorgd door de BSP-afdeling Ninove. De eerste reeks van de avond betekende een klinkende overwinning voor de Jongsocialisten. Zij behaalden niet minder dan 25 punten vóór VOK Moorsel met 20 punten. ERA zorgde thans ook weer voor een aangename verrassing door beslag te leggen op de 3e plaats met 19 pERA bewijst hier op uitstekende wijze dat vrouwen niet noodzakelijk moeten doorgaan voor domme ganzen, die zich voor niets zouden interesseren. Na weliswaar een slechte start te hebben meegemaakt op de eerste avond, zijn zij inmiddels op geklommen tot de 17e plaats in de klas sering. Terloops kunnen we opmerken dat in Ninove heel wat geleerder «bol len» waren die er de voorkeur aan ga ven toch maar niet mee te kwissen om zeker niet het risico te lopen een mod derfiguur te slaan. Daarom ook lot voor de andere ploegen die het minder goed doen, maar die toch tonen dat zij graag meewerken tot het welslagen van plaat selijke initiatieven. Universitas, thans de rechtstreekse concurrent van de JS-Ninove, deed het ook zeer goed in de tweede reeks en haalde 23 punten. ATB-Dendermonde vergaarde 18 p. net als Marianne die zich kranig herpakte van de inzinking van de vorige avond. Gefeliciteerd! In de derde reeks noteerden wij op nieuw de degelijke prestatie van de Karnavalraad. Mozaïek deed het wat minder met 15 p., wat dan toch nog meer was dan de 13 p. van de C.S.C. Hiermee blijven deze vrienden onder hun gemiddelde van 16. Wij mogen aannemen dat zij zich zullen inspannen om een betere prestatie weg te geven tijdens de finale-avond. Veel geluk! De JS-Dendermonde haalden hier nog 16 p. en het Humanistisch Verbond 12. De voorlopige klassering ziet er als volgt uit: 1. Universitas 66 p.; 2. JS-Ninove 64; 3. VOK Moorsel; 4. Wemmet en Pros Musica-Aalst 60; 6. ATB- Dendermonde en VTB 59; 8Hommels 58; 9. Osta Meerbeke en Avondleer gangen Buggenhout 56; 11. JS- D'monde; Wistik en VKT 54; 14. Mo- zaiek 53; 15. Stedelijke Avondschool 49; 16. C.S.C. en Karnavalraad45; 18. E.R.A., Humanistisch Verbond en Moeders slimsten 44; 21. Tien-Twen en VU 42; 23. Marianne, Wenteka Denderwindeke en VAB 40; 26. Chiro 33; 27. VVKS 27. FINALE-avond op ZATERDAG 7 fe bruari 1976 vanaf 20 u. Terug is het 't ogenblik om U wat nieuw van onze Fanfare te bezorgen. Nog maar pas zijn de nieuwjaarsdagen achter de rug of de eerste maand van het jaar is reeds achter de rug. Over de aktiviteiten van het voorbije jaar hoe ven we zeker geen relaas meer te ge ven Door de talrijke aanwezigheid op de ingerichte aktiviteiten door de fan fare en het majorettenkrops heeft ieder van U op zijn manieteen steentje bijge dragen tot de financiële kant van de zaak. Dat we het hierbij niet kunnen laten, zult U reeds hebben opgemerkt. Een paar nieuwe leden muzikanten zijn onze rangen komen vervoegen, dit be tekent ook de aankoop van kostums en instrumenten. Want ja, ook de inventa ris van onze instrumenten raakt achte rop. Daar ook is het dringend nodig dat voor vernieuwing word gezorgd. Te vens is het ook een dringende noodzaak dat onze vlag of het symbool van onze fanfare wordt vernieuwd. Wie geeft aan deze verwezenlijking de eerste stoot. Wat nu de eerste aktiviteit voor het jaar 1976 betreft: Langs deze weg doen we een oproep tot alle vrienden partijgeno ten en sympathisanten om aanwezig te zijn op ons volgend Winterconcert. Door de omstandigheden onafhankelijk van onze wil is dit concert niet kunnen doorgaan op het normale tijdstip. We hopen dat ieder die het muziek en de fanfare genegen is zal aanwezig zijn op dit Winterconcert, hieraan verlenen ook het majorettenkorps hun medewer king. Verder is er ook het optreden van een onzer jonge muzikanten, deze vriend zal ons vergasten op enkele ac cordeonnummertjes. We geven elkaar dus rendez-vous op ÖlïXiR'J. b'lw' oer; VRIJDAG 13 FEBRUARI 1976 onder leiding van Van de Velde Jozef. Werken verder mee: Majorettenkorps De Voorwacht en Reygaerts Mario, Accordeonsolo. Beuin te 20 uur in de zaal De Redding Ninove. In de schoot van de Stedelijke Raad van Ninove werd vóór een drietal jaren een commissie opgericht, waar onderzocht werd in welke mate door de 3 algemeen vormende organisaties (Davidsfonds, Willemsfonds en Kultuuropbouw, later C.S.C.) kon samengewerkt worden op het vlak van de kuituurspreiding. Uit deze samenwerking resulteerden inmiddels met succes de gekende toneelcycli en het aan de gang zijnde groot kwistomooi. Naast dit kwistomooi zullen nochtans dit jaar de toneelliefhebbers opnieuw aan hun trekken kunnen komen. Op vrijdag 6 februari reeds is de Inter nationale nieuwe scene te gast in feestzaal «De Redding», Geraards- bergsestraat 119, te Ninove met de produktie «Al lijkt het een fabel...» (toneel, volksmuziek, zang en dans.) Deze activiteit geniet de auspiciën van de Dienst voor Volksontwikke ling van het Ministerie van de Neder landse Cultuur. Verder werken mee: Stadsbestuur, Humanistisch Ver bond, Matteottikring en Kultuurop bouw Ninove. Deze week vergaderde onder voorzit terschap van schepen Jacques Tim mermans de werkgroep van de stede lijke sportraad die de inrichting van de kaatscompetitie voor veteranen en niet-aangeslotenen op zich neemt. Deze werkgroep is samengesteld uit de leden van het dagelijks bestuur van de sportraad en een afvaardiging van de deelnemende ploegen. Volgende week brengen wij een uitge breider verslag over deze werkvergade ring, daar er verschillende problemen dienen besproken. Belangrijk was on der meer het feit of al dan niet een kompetitie van werkelijke veteranen en een afzonderlijke kompetitie die ge mengd zou zijn (veteranen en niet- aangeslotenen) zou worden ingericht. Tenslotte ook moeten de problemen in zake de kalender ernstig worden onder zocht, omdat steeds meer ploegen inte resse hebben voor deze kompetitie. Zo zijn er reeds nieuwe kandidaturen voor deelneming van café Nonkel Dikken, 't Volkshuis, De Los. Heeft deze inrichting dus sukses, het brengt ook problemen mee inzake in richting. Dit laatste is nochtans beter dan te moeten vaststellen dat er geen belangstelling zou zijn. De werkgroep belast met de inrichting van de stedelijke kompetitie liefheb bersvoetbal vergadert heden maandag 9 februari in de zaal «Koepoort». Alle belangstellenden zijn van harte wel kom. Voor de degelijke inrichting van de kompetitie 1976 is het immers best om dadelijk te vernemen hoeveel en welke ploegen aan deze kompetitie in 1976 gaan deelnemen. Zaterdag 7 februari: «Struktuur en werking van de gemeenteraad» door kd P. Van der Niepen, burgemeester Denderleeuw. Zaterdag 21 februari: «Progressieve jeugdzorg en jeugdvorming» door de ploeg van M. Christiaens, nationaal sekretaris soc. jeugdverbond. Zaterdag 13 maart: gemeentelijke opvang van bejaarden in het socio- culturele gemeenschapsleven» door A. Verhellen, nat. secretaris soc. ge pensioneerden. Zaterdag 27 maart: «Een progressief jeugd- en cultuurbeleid» door L. Bollaert, docent V.U.B. Zaterdag 10 april: mogelijkheden van de gemeentelijke en intergemeente lijke beheersvormen» door J. Van Droogenbroeck, gewestelijk sekretaris A.B.V.V. Zaterdag 24 april: «Socialistische visie fiscaliteit» door Norbert De Batse- lier (studiedienst ABVV) Deze cursus gaat door in het «Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove telkens vanaf 14.30 u. Hij richt zich tot de bestuursleden, verantwoordelijken, mandatarissen van al de socialistische organisaties. Inschrijvingen: 50 F te storten op rekening nr. 068-0519970-77 van de C.S.C. afd. Ninove. Cursusleiding: Urbain Verekens, Dwarsstraat 33, 9400 Ninove De mededeling van verleden week dat op het burgemeestersbal van zaterdag 20 maart a.s. Barry en Eileen te gast zijn, heeft reeds bij verschillende vrienden gunstige reakties uitgelokt. Barry en Eileen zijn immers geen on bekenden sinds hun plaatje «If You Go» wekenlang de top hield. Vanaf volgende week zijn er reeds ingangs- kaarten beschikbaar en wij raden onze vrienden-sympatisanten aan de datum van 20 maart 1976 vrij te houden. De gemeenteraadsverkiezingen van 10 oktober 1976zijnniet meer zo veraf. In de verschillende politieke partijen is men duchtig aan het uitkienen hoe best de lijsten worden samengesteld. Ver schillende, dikwijls tegenstrijdige ge ruchten, doen de ronde. Wij nemen deze geruchten voor wat ze waard zijn en hebben slechts de beste oplossing voor ogen: er voor zorgen dat een B.S.P.-lijst wordt samengesteld die de beste kans op succes maakt in Groot- Ninove teneinde de werknemersbelan- gen op de beste wijze te kunnen dienen. In dit verband zijn wij toch verheugd te kunnen melden dat de B.S.P. in de bui tengemeenten er niet zo slecht voor staat: verschillende waardevolle me dewerkers hebben wij reeds aan onze zijden weten te scharen van hut tot hut over kleurrijke toppen en langs schilderachtige weiden met een fascinerende bloemenpracht, naar het Sella Massief. Even stoppen in Sasso- lungo en Bolzano, de tweede toegangs poort tot de Dolomieten, en via de Passo di Principe naar de Albertohut, waar Albert I een schuiloord vond tijdens zijn tochten. Langs één der mooiste alpenwandelin gen, de Bindelweg, geraakten wij bij de Marmolada gletsjer, wel eens de ko ningin der Dolomieten genaamd. Door een doolhof van bergreuzen, in het Civetta-massief, belanden wij van uit de Rifugio Coldai in Agordo. Na de pauze bezochten wij nog enkele steden, waaronder Trento en Verona, waar Dante een standbeeld kreeg, en Romeo zijn liefdesserenades zong on der het balcon van het Giulletta-huis. In Padua, bekend om de natuurkundige Galilei, bezochten wij de St. Antonius- basiliek «II Santo». Uiteraard kwam de kunstzinnige stad Venetie eveneens aan de beurt. Onder de talrijke bruggen, waaronder de Rialto Brug en Brug der zuchten, wel de meest bekende zijn, schuiven de gondels over de Canal Grande langs het San Marco-plein, met de San Marco Basiliek, Campanile en Dogenpaleis. Met nog een blitzbezoek aan een paar eilandjes waaronder San Giorgio, Mu- rano, Burano werd de projektie beslo ten. Dank, Els De Roover.en tot ziens! B.R. Clavie Filip, Preulegemstraat 117, Ni nove Dekegel Frederik, Rekestraat 17D, Ever- beek. Van Wynendaele Philippe, Duitseu- broekstraat 72, Geraardsbergen. Soen David, Peperstraat 41, Zandber gen. Vekeman Veerle, Pastorijstraat 4, Zar- lardinge D'Homme Ann, Steenweg 29, Parike Lefranc Phlippe, Geraardsbergsestraat 11Brakel. Delbaer Gert, Kloosterstraat 83, Ge raardsbergen De Beek Els, Polderstraat 10, Ge raardsbergen Denauw Nico, Steenweg 72, Parike Faingnaert Steven, Driehoekstraat 17, Brakel. Papier Christophe, Papiermolenstraal 57, Geraardsbergen Paindaveirte Gracienne, Guillemin- laan, 54, Geraardsbergen. Wicheler Jimmy, Nieuweweg 25, Ge raardsbergen. Wij hebben trouwens nog een pluspufru: ve Prieels Jules, geb. 14.11.1906, echtg. v. Thienpont Maria, Gentsestraat 178, Geraardsbergen. Langlois Christiane, geb. r ïojf. 1956,echtg. v. Van Den Dries- sche Johan, Peperstraat 134, Neder- zwalm - Hermelgem. Van Den voor op onze tegenstrevers: de uitgave van «Marianne» op schaal v^p Groot- Ninove heeft bijzonder gunstige rëdk-1^ ties Waarschijnlijk ons opnieuw nadoen, zoals dit c IQfn geval was met «Marianne» verleg' De Schauwer Anna geb. 13^5.1902, 6 7i j7 we(j v Premereur Pieter, Oudenaard- rmtgëlokt in de buitëngemeéHfèft.^'^S. 1.1956. wed. aarschijnlijk zullen andere partij^"'0™-'' Peperstraat Driessche Johan, geb. v. Langlois Christia- 134, Nederzwalm- Hermelgem. Jaar- tblznfiA Wij danken hiervoor in elk geval onze medewerkers uit de buitengemeenten. Door een degelijke samenwerking zul len wij een schitterend resultaat beko- Op zaterdagnamiddag 7 februari om 14.30 u. Eerste studiedag van de vormingscursus Inleider: P. Van der Niepen, burgemeester Denderleeuw. Vergaderzaal Volkshuis, Geraardsbergsestraat 119 te Ninove. Voor al wie geïnteresseerd is in de werking van het plaatselijke politieke gebeuren en voor al wie er direct of indirect mee geconfronteerd wordt. Aan de aanwezigen zal een omvangrijke begeleidingsmap ter hand gesteld worden sestraat 129, Geraardsbergen. Lumen Gustave, geb. 11.7.1897, echtg. v. Byl Maria, Acrenstraat 72, Viane. Bauwens Maria, geb. 8.1.1902, wed. v. Herregodts Cyriel, Dagmoedstraat 45, Schendelbeke. Roman Victor, geb. 7.1.1905, wed. v. Van Elsuwé Maria, Matrouwstraat 26, Parike. Leroy Maria, geb. 30.8.1894, wed. v. Anckaert Remy, Kapellestraat 39, Galmaarden. De Prez Georges, geb. 26.1.1911, echtg. v. Rousseau Martha Chaussée 9, Deux-Acren. De zitdagen van Schepen COPPEZ gaan door de donderdag van 11 tot 12 u. in de polikliniek, Vredestraat 43 en de zaterdag van 9 tot 11 u. in het Volks huis, Markt. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak.

Voor Allen | 1976 | | pagina 5