DENDERLEEUW- m Onkerzele KARNAVAL 1976 EEN WEERGALOOS SUCCES!!! TONEELAVOND: VIVISEKS ATB-HOEKJE DE HEBRIDEN DE RAAD GEEFT GROEN LICHT VOOR VERDERE UITBOUW STANDAARDKANTIEN! KULTUUROPBOUW VZW GERAARDSBERGEN IN SAMENWERKING MET ATB - C.S.C. - S.V.V. DIAVOORDRACHT: DE HEBRIDEN AKTIE BOSKUISING ATB DE NATUURVRIENDEN FOTODIA-CINEKERN GERAARDSBERGEN FOTOKRING «DE KRAKELING KARNAVALSTOET EEN ECHTE VEROPENBARING KOFFIETAFELS ZITDAGEN KOFFIETAFEL Hoe het begon? Bovenmenselijke opdracht van de Karnavalraad wordt beloond!!! ZONDAG 21 MAART 1976 door het FAKKELTEATER ANTWERPEN een dolle sekskomedie en plezierig teaterkabaret STADSSCHOUWBURG, Steenstraat Begin om 19 uur Toegang: 60 frank - 30 frank CJP en Plus -3-Pas. De «Hebbriddiez» (uitspraak) een vreemde wereld van ontelbare eilanden en eilandjes, meer dan 200 km lang ten westen en ten noorden van Schotland. Het meest noordelijke punt «But of Lewis», is slechts 50 km verder verwij derd van de Noordpool dan de zuidkust van Groenland. De Romeinen noemden het «Ultima Thulé» of het einde van de wereld. Schotlandkenner Wim Dussel, schreef dat het niet eens de moeite loonde om een aparte reisgids aan de Hebriden te wijden, gezien slechts één op de hon derd Schotland-bezoekers er ooit een voet zet. Maanden reeds heeft men nodig, om slechts de belangrijksten van deze ei landen te bezoeken. De tweemaal 40 minuten projektie, waarin de kijker wordt meegevoerd in deze vreemde fa scinerende wereld, zijn dan ook de vrucht van een zwerftocht van enkele maanden. In dit land, sinds eeuwen geïsoleerd door de zee, spreken crofters nog het oude Gaelic, distileren hun wisky vol gens eigen recept en weven hun Harris Tweed volgens eigen patroon. Een land van kilometerlange witte zandstranden, door geen mensen betre den. Zaterdag 20 maart organiseren de ste delijke jeugdraad in samenwerking met het komitee Leefmilieu, Jongerenge- meenschap Stopkontakt, Jeugdclub huis en Jeugdatelier Skraboeleken en de Socialistische Jeugdorganisaties een aktie met als tema «Boskuising». Het is niet de bedoeling om de bossen volle dig uit te kammen en al het vuil eruit te halen maar wel de mensen en de bevol king van Geraardsbergen trachten be wust te maken hoe zij hun eigen leefmi lieu waar ze dagelijks in wonen helpen vernietigen. Er dienen nieuwe maatre gelen te worden genomen door de overheid tegen het sluikstorten door een streng politiereglement op te stellen maar ook toe te passen. De verzameling gebeurt om 13.30 uur op de Grote Markt voor het stadhuis. Iedere natuurvriend wordt er verwacht. Jonny Lampens ATB-Secretaris nodigen U en uw familieleden en kennissen uit tot het bijwonen van de kleurdia-avond in overvloeiing en met aangepaste muziek over door Hubert YSEBOODT Vlaamse Jeugdherbergcentrale in de FEESTZAAL van het VolksTiuis, Markt 15 op ZATERDAG 20 MAART 1976 om 19.45 uur. ledereen is hartelijk welkom. Toegang GRATIS. De belangstelling voor de kleurdia- avonden ingericht door onze fotokring «de Krakeling» gaat verder in sterk stijgende lijn. Voor de suksesprojektie van 13 maart 1976 met als onderwerp «Langs de Stille Oceaan» werden wer kelijk alle rekords gebroken. Toen se- kretaris Ghijsbrecht August, stipt als steeds, van wal kon steken met een kort inleidend woordje, was de nochtans ruimer geworden, vernieuwde feest zaal, tot barstens toe gevuld. En dan was het woord en de daad aan onze voorzitter, de vriend Rosier Ro ger. De sterk onderlijnende muziek, de passende teksten - samen met de ver zorgde diabeelden schiepen een spe ciale atmosfeer die de toeschouwers begeesterde en meevoerde naar die an dere wereld «Amerika». Bij deze top-avond werd duidelijk aan getoond dat onze «Krakelingmensen» op de goeie weg zijn. In nog geen volle twee maanden tijd brachten we drie avondvullende kleurdiaprojektie, brachten we het vrije tijdswerk naar voren van drie onzer leden. Drie onzer kleurdiawerkers welke stuk voor stuk, er sterk zijn op vooruit gegaan. En.er komen er nog, we zijn er heilig van overtuigd dat er bij heel wat leden nog diawerk in een of ander hoekje klaar ligt voor projektie. Fotovrienden, aan het werk. Voor de komende winterwerking moeten we erin lukken nog meerdere mooie avon den voor het publiek te brengen. Aan onze voorzitter Roger, van harte proficiat voor de reuze-prestatie van voorbije zaterdag. Dank aan alle leden die steeds aktief betrokken zijn bij het gebeuren, dank aan het talrijk, sympa thiek publiek. Dank aan de coop, De Verbroedering, voor het ter beschik king stellen van de zaal. Maar, fotovrienden, het wordt zeker geen afscheid, maar wel een tot weder- ziens. Vrijdag 19 maart 1976 te 20 u. bij Lie ven De Bou, - lokaal Focus - Geraards bergen. Juryzitting van de eerste reeks, prijsvraag fotomappendienst Oost- vlaamse Unie. De jury bestaat (voorde drie reeksen) uit de Heren Zwaenepoel EF1AP, - V.T.B. Gent, Freddy Ver- haege van fotoklub Vooruit en een lid van de Lokerse fotoklub. Ieder lid kan die juryzitting bijwonen op vertoon van de lidkaart van de Oost- vlaamse Unie, (afspreken met sekreta- ris om zoveel' mogelijk in groep te gaan). Dinsdag 23 maart 1976 te 19.30 u. in ons lokaal Volkshuis, veertiendaagse met fotobespreking, kursus en allerlei. Zoals voorzien heeft de Denderleeuwse bevolking zijn eerste cavalcade eer aangedaan. Er was een enorme toeloop van mensen, die allen verrast werden door de enorme optocht bij een uitgele- lezen weder. Na een massale en joviale publiciteitsstoet van een honderdtal wagens volgden vierendertig praal- groepen. Namen deel buiten wedstrijd: Nr. 2 Onze reuzen Tist en Mance. Nr. 3 Prins Karnaval John I en zijn gevolg. Nr. 5 De Kamillekesende Keizersgilde van Keizer Kamiel. nr. 6 Majorettenkorps «De Voorwacht» uit Ninove. Nr. 7 Don Mortiz en zijn gevolg, Ni nove Nr. 12 De Alpenroosjes Denderleeuw met speciale vermelding. Nr. 14 Manilleclub, Zarlardinge. Nr. 19 Robin Hood Denderleeuw met speciale vermelding, nr. 20 De Suskewieten Aalst. Nr. 22 De Lodderoigen - Aalst. Nr. 34 De Berkens van St. Anne, Aalst. Nr. 35 Fanfare van Aaigem. Uitslag van de prijskamp van de groe pen buiten de gemeente: De bijeenkomst van dinsdag 9 dezer was eens te meer een sukses met onge veer honderd aanwezigen. Opnieuw werden talrijke gelukkigen gemaakt met de mooie tombola met vele prijzen. De volgende koffietafel gaat door op dinsdag 23 maart, te 14 u. stipt. Men zegge het voort! Het Bestuur De zitdagen van schepen Coppez gaan door de donderdag van 11 tot 12 uin de polikliniek, Vredestraat 43 en de zater dag van 9 tot 11 u. in het Volkshuis, Markt, Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Voor het invullen van belastingsaangif ten dienen volgende stukken meege bracht te worden; trouwboekje, loonfi- ches en bewijs van verlofgeld over 1975, eventueel bewijzen van afbeta ling op leningen vooraankoop van wo ning. De gepensioneerden moeten in bezit zijn van de pensioen- en rentefiche die hen door de Rijkskas voor Rust- en Overlevingspensioenen en de alge mene Spaar- en Lijfrentekas zal toeges tuurd worden. Iedereen is welkom! Kliniek BOND MOYSON, Vredestraat 41 GERAARDSBERGEN Dienst Radiologie Wij wensen er onze leden-patiënten in kennis van te stellen dat, ingevolge de installatie van Radiodiagnotisch mate riaal onze dienst Radiologie zal geslo ten zijn van 12.4 tot 23.4.76. Het Bestuur U wordt vriendelijk uitgenodigd tot het bijwonen van onze veertiendaagse kof fietafel der vrienden van de derde leef tijd, welke zal doorgaan op dinsdag, 23.3.1976, a.s. te Ï4.00 uur in het VOLKSHUIS, Neerstraat, Onkerzele. Wij hopen U op deze bijeenkomst te mogen begroeten. Df» »Amr>onfar..,.4 r-v i Oi i De gemeenteraad van Denderleeuw vergaderde op woensdag 3 maart 1976 te 20,15 uur onder het voorzitterschap van kameraad burgemeester Paul Van der Niepen. Na voorlezing en goedkeuring van het verslag van de vorige zitting, wordt de eigenlijke dagorde aangevat. De raad hecht zijn goedkeuring aan het kasverslag der gemeente betreffende het 4e kwartaal 1975, hetwelk een boni vertoont van 13.723.654 fr. Met 8 stemmen tegen 3 bij 1 onthouding be slist de raad een perceel grond aan te werven, gelegen hoek Petrijzenlaan en B. De Saedeleerstraat, toebehorende aan De Braekeleer-Cooman, mits de som van 540.960 fr. dienstig voor de verwezenlijking van het urbanisatie plan aldaar. Er wordt kennis genomen van het be sluit van de heer Gouverneur dd. 28.1.1976, waarbij de beslissing van de raad dd. 4.12.1975, houdende be vordering van de heer Van Roy Eduard tot 1 ste Sergeant en Boterbergh Jean tot Sergeant, bij de gemeentelijke vrijwil lige brandweer wordt geschorst. Ingevolge een aanvraag van dehh. Van Den Haute-De Blander J. en Vanden Haute-Van Wilderen Amedé, beslist de raad een gedeelte van voetweg nr. 70 over een lengte van 74 meter af te schaffen, gezien het desbetreffende onderzoek van commodo et incom- modo tot geen bezwaren aanleiding heeft gegeven. Zij zullen respectieve lijk 800 en 2.160 fr. als welvoeglijk- heidstak storten in de gemeentekas. Na tussenkomsten van de hh. De Met- senaere W. en Delvoye J. beslist de raad met 8 stemmen tegen 1 bij 3 ont houdingen, -zijn definitieve goedkeu ring te hechten aan het onteigenings plan betreffende een nijverheidszone, gelegen achter de N.V. Animalia Fa brieken. Langs de kant van de Thont- laan, zal 'n groengordel van 100 meter diepte worden aangelegd in overeen stemming met het gewestplan. Met 11 stemmen bij 1 onthouding be slist de raad de reeds aangegane over eenkomst met Standaard Denderleeuw met ingang van Heden vooreen periode van 9 jaren te verlengen. Het betreft hier een perceel grond, groot 216 m2 in het gemeentelijk sportpark, dienstig voor de reeds bestaande kantine die thans zou worden uitgebreid met een bergplaats. Raadslid Dr. J. Delvoye, kan zich met deze nieuwe periode van 9 jaren niet akkoord verklaren. In geheime zitting wordt het mandaat van schepen Van Isterdael Raymond als gemeentelijke afgevaardigde in de beheerraad der S.M. Werkers welzijn hetwelk vervalt op 11.4.1976, vooreen periode van 2 jaar verlengd. De heer schepen Krickx Pierre, wordt aange duid om de gemeente te vertegenwoor digen op de algemene vergadering van het Intercommunaal Sanatorium Den- deroord te Geraardsbergen, dewelke doorgaat op maandag 29 maart 1976 te 10 uur. Tenslotte wordt voor het schooljaar 1975-76 de aanstellingstermijn van ge naamde Dierickx Eddy en Van Cutsem Martine, verlengd als toezichter en toe- zichtster der muziekacademie. Toen vorig jaar de heer Schouppe Al- fons van de Rimavera het idee lan ceerde om ook in Denderleeuw karna val te vieren, en hiervoor te rade kwam bij de burgemeester en de feestvoorzit- ter, kon niemand vermoeden dat een jaar later de eerste officiële karnaval zou uitgroeien tot een onverhoopt en weergaloos succes. De stoet van 1975, in allerlijl in mekaar gestoken, dank zij de flinke medewer king van de feestraad onder het nooit afgevend dynamisme van zijn voorzit ter Piet Beeckman en het begrijpend en inschikkelijk gemeentebestuur, was de aanloop om vele inwoners te inspireren zich voorde karnavalgedachte in te zet ten. Deze gedacht viel alrap in goede aarde bij tal van handelaars en neringdoeners der gemeente. Een karnavalraad ont stond uit een ganse serie bereidwillige en enthousiaste inwoners, die zich ver bonden om karnaval 1976 tot stand te brengen en tot in de puntjes uit te bou wen. doende ingewijd te geraken met de knepen van de karnavalorganisatie. Deze leerperiode, welke tijd en geld De feestraad en het feestkomitee van de wijk Hemelrijk met het prinselijk gevolp geamuseerd toekijkend. De karnavalraad in groot ornaat, vol belangstelling tijdens de plechtigheid in het gemeentehuis. Voorwaar geen gemakkelijke en lichte taak. De jonge karnavalraad, eens geïnstal leerd, liet er van in de beginne geen gras over groeien, maar zette zich on middellijk aan het werk, hierin bijge staan door hun echtgenoten en door de feestraad. Geen gelegenheid lieten deze karnava- listen voorbij gaan om in de omgeving zoals te Aalst, Ninove, Lede, Dender- monde enz. kontakten te leggen met de bestaande karnavalkomitees, de prin- zenkamers en noem maar op, om zo- heeft gekost aan eenieder van de karna valraad, heeft ten slotte vruchten afge- worden. Inderdaad, de oproep voor kandidaten werd gunstig beantwoord evenals deze voor het samenstellen van eigen groe pen. De prinsenvoorstelling en vooral de verkiezing waren machtige carnava leske gebeurtenissen die niet rap zullen vergeten worden noch bij de overwin naar en zijn supporters noch bij de min der gelukkige kandidaten en hun aan hang, noch bij het talrijke publiek. Deze voorbereidende manifestaties hebben er zeker toe bijgedragen tot het welslagen van de karnaval van vorige week-end, mede met de totalt inzet van Prins John I, zijn gevolg en het feest komitee van Hemlerijk. 1 - De «zotternijen» van de Denderleeuwse Foxies voor de tribune van de personaliteiten, met als hoogtepunt de jacht op de witte muizen. De emancipeerders in volle aktiee. Zij veroverden de 1' prijs. Proficiat. De Leëuweprijs ging naar de Aalsterse groep De Poesjakken met Mexicaans Huwelijk (nr. 30) ll' Prijs de Foesjeleers, Karnaval in de Hel (nr. 32) 2' prijs De Schelderakkers, Operettefi guren van Moerzeke - Castel (16) 31' Prijs Aaft ons vast. Inca's en hun Zonnegod. 4l' Prijs De Matotten en Ajuinboer van Aalst (24) 5'' prijs De Sjeepeerekens. Er zitj weir vis op den denner. 6. De Nachtoilen op Zwier. 7. De Jankende Ajuinpellers en hun piratenzender. Uitslag prijskamp van de Dender leeuwse groepen. 1De Emancipeerders 2. De Schatkist - Den Halt 3. De Kaboeterkes - Satirikon 4. De Foxies op stap 5De Zwnasers op Safari 6. De Garde - Weinstube 7. De Landuyters - Prison van Lié 8. De Marolliens - Clochards 9. Ex Equo: De Fury's en De Rollende Clowns. 11. De GoldStars Boys en Girls 12. Amerika Boys 13. De Setboys - Hedendaagse jeugd 14. De Albino's Witte negers. Buiten het feit dat de omloop te groot was en dat er meer plaats dient te wor den voorzien voor een soepele ontbin ding mag deze karnavalstoet als uit muntend betiteld worden. De Karnavalraad wenst langs deze weg alle deelnemers en medewerkers harte lijk te danken met een bijzondere ver melding voor ons politiekorps. Wij hopen hen allen terug te zien vol gend jaar om met nog meer dynamisme onze Denderleeuwse karnaval te laten groeien en bloeien. Wie deze dagen mee geleefd heeft, en vooral de zotte maandaggeeft zeker rendez-vous voor volgend jaar. De «Alpenroosjes» gaven hun fel gewaardeerde dansjes ten beste voor de tribune. Zij behaalden een speciale vermelding van de jury. Proficiat gemeentelijke feestraad met uwe groep. De Denderleeuwse reuzen Tist en Manse in een nieuw kleedje gestoken, doen hun intrede op het dorp onder luid applaus van het talrijk publiek.

Voor Allen | 1976 | | pagina 5