DENDERLEEUW- J 1 1 J I® NINOVE NOG ENKELE BEELDEN VAN DE WELGESLAAGDE KARNAVALSTOET 11 MMft NIEUWE UITBATERS VAN HET 8-URENHUIS GEVRAAGD!! ■Hi AA&tR IC? I JsM1'' Zitdag Burgemeester P. Van der Niepen en Senator W. Vermmmen ALGEMENE LEDENVERGADERING ACTIVITEITEN SPORTSTADION Wachtdienst Dokters en Apothekers SOCIALISTISCHE GEPENSIONEERDEN KOMEN BIJEEN Tot besluit volgende bedenkingen DENDERLEEUW FILMKLUB NINOVE Verslag Gemeenteraadszitting Algemene Centrale van Openbare Diensten GOEDERENMAGAZIJN WORDT AFGEBROKEN VRIJZINNIG T-DANSANT BURGEMEESTERSBAL ENORM GESLAAGD VELDLOOP BUITENGEWOON ONDERWIJS ZITDAGEN J. TIMMERMANS Geboorten: Overlijdens: Mi ynu'ji'/ De Zwansers op «SAFARIvielen bijzonder in de smaak bij het publiek, en verwierven dan ook de 5de plaats in de rangschikking. Proficiat. De inwoners geraken niet uitgepraat over de mooie karna val stoet, en in het biezonder over de Denderleeuwse groepen, welke het bewijs hebben ge leverd van hun originaliteit en hun scheppingskracht. Niemand had ver wacht dat voor de eerste keer dat deze stoet uitging er zoveel Denderleeuwse groepen zouden mee opstappen en dat deze bovendien stuk voor stuk mochten gezien worden. Burgemeester De Bis schop van Aalst die deze eerste karna- valstoet van op de Tribune heeft ge volgd, was vol bewondering voor de geleverde prestaties. Niet zonder fier heid mochten Prins JOHN I en de Den derleeuwse burgemeester van deze Aalsterse Karnavalist bij uitstek de fe licitaties in ontvangst nemen. Ook de aanwezige personaliteiten van de an dere karnavalgemeenten, waren vol lof Wé 9 -aar I v Onze reuzen TIST en MANSE, voorafgegaan door de gemotoriseerde ALBINO'S Witte Negers, in gezelschap van enkele leden van de Karnavalraad, waaronder de 1ste grondlegger Fons Schouppe van de Rimavera en de feestleider R. Van Huffel. «DE-GARDE», die op de wagen een weinstube uitbeelde, zorgde voor de muzikale omlijsting. Een goedgeslaagde voorstelling. Keizer Ramiel van Aalst met de Kamillekes en zijn Keizersgilde op de SCHATKIST, van den Halt, bezorgde deze laatste groep een tweede prijs. Een mooi voorbeeld van broederlijke samenwerking tussen een vermaarde Aalsterse karnavalgroep en een beginnende Denderleeuwse h nep. Een grote belofte voor Karnaval Denderleeuw. Iedere zondag houden burgemeester Paul Van Der Niepen en senator Willy Vernimmen hun zitdag in het 8-urenhuis, dit telkens van 10 tot 12 uur. Hun dienstbetoon is volledig kos teloos. Geheimhouding is verzekerd. Iedereen is welkom. Op vrijdag 26 maart te 20 u. gaat de ledenvergadering door van de BSP in de zaal 8-urenhuis. Dagorde: Voorstelling kandidaten van de BSP- 1 ijst - Goedkeuring van de lijst. Bespreking van programma. Allerlei. De leden die op 1.1.76 tweejaar lid zijn van de partij zijn hierop uitgenodigd. Zij worden verzocht in het bezit te zijn van hun partijboekje, dat aan de ingang zal worden gevraagd. Zaterdag 27.3.76: 15 u. ST (miniemen) - Kerksken plein D. 13.30 u.: Basket miniemen) - Okapie 15 u.: Scholieren - Okapie 16.30 u.: Basket (Kadetten) - Okapie. Zondag 28.3.76: 14.30 u.: FC. Kamigas plein D. 10 u.: ST scholieren plein D. Dinsdag 30.3.76: 19 u.: ST training plein B Basket training Woensdag 31.3.76: 17.30 u.: ST training plein B 16 u.: ST training plein D Donderdag 1.4.76: 19 u.: ST training plein B 18.15 u.: Basket training Vrijdag 2.4.76: 18.15 u.: Basket training Weekend 28.3.76 Dokter: Strijpens, Stationsstraat 81, Liedekerke, tel. 66.65.77 Apotheker: Van der Weeën, Stations straat 27, Denderleeuw, tel. 66.61.35 De socialistische gepensioneerden ko men samen op maandag 5 april te 14.30 u. in hun lokaal het 8-urenhuis. Zij worden opgehaald op de gewone stop plaatsen in de wijken dooreen autocar. Naar gewoonte worden de vrouwtjes een koffietafel en de mannen een prijs- kaarting en bolling aangeboden. Alle gepensioneerden zijn van harte wel kom. De jeugdige groep, welke zich als de rollende clowns aandiende, en hiermede de 9de prijs behaalde, tesamen met de fury's, heeft een niet te schatten bijval gekregen vanwege het publiek, wegens de moeilijke dobber, welke hij te verwerken kreeg op de nogal hobbelige en vrij lange omloop. De AMERICA BOYS op hun wagen brachten ook de plezierige en komische noot in de stoet. Het sukses was ook voor hen. De Gold Star Boys en Girls hadden een groot aandeel in het welslagen van de karnaval. Zij behaalden weliswaar maar de 11de prijs, doch brachten veel kleur en humor... voorwaar een zeer grote verdienste. over de inbreng van de Denderleeuwse groepen. Zij waren origineel, mooi en bijzonder demonstratief. Vandaar ook dat zij nog even wat aandacht verdie nen. Vorige week lieten wij reeds in dit blad enkele groepen publiceren, thans volgen er nog enige waarvan wij be hoorlijke foto's hebben. Deze kamavalstoet heeft bewezen dat Denderleeuw dergelijke organisaties ook kan. Maar niet alleen dat maar dat de bevolking er ook voor te vinden is. Deze eerste uitgave heeft velen nog doen aarzelen, maar zeker is nu reeds, wanneer op dezelfde weg wordt voort- fgaan dat menig Denderleeuwnaar te il volgend jaar zijn zottekap zal op zetten. De microbe doet verder haar ronde, om elkeen aan te tasten zodat karnaval 1977 zeker tot een nieuw succes-zal uitgroeien. Naast onze schiptrekkersfeesten zullen ook de karnavalfeesten tot hoogtepun ten uitgroeien in het vermakelijkheids- en uitgangsleven van Denderleeuw, ten bate van handel, nering en tering en de ganse bevolking. P. Van Der Niepen Burgemeester De beheerraad van de coöperatieve vereniging «Het 8-urenhuis» deelt langs deze weg mede dat de uitbating van het 8-urenhuis vrijkomt teaen 16 april 1976. Waar vroeger uitsluitend mannen voor deze betrekking werden gevraagd kunnen thans ook VROUWEN hiervoor in aanmerking komen. De gérant of gérante valt onder het stelsel van bediendenkontrakt, wordt ingeschreven bij de R.M .Z. om in regel te zijn met de sociale wetgeving, en is met zijn of haar gezin inwonend. De voorkeur gaat naar een regelmatig gezin met kinderen. Belanghebbenden, die zich aan deze plaats interesseren, dienen hun vraag schriftelijk in te dienen uiterlijk tegen 30 maart 76 bij de secretaris pgt. VAN DROOGENBROECK Antoine, Vrijheidsstraat, te DENDER LEEUW - telefoon 053-66.86.56 bij wie zij tevens alle verdere inlichtingen nopens de werkvoorwaarden, de huisvesting en diesmeer kunnen bekomen. De Beheerraad f Overzicht van de Belgische film vrijdag 2 april e.k. - Vickens Place, Ninove Het is niet voldoende de buitenlandse films perfekt te kennen, men moet ook zijn eigen binnenlandse produkties kennen. Is de Belgische film praktisch onbestaande in de internationale Tarig- speelfilmwereld, hij is des te meer uit gebreid bij de kortfilms. Om de waarde van de Belgische film beter te leren situeren, geeft de film- klub Ninove op 2 april e.k. om 2Wfi7w in Vickens Place, Geraardsbergsestr. 41 te Ninove een overzicht van dp Be- Igische films. Op het programma films van Storck (Oproer in de Borinage, in samenwerking met Joris Ivens), Wae- saert (Maskers van Ensor), animatie films van Etienne De Bruyne en Raoinl; Servais en een heel recente reportaggy van Etienne Verhaegen overirtleCI voudou-initiatie van een jonge B^jgi^Q sche vrouw. De gemeenteraad vergaderde op don derdag 25 maart 1976 te 20 uur en in de editie van volgende week brengen wij verslag uit over de behandelde dagor de. Kasverslag stad - P' kwartaal. 2. Grondafstand op het kerkhof. 3. Beneden-industriepark grond- verkoop 4. Beneden-industriepark nijver- heidsspoorgratis afstand aan de Na tionale Maatschappij van Belgische Spoorwegen van de zate van het 3' spoor princiepsbeslissing. 5. Gemeentebelastingen goedkeu ring staat van oninbare posten. 6. Leninu van 2.750.000 F voor het y vereffenen van intresten voor verwijl gap de aannemers die de werken tot het hopfwpjjp maken van het industriepark uitgevoerd hebben. 7. Intercommunaal Sana Denderoord Algemene vergadering der aandeel houders aanduiding van de stadsaf- gevaardigden. 8. Gemeentekrediet van België Al gemene vergadering der aandeelhou ders aanduiding van de stadsafge- vaardigde. 9. Wegenwerken Sint-Jorisstraat goedkeuring lastenboek. 10'. C.O.O.-Kasversla» 4'' kwartaal 1975. 1 1 C.O.O. Advies in verband met de voorgenomen verkoop van gronden te Meerbeke. 12. Machtiging om de bewoners van de stadseigendom nr. 25 der Karei- hoofdstraat te dagvaarden in uit drijving. 1.3-j BPA Groeneweg goedkeuring plan tot uitbreiding van de sociale wo ningbouw «Ninove Welzijn». 14. B.P.A. Polderkwartier wijzi ging voorlopige principiële goed keuring voorstudie. 15. B.P.A.'s «Nijverheidspark» voorlopige goedkeuring. 16. B.P.A. Kultureel Centrum voorlopige goedkeuring. 17. Voorstel tot het innen van een re tributie op de openbare meubelveilin gen op de openbare weg op de weke lijkse marktdag. 18. Brandweer lnhuurneming bij komend lokaal in de eigendom Schuermans - Polderbaan. 19. Goedkeuring van een politieveror- deni ng betreffende de beveiliging tegen brand in de dancings. 20. Advies in verband met de statuten van de Stedelijke Raad voor Cultuur en Culturele Vrijetijdsbesteding, met het oog op het bekomen van de erkenninu zoals voorzien bij Koninklijk Besluit van 19 maart 1975. 21Motie in verband met de rijkswet! A.8 In geheime zitting werden behandeld: 22. Personeel - wijziging statuut werk- liedenpersoneel - schorsing besluit door de heer Gouverneur der provincie intrekken of handhaven der beslis sing. 23. Personeel - politie - toekennen van een waarnemingstoelage aan de dienst doende bijzondere agent. 24. Stedelijke Muziekakademie wijziging weddeschalen. 25. Stedelijke Muziekakademie ontslag sekretaris bibliothecaris. 26. Brandweer benoeming in vast verband van beroepskorporaal. 27. C.O.O. Personeelsreglement wijziging voor wat de toepassing van het in aanmerking nemen van privé- diensten betreft. 28. C.O.O. Personeelsreglement toepassing van het regime van het rijkspersoneel voor wat betreft de ver loven en de indisponibili teitsregeling 29. Culturele Raad toetreding van het humanistisch verbond aandui ding van de afaevaardiaden. Met genoegen kunnen wij aan onze le den mededelen dat Kd. Lambrechts E. afgevaardigde A.C.O.D.zitdag houdt in het Volkshuis. Geraardsberase- straat, 119 te Ninove. op woensdag 7 april 1976 te 19 u. voor het gemeente- personeel en politie. Wie problemen heeft wendt zich gerust tot aenoemde kameraad. In onze vorige editie hebben wij U ge meld dat eerlang het nieuwe statio nsgebouw te Ninove zal worden opge trokken. Thans kunnen wij mededelen dat vanaf 29.3.1976 begonnen wordt met de af braak van het. goederenmagazijn in het station Ninove, als voorbereiding tot het oprichten van het nieuw stationsge bouw. De goederendienst zal van af voor noemde datum ondergebracht worden inde huidige stations woning op het Sta tionsplein. Het Humanistisch Verbond afdeling Ninove richt in op 27 maart e.k. in de zaal Vickens Palace, Geraardsbergse- straat 41 te Ninove, een T-Dansant. Aanvang: 20 uur. Toegangsgeld: 40 F. De opbrengst gaat integraal naar de or ganisatie van het Feest van de Vrij zinnige Jeugd op 8 mei 1976. Zaterdag 20 maart was nog eens het topmoment van ontspanning in ons Ni- noofs Volkshuis: het Jaarlijks Bal van de Burgemeester kende een groot suk ses. De «big band» van Edgard Branckaert, showman en animator Pol Beeckman en het duo Barry and Eileen brachten een prachtige muzikale bijdrage. Een sneltombola met méér dan 500 prijzen en de verzorgde dranken deden de rest. Het is dan ook niet te verwonderen dat dit feest duurde tot in de kleine uurtjes. Langs deze weg danken mevrouw en burgemeester Milo de medewerkers en de aanwezigen evenals de vele schen kers van de prachtige prijzen voor de tombola. Niet minder dan 600 leerlingen uit het Buitengewoon Onderwijs namen deel aan een veldloop voor hen ingericht door de na-schoolse sportklubs voor minder-validen in samenwerking met de plaatselijke atletiekklub N.A.C. Het is verheugend vast te stellen dat ook voor deze jongens en meisjes een aantal mensen zich inzetten om hun passende sport- en ontspanningsmoge lijkheden te bezorgen. Te Ninove kan gerekend worden op de reeds eerder genoemde medewerking van N.A.C.die buiten de organisatie ook nog zorgde voor een verfrissing en een rijsttaartje voor elke deelnemer. Spijtig dat er zo weinig belangstelling was van inwoners uit Ninove zelf. Jacques Timmermans, schepen te Ni nove, houdt zitdag op de volgende da gen en uren. Ninove: ten stadhuize, dinsdag van 14 tot 17 uur en zaterdag van 9 tot 11 uur. In het Volkshuis, de tweede en de vierde woensdag van de maand vanaf 20 uur. Outer: in café Monique, Dorp 19, de P' woensdag te 19 uur. Nederhasselt: bij René De Winne, Ni- novestraat 65, de P' woensdag te 19.30 uur. Aspelare: bij C. De Wetter, Stw. naar Geraardsbergen, 75, de L' woensdag te 20 uur. Denderwindeke: in café Wwe. Ja cobs Rijstraat 41de 2'' woensdag te 19 uur. Pollare: in café Sportkring, Hoog straat, de 2'' woensdag te 19.30 u. Denderhoutem: in café Breughel, Dorp. de 3l' woensdag te 19 uur. Okegem: in café CentralStationsplein 9, de 4'' woensdag te 19 uur. Vanaf de volgende maand zullen even eens zitdagen worden ingericht in de andere bijzonderste plaatsen van Groot-Ninove. Alle inwoners zijn wel kom op deze zitdagen. Een bijkomende speciale zitdag voor het invullen van belastingsaangiften wordt gehouden te Ninove in het Volkshuis, op zondag 28 maart vanaf 10 uur. U kunt zich echter ook wenden tot één der bovenvermelde zitdagen. Marleen De Tant, Outer, Groenstraat 88. Christoph Vanderkelen. Pollare, Nino- vebaan 30. Andy Asselman, Roosdaal. Poelbeek straat 5. Bart De Vos, Sint-Antelinks, Mut saardstraat 22. Hennie Sonck, Iddergem, Hoekstraat 47. Kurt De Winter, Outer. Bergstraat 3. Nico Haelterman, Waarbeke, Walle- straat 48. Nele De Broyer, Sint-Kwintens- Lennik, A. Algoetstraat 27. Felix De Backer, Liedekerke. Stations straat 20. Sylvia Van Schamelhout, Outer. Nino- vestraat 26. An Deneve, Ninove, Beverstraat 1. Johan Bruynooghe, Liedekerke, Poort straat 54. Johan Nuyts, Sint-Katarina-Lombeek, Stationsstraat 23. Ann Scheerlinck, Denderleeuw, De Naeyerstraat 34. Kim Fonteyn, ldegem. Heirweg 70. Petrus Wairaevens, 25.10.1910, Nino ve, Weststraat 39. Elvira Despretz, 12.12.1909, echtg. Victor Vanderlinden, weduwe in eerste .huwelijk van Maurice Gustave Goos- sens, Ninove. Pamelstraat 129. Petrus Evaristus Hemmeryckx, 22.111892, Ninove, Okeaembaan 215. Marcella Elisa De Koninck, 10.11.1908, wwe. Miny Maurits. Preu legem 114. Van Varenbergh Kamiel, 22.10.1912, Ninove. Vestberm 6. Rymenhout Omer Arthur, 25.8.1892, Ninove. Langemuren 53. Verlé Albertus. 27.4.1892. Ninove, Zuidstraat 20. Aimé-August Van der Motten, 3.4.1917, Ninove. Pamelstraat 6. Marie-Celestine Vandersmissen. 4.5.1897. wed. Maurice Eeckhoudt, Burchtstraat 46. Bael Maria Elisa, wed. Gustaaf Lam- brecht. 22.9.1900. Ninove. Stw. op Aalst 450.

Voor Allen | 1976 | | pagina 6