NINOVE- Onkerzele ATB HOEKJE 1 MEI FEESTELIJKHEDEN ALGEMENE BSP VERGADERING «DE AKTE» (The Licence) 1 MEI FEESTELIJKHEDEN 15 MEI 1976 TOTAAL SPEKTAKEL SKRABOELEKES- FEESTEN FANTASTISCH Geboorten Huwelijken Overlijdens Met ATB naar de Koninklijke Serres Vakantie 1976 Honderden bezoekers in de ABDIJ Automobielinspectie Geboorten Overlijdens Huwelijken BELANGRIJKE OPROEP TOT AL DE A.C.O.D. LEDEN FOTOKRING «DE KRAKELING Hulde zitting Stedelijke Sportraad 20 JAAR JONGSOCIALISTEN M.J.A. KOFFIETAFEL 1 MEI FEESTELIJKHEDEN KOFFIETAFELS ZITDAGEN 15 MEI 1976 TOTAAL SPEKTAKEL SKRABOELEKES- FEESTEN FANTASTISCH VERKIEZINGSFONDS BSP GEEN ZITDAG KD. VERNIMMEN GERAARDSBERGEN MATTEOTTIKRING NINOVE BSP-NINOVE biulltiv De Taeye Gunter, Neerstraat 20, Ge- raardsbergen Cosyns Aline, Edingsestraat 75, Ge raardsbergen Schockaert Jurgen, Stationstraat 3, Idegem Van Mello Karin, Ankerstraat 19b, Idegem Van der Roost Gunther, Groteweg 23, Geraardsbergen Vekeman Steven, Dorp 10, Sint- Martens-Lierde. Bakkaus Joris, Spoorwegstraat 26, Brakel Faut Nathalie, Appelstraat 22, Ge raardsbergen Gees Jeroen, Reepstraat 39, Geraards bergen Vanschelfergem Softe, Winterkeer- straat 42, Tollembeek. Respilleux Patrick, Scherpstraat 6, Herne Neukermans Steven, Volderstraat 245, Geraardsbergen. Troch Mare, Pateelstraat 36, Geraards bergen Steenhoudt Martine, Lessensestraat 55, Geraardsbergen. Carmé Maurice, geb. 11.10.1907, echtg. Verleyen Martha, Hollebeek straat 33, Parike. Van Lierde Eliane, geb. 26.8.1928, echtg. Collyns Hubert, Buizemont- straat 169, Geraardsbergen. Wijnant Gustaaf, geb. 2.8.1912, onge huwd, Papiermolenstraat 63, Ge- raarclsbergen Heymans Jozef, geb. 25.3.18%, echtg. Paindavin Maria, Steenstraat 93, Geraardsbergen. Herregodts Maria, geb. 3.8.1894, wwe. De SmetCarolus, Groteweg 231 Geraardsbergen. Ketsman Gaston, geb. 22.1.1911, echtg. De Zutter Germaine, Edings estraat 39, Geraardsbergen DuChauÓmer,geb. 12.11.1895, wdr. Du Rochez Maria, Kouterstraat 25, Viane. Detant Arthur, geb. 30.11.18%, wdr. Van Boyen Marie, Groteweg 39, Ge raardsbergen. Op zondag 9 mei 1976 organiseert de ATB Afdeling Geraardsbergen een ééndagsuitstap naar Brussel met een bezoek aan de Koninklijke Serres, een tentoonstelling over tuinen en parken en het Trammuseum te Schepdaal. Programma: 9 uur: vertrek aan het Volkshuis 10-12 uur: bezoek aan de Koninklijke Serres. 13 uur: middagmaal (iedereen is vrij zijn middagmaal te gebruiken zoals hij verkiest, dus de knapzak mag gerust meegenomen worden) 14 uur: bezoek aan de tentoonstelling «Internationale Tuinen en Parken» in het Centraal Station. 16 uur: bezoek aan het Trammuseum te Schepdaal 18 uur: op de terugweg bezoeken we ergens een ontspanningsgelegenheid 20 uur: aankomst te Geraardsbergen. Technische inlichtingen: Deelname in de kosten: leden 125 frank nietleden: 150 frank. (Hierin is begre pen: verplaatsing, toegang serres en tentoonstellingen en drinkgeld chauf feur). Verplaatsing: de verplaatsing gebeurt met luxe-car. Verzameling aan het volkshuis om 8.45 uur Inschrijving in het Volkshuis vanaf he den tot uiterlijk 5 mei 1976. Aarzel niet want de plaatsen zijn be perkt. Hoever staat het met uw plannen voor de vakantie 1976? De ATB-dienst So ciaal Toerisme kan U hierbij volledig vnjblijvend vandienst zijn. Weplannen voor van A tot Z uw volledig reispro gramma. We stippelen voor u uw reis route uit, zorgen voor uw verblijf ter plaatse, plannen uitstappen naar de be zienswaardigheden in de omgeving. Kortom we bezorgen U een relax vakantie 1976. We staan in voor verze keringen zoals: reisomnium, depanage van uw agen en of caravan, tegen dief stal van uw bagage enz.. Neem inlichtingen op de wekelijkse zitdag van ATB de Natuurvrienden in het Volkshuis - Markt 15 te Geraards bergen. Iedere vrijdag van 19 tot 20 uur. JONNY LAMPENS ATB SEKRETARIS Zondag laatstleden kregen we een prachtig lenteweertje. Een met zon overgoten Abdijpark stond dan ook op het programma van talrijke ééndagstoe- risten. Met tientallen stroomden ze van alle kanten toe. Rond de visvijver ston den heel wat lijnen opgesteld, in het wandelbos met sprookjestuin en op het speelplein was de jeugd losgelaten, op sommige momenten waren er speeltui gen tekort om de talrijke kinderen vol doening te geven. En zoals altijd was de Zoo de attractie zowel van klein als groot. Geef ons nog meer zulke dagen en men zal zien dat de ABDIJ nog niets van zijn faam heeft verloren. Een natuurvriend LJ In een vroegere bijdrage hebben wij reeds een antwoord op een parlemen taire vraag van minister Chabert gepu bliceerd met betrekking op de automo bielinspectie. Daaruit bleek dat men zinnens is dit controlestation op te richten te Brakel-Elst. Door het bestuur van «Land van Aalst» werd niettemin een schrijven gestuurd naar het Studiebureel voor Automobiel- transport te Zwijnaarde welke de uit eindelijke beslissing moet nemen. In .deze brief werd gewezen op de vroe gere belofte van voornoemd studiebu reel. Hieronder publiceren wij het antwoord. Hooggeachte Heer Voorzitter. Betreft: Station voor automobielinspec tie. In verband met de vestiging van een station voor automobielinspectie te Brakel kunnen wij U volgende elemen ten mededelen in verband met deze ves tiging. In 1970 werd door de diensten van het Bestuur voor het Vervoer - Directie B1 een studie gemaakt inzake de behoeften aan infrastruktuur van de organismen voor automobieltransport. Hierin wer den een aantal investeringen voorzien omwille van het gebruik der talen. Eén der voorziene investeringen was een station in de streek van Geraards bergen welke tot het nederlands taalge bied behoort en aangewezen is op het in het frans taalgebied gevestigd station nr. 66 te Lessen. Intussen is de toestand in die zin gewij zigd dat door de verbreding van de Rijksweg Oudenaarde-Ronse het sta tion te Nukerke onteigend wordt. Bij de grondige studie vande mogelijke belasting der stations werd vastgesteld dat het bouwen en uitbaten van twee stations in de streek van Zuid-Oost- Vlaanderen economisch niet verant woord is, en dat naar één enkele vesti gingsplaat diende uitgezien. Daarom werd naar een centrale vesti gingsplaats gezocht welke zó gelegen is dat de af te leggen afstand naar het station voor automobielinspectie voor iedereen binnen de reglementaire gren zen blijft. In een station voor automobielinspectie kan men per jaar 16.000 volledige schouwingen per lijn uitvoeren. Indien men bij de huidige belasting van het station Nukerke de voertuigen uit de streek van Geraardsbergen voegt, en daarenboven Zottegem overhevelt van Erembodegem naar Brakel, komt men aan 33.800 schouwingen per jaar, wat één station met twee lijnen wil zeggen, volgens de huidige reglementering. Het nieuwe station zou met twee perso- nenwagenlijnen en één vrachtwagen- lijn uitgerust worden, wat nu reeds een overcapaciteit zal geven. Wij hebben dan ook in die zin voorstel len gedaan aan het Bestuur van het Vervoer, welke de heer Minister van Verkeerswezen Chabert hierover inge licht heeft. Het spijt ons dat wij niet in de door U gewenste richting kunnen doorwerken, vooral daar we Uw medewerking bij de aankoop van de grond voor het station te Erembodegem ten zeerste gewaar deerd hebben. Aanvaardt, Hooggeachte heer Voorzit ter, de uitdrukking van onze gevoelens van eerbeidige hoogachting. Ir. H. Van Speybroeck. Uit wat voorafgaat blijkt duidelijk dat wij tot onze spijt moeten besluiten dat wij opnieuw een illusie rijker zijn. Alle inspanningen op dit gebied hebben het geen gunstig resultaat kunnen lei- Ann Scheys, Oetingen, Boomgaard straat 10 Sven De Jongeh, Roosdaal, Kleem- straat 38 Andy De Brabanter, Liedekerke, Mui- lemstraat 13 Jenny Goubert, Okegem, Kouterbaan 45 Lia Hes, Roosdaal, Kaaivaartstraat 15 Carine Sorgeloos, Outer, Kerkhof straat 43 Elina De Coster, Aalst, L. De bethune- laan 70 Cindy Pauwels, Denderleeuw, Bori- austraat 75 Tom Tielemans, Roosdaal, Gootjens- straat 6 A Bart Vandenhaute, Okegem, Katte- straat 131 Veerle Souffriau, Roosdaal, Poelk- straat 32 Ellen De Caluwe, Ninove, Herlinck- hovestraat 8A Adelaide Dorian, echtg. Achil De Be- uckelaer, Ninove, Graanmarkt 27. Franciscus Neirinckx, Ninove, Voor uitgangstraat 23 Renatus Brackenier, Ninove, Ge- raardsbergsestraat 90 Valentina Heymans, wed. Petrus Ver- gucht, Ninove, Burchtstraat 46 Aimé-René Walckiers, Ninove, Ne- derwijk 97 Joannes-Remi Van der Jeught, Ninove, Steenweg op Aalst 86 Cyrillus De Smet, Ninove, Geraards- bergsestraat 64 Julius Penne - Okegembaan 50 Petrus Albert De Vos, Denderhoutem- baan 256. Philippe Coszack, 23 j., handlanger Meerbeke, Valleistraat 205 en Maria Geeroms, 16 j.arbeidster in wasserij, Ninove, Vlierlaan 7 den. De automobieleigenaars zullen het tot hun schade moeten ondervinden. L. Walraet Zoals ieder jaar zal de ACOD afdeling Geraardsbergen in massa deelnemen aan de grote betoging van EERSTE MEI, FEEST VAN DE ARBEID. De leden van alle sektoren aangesloten bijde A.C.O.D. gelieven te 14uur stipt samen te komen aan het lokaal Volks huis, Markt, te Geraardsbergen, van waar in groep en achter het A.C.O.D. vaandel naar de vormingsplaats van de stoet zal worden opgestapt. De A.C.O.D. heeft zoals in het verle den thans een belangrijke strijd te voe ren tegen de politiek van sociale achte ruitgang van de regering Tindemans, die hun rechtstreeks treft. Laten alle agenten in openbare dienst op EERSTE MEI blijk geven van hun solidariteit en hun strijdvaardigheid door mee op te stappen in de betoging. Namens het afdelingsbestuur en de sek toren. De Algemene Sekretaris, A. FLAM EZ Op dinsdag 6 april 1976 was de zaal van de inrichtende vereniging «de Brey- delszonen» bomvol gelopen voor de gastvoorstelling van de kleurdiareeks «Oostenrijkland met vele gezich ten» een verwezenlijking van ons lid Meerpoel Ronny. Het werd terug een suksesavond voor onze klub en voor Ronny. Ook onze veertiendaagse klubavond, op de zelfde avond in ons lokaal Volks huis, werd terug een topper. Er was vooreerst een leerzame uiteenzetting over het maken van eigen titeldia's door onze voorzitter Rosier Roger, ge volgd door heel wat vragen, door heel wat interessante gedachtenwisselin- gen. Er was ook, bij het voor het eerst in gebruik nemen van ons magnetisch veld voor het bekijken en bespreken van foto's, een flinke inzending van eigen fotowerk onzer leden, naast een map uit de fototheek van de BFFK. Een woordje van dank aan onze vriend Leon De Turck welke voor dit nieuwe winstpunt zorgde, ook de speciale ver lichting viel mee. Op verzoek van het provinciebestuur van Oost-Vlaanderen moest er, totaal onverwachts, overgegaan worden tot het samenstellen van een toeristische reeks over onze eigen provincie. Deze reeks zal doorlopend geprojekteerd worden te Brussel in «de Passage»Wij gaven dan ook onmiddellijk gevolg aan de noodkreet van onze vriend Harry Bagarnas, Public Relations men van de Oost-Vlaamse Unie, belast met het sa menstellen van de reeks. Een dertigtal mooie beelden welke op overzichte lijke wijze ons eigen Giesbargen tonen werden aanvaard. Terug werd door onze fotokring «de Krakeling» in werkelijk rekordtempo een inzending klaargestoomd met als enig doel onze stad te dienen. Dank aan al onze Krakelingmensen. Wat komt: Dinsdag 20 april 1976 klu bavond in ons lokaal Volkshuis met het schijnen van kleurdia's (korte reeksen zijn welkom, liefst gerangschikt voor overvloeiing) verder bespreking van eigen fotowerk en een map uit de foto hoek van de BFFK Op 2-4-76 kwam de stedelijke sport raad samen om het huldigen van 3 ver dienstelijke sportlui. Albert De Dobbe- leer, als overwinnaar der Nationale Duivenvlucht uit Bourges, en nog 2 aktieve kaatsspelers (veteranen compe titie) Albert Sertin en Eduard Vernail- len. Voorzitter Couck opende de ver gadering met een welkomstwoord aan de aanwezigen en gaf onmiddellijk het woord aan de schepen van sport en Cul tuur Jacques Timmermans. Schepen Timmermans gaf een kleine historiek over de duivenvlucht uit Bourges en loofde de verdienste van de overwinnaar Albert De Dobbeleer en overhandigde hem de schaal der stad Ninove. Verder richtte de schepen zich in zijn toespraak tot de 2 andere laureaten en schetste de verdiensten dezer personen en dankte hun voor de manier waarop deze gevierden nog steeds hun geliefde sport ter harte nemen door hun huidige aktiviteit voor deze sporttak. Beiden mochten dan ook uit de handen van schepen Timmermans de Gouden Me daille voor Lichamelijke opvoeding en sport in ontvangst nemen. Een dankwoord werd uitgesproken door de heer Albert Schepens Voorzit ter der Duivenvereniging «Dender- bond» voor de hulde gebracht aan Al- bert De Dobbeleer, hetzelfde werd ge daan door Eduard Vernaillen met de belofte zijn geliefde sport niet te zullen stopzetten Na een heildrong aan het adres der ge- vierden te hebben uitgebracht sloot voorzitter Couck deze huidezitting en dankte hij voor hun sportieve aanwe zigheid. ANDRE STEVENS GEMEENTERAADSLID. Zaterdag 8 mei 1976 gastvoorstelling in het Volkshuis te Viane van de kleurdia reeks «Eretz Israël» verwezenlijkt door Ghijsbrecht August. 1976 is een jaar van grote betekenis voor de Jongsocialisten en M.J.A. Ge raardsbergen. Het is inderdaad 20 jaar geleden, in 1956, dat beide jeugdgroe- peringen werden opgericht. Sindsdien kenden zij jaren van sukses en ook minder goede jaren. Dit is nu eenmaal het verschijnsel van een jongerenbe weging. De overname van de leiding door een jongere generatie loopt niet altijd van een leien dakje, zodat er soms wel eens een kink in de kabel komt. Dit 20-jarig bestaan van beide organisa tie zal van 15 mei tot 18 september op een luisterrijke manier worden gevierd. Hierbij geven we u reeds een voor smaakje van het volledige programma. Viering 20-jarig bestaan 1956-1976 15 mei: Skraboelekesfeesten van 14 tot 23 uur; een geanimeerde namiddag en avond kinderanimatie, de eerste Gou den Tuttenworp, volkszang, expressie en kleinkunst. Adamstraat (voor de gelegenheid ver keersvrij). 12 juni: Feestavond met de medewer king van het Jeugdmandolinekoor «De Krikskes» uit Antwerpen; Skabbernak, Geraardsbergse kleinkunstgroep; ex- pressiegroep Overboelare. Volkshuis, Feestzaal. Begin om 19.30 uur. 26 juni: Spel zonder grenzen met meer dan 10 deelnemende groepen uit Ge raardsbergen. Stationsplein, voor de gelegenheid verkeersvrij. Van 14 tot 18 uur. 4 sept.: Federale M.J.A. Sportdag te U wordt vriendelijk uitgenodigd tot het bijwonen van onze veertiendaagse kof fietafel der vrienden van de derde leef tijd, welke zal doorgaan op dinsdag 20-4-1976 a.s. te 14 uur in het Volks huis, Neerstraat, Onkerzele. Wij hopen U op deze bijeenkomst te mogen begroeten. Het is stilaan een gewoonte geworden dat op 1 mei 's avonds alle gezellinnen en kameraden samenkomen in het Volkshuis te Onkerzele, waar ter gele genheid van het Feest van de Arbeid, belegde broodjes aan al onze vrienden gratis worden aangeboden. Het B.S.P.-bestuur heeft beslist dat ook dit jaar dat kameraadschappelijk gebaar zal plaatsgrijpen. Uiteraard no digen wij alle kameraden uit op het gezellig samenzijn -dat derhalve zal plaatsvinden op 1 mei omstreeks 19 uur. Wij maken van de.gelegenheid gebruik nog even de 1 mei-Feestelijkheden in herinnering te brengen: Zaterdag 24 april om 20 u.: Partijfeest Volkshuis Geraardsbergen. Vrijdag 30 april om 20 uur: Meiavond- 5 Geraardsbergen als voorbereiding op de Nationale Sportdag. Sportterreinen van Geraardsbergen. 18 september: Federale Jeugdconcen- tratie met een optocht door het centrum onder de begeleiding van het Socialis tisch Trommelkorps, sportontmoeting tussen Federatie Jongsocialisten en Fe deratie M.J.A., akademische zitting en feest thé-dansant in het Volkshuis, Markt. Vanaf 14 uur tot Jonny LAMPENS Zeer geslaagde bijeenkomst op dinsdag 6 dezer. De volgende koffietafel gaat door op dinsdag 20 april, te 14 u. stipt. Iedereen is welkom! Men zegge het voort! Het bestuur De zitdag van schepen Coppez gaat door de donderdag van 11 tot 12 u in de polikliniek Vredestraat 43. Men gelieve echter op te merken dat de zitdag van zaterdag 17 dezer niet zal doorgaan. bal Volkshuis Geraardsbergen. Zaterdag 1 mei om 14 uur: 1 mei optocht te Geraardsbergen. Zaterdag 1 mei omstreeks 19 uur: ge zellig samenzijn Volkshuis Onkerzele. Zondag 2 mei om 15 uur: optreden van de turnkring «Rust Roest» op de markt. Ten einde eenieder in de gelegenheid te stellen aan het Partijfeest van 24 april te kunnen deelnemen, zal door de B.S.P. afdeling Onkerzele, in samenwerking met het bestuur van de Bond van de 3de leeftijd, een autocar worden ingelegd die de verplaatsing Onkerzele, Markt Geraardsbergens en omgekeerd, zal verzekeren. De autocar zal aan het Volkshuis te Onkerzele vertrekken om 19 uur stipt met bestemming Geraardsbergen, de vrienden van de Kampstraat en de Vol dersstraat zullen zoals naar gewoonte aan hun woning worden opgepikt. Om streeks middernacht zal dezelfde auto car de terugtocht verzekeren. De verplaatsingen per autocar zijn vol ledig gratis; toch is het voor de goede gang van zaken noodzakelijk dat de be langhebbenden zich vóór 20 april laten inschrijven. De inschrijvingen kunnen worden verricht bij alle bestuursleden alsook in het Volkshuis te Onkerzele waar een inschrijvingslijst zal worden opgehangen. Roger Surdiacourt Vorig totaal: 13.100 F Langs Kd. Vernimmen: 1.000 F Langs kd. Coppez: 500 F Totaal: 14.600 F Men gelieve er nota van te nemen dat de zitdagen van Senator Ver nimmen tijdens het Paasweekend niet zullen doorgaan. Zaterdag 24 april om 20 uur: Groot Partijfeest met medewerking van De internationale Clowns «The Rossi's» Trio Van Malderen: Show en TV vedetten Turnkring «Rust Roest» Fanfare «De Verbroedering» Sprekers: Minister Raymaekers en Senator Vernimmen. Vrijdag 30 april 21 uur Groot Meiavondbal Orkest «De Gensters» - Deuren 20 uur Inkorving voor de grote 1 mei Duivenvlucht uit Quiévrain Zaterdag 1 mei om 14 uur: Massale 1 mei optocht Zondag om 15 uur Optreden van Turnkring «Rust Roest» op de Markt. Het Bestuur Wij hebben de eer de B.S.P. leden uit te nodigen op de jaarlijkse algemene vergadering van de afdeling Groot -Geraardsbergen welke zal doorgaan op donderdag 22 april aanstaande in het Volkshuis te Geraardsbergen, Markt 15. Begin om 19.45 u. DAGORDE 1Verslag van de politieke activiteiten van de afdeling betreffende het jaar 1975 door de voorzitter L. Walraet. 2. Verslag stadspolitiekdoorde B.S.P. schepenen Coppez, Van der Brug gen en Van der Linden. 3. Bespreking algemene politiek door Senator Vernimmen. 4. Tussenkomsten van de leden. Gezien het belang van de vergadering hopen wij op een massale aanwezig heid. Het Bestuur B.S.P. heeft het genoegen U uit te nodigen op haar vertoning van Komedie in 2 bedrijven (4 taferelen) van Ephraim Kishon, op zaterdag 8 mei 1976 te 20 u. Zaal: DE REDDING Geraardsbergsestraat 119 NINOVE Toegang: 50 F Zondag 25 april te 15 uur: Meifeest voor de derde leeftijd. Feestredenaars: Burgemeester Emiel Milo en André Verhellen, nationaal sekretaris socialitische gepensioneerden. Vrijdag 30 apirl te 20 uur: Groots mei-avondfeest Ingericht door de C.S.C. in samenwerking met de B.S.P. met medewer king van: De kleinkunstenaar Wim De Craene Discobar. De 1-mei toespraak wordt gehouden door Oscar De Bunne, Direkteur van het Emile Vandervelde-instituut. Zaterdag 1 mei 9 uur: jaarlijkse 1 meivlucht uit Quiévrain Ingericht door «Recht voor Allen» (zie bijzondere plakbrieven) 14 uur: Internationale wielerwedstrijd voor liefhebbers (bijzondere plak brieven) 17.30: Grootse 1 mei-betoging. Vertrek aan het Volkshuis, Geraardsbergsestr. Gezellig samenzijn in het Volkshuis na de ontbinding van de optocht. Zaterdag 8 mei te 20 uur: Toneelopvoering door «Matteotekring» «De Akte» - komedie in vier tafere len.

Voor Allen | 1976 | | pagina 5