Strijden voor werk- voor koopkracht voor sociale solidariteit - voor fiskale rechtvaardigheid Halt aan het reactionnair offensief. Stop de gevaarlijke politiek van de regering Geen matiging voor allen: rijken minder rijk, armen minder arm Met het ABVV toekomst maken door de strukturen te veranderen Het kan anders NIEUWE STRUKTUREN In gans het land sluiten bedrijven, arbeiders en bedienden worden afgedankt, in gans het land worden de werknemers bedreigd met werkloos heid en de jongeren zoeken tevergeefs naar werk. Het patronaat, de financiële kringen en de rege ring dragen de planekonomie niet in hun hart. Men blijft de vrije onderneming verdedigen - men blijft de liberale ekonomische politiek van het «laat-maar-waaien» prediken. De openbare holding die er nog niet is wordt al aan banden gelegd. Het zal een doodgeboren kind zijn. De gewestelijke ontwikkelingsmaatschappijen worden door de regering afgeremd bij elk initia tief. Het ABVV strijdt sinds jaren voor méér werkgele genheid door struktuurhervormingen en door een demokratische planning. Sinds enkele jaren wordt door Prof. Frank regel matig ramingen gemaakt over de belastingsont- duiking. Het kapitalistisch systeem wordt echter geken merkt en mede instand gehouden door een ver troebeling van de waarheid. Daarom worden de studies van Prof. Frank steeds ongewoon hardnekkig aangevallen en zijn eerlijkheid en wetenschappelijke methodes belasterd. In 1972 werd door de toenmalige minister van financien een werkgroep belast met het onder zoek naar de juistheid van de studies Frank op gericht. Onder minister De Clercq zette deze groep van experts zijn werkzaamheden voort. Dit gaf aan- leidinq tot twee verslagen één in 1973 en één in 1976. Het eerste verslag verdween in de doofpot. Ook het tweede zou de minister het liefst in zijn diepste lade steken, want het blijkt dat de studies van Prof. Frank juist zijn en dat de gemeenschap in 1975 voor 120 miljard bestolen werd reeds in 1970 bedroeg de belastingsontduiking 50 mil jard. Meermalen werd door het A.B.V.V. aangedron gen op een streng optreden tegen de fiskale frau de. De schatkist heeft geld nodig wat ontdoken wordt moet door loon- en weddetrekkenden bij gepast worden. Wanneer wordt dat anders mijnheer Tindemans! Met het ABVV: WIJ WORDEN BESTOLEN :r V 1" HO-'

Voor Allen | 1976 | | pagina 2