HERZELE- GERAARDSBERGEN Welle Erembo- degem Moerbeke ^Onkerzele GERANTE WANDELING BLEEK MAAR EEN WANDELING EN DUS EEN MAAT VOOR NIETS! De vrouw in de gemeenteraadsverkiezingen SOCIAAL DIENSTBETOON MOEDERFEEST S.V.V. 10-UREN VAN SCHENDELBEKE DE LOOR ROLAND BILJARTKAMPIOEN 1975-1976 WAAROM IK ALS KRISTEN OVERTUIGD SOCIALIST BEN SOCIO KULTUREEL CENTRUM VAN DE SOCIALISTISCHE VOORUITZIENDE VROU WEN het Bestuur KUNSTCONCERT MET EEN SOLIDE B.S.P. LIJST NAAR DE KIESSTRIJD BIJ A.C.G. OPHALING HUISVUIL Geboorten Huwelijken Overlijdens KOFFIETAFELS ZITDAGEN FOTOKRING DE KRAKELING GEEN ZITDAG B.B.T.K. TREKKING 1 MEI TOMBOLA £1 KOFFIETAFEL GEVRAAGD (ook huisgezin) voor café zeer goed gelegen Inlichtingen kunnen telefo nisch bekomen worden 054-41.34.31 Feestcomitee SCHENDELBEKE Ons biljartkampioenschap 1975-1976 is op een werkelijk spannende manier verlopen. In feite zijn de laatste speeldagen be slissend geweest om te vernemen wie uiteindelijk als kampioen te voorschijn zou treden, Daar waar Faseur René lange tijd de indruk gaf het te zullen halen kreeg hij evenwel een paar flinke pandoeringen te slikken met het gevolg dat hij werd voorbij gelopen door een drietal konkurrenten. Uiteindelijk werd het De Loor Roland die de titel van kampioen kon bemach tigen door een overwinning op Faseur René te behalen. Het was deze wed strijd die beslissend kon worden gehe ten voor 't behalen van de kampioens titel. Als eindrangschikking hebben wij vol gende stand: Kampioen: DE LOOR Roland met 160-104 p. 2. Van Reepingen W. 156-110 3. Lefèvre Georges 154-108 4. Faseur René 153-117 5. De Winne Jacquis 150-114 6. De Flo 146-128 7. Baele Jozef 143-118 8. De Smet Omer 130-130 9. Lefèvre Julien 126-122 Omdat de bijbel ook een politieke bete kenis heeft die duidelijk de socialisti sche richting ingaat: in onze maat schappij is er geen plaats voor armen naast rijken, zonder dat men als kristen daar iets wil aan doen. Dit is trouwens fel in tegenstelling met latere invloedrijke teksten, zoals het Romeinse Recht, dat duidelijk de kapi talistische toer opgaat. Kristen-zijn heeft weliswaar niets te maken met een bepaalde politieke par tij. Het is dan ook onlogisch dit kristen-zijn te vereenzelvigen met de CVP, aangezien een politieke partij macht nastreeft en dit in tegenstelling is met de «dienstverlening» van het kris ten zijn, dat over de partijen heen moet gaan. De CVP is er trouwens oorzaak van dat de tegenstelling gelovig-zijn en niet-gelovig-zijn in de hand gewerkt wordt, tot grote schade van het kriste- 10. Van Steenberge W. 123-131 11. Vande Walle Luc 119-146 12. De Norre Victor 119-147 13. De Paepe Frans 118-154 14. De Waele Rodolphe 117-137 15. Boussy Hilaire 116-142 16. Monsaert Lucien 116-147 17. De Paepe Arnold 115-147 18. Paerewijck Gaston 97-155 De finale voor de titel van koning zal gespeeld worden op de dag van de vie ring van onze kampioen tussen de vrienden Faseur René, Lefèvre Geor ges en Van Steenberge Werner. Aan de viering zullen wij trachten een zeer demokratisch eetmaal op te die nen, mogelijks kan een kleine tussen komst gevraagd worden van onze leden en kunnen de echtgenoten en andere familieleden deelnemen mits de kost prijs te betalen. Wij hopen dat onze spelende leden hierin geen graten zul len vinden. Om reden dat onze feestzaal Floreal terzake vrij dient te zijn zal de viering meer dan waarschijnlijk plaats vinden op 3 juli aanstaande. Mochten bepaalde leden bezwaar heb ben tegen voormelde datum dan ver wachten wij dat zij ons desaangaande inlichten De Voorzitter Omer DE SMET De sekretaris Julien LEFEVRE lijk geloof. Het bestaan van een kriste- lijke partij maakt de politieke opdracht van de kerk onmogelijk, aangezien elke uitspraak terzake steeds wordt geïnter preteerd als propaganda voor één partij. Principieel zijn er maar 3 politieke stromingen die een werkelijke reden van bestaan hebben: het liberalisme, het kommunisme en het demokratisch socialisme. Aangezien, in overeenstemming met de twee basisprincipes van de bijbel, t.t.z. vrijheid en gerechtigheid, het li beralisme moet verworpen worden omdat het, temidden van de vrijheid, de zwaksten laat opslorpen door de sterk- sten dus geen gerechtigheid), zal men op dezelfde basis het kommunisme moeten verwerpen, omdat aldaar de ge rechtigheid wel aan bod komt, maar niet in de vrijheid. Het is dan ook duidelijk dat, aangezien het demokratisch socialisme steunt op gerechtigheid en vrijheid, dit het best overeenstemt met mijn kristen-zijn. Jan N1JS leraar godsdienst lezing 19.3.1976 (Antoniasse Jean WELLE Zoals wij in onze vorige sportgebeurte nissen reeds vooropstelden, zou dit weekend de wandelingsproef voor de afscheiding moeten zorgen in de voorste- en middengelederen. Maar deze proef bleek een echte wandel ing te zijn en waren de laatste binnergeko men deelnemers niet gehandicapt ge weest in hun totaal aantal deelnemers dan kwamen al de ploegen met het maksimum aan punten voor deze proef en was het een maat voor niets geweest. Daar F.C. Dikkers forfait gaf en Scra- boeleke met één deelnemer kwam op zetten, met daarbij een gebrek aan sportzin bij Basketball Wezenvrien den, die met 4 man kwam opdagen waardoor hun oudgediende en ploeg leider De Turck Kamiel moest invallen en daarmede toonde aan vele achter blijvers wat sport beoefenen betekend, is er dan toch enig verschil te merken in deze proefuitslag. Van de acht deelnemende ploegen heb ben dus vijf het totaal aantal punten binnengehaald en blijven in het alge meen klassement die vijf ploegen voor aan en moeten zij dan maar in de vol gende proeven trachten wat spanning in dit tornooi te brengen. Om terug te komen op de wedstrijd; was er een tijdspanne voorzien van 6 uur voor het afleggen van 35 km. De Postkoetsvrienden maakten er een echte wedstrijd van en legden de af stand af in 4.30 uur. Voor de overiue was het een gezondheidswandeling en kregen hun punten daar ze binnen de grenstijd aankwamen. Zelfs bij het Po litiepersoneel is de 58-jairge Gaston Aerens binnen gewandeld zonder veel problemen. Voor volgende donderdag sataat de vijfkamp op het programma. Deze proef gaat door op het Stadium en be staat uit: de 100 rri, verspringen, hoog springen, bolwerpen en 400 m. Voor zaterdag en zondag daaropvol gend krijgen wij Minivoetbal in het St. Jozefinstituut. Misschien zal er na deze wedstrijden wat meer klaarheid komen wie uitein delijk dit tornooi inde wacht zal slepen. Uitslag: 35 km wandleen. Postkoetsvriende, Oud Wezen, Brandweer, Nederboelare en Politie personeel elk 8 punten, gevolg door Wezenvrienden met 3 punten, Scraboe- leke krijgt er 2 en F.C. Dikkers sluit de rij met 0 punten. Dat geeft als hl gemeen klassement na deze proef: 1Postkoetsvrienden 26 p. 2. Politiépèfsóneel 26 p. 3. Oud Wezen 26 p. 4. Nederboelare 21 p. 5. Brandweer 20 p. 6. Basketbal W.V. 15 p. 7. F.C. Dikkers 12 p. 8. Scraboeleken 7 p. Tot volgende week!11 Prové Roaer Afdeling: Onkerzele Zondag 30 mei 1976 om 15u.30 stipt VOLKSHUIS. Neerstraat Spreker: Van Liefferinge Roger Deze uiteenzetting wordt gevolgd door een gezellig samenzijn die in het teken staat van het moederfeest. De aanwezigen zullen vergast worden op belegde broodjes en een mooi geschenk. Het muziekcpncert gaat door op ker- mismaandag 21 juni 1976 te 20 uur in de Paardeputstraat op de kiosk. In haar ijver om alle uitingen van de volkskunst te ondersteunen en aan te wakkeren organiseert de B.S.P. afde ling Erembodegem insamenwerking met zijn nevenorganisaties een mu- ziekconcert. Dit jaar wordt terug zulk konstconcert gegeven in de Paardeputstraat. Wij durven hopen dat de bevolking van de wijk alsmede iedere inwoner van de gemeente of er buiten, onze inspanning naar waarde zal weten te schatten en door haar aanwezigheid ons initiatief en de ijver van de zeer goed spelende muziekharmonie zal komen aanmoedi gen. Het is werkelijk de moeite waard, deze zeer goed spelende harmonie van Aalst te horen optreden. Zij wonnen reeds verscheidene prijzen in gans het land. Er zal gezorgd worden voor zitplaat sen. Datum: maandag 21 juni 1976 Plaats: in de Paardeputstraat. Aanvang: 20 uur Optredende Harmonie: «Hand aan Hand» uit Aalst onder de leiding van de heer H. Verstraeten. Namens het B.S.P. Bestuur De nil P. en Pijck F Gemeenteraadsl eden De samenstelling van de lijsten, die op 10 oktober naar de gunst van de bevol king zullen dingen, verloopt in onze nieuwe entiteitsstad heel traag. Wij kregen nog geen enkele lijst onder de ogenWel wordt er heel wat gefluis terd maar zwart op wit, niets gezien. In de C.V.P. waren er haal wat moei lijkheden. Hoe kan het ook anders in een partij, waar de meningen zo sterk zijn en waar de stellingen zo heel ver van elkaar staan. Zij bezitten immers nu veel burgemees ters en shepenen. De plaatsen schijnen alleszins verdeeld te zijn. Erembode gem zou de tweede plaats hebben. Er zal gepold worden in juni. Onze bur- De zitdag van kd. Willy Vernimmen Senator zal voortaan doorgaan met medewerking van de kd. Robert De Leu iedere 2de en 4de dinsdag van de maand. De 1ste en 3de dinsdag van de maand zal kd. De Leu het dienstbe toon verzekeren. Deze zitdagen gaan door in het Volkshuis café Olympia, Huytstraat te Haaltert, vanaf 20 uur. Verder kunnen wij ook nog mededelen dat kd. Robert De Leu iedere dinsdag zal aanwezig zijn om Sociaal Dienstbetoon te doen in samenwer king met Senator Willy Vernimmen in café Mia, Ninovestraat te Haaltert en dit vanaf 19.15 u. Dit Sociaal Dienstbetoon is volledig gratis en natuurlijk geheimhouding verzekerd. Het Bestuur. Met deze worden al onze S.V.V.-leden ervan verwittigd dat op zaterdag 26 juni e.k. om 18 uur ons moederfeest zal plaatshebben in het lokaal Olympia in de Huytstraat. Houd-dus deze datum vrij. Ieder lid zal een persoonlijke uitnodiging ontvangen. Toekomende week meer nieuws hierover. L.G. gemeester Boel zou zich uit het poli tieke leven terugtrekken en niet op de lijst van grootpAalst voorkomen. Schepen Remi Van Vaerenberg zou moeten de eerste van Erembodegem komen. Andere waarschijnlijke namen zijn: dhr. Pereboom Hendrik, DeGreve Gustaaf en Juffrouw Bourlon Anna., Er zouden zeven kandidaten van de hui dige gemeente zijn. Dat daar evenwel alles bij elkaar zal komen, moetmen niet betwijfelen, tenzij burgemeester De Bisschop als hij de eerste plaats niet krijgt toch met de V.U. zou opkomen? Van het P.V.V. - front zouden wij bijna moeten zeggen «Geen nieuws»Staats- sekretaris D'Haezseleerzou lijsttrekker zijn en kandidaat burgemeester. Hij zou dan ontslag geven als parlementair. Het blijft natuurlijk in de familie en zijn dochter zou hem opvolgen (wie herin nert zich niet Moeke?) Andere gemeen ten moeten maar nemen wat hun van de patron opgedrongen wordt. Dhr. G. Bourlon en O. Riga zouden de enige kandidaten van onze gemeente zijn of hebben zij er soms niet meer? De V.U. zou de grootste moeilijkheden hebben alhoewel schepen De Neve Lijsttrekker zou worden. Dhr. RoelsH. van onze gemeente zou de tweede plaats bezetten en hier zit hem juist de moeilijkheid met het dorp. Verder niets. Va. de K.P. absoluut geen neiuws. Verder zijn er wel geruchten van enkele scheurlijsten maar ja, dat zullen vast en zeker wel terugerende krachten van vroeger wezen. Afbreken is gemakke- In het voorbije weekeind namen de atle ten rust. Alleen in de week zelf waren in de Interscholen betrokken, en ging Patrick Teichman een 400 meter win nen te Vilvoorde in 51,7. DeBruyneF. en L. De Meyer traden aan in een 3.000 meter voor veteranen. Ongeluk voor Herman Mignon Onze topatleet Herman Mignon die op nieuw door ernstige training en moed zijn intrede aan de top heeft gedaan en zich klaarstoomt voor Montreal, ging vrijdag 11. met al de groten te Keulen trachten zijn Olympisch minimum te halen. Voor de start zegde Herman «Ik heb nu het nr. 13 gekregenwil ik er de een van ontplooien, want dit brengt me anders ongeluk». Herman startte in de 1.500 meter. Na 900 meter waren er vijf aan de leiding, en Herman was mee. Ze gingen zodanig snel dat het Olympisch minimum er vingerdik in zat. Al meteen vlak voor ons «paf» en Herman vloog de grond in. Hij kroop snel recht, doch een achterblijver strui kelde weer op hem, en opnieuw moest hij recht. Hij verloor hierbij 25 meter, spurtte als een bezetene over een lengte van een 200 meter en geraakte weer bij de leiders, toen waren er nog 400 meter af te leggen. We zegden, als Herman dat tot het einde nu nog kan uithouden, dan heeft hij reeds de forme van zijn leven. Maar het voorziene gebeurde. De laatste 100 meter zat Herman er door, en moest nog een tal van atleten over zich laten gaan, eindigde lle, doch met nog goeie tijd van 3.44, ter wijl de zes eerste het Olympisch mini mum voor België haalden. Dus Her man kon zonder dit voorval wel die koers winnen, en dan ook zijn minima. Spijtig zeer spijtig, want hij had er ook heel wat voorgedaan. Herman was zeer bedroefd, en Fons Brydenbach en zijn aanwezige supporters moesten hem opbeuren, want nu staat nog Helsinki (3 juni)en Dusseldorf8 juni voordedeur. Dubbel ongeluk Het was nog niet alles. Toen Herman vanuit Leuven (waar hij 's nachts met de ploeg aankwam) met eigen auto huiswaarts keerde, kwam er rond 4 uur in de morgen dan nog ene op zijn wagen aanbotsen. De kant waar hij zat. werd ingebeukt. Gelükkig liep hij geen Iét- seis op, doch nu staat hij opnieuw zon der auto, die hij zo broodnodig heeft. Gaan de tegenslagen voor Herman nu niet ophouden? Dat is de vraag die we ons stellen? Moed, Herman, na regen komt beslist zonneschijn, en misschien ligt dit voor u weg. te Montreal. M.-Christine Deurboeck heeft opnieuw de training kunnen aanvatten. De ophaalronde van het gewoon huis vuil. zal vanaf 25 mei 1976 om 6 uur s morgens aanvangen tijdens de zomer- peri ode. Het iiroot huisvuil wordt opgehaald in de week van 8 tot 11 juni 1976, op de gewone ophaaldag. Wij herinneren er nogmaals aan dat al len datgene wat niet in de gewone plas- ticzak kan worden meegenomen, bijv. meubilair, matrassen enz. (dus geen dozen noch zakken gevuld met vuil nis), karton (de dozen moeten openge- plooid en stevig samengebonden wor den) en papier (eveneens stevig samen gebonden) ook worden meegenomen. Vlassenbroek Wim. Kanakkendries 1, Zarlardinge. Van Caeneghem Sandra, Sint- Annastraat 36, Geraardsbergen. Capiau Heidi, Stationsstraat 16, Zand bergen. Van Damme Antoine, De Froy Marti- ne. Kerkstraat 83, Geraardsbergen. De Turck Luc en Van Der Schueren Godelieve, Buizemontstraat 86, Ge raardsbergen. Moereels Pierre en De Geyter Denise, Groteweg 137, Geraardsbergen. Emmerson Harold en Nijs Anne- Marie, Karmelietenstraat 46, Ge raardsbergen. De Beek Jozef, geb. 6.1.1903wdr. van Le Noir Marie, Stationsweg 22, Geraardsbergen. Liottier Albert Emile, geb. 27.11900, echtg. Herregodts Anna, Polderstraat 53, Geraardsbergen. Meer dan 100 aanwezigen op de bij eenkomst van 18 dezer wat zeker een sukses is. Bij deze gelegenheid werd een dia- projektie gegeven en demonstratie. De volgende koffietafel gaat door op dinsdag 1 juni te 14 u. stipt. Men zegge het voort! Het bestuur De zitdagen van Schepen Coppez gaan door de donderdag van 11 tot 12 u. in de polikliniek. Vredestraat 41 en de zater dag van. 9 tot J l_u. in het Y-olkshuis, Markt te Geraardsbergen. Men geleive zich' te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. ZARLARDINGE De zitdag van Schepen Coppez gaat door de zondag 6 juni van 9.30 tot 10 uur in het partijlokaal te Zarlardinge. Iedereen is welkom. Onze aktiviteiten gaan onvermind ver der. We verwachten een flinke op komst voor onze veertiendaagse klub- avond welke doorgaat op dinsdag I juni lijker dan opbouwen. Maar als wij eens de schijnwerper la- tenlichten op onze politieke tegenstre vers, moeten wij ook geen schrik heb ben over de eigen lijst te spreken. Op dit ogenblik is de BSP-lijst ver klaar. Kd. Van Hoorick wordt lijsttrekker. De grote betrachting in onze partij is vooral verruiming van onze lijst. Maar niet alleen verruiming wordt nage streefd, ook verjonging en vernieu wing. Het lijdt geen enkele twijfel dat de B.S.P. in praktisch alle gemeenten op dit ogenblik in een zeer gunsitg daglicht staat bij de bevolking. Het treurig be heer op het stadhuis te Aalst en meeste omliggende gemeenten heeft daar ze ker in belangrijke mate toe bijgedra gen. Men hoeft geen gedachtenlezer te zijn om te weten dat de overgrote meer derheid van de nieuwe bevolking een drastische vernieuwing wenst van het nieuwe te vormen stadsbestuur. Het lamentabel gepeuter is men meer dan overal beu. De socialistische partij moet dus een lijst van kandidaten naar voor brengen van mensen, die het roer volledig wil len omgooien en het baste voornemen hebben een nieuwe wind te laten waai en. De nieuwe gemeenteraad zal bestaan uit 43 leden. Wij zullen dus 43 kandidaten dienen voor te dragen, die stuk voor stuk vrienden zijn en die een ploeg vormen, die maar één gedachte heeft, de nieuwe stad nieuwe wegen op te stuwen, die 1976 te 19.30 u. in ons Clublokaal - Volkshuis Markt. We bespreken samen een recente foto map van de Oost-Vlaamse Unie, samen met het ingezonden werk van onze ei gen leden. Ons jaarlijks fotosalon On kerzele, in het kader van de plaatselijke kermis en sigarenworp nadert met rasse schreden. We vragen dan oolcom tijdig de nodige foto's klaar te stomen, noteer nu reeds zaterdag 3 en zondag 4 juli 1976 «Onkerzele» Op vrijdag 28 mei 1976 zal de wekelijkse zitdag van Kd. Johnny Lampens niet doorgaan. Volgende zitdag vrijdag 4 juni. In het weekblad nr. 20 van 24 mei 11. liet ik een artikel over het gezellig sa menzijn samen met de uitslag van de trekking verschijnen. Menige lezer van ons weekblad heeft mij naar de uitslag van onze 1 mei tombola gevraagd. Door de drukker werd spijtig genoeg de hoofdtitel «Viane-Moerbeke» niet bo ven het artikel vermeld. Ik zie mij dus verplicht U andermaal de winnende nummers mede te delen: 02463 03561 02141 08478 07556 06590 08026 04571 08975 07750 09861 09406 10846 03697 07576 01873 08889 02548 08893 01318 09627 07416 02656 04373 03890 10474 01110 08775 10028 04652 De prijzen moeten vóór 1 augustus 1976 in het lokaal bij Hubert Godaert. Plaats 53 te Viane worden afgehaald. Het bestuur dankt nogmaals alle kopers van onze steunkaarten en in het bijzon der de verkopers ervan. Veel dank aan alle medewerkers en één speciale dank aan onze kd. Gust Ghijsbrecht. die de vanonze stad een dynamische, mo derne gemeenschap maken. Het zal ons niet aan kandidaten ontbre ken. Niet iedereen kan op de lijst opge nomen wordendaar het aantal plaatsen tot 43 beperkt is. Wat wij evenwel kun nen verklappen, is dat al onze kandida ten mensen zullen zijn, door een grote gedachte bezield, dat het voor onze nieuwe stad niet telaat is om nieuwe wegen op te gaan, maar dat het evenwel méér dan tijd wordt, dat er eindelijk eens bestuurd zal worden. Zullen onze huidige twee mandateris- sen De Nil en Pijck de twee eerste plaatsen van onze huidige gemeente bezetten? Komen er verdoken elemen ten roet in het eten geooien? Hebben zij het niet prachtig gedaan gedurende de zes jaar oppositie en hun vijftienjarige BSP-werking? Eendrachtig waren ze, zijn ze en blijven ze. In de komende weken meer hierover. Zullen wij zorgen voor een stevige so- liede lijst, dan zal gans onze aandacht gewijd worden aan een realistisch pro gramma, met een sterk progressistische en sociale inslag. Voordat programma zullen wij alle progressistische mensen oproepen. Wij zijn er van overtuigd dat de nieuwe stad Aalst aan deze oproep zal gehoor geven. Zo wordt 10 oktober aanstaande zeker een grote overwinning van de progressieve gedachte en van de demo- kratische krachten. Freddy PIJCK avond heeft gevuld met een prachtige dia vertoning. Namens het bestuur R. VERSCHAFFEL U wordt vriendelijk uitgenodigd tot het bijwonen van onze veertiendaagse kof fietafel der vrienden van de derde leef tijd, welke zal doorgaan op dinsdag 1.6.1976 a.s. te 14 uur in het VOLKS HUIS, Neerstraat, Onkerzele. Wij hopen U op deze bijeenkomst te mogen begroeten. organiseert in samenwerking met Mutualiteit der Jonge Arbeiders Wanneer: zaterdag 10 juli 1976 Waar: JAM-clubhuis, Pijlekaart 24, 9582 SCHENDELBEKE Start: 9.00 u. Deelnemingsprijs: 120 F/deelnemer Inbegrepen: herinneringsplakket lunchpakket verzekering 20 F terug bij inlevering rugnummer Gemiddelde snelheid: 20 km/uur Minimumleeftijd: 14 jaar Maximum 300 deelnemers (150 ploegen van 2 deelnemers) Inlichtingen eo inschrijvingen: Federaal M.J.A.-sekretariaat, t a v. DE RUYVER Jos. De Colfmaecker- straat 1 19620 ZOTTEGEM (Tel. 091-60.13.95) I

Voor Allen | 1976 | | pagina 4