DENDERLEEUW NINOVE GEPENSIONEERDENREIS GERAARDSBERGEN EEN SUKSES De huurprijs van 7.500 F per maand voor het slachthuis: DANK ZIJ KATOLIEKE MINISTER VAN BINNENLANDSE ZAKEN! DE AUTOBUSLIJN NINOVE - BRUSSEL Nieuwe halte in de Vuurkruisersstraat te Ninove. SINKSENKERMIS 1976 Wachtdienst dokters en apotekers TEJATER 13 WEER VOOR HET VOETLICHT TE DENDERLEEUW S.V.V. AKTIVITEITEN Zitdag burgemeester P. Van der Niepen en Senator W. Vernimmen HULDIGING VOETBALKAMPIOENEN WANDELTOCHT BOND MOYSON TEN HUIZE VAN LEDEN DIE HUN JUBILEUM VIERDEN DE RONDE VAN VLAANDEREN EEN BUITENGEWOON SUKSES!! APERITIEF CONCERT GEEN ZITDAG B.B.T.K. Geboorten Huwelijken Overlijdens STAD NINOVE Eerste schepen A. Coppez (BSP), in richter sinds 1970 van deze ten zeerste gewaardeerde ééndagsreis verwel komde op de Grote Markt de eerste deelnemers. We moeten hier aan toe voegen dat de uitstap voor de fusie Groot-Geraardsbergen georganiseerd was voor de inwoners van Nederboela- re, waar Arthur Coppez toen socialisti sche burgemeester was. Donderdagmorgen (en ook vrijdag morgen) stonden elf luxe-autocars op de Markt, samen met ongeveer vijf honderd deelnemers te wachten op het vertreksein, dat na een laatste kontrole door eerste schepen A. Coppez werd gegeven. Ondertussen had zich ook BSP- schepen van sociale Zaken F. Van der Linden en zijn echtgenote, zich bij de deelnemers gevoegd. Met twee zwaan tjes voorop en met behulp van de politie van Geraardsbergen werd de autobus karavaan de stad uitgeloodst. Via Ternat en de Autosnelweg werd voor het eerst halt gehouden te Wille broek voor een verfrissing. Ook de eer ste danslustigen verschenen op de dansvloer. De gezelligheid en de uit bundigheid stegen met de minuut om dat het nogal frisse weer de eventuele wandelaars binnenhield. Opnieuw de Initiatiefnemer, kd. gepensioneerden. Coppez, gezelschap van enkele Niettegenstaande technische moeilijkheden kreeg iedereen zijn middagmaal. Leute en plezier in de autocars Samen met vrienden onder elkaar aan tafel Weekend 30 mei 1976 Dokter: Daenen, Guido Gezellestraat 102, Denderleeuw. Tel. 66.68.69. Apoteker: De Vulder, Stationsstraat 26, Liedekerke. Tel. 66.60.87. Om aan een ontspanningsbehoefte die reeds lang in ons Denderleeuws midden verdwenen was te voldoen werd in 1973 de toneelgroep Tejater 13 opge richt. Onze betrachting was en blijft nog steeds: toneel brengen van het luchtige genre. Niet alleen om een ruimer pu bliek te bereiken, maar vooral om op een gezellige, aangename manier het grote publiek te vermaken. En naar ver luid, zijn wij tot hiertoe met onze kleine groep jonge mensen geslaagd in ons opzet. Dit keer kozen wij een stuk uit een serie van nieuwe Nederlandse toneelstukken aanbevolen door het Centrum voor Ne derlandse Dramaturgie, itzl «Mireille» door Frans Hydra. In telegramstijl iets over de inhoud: een getrouwd paar gaat uit elkaar leven om te bezinnen - de man komt in hachelijke toestand terecht met vrouwelijk school - geholpen door vriend die ook in nesten zit - uiteraard misverstanden. De acteurs: De Coorde Rudy, Van den Steen Eddy, Verbrugge Firmin, Corne- lissen Werner. De actrices: Wellekens M. Louise, De Leeuw Viviane, Boon Godelieve, Van Rompelberg Diane, Orbie Francinne. Techniek: Wellekens Jan en Rik De Paepe Regie: Firmin Verbrugge. De voorstelling van «Mireille» gaat door in zaal Achturenhuis te Dender leeuw telkens om 20 u. en dit op vrijdag 28 en zaterdag 29 mei 1976. Kaarten vooraf 40 F - aan de ingang 50 F. Kin deren gratis. Langs deze weg houdt Tejater 13 eraan Marie-Louise Wellekens te feliciteren met haar aanstaand huwelijken stelt het ten zeerste op prijs dat zij in «Mireille» zal optreden tijdens haar wittebroods weken. DE COORDE RUDY De opvoedendeaktiviteiten die S.V.V. organiseert, worden gedurende de zo merperiode stopgezet? Volgende onderwerpen werden reeds behandeld: januari: sober leven na de feestda gen. februari: vakantie in Zuid-Italië maart: sociaal cultureel vormings werk voor volwassenen. april: bloemen schikken. mei: de vrouw en de gemeente raadsverkiezingen. Al deze bijeenkomsten kenden ruime belangstelling. Na de vakantieperiode zal worden ge start met een nieuwe reeks aktiviteiten. Deze zullen tijdig via «Voor Allen» worden gepubliceerd. Iedere zondag houden burgemeester Paul Van Der Niepen en Senator Willy Vernimmen hun zitdag in het 8-urenhuis, telkens van 10 tot 12 uur. Hun dienstbetoon is volledig kosteloos. Geheimhouding is verzekerd. Iedereen is welkom. Zaterdag 29 mei worden op het ge meentehuis de kampioenenploegen van de Koninklijke voetbalbond Standaard ontvangen. Niet minder dan drie ploe gen speelden het afgelopen seizoen kampioen. Deze zijn de kadetten, de scholieren en de reserven. Dergelijke driedubbele overwinning verdient ze ker een bijzondere hulde. Standaardvoetbalklub, de spelers, be stuursleden en medewerkers als sup porters zullen dus aanstaande zaterdag een onvergetelijke dag beleven met de viering van deze unieke sportprestatie. Het feestkomitee van de wijk Hemel rijk richt zoals de voorgaande jaren een zeer mooie wandeltocht in doorheen de natuurgebieden van onze streek. Het verzamelpunt is in het café 't Hemelrijk (vroeger café Paken), waar de in schrijving gebeurt en nadien de prijsui treiking plaats vindt. Het vertrek is vastgesteld om !5.30uuren I6.30uur. De natuurliefhebbers en wandelaars worden opdeze manifestatie verwacht. Onlangs vierde het echtpaar De Decker Arthur - Guldeinont Maria zijn Gouden Jubileum (50 jaar gehuwd). Zoals ge bruikelijk werden deze trouwe leden van Bond Moyson een bezoek gebracht door een delegatie van het bestuur, om hen het geschenk en de gelukwensen van de vereniging over te maken. Dit werd zoals altijd op de gevoelige plaat vastgelegd. De gelukkige jubila rissen omringd door Burgemeester Paul Van Der Niepen. sektionaris Jérome Cobbaert en Beheerraadslid Roger Minner. Namens de Bond alsmede namens de socialistische organisaties nogmaals onze hartelijkste gelukwensen en nog muitos annos. Denderleeuw werd vorige zaterdag op nieuw overrompeld door entoesiaste wielersupporters, welke van heinde en verre in massa waren opgekomen om de tiende uitgave van de Ronde van Vlaanderen voor amateurs bij te wo nen. Onder de honderd vijftig renners, welke op voorhand waren aangeduid, en ook van start gingen, waren er een 15-tal gepreselekteerd voor de Olympi sche kampioenschappen, die hier het bewijs moesten leveren van hun kun nen. Vandaar deze grote belangstelling en interessant verloop van de koers. Als proloog werd dan een koers voor nieu welingen verreden, die voorde gepaste sportieve sfeer zorgde. Deze beide koersen werden gewonnen respektievelijk door Mare Heylen en Paul De Keyzer, en dit op voortreffe lijke wijze. Na de koers werden de i nrichters met de sportgenodigden op het gemeentehuis ontvangen waar burgemeester Paul Van Der Niepen, het organisatiekomi- tee speciaal in de bloempjes wist te zetten voor deze tiende uitgave, als mede alle medewerkers die bij de orga nisatie betrokken waren. De h. Gri- monpont, de vertegenwoordiger van het inrichtend blad, werd geprezen en speciaal bedankt voor het vertrouwen die hij in onze gemeente heeft gesteld in het verleden en nog stelt in de toe komst, vermits laatstgenoemde het kontrakt voor de komende drie jaren met de gemeente op deze zitting ter ondertekening voorbracht. Als herinnering aan dit 2' lustrum- uitgave werd iedereen een aandenken meegegeven nadat het organisatieko- mitee speciaal met onze schiptrekker in brandglas was bedacht. Met een wederwoord van de vertegen woordiger van het inrichtend blad, werd deze welgeslaagde ontvangst met een heildronk besloten. Traditiegetrouw wordt door fanfare «De Voorxacht» jaarlijks een open- luchtkoncert gegeven. Ook dit jaar heeft het bestuur gemeend een optreden te doen in het kader der Sinksenfeesten. Zoals op het winterconcert hebben we thans ook het meeoptreden van het ma- jorettenkorps, die in samenwerking met de fanfare een paar nieuwe num mer zullen uitvoeren. Langs deze weg worden alle partijgeno ten tot dit aperitiefconcert uitgenodigd op zondag 30 mei 1976 om 11 uur op de Grote Markt te Ninove. Wij hopen op een talrijke opkomst om het volledig korps te vergezellen. We vertrekken aan lokaal «De Redding» te 10.30 stipt. Op vrijdag 28 mei 1976 zal de kd. Jonny Lampens geen zitdag hou den in het Volkshuis. Volgende zitdag vrijdag 4 juni. Andy De Leeuw, Borchtlombeek, Kerkplein 10 Joeri Segers, Sint-Kwintens-Lennik, Tuitenbergstraat 69 Gino Vernaillen, Liedekerke, Holstraat 217 Marijke Van den Borre, Liedekerke, Kleeputtenstraat 82 Ruth Kiekens, Denderhoutem, Zonne- straat 468 Wendy Van Droogenbroeck, Outer, Nachtegaallaan 12 Geneviève Franchet, Ninove, Astrid- laan 96(2) Gert Roosens, Nieuwenhove, Over- raadstraat 9 Ronny De Vis, Roosdaal, Profeten- straat 3 David Parker, Aspelare, Daalstraat 2 Davy Corijn, Aspelare, Nederhasselt- straat 6 Sandra Mocellin, Ninove, Steenweg op Aalst 508 Peter Van Kerckhove, Ninove, Sint- Jorisstraat 40 Linda Claes, Roosdaal, Lostraat 32 Hilde Decuyper, Welle, Kampstraat 62 Robert Baudewijn, 22j., kasseier, Ni nove en Martine Gettemans, 20 j., schoenbewerkster, Ninove. Mechelangelo Maratta, 25 j., decora teur, Trazegnies en Martine Leirens, 18 j., gezins- en sanitaire helpster, Nino ve. Maria Van Waeyenberghe, 87 j.wed. Theophiel Simon en van Frans Bom- beke - Dwarsstraat 7. Laura De Schrijver, 72 j.wed. Arthur Franchet, Ninove, Weststraat 29. Pieter De Coster, 87 j., Ninove, Outer- straat 35 Perl januari 1976 werd doorC.V.P. en P.V.V. voor de slachthuisuitbater een nieuw kontrakt gestemd, houdende de huurprijs van 7.500 F per maand voor het slachthuis, het bijbehorend appar tement en het gebruik van al de installa ties. De B.S.P. stelde 15.000 F per maand voor, maar C.V.P. en B.S.P. gingen hiermede niet akkoord. De Gouverneur schorste in nogal scherpe bewoordingen deze beslissing, die krenkend was voor het algemeen belang en ten nadele van de stadsfinan ciën. Ondanks dih schorsingsbesluit van de Gouverneur, gingen C.V.P. en P.V.V. niet akkoord en gingen in beroep bij de Minister van Binnenlandse Zaken. De Gouverneur bevestigde zijn eerste genomen schorsingsbesluit en aldus diende de Minister ofwel de Gouver neur bij te treden en de beslissing te schorsen ofwel de Gouverneur in het ongelijk stellen... De Miniser vond een tussenoplossing die in de lijn lag van de «Vrienden dienst» van de C.V.P. en P.V.V.: hij zei niet «ja» of niet «neen», maar liet de termijn voor beslissing gewoon voor bijgaan I Aldus liet de Gouverneur het stadsbes tuur weten dat de bewuste gemeente raadsbeslissingen mogen worden uit gevoerd, gezien de termijn voor schor sing voorbij was. Onze lezers kunnen zelf de besluiten trekken hoe met twee maten en twee gewichten wordt gehandeld. In ons vorige edities hebben wij gemeld dat onze vriend Jacques Timmermans, schepen te Ninove, bij de bevoegde diensten verzocht had om een nieuwe halte in de Vuurkruisersstraat te Nino ve. Het was op vraag van verschillende au tobusreizigers uit de omgeving van de Geraardsbergsestraat en het Niepers- veld dat deze halte werd bekomen. Hierbij trouwens het antwoord van de Nationale Maatschappij van Buurt spoorwegen. Mijnheer de Schepen, Als vervolg op uw schrijven dd. 15.3.1976. hebben wij de eer U te be richten dat wij, tot besluit van een wel willend onderzoek, bereid zijn ëen nieuwe halte in te richten in de Vuur kruisersstraat, op onze openbare auto busdienst Brussel-Ninove. Met dezelfde post maken wij aan het Ministerie van verkeerswezen, terzake bevoégd, hét gebruikelijk dossier van aanvraag over. Zodra de vereiste goedkeuring beko men is, zal de halte in kwestie aange daan worden. Met hoogachting Voor de directeur De Eerste Ingenieur R. Lelievre-Damit. Zondag 30 mei, te 11 uur op de Graanmarkt: Aperitiefconcert door de Fanfare «De Voorwacht» uit Ninove. Vanaf 14 uur op de Denderhóutembaan: (rechtover nieuw kerkhof) Kampi oenschap voor pony's en grote paarden ingericht door het Oost-Vlaams Pony verbond. Vrijdag 4 juni, te 18 uur30 in de Nederwijk en aanpalende straten: wieler- kriterium voor internationale liefhebbers, ingericht door de Mij 't Hoeks- ken uit Ninove. Van zaterdag 5 juni tot dinsdag 8 juni, in de zaal Roosevelt, Oudstrijder- splaats: Tentoonstelling van plastische kunsten en Afrikaanse kunstwerken ingericht door de Kulturele verenigin «Ninopus». Deze tentoonstelling is toegankelijk van 9 tot 12 u. en van 14 tot 21 u. Zaterdag 5 juni, te 21.30 uur in de Onderwijslaan: Prachtig vuurwerk door de Firma Van Cleemput uit Dilbeek. Zondag 6 juni: speciale duivenvlucht uit Pont St. Maxence «Kriterium van de stad Ninove» (zie speciale aanplakbrieven). Te 15 uur op het Statieplein: Kaatslutte: Ninove - Kokejane. Maandag 7 juni te 18 uur op de Oudstrijdersplaats: 6'' muziek- en majoret- tenfestival - eenonvergetelijke show door de volgende muziek- en majoret- tenkorspen: Volgorde van optreden: 1. Kon. muziekvereniging «Willen is kunnen» met majorettenkorps uit Knesselare. 2. Kon. Harmonie «St. Cecilia» met majorettenkorps «Mimosa Belgica» Ename. 3. Kon. Harmonie eninajorettenkorps «Concordia et Docilitas» uit Her- dersem. 4. Kon. Grote Harmonie met de Show- en Drumband en majorettenkorps «Lyra» uit lier. 5. Fanfare en Majorettengroep «Sint Martinus» uit Balagem. 6. Showfanfare St. Willibrodugs - Majoretten - drumband - Muziekkorps uit Mol-Ezaart. Te 20 uur: Apotheose: gezmamenlijk optreden van de zes muziekkorp sen.Opgelegde stukken: 1. De gekende mars «Alte Kameraden (Ar. De Baerdemaecker) 2. De «Fliegenmars» (Ar. Molenaars) Leiding: de heer Van de Velde Jozef, dirigent van de Kon. Harmonie Concordia et Dolicitas uit Herdersem. Te 15 uur op het Statieplein: Kaatslutte: Ninove - Bruine. Dinsdag 8 juni: te 14 uur: Koers voor beroepsrenners ingericht door de Mij De Standaertvrienden uit Ninove. Zondag 13 juni vanaf 9 uur op de vijver in het stadspark: hengel wedstrijden ingericht door de Visserij «Hof ten Berg» uit Ninove. Te 15 uur op het Statieplein: Kaatslutte: Ninove - Meerbeke. Namens het Feestcomité, De Schepen-voorzitter, J. Timmermans Gezien en goedgekeurd door het Schepencollege in zitting van 4 mei 1976 I.O. De sekretaris De burgemeester-voorzitter J. De Mol F. Milo weg op richting Lichtaart naar een groot restaurant-dancing. Technische moeilijkheden waren de oorzaak van het laattijdig opdienen van het mid dagmaal. De regen en de frisse tempe ratuur hielden de mensen binnen zodat van een wandeling in de Kempische dennebossen niets in huis kwam. Ook op een oponthoud aan het Zilvermeer werd afgelast. Zonder rijkswachtbegeleiding is een autosnelweg het aangewezen middel om met elf autobussen vlot naar een bepaalde bestemming te rijden. Zo doende werden wij gekonfronteerd met Geduldig wachtend naar een zitplaats het autosnelweg in het Antwerpse. Wel indrukwekkend om zien maar toeris tisch toch maar weinig interessant. Het avondmaal werd genomen in de Breendonkse Castel-Dancing. Hier steeg het plezier ten top. De talrijke dansers waren niet van de vloer te krij gen en de kelners hielden de bestelling niet bij. Het moet na tien uur zijn geweest toen Geraardsbergen werd bereikt en ieder een voldaan, gelukkig en met een «tot toekomend» jaar huiswaarts keerde. A.D.B

Voor Allen | 1976 | | pagina 6