AALST STEDELIJK KINDERDAGVERBLIJF OFFICIEEL INGEHULDIGD Is de financiële toestand van de stad wel zo schitterend als de schepen van financiën beweert? MEVR. VAN DEN BOSSCHE-PETIT SYLVIE VERDIEND IN HULDE BETROKKEN MACHTIGE FINALE VAN DE KLASSEMENTSBE LOTTING VAN DE WIJKKLUB DRIEVELDEN FRANS BOXSTAEL, KAMPIOEN! RONDE VAN FRANKRIJK BRADERIJ NIEUWSTRAAT HET ZOMERCONCERT VAN ONZE HARMONIE HAND AAN HAND 3 AALST - KERMIS 1976 FIETSPADEN AKTIE Soc. Wijkklub Park - Watertoren-Houtmarkt 2e LENTEBELOT- KAMPIOENSCHAP GROOT-AALST 1976 UITNODIGING Deoverwinnaars van de belotting, gekiekt met hun trofeeën, omringd door de bestuurs leden van de wijkklub. In aanwezigheid van het voltallig sche penkollege, de afgevaardigden van de minister van Volksgezondheid, de Staatssekretaris van het Openbaar Ambt, oud-burgemeester F. Blanckaert en talrijke genodigden, werd het Stede lijk Kinderdagverblijf aan de Tweeha- genstraat, officieel ingehuldigd. Het was afdelingsoverste F. Teerlinck die de talrijke aanwezigen van harte welkom heette en zijn dank uitsprak tegenover de betrokken instanties die aan deze prachtige realisatie hebben meegewerkt. VERDIENSTELIJKE Mevr. VAN DEN BOSSCHE- PETIT SYLVIE De verschillende sprekers wezen hier bij unaniem op de enorme verdiensten van B.S P.-raadslid mevr. Van Den Bossche-Petit Sylvie. Volgens burgemeester De Bisschop, die als eerste aan het woord kwam, mag zij aanzien worden als de geestelijke moeder van deze kinderkrib. In de gemeenteraad hield zij immers meer dan één pleidooi om haar kolle ga's te overtuigen van de noodzakelijk heid van dergelijke instelling, die vooral aan de verzuchtingen van de bui tenhuis werkende moeders tegemoet komt. Spreker suggereert dan ook zo niet het ganse kompleks, dan toch ten minste een onderdeel ervan naar haar te noemen 55 MILJOEN De heer Bogaert, schepen van Finan ciën, belicht vooral de financiële kant. De eerste lening kwam reeds op 6.4.1964 in de gemeenteraad ter spra ke. Sindsdien werden niet minder dan 33 leningsdossiers door de raadsleden besproken en dit voor een gezamenlijk - bedrag van bijna 55 miljoen, 't Stad- saandeel hieraan beloopt 31 miljoen. Verder wijst hij op de grote werkings kosten en op de belangrijke betoelaging vanwege het Nationaal Werk voor Kin- de rwelzijn. Gelet op het sociaal doel, aldus spre ker, kunnen dergelijke instellingen niet Wegens bepaalde omstandigheden kon ik de laatste zitting van de gemeente raad, waarin onder andere de rekening over het dienstjaar 1975 werd voorge steld, niet bijwonen. Wel las ik in de pers dat een grote inspanning was ge daan om de stedelijke financiën zoda nig te saneren, dat het dienstjaar 1975 zelfs met een overschot van ongeveer 2 miljoen afslcjot. Natuurlijk zou ik mij hierover ten zeerste verheugen als niet tegelijkertijd een zekere achterdocht bij mij opkwam. Daarom heb ik het ver slag bij deze rekening nogmaals gron dig nagegaan en ben ik tot de vaststel ling gekomen dat, eens te meer, de werkelijke toestand van de stadskas veel minder optimistisch is dan door de schepen van financiën wordt beweerd. Het werkelijk tekort van 1975 en de vorige dienstjaren bedraagt niet minder dan 90.599.366 fr. of ruim 10 miljoen meer dan het jaar tevoren. Een eerste^ vaststelling waaruit blijkt dat er geen verbetering van de financiële toestand is, tenzij men kan beweren dat het ver hogen van een tekort een verbetering is. Voor het eigen dienstjaar zelf bedraagt het tekort 26,5 miljoen en dit van de vorigejaren 64 miljoen. In 1974 waren deze cijfers respectievelijk 44,9 en 35,1 miljoen. Het tekort eigen aan het dienstjaar verkleinde dus zeker, maar dit van de vorige jaren verdubbelde bij na. Op het eerste gezicht zou men dus wel van een verbetering kunnen gewagen, maar dan moet men er onmiddellijk aan toevoegen hoe die verbetering tot stand kwam. Werd er bespaard, werden de uitgaven verminderd en de ont vangsten verhoogd of werden zekere saneringen gedaan? Welnu, de gun stige evolutie komt enkel en alleen voort van een verhoging van het aan deel van de stad in de verschillende hulpfondsen en vooral de toekenning van een bijzondere toelage uit het zo genaamd C-fonds. Terwijl in 1974 een totale dotatie uit de hulpfondsen van 106,4 miljoen werd toegekend, werd dit in 1975 niet minder dan 207,6 mil joen, wat een meerontvangst van meer dan 100 miljoen betekent. «Hebben is hebben en krijgen is de kunst» is een spreekwoord dat nog altijd opgaat, maar deze hoge vermeerdering van staatshulp inroepen als een verbetering die men zelfheeft verwezenlijkt klinkt toch nog altijd demagogisch. Ook van de belastingen was er vooral tenge volge van de voortschrijdende inflatie een meerinkomst van meer dan 17 miljoen, om in totaal 171,7 miljoen te bg'dragcn. Voor het eerst zien wij in rendabel worden uitgebaat. Toch dient er naar gestreefd om degenen die van deze kinderkrib gebruik maken een bil lijke bijdrage op te leggen. De heer Van der Veken, schepen van Sociale Voorzorg, handelt over de pro blemen in verband met de opvang van de jonge kinderen, ingevolge het groot aantal buitenhuis werkende moeders. Hij is dan ook ten volle overtuigd dat het stedelijk kinderdagverblijf tege moet komt aan een steeds toenemende noodzaak. Momenteel heeft men er al 61 kinderen, de capaciteit bedraagt 144 bedden. Dr. Claus, afgevaardigde van de Minis ter van Volksgezondheid, is van oor deel dat dergelijke instellingen vooral ten dienste staan van de werkende men sen en meer in het bijzonder van de werkende moeders. Spreker stelt het probleem vervolgens in het licht van de ontvoogding van de vrouw die, in de laatste jaren, een steeds grotere rol speelt in het ekono- mische leven. Het is dan ook niet verwonderlijk dat in 1972 slechts 83 en nu reeds 175 kinder- kribben in België in gebruik werden genomen. Volgens de heer Claus dient de inte resse evenwel minder te gaan naar het gebouw, dan wel naar het hart van de personeelsleden, waaraan de kinderen worden toevertrouwd en die tijdens een groot deel van de dag de moeders met de meeste toewijding en liefde dienen te vervangen. Alvorens het traditionele lint door te knippen, feliciteert hij nog allen die aan deze realisatie hebben gewerkt. Hierop werden de aanwezigen uitgeno digd tot een bezoek aan de lokalen. GOED GEKOZEN PLAATS De inplanting van het kinderdagverblijf aan de Rapenstraat-Tweehagenstraat mag om volgende redenen als een ge lukkige oplossing worden beschouwd: het streven naar inplanting van ge bouwen in funktie van het doel en de mogelijkheid tot uitbating. In dit geval een volkswijk waar de vraag tot be waargeving van de kinderen vermoede- 1975 dat de verhouding fondsen belas tingen sterk in het voordeel van de fondsen uitvalt, wat in de vorige jaren steeds omgekeerd was. Tot hiertoe dus objectieve cijfers die niet te betwisten zijn. Maar dan begint de schepen van financiën het tekort voor 1975 te «verbeteren» en daar wen sen wij toch even bij stil te staan. Het zal ongetwijfeld juist zijn dat, op het ogenblik van het afsluiten van de reke ning, bepaalde ontvangsten eigen aan dat jaar nog niet geïnd waren, omdat zij" door de rijksontvanger nog niet waren overgestort. Het betreft hier vooral de aandelen van de stad in de belasting op de onroerende voorheffing (grondbe lasting) en de personenbelasting. Op 31 december 1975 bleef aJdus nog 28,6 mi Ijoen te ontvangenDe schepen vindt dan niet beter dan deze bedragen reeds als geïnd te beschouwen en aldus komt hij voor het dienstjaar 1975 aan een overschot van ongeveer 2 miljoen. En dit «boni» heeft geklonken in de oren van de mensen van de pers... en zij hebben het overgenomen in hun respec tievelijke kranten. Het truukje van het fictief inschrijven van nog te ontvangen gelden kennen we al verscheidene jaren. We hoeven slechts terug te grijpen naar het verslag bij de rekening van 1974 om hetzelfde lijk groter zou zijn. de betrachting van de toenmalige koalitie om ook de rechteroever van de Dender van nutsgebou wen te voorzien Deze kinderdagverblijfplaats neemt kinderen op van 0 tot 3 jaar. De ope ningsuren zijn van 7 tot 19 uur (niet op zaterdag, zondag of wettelijke feestda gen), het ganse jaar door op schoolver- loven inbegrepen. De instelling staat onder de leiding van een sociale verpleegster fulltime, bij gestaan door een sociale verpleegster part-time. De verzorging en de opvoeding van de kinderen wondt, naast het leidingge vend personeel, toevertrouwd aan ver pleegsters, kinderverzorgsters en kleu terleidsters. De eetmalen worden door de dokter kinderspecialist op advies van de diëtis te, voorgeschreven en in de speciaal ingerichte keuken bereid. Er is een we kelijks medisch onderzoek door de dok ter. De instelling staat onder bestendig toezicht van het Nationaal Werk voor Kinderwelzijn. TOELATINGSVOORWAARDEN 1De ouders moeten een full-time be trekking uitoefenen. 2. De kinderen worden slechts toegela ten na medisch onderzoek door de kin derspecialist van de instelling. 3. Voorwaarden inzake inenting van de kinderen tegen bepaalde ziekten. De financiële bijdrage van de ouders wordt berekend volgens de schalen, vastgesteld door het ministerie van Volksgezondheid en van het Gezin, op basis van het maandelijks netto inkomen. Op het oprichten van dergelijke stads- gebouwen, die ter beschikking staan van de de ganse bevolking, mag Aalst terecht fier zijn. Ook dankbaar ten overstaan van ge meenteraadsleden als mevrouw Van Den Bossche-Petit Sylvie, die reeds ja ren geleden de noodzaak van een Kin derdagverblijf aanvoelde en zich daarna volledig heeft ingezet voor de uiteindelijke verwezenlijking. M.B. terug te vinden. Toen waren er nog ongeveer 25,5 miljoen belastingen te ontvangen bij het afsluiten van de reke ning. Wel, mijnheer de schepen, deze ontvangsten die in 1974 nog niet vefre- kend waren, zitten nu toch in uw reke ning voor 1975. Dus zou U het tekort van 1975 slechts mogen «verbeteren» met 3,1 miljoen om het te brengen op een verbeterd tekort van 23,4 miljoen in plaats van een overschot van 2 mil joen. En mag ik er even op wijzen dat in het verslag bij de rekening 1974 geschre ven werd dat «naar alle waarschijnlijk heid, dit verbeterd tekort, zal in aan merking genomen worden voor de con solidatie, die wordt nagestreefd door de «Groep der Centrumsteden»Indien dit inderdaad het geval is, en nu het ko ninklijk besluit betreffende het toeken nen van een consolidatielening ver schenen is, is het de schepen van finan ciën geraden geen gewag te maken van zijn «boni» voor 1975, want hij zou zich duchtig de vinger in het oog kun nen steken. Hopen wij allen, in het be lang van onze stadsfinanciën, dat de Minister van Binnenlandse Zaken niet evengoed tekorten kan verbeteren dan onze huidige schepen van financiën.. Bert Van Hoorick Vorige zaterdag beleefden wij de suk- sesvolle finale van onze klassementsbe- lotting van onze wijkklub. De herberg Drievelden was andermaal te klein: niet minder dan 8 kaarttafels voor de finale De kaarting van de avond zelf (tiende kaarting) leverde volgende uitslag op: 1. Fr. Van den Spiegel 4.592 2. De Neef Pr. 4.408 3. De Coninck J. 4.390 4. De Neef Alf. 4.152 5. Droeshout E. 4.148 6. Schellinckx A. 4.057 7. Hendrickx C. 4.017 8. Boxstael Fr. 3.935 9. De Neef C. 3.871 10. Van Cauter E. 3.763 11. Roelant M. 3.707 De finale van de kriteriumbelotting gaf volgend resultaat: Kampioen (Beker): FRANS BOX- Van 25 tot 28 juni: Nieuwstraat Grote Braderijfeesten. Zaterdag 3 juli Te 10 uur: Houtmarkt - Grote prijs kamp voor paarden en veulens van het zwaar inlands trekras en zadelpaarden Guldenboomplein - finale kaatstor- nooi, ingericht door de kaatsclub Den Blok. Te 19 uur: jongenssschool Binnenstraat Vola-show met verschillende vedetten. Te 19 uur: Grote Markt - Beiaardcon cert Te 20.30 uur: Grote Markt - Concert door Kon. Harm. Al groeiend bloei end. Leiding: L. Van den Bossche Zondag 4 juli Vanaf 9 uur: Lokerenveldstraat - 29'' grote prijs «Franssanders» ereprijs Dr. E. Roelandt - wedstrijd voor afgerichte honden, kategorie 1ingericht door de Kon*. Aalsterse hondenclubs St. Ro- chus. Te 9 uur: Eikstraat - Wedstrijd voor vinken ingelicht door de Kon. Mij. De Jonge Botvinken. Ye 9 u.: D. De Wolfstraat - Wedstrijd voor vinken, ingericht door de Mij Vinkeniers Midden-België. Te 14 uur: Grote Markt - Nationale Balboogschieting, ingericht door de verbroedering van Aalsterse balboog- maatschappijen: St. Servatius - De Ware Vrienden - De Klauwaerts. Te 20.30u.: Grote Markt - Beiaardcon cert. Maandag 5 juli Te 9 uur: Eikstraat - wedstrijd voor vinken, ingericht door de Kon. Mij. De Jonge Botvinken. Te 19 u.: Jongensschool Binnenstraat - Vola-Show - met verschillende vedet ten. Zondag 11 juli: Vlaams nationale feestdag (zie afzon derlijk plakbr.) Maandag 12 juli te 15 uur: Houtmarkt - Balspelprijs kamp - kampioenschap der Vlaanderen voor alle ploegen van eerste nationale schifting tussen Pont-A-Celles - Nivel- les - Braine Le Comte. Dinsdag 13 juli Te 15 uur: Houtmarkt - Schifting tussen Chapelle - A - Watines - Cognelee - Ottignies. Woensdag 14 juli Te 15 uur: Houtmarkt - schifting tussen Jurbise - St. Servais - Horrues. Donderdag 15 juli Te 15 uur: Houtmarkt - Schifting tussen Tollembeek - Gembloux - Rebaix Zaterdag 17 juli Te 15 u. - Houtmarkt - Grote finale Zondag 18 juli Houtmarkt - Bekerkompetitie, inge richt door het kaatsliefhebbersverbond, gewest Aalst. Maandag 19 juli Te 18.30 uur; Grote Markt -41'' Natio naal Criterium van de stad Aalst, ver zekerde deelname van de winnaar van de ronde van Frankrijk 1976 en ver schillende nationale en internationale wielervedetten, ingericht door het wie- lersportcomite Aalst, met de medewer king van het stadsbestuur en van het stedelijk sportcomité. STAEL 37.591 2e prijs (beker) Droeshoudt Emilien- ne 36.816 3e prijs (schotel) Emanuelle V. Cau ter 36.717 4. Flips Maurice 36.108 5. Hendrickx Constant 35.942 6. Schellinckx Arthur 35.605 7. Geyst Jan 35.133 8. Wille Josée 35.027 9. De Neef Constant 34.579 10. De Neef Prosper 34.439 De finale-uitslag voor de dameswed strijd leverde volgend resultaat op: le prijs Kampioene (Beker) De Brul Magda 148 V prijs (Beker) Mortier Paula 145 3' prijs (schotel) Van Langenhove R. 142 4. Podevijn Christine 135 Woensdag 21 juli: Nationale feestdag (zie afs. plakbrieven) Van 21 tot 30 oogst: Keizershallen: 29'' Jaarbeurs - Aalst met internationale deelname, ingericht door het stedelijk feestcomitee, met de medewerking van het stadsbestuur. Van 6 tot 12 september Keizershallen - week van de derde leef tijd, ingericht door het stadsbestuur, in samenwerking met de onderscheiden bonden van de derde leeftijd en de ver schillende organisaties voor de bejaar denzorg te Aalst. Van 18 tot 26 september Keizershallen: Stedelijke week van de vrijetijdsbesteding. Op zondag 27 juni te 14.30 u. wordtin de keizershallen een ontmoeting gep land met alle fietsers uit de streek. De fietsers uit Aalst vertrekken om 13 u. aan de bloemenveiling voor een tocht van ongeveer 20 km. Leiding van deze uitstap berust bij Jan Van de Wiele, Groenstraat 314, Aalst. Eindpunt in de keizershallen. Ze kunnen hun bevin dingen over de toestand der fietspaden overmaken langs de TV en ook door het invullen van de daartoe bestemde for mulieren. Vanaf 14.30 u. wordt er dan in de keizershallen een variété programma opgenomen door de BRT. Hieraan verlenen hun medewerking: Burgemeester Marcel De Bisschop, de wereldkampioenen op rollen Frans De Poorter en Eddy De Neve met een sprintnummer van meer dan 100 km. per uur. Raf Constant (kampioen van België beroepsrenners snelheid). Het lied van de fiets wordt verzorgd door Frangois Van Oost. Harry Pinky brengt zijn ode aan de fiets. Keizer Kamiel 5. De Neef Olga 128 6. De Wolf Sonja 128 7. Van Schylenbergh 128 Langs deze weg dankt het bestuur nogmaals alle milde schenkers van waardevolle geldprijzen en prijzen in natura, in het bijzonder de baas van de herberg wordt bedankt voor zijn 2 mooie planten die hij schonk. Ondertussen gaat de wijkklub Drievel den steeds verder in haar bloei: er wer den terug 8 nieuwe leden ingeschreven. Proficiat aan alle noeste werkers achter de schermen. Vergeet ondertussen onze volgende ak- tiviteit niet: prachtig zomerkoncert van onze harmonie Hand aan Hand op zon dag 27 juni te 11 uur in onze wijk: Allen verwacht! HET BESTUUR Sergant verleent ook zijn speciale me dewerking. De Cooman Robert (B.L.O.S.O.) zal zijn beste woorden meebrengen als commentator. Tom bola met als hoofdprijseen fiets. Corum Alostum Imperiale en het Stemmingstrio besluiten deze namid dag. De organisatie in de keizershallen gebeurt door het Aalsters karnavalver- bond v.z.w. Niet minder dan lOObelotters (84 vorig jaar) hebben aan ons Lentebelotkampi- oenschap 1976 deelgenomen. Belotters van alle plaatselijke socialis tische organisaties, wijkklubs, alsook van onze toekomstige fusiegemeenten, nl. Erembodegem, Nieuwerkerken, Hofstade e.a. waren sterk vertegen woordigd, om te kampen naar de triel van «Lentebelotkampioen Groot-Aalst 1976». Het was ten slotte KD Roelandt Alfons van de wijkklub Park - Watertoren - Houtmarkt die we voor de tweede maal mochten bekronen als Lentebelotkam pioen. We danken hiermede de B.S.P. afde lingen Groot-Aalst in het bijzonder B.S.P. - afdeling ErembodegemüAls- ook de sympatieke uitbaters «Volks huis» voor hun financiële steun aan onze massabelotting. Tevens huldigt het bestuur wijkklub, zijn bestuursleden en medewerkers, voor de puike organisatie die van deze massabelotting één der grootste vrije- tijdsevenementen van ons toekomstig Groot-Aalst hebben eemaakt. Doortocht te Aalst op maandag 28 juni 1976 Op maandag 28.6.76, trekt de 4'' rit van de Ronde v. Frankrijk doorheen de stad Aalst. De publiciteitskaravaan, omvattende ongeveer 180 belgischeen 180franse publiciteitswagens, zal evengoed als de feitelijke rennerskaravaan, de navermelde wegwijzer volgen. Gentsesteenweg (komend uit de richting Oudenaarde), Gentsestraat, Vlaanderenstraat, Nieuwstraat, Grote Markt, Molenstraat, Werf, Sint- Annabrug, Josse Ringoirkaai, Molendries, Hovenierstraat, Moorselbaan, O.-L.-Vrouwplein, Leopoldlaan, H. Hartlaan, (tot achterzijde v.d. kerk), Bredestraat (langs voetbalplein Eendracht) richting Herdersem. De publiciteitskaravaan kan worden verwacht tegen omstreeks 13.51 u. De rennerskaravaan volgt op nagenoeg 1 uur, zodat deze mag worden verwacht tegen omstreeks 14.51 u. Vanaf 12 uur is alle stationeren verboden over de ganse reiswegdie door'de ronde zal worden gevolgd. De weggebruikers worden met aandrang verzocht, vanaf 13.30 u. met hun voertuigen, deze reisweg te vermijden, en zich stipt te gedragen naar de onderrichtingen of aanwijzingen die hen door de politiediensten worden verstrekt. Vanaf 13.45 u. wordt geen verkeer meer op de reisweg toegelaten, dat zich beweegt in de tegenovergestelde richting van de ronde karavaan. Het dwarsen van de reisweg v.d. ronde, zal enkel toegelaten worden door het aan de kruispunten opgestelde politiepersoneel, en dit enkel naargelang de mogelijkheden. 1 Eens de rondekaravaan naderend is geseind geworden, wordt ook het dwarsen van de reisweg niet meer toegelaten. De jaarlijkse Braderijfeesten in de Nieuwstraat. Handels- en Financie Centrum van de stad Aalst, worden gehouden op vrijdag 25 juni vanaf 14 uur, zaterdag 26 juni vanaf 9 uur 's morgens en maandag 28 juni vanaf 15 uur na de doortocht van de Ronde van Frankrijk. Braderijverkoop op straat aan knalprijzen. Stemmingsmuziek. Gratis tombola met als prijzen een massa aankoopbons. Bij elke aankoop van 50 F wordt gratis een lot gegeven. Aan alle leden en sympathisanten van onze wijkklub, aan alle vrienden van onze harmonie en aan alle partijbesturen tot het bijwonen van in de wijk «Drievelden» op zondag 27 juni te 11 uur

Voor Allen | 1976 | | pagina 3