NINOVE L HET ANTISOCIALISME fi VAKANTIE 1976 GOUDEN BRUILOFT Geboorten Huwelijksbeloften Overlijdens Wachtdienst dokters en apothekers Geboorten Huwelij ksb eloft en Overlijdens Zitdag burgemeester P. Van der Niepen en Senator W. Vernimmen. NINOVE Centrale voor Socialistisch Cultuurbeleid KAATSCOMPETITIE 1976 Geboorten Huwelijken Overlijden MAANDKALENDER KAN OPNIEUW VERSCHIJNEN Berckmans Bart, z.v. Jean Pierre en Erna Jacques, Veldstraat 147. Filip Becqué, z.v. Michel en Agnes Bosch, Stwg. op Ninove, 56. Karlien Becqué, d.v. Paul en Nelly De Schrijver, Thontlaan 42. Hilde Demarré, d.v. Willy en Chris tiana Redant, A. Rodenbachstr. 110. Grégory De Mol, z.v. Jean en Monique Lauwaert, Lindestraat 41. David De Gent, z.v. André en Liliane Vannijvel, Populierenlaan 58. Nathalie Tas, d.v. Ronny en Hermine Timmermans, H. Verriesstraat 48. Steven De Wit, z.v. Walter en Nicole Verschuere, A. Rodenbachstr. 139. Kris Noppen, z.v. Ludovicus en Josep hine Ghijsens, Van Lierdestraat 42. Els Adriaens, d.v. Jan en Marlène Vandebeek, Opgeëistenstr. 7. Christoph Vereecken, z.v. Norbert en Erna Van der Vincken, J. Verhavertstr. 28. Ruth Van Londersele, d.v. Samuël en Lyliane Ghysels, Meiboomlaan 100. Sophie Van Lierde, d.v. Guy en Moni que Van Autrève, Vissersstraat 1. Karl Stockmans, z.v. André en Lydia Van den Eynden, Lindestraat 52. Cindy Pauwels, d.v. Emiel en Catha- ilna Segers, Boriaustraat 75. Steven Van Holsbeek z.v. Johny en Godelieve Van den Borre, A. De Brbanterstraat 34. Ivan Vrielijnck, z.v. Constant en Anita Van den B.EMDEN, Stwg. op Ninove 57. David De Mossenau, z.v. Hugo en Mi reille Bortels, A. Rodenbachstr. 93. De Bolle André, De Naeyerstr. 33 en Lambrechts Emilia, Liedekerke. Van Rossem Roger, Ternat, en Schouppe Danny, Kruisstr. 26. Malfroid Eddy, Ringlaan 61, en Hun- ninck Anita, Ringlaan 81. Cobbaert Johnny, Geallieerdenstr. 73 en Verhoeven Lutgarde, Aalst. Bert Dirk, Ringlaan 2 en De Cnijf Al- berte, Zottegem. Beemaert Johan, Erembodegem en De Schrijver Martine, Vissersstr. 11. Van der Fraenen RenéTheo De Cley n- laan 71 en Jarosik Eva, Mechelen. Neukermans Ludwig, Landuitstraat 205 en De Braeckeleer Carina, Toe- komststr. 44. Peene Jean Pierre, Lindestraat 37 en"De Mey Ingrid, Lindestraat 15. Borloo Theophiel, Meiboomlaan 62 en Beeckmans Frieda, Roosdaal. De Wilde Ludwig, Aalst en Leemans Ariane, Nieuwstraat 70. Mertens Roger, Iddergem en Van den Borre Marina, Noordstr. 18. Van Londersele Jean, Azalealaan 7, en Huylebroeck Martine, Stwg. op Aalst 157. Blanken Eddy, Haaltert en Van Bel- linghen Hildegard, Ringlaan 53. Van Snick Jean Paul, Groenweg 6 en Cosijns Rita, Ninove. Daelman Hendrik, Erembodegem en Verhulst Myriam, G. Gezellestr. 100 B. Sonck Renatus! wed. Rosalia Steppe, Landuitstraat 19. Asselman Maria, wed. Borloo Jozef, Ringlaan 29. Stalpaert Jozef, echtg. Crick Maria, A. De Brabanterstr. 24. Scheerlinck Maria, wed. Depauw An- toin, Strombeek-Bever. De Neve Maria, wed. Van Driessche Petrus, Landuitstraat 209. De Schrijver Justina, wed. De Bruyn Emericus, Wellestr. 22. Helpers Constancia, echtg. Huyle broeck Polydoor, Veldstr. 78. Boschmans Helena, echtg. Stradiot Omer, H. Verrieststr. 23. De Boom Elza, echtg. Vanderniepen Achiel, Van Lierdestr. 18. De vinkeniers De Dendcrvink organiseerden vorige zaterdag in het 8-urenhuis een grote vinkenzetting, met als inzet EREPRIJS Burgemeester PAUL VAN DER NIEPEN. Ondanks de grote hitte waren nog meer dan vijftig vinkeniers opgekomen voor deze zetting. Na de wedstrijd lieten de vinkeniers zich even op de gevoelige plaat zetten met de burgemeester en Georges COUCK, voorzitter van de C.O.O., die deze wedstrijd bijwoonde, (foto Romy) Weekend 4 juli Dokter: Heeremans Emiel, Houtmarkt straat 45, Liedekerke, tel. 66.62.53. Apotheker: Quinteyn, Dwarsstraat, 69, Denderleeuw, tel. 66.77.99 Steven D'haeseleer, z.v. André ën Jeannine Van Linthout, Stationsstr. 65. Elke Schepen, d.v. Pierre en Gina Mal- lefroy, G. Gezellestraat 56 bus 21. Linda Van de Walle, d.v. Eddy en Rita De Brouwer, Spoorweglaan 21. Cindy Pattyn d.v. Octave en Anita Pots, Rodestraat 32. Jan Van Der Straeten, z.v. Herman en Christiane Vaeyens, Nieuwstr. 74. Sabrina De Brandt, d.v. Paul en Mar leen Scheerlinck, Veldstr. 38. Christoff De Bolle z.v. Roger en Si- monne Dedobbeleer, Kouterbaan 100. Wendy Mallefroy, d.v. Freddy en Ma rie Mory, Rodenbachstr. 64. Coenen Yves, Sint-Genesius-Rode, en Van Der Weeën Simonne, G. Gezelle straat 75. De Leener Michel, Iddergemstr. 40 en Borloo Agnes, K. Astridlaan 25. Schockaert Eddy, Nieuwstr. 75 en Van Belle Lucienne, Teralfene. Michiels Mare, Polderstr. 32 en Wil- lems Martine, Asse. Van der Steen Wilfried, Acacialaan 15 en Cooman Maria, Erembodegem. Plas Luc, Sint-Annastraat 16 en Boey- kens Annie, Asse. Kiekens Daniel, Toekomststraat 103^n Van Droogenbroeck Anita, Welle. Panchasara Kishore, Iddergemstr. 59 en Deneve Marcel la, Dilbeek. De Plecker Jozef, Buggenhout en D'Haeseleer Maria, Stwg. op Ninove, 156. D'Haeseleer Erik, Welle en Asselman Godelieve, G. Gezellestraat 21. Kesteloot Eric, Hoogstr. 17 en Coor- eman Marleen, B. Rolüerstraat 41 De Man Frans, V.D. Ponseelelaan 7 en Pieteraerents Annick, Ninove. Devos Luc, Ronse en De Naeyer Joset- te, Ringlaan 10. Op de handelsfoornog even poseren met Prins Karnaval John I, burgemeester Paul Van der Niepen, schepene Agnes Sonck-De Pelsmaecker, raadslid D'Haeseleer Jozef, tijdens de rondgang aan een van de standen. Van Cauwenberghe Wilfired, Haaltert en De Bolle Viviane, Wellestraat 3. Slosse Patrick, Ringlaan 36 en Breels Myriam, Ringlaan 83. Wauters Herman, Okegem en Slosse Patricia, Ringlaan 36. De Backer Marc, Tulpenlaan 15 en Vercammen Arlette, Liedekerke. De Schrijver Emilia echtg. Gorteman Camillus, Kruisstraat 50. Van der Paelt Clementina, wed. De Schrijver Petrus, Landuitstraat 12. De Dief Maria Emmerentia, wed. Van der Weeën ValeryA. Rodenbachstraat 66. Steenhaut Augusta Maria, echtg. De Pauw Judocus, H. Verrieststraat 54. Iedere zondag houden burgemeester Paul Van der Niepen en senator Willy Vernimmen hun zitdag in het 8-urenhuis telkens van 10 tot 12 uur. Hun dienstbetoon is volledig kosteloos. Geheimhouding is verzekerd. Iedereen is welkom. Net zoals vorig seizoen ligt het in onze bedoeling om in de loop van de maanden september tot december (eventueel ook nog januari en februari van '77) opnieuw een aantal avonden te organiseren, waarop onze vrienden C.S.C.-leden en -sympathisanten de gelegenheid krijgen om diapositieven of films te tonen van hun vakantie 1976. Wij vragen bijgevolg aan de amateur-fotografen en -filmers hiermee reke ning te houden tijdens de komende vakantie en ervoor te zorgen dat zij een mooie reeks opnamen mee naar huis brengen. Voor programmatie en het vastleggen van de data vanaf september dus neemt U misschien best nu reeds kontakt met C.S.C.-secretaris Urbain VERCKENS, Dwarsstraat 33, 9400 NINOVE. Prettige vakantie en veel succes bij de fotografie! Pgt. Beeckman Piet, voorzitter van de gemeentelijke feestraad, verwelkomt burge meester, schepenen, raadsleden. Prins John I, de schiptrekkersprinses en genodigden in defeesttent nadat burgemeester Paul Van der Niepen de handelsfoor ter gelegenheid van de vierdaagse Schiptrekkersfeesten officieel had geopend.(foto Romy) r. llet voltallig schepencollege was aanwezig om de prijzen uit te reiken aan de kampioe nen van de hengelwedstrijd op de visvijvers De Dendervallei alhier - Schepen krickx heeft de eer de Denderleeuwse laureaat Jean De Mol in de bloempjes te zetten (Foto Romy) Het antisocialisme is in de mode. In ons eigen land zijn de heren Martens en Grootjans er de promotors van ge weest. Naar aanleiding van de oprichting te Hannover ener rechtse EuropeseVolks- partij, die zich al dadelijk met de Westduitse C.D.U. vereenzelvigd heeft onder het motto «Vrijheid OF So cialisme», heeft ook onze nationale Tindemans, zij het dan in gematigde bewoordingen, dit leidmotief met sym patic begroet. Die sobere toon heeft hij echter laten varen in de rede, die hij bij de ontvangst van de «Karei de Grote-prijs» uitge sproken heeft. Hij verklaarde o.m. dat «de volkeren inde socialistische landen in verdrukking en zonder vrijheid le ven». Zelfs al mocht hij «kommunis- ten» i.p.v. «socialisten» bedoeld heb ben, het opzet is niet minder kwetsend. Op deze uitspraak heeft het Sovjet Persbureau Tass trouwens scherp ge reageerd omdat «Tindemans, die de Sovjetunie heeft bezocht, zich heeft kunnen vergewissen, dat die bewering niet met de waarheid strookt». Hoe dan ook, gekamoefleerd of niet, zulke en andere toespelingen van die aard zijn ten slotte niets anders dan de uitsluitsels van een anti-socialistisch sektarisme, dat ook aan de basis van onze huidige Regering ligt. Men moet wel dwaas zijn of elke zin voorde juiste verhoudingen verloren hebben om het zo voor te stellen alsof het door en met het socialisme is, dat de vrijheid ge kortwiekt wordt. Want het socialisme is in wezen en in denken gericht op de vrijmaking van het individu. Voor de socialisten staat de mens centraal. Wat verstaan onze tegenstrevers eigen lijk door «vrijheid»? De vrijheid van de rijken om zich steeds rijker te maken en de armen nog in grotere armoede te dompelen? De vrijheid van de patroons om de arbeiders willekeurig en als een koopwaar te behandelen? Onze Eersteminister, die in België we gens de vele veranderingen, die hij vooral ten nadele van da minstbegun- stigden doorgevoerd heeft, stellig een «Karei de Kale-prijs» zou verdiend hebben, verrast ons wanneer hij plech tig verkondigt, dat «nauwelijks een ge neratie na de tweede wereldoorlog de vrije Europese mens weer wordt verleid door totalitaire ideologieën», en hij zich anderzijds afvraagt «of de Eu ropese mens nog duidelijk weet wat het betekent te willen vluchten uit de vrijheid, waarnaar de ongelukkige be woners van de Goelag-Archipel zo hartstochtelijk hunkeren». Volledigheidshalve had hij er immers moeten aan toevoegen, dat de auteur van «De Goelag-Archipel» na een be zoek aan Franco-Spanje openlijk ver klaard heeft, dat hij daar de ware de- mokratie had ontdekt en leren kennen. En om tot België terug te keren, welke vrijheden hangen er nog als levende Madelons-Eendrecht 8-3 Post-Blokken 8-6 Onder Ons-Rode Bal 4-8 Preulegem-Ennna Boys 8-6 Eendracht - Gen. Bank 8-3 Onder Ons-Geluksbal 2-8 Madelons -O.V.T. 3-8 Fost -Rode Bal 8-4 STAND OP 26.6.76 Madelons 12 10 2 90 O.V.T. 9 8 1 69 Blokken 9 7 2 69 Onder Ons 13 3 10 66 Rode Bal 12 4 8 65 Emma Boys 9 5 4 60 Eendracht 9 6 3 59 Preulegem 9 2 7 58 Post 10 3 7 58 Geluksbal 10 5 5 57 Gen. Bank 10 3 7 57 Dinsdag 6 juli: Blokken - Rode Bal Post - Preulegem Woensdag 7.7 Eendracht - Geluksbal O.V.T. - Gen. Bank Rode Bal - Emma Boys Isabelle Ruyssinck, Veldstraat 24, Denderhoutem. David Van Cutsem, Burchtdam 39, Ninove. Christine Van Liedekerke, Leistraat 90, Heldergem. Wim Schollaert, Daalkouter 131, Hil- legem. Sophie Van den Spiegel, Veldeken 12, Denderhoutem. Jürgen Rooms, Kerkhofstraat 28, Ou ter. Kathleen Penez, Bakergemveldbaan 62, Ninove. Sandra Van der Kelen, Hoogstraat 69 B, Roosdaal. Wendy Mallefroy, Rodenbachstraat 64, Denderleeuw. Christophe De Coppel, Ter Duystlaan 20, Ninove. Steven Ketsman, Godveerdegemstraat 336, Zottegem. Inge Van Vijle, Schonenbergstraat 37 E, Sint-Lievens-Esse. Stijn Watté, Zuurstraat 11, Voorde. Wouter Vande Winkel, Orbanlaan 229, S int-Pieters-Wolu we Robby Schets, Brusselstraat 40, Nei- gem. Emanuel Heymans, Nieuwstraat 6, Welle. Peter Nijs, Kaaitvaartstraat 10, Roos daal. Danny Saeys, Poortstraat 42, Liede kerke. Christophe De Bolle, Sint- Gabrielstraut 27, Liedekerke. Jo Geeroms, Gasthuisstraat 68 C, Roosdaal. Kris Daelman, Brusselstraat 7, Nino ve. Roger Cyriel De Winter, geb. 14.1.1952 Burst en Agnes De Wit, geb. 15.11.1952, Ninove, Leopoldlaan 104. Erik Scheerlinck, 23j.regenten Anny Muylaert, 21 j.monitrice in de licha melijke opvoeding, beiden wonende te Ninove. Johnny Branckaert, 23 j., magazijnier en Monique Van Den Berghe, 18 j. stikster, beiden wonende te Ninove. William Rouquart, 24 j., regent en Danny Dejonghe, 23 j. kinderverzorg ster, beiden wonende te Ninove. Philippina AdolphinaVan Lierde, geb. 6.9.1887, wed. Daem, Lodewijk Jo zef, Ninove, Geraardsbergsestraat 99. Tijdens de gemeenteraadszitting van 25 juni jl. werd beslist een krediet van 150.000 F in te schrijven voor het beta len van twee kalenders die reeds ver schenen begin dit jaar en de kalenders- die zullen verschijnen in september, november en december a.s. Deze beslissing werd genomen met 9 stemmen en 5 onthoudingen, B.S.P. en C.V.P. stemden voor, de P.V.V. ont hield zich. Aldus werd een punt gezet achter een discussie die heel wat stof heeft doen opwaaien in de kleine Ninoofse poli tieke wereld. Waar eerst P.V.Ven ge deeltelijk de C.V.P. tegen een gelij kaardig krediet tijdens het begrotings debat hadden gestemd, werd thans bij begrotingswijziging ditzelfde artikel aangenomen. Schepen Jacques Timmermans be wees immers datditafzonderlijkartikel nodig was, zoals reeds eerder voorge steld. Van de kredieten voor jeugd, kui tuur, sport en feestelijkheden is slechts de schrapping van een krediet van 20.000F mogelijk: het drukken van een bijblad voor de toeristische folder in meerdere talen wordtuitgesteld, gezien Groot-Ninove, toch de aanpassing van deze folder zal vergen. Wij kunnen ons slechts verheugen in deze beslissing, daar deze bron van in formatie sterk werd gewaardeerd door de inwoners en de verschuilende ver enigingen en maatschappijen. Onze vrienden Mathilde Windens en Alfons Geerts vierden hun gouden bruiloft in de feestzaal «De Redding». Namens het stadsbestuur brachten burgemeester Emiel Milo en de schepenen Jacques Timmermans, De Jonghe en Frans Staes het traditionele geschenk. Aan Mathilde en Alfons nog vele jaren samen in een goede gezondheid. Ook door een afvaardiging van onze socialistische ouderlingenbond werd hen dit ten zeerste gewenst. Iets waarvan wij zekei" zijn als wij weten welke goede zorgen beiden mogen genieten. prenten aan de wand? De vrijheid van een minister van Financiën, die onder het schijnheilig voorwendsel van «alle Belgen zijn gelijk voor de wet» de so ciale vergoedingen taxeert. De vrijheid van een minister van Sociale Voorzorg, die over een eerder gevestigde wetge ving heenstapt om de pensioenen van de welvaart los te haken. De vrijheid van een minister van Binnenlandse Za ken om met werkelijk dictatoriale allu res fusies door te drijven, die noch door de gemeenteraden noch door de bevol king gewild zijn. De vrijheid van een minister van Arbeid, die na 18 maan den het nog niet nodig heeft gevonden antwoord te verstrekken op een socia listische parlementaire vraag «waarom de vergoedingen voor de sluiting van ondernemingen, gesproten uit de wet van 30 juni 1967, nog steeds niet aan gepast werden». Vrijheid Als op het ministerie van Nederlandse Kuituur een zo bazige als baardige De Croo velen van de daar tewerkgestelde werk lozen afdankt om de enige en uitslui tende reden, dat ze zouden deelgeno men hebben aan de door het Gemeen schappelijk Vakbondsfront op 23.12.1975 georganiseerde staking. Hoe zijn de hier opgesomde vrijheden, die onze gezagsdragers zich zo onbe schaamd veroorloven, vast te koppelen aan deze andere uitlating van Tinde mans: «In Europa moet de zorg over wegen, dat maatschappelijke vooruit gang en ekonomische ontwikkeling ten goede komen aan de gehele menselijke gemeenschap met speciale aandacht voor de marginale groepen-. Waarom dus richt de Eersteminister van België zijn daden niet naar de woorden, die hij zo vaak als «Mister Europe» uitspreekt? Dit dualisme is al leen uit te leggen door het anti socialisme, dat in ons land hoogtij viert! Socialisme betekent vrijheid in de ge lijkheid, strijd tegen elke vorm van on rechtvaardigheid, tegen de onwetend heid en de vooroordelen, meer ook en vooral het volledig herstel van de eko- nomie en de vrijwaring van de koop kracht. Het elementair socialisme moet ant woord brengen op de vraag hoe een min of meer stabiele voorspoed tot stand te brengen, waarvan de vruchten op een billijke tv ij ze verdeeld worden tussen allen, die door hun arbeid tot het schep pen van deze voorspoed bijdragen. Precies omdat zij antisocialistisch is, stelt de Regering Tindemans zich die vraag niet noch zou zij er desgevallend een bevredigend antwoord op kunnen geven. Daarom ook moet zij verdwij nen, hoe eerder, hoe liever! M. VAN DER HAEGEN Sekr. Gen. Bond Moyson'

Voor Allen | 1976 | | pagina 6