GERAARDSBERGEN NNCVE Onkerzele Schendelbeke Viane- Moerbeke DE BSP IN DIEPE ROUW OPENBAAR VERVOER RONDDE AUTOMOBIELINSPECTIE 11 ILz PGT. CYRIEL GHUSBRECHT IS NIET MEER Geboorten: Huwelijken Overlijdens S.V.V. OP REIS Ditjes en datjes uit Geraardsbergen... GEVRAAGD ECHTPAAR voor uitbating LOKAAL VOLKSHUIS te GERAARDSBERGEN, Markt 15 GROOTS KERMISPROGRAMMA MET DE FANFARE NAAR OOSTENDE ZITDAGEN GESCHIEDENIS VAN GERAARDSBERGEN DOOR V. FRIS VERKEERSREGLEMENT TOMBOLA ROUWBEKLAG KOFFIETAFEL DE WEDSTRIJD AANBESTEDING VAN DE SPORTHALLE DEN DERH OUTEMB A AN GOEDGEKEURD EEN VOLKS FEESTJE BIJ DE OPENING VAN VOLLEYBALTERREIN Geboorten i Overlijden Huwelijken KAATSCOMPETITIE 1976 Met ontsteltenis vernamen we in de loop van voorbije zondag dat kameraad Cyriel Ghijsbrecht na een langdurige ziekte op 3 juli jl. op 77-jarige leeftijd overleden is. Van in zijn kinderschoenen was Cyriel steeds vooraan te vinden in tal van so cialistische groeperingen. Zo was hij ondermeer van nabij betrokken bij de stichting van desocialistische turnkring Rust - Roest, was gedurende zijn ganse leven bestuurslid of gewezen bestuurs lid van talrijke socialistische groepe ringen. Gekonfronteerd met de zeer harde wer kelijkheid dat het feitelijke leven in zich houdt en te bieden heeft, mede met de vaststelling dat iemand zoals Cyriel onze BSP-rangen verlaten heeft, brengt ons allen, en de socialistische bewe ging in het bijzonder, in een toestand van rouw, verliezen wij een overtuigd socialist, welke op een waardige wijze zijn ideaal wist te verdedigen. Cyriel behoorde niet tot diegenen die hoog van de toren bliezen, maar steeds was hij paraat die medewerking te ver lenen daar waar het noodzakelijk was, en hiervoor heeft hij onze oprechte dank ten volle verdiend. Moge het medevoelen van de vele strijdmakkers het leed van de familie verzachten in de eenzame tijd die hen wacht' WalraetLucien Wij hebben op het Vlaams socialistisch kongres met aandacht geluisterd naar een uiteenzetting van Piet Potums van het A.C.O.D. met betrekking op het spoorwegvervoer. Hij wees erop dat de N.M.B.S. stief moederlijk behandeld wordt in verge lijking met andere takken van het open baar vervoer zoals: aanleg en verbete ring der wegen en havenuitbouw Hij betreurde dat de N.M.B.S. het in onze tijd nog moet stellen met rijtuigen en materiaal dat meer dan 30 jaar oud is en dat de Spoorwegen algemeen wor den bestempeld als een vat zonder bo dem wanneer het er op aankomt toela gen te verstrekken. Wij hebben de laatste dagen meermaals teruggedacht aan zijn betoog wanneer wij onze dagelijkse pendel naar en van Brussel volbrachten. In de verzengende hitte van een trein- coupé beseften wij maar al te best hoe zeer de vriend Potums gelijk had wan neer hij de nadruk legde op het enorm gebrek aan komfort welke het N.M.B.S. vervoer kenmerkt. Gans het gamma, gaande van overbe volking, op de spitsuren, over slechte veduchting naar oververhitte zitplaat sen, vormt een geheel dat vooral voor de lange afstandspendelaar een echte kal varieweg betekent in deze dagen van Senegalese hitte. Wij herinneren ons dat wij voorbije winter 1 angs de weg van Voor Allen een aanklacht in dezelfde zin hebben gepu bliceerd. Toen ging het om slechte verwarming, tochtrijke rijtuigen en menigvuldige vertragingen. Wij willen grif aanvaarden dat de schuld van dit gebrek aan komfort niet volledig aan de N.M.B.S. kan aange wreven worden, wel integendeel. Het financieel beheer der spoorwegen zal, zolang de doende concurrentie van het wegvervoer blijft bestaan, steeds verlieslatend zijn. Dit mag evenwel geen aanleiding geven om deze hoogst noodzakelijke dienstverlening aan de bevolking in een slecht daglicht te stel len. Wanneer de grote transportauto's on gestraft onze wegen stuk rijden welke dan met het geld van de gemeenschap moeten hersteld worden, ontstaat er een vorm van oneerlijke concurrentie waarvan de pendelaar om den brode het grootste slachtoffer wordt. De ministeriële excellenties ondervin den minder hinder van voornoemde onmenselijke reisomstandigheden. Zij doen geen verplaatsingen in overvolle bus of treinrijtuig. Voor hen iser steeds een goedverluchte limousine met chauffeur beschikbaar. Wij zijn daar niet jaloers om maar vra gen hen slechts niet te vergeten dat de werkende mens eveneens recht mag la ten gelden op een confortabel vervoer. Een uitbreiding van het rijtuigenpark zoals onlangs in gebruik genomen op de «grote» lijnen, o.m. Brussel - Ant werpen (met luchtregeling) dringt zich op. Daarom moet de N.M.B.S. in de toe komst met een groter deel van de natio nale koek bedacht worden ten einde zich de nodige infrastruktuur te kunnen aanschaffen. Ingeval de verantwoordelijke ministers mochten twijfelen aan onze bewerin gen, dat zij dan maar eens de treinreis met ons meemaken onder dezelfde voorwaarden en in een temperatuur welke misschien satan zelf zou doen zweten. WALRAET Lucien Punnewaert Gunter, Gaverstraat 170, Geraardsbergen. Turrekens Heidi, Zakkaai, 71, Ge raardsbergen. Van Der Zwalmen Youri, Spoorweg straat 30, Brakel. Paternoster Sylvianni, Steenputstraat 3, Viane. Motte Jan, Elzenstraat 31, Geraards bergen. Denie Koen, Trapstraat 66, Viane. Wattiez Caroline, Tamelbroekstraat 11Everbeek. Gijselinck Tina, Muiterijstraat 33, Everbeek. De Moortel Freddy en Scheerlinck Marleen. Spitaels Jaak en Van der Mynsbrugge Mia'. Masfranck Stefaan, en Wilmet Linda. De Martelaere Alain en Eggermont Vi- viane. Verhegghe Geert en Herregodts Brigit te. Vanderputten Leopoldus, geb. 110.1893 .echtg. v. De Brauwer Au gusta, Meerminstraat 3, Geraardsber gen. Watté Maria, geb. 16.9.1881, wed. v. Schollaert Omer, Gentsestraat 97, Ge raardsbergen. NéveLéon.geb. 13.10.1904,echtg. v. Charmant Jeanne, Remincourtstraat 6, Deux-Acren. Cnudde Guillaume, geb. 25.8.1890, wed. v. CollynsGeorgina, Buizemont- straat 2, Geraardsbergen. Dramaix Gérard, geb. 29.3.1908, echtg. v. Leirer Anna, Place 64, Flo- becq. Van de Velde Desiré, geb. 22.8.1889, wed. v. Simoens Achiel, Wilghout straat 1Zottegem De Lepelere Huberta, geb. 23.4.1883, wed. v. Van Weyenberge René, Katte- straat 3, Geraardsbergen. De Bodt Arthur, geb. 19.8.1884, wed. v. Wicheler Odile. Wicheler Elvida, geb. 1.3.1890, wed. v. Herregodts Ferdinand. Ghijsbrecht Cyrille, geb. 16.12.1899, wed. v. Daver Alice. Mangelinckx Oscar, geb. 11.9.1910, wed. v. Kafkot Lucie. Prieus Richard, geb. 11.9.1919, echtg. v. Jacobs Marguerite. De Couck Petrus, geb. 25.1.1895, echtg. v. Haegeman Paeleman Remy, geb. 15.5.1900. echtg. v. Borremans Clementina. Er is opnieuw heibel ontstaan rond de automobielinspectie. Deze maal gebeurde dit in de gemeen teraad te Brakel. Uit het verslag van de laatste zitting blijkt dat navraag werd gedaan om te Brakel - centrum zelf een perceel grond aan te kopen voor vestiging van deze inspectie. Onze lezers zullen zich herinneren dat de oprichting ervan eerst was gepland in de voormalige gemeente ELST. Daarvan kan nu niets in huis komen omdat de aankoop te Brakel 2 miljoen lager zou liggen dan te Eist. De P.V.V. oppositie ging geweldig te keer toen de burgemeester zich liet ont vallen datde oprichting te Brakel louter toeval zou zijn. Zij wezen op de tussen komsten van minister De Croo welke de grote bewerker zou zijn van de ves tiging aldaar. Uit deze ontboezemingen blijkt al te duidelijk dat er in verband met de au tomobielinspectie duchtig aan de poli tieke touwtjes werd en nog wordt ge trokken. Spijtig dat deze touwtrekkerij in het nadeel van het Geraardsbergse is uitge vallen. Maar ja, politieke eerlijkheid is voor het ogenblik ver te zoeken. Ook bij minister De Croo gaat het hemdje nader dan het rokje. Walraet Lucien Op zaterdag 10 juli 1976 organiseert het Socio-Cultureel Centrum der S.V.V. Geraardsbergen Centrum haar zomerreis naar de Ardennen. Een studiereis roet geleid bezoek aan het kleinste stadje ter wereld DUR- BUY, en aan Barvaux. Vooraf ook nog een bezoek aan de Ci tadel van Namen. Verzamelen aan het Volkshuis, Grote Markt 15 om 6.45 uur. Vertrek om 7 uur. Goed humeur en iiw knapzak meene men. Tijdens de reis wordt opnieuw een Quiz-wedstrijd gehouden met talrijke mooie prijzen waaronder een reis. De ruwbouw van de eerste 25 sociale woningen nadert zijn voltooiing te Goeferdinge - Geraardsbergen. DE GAVERS Mede dank zij de heersende warmte heerst er sinds de officiële vooropening van het natuur- en waterrecreatiedo- mein «De Gavers» een grote belang stelling. De intiatiecursussen roeien door het Bloso Toss 80 worden druk bijgewoond en kennen een ruime be langstelling. Reeds 's morgens vroeg treft men in de vijver reeds heel wat zwemmers aande zonnebaders komen aan hun trekken, terwijl de kinderen ongestoord kunnen stoeien op reeds ge- effende oevers langs de vijver. DE ZWEMKOM Dat Geraardsbergen een nood had aan een degelijk zwembad is geen nieuws meer. Nu met de opening van de open- luchtzwemdok op den bleek zal ieder een daar wel van overtuigd zijn. Bij de eerste openingsdag werden zo maar liefst 700 toegangskaarten uitgereikt. Laat ons hopen dat het stadsbestuur van het toekomstige Groot-Geraardsbergen onmiddellijk na de fusie het initiatief neemt om nog een paar dergelijke in- itiatiefzwemdokken op te richten ver spreid over de ganse gemeente, zodat iedereen aan zijn trekken zou kunnen komen. SPORTTORN OOI Het stedelijk Sporttornooi door de plaatselijke Basket-Ballclub «De We zenvrienden» georganiseerd werd za terdag besloten met de plechtige prijs uitreiking in het Volkshuis. Dit sport tornooi dat reeds voor de zesde maal werd georganiseerd kende opnieuw een enorm suksesAcht weken lang werd er met grootste sportiviteit gestreden in acht verschillende sportdisciplines voor de eindoverwinning. Het sport tornooi 76 is achter de rug en nu reeds gaven alle ploegen rendez-vous voor volgend jaar. 11-JULI VIERING Voor de derde maal werd door de Cul turele Raad van Geraardsbergen de II- juliviering georganiseerd in een plura listische geest. Voor deze gelegenheid traden 'De Êlegasten' op als eregasten met een prachtig geslaagd programma, vol afwisseling, Vlaams, progressief, en protest tegen de huidige maatschap pij. Prof. Veldemar., van het Davids- fonds gaf de gelegenheidstoespraak en had het vooral over de Vlamingen in Brussel. Jonny LAMPENS OUDERDOM: 30 tot 45 jaar. Lid zijn van volgende organizaties: BSP, Bond Moyson, A.B.V.V. Kandidaturen schriftelijk te sturen aan: Bureel: C.V. «DE VERBROEDERING» Markt 17, Geraardsbergen. Voor nadere inlichtingen zich eveneens wenden aan bovenvermeld adres. Naar aanleiding van kennis Schipken werden de verschillende plaatselijke verenigingen uitgenodigd hun mede werking te verlenen aan de samenstel ling van het kermisprogramma. Dit programma loopt over een ganse week en is opnieuw tot een groots ge heel uitgegroeid. De speciale affiche die door de zorgen van het gemeentebestuur is uitgegeven brengt er natuurlijk toe bij dat onze zomerkermis op een meer dan voortref felijke wijze wordt geherwaardeerd. PROGRAMMA Zaterdag 10 juli: Van 9 tot 19 uur 1ste 10 uren van Schendelbeke» voor wielertoeristen, ingericht door het B.S.P. -Feest comi té. Daarna M.J.A. -T' Dansant in het Jam-Clubhuis. Om 19 uur, Grote kermiskaarting Manillen in lokaal «De Kroon», Plaats 2. 's Avonds, opening van de kermis vermakelijkheden op het Driesplein. Zondag 11 juli: Kermis Schipk^n - Vermakelijkheden op het Driesplein. Om 10.45 u. ontvangst van V.K. Rebellen op het gemeentehuis ter gele genheid van hun kampioenstitel in de 2" afd. B. Monstervlucht uit Noyon en Etap pes Medeinrichter «De Lustige Zwoegers» Lokaal Bruenin Jozef. Om 15 uur op de Plaats grote kaatslutte Schendelbeke-Outer. Maandag 12 juli: Om 9.30 u. solemnele dienst voor de overleden parochianen. Om 15.30 u. om de Plaats Grote Kaatslutte - Ereprijs burgemeester Van Mello tussen Meerbeke en Zandbergen (Hogere II). Woensdag 14 juli: Jaarlijkse kermisvlucht uit St - Quentin, ingericht door de lokaalhou- Onze fanfare werd opnieuw uitgeno digd door de stad Oostende, om op het Wapenplein een concert ten beste te geven. Datuimzondag 25 juli 1976. Degenen die wensen aan deze uitstap deel te nemen, dienen zich in te schrij ven in het Volkshuis te Geraardsber gen. (Het aantal plaatsen is beperkt) PRIJS: 150 F. 8 Vertrek aan het Volkshuis om 7.30 u. 's morgens Begin van het concert om 10.30 u. Na het concert stoetsgewijze naar café «De Noordstar». Vrije namiddag te Oostende. Verzameling aan het station om 17 u. Vertrek bussen om 17.30 u. stipt in de richting Brugge waar halte gemaakt wordt in het Boudewijnpark. Terugtocht voorzien om 21.30 u. stipt. Aankomst in Geraardsbergen rond 23 u. Haelterman Omer Ondervoorzitter Fanfare De zitdagen van schepen Coppez gaan door de donderdag, van 11 tot 12 u. in de polikliniek, Vredestraat 41 en de zaterdag van 9 tot 11 u. in hét Volks huis, Markt, Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Iedereen is welkom. Het stadsbestuur van Geraardsbergen brengt ter kennis aan de geïnteresseer den dat de «Geschiedenis van Ge raardsbergen» van Victor Fris zal worden heruitgegeven op een beperkt aantal exemplaren. Vanaf heden tot 15 augustus 1976 wordt een vóór inschrijving georganiseerd. Men kan intekenen op het stadhuis bij de heer W. Geysels tegen de prijs van 350 F per exemplaar. In de naverkoop zal het boek 400 F kosten. der «De Lustige Zwelgers» Bruenin J. (zie speciale folders). Zaterdag 17 juli: Avondcriterium voor Internatio nale liefhebbers. Ereprijs Burgemees ter Van Mello. Start: 19 uur - 35 ronden. Inrichting Wielerclub «Rapide» met medewer king van supportersclub «De Patricks- vrienden». Zondag 18 juli: Om 15uurPonyenpaardenwedstrijden op de weide van de heer Bruenin Jozef, Pijlekaart. Speciale attractie: Valschermspringen door «Para-Club Moorsele». Inrichting Pony-vrienden Schendelbeke. Naar aanleiding van de «1ste 10 uren van Schendelbeke» voor wielertoeris ten is een speciale verkeersreglemente ring ingevoerd waarbij op de omloop slechts verkeer in meegaande richting wordt toegelaten. Voor wat betreft het avondcriterium is alle verkeer op de omloop verboden vanaf 18.30 u. De inwoners worden vriendelijk ver zocht hun eventuele, bezoekers van deze speciale reglementering te verwit tigen. Van Mello Gilbert, Burgem. De uitslag van de gratis-tombola op de genummerde ïngangskaarteo van het «Bal van de Burgemeester» gaf vol gende uitslag: 1.722 (spoeltafel) 1.412 (Ets) 1.943 (toiletkast) 1107 (kandelaar) 1.595 (asbak) De prijzen van deze tombola zijn af te halen bij de burgemeester tot en met 15 juli 1976. Het Feestcomité. Op zaterdag 26 juni 1976 hebben wij onze kd. Gustaaf Van Trimpont naar zijn laatste rustplaats vergezeld. Onze vriend Gustaaf werd geboren te Galmaarden op 28.5.1892 en is na een langdurige ziekte op 21 juni 11. overle den. Door onze kd. Romain, zoen van wij len Gustaaf, waren wij op de hoogte van de ziekte van zijn vader en toch komt zijn overlijden ons verrassend aan. Kd. Gustaaf Van Trimpont, die zich steeds voor het socialistisch ideaal heeft ingezet, heeft onze partij gediend zoals geen ander. Gustaaf was een verdienstelijk partij genoot en een.uitzonderlijk groot mili tant. Hij was jaren voorzitter van de B.S.P.-afdeling Moerbéke, lid van de beheerraad van «Bond1 Moyson», lid van de C.O.O. en heeft er jaren ge meenteraadslid geweest. Het is ons onmogelijk hier al zijn'kwaliteiten en verdiensten op te somhien. Wel kan worden gezegd, dat zijnfeven één strijd is geweest in dienst van.de partij. Door het voormalig partijbestuur van Moer beke kan dit worden bevptigd, want de laatste jaren heeft het bestuur vaak on dervonden dat de vriend, Gustaaf, in de volksmond «Taaf Franlje» er niet meer bij was. T Voor zij n zoon Romain p schoondoch ter Irène, die onze kd. T(iaf met de beste zorgen hebben omringd, zal hij voor hen, niettegenstaande zijn hoge leef tijd, een zwaar verlies fijn. Aan hen en aan de ganse familie bieden wij nogmaals namens de B.S.P.- afdeling en eveneens namens onze le zers van «Voor Allen» onze welge meende deelneming aa.n in het zware leed dat hen treft. Namens hét BSP-bestuur REMI VËRSCHAFFEL U wordt vriendelijk uitgenodigd tot het bijwonen van onze veertiendaagse kof fietafel der vrienden van de derde leef tijd, welke zal doorgaan op dinsdag 13.7.76a.s. te 14 uur in |iet Volkshuis, Neerstraat, Onkerzele. tf 3 ji Tijdens de laatste gemeenteraadszitting had schepen van sport Jacques Tim mermans aan de agenda voor bespre king laten plaatsen: samenstelling van de jury. Deze jury zou tot taak hebben een be stek op te maken voor de wedstrijdaan besteding en tenslotte de verschillende offertes te vergelijken, in prijs en kwa liteit, om de gemeenteraad dan de beste prijsaanbieding te kunnen voorstellen. Tijdens de bespreking in de gemeente raad bleek enig bezwaar tegen de op name van de ontwerper Van de Kerck- hove en de technici Van den Bussche en Meyns. Deze drie laatsten waren im mers de verantwoordelijken van het door de gemeenteraad geweigerde ontwerp in traditioneel bouw. Schepen Timmermans had de opname van de drie techniekers verdedigd, om de stad geen schadevergoeding inzake kontraktbreuk op de hals te halen. Hij wees er trouwens op dat deze thans geen invloed meer hebben op het ont werp, gezien de beperkte taak van de jury en ook de aanwezigheid van enkele ambtenaren uit de Provincie moet een gerantie zijn voor degelijk werk. Na heel wat discussie werd tenslotte beslist dit punt voor beslissing uit te stellen en na te kijken wat eventueel de opzegging van het kontrakt uit financi eel oogpunt betekent. ONTWERP De gemeenteraad keurde eveneens het ontwerp voor de verbeteringswerken van de Denderhoutembaan goed. Dit ontwerp wordt hopelijk spoedig goed gekeurd, daar deze invalsweg van de stad, in een zeer erbarmelijke staat ver keert. De kostprijs van dit werk bedraagt 27 miljoen frank of 30 miljoen frank, BTW inbegrepen. GEEN ZITDAGEN J. TIMMERMANS Vanaf heden tot einde juli houdt onze vriend Jacques Timmermans geen zit dagen wegens het jaarlijks verlof. De eerstvolgende zitdagen gaan door op de gewone plaatsen en uren vanaf augustus. De stedelijke jeugdkommissie weet één van haar initiatieven bekroondeen vol leybalterrein langs de Vuurkruisers- laan, bestemd voor al wie deze sport in groepsverband wil beoefenen. Zij dankt daarom het stadsbestuur en de stedelijke dienstenen nodigt langs deze weg hen en alle Ninoviejers uit op een volkse opening op vrijdag 9 juli vanaf 19 uur. Tina Rosé, Vollezele, Molenstraat 32 Nancy Poisson, Herzele1, Groenlaan 84 Sandra Suenaert, Meefbeke, Nachte gaallaan 19 Erwin Van Zeebroeck, koosdaal, Rei- gersbaan 8 Ann Dierickx, Sint-Martens-Lennik, Scheestraat 32 Filip De Winter, Dilbeek, Weggevoer denlaan 31 Samia De Henau,-n Steenhuize- Wijnhuize, Bossestraat~5 Ann Neukermans, Okegem, Dorp 14 Leen V an IsterdaelOkegem, Bosstraat Petra De Maeseneer, Denderwindeke, Hernof 3 Tom Cockaert, Asse, Bergestraat 65 Ann Broodcorens, Schépdaal, Ninoof- sesteenweg 147 11 Christophe De Grom, Ninove, Steen weg op Aalst 479 Jimmy Sonck, Roosdahl, Poelkbeek- straat 66 Vicky Vandenberghe, IddergemParo chiestraat 106 Filip Van de Sijpe, Denderhoutem, Stwg. op Ninove 59 1 Katrien De Mont, Roosdaal, Poelk- beekstraat 8 Ic Maurits Van den Meersche, geb. 11.12.1906, Pamelstra|t 175 Willy Franchet, geb. 24.12.1937, Ter Duystlaan 15. Patrik Burm, Zele en Rita Coppens, Ninove Nestor Van Volxem en Christiane Be- erens, Ninove Robert Claes, Evere e^ Chantal Pla teau, Ninove Christian De Vos en Beatrijs De Rouck, Ninove Norbert Van Haudenhuytse, Haaltert en Nicole De Nutte, Ninoée. t( '9 Geluksbal-Madelons 8-2 Blokken-Preulegem 8-4 O.V.T.-Eendracht 5-8 Gen. Bank-Onder Ons 8-4 Preulegem-Post 8-7 Stand op 3.7.76 Madelons 13 10 3 92 Blokken 10 8 2 77 O.V.T. 10 8 2 74 Preulegem 11 3 8 70 Onder Ons J4 3 11 70 Eendracht 10 7 3 67 Geluksbal 11 6 5 65 Gen. Bank 11 4 7 65 Post 11 3 8 65 Rode Bal 12 4 8 65 Emma Boys 9 5 4 60 Dinsdag 13.7: Post-O.V.T. Woensdag 14: Gchtksbal-F.mma Boys; Eendracht-Blokken Vrijdag 16: Preulegem-Blokken; Gen. Bank-Geluksbal.

Voor Allen | 1976 | | pagina 5