GERAARDSBERGEN LU ErembO' degem DE MINISTERIELE VISIE OP DE STINKENDE DENDER BRAVO HERMAN MIGNON Ons B.S.P.- Programma Ons bejaardenfeest B.S.P.-Moorsel - Meldert - Baardegem in rouw Kd. VAN DEN BROECK IS NIET MEER Jeugd Gemeenteraad BSP-mandatarissen op criterium te Aalst. Zitdagen polikliniek, Yredestrsaiii ends zater dag van 9 tot 11 u. in het Volkshuis, Markt, Geraardsbergen. ZARLARDINGE Koffietafels GERAARDSBERGEN Zitdagen Geboorten: Huwelijken Overlijdens Wie helpt mee? A.C.G. NIEUWS In het vooruitzicht van de ge meenteraadsverkiezingen van 10 oktober 1976. Traditiegetrouw maken alle par tijen hun manifest bekend. Ons programma onderscheidt zich van andere, door zijn samenhangende visie op de problemen van onze drie gemeenten. Wel voorstander van vrijwillige fusies behoudt de B.S.P. steeds een wrange nasmaak van de een zijdige opgedrongen samenvoe gingen van gemeenten, en de miskenning van de verzuchtingen van onze onderscheidene bevol kingsgroepen. We hoeven ons echter aan te pas sen aan de nieuwe realiteit, en diensvolgens is het ons niet moge lijk in het raam van een korte sa menvatting gans het socialistisch programma weer te geven ons op zet is enkel een paar zeer speciale punten te behandelen. Als bijzonderste objecten hebben we eerst en vooral de niet nage komen kiesbeloften van de C.V.P. namelijk de bouw van so ciale woningen, en de aanleg van een zwembad op de grensschei ding van onze drie gemeenten. Sociale woningen blijven nog steeds een der meest dringende problemen, ten dienste van alle bevolkingsgroepen, zowel voor jonge gezinnen, als voor ouden van dagen, gepensioneerden en weduwen boven de 60 jaar. Het moet gedaan zijn, met voor de jonge huwelijkskandidaten, het eeuwige blijven zoeken naar een geschikte huurwoning, niet ieder een is bij machte onmiddellijk bij zijn huwelijk de bouw van een nieuwe eigen woning aan te vat ten, het is diensvolgens aan de gemeente er voor te zorgen, dat huurwoningen aan een redelijke prijs ter beschikking gesteld wor den. Het moet ook gedaan zijn, met oudere mensen die het geluk ken nen nog samen te leven, en ook met oudere weduwen naar tehui zen te sturen indien ze zulks niet wensen. Ook voor hen moeten er wonin gen komen, en dan zeker tegen billijke huurprijzen, met daaraan verbonden de nodige bijkomende diensten om die mensen behulp zaam te zijn zoals een dienst voor bejaardenhelpsters alsook een verpleegdienst. Dan hebben we ook nog het zo lang beloofde zwembad, het gaat toch niet op, dat jong en oud van onze drie gemeenten, alhoewel ze tegen wil en dank ook Aalstenaars zullen worden, indien ze zulks wensen het weze uit sportiviteit of om gezondheidsredenen een bad te nemen, ze telkens de verre ver plaatsing naar Aalst zouden moe ten doen, en bekostigen. Dus ze ker ook dat zwembad moet er ko men, en daarbij nog andere hoogstnoodzakelijke sportmoge lijkheden die voor een entiteit zoals onze drie gemeenten van de Falluintjes onmisbaar zijn. Dit is een korte opgave uit een uitgebreid programma dat de B.S.P. afdeling Moorsel met zijn kandidaat om deel te nemen aan het bestuur van groot Aalst wenst te realiseren. Natuurlijk zullen er nn» g£"0Cg bijkomende problemen reden tot ongerustheid verwekken, en juist daarom moeten wij allen samen er weten voor te zorgen, dat we in de nieuwe raad vertegenwoordigd zijn. Ik denk bijvoorbeeld aan een op 't eerste gezicht onbenullige zaak zoals de prijs van het water. Het is een publiek geheim, dat wij als buitengemeenten veel meer moe ten betalen voor ons water dan de mensen van Aalst. Wat nu op 1 januari 1977 als we allemaal mensen van Aalst zullen zijn, gaan we dan ook minder moeten betalen, ik houd er een andere mening op na, en denk dat de Aalstenaars van vroeger hun waterprijs zullen zien verhogen, en niet alleen dat, er zal nog wel wat anders uit de bus komen. Want naar ik veronderstel, is ie dereen toch reeds genoeg op de hoogte welke zware erfenis het huidige bestuur van Aalst name- lijk C.V.P. - P.V.V.V - V.U. aan de komende nieuwe bestuurscoa- litie heeft nagelaten, niet minder dan 1000 miljoen (1 miljard) Aalsterse schulden met een tekort op zijn begroting van 266 mil joen, waarvan 110 voor het dienstjaar 1976. Deze schuld zal de heer Michel, die ons deze fusie heeft opgedrongen, niet komen vereffenen, maar wij samen met de andere buitengemeenten, zul len daar ongewild de nadelige ge volgen van ondergaan, nog eens een heel bijzondere reden, die ons allen te nadenken moet stemmen, en ons de overtuiging moet bij brengen, dat het voor ieder van ons, van het allergrootste belang is, onze enige verkiesbare kandi daat Louis Saerens naar de nieuwe gemeenteraad te sturen. Hij zal er een zware dobber aan hebben, ons aller belangen daar te verdedigen, maar we kennen hem reeds 25 jaar trouw ten dienste der lokale bevolking, en weten dus ook dat hij als afgevaardigde voor onze drie B.S.P. afdelingen daac ten bate van iedereen uiterst nuttig werk zal verrichten. Op zaterdag 10 juli werd in ons B.S.P. lokaal in 't Eksterken door onze wakkere bestuursleden Louis Saerens en Theo Moeren hout een prachtig feest georgani seerd, voor onze geliefde oudjes, het verwachte succes bleef dan ook niet uit. SjV.V. bestuursleden Mevr. Sae rens, Mevr. De Landsheer samen met mevr. Moerenhout en dochter Vera Saerens zorgden voor een machtig mooi en smakelijk diner waarna nog een gratis tombola met prijzen voor iedereen volgde, wat dan ook door het groot aantal aanwezigen ten zeerste werd op prijs gesteld. Als slot, en wat zeker niet het minst in ieders smaak viel, volg den nog toespraken van kamera den Louis De Meyst, en lijsttrek ker Louis Saerens, die dooe ie dereen ten volle werden geappre cieerd, en dan ook op machtig ap plaus werden onthaald. Bij dit alles werd nog een plezier reis gepland voor 28 augustus. Kameraden, bestuursleden, Louis en Theo doe zo voort en verwen onze oudjes, zij verdienen het. Voor het Bestuur De Meyst Louis Ons werd de droeve plicht opgedragen u in kennis te stellen van het smartelijk overlijden van onze vriend Jozef Jean Van Den Broeck, sekretaris van onze B.S.P.-afdeling Moorsel. Het bestuur durft hopen dat u allen deze kleine aankondiging zult willen be schouwen als uitnodiging tot het bij wonen van de teraardebestelling van ons aller beste vriend Jos. De begrafenis heeft plaats op zaterdag 7 augustus om 10 uur in de Sint- Martinuskerk te Moorsel De rouwbegroeting kan geschieden in de kerk vanaf 9.30 uur. Het bestuur dankt u op voorhand voor uw blijken van genegenheid en mede- voelen, betoond door uw aanwezigheid als laatste groet aan ons aller vriend Jos. Aan gez. Marie-Josée Baeten en haar schattige kinderen, evenals aan de ge hele familie, bieden wij onze welge meende blijken van oprecht medevoe- l#»n Qan In h*»t cmort#»1iilr iVll uuii in uv>i jiiiiU'.Liijn iviiivj villi 1IV.II treft. De gehele B.S.P. van Meldert, Moor sel en Baardegem rouwt met u mee. De gemeenteverkiezing staat voor de deur. Ook het trommel- en klaroen korps komt uit verlof. Endan moeten wij uitstappen doen (data zullen later volgen). Wij starten onze aktiviteiten echter onmiddellijk met een plezierreis op zondag 15 augustus 1976. Het gaat naar Holland - Kaatsheuvel. Ankers los: wij vertrekken en laten onze zorgen thuis. Het vertrek is voorzien te 7 uur. En rijen is plezant: aangename reis over de wegen Antwerpen - Breda - Tilburg. Halt: Ra... Ra.. Waar zijn wij? Hier is 't: «De Eftelinge» sprookjesland. Zingend rijden we verder lachen is gezond. Aan alles komt een einde: ple zierige terugreis en goede thuiskomst en tot wederziens op de uitstappen van de verkiezingen. Uw kind, verloofde of echtgenote mag natuurlijk eveneens mee. Nochtans moet men inschrijven bij Kd. Piet De Nil en dit uiterlijk tot donderdag 11 augustus op de eerste speelrepetitie voor het korps. Persoon lijke uitnodigingen volgen. De verbeteringswerken aan de Keppe- straat werden toegewezen aan de laag ste aannemer namelijk Weria - Erpe met een bedrag van 7.288.657 frank. De verbeteringswerken aan de Veld- straat - Vennestraat - Avondelsbaan - Nekkerspoel werden toegewezen aan de laagste aannemer namelijk Weria - Erpe met een bedrag van 7.787.422 frank. De heer De Saedeleer Omer werd 15 uur part-time benoemd als secretaris van de muziekacademie terwijl de heer De Vos 15 uur parttime benoemd werd als toezichter van de muziekacademie. Zij waren beide als eerste in het examen geslaagd. Een betrekking van politieagent werd eveneens open verklaard. Er is nog een wervingsreserve van twee geslaagden namelijk de heren De Nil A. en Ne vens. Het kontrakt van de grondaankoop (wandelpark) van de heer Camu in de Gerstenstraat werd goedgekeurd. Het aankoopbedrag is 12.100.000 frank. Het zal de bestemming krijgen van openbare groene ruimte voor passieve rekreatie. Men zal het natuurschoon en de fauna van het terrein eerbiedigen. De gemeente kreeg van de hogere overheid melding dat de sporthal in de Kortestraat mag in aanbesteding gege ven worden. Men moet het nochtans globaal en in zijn geheel doen. Worden de plaatselijke aannemers hierdoor soms niet benadeeld? De verbeteringswerken en grondinne- mingen aan de Boonhofstraat zullen ongeveer een 2.000.000 frank kosten. De andere punten waren louter admini stratief. Pijck Rw Ondervraagd in verband met de verpes tende geur van de Dender tussen Ge raardsbergen en Ninove en de massale VISSTERFTE die er onlangs plaats greep, gaf de Minister van Openbare Werken, een nietszeggend antwoord ten beste zonder ook maar in het minst over konkrete maatregelen te reppen. Voor wat de vissterfte betreft, zijn er volgens hem twee hoofdschuldigen: de afvalwaters van de stad Ge- raardsbergen, welke niet in het zui veringsstation verwerkt worden aange zien enkel de rechteroever op het sta tion is aangesloten. Daarbij komt dat het zuiveringsstation geregeld stilligt wegens allerhande mechanische defek- ten. Het rioleringswater van het op de linkeroever gelegen stadsgedeelte vloeit aldus rechtstreeks af in de Den der; enz. kan niet door mijn diensten ver wijderd worden vermits er geen stort plaats in de onmiddellijke nabijheid be staat en de diensten niet beschikken over het nodige materieel. Over de te nemen maatregelen bleef hij evenwel zeer in het vage. De vaststel ling dat geheel het rioleringsnet van de stad Geraardsbergen aan het zui veringsstation moet aangesloten worden is juist. De overheid moet ech ter een komaf maken met de oprichting van de broodnodige afvalwaterzuiver ingsmaatschappijen, zonder dewelk elke efficiënte en gekoördineerde aktie onmogelijk is. Het heeft evenmin zin het rioleringsnet aan te sluiten als de werking van het station niet verbeterd wordt. De bewering dat het afvalwater van de Unalitfabriek moet gezuiverd wor- de afvalwaters van de Unalitfabriek te Overboelare welke ondergronds door de stadskom naar het zuiveringsstation worden gevoerd, maar er niet worden verwerkt. Een andere schuldige is de Molen beek, die als een open riool wordt ge bruikt en ongezuiverd in de Dender loopt. Al deze lozingen bevatten veel slib van plantaardige oorsprong. Door de hoge temperatuur en de stilstand van het water ontstaat een gistingsproces waarbij de zuurstof van het water wordt opgebmikt en de vis afsterft. Over de smerige aanblik van de Dender door het drijvend vuil, wist de minister het volgende te vertellen: Wat nu de ophoping van vuil aan de stuw te Idegem betreft zij opgemerkt dat wegens het tekort aan water het bevoegd bestuur verplicht is de stuwen volledig dicht te houden. In dit verband kan ik verwijzen naar het feit dat de diepgang voor de scheepvaart reeds verminderd werd. Dit brengt mede dat alle drijvende vuil aan de stuwen opge houden wordt. De grote stukken zoals hout, struiken enz. worden door het eigen personeel van de diensten ver wijderd. Maar de rest zoals plastiek- zakken, emmers, huisraad, speelgoed. den voor de lozing is eveneens een feit. Ook hier is de overheid tot nu toe echter in gebreke gebleven omdat zij de be staande wetgeving op de industriële lo zingen niet doet toepassen en omdat zij anderzijds niet opschiet met de uitwer king van de nodige koninklijke beslui ten ter uitvoering van de wet op de milieubescherming Het verwijderen van het drijvend vuil kan inderdaad door de respektie- velijke gemeenten op een meer over tuigde manier aangevat worden. Ook op lokaal vlak blijft er wel nog iets te verrichten. Wat betreft zijn opmerking dat het publiek zou moeten aange maand worden op de Dender niet langer als een openbare stortplaats te beschouwen, willen wij slechts toe voegen dat het in de eerste plaats aan de overheid is om te bewijzen dat het haar ernst is met de milieubescherming. Het is immers maar al te gemakkelijk om slogans te lanceren over een gezond leefmilieu als men vergeet de konkrete maatregelen uit te vaardigen. En tot nu toe heeft de huidige overheid nog niet veel verricht om situaties als de vervuiling van de Dender te verhelpen. JONNY LAMPENS Onze Tourwinnaar Lucien Van Impe bewondert het geschenk van senator Willy Vernimmen. De zitdagen van schepen Coppez gaan door de donderdag van 11 tot 12 uin de Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. Bovenvermelde zitdagen zullen niet doorgaan tijdens de periode van 1 tot 15 augustus, wegens verlof. De zitdag van Schepen Coppez, die moest doorgaan op zondag I augustus, zal deze maand niet gehouden worden, ingevolge verlof. Aanmerkelijk meer aanwezigen dan de vorige keer, op de bijeenkomst van 20 juli en dit niettegenstaande de verlofpe riode nog volop aan gang is. De volgende koffietafel gaat door op dinsdag 3 augustus, te 14 u. stipt. Men zegge het voort! Het Bestuur Men gelieve er rekening mee te houden dat de zitdagen van Schepen Coppez niet doorgaan tijdens de periode van 1 tot 15 augustus, wegens verlof. De Cubber Nathalie, Deftinge, Elle boogstraat 4. AllebosCaroline, Herne, Stationsstraat 74. Haak Erik, Moerbeke, Kruiwagen straat 13. Plasschaert Sandra, Herne, Pausleen- straat 31 A Plasschaert Petra, Herne, Pausleen- straat 31 A. De Backer Précila, Deftinge, Kerk straat 13. De Mola Marianne, Geraardsbergen, Buizemontstraat 93. Van Holder Geert, Geraardsbergen, Edingsestraat 196. Bayens Cindy, Geraardsbergen, Bui zemontstraat 108. Bert Van Hoorick in gesprek met Johan De Muynck De Vlaminck Johan en Avraam Marie ..Gabrielle, Geraardsbergen. Van Bever Mare, Sint-Maria- Oudenhove en Van Liefferinge Augus- tina, Geraardsbergen. Roosens Hubert, geb. 23.8.1902, wed. Godaert Maria, Viane, Kouterstraat 85. Goessens Joannes, geb. 31.10.1891, wed. Van Oppens Zoé, Geraardsber gen, Bokerstraat 11. David Georges, geb. 8.9.1903, wed. Géhéniau Jeanne, Bever, Akrenbos, 105. De tijd voor onze jaarlijkse eendagsreis nadert stilaan en eerstdaags hopen wij de plaats van bestemming te kunnen mededelen alsook de getroffen beslis sing inzake de prijs, datum, uur van vertrek, enz. Intussen komt het er op aan over vol doende middelen te beschikken opdat wij de deelnameprijs niet te hoog zou den moeten zetten. Gelukkig tellen wij talrijke vrienden en sympathisanten die ons regelmatig be denken. Door Kd. Coppez werden opnieuw volgende giften in ontvangst genomen voor dienstbetoon: V.D.M.H. Schendelbeke 100 H.A. - Geraardsbergen 100 P.G. - Geraardsbergen 100 D.S.J. - Geraardsbergen 200 V.C. - Geraardsbergen 100 D.R. - Geraardsbergen 100 V.D.P.F.'- Geraardsbergen 100 P.H. - Geraardsbergen 100 S.M. - Zarlardinge 500 S.E. - Geraardsbergen 200 D.C.J. - Geraardsbergen 100 D.A. - Geraardsbergen 300 L.M. - Geraardsbergen 200 H.E. - Schendelbeke 100 V.C. - Geraardsbergen 100 D.C.E. - Geraardsbergen 100 V.D.B.M. -Ophasselt 100 P.H. - Geraardsbergen 100 H G. - Geraardsbergen 100 H.G. - Schendelbeke 100 V.D.M.N.-Geraardsb. 100 V.L.S. - Geraardsbergen 100 V.L.S. - Geraardsbergen 200 W.G. - Geraardsbergen 500 V.C. - Geraardsbergen 100 D.R. - Geraardsbergen 500 V.D.P.A. -Viane 600 D.R. - Geraardsbergen 300 Dit geeft een totaal van 5.200 F. waar voor wij de milde gevers van harte dan ken. Het Bestuur Dat er na Montreal mensen zijn, die zich sportman noemen, de jongen van Galmaarden, afkomstig uit Waarbeke en atleet van AC Geraardsbergen zullen bekritizeren en afbreken, dat weten wijen hiervoor zijn we teveel vergrijsd in het sportmilieu, om er anders over te denken. Mogen we deze mensen herin neren, welke tegenslagen Herman de laatste twee jaar heeft te verwerken ge had. Wie in zijn plaats, zou terug zulk niveau bereiken? Is hij niet de enige atleet van onze zo rijke atletiekprovin- cie, die naar de Olympische Spelen af gevaardigd werd? Heeft hij niet gans België, maar in het bijzonder gans onze streek, en noemen we zeker het Groot-Geraardsbergen, het Pajotten- land, Galmaarden, Tollembeek en Waarbeke in beroering gebracht? Ie dereen leefde mee, voor de TV, met Herman. Sommigen konden het zelf niet aanzien en gingen zich verstoppen na het inslikken van een paar zenuwstil- lende pillen. Wij kennen er zelfs, die de dokter moesten ontbieden. Neen, Her man bracht met de reeksen en halve finale iedereen in beroering. Men moet dan ook eens de vraag stellen, hoe het met Herman dan aldaar gesteld was. Niet minder dan drie weken liet men hem in het ongewisse, waarom? Hij wist en had beloofd als tegenver- gelding, voor alles wat zijn klub en supporters voor hem deden, hun te be lonen, met een uitzonderlijke prestatie. Met welk pak zenuwen kwam hij aan de start, dat weten we niet, hij wist echter dat heel het bomvolle stadion op hem keek. Ook de miljoenen waaronder zijn streekgenoten, voor de TV volgden zijn prestaties. In de zeer moeilijke schif tingsreeks benaderde hij toch zijn beste prestatie van dit jaar met een tijd van 3.38.3 (Dusseldorfgaf hem3.38.2), en was veel sneller dan vier andere series, want Van Damme zelfs bereikte maar 3.39.93. Met zijn goede tijd, werd hij dan ook opgenomen in de halve finale. Hier ging Herman lang mee, om op het laatst te sneuvelen, en zevende te ein digen, en dus gelimiteerd werd. Had hij hier ook in de serie van Van Damme geloten geweest, er zat hier weer een finale in. Men moet geluk hebben ook. Wij moeten wel toegeven, dat ziende - lijk de zware wedstrijd van de dag hier voor, bij Herman nog wat in de kuiten hing, omdat hij nog niet zo vlug reku- pereert. Maar wij zeggen. Herman, goed jongen, bravo, U deed watje kon, en de toekomst zal bewijzen dat er nog wat meer inzit. Dat Herman zelf niet tevreden is, begrijpt men, maar juist hierom heeft hij nu de morele steun nodig van dezen die zich sportman noemen. Herman heeft de afstanden in de benen, doch mist nog wat spurt en daarom ook zal hij liefst overschakelen naar de 5000 m. Misschien best het laatste alleen. Weliswaar betwist hij nog een paar 1500 m. maar in de Belgi- eol^p Qmr»irwar»er»V»or\*\*»r» nn t\f* Hpi7p1 6vnv .iuilipiUVIIJVIIUppV-ll vp op 20, 21 en 22 augustus zal hij de 1500 meter en de 5000 m. lopen. Herman, A.C.G. en zijn bestuur, zijn atleten en zeker ook zijn supporters, staan achter U, daarom moedig volhouden, er ko men nog betere en schonere dagen. TWEE PROVINCIALE KAMPI OENEN Zondag jl. hadden de Provinciale kam pioenschappen plaats te Aalst, dit voor Kadetten en Scholieren. A.C.G. be haalde er twee titels, met Luc. Sadnus in de 800 m. voor Kadetten, en Luc. Dauw bij de scholieren met de speer. Bravo jongens. Van Sinaye Dirk was er in de 3000 m. vierde, met 20 deelne mers. Broer Luc. was 10e. Zondag 8 augustus zal Deurbroeck M. Christine, De Frère Guidoen V.D. Ca- pelle Dirk deelnemen op de Heizei aan de Nationale Kampioenschappen. In de ochtend de schiftingen. Het beste voor deze juniores. Op 20, 21 en 22 augustus krijgt men op de Heizei de Kampioenschappen aller kategorieën. Seniores. Hier zal Mignon starten over de 5000 m. TWEE SPORTHOOGDAGEN TE GERAARDSBERGEN Op zondag 22 augustus om 15 uur klimkoers op de «Muur» met alle grote vedetten: L. Van Impe, Eddy Merckx, De Vlaeminck enz Tijd rit, individueel, en koers in lijn. Ook koers met de beste liefhebbers. Op zaterdag 28 augustus om 17 uur Internationale Halve Maraton en Esta- fettenkoers «Dwars door Geraardsber gen» met voor de halve maraton talrijke gekende vedetten waaronder een En gelse ploeg, aangevoerd door Kampi oen Engeland Barry Watson, geen on bekende alhier. Ron Hill en de Ier Re gan. Verder Leon Schots overwinnaar van vorig jaar, Rik Schoofs. kampioen van België, broer Rudy. José Revyn, Haegelsteens volgende week nog meer namen.

Voor Allen | 1976 | | pagina 4