DENDERLEEUW Onkerzele Schendel beke 24-UUR VAN GERAARDSBERGEN VOOR WIELERTOERISTEN,, EEN GROOT SUKSES In Memoriam Remi Segers VOOR UW VAKANTIE AAN ZEE IN AUGUSTUS Bond der Socialistische Gepensio neerden JAARLIJKS PARTUFEEST KINDERVAKANTIES SVV IN DUITSLAND Fotokring De Krakeling Gemeentelijke ontspanningsreis voor al de gepensioneerden U wordt vriendelijk uitgenodigd tot het bijwonen van onze veertiendaagse kof fietafel der vrienden van de derde leef tijd, welke zal doorgaan op dinsdag 10 augustus a.s. te 14 uur in het Volks huis, Neerstraat, Onkerzele. Wij hopen U op deze bijeenkomst te mogen begroeten. Het Bestuur Traditiegetrouw zal de B.S.P. Onkerzele haar jaarlijkse algemene vergadering koppelen aan een prachtig partijfeest dat dit'jaar zal plaatsvinden in de zaal Manolito op zaterdag 11 sep tember 1976 omstreeks 19 uur en dat ter gelegenheid van de gemeentever kiezingen een speciaal cachet zal hebben door het optreden van een alomgekende muzikale clown begeleid door de niet minder bekende accor deonist. Een uitnodiging met inschrijvings strookje zal eerstdaags aan alle partij genoten worden overhandigd. Ten einde de organisatoren de gelegen heid te geven de nodige schikkingen te treffen, werd de uiterste inschrijvings datum vastgesteld op 1 september. Het eetmaal, dat zowel voor de smul- baard als voor de mensen die op dieet leven werd samengesteld, zal er als volgt uitzien: Appetijtopwekkend drankje. Hors d'oeuvre varié a la russe. Kervelroomsoep Ossetong met madeira-saus en aar dappelkroketten. Gebakje Koffie Biertje, limonade of spuitwater. Gezien dit keer het partijfeest in het teken staat van de gemeenteverkiezin gen, vertrouwt het B.S.P. -bestuur op de aanwezigheid van al haar partijle den. Het Bestuur Zondag 8 augustus 1976 Met medewerking van B.L.O.S.O. Sport en het Rode Kruis van België le Grote 8 uren FIETSTOCHT Voor vrije wielertoeristen. Koppelrit per ploeg. Ingericht door W.T.C. De Industrie trappers. Lok. «Vier Wegen» Gentsesteenweg, Schendelbeke. Bekers en palmen voor de clubs met de meeste deelnemers en de verstkomen- de. Herinneringstrofee voor iedere deel nemer die de aankomst bereikt. Gratis tombola en Verzekering. Verboden onder 12 jaar. Start om 10 uur. Inschrijving in het lokaal. Vierhonderd wielertoeristen namen vrijdagavond om 19 uur stipt de start vooreen 24-uurdurende koppelrit. Aan een gemiddelde van 25 kilometer per uur werd over een heuvelachtig par koers, naar de apoteose van zaterdag 19 uur toegereden. Vermeldenswaard is dat slechts drie ploegen de strijd staak ten. Dag en nacht stonden talrijke fami lieleden en sympatisanten langs de om loop. 24-UUR GERAARDSBERGEN De oudste deelneemster Jos Abé door B.S.P.-voorzitter Walraet gelukgewenst. Het heengaan van pgt. Segers Remi, laat een grote leemte na zowel in de samenleving als in de socialistische rangen. Als herinnering aan deze vriend, waaraan de partij en de gemeente, zoveel te danken heeft, publiceren wij nog een foto van de viering van zijn gouden bruiloft door de voltallige gemeenteraad, in oktober van 1974. Raadslid Remi Segers zullen wij nooit vergeten. Want op de eerstkomende raadszitting zal aan het vrijheidsplein, dat hij op het laatste ogenblik van zijn leven, nog heeft doen asfalteren, zgn naam gegeven worden. Voortaan zal dit plein het Remi Segersplein heten. Aldus zal zijn werk welk hij gedaan heeft voor de gemeenschap voor altijd bewaard blijven voor het nageslacht. Ook op het e.k. partijfeest zal hem een posthume hulde worden gebracht. Want de party kan hem nooit ofte nooit vergeten, deze pionier van het 1ste uur. P. Van der Niepen Burgemeester queline Van Herreweghe als enig echt paar, aan Jos Abé als oudste deelneem ster, aan Christian Tinei, Luc Podevin en Marleen Van de Pontseele als jongste deelnemers/deelneemster, aan Richard Van Bever uit Schellebelle als oudste. Een Leuvense vereniging kreeg de bronzen medaille als de van verst ko mende klub, terwijl twee klubs uit Les sen met een geschenk werden bedacht. Bijgaande foto toont ons de eerste groep vakantiegangertjes die in Keulen Diinn- wald hun verlof doorbrachten Bij sport, uitstappen en spel werd ook aan creatieve bezigheden gedacht waarvan een beeld op de tweede foto waar mee u ziet hoe de leidster gezelling Julia Bauwens en monitor Ronny Buys het even voordoen. RR toen gij geroepen werdt om een man daat te vervullen, vanaf november 1955, als gemeenteraadslid, altijd de belangen van de gemeenschap en van de arbeiders vooropgesteld. Met de eenvoud en het gezond verstand, U ei gen, hebt gij uw mandaat meer dan 20 jaar onberispelijk vervuld. Uw een voudige woorden. Uw wijze raadge vingen en zachte vermaningen, waar door gij zoveel van Uw medemensen oprecht een dienst hebt bewezen, zul len in ons geheugen en in ons hart ge grift blijven. Zij zullen het aandenken aan U verhel deren en de smart, die ons treft milde ren. De smart, die ons en uw familie, die U tijdens Uw laatste uren zo plichtsbewust heeft bijgestaan, ver mindert omdat wij met fierheid naar Uw levenswandel opkijken, als naar deze van een eenvoudig, voorbeeldig en plichtsbewust socialist. Uw grote bezorgdheid tot de laatste se cond van uw leven, zowel voor het welzijn van uw medemens als voor de verdere toekomst van de partij, waarin U gans Uw leven hebt gemiliteerd, en dit met het oog op de aanstaande ge meenteverkiezingen, zal ons altijd bij blijven. Alhoewel U nu geen kandidaat meer waart, hebt U toch nog voor een jonge en waardige opvolger uit uw ei gen midden gezorgd, aan wie gij hebt opgedragen uw levenswerk verder te zetten. Om dit alles, Remi, en om nog zoveel meer, wat met woorden niet kan wor den beschreven, blijft het mij zwaar, zeer zwaar, om van U namens de ge meente, namens de bevolking en na mens de partij en alle socialistische verenigingen een definitief afscheid te nemen. Maar aan het onvermijdelijke is niet te ontkomen. Daarom beste vriend, zeg gen wij rust in vrede. De gemeentelijke mandatarissen in afwachting van de aankomst met kommentaar van André Huwé. De organizatoren hadden ervoor ge zorgd dat iedere deelnemer een herin- neringsplakket ontving. BSP-voorzitter en gemeenteraadslid L. Walraet, schenen Pieraert en de bur gemeester overhandigden beurtelings prijzen aan: De Manillespurters uit Zarlardinge, voorliet grootste aantal deelnemers. De Lusthofvrienden uit Sint-Maria- Lierde. De Eendrachttrappers en Cam-Cole uit Geraardsbergen, en Blijf Jong uit Ophasselt. Verder beker en prijs aan Jean-Pierre Moreels en Jac- Verder werden in de hulde nog betrok- kenjé Gasduivels Geraardsbergen; De Ever vrienden; St.-Bavo Vlierzele; Halle Sportief; Klub St.-Maria-Lierde; Debe Sportwereld Geraardsbergen; Veloke Schellebelle; Veloklub Gent; Klub Be- loeul; Geraardsbergse Brandweerlui, terwijl de verste deelnemer uit Bras- schaat kwam. Van harte gelukgewenst, wielertoeris ten voor deze uitzonderlijke prestatie en tot volgend jaar. A.D.B. Rijen toeschouwers in de Grotestraat bij de aankomst en de daaropvolgende apoteose. Kd. Remi Segers werd zaterdag 17 juli door zijn collega's van de gemeente raad met de gepaste eer ten grave ge dragen onder een grote toeloop van volk. Iedereen, die Remi had gekend wou er bij zijn, toen hij naar zijn laatste rust plaats werd gebracht. Dit ondanks het slechte weer en de verlofperiode. Het was een troost voor vrouw, kinde ren en familie te kunnen vaststellen hoe graag hij gezien was en hoe geliefd hij was. Door zijn eenvoud en oprecht heid, door zijn vast geloof en offer vaardigheid heeft hij tijdens zijn leven veel vrienden gemaakt, niet alleen in eigen socialistische beweging maar ook daarbuiten. Ondanks zijn hoge leeftijd stond hij nog steeds actief op de bres en kon hij nog vele jongeren het goede pad wijzen. Helaas zijn onverwacht heengaan heeft voor goed een punt gezet achter zijn rijkgevuld militantenleven, en laat aan allen die met hem jaren hebben gewerkt de mooie herinnering na van een trouwe vriend, een goeie medewerker, een onvermoeibare strijder en een voorbeeldig mens. Burgemeester Paul Van der Niepen wist in zijn lijkrede op het kerkhof dit beeld van onze overleden vriend Remi nog even op te roepen. Dierbare vriend Remi, Be?te Familie, Nu zijn wij tot hier gekomen om voor goed afscheid van U te nemen. Samen met mij kwamen. Uw kinderen. Uw kleinkinderen, Uw familieleden, en ook vele, vele vrienden. Voor hen allen zijt gij een goede vader, een voorbeeldige grootvader, en een wijze raadgever en goede vriend ge weest. In U verliest de gemeente, een plichts bewust en eerlijk raadslid, de partij één van haar pionierseen man van het eer ste uur. Steeds zijt gij door uw trouw en eenvoud een voorbeeld geweest voor uw medeburgers als voor al onze militanten. Geboren op 3 april 1899 als de zdon van een eenvoudig werkman, werd U vanaf Uw kinderjaren de liefde voor de arbei der meegegeven. Als kind kende gij al vroeg het recht van de sterkste.en de plichten van de gewone werkmens. Gij hebt er nooit de moed bij verloren. In tegendeel, zelf volwassen geworden, hebt gij spoorlegger bij de trammaat schappij, de belangen van de arbeiders als uw eigen zaak verdedigt. Zonder schoolopleiding of diploma's hebt gij. Onze veertiendaagse klub-avonden on dervinden geen hinder van de volle ver lofperiode. Wel was onze laatste bij eenkomst er ene -tussen pot en pint», daarom echter niet minder vruchtbaar. Nu is een nieuwe lichting fotovrienden in verlof. Aan allen - «veel zon, veel vakantiegenot, en vooral een heel pak goeie kleurdia's en foto's.» De achterblijvers worden verwacht nu dinsdag 10 oogst 1976 in ons klublo- kaal -Volkshuis - I ste verdiep. Ook op 24 oogst 1976 komen we samenBegin september steken we dan definitief van wal met het samenstellen van onze korte kleurdiareeksen. Te huur dicht bij de zee, totaal bemeubeld en uiterst rustig zeeverblijf te Bredene, Koerslaan 86. Nog vrij één appartement van 1 tot 31.8.76. Matige prijs 12.500 fr. per maand, taks, alsook verbruik van water gas en electriciteit inbegrepen. Er is een volledige badkamer voorhanden alsmede alle kookgerief en teljoren, glazen, tassen, messen, vorken enz. Garage voor twee auto's. Totaal gesloten hof met brede oprit, met ruime pelouse en bloemen overal. Ook grote totaal zichtvrije gesloten binnen koer. Kinderen kunnen in de hof en op de koer zonder gevaar ruim spelen. Bij verhuring in de,maand september slechts 9.500 fr. per maand. Men verhuurt ook per halve maand, en als het schikt ook per 8 dagen. Te bezichtigen alle zaterdagen vanaf 9 tot 12 uur. Voor nadere inlichtingen telefoon 059-70.83.17 - Pinte Martin, Kapelle- straat 271Bredéne. Het Gemeentebestuur richt zoals in het verleden, terug een ontspanningsreis in, waaraan al de gepensioneerden der gemeente kunnen deelnemen. Deze reis gaat door op dinsdag 24 au gustus 1976, met start te 8 uur en te rugkomst rond 22 uur. Reisroute: Denderleeuw - Gent - Deinze (eten tot 10 uur) - Tielt - Ar- dooie - Roeselare (tot 11.30 uur) - Da- dizele (eten en ontspanning tot 15 uur) - Menen - Kortrijk (tot 17 uur) - Harel- beke - Kluisbergen (bezoek dancing tot 20 uur) - Oudenaarde - Aalst - Dender- leeuw Inschrijvingen kunnen als volgt ge schieden: 1Voor de Kristene Ouderlingenbond bij de wijkmeesters of wijkmeesteres sen hunner groepering. 2. Voor de socialistische ouderlin genbond bij de HH. Van Droogen- broeck Adolf, Landuitstraat49, Bor- loo Elias, Mevr. Decouvreur Jeanne, Sportstraat 29. 3. De gepensioneerden welke bij geen dezer bonden zijn aangesloten kunnen zich laten inschrijven ten gemeente huize (bureel De Sadeleer Wilfried) ie dere dag van 7.30 u. tot 13.30 u., de zaterdag uitgezonderd. Bedrag inschrijving: Aan de gepen sioneerden wordt een deelname in de kosten van 25 F gevraagd te betalen bij de inschrijving. De inschrijving moet geschieden vóór 15 augustus 1976. (Na deze datum worden geen inschrijvingen meer aanvaard). Gelieve er rekening mede te houden dat deze reis enkel en alleen wordt inge richt voor de gepensioneerden. Ophaling: De autocars zullen vanaf 7.30 u. volgende stopplaatsen aandoen om de gepensioneerden op te halen: Wellestraat - Kouter (Oud huis De We ver) - hoek Veldstraat en Opgeeisten- straat (Wwe. Bockstal) - Strokapelle ken - Halt Iddergem - Hoek De Braban terstraat en Huissegemstraat - Malegem (Café Rita) - Dorp - Kapel Leeuwbrug - Station - Hoek Rodenbachstraat met Rodestraat. Het bestuur rekent op een zeer talrijke opkomst en wenst iedere deelnemer bi j voorbaat een aangename en vermake lijke uitstap.

Voor Allen | 1976 | | pagina 5