Mere Erembodegem Herdersem Hofstade Gijzegem Nieüwerkerken Erpe Moorsel GEPENSIONEERDEN VERKIEZINGEN Antwoord van de Minister over het station Bestuursvergadering BSP-BAL BSP - HOFSTADE Rendez-vous der socialisten van Groot-Aalst WAT WORDT HET MET GIJZEGEM? ROGER VEREECKEN en GUSTAAF VAN GEIT SPOEDIG HERSTEL EEN WEEK VROEGER GOUD!!! IN 'T ROOD DANK AAN ALLEN TENTOONSTELLING BU HET PIKFEEST Sociaal Dienstbetoon KUNNEN HONDEN SPREKEN? OP REIS B.S.P.-afdeling MERE 4 Het bestuur van de BSP- gepensioneerdenbond heeft dit jaar be sloten de reis te laten doorgaan op za terdag 11 september 1976. Deze maal gaat de eendagse reis naar de Ardennen t.t.z. Namen, Marche, La Roche, eindpunt DURBUY (stad pro vincie Luxemburg aan de Ourthe, on geveer 350 inwoners, kleinste stad van België, op één na de kleinste stad ter wereld. Zeer schilderachtig). Eigenlijk is het hele stadje een museum. De bos rijke omgeving trekt talrijke toeristen. Het eten is gedurende de ganse dag naar vrije keuze. De prijs bedraagt 180 fr. per persoon. Het vertrek is voorzien te 7.30 uur in het BSP-lokaal Pijck. Naargelang de inschrijvingen zullen andere plaatsen van vertrek voorzien worden en later bekend gemaakt worden, bijvoorb. Tetjoden. Er zijn slechts 100 plaatsen (2 bussen van 50) beschikbaar. Daarom verzoe ken wij u zo vlug mogelijk in te schrij ven in het lokaal of de sekretaris Piet, Europelaan 1 Bij de inschrijving dient men nochtans onmiddellijk zijn reis te betalen. Even tueel kan u zich laten inschrijven (geld meegeven) bij de bestuursleden die al les zullen in orde brengen of bij de bode gez. Antoinette. Ieder lid en zijn vrienden mogen dus mee. Vermaak en plezier verzekerd. Geacht lid, sympatizant, wij hopen dat u terug zult inschrijven voor de plezie rige reis (alleszins voor 5.9.1976), wacht nochtans niet te lang zodat u mee kunt. HET BESTUUR Indien "wij net goed voor hebben dan neemt de belangstelling toe voor de verkiezingen van de raadsleden die op zondag 10 oktober eerstkomend dienen plaats te grijpen. Men ziet niet slechts uit naar de datum die voor de deur staat, maar men vraagt zich ook af hoe de samenstelling van de raad er zal uitzien eenmaal de verkiezing achter de rug is. Zullen er wijzigingen in de nieuwe enti teit zijn aan te stippen, is de vraag die men zich stelt. Desbetreffende ligt het antwoord in het bereik van het kiezers korps. Inderdaad zijn de kiesgerech tigde vrouwen als mannen, die er over beslissen. Van hun uitspraak hangt al les af. Jawel, het zijn de stemgerechtigden die een oordeel hebben te vellen en een beslissing dienen te nemen. Zij die zich de vraag stellen wat de samenstelling van de raad zijn zal na de verkiezing hebben zelf voor het antwoord in te staan. Niemand anders. Bijgevolg moeten al degenen die naar de stembus worden geroepen er zich ten volle re kenschap van geven dat zij voor zich zelf hebben te antwoorden. Daarom juist is het goed er vooraf over na te denken, want eenmaal de stem uitge bracht zal welkdanige overweging te laat zijn. Dienvolgens is het aangewe zen gebruik te maken van de bedenktijd die we nu nog voor ons hebben alvorens een stem te moeten uitbrengen. Enkele weken slechts beschikken we nog over bedenktijd, zodat het er op aankomt er een goed gebruik van te maken. En hier geldt de spreuk: Bezin eer ge begint. Wanneer wij dat zeggen en schrijven en onze vrienden attent maken hierop, dan is het opdat men geen tijd meer zou laten verloren gaan om zich te bezinnen, een oordeel te vormen en goed uit te maken voor welke lijst men zal stemmen. Gewis en zeker is het voor onze vrien den nu geen probleem, inderdaad zij stemmen toch socialist. Voor hen luidt de leuze: Wees realist, stem socialist! En zodoende met de BSP in het be stuur. Maar wat zullen de vele anderen doen? Ziedaar een vraag waaraan wij aandacht hebben te schenken, immers hebben wij ook de stemmen van vele anderen nodig om sukses te boeken: degenen die met ons sympatiseren die nen ook voor ons gewonnen te worden Maar ook de onverschilligen zijn van betekenis voor ons. Bijgevolg ze trach ten te bewegen een stem uit te brengen voor de socialisten. En daar zijn dan nog de andersdenkenden die ook niet uit het oog te verliezen zijn. Laten wij niet uitgaan van de idee dat er bij hen niet een stem voor ons te winnen is, immers zijn er daar ook kiesgerechtig den aan te treffen die er op belust zijn eens voor anderen te stemmen, al ware het maar om verandering in de gang van zaken te brengen. Dat zij het stadhuis op krukken beu zijn. Trachten wij hen te overtuigen voor ons te stemmen. Is het niet zozeer voor de lijst, dan wel voor een of ander die op de lijst staat. Men kan nooit weten hoe een koe een haas vangt, zeggen de mensen. Daarbij is in aanmerking te nemen dat zoveel stemmen meer ertoe bijdragen om het verhogen van onze kansen. En die kam sen zijn van groot belang voor ons. Inderdaad, het komt er op aan een sterke socialistische en vooruitstre vende vertegenwoordiging te krijgen in de nieuwe raad. En het is daarnaar dat gans onze aandacht dient te gaan. Wat veronderstelt dit? Het voeren van een intensieve propaganda bij al degenen waarmede wij in kontakt zijn. In hoogdravende toon? Neen, dat niet. Wel op een bezadigde en beredeneerde en overtuigende toon die doel raakt. Gezonde beredenering. Overtuigende bewijsvoering. Oordeelkundige over weging. Eenvoudige overreding. Geen_ grote woorden dus. Geen ge leerde ook. Simpele gezegden zoals de mensen ze gewoonlijk uit hun mond laten. Bijgevolg geen stadhuiswoor den. Sprekend met overtuiging is er moge lijkheid iets te bereiken. Stemmen te winnen. Ziedaar wat in het oog is te houden. Of zoiets wel mogelijk en doenlijk is. En waarom niet. Natuurlijk kan men aanvoeren dat het meestal een zaak is van politiek. Goed en wel. Evenwel is gemeentelijke politiek dan toch geen staatspol itiekEn daarbij is er êêfi groot verschil. Lokale belangen zijn niet gelijklopend met nationale be langen. En op het gemeentelijk vlak spelen de personen veel meer een rol dan de politiek van het land, zodat men voor gemeenteraadsverkiezingen wel eens anders kan stemmen. En dit doet zich maar al te vaak voor. Bijgevolg zijn er mogelijkheden om kiesgerechtigde personen ertoe te be wegen om op onze kandidatenlijst een stem uit te brengen. Veranderen is sy noniem van verbeteren. Waarom zou men dit niet eens pogen? Ziedaar ook hetgeen wij onder het voeren van mon delinge propaganda hier verstaan. Spreken met geburen, vrienden, mak kers, kennissen over de stemming die op 10 oktober zal plaats hebben. Zeg gen op welke wijze men dient te stem men om verandering aan het bestuur te brengen. Hen de leuze bijbrengen: met de BSP in 't Bestuur! Dienvolgens is het een zaak van over reding, hetgeen ook als propaganda in aanmerking is te nemen. Zijnde een middel om stemmen te winnen. Alle eerlijke middelen zijn goed aan te wen den om stemmen te winnen. Bijgevolg ook aan te bevelen. Nooit mag er vooraf worden gezegd dat het niet gaan zal. Gewis men vangt geen vliegen met azijn. Echter met een goed woord te plaatsen is er wel een stem te winnen. En dat is voor ons van tel. Wie zou kunnen nalaten de gelegenheid te baat te nemen om een stap in die richting te doen? Wellicht niemand. Wij beogen ook het onmogelijke niet. Slechts dit wat men kan doen. Dus het- gene in ons bereik ligt. Houden wij het voor gezegd dat een stem min of meer een rol kan spelen om al dan niet een lid meer in de nieuwe raad te krijgen. Vermits het voor ons er op een versterkte vertegenwoordiging in de nieuwe raad nu aankomt, moeten wij er ook naar trachten. Dus is het voeren van propaganda aan de orde van de dag. Propaganda waartoe elkeen het zijne zou moeten bijdragen. Alles komt er bijgevolg op aan een handje toe te steken en een woordje ten beste te spre ken waar dit kan. Wij doen hiervoor een oproep bij ALLE socialisten van Erembodegem. Alzo komen wij er toe propaganda op vruchtdragende wijze te voeren om uiteindelijk gunstige resulta ten te kunnen boeken. Laten wij er ons naar schikken om er de vreugde van te smaken. FREDDI PIJCK Sekretaris Op de, vraag van volksvertegenwoordi ger B. Van Hoorick om het stationsge bouw ta Hofstade af te breken, de gron den te nivelleren en geschikt te maken voor parkeergelegenheid, heeft de Mi nister van Verkeerswezen geantwoord: «Uw verzoek maakt het voorwerp uit van een welwillend onderzoek, waar van de uitslag U zo spoedig mogelijk zal worden medegedeeld.» Op vrijdag 13 augustus 1976 te 19u.30 stipt belangrijke BSP- bestuursvergadering. Alle bestuursle den zijn op post. Vanaf volgende week zullen de BSP- leden van huis tot huis gaan voor de verkoop van ingangskaarten voor het bal. Het BSP-bal, gepatroneerd door de vrienden en tevens kandidaten bij de gemeenteraadsverkiezingen DIE- RICKX Eddy en SCHORREEL Fons, gaat door op zaterdag 4 september a.s. in de zaal WELKOMWie prijzen voor de tombola heeft, kan die bezorgen aan de bestuursleden. Mevrouw, Mijnheer, De B.S P.-kandidaten Dierickx Eddy en Schorree! Fons nodigen U en uw familie vriendelijk uit op hun bal van zaterdag 4 september 1976. Orkest: «The Swinging Band» met zanger Jean Martin. Zaal Welkom, Hoogstraat 70, te Hofstade. Aanvang 21.30 uur - Deuren 21 uur - Entree 50 F. Catacomben-feesten te Herdersem Zicht op de muziekparade. Op de achtergrond herkent u onze vriend Tuur De Sutter. Een dergelijke vraag zou men onmid dellijk in verband stellen met het pro bleem van de fusie. Ook daar zijn wel grote vraagtekens in de zin van «wat wordt het?». Wat hier echter bedoeld wordt: «Het onderhoud op de gemeente!». Niet alleen kent Gijzegem zijn sluik storters maar ook en vooral het onder houd van de wegbermen en dergelijke laat veel te wensen over. Rossig gras ontsiert menige grachtkant en wat vooral een doorn in het oog is, zijn de vele distels die tot zaairijpheid zijn gekomen. De distels vindt men zowel op privaat als op openbaar do mein. Bij een lichte bries lossen de zaadjes als vanzelf en worden in wolken over de gemeente verspreid. Waarom werden de nodige schikkingen niet getroffen? Of mag Gijzegem in de toekomst worden omgevormd tot Dis- telgem zoals een spuiter zei. Het is wel zielig vandaag te moeten vaststellen dat nogenkel 10 oktober, dit is de dag van de gemeenteraadsverkie zingen, voor de meeste politici geldt. Dit brengt natuurlijk met zich mee dat er gecijferd en gezocht wordt naar de beste manier om de mensen ervan te overtuigen dat hun partij deze is die ze nodig hebben. Wij zouden bijna durven zeggen dat de mensen van de CVP zich reeds Aalste- naars voelen, gezien zij de echte pro blemen van Gijzegem niet eens trach ten op te lossen. Velen zullen nogmaals het slachtoffer zijn van de laksheid van de CVP- meerderheid. Een propere gemeente kan men Gijze gem toch echt niet heten!!! Gezellin V ictorine De Braeckeleir deed vorige week een ongelukkige val en brak zich hierbij de heup. Ze werd in een ziekenhuis te Aalst op genomen. De socialistische gemeenschappelijke aktie wenst haar een spoedig en alge heel herstel. De maandelijkse bijeenkomst van onze gepensioneerdenbond zal doorgaan op 14.8.1976 te 15 uur. Een uur vroeger omdat er een diaprojektie is van Lour- des en de Pyreneeën. Let wel op: te 15 uur en niet te 14 uur zoals per vergissing in de Voorpost werd gemeld. WILLY Zoals u verleden week in Voor Allen hebt kunnen lezen heeft het echtpaar Mattheus-Limpens hun gouden huwe lijksjubileum gevierd. Deze week hebben niet minder dan 3 paren zich hierbij aangesloten en ook hun jubileum van 50 jaar huwelijk in volle glorie gevierd. Het zijn de echtpa ren: Lievens-De Baer, Huytstraat 2; Sack-De Moor, Teerlingveldstraat 21 en ons partijlid en lezer Benoit Verleysen-Zoë De Smet, Kantonstraat 5. De burgemeester heeft aan de gouden paartjes het telegram van gelukwensen, hen gestuurd door de Koning, overhan digd, alsook het herinneringsdiploma en het geschenk van het gemeentebes tuur overhandigd. Wij feliciteren van harte de jubilarissen en wensen hen voor binnen 10 jaar een diamanten bruiloft. Het Bestuur Verschillenden onder u weten het wel licht nog niet dat op de kiesformulieren van 10 oktober het bolletje «rood» zal moeten gemaakt worden met het zwarte potlood. Misschien zijn velen erover verwon derd dat die wijziging werd aange bracht. Het voorstel om net zwart pot lood voor de kiesverrichtingen te ver vangen dooreen rood is al lang geleden ingediend geworden. Telkens zijn er om bepaalde redenen argumenten ge vonden tegen dit voorstel een van die argumenten was dat het «rood» een te grote symbolische waarde had voor bepaalde partijen en niet in het minst de socialistische. Persoonlijk vind ik deze wijziging goed, want wie al eens een stemopne ming heeft meegemaakt weet bij on dervinding dat het vermoeiend is, dit werk. Vooral in de late uren wordt het zwaar werk, want door het steeds naar die zwart gemaakte bolletjes in de zwarte vierkantjes te kijken worden de ogen zó moe dat het uiteindelijk meer een zoeken wordt met het gevolg dat het werk niet meer opschiet en dat er missingen gebeuren. Vandaar dat bepaalde bureaus laat klaarkomen met hun resultaten wat dan bij de buitenstaanders die op de resulta ten wachten allerlei kritiek uitlokt. Het opnemen en tellen van de stemmen is een zeer zwaar werk waarvoor diege nen die deze taak uitvoeren tot de laat ste minuut hun volle aandacht bij de zaken moeten houden. Het gebruik van een rood potlood zal deze taak zeker vergemakkelijken en de «tellers» van 10 oktober zullen beslist gelukkig zijn dat deze wijziging werd ingevoerd. EDGARD HOOGHUYS Onze ongelukkige kameraad, BSP- sekretaris Jos Van den Broeck, in uit erst droevige omstandigheden veronge lukt, is met alle mogelijke eerbewijzen, door een grote massa vrienden en sym- patisanten, naar zijn laatste rustplaats begeleid. Waarlijk indrukwekkend was de lange stoet zeer onder de indruk verkerende mensen, die ingetogen en oprecht me devoelend, met de toch zo zwaar be proefde familie het stoffelijk overschot van onze diepbetreurde overledene bij het kille graf heeft vergezeld, evenals de talrijke mooie bloemen, kransen, waarvan enkele nog naar aloud gebruik door vrienden werden gedragen. Het weze een balsem op de diepgesla- gen wonden van lieve echtgenote, José Baten, haar lieve kinderen die de ramp nog niet ten volle beseffen, en van de hele familie zoveel oprechte vriend schap te hebben ondervonden en tevens zoveel machteloos maar daarom niet minder welgemeend medevoelen te hebben kunnen vaststellen. De wegens de BSP uitgesproken graf rede was enkel een korte opsomming der waargebeurde feiten, en tevens der deugden en goede karaktertrekken van haar diepbetreurde sekretaris, maar werd toch door de talrijke aanwezigen met aandacht gevolgd en ten zeerste gewaardeerd. Plichtsgetrouw wil onze BSP afdeling Moorsel thans iedereen die ook maar enigszins zijn medevoelen en deelne ming in de rouw heeft betuigd, van harte danken. Eerst en vooral onze sympatieke pro minenten Bert Van Hoorick, Eddv Monsieur, Jan De Bruecker en nog tal rijke anderen. Onze beste dank. Niet minder danken wij alle vrienden van de machtige muziekvereniging Hand in Hand uit Aalst, die door haar aanwe zigheid niet alleen haar sympatie en ware vriendschap betuigde, maar te vens heeft bijgedragen tot de bewust making der talrijke aanwezigen, van het socialistisch karakter en de talrijke goede kwaliteiten die onze duurbare overleden sekretaris in zich droeg. Wat me ook bijzonder is opgevallen, was een mooie bloemenkrans vanwege de afdeling Nieüwerkerken. Beste vrienden ook U hartelijk be dankt, en steeds tot wederdienst bereid. En ten slotte maar daarom niet minder welgemeend, aan alle leden, vrienden en sympatisanten van Moorsel, Mel- dert en Baardegem, die onze oproep in «Voor Allen» door hun aanwezigheid hebben beantwoord, vanwege de hele BSP hartelijk dank. En mocht ik nu nog iemand hebben vergeten, wil mé dan verontschuldigen beste vrienden, en bedenk tevens dat ik daar niet als vertegenwoordiger van de pers, maar enkel en alleen als goeie vriend van de overledene en van de familie aanwezig was om even als U, mijn vriendschap en medevoelen te bewijzen. De in de Moorselse Zustersschool inge richte tentoonstelling ter gelegenheid van de zevende Pikfeesten van de VVV «De Falluintjesstreek» mocht zich in een opmerkelijk sukses verheugen. Enerzijds waren er, vooral door het zorgen van stadsarchivaris Karei Baert, merkwaardige kunstschatten uit het pa trimonium. van de vier Falluintjesge- meenten geëxposeerd en anderzijds werkten niet minder dan dertien schil ders mee aan een tentoonstelling van hun werken rond het thema van oogst en landelijkheid. Rekening houdend met het groot aantal interessante Werken en met het feit dat alleen schilderijen die pasten bij het thema konden in aanmerking komen en anderzijds dat verleden jaar door de VVV reeds een driespan werd aange kocht en ze verscheidenheid in de tota liteit west werd door de jury bekroond. «De Vlegeldorser» van Georges Teu gels van Lebbeke. Een bizondere ereprijs werd toegekend aan Freddy Baeten van Haaltert voor zijn «^Graanoogst te Meldert». Verder werden op de tentoonstelling inog verkocht: Uitgang Dreef Moorsel van Jan De Ridder uit Opwijk Stilleven met Veldbloemen van Jan De Ridder Pikken bij zonsopgang van Armand Van Landeghem uit Moorsel. Stille getuigen van een zware dag van Kamiel Van de Velde uit Opwijk Waterkasteel te Moorsel van Ka miel Van de Velde Veldbloemensymphonie van Ka miel Van de Velde. Met de oogst loert de dood van Ka miel Van de Velde Hoeve Muylaert van Georges Teu gels Kapel aan Hoeve Muylaert van Anne-Marie Beulenj Boer van Bert Van den Broeck. De V.V.V. dankt hierbij alle mede werkers en zegt hun tot weerziens vol gend jaar op het Pikfeest te Meldert. Kameraad Jan De Bruecker heeft giste ren, tweede donderdag, zijn sociaal dienstbetoon hervat en zal dus voortaan iedere 2e donderdag te 19u.30 zitdag houden in de vergaderzaal van ons lo kaal in 't Eksterken, iedereen is wel kom, kameraad Jan lost alle gevallen en meestal met sukses in de kortst moge lijke tijd tot eenieders genoegen op. Alles is gratis. Geheimhouding verze kerd. LOUIS SAERENS Bij de bedeling huis aan huis van ons strijdblad «Voor Allen» heeft een onzer bestuursleden, namelijk Schelfhout Henri, een pittig voorval beleefd. Ergens in de Driesstraat, kreeg hij ruzie met een hond en mocht de bus niet benaderen. Eerst wou hij het dier kal merend toespreken, maar daar het geen plaats wou ruimen ontaardde het in een twistgesprek. Waarop hij ten einde raad het beest de Voor Allen toestak met de woorden: hier, lees hem dan zelf. De hond nam dankbaar ons blad tussen de tanden en droeg het kwispelstaar tend naar binnen, waarop ons Rieken zijn weg voortzette, zich afvragend, zou het kunnen dat die hond ook socia list is? LOUIS SAERENS Het bestuur onzer afdeling, wil alle ge ïnteresseerden er een laatste maal aan herinneren dat de geplande plezierreis naar Ronquières zal doorgaan op 28 augustus e.k. Programma, bezichtiging der versas- singswerken met rondvaart per boot, en vervolgens bezoek van de druivenser- res te Hoeilaart met rondgang en be zichtigen der wijnkelders. Fijnproevers kunnen daar tegen voor delige prijzen hun voorraad opslaan. De reis gebeurt per bus en zal starten aan het lokaal in 't Eksterken, te 8 uur, daarna volgen de gewone ophalingen. Terugkomst is voorzien rond te bepalen uur, de prijs werd vastgesteld op 140 fr. voor de leden, niet-leden betalen 180 fr. Wie nog wil inschrijven wende zich tot bestuursleden Louis Saerens of Theo Moerenhout. Plaatsen zijn beperkt. Vriend Van Melkebeke Alfons en zijn echtgenote Schouppe Berthe wonende te Erpe - Rooseveltiaan 51 vierden hun Gouden Bruiloft. Eerste Schepen De Wolf die de burge meester verving en schepenDuquet gaven aan de jubilarissen het ere-plakket van de gemeente samen met het traditioneel geschenk. De redactie van Voor Allen wenst hen beiden nog vele jaren in goede gezondheid. Waarde Partijgeno(o)t(e), Het is mij een waar genoegen U uit te nodigen op de algemene partijvergade ring die doorgaat op vrijdag 13 augus tus 1976 te 20 uur in ons lokaal: Café Rozenhof, Kerkhofstraat 23. Ten einde de kandidaten voor de aan staande gemeenteraadsverkiezingen definitief te kunnen aanduiden, reke nen wij ten stelligste op uw aanwezig heid. Indien u eventueel uw kandidatuur wenst te stellen, gelieve dan onder staande strook in te vullen en op hoger- genoemde vergadering af te geven aan de partijvoorzitter of aan de sekretaris. Namens het bestuur, De Sekretaris, P. DE MARTELAERE De echtgenoten Dumortier Georges en Bollen Caroline wonende te Erpe - Kleine Steenweg 52 vierden zaterdag 7 augustus hun Gouden Bruiloft. Beide eichtgenoten komde uit St. Agatha-Berchem zijn Erpe komen bewonen sedert september 1973. Zij voelen zich hier goed thuis. Eerste Schepen De Xolf die de burgemeester vervangt en schepen Duquet gaven aan de jubilarissen het ereplakket van de gemeente samen met het traditioneel geschenk. Ondergetekende wonende te Geboortedatum wenst zich kandidaat te stellen voorde gemeenteraadsverkiezingen van 10oktober 1976. (Handtekening)

Voor Allen | 1976 | | pagina 4