GERAARDSBERGEN V NINOVE WIE KLOPT LUCIEN VAN IMPE OP DE MUUR A.T.B.-HOEKJE TOT WAT HET LEIDEN KAN SOCIAAL DIENSTBETOON Federale M.J.A. Sport- en Ontmoetingsdag M.J.A. SPORT T-DANSANT FOTOKRING «DE KRAKELING Geboorten Huwelijken Overlijdens DE START VAN EEN DYNAMISCHE B.S.P.- VERKIEZINGS KAMPAGNE STEDELIJK ZWEMBAD BADBEZETTING kaatskompetitie OOMBERGEN EEN ALLERBESTE VRIEND GING HEEN rAul Na het overweldigend sukses van de eerste uitgave spreekt het vanzelf dat de ijverige inrichters van de klimkoers op de «Muur» dit jaar voor een heruitgave hebben gezorgd. Daar waar Lucien Van Impe verleden jaar noodgedwongen verstek moest la ten gaan ten gevolge van verplichtingen ten opzichte van zijn werkgever, is hij dit jaar zeker van de partij, samen met zijn ploegmaats. Zoals in 1975 hebben de «Muurvrien den» de Belgische wielerelite gekon- trakteerd wat borg staat voor een mas sale volkstoeloop. Onder de ingeschre venen noteren wij Van Impe, Merckx, Maertens, De Vlaeminck, Verbeeck, De Munck, Pollentier, De Meyer, Bruyère, Van Linden, De Witte naast tal van anderen onder wie de streekren- ners Ferdi Van Den Haute en de pas als beroepsrenner gepromoveerde Rudy Pevenage. De overwinnaars van vorig jaar (de ploeg Maertens in de tijdrit en Roger De Vlaeminck in de rit in lijn) vormen het bewijs dat onze wielerelite er op staat deze uitzonderlijke wedstrijd op zijn naam te krijgen. Dat de koers op zichzelf geen lacheding is, daarvan hebben de aanwezige sportliefhebbers zich verleden jaar kunnen overtuigen. De klimkoers schijnt als het ware ge knipt voor de Tourwinnaar Lucien Van Impe. Op het golvend parkoers zal hij zich thuis voelen en zijn de kansen groot dat hij als overwinnaar over de streep bolt. Hij blijft de te kloppen man, maar dit betekent niet dat de andere vedetten zich maar goedschiks zullen laten over troeven. Wat wij zeker weten is dat Lucien Van Impe massaal zal aangemoedigd wor den door zijn duizenden supporters welke te Geraardsbergen in de gele genheid zullen worden gesteld hun idool dicht bij huis aan het werk te zien. De inrichters hebben dit jaar voor ver nieuwing gezorgd. Het gebeuren wordt in drie delen verreden, namelijk: een individuele tijdrit voor beroeps renners overéén ronde van 7 kilometer. een wedstrijd in lijn voor de lief hebbers over 4 ronden. een wedstrijd in lijn voor de be roepsrenners over 5 ronden. Ook voor de liefhebbers wordt het een mooie wedstrijd. Tal van goede renners lieten ons hun inschrijving geworden. Misschien wordt op de «Muur» een bergbeklim mer in spé ontdekt. De wedstrijd begint om 15 uur met de voorstelling van de beroepsrenners aan het publiek, dit in open wagens. Eerste start wordt gegeven om 15u.l5. Wij zijn ervan overtuigd dat het op 22 augustus weer storm zal lopen te Ge raardsbergen. Laten wij hopen dat de weermaker zo bereidwillig zal zijn OP.S en de talrijke wielerliefhebbers zijn medewerking te verlenen. LUCIEN WALRAET Een zicht op de massale volkstoeloop voor de wedstrijd van verleden jaar. Van deze nog drukke vakantieperiode maken we gebruik om enkele standpun ten van de A.T.B. De Natuurvrienden ingenomen tijdens het laatste congres te Deinze aan onze lezers «van «Voor Al len» bekend te maken. De ATB-De Natuurvrienden maakte zijnoordeel en stellingname openbaar inzake volgende disciplines, gevolg gevend aan de rapporten van de respec tieve studiegroepen: LEEFMILIEU 1Elke verdere uitbreiding van ons au- tosnelwegennet leidt tot onverant woorde afbraak van natuur en land bouwareaal, is van elk economisch nut ontbloot en dient stopgezet te worden. 2. De studie van de aanwending van minder gevaarlijke energiebronnen dan de kernenergie, dient elke verdere uit breiding van het aantal kerncentrales te voorkomen 3. De oprichting van spaarbekkens voor oppervlaktewater dient deze van ontziltingsstations te vervangen. 4. Alle ontworpen en te ontwerpen na tuurparken dienen in hun huidige staat behouden en samen met de natuurre servaten geïnventariseerd te worden. Al deze gebieden moeten naar het openbaar domein worden overgehe veld. De aanstelling van bevoegd onderhouds- en bewakingspersoneel voor deze terreinen moet één van de voornaamste facetten van de politiek van tewerkstelling vormen. KAMPEREN 5. De utbaters van kapeerterreinen mo gen slechts die kampeerders aanvaar den, die in orde zijn met hunF.I.C.C.- verzekering voor het lopende jaar. 6. 15% tot 20% vrije ruimte dient te worden voorbehouden aan de trekkers. Ze moeten er tot maximum vier weken kunnen verblijven. VERKEER 7. Er moeten spoedig méér fietspaden komen, duidelijk afgebakend, voorzien van signalisatie en met uitvalswegen aan de agglomeraties. 8. De verkeerssignalisatie in het alge meen dient dringend verbeterd, en uit gebreid, vooral inzake wegnummering en vóórwegwijzers. 9. Het toezicht op geluidshinder door motorvoertuigen dient verscherpt, in zonderheid voor motorfietsen. Alle motorvoertuigen dienen uit onze bos sen geweerd. 10. De kwaliteit van de bestaande ver keerswegen dient verbeterd. 11Om misbruiken te vermijden dient het systeem tot het verwerven van het rijbewijs, alsook de automobielinspec tie te ressorteren onder de openbare sector. Wettelijk verplichte onderdelen moeten geleverd worden door openbare bedrijven. Het aantal controlestations dient te worden uitgebreid en hun ope ningsuren gespreid buiten de werkuren. CULTUUR 12. Het decreet voor volwassenenvor ming in organisatieverband moet ook de culturele verenigingen dienen, die ideologisch of filosofisch niet tot de christelijke strekking behoren. 13Zijn toepassing veroorzaakt allerlei misverstanden en moeilijkheden. Ge durende de overgangsperiode moet re kening gehouden worden met het laat tijdig op gang brengen van de admini stratieve technieken ter zake. 14. Aan de uitvoerende macht dienen de passende onderrichtingen gegeven om dit decreet zo soepel mogelijk toe te passen, opdat de betrokken organisa ties zich aan de uitvoeringsmodaliteiten zouden kunnen aanpassen. SOCIAAL TOERISME. 15. De Hoge Raad voor Sociaal Toe risme dient, na het commissariaat- generaal voor Toerisme, eveneens aan gepast aan de adminstratieve normen inzake culturele autonomie. 16. Deze Hoge Raad dienst vervolgens hoognodig meerdere malen bij elkaar geroepen te worden om adviezen te verstrekken voor de dringende proble men van het sociaal toerisme. In af wachting dient dit te gebeuren met de bestaande Hoge Raad, vermits dit het doel van zijn installering was. JONNY LAMPENS ATB SEKRETARIS Ondanks de nu zowat overal heersende vakantiemikrobe bleven onze leden fo tovrienden toch verder bijzonder aktief bij het beoefenen van hun vrijetijds- hobby. Nu meer dan ooit werden er ontelbare meters zwart-wit, kleur en kleurdiafilmen doorgedraaid. Ook de samenstellers van ons eigen fototijd schrift gingen niet aan het zonnen, ze zorgden ervoor dat ook het nummer 8 van onze 5e jaargang, het Oogstnum- mer 1976 stipt op tijd in de huiskamer verscheen. Onze fotokring «de Krakeling» was ook aktief betrokken bij het inrichten van de tentoonstelling Oost- Vlaanderen. Deze tentoonstelling een initiatief van de federatie voor Toe risme in Oost-Vlaanderen, geeft een duidelijk overzicht van wat onze pro vincie te bieden heeft, niet alleen toeris tisch, maar ook ekonomisch, onder wijs, kunst en letteren enz Een zeer oude aanplakbrief van Krakelingen worp en Tonnekebrand en twee reuze foto's van de Krakelingfeesten, kregen een ereplaats. Een doorlopende kleur- diaprojektie op drie schermen, toonde ook werk van op ze leden proficiat. Deze tentoonstelling welke nog door loopt tot einde oogst vond een schitte rend onderdak in de «Passage 44», Kruidtuinlaan, Brussel. Hbila Fernando, Fort van der Haegen 15, Geraardsbergen. De Prez Bart, Schillebeekstraat 29, Ge raardsbergen. Goossens Cindy, Bovenstraat 7, Ge raardsbergen. Vereyken Robin, Zakkaaj 11, Ge raardsbergen. De Geyter Geert, Groteweg 125, Ge raardsbergen Sadones Kaat, Lauralaan 15, Sint- Agatha-Berchem Bronselaer Bart, Neerstraat 16, Ge raardsbergen. Geers Peggy, Kapellestraat 7, Ge raardsbergen. Le Roy Jessy, Dreef 1, Deftinge. Vidts Tim, Guilleminlaan 108, Ge raardsbergen. Morreels Vicky, Holderbekestraat 22, Sint-Martens-Lierde. Van Muylder Jan, Schaarbeek en De Laeter Marie Thérèse. Vanden Berghe Franciscus, 4.10.1896, echtg. Punnewaert Marga- reta. Schoolstraat 56, Geraardsbergen. Praet Benedictus, 10.5.1897, echtg. Duffeleer Marie, Heirbaan 12, Gal maarden. Sevenois Maria, 29.8.1893, echtg. De Backer Achilles, Papemuntstraat 61, Hemel veerdegem. Mattens Maria, 13.3.1898, ongehuwd. Trapstraat 106, Viane. Midden augustus wordt zowat de start gegeven van een verkiezingscampagne die als een der belangrijkste politieke gébeurtenissep zal geboekstaafd blij ven. Inderdaad, niemand ook kan thans met zekerheid zeggen hoe deze fusieverkie- zingen zllen verlopen. Het is misschien juist daarom dat er thans zo'n enorm grote belangstelling bestaan voor het doen en laten van de verschillende partijen of zelfs groepen. In de fusie Groot-Ninove wordt de tra ditionele kiesstrijd immers ook door broken door het ontstaan van «toeval lige verbonden», zoals we in feite de zogenaamde «Centrumlijst» mogen be schouwen. De P V V. komt niet op onder haar eigen vlag. Senator Waltniel zet een stap in het onbekende onder den aam «Centrumlijst», waar burgemeester Cosyns van Meerbeke, kopman wordt. Wie of wat onder deze benaming nog verder zal schuil gaan is niet met zeker heid geweten. Feit is in elk geval dat hun «twee soorten» kiezers voor een dillemma worden geplaatst: de «echte» liberalen, die hun «banier» zien verlo ren gaan en vroegere «neutralen» van Cosyns en Co., die thans dit refreintje mogen opdoeken. Meerbeke zal in elk geval Meerbeke niet blijven: de uitslag aldaar kan voor velen'n verrassing zijn. De C.V.P. heeft nog weinig van zich laten horen, tenzij de steeds voortdu rende twisten rond de persoon van schepen De Riemaecker. Het verdikt zou nu toch gevallen zijn: hem wordt de laatsteplaats toegewezen. Hoe de «verstandhouding» daar nog verder zal verlopen blijft een open vraag. Te Ninove in elk geval gaat de C.V.P. steeds maar bergaf. Van de Volksunie weing of geen nieuws. Het zoeken en wroeten naar kandidaten blijft voorlopig de strijd be heersen. Daartegenover staat een B.S.P.-ploeg paraat met als basis een daadwerkelijk socialistisch programma voor de nieuwe gemeente Groot-Ninove. Volgende week publiceren wij onze volledig op punt gestelde lijst, die ons werkelijk door onze tegenstrevers zal worden benijd: 16 kandidaten op 31 zijn jonger dan 35 jaar en er zijn vier waardevolle vrouwelijke kandidaten. Daarbij komt nog dat de verhouding tussen de verschillende gemeenten zeer evenwichtig is, zodat elke gemeente met waardige kandidaten en een aange past programma naar voor treedt. Onze B.S.P.-ploeg heeft een dynami sche kampagne voorbereid, dat met de medewerking van onze partijgenoten - militanten tot een succes zal leiden. Jacques TIMMERMANS Sedert enkele maanden doen er geruch ten de ronde over het dalende aantal bezoekers aan het zwembad, en omdat wij de mening zijn toegedaan dat elke inwoner van Ninove en omgeving juist moet ingelicht zijn over de toestand van het zwembad, werd er een vergelij kende tabel opgesteld, waarin het maandelijks aantal bezoekers wordt vermeld vanaf 1974. Er werd onder scheid gemaakt tussen het publiek zwemmen, schoolzwemmen en groe- peringszwemmen. VERGELIJKENDE TABEL PUBLIEK SCHOLEN GROEPERINGEN 1974 1975 1976 1974 1975 1976 1974 1975 1976 Januari 3.015 2.293 2.838 8.046 8.903 9.818 984 1.040 1.117 Februari 3.215 2.528 2.536 6.943 7.141 8.235 1.109 872 1.090 Maart 2.086 2.467 2.895 7.455 7.511 9.112 1.120 1.008 1.271 April 3.483 4.168 4.436 4.407 5.699 4.540 1.224 864 964 Mei 3.137 3.200 4.217 7.819 6.633 8.551 1.240 704 1.099 Juni 2.968 4.338 6.148 4.511 6.649 7.033 1.008 886 1.183 Juli 5.756 6.245 504 294 Augustus 7.448 9.049 200 395 September 3.120 3.727 8.601 8.525 904 855 Oktober 2.564 3.699 10.456 10.456 1.064 893 November 2.362 2.812 7.817 8.298 894 998 December 1.500 2.215 5.884 6.004 448 817 TOTALEN 1974 1975 1976 Januari 12.045 12.236 13.773 Fevruari 11.267 10.541 11.861 Maart 10.661 10.986 13.278 April 9.114 10.731 9.940 Mei 12.196 10.537 13.867 Juni 8.487 11.873 14.364 Juli 6.260 6.539 Augustus 7.648 9.444 September 12.625 12.107 Oktober 14.084 15.047 November 11.073 12.008 December 7.832 9.036 Uit deze tabel leren wij dat er een voor uitgang waar te nemen is voor het pu bliek zwemmen, het schoolzwemmen, alsook voor het groeperingszwemmen vanaf november 1975. Het zou noch tans verkeerd zijn de cijfers te interpre teren zonder rekening te houden met de weersomstandigheden op dat ogenblik. Voor het publiek zwemmen merken wij op dat, tengevolge van het zeer zachte weer gedurende de maanden januari en februair 1974, het bezoekcijfers bedui dend hoger ligt dan de daar op volgende jaren. Dezelfde opmerking is te maken voor de maanden mei, en juni van dit jaar in vergelijking met voorgaande ja ren. Een nog groter verschil is te ver wachten voor de maand juli '76. Kenmerkens is wel de aanzienlijke ach teruitgang van het groeperingszwem men gedurende het jaar 1975. Een ver betering is waar te nemen vanaf no vember 1975. Het schoolzwemmen kent tot hiertoe een steeds stijgend aantal zwemmers. Er weze opgemerkt dat de weersom standigheden hier van veel minder be tekenis zijn. Algemeen mogen wij besluiten dat het maandelijks aantal zwembadbezoekers stijgt, hetgeen ons ten zeerste ver heugd. J. Timmermans Schepen van sport Emma Boys - Gen. Bank Eendracht - Madelons Geluksbal - Preulegem Rode bal - Gen. Bank Madelons - Post Eendracht - O.V.T. Stand na 6.8.76 Madelons O.V.T. Blokken Preulegem Post Eendracht Geluksbal Rode Bal Gen. Bank Emma Boys Onder ons 13 6 7 83 14 3 11 70 8-5 5-8 4-8 8-5 8-6 5-8 15 12 3 108 13 11 2 98 13 10 3 98 14 6 8 94 15 4 11 91 14 8 6 88 15 8 7 87 15 6 9 85 15 4 11 84 Woensdag 11-8: Emma Boys - Preulegem Donderdag 12-8: O.V.T. - Rode Bal Vrijdag 13-8 Gen. Bank - Blokken Eendracht - Emma Boys Post - Geluksbal Preulegem - Onder ons Dinsdag 17-8 Blokken - Geluksbal Donderdag 19-8 Emma Boys - Madelons Onder ons - Post Vrijdag 20-8 Preulegem - Gen. Bank. Stilaan zal onze samenleving opnieuw in de verkiezingssfeer gedompeld wor den en zulks doet mij, onwillekeurig, soms terugdenken aan de politieke geestgesteldheid van vroeger en nu. Als jonge militant van de socialistische beweging, dit was onmiddellijk na de tweede wereldoorlog, heb ik kunnen ervaren dat alsdan de politieke verkie zingen, gemeentelijke en parlementai re, vooral gevoerd werden met dit doel voor ogen om het geheel van de bewe ging waarin werd gemiliteerd sterker te maken en werd minder aandacht ge geven aan de persoonlijke propaganda. De totaliteit van de verkiezingsstrijd werd met volle overgave doorelke mili tant gevoerd en toegespitst binnen het kader en ten voordele van de ganse be weging. Naderhand hebben wij de evolutie meegemaakt dat langzamerhand die noodzakelijke band van eendrachtige strijd voor een welbepaald ideaal werd afgezwakt door het steeds meer opda gen van het voeren van persoonlijke propaganda en werden meer de kandi daten in het daglicht gesteld dan het geen de partijen te bieden hadden voor directe verwezenlijkingen. Die stroming is dan blijven aanhouden en vandaag is de toestand zo dat er bijna geen andere propaganda meer gevoerd wordt dan deze voor zijn persoonlijke ik en zelfzucht. Soortgelijke zelfzuchtige strijd, voor velen is er zelfs nog eigenbelang bij gemoeid, gaat zelfs verder van het ogenblik dat een bepaald mandaat werd verworven. Aldus kregen en krijgen wij, ten dage nog, de festiviteiten die in het teken van een bepaald iemand wor den gesteld. Ik ben persoonlijk overtuigd dat wij door op dergelijke manier verder te gaan een zeer gevaarlijke weg inslaan die tenslotte zal uitdraaien op het uiten van verdachtmakingen onder de kandi daten onderling om het klaar te spelen een ernstige mededinger in diskrediet te brengen en hem als dusdanig te kunnen weren. Verder zijn zekere kandidaten zodanig met zichzelf ingenomen dat zij eenvou dig bedanken nog langer kandidaat te zijn van het ogenblik dat zij niet toege wezen krijgen hetgeen zij verlangen. Ook wordt de gezamenlijke aktie voor de beweging minder in ere gehouden en kan zelfs worden vastgesteld dat perso nen een en al in de weer zijn op een festiviteit van een mandaatdrager maar feestelijk bedanken wanneer hun ge vraagd wordt iets voor de partij te ver richten. Zulks is maar een korte bondige schets maar toont reeds voldoende aan tot wat het leiden kan en hoe een soms leven dige afdeling in enkele jaren tijd wordt afgestompt tot een inactieve afdeling. Laten wij het zelfzuchtig gedoe ver- werpen, laten wij tevens de eigen baat zuchtigheid verwerpen, geven wij ons ten volle vooreen welbepaald ideaal en dit ten bate van de gehele samenleving. Als wij morgen hiervan getuigenis kunnen afleggen, zullen wij tenminste fier kunnen zijn en trots mogen zijn iets te willen presteren voor de gehele ge meenschap waarin wij leven. Lefèvre Julien Het is steeds bedroevend wanneer rond een open graf wordt samengekomen dat de laatste rustplaats zal worden van ie mand die het aardse leven heeft verla ten. Dergelijke samenkomst is dan nog meer bedroevend en het doet pijn aan het hart wanneer die laatste rustplaats bestemd is voor iemand die pas 25 jaar is geworden en feitelijk nog geen, of alleszins te weinig, aards leven heeft gekend. Honderden hebben die pijn aan het hart gevoeld, zaterdag jongstleden, bij de teraardebestelling van allemans vriend Woumans José, die op jeugdige leeftijd van zijn familie en grote schare vrien den werd ontrukt. Ik heb José leren kennen in de buurt van het station te Herzele, wanneer hij te rugkwam na zijn dagelijkse taak te hebben volbracht in het Instituut Emile Vandervelde te Brussel. Vervolgens heb ik José oprecht weten te waarderen daar hij als een voorbeeld kon worden gesteld voor zijn levens wijze en de manier waarop mensen on derling dienen samen te leven. José was een zeer goede jongen, zacht van aard, het een woord niet hoger dan het andere, verstandelijk begaafd en vooral ten zeerste gedienstig voor zijn onmiddellijke omgeving. Dit werd trouwens bevestigd door kd. Oscar Debunnedirekteur van het Insti tuut Emile Vandervelde, met wie ik de gelegenheid had een paar woorden te wisselen nopens de pijnlijke zaak waarvoor te Oombergen werd samen gekomen. Kd. Debunne Oscar had geen andere woorden dan deze van lof voor José, wees op zijn waardevolle kollegialiteit doch vooral op zijn gedienstigheid ten overstaan van zijn rechtstreekse mede werkers en voor het Instituut in zijn geheel In naam van al zijn vrienden dank ik José voor de waardevolle en trouwe vriendschap die hij ons heeft geschon ken, dank ik José voor de manier waarop hij zijn medewerking verleende aan tal van initiatieven die werden ge nomen in het kader van ons biljart- driehoekstornooi waarin hij trouwens een zeer groot aandeel had in het wel slagen hiervan. Het moet hard zijn, zeer hard, voor zijn naaste familie om een zoon of een broeder op die jeugdige leeftijd te moe ten verliezen. Zij wezen evenwel gesterkt door de ge dachte dat zij oprecht fier mogen zijn een zoon of broeder te hebben gehad zoals José, die, niettegenstaande zijn korte levenswandel, niettemin het be wijs heeft geleverd hoe een mens zich hoeft te gedragen tegenover zijn me demens. José, uw vrienden zullen U lang geden ken. JULIEN LEFEVRE De zitdag van kd. Willy Vernimmen Senator zal voortaan doorgaan met medewerking van kd. Robert De Leu iedere 2de en 4de dinsdag van de maand. De le en 3e dinsdag van de maand zal kd. De Leu het dienstbetoon verzekeren. Deze zitdagen gaan door in het Volkshuis café Olympia, Huytstraat te Haaltert, vanaf 20 uur. Verder kunnen wij ook nog mededelen dat kd. Robert De Leu iedere dinsdag zal aanwezig zijn om Sociaal Dienstbetoon te doen in samenwer king met Senator Willy Vernimmen in café Mia, Ninovestraat te Haaltert en dit vanaf 19.15 uur. Dit Sociaal Dienstbetoon is volledig gratis en natuurlijk geheimhouding verzekerd. Het Bestuur GERAARDSBERGEN 4 SEPTEMBER 1976 SPORTEN: voetbal basketbal volleybal (jongens - meisjes) MET STUDIO ONE Deelnemingsprijs: 50 fr. Verplaatsing per autocar. Wenst U meer inlichtingen: via uw M.J.A.-club via federaal sekretariaat M.J.A. t.a.v. De Ruyver Jos, De Colfmaeckerstr. 11, 9620 Zottegem - Tel. 091-60.13.95. M.J.A.'ERS, WIJ VERWACHTEN U veldloop (idem) zwemmen (idem) tafeltennis (idem)

Voor Allen | 1976 | | pagina 5