r Nieuwerkerken GERAARDSBERGEN Erpe Hofstade Moorsel Meldert Baardegem VT ANNIE, WIJ DANKEN U ONTVANGST SPORTLUI IN HIT RUSTOORD Oproep tot de militanten Kameraden en Gezellinnen, ALLEN NAAR HOFSTADE OP ZATERDAG 4 SEPTEMBER 21.30 uur BAL B.S.P.-HOFSTADE RENDEZ VOUS SOCIALISTEN GROOT-AALST ZAAL «WELKOM Hoogstraat 70 (rechtover postkantoor) KIESSTEUNFONDS MANIER VAN STEMMEN - Overlijdens Geboorten SOCIAAL DIENSTBETOON PARTUBERICHT Verkiezingspropaganda in de gemeenteraad? TROMMELKORPS LL BELOTTING B.S.P.-FIETSELING NR. 1 REIS GEPENSIONEERDEN Bestuursvergadering te Moorsel t ZITDAGEN KOFFIETAFELS Op zaterdag 4 september verzamelen wij op de Dries te Erembodegem Terjoden voor een optocht door Haaltert. Wij huldigen ons nieuw Volks huis in. Deze optocht staat ook in het teken van de aanstaande gemeente raadsverkiezingen. Wij willen bij deze gelegenheid bewijzen dat men op 10 oktober ook met de B.S.P. zal dienen rekening te houden. Waarde partijgenoten, denk eraanhet is op de buitengemeenten dat men meteen optocht het meest indruk maakt. Zodus, geen uitvluchten van belet zijn, maar allen paraat voor onze optocht te Haaltert. Samenkomst: DRIES (TERJODEN) om 14u.30 Zaterdag 4 september a.s. MET DE B.S.P. DE OVERWINNING TEGEMOET. U. VAN DEN BOSSCHE Het fonds voor de kiescampagne werd reeds door vele vrienden flink ge steund. Er zijn enkele lijsten in omloop: zo hebben wij de lijst van Camiel De Vylder, een lijst van Frans Hendrickx, een lijst van Johny Meuleman. een lijst in zaal Rio en de lijst Edgard Hoog- huys. Eventuele schenkers voor het kiesfonds kunnen steeds terecht' bij hogerge- noemde vrienden. De volledige lijst van alle schenkers zal later in Voor Allen verschijnen. Degenen die wen sen onbekend te blijven zullen natuur lijk als anoniem worden vermeld. Beste vrienden, er is enorm veel geld nodig voor een degelijke campagne. Wie volgt het voorbeeld van vele sym- patisanten? Wie steunt het kiesfonds? HET BESTUUR Dat de paar artikels die ik in Voor Allen aan de gemeenteraadsverkiezingen heb gewijd met interesse werden gelezen, wordt bevestigd door de gunstige reak- ties die ik hierover mocht ontvangen, zelfs mensen van buiten Nieuwerker- ken en ook van andere partijen die Voor Allen lezen zijn verheugd over de voor lichting. Over de verkiezingsvenrichtingen met name de wijze van stemmen, opnemen van uitgebrachte stemmen, berekenen van kiescijfer, bepalen van het aantal verkregen zetels en aanduiden van de verkozen kandidaten kan nog veel wor den geschreven. Ik zal mij echter be perken met een samenvatting te geven van de opnemingsverrichtingen en van de manier van berekenen. Over de wijze van stemmen volgt nu een uiteenzetting: vermits het «bont» stemmen werd afgeschaft bestaan er maar twee manieren van kiezen meer, namelijk: 1de kopstem 2. de voorkeurstem voor één of meer dere kandidaten van dezelfde lijst. De laatste verkiezineen hebben njtc" wezen dat steeds minder een kopstem wordt uitgebracht en men liever een voorkeurstem geeft aan een of meer dere kandidaten in de lijst. Vooral bij gemeenteraadsverkiezingen, die wel eens in de volksmond een «vrienden- kiezing» wordt genoemd, stelt men vast dat de kopstem uit de mode raakt. Een tweede oorzaak voor dit fenomeen is dat de kiezer bewuster is geworden en is gaan beseffen dat, wegens het feit dat hij meerdere voorkeurstemmen mag uitbrengen, zijn stem meerwaarde heeft. Sidonie Roels, Reutelaar 6, hier geb. 18.5.1893 Maria Matthijs, wed. v. Stanislas D'Haese, Consciencestraat 24, hier geb. 18.2.1903 Cyriel De Neve, echtg. v. Germaine Van Sinay, Steenberg 18, geb. te Lede 14.9.1910 Op 15 augustus werden in onze paro chiekerk gedoopt: Saskia De Pauw, dochtertje van Fran cois Van Hauwenneiren, Kortenhoek- straat 20. Miranda Van Biesen, dochtertje van Pierreen Beatrijs De Rop. Kortenhoek- straat 41 f Kathy Adam, dochtertje van Abel en Louisa De Landtsheer, Zakstraat 29. Isabelle Boel, dochtertje van Mare en Chantale Morre, Huisebaan 5. Dit kan bij de kiezers we' enige twijfel verwekken over de geldigheid van hun stem. Dit komt omdat er vele kiezers weinig notitie hebben van de wijze waarop de berekeningen worden uitge voerd. Samengevat kan men aldus stel len: de kiezer die in dezelfde lijst ver schillende voorkeurstemmen geeft (het mogen er 2 of 5 of 20 zijn en zelfs meer) geeft aan die lijst één stem! Doch elke kandidaat achter wiens naam hij een bolletje heeft rood gemaakt heeft hij een volledige stem gegeven, dit dan voor wat het bepalen van de verkozen kandidaten betreft. Daardoor kan men bijvoorbeeld de vol gende situatie verkrijgen: een lijst haalt als kiescijfer 1000 stemmen, maar als men de voorkeurstemmen van alle kan didaten samentelt, bekomt men 1500 stemmen omdat vele kiezers verschil lende voorkeursstemmen hebben uit gebracht. Ik heb het daar zopas over het kiescijfer gehad. Hoe wordt dit cijfer nu gevon den? Zeer eenvoudig, namelijk door samentellen van de kopstemmen en de lijststemmen. Voorbeeld: voor een be paalde partij zijn er: 250 brieven met een kopstem 4- 500 brieven met een of meer voorkeurstemmen, het totale kie scijfer is dus 750. Dus zijn de berekeningen als volgt: le fase: bepalen van kiescijfer in elke lijst; 2e fase: bepalen van het aantal bekomen zetels door het delen van het kiescijfer door 2, 3, 4, 5 enz. 3e fase: bepalen van het verkiesbaar- heidscijfer voor aanduiden van verko zen kandidaten. Deze derde fase is wel de moeilijkste bewerking omdat ze uit twee delen be staat. Het zou ons te ver leiden om hier in detail te treden. Dit nog: het verkies- baarheidscijfer wordt verkregen door samentellen van volledige en onvolle dige brieven vermenigvuldigd met het aantal zetels, vervolgens gedeeld door het aantal zetels plus I Wat nu het fameuze kopstemmen be treft, kan het volgende gezegd worden: de kopstemmen worden VC!TD£H1JVui- uigd met het aantal verkregen zetels, dit totaal wordt dan tot uitputting aan de kandidaten volgens hun rangschikking op de lijst toegekend tot het verkies- baarheidscijfer is bereikt. Uiteindelijk wordt voor de aanduiding van de op volgers dezelfde werkwijze gevolgd. Tot zover de uiteenzetting van het op het eerste gezicht gekomplikeerde be rekeningen der kiesverrichtingen. Tij dens een volgende algemene vergade ring zal ik voor onze militanten een meer omstandige uiteenzetting geven. EDGARD HOOGHUYS Vanaf september houdt de kd. DIE- RICKX Eddy elke eerste en derde za terdag van de maand zitdag bij hem thuis: Hof te Wachene 2. Van 13u.30 tot 14 uur. Kosteloos en geheimhou ding verzekerd. Vrijdag 3 september a.s. buitengewone werkvergadering naar aanleiding van het bal en de kieskampagne. (taakver deling) Iedereen wordt vriendelijk uitgenodigd aanwezig te zijn. Aanvang: 19u.30 in lokaal 't Strooi- ken. Leden en sympatisanten die een affiche voor hun venster hangen van de Hof- staadse kandidaat Dierickx Eddy kun nen bij de bestuursleden terecht W. TROCH. voorzitter De gemeenteraad van Erpe vergaderde op vrijdag 27 augustus 1976. Aanvan kelijk had iedereen een kalme raadszit ting verwacht. Te I9u.55 ongeveer 5 minuten voorde aanvang van de raads zitting kregen de schepenen van de burgemeester een briefje in de hand ge stopt dat hij 7 bijkomende punten op de dagorde zou stellen. Van deze handelswijze waren de twee BSP-schepenen enigszins verrast, te meer daar de burgemeester de dag voordien op de wekelijkse zitting van het schepenkollege afwezig gebleven was. De zeven bijkomende punten waren de volgende: 1Definitief goedkeuren van het bij zonder plan van aanleg «Jozef De Somerlaan» 2. Stemmen van lening ten bedrage van 360.000 frank voor de aanleg van de voorhof van de gemeente lijke jongensschool Dorpsstraat. 3. ViserenkasnazichtC.O.O. 3ekwar taal 1976. 4. Goedkeuren begrotingswijziging C.O.O. gewone dienst 1976. 5. Goedkeuren begrotingswijziging C.O.O. buitengewone dienst 1976. 6. Goedkeuren beslissing C.O.O. in zake bestemmingsverandering be treffende een perceel weiland aan de Botermelkstraat (verhuring voor jeugdlokaal). 7. Bespreking van de vraag P. Baeten houdende tussenkomst van de ge meente in de aanleg van hoogspan ningskabel naar de werkplaats (vroeger fabriek meubelen Alpa. Schepen De Wolf liet opmerken dat deze punten enkel rechtsgeldig konden besproken worden indien de hoogdrin gendheid ervan werd aanvaard en wan neer het geringste uitstel gevaar zou kunnen opleveren. De burgemeester en raadslid Paul De Lat waren van oordeel dat van hoogd ringendheid niet moest gesproken wor den maar dat de punten moesten wor den behandeld. Bij de stemming werden deze zeven bijkomende pünten op de dagorde ge plaatst met 8 ja stemmen en 4 neen. Raadslid De Winter Marc was zoals altijd nog niet aanwezig op de raadszit ting. Stemden tegen: eerste schepen De Wolf, schepen Duquet en de PVV- raadsleden Prosper De Laten De Sutter Alfred. Bij de bespreking van het eerste bijko mende punt moest men onmiddellijk vaststellen dat de burgemeester zich vergist had. Voor het bijzonder plan van aanleg was men nog altijd niet in het bezit van het advies van de regio nale kommissie van de stedebouw. De raad was dan ook eensgezind, de bur gemeester en Paul De Lat inbegrepen, dat dit punt móest worden uitgesteld. Als tweede bijkomende punt werd be sproken een lening van 360.000 frank voor de aanleg van de voorhof van de gemeentelijke jongensschool Dorps straat. De BSP is van oordeel dat lenin gen niet voorbarig moeten worden af gesloten. De intresten beginnen im mers onmiddellijk te lopen. Dit punt werd dan ook verworpen met 5 ja C.V.P. tegen 6 P.V.V. en twee B.S.P. Bij het viseren van het kasnazicht C.O.O. 3e kwartaal 1976 was de bur gemeester vergeten dat het derde kwar taal pas eindigde op 30 september 1976. Dit punt werd dan ook verdaagd. De begrotingswijzigingen van de C.O.O. .werden met een meerderheid goedgekeurd. De twee B.S.P.- schepenen hebben evenals 4 P.V.V.- leden uit principe tegengestemd. Bij de bespreking van punt 6 inzake bestemmingsverandering van de grond verklaarde eerste schepen De Wolf dat de B.S.P. alhoewel niet akkoord te zijn met de werkwijze van de burgemeester, zich voor dit punt zou onthouden. Men bewijst de jeugdorganizaties geen dienst met te trachten een dossier op onregelmatige wijze te doen goedkeu ren. Dit is een reden waarom het reeds meer dan drie jaar duurt vooraleer de verhuring van de grond aan de K.S.A. kan worden goedgekeurd. De Besten dige Deputatie heeft een uitstel tot 15 december 1976verleend om hetdossier in orde te brengen. Er kon hier dus geen sprake zijn van hoogdringendheid. Op nieuw werd het bundel onvolledig af gewerkt zodat er nog geen definitieve oplossing in het vooruitzicht is. Voor het laatste punt: tussenkomst in de aanleg van een hoogspanningskabel kon de burgemeester evenmin een dos sier voorleggen. De gemeenteraad was dan opnieuw verplicht dit punt te ver dagen. De BSP betreurt het ondoordacht op treden van de burgemeester. Achteraf mochten wij van de burgemeester ver nemen dat hij onder druk had gehan deld. Wat de C.V.P. er ook over denkt, de B.S.P. heeft een bestuurskoalitie afge sloten voor zes jaar. Zij zal haar gege ven woord tot de laatste dag trouw blij ven. Zij kan evenwel niet aanvaarden dat de rechtszekerheid van de inwoners en de principes van een behoorlijk be stuur niet worden toegepast. JOHAN DE WOLF Eerste schepen Erpe Op zaterdag 1 1.9.76 te 14 uur eerste repetitie met nieuwe leerlingen. Ieder een op post! Voor het sluiten van Herdersem kermis op vrijdag 10 september GROTE BE LOTTING bij Maat ingericht door de Kapel levrienden. Vooruit: 2.000 fr. inleg 20 fr. Inschrijvingen vanaf 19u.30. Begin 20 u. ledereen is hartelijk welkom. TUUR Het prachtige romaanse kerkje van Baardegem vormde het unieke dekor voor onze socialistische manifestatie doorheen het centrum van Baardegem. Op zaterdag 4 september te 14 uur start aan het Volkshuis, Varkensmarkt, te Aalst in het teken van onze verkie zingscampagne, 'n fiets- en bromfiets- tocht, met als reisroute Aalst, Herder sem, Moorsel, Baardegem, en Mel dert. Vooral de jeugd wordt uitgenodigd, hieraan massaal deel te nemen, ze kun nen zich in Aalst bij de start aanmelden, ofwel in 't Eksterken aan ons lokaal bijdraaien. Verleden week waren er te Aalst reeds meer dan 200 ingeschreven, bij organi sator Martin Hutsebaut. Dus, weeral een prachtsukses in het verschiet, dus zorg dat U er bij bent, en draag uw steentje bij om ons beoogde doel te verwezenlijken. Met de B.S.P. in 't Bestuur! Zaterdag 28 augustus togen onze reis lustige gepensioneerden op weg. Na de voorziene ophalingen van onze reislus- tigen zoals gepland, ging de rit langs Ninove, Halle tot Ronquières. Na een filmvoorstelling over de bouw van het hellend vlak, en bezoek aan de rada ruurwerken werd de trein aangelift. Een zeer prachtig uitzicht vanop een hoogte van 1.50 meter hadden wij over de omgeving. De rondvaart erna was zeer interessant, alleen de doop van Theo en Louis stonden niet op het pro gramma. Na het middagmaal werd de druiven- streek aangedaan. Onze vrienden, de gepensioneerden, hebben de rondrit zeer op prijs gesteld. Na het serieuze gedeelte werd dan natuurlijk gedacht aan het amusement want dat mocht na tuurlijk niet ontbreken. Bij de terugreis werd een groet gebracht aan de Socialistische kandidaten te Baardegem die hun programma aan de pers voorstelden. Deze groet werd door de leiders en aanwezigen zeer op prijs gesteld. Aan de deelnemers onze welgemeende dank, en wij zeggen nu reeds tot vol gende maal. Kameraden bestuursleden gelieve deze aankondiging als uitnodiging te be schouwen. niemand mag ontbreken! Dagorde: Voor zaterdag 4 september te 19 uur: 1Overhandiging geschenk aan kame raad Louis Saerens, ter gelegenheid van zijn 25-jarig jubileum als bode Bond Moyson. 2. Diner ons gratis aangeboden van wege de jubilaris. 3Bespreking verkiezingscampagne 4. Verdeling der taken met gezellig samenzijn. Louis SAERENS r Het was iedereen tCkCIïu udl ue gerante van het Volkshuis te Geraardsber- gen, de gezellin Annie Biesemans, op 1 oktober 1976 om gezondheidsre denen van ons afscheid zou nemen. Het is normaal dat de Coöperatieve «De Verbroedering» en het partijbes tuur dit vertrek niet onopgemerkt wilden laten voorbijgaan. Er hebben zich evenwel onverwachte moeilijkheden voorgedaan. De vriendin Annie dient tengevolge de ongunstige evolutie van haar ge zondheidstoestand, vroeger dan voorzien haar beroepsbedrijvigheid te sta ken. Reeds op maandag 30 augustus jl. heeft ze ons tijdelijk verlaten om opgenomen te worden in het ziekenhuis voor een grondig medisch onder zoek. Dit onverwacht vertrek stelt ons voor problemen De geplande viering dient derhalve naar een latere datum te worden verschoven. Uitgesteld is evenwel niet verloren. Misschien is Annie op 2 oktober aanstaande, dag van het bal van senator Vernimmen, reeds in zoverre hersteld dat wij haar in een grootse hulde zouden kunnen betrekken. Langs deze weg willen wij de gezellin Annie, in naam van al onze leden, een vlug herstel toewensen opdat zij zo vlug mogelijk opnieuw in ons midden zou kunnen terugkeren. Hoelang zij in het ziekenhuis zal moeten verblijven weten wij niet, maar wat zij ons wel medegedeeld heeft is. dat zij na haar genezing gaat verhuizen naar haar geboortestreek, de Antwerpse Kempen, om daar volle dig op krachten te komen. Wij danken de gezellin Annie nu reeds voor de jarenlange inzet ten bate van onze koöperatieve en de partij. Ondanks de tegenslagen welke de laatste jaren haar deel waren, bleef zij zich steeds met hart en ziel inzetten voor onze plaatselijke beweging. Samen met wijlen haar echtgenoot en levensgezellin Mieken Kafkot is zij een stuk van ons leven geweest waarmee wij langzaam waren vergroeid, vlijtige geranten welke de sympatie van iedereen hadden verworven. Het is onze innigste wens dat zij. na volledig herstel, nog lang van een verdiende rust zou kunnen genieten en dat ze nog dikwijls onze stad zal komen bezoeken waar zij zoveel lief en leed heeft gekend. Wij zijn de nieuwe geranten, het gezin Jean VAN HOLDER-VERPOEST eveneens van harte dankbaar omdat zij al het mogelijke hebben gedaan om reeds op 1 september de zware taak van Annie over te nemen. Wij wensen hen een vruchtbare loopbaan in ons Volkshuis tot heil van henzelf en van onze partij. Zij mogen er van overtuigd zijn dat zij bij hun taak op onze volledige steun en medewerking zullen mogen rekenen. Jean en Nicole, good luck! LUCIEN WALRAET BSP-VOORZITTER Op zondag 22 augustus was het op nieuw een sporthoogdag voor de inwo ners van ons rustoord. Inderdaad de beste onder onze renners, zouden na hun inspanningen op de muur van Geraardsbergen nog een bij komende inspanning doen en een be zoek aan onze bejaarden, daar deze niet in de gelegenheid zijn hun favorieten te gaan aanmoedigen, maar toch hun pres taties op T.V. en dagbladen volgen. Wij waren in de gelegenheid Lomme Driessens en zijn Poulains: Maertens Fr., Pollentier M. en M. De Meyer te kunnen voorstellen te samen met Fr. Verbeeck, Jos Bruyere, onze stedelijke vedetten: Van den Haute. Ferdy en de gebroeders Pevenage, zonder Willy Tierlinck, Van Linden R. en nog vele andere niet te vergeten. Het was echter spijtig dat onze gekende renner Eddy Merckx verstek moest la ten gaan wegens beroepsbezigheden en eveneens de Merenaar Van Impe Lu- cien niet op het appel verscheen, tot grote ontgoocheling van vele zusters die zich voor deze gelegenheid hadden kunnen vrij maken zonder van de tele urstelling te gewagen van een van zijn vurigste supporters uit onze gehandi- kapten. Na de voorstelling van al deze vedetten door onze kameraad Rosier Richard te samen met Senator Vernimmen W. werd een drink aangeboden en de wens uitgedrukt dat binnen 14 dagen Fr. Maertens zijn kans zou gaan en de we reldtitel naar België zou brengen, ofwel zoals Jos Bruyere voorspelde dat Eddy Merckx met de bloemen zou gaan lo pen. Dat de beste wint, maar naar wij hopen zoals zoveel duizenden een Belgische zege voor 1976. Hierna nam onze gekende oud-renner F. Boumon het woord met vooreerst zijn indrukken over de prestaties van de deelnemende renners, geleverd op onze reeds ver en wijd gekende Muur. Daarna haalde hij nog enige herinne ringen op uit zijn beste rennersjaren en vooral zijn prestaties hier in de omloop van Geraardsbergen. Om te eindigen gaf hij de inrichters van deze sportna- middageen tip. door hen voor te stellen een nieuwe reeks in hun programma in te schakelen van nog jongere renners zodat gans de gamma van ons renner- spotentieel zou vertegenwoordigd zijn, wat aan Geraardsbergen een hogere standing zou geven en hun gelijkscha kelen met andere steden zoals Ronse, Ninove, Aalst enz. bij dergelijke sportmanifestaties Daarna is er nog lang nagepraat ge weest, maar aangezien onze oudjes te kenen van vermoeidheid toonden ge zien het ver gevorderde uur (voor hen natuurlijk) hebben wij er maar een eind moeten aanmaken, maar zullen de da tum van het volgende jaar in het oog houden, zodat deze sportavond een tra ditie wordt, wat niet wil zeggen dat er nog ander sportavonden kunnen ge houden worden waar ander sporten aan bod kunnen komen. Wij maken van de gelegenheid gebruik om alle personeelsleden te bedanken, die eveneens een speciale inspanning hebben moeten leveren om alles keurig ■en goed te laten verlopen. Met onze beste dank en tot volgende ^eer Prové Roger De zitdagen van schepen COPPEZ gaan door de donderdag van 1 1 tot 12 uurindepolykliniek, Vredestraat41 en de zaterdag van 9 tot I I uur in het Volkshuis, Markt. Geraardsbergen. Men gelieve zich te voorzien van alle stukken die betrekking hebben op de te behandelen zaak. ZARLARDINGE De zitdag van schepen COPPEZ gaat door op zondag 5 september, van 9u .30 tot 10 uur in het café «De Club». Iedereen is welkom. De opkomst bij de bijeenkomst van 17.8.76 was eens te meer een sukses. De inschrijvingen voor de ééndagsreis werden voortgezet zodat reeds onge veer 100deelnemers ingeschreven zijn. De tombola maakte tevens talrijke ge lukkigen. Volgende koffietafel op dinsdag 7 sep tember te 14 uur stipt. Men zeuae het voort! HI T BESTUUR

Voor Allen | 1976 | | pagina 4