ZOTTEGEM
(T\
I i
M
VERKIEZINGSPROPAGANDA
ËJI
■m
Ik
ONS PROGRAMMA
SYNDIKALE
ZITDAGEN
DONDERDAG 9 SEPTEM
BER
ZONDAG 5 SEPTEMBER
MAANDAG
DINSDAG 7 SEPTEMBER
WOENSDAG 8 SEPTEMBER
ZATERDAG 4 SEPTEMBER
VRIJDAG 10 SEPTEMBER
SEPTEMBER
BRT:
17.30 Voor boer en tuinder -
(herh. 29.8)- 18.00DeOniksen
2' aflevering - 18.05 Brite
jeugdfilm: De schaapshond -
19.00 Boeket - 19.40 Medede
lingen - 19.45 Nieuws - 20.15
Circusprogramma: Piste - 21.00
Hallo met Henk - 21.50 Wee
kendfilm: Man zonder land
(Man without a Country)-23.05
Nieuws.
MAN ZONDER LAND
RTB:
12.15 Verkiezingsdebat- 13.00
Verkiezingsdebat - 16.05 Te-
nuto - 16.45 Concert Gentle
Giant - 17.35 Quentin Durward
18.30 Festivals- 18.45Colorgal
19.00 Antenne-soir - 19.15
Nieuws - 19.30 Le coeur vert -
21.45 Nieuws - 21.50 Cinésco-
pe: Paul Meurisse - 23.00
Nieuws.
N-l
15.32 Jeugdreeks: Love for
amators - 16.32 Faces of India -
18.00 W.K. Wielrennen voor
dames - 18.30 Soc. verzekerin
gen- 19.05 Hogg's Back-19.30
Maigret - 20.45 Ontspannings-
progr. - 21.50 Hoe bestaat het -
22.30 Man over de vloer- 22.55
Simon Carmiggelt - Nieuws.
N-2:
18.45 Ti-Ta-Tovenaar - 19.05
The Flinstones - 19.30 Harold
Lloyd - 20.00 Nieuws - 20.25
Alias Smith and Jones - 21.15
Bij ons in..Amsterdam - 22.05
Brandpunt - 22.45 Graham
Greene - Nieuws.
F. 1
11.30 L'Ile au trésor - 11.47
Jeunes pratique - 11.52 Samedi
est a vous - 11.57 Nieuws -
12.35 Regionale uitzendingen -
12.50 La France defiguree -
1325 Samedi est a vous - 1734
Pour chaque enfant - 17.40 Six
minutes pour vous défendre -
17.45 Magazine auto moto 1 -
18.20 Gewestelijke aktualitei-
ten - 18.43 Le village englouti -
19.00 Nieuws - 19
30 Michel Fugain et le big bazar
20.48 Matt Helm - 2140 Nieuws
F.2
14.10 Nieuws - 14.15 Samedi
rendez-vous avec - 17.15 Les
15-25- 17.25 Cameraau poing -
17.55 Des chiffres et des lettres -
18.20 Gewestelijke aktualitei-
ten - 18.44 Accordeon - 19.00
Nieuws - 19.30 Vol Perdu -
21.05 Vareites - 21.48 Nieuws
11.00 W.K. Wielrennen op de
weg - 14.00 W.K. Wielrennen
opdeweg- 15.30 Het spook van
Monnikeneiland - 15.45 Klein,
KLEIN, KLEUTERTJE - 16.00
Doe mee - 16.30 De beklim
ming- 17.00 Stroomversnellin
gen - 17.15 Suske en Wiske -
17.40 Koncert: Tenuto - 18.45
De Oniksen - 18.50 De ontdek
kingsreizigers - 20.30 Harten
vrouw: Daisy - 21.20 Mezza
Musica - 22.10 Nieuws - Sport
weekend 2.
MEZZA MUSICA
RTB:
8.14 W.K. Wielrennen op de
weg - 10.45 Landbouwmagaz. -
11.00 Eucharistieviering
12.00 Pre-elektoraal debat -
12.55 Weerbericht- 13.00Con-
certissimo - 14.00 W.K. Wiel
rennen op de weg - 15.30 Hit
Journal - 16.20 Speelfilm: Fol
ies poursuites - 17.35 De Gou
den Zeezwaluw - 18.15 Sport
weekend - 19.00 Antenne-soir -
19.15 Nieuws - 19.30
L'Homme du Picardie - 20.30
Transit: Polen-21.32Ledernier
des chiens - 21.45 Nieuws - Le
Festival d'Avignon - 22.50
Nieuws.
N-l:
13.30 Moderne elektronica -
14.02 W.K. Wielrennen op de
weg - 16.00 Frontaal - 17.00
Voetbaluitslagen - 17.05 Protes
tantse dienst- 18.15 Engels voor
beginners - 19.05 Wildlife Ci
nema - 19.30 Cannon - 20.20
N ieu we oogst - 2130 In gesprek
met... 22.00 De zomer in het
hoofd - 22.10 Gelijkwaardig
heid - 22.30 Nieuws.
N-2:
18.40 Woord voor woord - -
18.45 Ti-Ta-Tovenaar - 18.50
De kinderen van 47A - 19.15
Studio sport - 20.30 Mannen en
mikroben - 21.35 Tsjombe -
22.25 Gaudeamus - 22.55
Nieuws.
F. 1
8.15 Godsdienstige uitzendin
gen - 11.02 Allons au cinéma -
11.30 Nizuws - 12.00 Nieuws -
12.25 C'est pas sérieux - 13.15
Les rendez-vous du dimanche -
14.45 Direct a la une - 16.10
Quand la Marbunta gronde -
18.15 Les animaux du bassin -
18.48 Nieuws - 19.30 Les ban
dits - 21.18 La France des an-
nees trente - 22.10 Nieuws
F.2
14.00 Nieuws - 14.05 La croi-
siere du Navigateur - 15.00 Di
manche en fête - 15.30 W.K.
Wielrennen - 16.00 Dimanche
en fête - 16.30 La vie secrete des
animaux - 16.52 Dimanche en
Fête- 17.58 Stade 2- 18.30Jazz
Averty - 19.30 Spel zonder
grenzen - 21.00 La dynastie des
Forsyte - 22.05 Nieuws
BRT:
18.00 De Oniksen - 18.05
Klein, klein kleutertje - 18.20
Hond op de vlucht: Joe's nieuwe
vriend - 18.45 Van landen,
mensen en dieren - 19.15 sport-
tribune - 19.40 De weerman -
19.45 Nieuws - 20.15 Micro-
Macro - 20.45 Wikken en We
gen - 21.20 Filmforum: Zabris-
kie Point - 23.10 Nieuws.
ZABRISKIE POINT
RTB:
17.45 1, 2, 3... j'ai vu - 18.15
TV F - 18.45 Graine d'ortie -
19.00 Lundi-sports - 19.15
Nieuws - 19.30 Marius (1) -
21.45 Nieuws - 21.55 Marius
(vierde en laatste bedrijf) -
22.30 Modern Style: Les sou
venirs de Paul Collaer - 23.15
Nieuws.
N-l:
10.45 School-tv - 19.05 Paper-
moon - 19.30 Pinkpop '76 -
19.55 Monoloog (Russische
film) - 21.50 Een schijn van
twijfel - 22.45 Spreekbeurt -
22.50 Nieuws.
N-2:
18.45 Ti-Ta-Tovenaar - 19.05
Run Joe, run - 19.30 Dr. Who -
20.25 Switch - 21.15 Wie gaat
er mee - 21.50 Aktua tv - 22.35
Moeder, wat is het heet - 23.05
Dokumentaire - Nieuws.
F. 1
11.33 L'Ile au trésor - 11.57
Nieuws - 12.35 Regionale tele
visie - 12.52 Paul Temple -
13.45 L'Imagnination augalop-
16.35 Pour Chaque enfant -
18.20 Gewestelijke aktualitei-
ten - 18.43 Une minute pour les
femmes - 18.47 Le village eng
louti - 19.30 Topkapi - 21.25
Ombre et lumière - 22.25
Nieuws
TOPKAPI
14.00 Nieuws - 14.05 Au-
jourd'hui madame - 14.55 Mis
sion impossible - 15.45 Sports -
16.15 Ma sorcière bic Aimee-
16.45 Vacancesanim 17.15
Cejourla.j'entemoigne-17.43
Le Palmares des enfants - 17.55
Des chiffres et des lettres -18.20
Gewetzelijke aktualiteiten -
18.44 Bonjour Paris - 19.00
Nieuws - 19.30 Ticket de Retro -
20.35 Alain Decaux Raconte -
21.30 Nieuws
BRT:
18.00 De Oniksen - 18.05 Wic-
kie, de Viking - 18.30 Het is
maar een dier - 19.00 Tom en
Jerry - 19.10 Gastprogramma:
Het vrije woord - 19.45 Nieuws
20.15 OogstappelOogappel??
Luk Bral - 20.45 Een ster en een
streep - - 20.45 Een ster en een
streep - 21.35 Thriller: De Ja
nusmoordenaar - 22.40 Nieuws
W.K. Wielrennen op de baan.
RTB:
17.45 1, 2, 3... j'ai vu - 18.15
Netsilik - 18.45 Graine d'ortie -
19.00 Antenne-soir - 19.15
Nieuws - 19.30 Speelfilm: Gold
Diggers of 1933 - 21.00 Contre
enquête: «du cöté de la psychia
trie - 21.50 Nieuws en W.K.
wielrennen op de baan - 22.10
Pensée socialiste - 22.45
Nieuws.
N-l:
10.45 School-tv - 14.00
School-tv - 18.15 W.K. Wiel
rennen op de baan - 19.05 Elsa,
the cross-eyed Lion - 19.55 Do
kumentaire - 20.40 The Tribal
Eye-21.50 Pepper- 22.40 Si-
monskoop - 23.00 Nieuws.
N-2:
18.45 Ti-Ta-Tovenaar - 19.05
Zo vader, zo zoon - 19.30 Si
mon en Garfunkel - 20.00
Nieuws - 20.25 Sutherland
grijpt in - 2115 Show met Louis
Neefs -21.50 Hier en nu - 22.30
Godsd. progr. - 22.40 Den Haag
vandaag - 22.55 Nieuws - 23.00
W.K. Wielrennen op de baan.
11.33 L'Ile au trésor - 11.57
Nieuws - 12.35 Objectif santé -
12.47 La Taverne du poisson
Couronne- 14.15 L'Imagnation
au galop - 16.35 Pour Chaque
enfant - 18.20 Gewestelijke ak
tualiteiten - 18.43 Une minute
pour les femmes -18.47 Le Vil
lage englouti - 19.00 Nieuws -
19.30 Variétés 76 Paris - 21.30
Le sens de l'Histoire - 22.10
Nieuws
F.2
14.00 nieuws - 14.05 Au-
jourd'hui madame - 14.55 Mis-
sionimpossible - 15.45 Sports -
16.15 Ma Sorcière Bien-Aimée
1715 Ce jour-la j 'en témoigne -
17.43 Le palmares des enfants -
17.55 Des chiffres et des lettres -
18.20 Gewestelijke aktualitei
ten- 18.44 Bonjour paris -19.00
Nieuws - 19.30 Mmarie-Stuart,
Reine D'ecosse-22.30 Nieuws
MARIE STUART
BRT:
1730 Tip-Top - 18.40 De Onik
sen - 18.45 Michel Strogoff -
19.40 De weerman - 19.45
Nieuws - 20.15 Klaverweide -
21.05 Spel zonder grenzen -
20.20 Nationale Loterij - 22.25
Nieuws en W.K. Wielrennen op
de baan.
klaverweide
RTB:
15.45 W.K. Wielrennen op de
baan - 16.30 Feu vert - 18.10
Histoire de lire - 18.40 Flic
L'écureuil - 18.45 Graine d'or
tie - 19.00 Antenne-soir - 19.15
Nieuws - 19.30 Le monde des
animaux - 19.50Les six femmes
d'Henry VIII: Catherine Parr -
21.20 Henri Guillemin: Expé-
riences de ma vie - 21.45
Nieuws - 21.55 W.K. Wielren
nen op de baan - 22.00 La pen
sée et les hommes - 22.30
Nieuws.
N-l:
9.30 School-tv - 15.30 Migra
tion of birds - èe.00 Tommie -
16.05 Swiebertje- 17.00Ekrea-
tief progr. v. de jeugd - 17.50
W.K. Wielrennen op de baan -
19.05 Van gewest tot gewest -
20.00 TV-film: Men's Hostel -
21.35 Nieuws - 21.50 Den Haag
vandaag - 22.05 Studio sport -
22.55 Panoramiek - 23.25
Nieuws.
N-2:
18.45 Ti-Ta-Tovenaar - 19.05
Ik spreek je nog wel - 19.30
Kenmerk - 20.25 Dokumentaire
20.30 De kineast Joris Ivens e in
China - 23.15 Nieuws.
F. 1
11.33 L'Ile au trésor - 11.57
Nieuws - 12.37 Paul Temple -
13.30 L'Imagniation au galop -
16.35 Pour chaque enfant -
18.20 gewestelijke aktuliteiten -
18.43 Une minute pour les
femmes - 18.47 Le village eng
louti - 19.00 Nieuws - 19.30 Le
voyage a l'etranger - 21.20
L'Epreuve des faits - 22.10
Nieuws - 22.15 Einde van de
uitzending.
la voyage a l'ETRANGER
F.2
14.00 Nieuws - 14.05 Au-
jourd'hui madame - 14.55 Bo-
nanaza - 15.45 Viens avec nous
a aix-en-provence - 16.èTeva-
17.15 Ce jour-la-j'en temoigne
1T.43 Le palmares des enfants -
17.55 Des chiffres et des lettres -
18.20 Gewestelijke aktualitei
ten - 18.44 Bonjour Paris -
19.00 Nieuws - 19.30Un sherif
a New-York - 20.55 Rendez-
vous avec - 21.50 Nieuws
BRT:
18.00 De Oniksen - 18.05 Kim
en zijn vrienden - 18 .30 Tiener
klanken: Boerundi - 19.15 Al-
lerpaal beestjes - 19.45 Nieuws -
20.15 Coronation Street: Een
man en zijn twee vrouwen -
20.40 Panorama - 21.30
Prmière - 22.15 Nieuws -W.K.
Wielrennen op de baan.
RTB:
17.15 School-tv - 17.55 I, 2,
3,...j'ai vu- 18.15 Pourquoi?-
18.45 Graine d'ortie - 19.00
Antenne-soir - 19.15 Nieuws -
19.30 Si vous saviez - 19.50
Speelfilm: Le chat - 21.15 Con
tacts - 21.20 W.K. Wielrennen
op de baan - 21.45 Nieuws -
21.55 Le carrousel aux images -
22.45 Nieuws.
LE CHAT
B-l:
10.45 School-tv - 14.00
School-tv - 15.00 De Waltons -
19.05 EO-Kinderkrant - 19.30
Het kleine huis op de prairie -
20.20 Muziek, progr. - 20.45
Dokumentaire - 21.50 Nader
bekeken - 22.20 Ars Musica -
22.45 Tenslotte - 22.55 W.K.
Wielrennen.
N-2:
18.45 Ti-Ta-Tovenaar - 19.05
Pipo en de piraten van toen -
19.30 Hogg's Back - 20.25 Be
ryl's lot - 21.25 Boulou - 21.55
My son Reuben - 22.20 Achter
het nieuws - 22.55 Den Haag
vandaag - 23.10 Nieuws.
11.33 L'Ile au trésor - 11.57
Nieuws - 12.35 Television re
gionale - 12.50 Paul Temple -
13.45 L'Imagniation au galop -
16.35 Pour chaque enfant -
18.20 Gewestelijke aktualitei
ten - 18.42 Une minute pour les
femmes - 18.47 Le village eng
louti - 19.00 Nieuws - 19.30
Faits divers - 20.30 L'Even-
ement - 21.30 Jazz a Juan -
22.00 Nieuws - 22.05 Einde van
de uitzending
F.2
14.00 Nieuws - 14.05 Au-
jourd'hui madame - 14.55 Mis
sion Impossible -15.45 Sports -
16.15 Ma sorcière Bien-Aimee -
16.45 Ce jour-la, j'en temoigne
17.43 Le palmares des enfants -
17.53 TV-service - 17.55 Des
chiffres et des lettres - 18.20
Gewestelijke aktualiteiten -
18.44 Politieke uitzending -
l9.00Nieuws-19.30Hotel Bal-
timore - 21.10 Nous Parions -
Vous ecoutez - 22.00 Nieuws
18.00 Mumfie: Het benzinesta
tion - 18.12 W.K. Wielrennen
op de baan - 18.45 Dag aan dag-
19.10 Trajekt - 19.40 De weer
man - 19.45 Nieuws - 20.15 De
Flinstones - 20.40 Speelfilm:
Bloedige aardbeien - 22.20 In
spraak '76: Na de zondvloed -
23.10 Nieuws - W.K. Wielren
nen o.d. baan.
DE BLOEDIGE AARDBE
IEN
RTB:
15.00 W.K. Wielrennen op de
baan - 17.15 School-tv - 17.45
I2, 3..j'ai vu - 18.15 Sept sur
sept - 18.45 Graine-d'ortie -
19.00 Antenne-soir - 19.15
Nieuws - 19.30 Le coeur au ven
tre (1) - 20.30 Les sentiers du
monde - - 20.30 Les sentiers du
monde - 21.35 W.K. Wielren-
neris op de baan - 21.45 Nieuws
21.55 Cinéma d'aujourd'hui -
23.25 Nieuws.
N-l:
II10 School-tv - 18.15Kursus
Engels - 18.45 Kortweg - 19.05
Spel zonder grenzen - 21.35
Nieuws - 21.50 The Collabora
tors - 22.40 Godsd. uitzending -
22.50 Filmportret.
N-2:
18.15 W.K. Wielrennen op de
baan - 19.05 Hitparade - 20.25
De onzichtbare man - 21.15
Cannon - 22.05 Televizier -
22.50 Help een klant - 23.15
Nieuws en W.K. Wielrennen.
F.l
11.33 L'Ile au trésor - 11.57
Nieuws - 12.25 La television re
gionale - 12.50 Paul Temple -
13.40 LTmagination au galop -
16.35 Pour chaque enfant -
18.20 Gewestelijke aktualitei
ten - 18.43 Une minute pour les
femmes - 18.47 Le village eng
louti - 19.00 L'Heritier des lan-
cestre - 21.35 Ballet - 22.10
Nieuws - 22.20 Einde van de
uitzending.
L'HERITIER DES LANCE-
STRE
F.2
14.00 Nieuws - 14.05 Au-
jourd'hui madame - 14.55 Mii-
sion impossible - 15.45 Sports -
16.15 Ma sorcière bien-aimée -
17.45 Vacances animees-17.15
Ce jour-laj'en temoigne - 17.43
Le palmares des enfants - 17.55
Des chiffres et des lettres - 18.20
Gewestelijke aktualiteiten -
18.44 Bonjour Paris - 19.00
Nieuws - 19.30 Molière pour
rire et pour pleurer - 20.35 Apo
strophes - 21.45 Nieuws - 21.50
Le testament de docteur Mabu-
se.
De inhoud van de diverse partijpro
gramma's en de wijze van beleidsvoe
ring die elke partij, volgens haar ziens
wijze voorstaat zouden de essentiële
elementen moeten zijn die de keuze van
de kiezer bepalen wanneer hij naar de
stembus gaat.
Helaas is het zo dat de gemeenteraads
verkiezingen, en de campagnes die er
rond gevoerd worden, afglijden naar
een onwaardige show van handjes ge
ven, pinten betalen, uitdelen van di
verse prullen en vele andere potsierli jke
initiatieven.
Daar waar de bevolking gedurende de
zes jaar dat een gemeentebestuur aan
het bewind is, vaak vele grieven naar
voren brengt en ook een ernstige inte
resse betoont voor het beleid van de
gemeente krijgt men de indruk dat. juist
op het ogenblik dat men het lot in eigen
handen heeft, vele kiezers het belang
van de verkiezingen totaal uit het oog
verliezen.
Men kan het niet genoeg onderstrepen:
de kiezer zal op 10 oktober zijn stem
uitbrengen en aldus beslissen hoe en
door wie zijn gemeente de komende zes
jaar zal bestuurd worden.
In plaats van te letten op de diverse
soorten van propaganda van de partijen
en kandidaten moet de kiezer in de eer
ste plaats zich bezinnen over de manier
waarop het best zijn gemeente zou be
stuurd worden.
Het programma van de BSP is. uiter
aard. afgestemd op het bevorderen van
het algemeen welzijn. De BSP betoont
de grootste zorg voor de jonge gezin
nen. de bejaarden, de zieken, de ge
handicapten.
Vanzelfsprekend wenst de B.S.P. ge
daan te maken met alle vormen van
prendspekulatie, wil de BSP het indus
trieterrein te Grotenberge uitbouwen
om de werkverschaffing te stimuleren.
Ook Onderwijs en Cultuur zijn zaken
die de socialisten zeer nauw aan het hart
liggen.
Ook de andere, de konservatieve par
tijen zullen van al deze aangelegenhe
den gewag maken. Alleen zullen hun
oplossingen fundamenteel verschillen
van de socialistische.-
T^r verduidelijking een paar voorbeel
den:
de socialisten willen een goed uit
geruste C.O.O.-kliniek om de zie
ken de allerbeste zorgen te kunnen
geven; De CVP zegt ook bekom
merd te zijn om de zieken maar haar
politiek is gericht op de aftakeling
van de Goffaertskliniek, dit om een
reden te hebben deze kliniek te slui
ten wat de katolieke Sint-
Elisabethkliniek zou ten goede ko
men.
de socialisten willen voor de jonge
gezinnen gemeentelijke kinder-
kribben met een bestendig medisch
toezicht, en ontvangstcentra voor
de grotere kinderen (voorde tijd dat
beide oudets uit werken zijn). De
jonge gezinnenpolitiek van de
C V P. bestaat er in de geboorte-
premies te verhogen vanaf het derde
kind dus het aanwakkeren? van
de geboorten en is er op gericht de
jonge moeders te beletten een be
roep uit te oefenen. Dus geen kin-
derkribben en geen ontvangstcen
tra.
Deze beide voorbeelden tonen reeds
duidelijk aan dat de kiezer niet alleen
mag voortgaan op de tekst van de ver
schillende partijprogramma's maar
zich grondig dient af te vragen wat de
inhoud is die elke partij geeft aan de
tekst van haar programmapunten.
Twee partijen kunnen beiden beweren
bekommerd te zijn om de jonge gezin
nen en het tegengestelde bedoelen. De
juistheid hiervan zal ik, aan de hand
van de andere programmapunten, in
een volgend artikel nog duidelijker aan
tonen.
HERMAN VAN HERZEELE
Tijdens de vergadering van het partijbestuur werden schikkingen
getroffen i.v.m. de propaganda voor de komende gemeenteraadsver
kiezingen.
Onze militanten die een vensteraffiche wensen aan te brengen, kunnen
zich wenden tot het Volkshuis, w aar een voorraad affiches voorhanden
is.
Ook zijn er een aantal borden ter beschikking. De vrienden die voor
hun woning of in hun tuin bereid zijn een bord te plaatsen, worden
verzocht hun naam mede te delen aan een van de kandidaten, die het
zal overmaken aan de verantwoordelijke voor die job, namelijk Kd.
Walter Eeckhout.
De vrienden die een handje willen toesteken bij het plakken worden
aangeraden kontakt op te nemen met de kameraden Gilbert Van
Wambeke en Herman De Loor, die hiervoor instaan.
W ij doen een oproep aan alle militanten daadw erkelijk mede te werken
aan de komende kiesstrijd.
ROGER OTTE
Van de maand september af, worden de
syndika'e zitdagen hervat die worden
gehouden in het Volkshuis door:
Herman Van Herzeele. sekretaris
BBTK, iedere zondagvoormiddag om
1 1 uur.
Herman De Loor, sekretaris Algemene
Centrale, iedere dinsdagvoormiddag
van 9 tot 12 uur en iedere le en 3l'
zaterdag van de maand van 9 tot I 1 uur.
Julien Lefèvre, sekretaris Arbeids
recht, iedere donderdagavond om
18u.30.
Jan Van der Veken, sekretaris TACB.
iedere vrijdagnamiddag om 16 uur.